Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Member
    Join Date
    10-07-09
    Location
    ilioupoli, Greece.
    Posts
    23

    Default Συμβουλές στο πρόγραμμα προπόνησής μου

    θελω να μου πειτε αν ειναι καλο ή αν θελει διωρθωσεις!!!
    1.ημερα 10-15 λεπτα ζεσταμα στον διαδρομο ή step ή ποδηλατο μετα ασκησεις για στηθος πιεσεις μπαρας στον επιπεδο παγκο 4 σετ των 10 επαναληψεων και 2 των 8 επαναληψεων,πιεσεις μπαρας σε επικληνη παγκο 4 σετ των 10 και 2 των 8,πιεσεις με μηχανημα 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων,πιεσεις σε μηχανη επικληνη 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων,πεκ ντεκ 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων,πιεσεις με αλτηρες σε επιπεδο παγκο 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων,πιεσεις με αλτηρες σε επικληνη παγκο 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων,εκτασεις με αλτηρες σε επιπεδο παγκο 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων και εκτασεις με αλτηρες σε επικληνη παγκο 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων και εχω και ασκησεις για πλατη κωπιλατικη με μηχανημα 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων,κωπηλατικη με αλτηρα 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων,ελξεις στην τροχαλια μπρος και πισω 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων ξεχωριστα και ελξεις στο μονοζυγο με ανοικτη λαβη και κλειστη λαβη 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων ξεχωριστα. και τελος κανω κοιλιακους αρσεις ποδιων 10 σετ των 30 επαναληψεων,αρσεις κορμου 10 σετ των 30 επαναληψεων,αρσεις κορμου με στροφη 10 σετ των 30 επαναληψεων σε καθε πλευρα,κοιλιακους σε μη χανημα 10 σετ των 30 επαναληψεων,πλαγιους κοιλιακους σε μηχανημα 10 σετ των 30 επαναληψεων και τελος ραχιαιους κανω 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων σε μηχανημα,4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων σε οριζοντιο παγκο και 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων σε οριζοντιο παγκο με εναλλαγη αντιθετου ποδιου με χεριου και μετα κανω αποθεραπεια. 2. ημερα κανω δικεφαλους κανω μαξιλαρι 4 σετ των 10 επαναληψεων και 2 σετ των 8 επαναληψεων,καμψεις δικεφαλων με αλτηρες 4 σετ των 10 επαναληψεων και 2 σετ των 8 επαναληψεων,καμψεις δικεφαλων με μπαρα ανοιχτη λαβη 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων και 2 σετ των 6 ή 8 επαναληψεων,καμψεις δικεφαλων με τροχαλια 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων. ακομα κανω για ωμους ελξεις με μπαρα για τραπεζοειδης 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων,πιεσεις με μηχανημα 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων,αρσεις με αλτηρες 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων,πιεσεις με αλτηρες 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων,εμπροσθιες ανυψωσεις με αλτηρα 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων. μετα κανω για τρικεφαλους πιεσεις με τροχαλια με δυο χερια 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων και πιεσεις παγκου με κλειστη λαβη 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων και 2 των 6 ή 8 επαναληψεων και τελος κανω και ποδια γαστροκνημιοι ορθιος 10 σετ των 30 επαναληψεων,τετρακεφαλους σε μηχανημα 4 σετ των 8 ή 10 επαναληψεων, και κανω κοιλιακους και ραχιαιους οπως και την πρωτη ημερα που γραφω παραπανω(ιδια σετ και ιδιες επαναληψεις). θελω να μου προτεινετε αλλες ασκησεις,να μου πειτε πως σας φαινετε το προγραμμα μου και αν πρεπει να το διορθωσω και τελος σας ευχαριστω για τον χρονο σας!!![:-bouncy]

  2. #2
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Φίλε μου, μου βγήκες ο πάτος για να το διαβάσω...
    Αν κατάλαβα καλά (έτσι που είναι γραμμένο), είναι 2day split και κάνεις μια μέρα Στήθος - Πλάτη και την άλλη Δικέφαλα - Τρικέφαλα - Ώμους - Πόδια!!!!!!!!!!![:-bigeyes]
    Είναι απλά λάθος:D
    Αν μέτρησα καλά κάνεις 22 set για δικέφαλα[:-bigeyes]
    Διάβασε μερικά προγράμματα από αυτή την ενότητα και ξαναπόσταρε το καινούργιο...
    Φιλικά!

  3. #3
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    με τοσα πραγματα η προπονηση σου απλα δε θα μπορει να εχει ποιοτητα.

    επισης το διήμερο σπλιτ θα θα ελαγα οτι ειναι καλο ετσι, αν ειναι να κανεις 2-ημερο για καποιο λογο καλυτερα να κανεις 2 full body workouts


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •