Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 26 of 26
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-10-05
    Location
    mykonos, Greece.
    Posts
    57

    Default Maximuscle Cyclone - Γνώμες;

    καλησπερα παιδια,δημιουργισα αυτο το topic μονο και μονο για να σας πς ποσο πολυ ευχαριστιμενος ειμαι με το cyclone..βασικο μιονεκτιμα του ειναι το κοστος αλα αξιζει να το δοκιμασετε δινει φοβερη δυναμη στην προπονιση και θα δητε και πολυ γριγορα διαφορα επανο σας....αυτα απο εμενα να ειστε καλα...

  2. #2
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default Πρωτεϊνη Cyclone Maximuscle

    Γειά σας θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα(εάν γνωρίζετε) σχετικά με ενα προϊόν της εταιρείας Maximuscle τν πρωτεϊνη Cyclone...λιπον αυτα που θέλω ν ρωτήσω ειναι εάν απο αυτή τν πρωτεϊνη βλέπεις αρκετά εμφανή αποτελέσματα όσο λένε όλοι....κ επίσης εάν παίζει ρόλο τ σωματικο βάρος με τ πόσα scoup(gr) πρωτεΐνης θα πάρω
    (κιλά73,ύψος184 ηλικία 15)
    Ευχαριστώ εκ των πρότερον....

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    δεν υπαρχουν αμεσα εμφανη αποτελεσματα απο μια πρωτεινη..το λεμε συνεχεια..και παιρνεις τοση πρωτεινη οση χρειαζεσαι για να καλυψεις τις ημερησεις αναγκες σου..μετα την προπονηση παντως για τα κιλα σου 30-40 γρ. πρωτεινης ειναι μια χαρα!!την συγκεκριμενη δεν την εχω δοκιμασει αλλα η συγκεκριμενη εταιρεια δεν μου πολυαρεσει...

  4. #4
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Πολυ καλη. Φυσικα και δεν βλεπεις εμφανη αποτελεσματα.
    Πανακριβη. Δεν αξιζει τον κοπο σε καμια των περιπτωσεων.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  5. #5
    Pumping Iron antonis_7's Avatar
    Join Date
    25-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    383

    Default

    μην την παρεις. ειναι οντως πανακριβη .απαπα. υπαρχουν και αλλες πρωτεινες μια χαρα και φθηνοτερες .
    “Failure is not an option. Everyone has to succeed.”- Arnold

  6. #6
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Ευχαριστώ πολύ παιδιά...

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    31-08-11
    Posts
    14

    Default Cyclone (Maximuscle)

    Benefits

    • 60g of protein per daily serving - virtually zero lactose
    • 10g of creatine and 10g of glutamine peptides
    • 80mg of 97% Beta-Ecdysterone
    • 3000mg of HMB? (Enzymatic Metabolites of Leucine)
    • Contains Nitrogain? (a power blend of: Taurine, NAC, Chromium Polynicotinate and Orotic acid)
    Recommended Use
    Mix 1.5 scoops (60g) of Maximuscle Cyclone with 350-400ml of water. Stir with a fork or mix in a Maximuscle shaker. Drink within 5 minutes. Take 3 scoops daily, 1.5 scoops in the morning and another 1.5 scoops after training or in the afternoon.

    Nutrition Information: Per 1 serving = 60g (1.5 scoops)

    • Energy 230kcal/962kJ
    • Protein 30g
    • Carbohydrate 21g
    • Total Fats (includes MCTs & EFAs) 4.68g
    Key Ingredients: Per 1 serving = 60g (1.5 scoops)
    • Creatine Monohydrate 5.1g
    • Glutamine 5.1g
    • HMB? (Enzymatic Metabolite of Leucine) 1.5g
    • Potassium Bicarbonate 500mg
    • Sodium Bicarbonate 500mg
    • Beta-Ecdysterone (97%) from Suma 40mg
    • Bioperine 5mg
    • Chromium Polynicotinate 200?g
    Please note: Maximuscle owns HMB trademark.

    την εχει δοκιμασει κανεις? και απο που μπορουμε να την παρουμε φτηνα απο εξωτερικο

    Attached Images Attached Images

  8. #8
    New Member cristianogr21's Avatar
    Join Date
    02-03-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    22

    Default

    Το εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες στο παρελθον,απο τις καλυτερες ολα σε ενα πρωτεινες...πολυ καλη γευση και τελεια διαλυτοτητα,μου εδωσε καθαρα κιλα!Υπαρχουν πολλα εγγλεζικα σαιτ που στελνουν σε ελλαδα και σε καλες τιμες...

  9. #9
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-05-11
    Posts
    4

    Default Cyclone της Maximuscle

    Καλησπέρα σε όλους!
    Μου έχουν προτείνει το συγκεκριμένο συμπλήρωμα της maximuscle(cyclone) για αύξηση μυικής μάζας.Επιθυμώ μυική ανάπτυξη αλλά το πρόβλημα είναι ότι έχω ελάχιστα περιθώρια για προσθήκη λίπους,είμαι 1,91 93 κιλά.
    Σκοπεύω να παίρνω μία δόση από το συμπλήρωμα μετά την προπόνηση και όχι 2 όπως προτείνει η εταιρεία...
    Οι θερμίδες τις δόσεις είναι σχετικά χαμηλές με τα άλλα gainer...
    Παρακαλώ όποιος έχει δοκιμάσει το εν λόγω συμπλήρωμα ή γνωρίζει την εταιρεία αυτή ας μου πει αν πήρε πολλά κιλά κατά την χρήση της και αν αυτά τα κιλά ήταν μυικά η λίπος...
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων,επίσης είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε συμβουλή καθώς γνωρίζω ελάχιστα από bb!!!!

  10. #10
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-05-11
    Posts
    4

    Default

    Κανείς δεν την έχει δοκιμάσει??????

  11. #11
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-05-11
    Posts
    4

    Default

    Φίλε σκοπεύω να πάρω αυτό το συμπλήρωμα αλλά για μία δόση μετά την προπόνηση και όχι 2 όπως λέει η εταιρεία να παίρνεις.
    Επειδή δεν έχω πολλά περιθώρια για προσθήκη λίπους ήθελα να σε ρωτήσω ποσά κιλά έβαλες με την χρήση της και πόσα ήταν μυικά και πόσα λίπος?

  12. #12

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Το θεμα ειναι πολυ παλιο, αλλωστε ηδη ανοιξες δικο σου.

  13. #13
    Junior Bodybuilder kostaspro's Avatar
    Join Date
    09-12-05
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    170

    Default

    Καλησπερα φιλε,κατ' αρχας τα gainers στην πλειοψηφια τους θα σου προσθεσουν λιπος και οχι μυϊκη μαζα,αυτο που θελεις(η αυξηση μυϊκου βαρους δλδ) ειναι μια εξαιρετικα χρονοβορα διαδικασια που κανενα συμπληρωμα του ειδους δεν προκειται να σου δωσει,γενικοτερα ειναι κατι που ερχεται απο την σκληρη προπονηση και την σωστη διατροφη μετα απο χρονια,
    οποτε ειτε μια δοση παιρνεις ειτε δυο δεν προκειται να δεις αυτο που περιμενεις,
    παρ'ολα αυτα εαν σκοπευεις να αγορασεις συμπληρωμα προτιμησε να δωσεις τα λεφτα σου για μια καθαρη whey και οχι για gainer.
    Βεβαια αν,υποθετικα μιλωντας,εχεις φτιαξει σωστα την διατροφη σου,τοτε ισως και η whey να μην σου χρειαζεται.

    Υγ.Οταν ρωταμε κατι σε ενα δημοσιο forum δεν ειναι κανενας υποχρεωμενος να απαντησει,και ποσο μαλλον αμεσα μετα απο λιγη ωρα.

  14. #14
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-05-11
    Posts
    4

    Default

    Σε ευχαριστώ Κώστα για το χρόνο σου...είμαι βιαστικός γιατί μπορώ πάρω να το εν λόγω συμπλήρωμα σε πολύ χαμηλή τιμή αλλά πρέπει να δώσω άμεση απάντηση!

  15. #15
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Μόνο για μετά την προπόνηση, καλό είναι.

  16. #16
    Pumping Iron
    Join Date
    02-06-11
    Location
    Heraklion,Crete
    Posts
    279

    Default

    το έχω δοκιμάσει για 2,5 μήνες περίπου μετά την προπόνηση και μπορώ να πω οτι δούλεψε.Αν και είμαι κατά των gainers,για την συγκεκριμένη έχω να πω μόνο τα καλύτερα.Και φυσικά κορυφαία σε διαλλειτότητα...

  17. #17
    New Member
    Join Date
    27-11-12
    Location
    thessaloniki
    Posts
    15

    Default maximuscle cyclone 2,700kg.

    Καλησπερα στο φορουμ μηπως γνωριζει κανενας να μου πει που θα βρω την συγκεκριμενη φορμουλα;;;; θεσσαλονικη η μεσω ιντερνετ

  18. #18

    Default Maximuscle Cyclone

    καλημερα σε ολους.τη γνωμη σας παρακαλω για το cyclone της maximuscle που μου προτειναν !!!

  19. #19
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Φορμουλα πρωτεινης με κρεατινη και ΗΜΒ ειναι.
    Να προτιμας καθε συστατικο να το παιρνεις ξεχωριστα και οχι σε φορμουλες για να ξερεις ποσο παιρνεις αλλα και να ελεγχεις την ποιοτητα του.

  20. #20

    Default

    ευχαριστω !!!!

  21. #21

    Default Cyclone maximuscle

    Καλησπέρα σας! Ψάχνοντας να αγοράσω για 1η φορά το cyclone της maximuscle είδα οτι σε διάφορα site την εχουν 79ε τα 2.7kg ενώ στο σαιτ της εταιρείας 70ε τα 1.3kg.. Πήρα τηλ στην Εταιρία και μου είπαν οτι η maximuscle δεν εχει βγαλει ποτε 2.7kg !! Kαι οτι ολα αυτα ειναι μούφες που εχουν φτιαξει κουβάδες κ γεμίζουν με οτι ναναι... στην ουσια δλδ δν ειναι cyclone! Τους εχει κανει μυνησεις η maximuscle μ ειπε κ ειναι ευρεως γνωστο οτι ολα αυτά ειναι μουφα! Ξερει κανείς κατι σχετικά να μ πει αν ισχύει κατι τέτοιο!?!?!?

    Ευχαριστώ

  22. #22
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by john106 View Post
    Καλησπέρα σας! Ψάχνοντας να αγοράσω για 1η φορά το cyclone της maximuscle είδα οτι σε διάφορα site την εχουν 79ε τα 2.7kg ενώ στο σαιτ της εταιρείας 70ε τα 1.3kg.. Πήρα τηλ στην Εταιρία και μου είπαν οτι η maximuscle δεν εχει βγαλει ποτε 2.7kg !! Kαι οτι ολα αυτα ειναι μούφες που εχουν φτιαξει κουβάδες κ γεμίζουν με οτι ναναι... στην ουσια δλδ δν ειναι cyclone! Τους εχει κανει μυνησεις η maximuscle μ ειπε κ ειναι ευρεως γνωστο οτι ολα αυτά ειναι μουφα! Ξερει κανείς κατι σχετικά να μ πει αν ισχύει κατι τέτοιο!?!?!?

    Ευχαριστώ

    2.7 kg συσκευασία υπάρχει μόνο στην Ελλάδα ...............................
    (πολλές τελίτσες έβαλα και δεν τις έβαλα κατά τύχη)

    Μήπως λέω, μήπως, από εκεί που τη βρήκες πολάει και LeoFit ?

  23. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    2.7 kg συσκευασία υπάρχει μόνο στην Ελλάδα ...............................
    (πολλές τελίτσες έβαλα και δεν τις έβαλα κατά τύχη)

    Μήπως λέω, μήπως, από εκεί που τη βρήκες πολάει και LeoFit ?

    Ναι!! Και ακόμα δεν εχω βγάλει ακρη ποιος πουλάει τη γνήσια.. και μενα αυτο μ ειπαν οτι βγαζούν 2.7 μόνο για την Ελλάδα.. πολύ αγάπη μας εχουν μαλλον χαχα

  24. #24
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by john106 View Post
    Ναι!! Και ακόμα δεν εχω βγάλει ακρη ποιος πουλάει τη γνήσια.. και μενα αυτο μ ειπαν οτι βγαζούν 2.7 μόνο για την Ελλάδα.. πολύ αγάπη μας εχουν μαλλον χαχα
    Κοίτα ποιος έχει την κανονική συσκευασία (τα 1,3 kg) για να είσαι πιο σίγουρος.
    Έχω την εντύπωση ότι Πειραιά ένα μαγαζί τη δουλεύει γιατί την είχα δει.

    Αλλά για μένα ίσως καλύτερα να κοιτάξεις καμιά άλλη μάρκα για να μη ρισκάρεις να πέσεις σε μαϊμού

  25. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Κοίτα ποιος έχει την κανονική συσκευασία (τα 1,3 kg) για να είσαι πιο σίγουρος.
    Έχω την εντύπωση ότι Πειραιά ένα μαγαζί τη δουλεύει γιατί την είχα δει.

    Αλλά για μένα ίσως καλύτερα να κοιτάξεις καμιά άλλη μάρκα για να μη ρισκάρεις να πέσεις σε μαϊμού
    Μάλλον αυτο θα κάνω! Γιατι ο καθένας λεει οτι είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος Στην Ελλάδα!! Ειχα ακουσει πολυ καλα λογια για το συγκεκριμένο προϊόν γιαυτο τ έψαξα τοσο!

  26. #26
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-04-10
    Posts
    159

    Default

    η MaxiMuscle ως εταιρεία πρεπει να εχει κλεισει νομιζω φιλε και εχει επανακυκλοφορησει απο την εταιρεια MaxiNutrition το Cyclone


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cyclone & Promax_Extreme
    By stevengr in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 03-11-05, 06:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •