Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-10-08
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    122

    Default Κύκλος, Χρονισμός Συμπληρωμάτων

    Καλημέρα σε όλους! Είμαι 1,86 , 85-87 kg , ποσοστό λίπους δεν ξέρω ακριβώς περίπου 15%. Η διατροφή μου σε γενικές γραμμές είναι καλή.
    Δεν ξεκουράζομαι αρκετά λόγω των ωραρίων της δουλειάς και αυτό έχει αντίκτυπο στην προπόνηση. Από Απρίλιο όμως θα είμαι πιο χαλαρά και θέλω να το εκμεταλευτώ αυτό στο έπακρο.

    Σκέφτομαι λοιπόν να κάνω ένα κύκλο 4-5 εβδομάδες με : Κρεατίνη, Superpump, και ίσως tribulus (αυτό μπορεί να το πάρω δωρεάν - έχω ακούσει πως δεν αξίζει τα λεφτά του).

    Και μετά άλλες 4-5 εβδομάδες με κάποιο νιτρικό (NO Explode - Plasamajet) σε συνδυασμό με Μitotropin.

    Eννοείται full προπόνηση βάρη-αερόβιο + διατροφή.

    Δεν με νοιάζει να στεγνώσω εντελώς , αν πέσω στο 10% μια χαρά θα είμαι , αλλά ταυτόχρονα θέλω να βάλω και μυς έστω και λίγους εκμεταλευόμενος ότι θα έχω πολύ καλύτερη ανάρωση.

    Αυτή την στίγμη παίρνω και θα συνεχίσω μόνο πρωτείνη - δεξτρόζη μεταπροπονητικα.

    Tα συμπληρώματα αυτά είναι καλή επιλογή? Δεν έχω ξαναπάρει νιτρικό και θα ήθελα να δω αν θα δουλέωει πάνω μου.

    Οποιαδήποτε γνώμη καλοδεχούμενη!

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    οπως εχουμε πει πολλες φορες στο forum τα tribulus δεν εχουν αποδειχτει οτι "δουλευουν" και προσωπικα τα θεωρω αχρηστα.εφοσον ομως θα το παρεις δωρεαν δεν χανεις τιποτα.οσο για τα νιτρικα ουτε να το σκεφτεσαι...δεν αξιζουν και μονο το placebo ειναι που σε βοηθαει.ωστοσο για το Plasmajet εχουν ακουστει πολλα θετικα..εγω στην θεση σου θα προσπαθουσα να ξεκουραστω εκεινες τις μερες οσο πιο πολυ μπορω να "αναπληρωσω" και θα χρησιμοποιουσα αρχικα μια whey,πολυβιταμινη και μετα απο κανα 2 βδομαδες και εναν κυκλο κρεατινης χωρις να ειμαι αν σου χρειαζεται..επλιζω να βοηθησα!!καλως ηρθες κ ολας..
    Both loser and winner fail..But only the winner comes back..

  3. #3
    New Member el.stel's Avatar
    Join Date
    05-02-10
    Location
    Rethymno, Crete.
    Posts
    94

    Default

    Εγώ πάλι τα νιτρικά τα θεωρώ καλά για να σου δώσουν ένα extra τσίτωμα, αλλά λίγο ακριβά αν τα πάρεις από Ελλάδα. Επειδή όμως λες πως θες να στεγνώσεις δεν θα στα πρότεινα γιατί για να δουλέψουν καλά πρέπει να τρως μπόλικο υδατάνθρακα.

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-10-08
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    122

    Default

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Επειδή θα ξεκουράζομαι πολύ καλύτερα θέλω να το εκμεταλευτώ στην προπόνηση και να βγάλω πολύ δυνατές προπονήσεις.Επειδή έχω διαβάσει ότι τα νιτρικά σε τσιτώνουν. Δεν πειμένω να βάλω από αυτά μυς. Τωρα σχετικά με την κρεατίνη έχω κάνει 3 κύκλους και με πιάνει καλά. Πιστεύω πως αν προσέξω την διατροφή σε συνδυασμό με την αερόβια και να συντηρήσω ή και να βάλω κάνα κιλό μυς.

  5. #5
    Junior Bodybuilder Xrhstos89's Avatar
    Join Date
    01-02-10
    Location
    .
    Posts
    228

    Default

    Δηλαδή πολυβιταμίνη δεν παίρνεις; Βιταμίνη C; ZMA;
    Ξέρεις πως δώσανε κυρ Παντελή
    άλλοι τα νιάτα τους και την ζωή
    Να γίνει τ' όνειρο φέτα ψωμί
    Να φας και εσύ κυρ Παντελή
    Κι εσύ τι έδωσες κυρ Παντελή
    Πες μας τι έκανες σ' αυτή την γη
    Πες μας τι άφησες κληρονομιά
    Που να εμπνέει τη νέα γενιά

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    για τσιτωμα πιες 2-3 καφεδες..ελεος ρε παιδια,δεν παιρνουμε ενα τοσο ακριβο συμπληρωμα για να εχουμε τσιτωμα..κι αν στην τελικη θες καλο τσιτωμα και λογω του οτι εισαι σε γραμμωση μπορεις να δοκιμασεις και ΕΚΑ αρκει να εισαι απολυτα υγιεις.
    Both loser and winner fail..But only the winner comes back..

  7. #7
    Junior Bodybuilder Xrhstos89's Avatar
    Join Date
    01-02-10
    Location
    .
    Posts
    228

    Default

    jimbliz ποια νιτρικά έχεις δοκιμάσει και έχεις τέτοια άποψη;
    Ξέρεις πως δώσανε κυρ Παντελή
    άλλοι τα νιάτα τους και την ζωή
    Να γίνει τ' όνειρο φέτα ψωμί
    Να φας και εσύ κυρ Παντελή
    Κι εσύ τι έδωσες κυρ Παντελή
    Πες μας τι έκανες σ' αυτή την γη
    Πες μας τι άφησες κληρονομιά
    Που να εμπνέει τη νέα γενιά

  8. #8
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    εχω δοκιμασει no-xplode της bsn,plasmajet και superpump και εχω καταληξει οπως και το 90% των ατομων στο forum οτι ειναι απλα αδικα λεφτα.το μονο που εχουν ειναι καφεινη.μην βγουμε ομως off-topic τωρα..
    Both loser and winner fail..But only the winner comes back..

  9. #9
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by johnf86


    Σκέφτομαι λοιπόν να κάνω ένα κύκλο 4-5 εβδομάδες με : Κρεατίνη, Superpump, και ίσως tribulus (αυτό μπορεί να το πάρω δωρεάν - έχω ακούσει πως δεν αξίζει τα λεφτά του). </blockquote id=quote>για εμενα, κρατα τη κρεατίνη και βγάλε τα αλλα


    <blockquote id=quote>Quote:Και μετά άλλες 4-5 εβδομάδες με κάποιο νιτρικό (NO Explode - Plasamajet) σε συνδυασμό με Μitotropin.</blockquote id=quote>
    το νιτρικό δεν θα σου δουλέψει άμα έχεις χαμηλούς υδατανθρακες. Επίσης σαν συνδυασμός δεν είναι "σωστός".


    <blockquote id=quote>Quote:Δεν με νοιάζει να στεγνώσω εντελώς , αν πέσω στο 10% μια χαρά θα είμαι , αλλά ταυτόχρονα θέλω να βάλω και μυς έστω και λίγους εκμεταλευόμενος ότι θα έχω πολύ καλύτερη ανάρωση.</blockquote id=quote>
    μέσα σε ποσο καιρό θέλεις να πέσεις αυτό το 5%? Μην περιμένεις να βάλεις και μυς ταυτόχρονα, σε αυτή τη περίοδο να προσέξεις μονο να μην χάσεις.

    <blockquote id=quote>Quote:Αυτή την στίγμη παίρνω και θα συνεχίσω μόνο πρωτείνη - δεξτρόζη μεταπροπονητικα.
    </blockquote id=quote> την περίοδο της γράμμωσης καλο θα ήταν να μην παίρνεις δεξτρόζη.


    ποσο χρονων είσαι φιλε μου?
    YOU can('t)change genes...

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-10-08
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    122

    Default

    Χρήστο παίρνω πολυβιταμίνη. Φίλε Steroid είμαι 24. Θέλω να χάσω αυτό το 5% σε 2-3 μήνες. Πρωταρχικός και πιο ρεαλιστικός στόχος είναι να μην χάσω μυς, είναι όντως δύσκολο να βάλω ταυτόχρονα, χάνοντας λίπος. Δεν έχω σκοπό να κάνω full γράμμωση. Θα παίζω με θερμίδες συντήρησης αλλά έντονες προπονήσεις + αρκετό αερόβιο. Ευχαριστώ για τις συμβουλές.

    Έχω μια ερώτηση: Aπ' όσο ξέρω καφείνη και κρεατίνη δεν δουλεύουν μαζί.Ισχύει? Όταν έπαιρνα κρεατίνη έκοβα εντελώς τους καφέδες. Αλλά βλέπω πως κάποια συμπληρώματα περιέχουν και τα 2.

    Kάποιος ανέφερε για ΕΚΑ. Την Δευτέρα πάω για εξετάσεις. Αν ο θυροειδής είναι καλά θα προτιμήσω για λιποδιαλυτη το mitotropin. Δεν έχω ξαναπάρει λιποδιαλύτη , πιστεύω να βοηθήσει από ότι ακούω είναι ο πιο δυνατός legal λιποδιαλύτης.

    Οπότε μάλλον δεν βάζω ΝΟ. Οπότε έχουμε Πρωτείνη-Κρεατίνη-Πολυβιταμίνη+Γλουταμίνη+Tribulus (αφου θα το πάρω δωρεάν δεν νομίζω να βλάψει σε κάτι)

    Και στον 2ο κύκλο Πρωτείνη+Πολυβιταμίνη+Γλουταμίνη+(Πιθανόν) Mitotropin

  11. #11
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    Η κρεατινη λειτουργει με την κατακρατηση υγρων.αν παιρνεις κρεατινη και ταυτοχρονα πινεις πολλους καφεδες ή παιρνεις συμπληρωματα που περιεχουν καφε'ι'νη τοτε πιες 2-3λιτρα νερο παραπανω απ οτι συνηθως κ θα σαι οk.

  12. #12
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    εδω εξηγει γτ η κρεατινη δεν ειναι καλο να συνδυαζεται με την καφεινη---&gt;http://www.ergo-log.com/creatinecaffeine.html

  13. #13
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    Πολυ ενδιαφερον αρθρο.το συμπερασμα που προκυπτει ειναι οτι ο συνδυασμος κρεατινης και υψηλων δοσεων καφε'ι'νης σε καθημερινη βαση δν εχει αποτελεσματα.γι αυτο συνισταται οσοι παιρνουν κρεατινη να μην πινουν καθολου καφεδες ή οτιδηποτε αλλο περιεχει καφεινη.μια στο τοσο ομως η ερευνα λεει πως η καφεινη βοηθαει στην αυξηση των επιδοσεων των χρηστων κρεατινης.αν παιρνεις δλδ κρεατινη για 2 μηνες,1 φορα καθε 10 μερες κουμπωσε κι εναν φραπε για εξτρα επιδοσεις.

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    14-10-08
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    122

    Default

    Εντάξει να κουμπώνεις ένα καφέ κάθε 10 μέρες. Τα συμπληρώματα όμως που περιέχουν και τα 2??

  15. #15
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    Νομιζω ειναι ξεκαθαρο.απλα μην τα χρησιμοποιεις.το ενα ακυρωνει το αλλο.χρησιμοποιησε σκετη κρεατινη


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •