Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 49
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-03-09
    Location
    .
    Posts
    22

    Default Gaspari Nutrition Mitotropin - Γνώμες?

    Το εχεις δοκιμασει κανεις; Ειναι πιο χαρντκορ απο το animal cuts?

  2. #2
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    22-12-09
    Location
    .
    Posts
    1,155

    Default

    δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα εχει ορμονες μεσα φιλε...
    no one other else can impress me!! RON IS BIG!! I WANT RONNIES SIZE!!

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-08-09
    Location
    .
    Posts
    17

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by maxmuscle

    δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα εχει ορμονες μεσα φιλε...
    </blockquote id=quote>

    και ποιες είναι αυτές? [:-gnasher]

    ο καθένας ότι του ρθει λέει

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    Είναι pl καλός k ολοκληρωμένος λιποδιαλυτής. Μπορεί να σου απάντηση k ο γιώργος (megageo)p τον έχει χρησιμοποίηση περισσοτερους k ξέρει περισσότερα

  5. #5
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    22-12-09
    Location
    .
    Posts
    1,155

    Default

    http://www.bodybuilders.gr/data/main...3&whichpage=12 ρε παιδια κανα search δεν βλαπτει. διαβασε το μηνυμα του φιλου steroid που εξηγει ξεκαθαρα τις ορμονες που εχει μεσα!
    no one other else can impress me!! RON IS BIG!! I WANT RONNIES SIZE!!

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-08-09
    Location
    .
    Posts
    17

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by maxmuscle

    http://www.bodybuilders.gr/data/main...3&whichpage=12 ρε παιδια κανα search δεν βλαπτει. διαβασε το μηνυμα του φιλου steroid που εξηγει ξεκαθαρα τις ορμονες που εχει μεσα!
    </blockquote id=quote>

    3,3?-DIIODOTHYRONINE και 3,5-DIIODOTHYRONINE που ειναι μεταβολιτες της T3

    δεν νομίζω ότι χρειάζεται να συνεχίσω να γράφω φαίνεται κ απ το άλλο
    θέμα ότι δεν είσαι έτοιμος ακόμα για να μιλάς καλύτερα να παραθέτεις links

  7. #7

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μπερδευεστε, η Diiodothyronine ΕΙΝΑΙ ΟΡΜΟΝΗ. Το οτι ειναι μεταβολιτης της T3 ή οτι η Τ3 ειναι προδρομος της δεν σημαινει οτι η ιδια ουσια δεν ειναι ορμονη. Μαλιστα μια απο τις δυο Τ2 ορμονες εχουν δειξει οτι προκαλουν και καποιο suppression στον θυροειδη οποτε θελει περισσοτερη προσοχη. Εχει αναλυθει το θεμα και σε αλλα τοπικ αλλα ας μεινει ξεκαθαρο οτι μιλαμε για ορμονικο προιον, βεβαιως εξαιρετικα δραστικο.

  8. #8
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Πράγματι. Η 3.5 Diiodothyronine προκαλεί supression στην TSH
    (= Thyroid-stimulating hormone)
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  9. #9
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μπερδευεστε, η Diiodothyronine ΕΙΝΑΙ ΟΡΜΟΝΗ. Το οτι ειναι μεταβολιτης της T3 ή οτι η Τ3 ειναι προδρομος της δεν σημαινει οτι η ιδια ουσια δεν ειναι ορμονη. Μαλιστα μια απο τις δυο Τ2 ορμονες εχουν δειξει οτι προκαλουν και καποιο suppression στον θυροειδη οποτε θελει περισσοτερη προσοχη. Εχει αναλυθει το θεμα και σε αλλα τοπικ αλλα ας μεινει ξεκαθαρο οτι μιλαμε για ορμονικο προιον, βεβαιως εξαιρετικα δραστικο.
    </blockquote id=quote>

    +[:-thumbu][:-thumbu]
    YOU can('t)change genes...

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-08-09
    Location
    .
    Posts
    17

    Default

    ρε παίδες τι κίνδυνοι υπάρχουν σιγά τις ορμόνες
    πάω πάσο ότι περιέχονται μέσα αλλά δεν είναι κάτι
    το οποίο θα πρέπει να μας τρομοκρατεί ειδικά σε
    μικρές ποσότητες εδώ άλλοι πάνω σε κύκλο παίρνουν
    Τ3 που χάνεις και μυική μάζα και αν δεν προσέξεις
    πάει βόλτα ο θυροειδής

    εφόσον λαμβάνετε σύμφωνα με τις οδηγίες-προφυλάξεις
    που αναφέρει ο κατασκευαστείς δεν υπάρχει πρόβλημα

  11. #11

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Η προσοχη που συνεστησα εγω παει περισσοτερο στο να ξερεις σε τι κατασταση βρισκεσαι. Οταν παιρνεις ενα ορμονικο προιον πρεπει να ξερεις αν το ενδοκρινολογικο σου συστημα ειναι σε καλη κατασταση. Με αυτη την λογικη εγω δεν μπορω να το προτεινω ετσι χωρις καμια προυποθεση. Σιγουρα σε υγιεις ανθρωπους δεν θα υπαρξει προβλημα εφοσον μενεις στις δοσεις του κατασκευαστη και στην διαρκεια χρησης που πρεπει.

    Οσο για το Τ3 και οτι "παει βολτα ο θυροειδης" δεν ειναι σωστο αλλα δεν ειναι κι εδω χωρος να το αναλυσουμε.

  12. #12
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Ουτε ιδιαιτερα hardcore ειναι (μου ερχονται κανα δυο καλουδια πρωτα στο μυαλο-και δεν μιλω για OTC),ουτε ιδιαιτερα εντυπωσιακα αποτελεσματα φερνει!!

  13. #13

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Απο εξυπναδες αλλο τιποτα, τα φαρμακα τα ξερουμε εκτος αν υπαρχει κανα καινουριο να μας ενημερωσεις, εδω ομως τα παιδια δεν ενδιαφερονται για αυτα. Για συμπληρωμα ειναι εξαιρετικο.

  14. #14
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by damian

    Ουτε ιδιαιτερα hardcore ειναι (μου ερχονται κανα δυο καλουδια πρωτα στο μυαλο-και δεν μιλω για OTC),ουτε ιδιαιτερα εντυπωσιακα αποτελεσματα φερνει!!
    </blockquote id=quote>

    Ποιό εντυπωσιακά αποτελέσματα από την δίαιτα δεν υπάρχουν. Πάρε ότι θες αν δεν κάνεις σοβαρή δίαιτα δεν έχεις αποτέλεσμα. Έχω κάνει μπόλικες και μιλάω εκ πείρας. Ειδικά παλιά που δεν υπήρχαν τα σημερινά OTC ή/και φαρμακευτικά βοηθήματα.
    Οπότε μην ακούω παπαριές.

  15. #15
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Μαλιστα...απο τις εξυπναδες πηγαμε στις παπαριες....what a progress :D:D
    Ειναι μια χαρα συμπληρωμα φιλε megageo (ως προς τα συστατικα του),δεν διαφωνουμε σε αυτο (και εγω πριν το δοκιμασω ειχα διαβασει σχεδον ολες τις κριτικες στο νετ) αλλα ισως χρειαζομουν παραπανω απο 30 μερες...ισως δεν αντεξα στα 150γρ υδατανθρακα/μερα....ισως το γεγονος οτι ακομα δεν μπορουσα να κανω σοβαρα κιλα στα βαρη(αν και τρεξιμο ειχα αρχισει)καθως ερχομουν απο τραυματισμο...δεν ξερω....αλλα ας αφησουμε και μια πιθανοτητα βρε αδερφε το συγκεκριμενο συμπληρωμα απλα να μην ηταν για μενα..τις εμπειριες μας μοιραζομαστε ολοι εδω,δεν βγαζουμε κατι απο την ολη δουλεια..
    Καλε μου (και τεραστιε) φιλε DimitrisK,δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο μαζι σου.Στη διατροφη (καλως ή κακως) οφειλεται το 80% του οποιου αποτελεσματος...για να ειμαι απολυτα ειλικρινης δεν ακολουθησα την διαιτα που περιεχεται στο κουτι...αλλα ειμαι αρκετα μεγαλος ποια και αρκετα εμπειρος πιστευω (οχι ομως οσο εσεις φυσικα) για να μπορω να ακουω το σωμα μου και να προσαρμοζω αναλογα την διατροφη μου....μην νομιζεις οτι ειχα και τοσο πολυ λιπος να χασω σε καθε περιπτωση.Δυστυχως τον τελευταιο καιρο δεν εχω το χρονο να συμμετεχω ενεργα στον διαλογο μας μεσα απο το αγαπημενο μας forum,αλλα ειμαι παλαιο (οκ..οχι οσο ο GRF) μελος,και αν ανατρεξεις πολυ πισω στο παρελθον στα ποστ μου,ειμαι σιγουρος οτι θα δεις οτι δεν συνηθιζω να γραφω παπαριες.Ποιος ξερει...ισως μαθεις και κατι καινουργιο...
    Θα πρεπει να σας ζητησω και συγγνωμη για την εκφραση OTC...δεν αναφεροταν ΚΥΡΙΩΣ στα νεα φαρμακα (που υπαρχουν και τετοια) αλλα...ηταν απλα ο δικος μου (λαθος?) τροπος για να θυμισω οτι στο παρελθον εχω κανει εκτεταμενη χρηση στεροιδων και ΙΣΩΣ γιαυτο το λογο τα ΟΠΟΙΑ αποτελεσματα να μην φαινονταν και τοσο εντυπωσιακα στα δικα μου ματια τουλαχιστον...

    My 2 cents
    Σε εντελως φιλικοτατο τονο

    Αγγελος ([:-angel])

    P.S.Καταλαβαινω οτι κανουμε διαλογο,ειναι απολυτα λογικο να υπαρχουν διαφωνιες και χαρακτηρισμοι....στο παιχνιδι ειναι και αυτοι,μεγαλα παιδια ειμαστε θα τους αντεξουμε.

  16. #16

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Damian δεν εχω αντιρρηση ως προς την εμπειρια σου αλλα μην ξεχνας σε παρακαλω οτι κι εγω κι ο Δημητρης εχουμε αναλογη εμπειρια σε μη OTC πραγματα (μικροτερη ή μεγαλυτερη δεν εχει σημασια). Προφανως οταν λεω οτι κατι ειναι εξαιρετικο το κρινω σαν συμπληρωμα οχι σαν απολυτο φαρμακο. Αυτο ελειπε να καθομαι να συγκρινω το mitotropin με φαρμακα. Οταν μιλαμε για στεροειδη παλι τα φαρμακα τα κρινεις ως τετοια και οχι ως συμπληρωματα. Δηλαδη το primobolan ειναι εξαιρετικα αδυναμο στεροειδες ομως το κρινουμε σαν φαρμακο. Αν το κρινω σαν γενικα κατι που μπορεις να παρεις θα ελεγα ναι ειναι εξαιρετικο κλπ.

    2 πραγματα ακομα, οταν κανω μια κριτικη για οτιδηποτε σημαινει οτι το εχω δοκιμασει ο ιδιος, αν κατι δεν το εχω παρει, λεω παιδια δεν το ξερω, εχω ακουσει αυτα. Επισης για την διαιτα που λετε, προφανως ρε παιδια, εγω παντα θεωρω οτι οποιος παιρνει τετοια συμπληρωματα εχει τακτοποιηση την διαιτα και την προπονηση του. Με mitotropin και bic macs δεν γινεται τιποτα.

  17. #17

    Join Date
    27-05-05
    Location
    hell, Greece.
    Posts
    746

    Default

    george +1 φίλε[:-thumbu]
    you are guru my babe :D:D:D
    Πάντως πέρα από την πλάκα μπορώ να πω ότι και πάνω μ δεν δούλεψε τρομερά καλά,αλλά η διατροφή μου δεν ήταν και οn the spot άρα δεν μπορώ να είμαι απόλυτα αντικειμενικός.

  18. #18
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-03-09
    Location
    .
    Posts
    22

    Default

    ποια η γνωμη σας για το Lipo-6 Black ; ειναι πιο ισχυρο απο το μιτοτροπιν;

  19. #19

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Οχι ειναι αρκετα πιο αδυναμο.

  20. #20
    Bodybuilding Newbie Finlandos's Avatar
    Join Date
    22-07-09
    Location
    Patras, Achaea, GR/Vantaa, Helsinki, FI
    Posts
    25

    Default

    @ ΟP:

    ΠΡΟΣΟΧΗ στο Μιτοτροπιν. Είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ δυνατό και ΔΕΝ Κάνει για όλους τους οργανισμούς. Θα έλεγα ότι είναι ότι ποιό χάρντκορ κυκλοφορεί στη νόμιμη αγορά συμπληρωμάτων.

    Προσωπικά, άντεξα μόλις 5 μέρες με το Μιτοτροπίν. Θα γράψω τις παρενέργειες που είχε σε μένα:

    1. Πονοκέφαλοι
    2. Ζαλάδες/Απώλεια Προσανατολισμού
    3. Κατάθλιψη/έντονα αισθήματα μιζέριας-κούρασης-καταπόνησης-στενοχώριας χωρίς λόγο.
    4. Ληθαργικότητα.
    5. Ναυτία και τάση για εμετό.

    http://reviews.bodybuilding.com/Gasp...ion/Mitotropin

    Τα έγραψα και στα Αγγλικά στο bodybuilders.com.

    Δεν ξέρω τι διάολο έχει μέσα, εμένα προσωπικά με διέλυσε. Πήρα όλες κι όλες 30 κιτρινες κάψουλες, 6 την ημέρα, δόση τριών με 8 ώρες διαφορά όπως λένε οι οδηγίες. Την πέμπτη συνεχόμενη ημέρα είχα όλα τα συμπτώματα που αναφέρονται απάνω, σύν πρήξιμο στο στομάχι και απώλεια προσανατολισμού σαν μπόνους.

    ¨Οποιον μάγκα τον ενδιαφέρει, έχω ακόμα το μπουκάλι που έχει μέσα 150 κίτρινες κάψουλες και τις 10 μπλέ. Καλού κακού κάντε και μια διαθήκη πρίν το πάρετε.

    Και κάτι άλλο, μην γράφετε ψέμματα για συμπληρώματα που δεν έχετε πάρει ποτε χωρίς να γνωρίζετε, ειδικά για συμπληρώματα της Γασπάρι Νουτρίτιον.

    Αυτά, και όποιονα τον ενδιαφέρει να μάθει περισσότερα ας μου γράψει για περισσότερες πληροφορίες.

  21. #21

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Φιλε μου κριμα που σε επηρεασε ετσι αλλα το εχουμε παρει τοσα ατομα και δεν ειδαμε τιποτα απο αυτα που λες. Επισης εγω ακομα εχω δει και γυναικες να παιρνουν full δοση και να μην εχουν προβλημα, οποτε απλα φαινεται οτι ο δικος σου οργανισμος δεν το αντεχει οχι οτι ειναι επικινδυνο το συμπληρωμα.

  22. #22
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    25-03-08
    Location
    .
    Posts
    46

    Default

    γειαααα.εγω που εχω θυρωειδη και παιρνο καθε μερα τ4 των 62 μγ με mitotropin υπαρχει περιπτωσει να μου προξενησει κανενα προβλημα???

  23. #23

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ναι βεβαια ειναι βασικη αντενδειξη τα προβληματα με τον θυροειδη για αυτα τα συμπληρωματα. Το mito εχει μεσα Τ2 το οποιο θα προκαλεσει προβλημα με την θεραπεια που κανεις (θα διαταραξει την δοσολογια που σου εχουν δωσει). Κατα την γνωμη μου πρεπει να προσεχεις την οποιαδηποτε χρηση λιποδιαλυτη-διεγερτικου και να αποφευγεις τελειως τα συμπληρωματα τυπου mitotropin. Σε καθε περιπτωση επειδη προκειται για ιατρικο θεμα κι εδω γιατροι δεν ειμαστε, θα επαιρνα το οποιοδηποτε σκευασμα θα ηθελα να παρω και θα το πηγαινα στον γιατρο μου.

  24. #24
    Bodybuilding Newbie Finlandos's Avatar
    Join Date
    22-07-09
    Location
    Patras, Achaea, GR/Vantaa, Helsinki, FI
    Posts
    25

    Default

    Για όποιον τον πειράζει το Μιτοτροπίν όπως εμένα, προτείνω το Isatori MX-LS7.

    http://www.isatoritech.com/product1....&Product_ID=37

    To χρησιμοποιούσα προσωπικά για πάνω απο 3 μήνες πρίν δοκιμάσω τον κύκλο/στάκ Cytolean-Mitotropin-Novedex-XT. Mηδέν παρενέργειες με φούλ δόση και καλά αποτελέσματα.

    ¨Οπως με όλα τα συμπληρώματα, πρέπει να θυμάστε ότι δεν υπάχει μαγικό χάπι για απώλεια λίπους, ότι δεν υπάρχουν αποτελέσματα χωρίς διατροφή/γυμναστική, και να ακούτε το σώμα σας αν κάτι που παίρνετε σας δημιουργεί παρενέργειες να το σταματάτε αμέσως. Αυτά τα γράφω όχι για τα παιδιά του φόρουμ αλλά για όσους τυχόν διαβάζουν το φόρουμ χωρίς κάποια πείρα.

  25. #25

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Quote Originally Posted by Finlandos View Post
    Για όποιον τον πειράζει το Μιτοτροπίν όπως εμένα, προτείνω το Isatori MX-LS7.
    http://www.isatoritech.com/product1....&Product_ID=37
    To χρησιμοποιούσα προσωπικά για πάνω απο 3 μήνες πρίν δοκιμάσω τον κύκλο/στάκ Cytolean-Mitotropin-Novedex-XT. Mηδέν παρενέργειες με φούλ δόση και καλά αποτελέσματα.
    Συγνώμη αλλά στο προηγούμενο πόστ που ανέφερες τις παρενέργειες του mitotropin πάνω σου, το έπαιρνες μόνο του ή μαζί με τα άλλα που αναφέρεις εδώ;

  26. #26

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Σωστη η ερωτηση Πετρο αλλα ελπιζω οτι τα εννοει διαδοχικα...

  27. #27
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Εγω πιστευω οτι τα εννοει μαζι!!!Υπαρχουν τυποι σε μαγαζια με συμπληρωματα που και ολο το μαγαζι να τους πεις αν μπορεις να κανεις στακ θα σου πουν ''ναι ανετα''!!!Για να δουμε τι εννοει το παιδι...
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  28. #28
    Bodybuilding Newbie Finlandos's Avatar
    Join Date
    22-07-09
    Location
    Patras, Achaea, GR/Vantaa, Helsinki, FI
    Posts
    25

    Default

    Για όσους δεν ξέρουν:

    Το Μίτο είναι το δεύτερο βήμα στον κύκλο που ξεκινάει με 30 μέρες Cytolean.

    1. 30 μέρες Cytolean
    2. 30 μέρες Μίτο στάκ με Novedex XT

    Αν δεν ξέρετε κάτι άλλο ευχαρίστως να βοηθήσω. Σε όσοιυς μου γράφουν λυπάμαι δεν μπορώ να απαντήσω γτ δεν έχω ακόμα 10 μυνήματα.

  29. #29
    Bodybuilding Newbie Finlandos's Avatar
    Join Date
    22-07-09
    Location
    Patras, Achaea, GR/Vantaa, Helsinki, FI
    Posts
    25

    Default

    Απο το μάνουαλ του Μιτο:

    Στάκ στη περίοδο 2 του κύκλου (εννοείται ότι έχει προηγηθεί 30 μέρες Cytolean):

    -Mitotropin
    -PLasmajet (Liquid NO)
    -Novedex XT

    Περίοδος 3 Cytolean (30 μέρες)

  30. #30

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Θα προτεινα να μην εισαι τοσο σιγουρος για τον εαυτο σου οτι ξερεις κατι παραπανω απο εμας. Ετσι απλα μια αποψη λεω. Το οτι το γραφει το manual του mito ή οτι το λεει ο ιδιος ο Gaspari δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο, ο ιδιος χρηματα θελει να βγαλει λογικο ειναι να σου πει να παρεις ολη την σειρα. Τα ιδια δεν κανει και η muscletech; Τελοσπαντων δεν εχουν καμια συνεργεια αυτα ειτε τα παρεις μαζι , ειτε διαδοχικα ειτε οπως θες. Ειναι καλα συμπληρωματα, η Gaspari ειναι καλη εταιρεια κατα την γνωμη μου αλλα σιγουρα υπαρχουν ατομα που ειναι πιο ευαισθητα σε παρενεργειες απο αλλα. Παντως ετσι πως τα πηρες πως εισαι σιγουρος οτι δεν φταιει το novedex για τις παρενεργειες που ειχες;


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Myofusion Gaspari Nutrition Πρωτεϊνη - Γνώμες Για Ποιότητα & Γεύση!
    By k0stas90 in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 128
    Last Post: 19-08-17, 01:12
  2. Gaspari Nutrition Mitotropin..Αξιολόγηση.
    By iNCubO in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 10
    Last Post: 27-02-09, 06:54
  3. Gaspari Nutrition????
    By suncity13 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 10-01-09, 02:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •