Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Member traitor's Avatar
    Join Date
    28-01-10
    Location
    .
    Posts
    64

    Default Προγραμμα μονο με πολυαρθρικες

    Γεια σας παιδια
    Σκεφτομαι να αλλαξω το προγραμμα που κανω(1 ομαδα καθε μερα(εκτος δικεφαλο-τρικεφαλο μαζι)) με ενα προγραμμα που θα εχει μονο πολυαρθρικες ασκησεις.Θα ηθελα αν γινεται οποιος εχει δοκιμασει κατι τετοιο να με βοηθησει να φτιαξω και εγω ενα προγραμμα γιατι ειναι η πρωτη φορα που θα επιχειρησω κατι τετοιο.Δε γνωριζω ουτε το συνδυασμο των ασκησεων,ουτε αριθμο επαναληψεων,σετ και γενικοτερα εχω πληρη αγνοια στις απαιτησεις ενος τετοιο προγραμματος.

  2. #2
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Επειδη αυτες οι ασκησεις εχουν μεγαλες απαιτησεις σε ενεργεια δεν πρεπει να κανεις μεγαλο αριθμο σετ ειναι καλο αυτο το προγραμμα για να ανεβεις σε μυικη μαζα αλλα δεν ειναι για συνεχεια χρειαζονται και οι αλλες ασκησεις

  3. #3
    Bodybuilding Newbie deas's Avatar
    Join Date
    05-06-07
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    49

    Default

    Φιλε καλησπερα,εγω θα σου πω κατι που εχω δοκιμασει εγω και δουλεψε πολυυυυυυ..
    Μια προπονηση μου την εβδομαδα σε περιοδο ογκου ηταν μονο πολυαρθρικες ασκησεις και συγκεκριμενα, 3σετ σκουοτ ,3 σετ αρσεις ,3 σετ ''στρατιωτκες''(ορθιες πιεσεις ομων).Σετ πυραμιδας 12-10-8 επαναληψεων(+ 1 σετ ζεσταμα που δεν το μετραμε)
    Η προπονηση αυτη ηταν η καλυτερη της εβδομαδας απλα την εκανα συνηθως σαββατο και ειχα μια μερα πριν και μετα οφφ για ξεκουραση και δημιουργια μυων...Επισης επειδη οπως ειπε ο φιλος vr2 ειναι τρομερα απαιτητικη σε ενεργεια προπονηση θα πρεπει να εχεις φαει αρκετους υδατανθρακες την προηγουμενη ημερα και αν χρησιμοποιεις καποιο συμπληρωμα ενεργειας παρε μιαμιση δοση και θα φυσας στην προπονηση :))
    Μετα την 3η-4η προπονηση θα δεις αποτελεσματα οχι τοσο οπτικα αλλα θα δεις εμφανεστατη βελτιωση της αποδοσης σου στις υπολοιπες σου μεμονομενες προπονησεις...
    Tough times never last,but tough people do...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •