Εχω ενα φιλο 1.80 68kg 2οχρονο σχετικα αγυμναστος απλα επειδη ειναι σερβιτορος εχει λιγο δικεφαλο.

γυμναζεται τους τελευταιους 2 μηνες 3-4 φορες τη βδομαδα. Επειδη δε τρωει πολυ και δε τρωει ποιοτικα θελει ενα συμπληρωμα διατροφης που να εχει βαση την πρωτεινη αλλα να παρει και ογκο χωρις ομως να παρει κιλα στην κιλια του που εχει μαζεψει ολο το σωματικο του λιπους ( εχω με το ματι τον κοβω ~20% ).

Βασικη προυποθεση ειναι να μην παρει πολλα κιλα που θα εχοουν σαν συνεπεια να κρεμασειαν δε μπορει να παει γυμν. για 1 μηνα.

Εγω σκεφτομαι να παρει καθαρη πρωτεινη αλλα επειδη δε εχει πολυ υπομονη αν δε δει λιγο καιρο το μπρατσο να φουσκωνει θα τα παρατησει δε ξερω τι ειναι το καλυτερο .

Δεν θελει να δει αποτελεσματα σε 1 μηνα αλλα θελει να δει σε 3-4 μηνες να εχει παρει κιλα τα οποια να φαινονται πανω του.

Μην μου πειτε για την διατροφη του , τον εχω καθοδηγησει εγω καπως ( δε εχω καταφερει και πολλα αλλα εχει κοψει αναψυκτικα ποτα κτλπ )

Κανει αρκετες καυσεις στη δουλεια του δουλευει 6/7 μερες ( σερβιτορος ολη μερα πανω κατω με δισκους γεματους πιατα ).

Μηπως πρεπει να παρει 50-50 πρωτεινη υδατανθρακα; επειδη κανει 3 γεματα μονο και το πρωι πινει μονο γαλα και κανενα κρουασαν

Στις προτασεις σας ας μου πειτε και τη συμπληρωμα προτεινετε.

Συγνωμη για το τεραστιο ποστ !!