Ανοιγω αυτο το topic κυριως για να ζητησω τις συμβουλες και τις γνωμες σας σχετικα με το προβλημα μου. Αν πρεπει να μεταφερθει σε καποιο αλλο forum και κακως το postara εδω, sorry, ελπιζω οτι οι Mods θα το διευθετησουν.

Ειμαι 20 χρονων και εκανα bodybuilding(χονδρικα-χονδρικα βεβαια θα το χαρακτηριζα καλυτερα σαν 3-4 φορες την βδομαδα στο γυμναστηριο για ογκο..κατι σαν αγγαρεια) μεχρι πριν 1 χρονο.

Πριν 9 μηνες σε ατυχημα εσπασα τον βραχιονα του χεριου μου. (ειναι το κοκκαλο μεταξυ αγκωνα και ωμου για οσους δεν γνωριζουν) Πηρα το ΟΚ να αρχισω ξανα γυμναστηριο απο τον Μαιο μετα απο φυσιοθεραπειες αλλα το καθυστερησα λιγο φοβουμενος τυχον επιπλοκες. Ο μυς ειχε αδρανησει τελειως..

Σκεφτομαι να ξαναρχισω να γυμναζομαι. Τι πρεπει να προσεξω; Υπαρχουν καποιες ασκησεις που πρεπει να αποφυγω τουλαχιστον τον πρωτο καιρο; Ισως καποιες αλλες που πρεπει να δωσω παραπανω βαρυτητα για ενδυναμωση δικεφαλων/τρικεφαλων;

Ναι μεν εχει περασει αρκετος καιρος απο το σπασιμο..ομως μετα απο ολικη αδρανεια..αγκυλωση αγκωνα για καποιες βδομαδες κλπ και ειδικες φυσιοθεραπειες νομιζω οτι ειναι λογικο να ειμαι λιγο επιφυλακτικος.