Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 25 of 25 FirstFirst ... 152122232425
Results 721 to 738 of 738
  1. #721
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    βαλτε και καμια φωτογραφια με τα συστατικα αφου ζητατε γνωμες! μια χαρα ειναι κλασσικη whey concetrate!!
    200 pounds is always 200 pounds

  2. #722

    Default

    παίδες, για τις πολυβιταμίνες vitakic hardore τις muscletech τι λέτε;

    Αξίζουν ή να βρώ φθηνότερες;

  3. #723
    Unworthy Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-10
    Posts
    118

    Default

    το κατα ποσο "δουλευει" ενα συμπληρωμα διαφαινεται - οπως ακριβως οριζει και η ονομασια του- απο τον συμπληρωματικο του ρολο στο προγραμμα διατροφης και ασκησης. διαφοροι σωματοτυποι, διαφορες προτιμησεις, διαφορες στοχευσεις. Προσωπικα θεωρω την ΟΝ πολυ υπερεκτιμημενη, δεν μου προσεφερε ΤΙΠΟΤΑ στο προγραμμα που ακολουθω για αυξηση μυικου ογκου - απλως μια ταμπελα whey isolate μια και η whey θεωρειται σιγουρακι. Για την gaspari τι να πω ? ενα μιλκ σεικ που δεν προσφερει καν οσα αναγραφονται στο πακετο και ο νοων νοειν νοειτω(υπαρχουν και εργαστηριακες μελετες για το εν λογω) Τωρα η muscletech ? επιλεγει συστατικα που αποδεδειγμενα δουλευουν και τα πετα σε εναν τενεκε με την τιμη στα υψη και οποιον παρει ο χαρος! musclemeds ? τωρα ξερω πως ο kai εχει γινει τετοιο τερας, μηπως καλυτερα να πεταγομαι στο γειτονικο σφαγειο και να καταναλωνω χοντρους σφαγιασμενων ζωων ? Αυτη τη στιγμη εχω παραγγειλει την Combat αφου απο το research μου φαινεται ενα καλο προιον, αναμενατε review!

  4. #724
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by LightDragon View Post
    το κατα ποσο "δουλευει" ενα συμπληρωμα διαφαινεται - οπως ακριβως οριζει και η ονομασια του- απο τον συμπληρωματικο του ρολο στο προγραμμα διατροφης και ασκησης. διαφοροι σωματοτυποι, διαφορες προτιμησεις, διαφορες στοχευσεις. Προσωπικα θεωρω την ΟΝ πολυ υπερεκτιμημενη, δεν μου προσεφερε ΤΙΠΟΤΑ στο προγραμμα που ακολουθω για αυξηση μυικου ογκου - απλως μια ταμπελα whey isolate μια και η whey θεωρειται σιγουρακι. Για την gaspari τι να πω ? ενα μιλκ σεικ που δεν προσφερει καν οσα αναγραφονται στο πακετο και ο νοων νοειν νοειτω(υπαρχουν και εργαστηριακες μελετες για το εν λογω) Τωρα η muscletech ? επιλεγει συστατικα που αποδεδειγμενα δουλευουν και τα πετα σε εναν τενεκε με την τιμη στα υψη και οποιον παρει ο χαρος! musclemeds ? τωρα ξερω πως ο kai εχει γινει τετοιο τερας, μηπως καλυτερα να πεταγομαι στο γειτονικο σφαγειο και να καταναλωνω χοντρους σφαγιασμενων ζωων ? Αυτη τη στιγμη εχω παραγγειλει την Combat αφου απο το research μου φαινεται ενα καλο προιον, αναμενατε review!
    Το ποστ που μολις εκανες δεν πιστευω να θες να σε παρει κανενας στα σοβαρα εδω μεσα,ΔΗΛΑΔΗ για να καταλαβω κατι τι περιμενεις απο μια WHEY πρωτεινη?

  5. #725
    Unworthy Junior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-10
    Posts
    118

    Default

    χαχαχα ε να τι να την κανω δηλαδη αμα ομολογουμενως απο το ποστ σου ΔΕΝ προσφερει κατι ?

  6. #726

    Default

    Ποια ειναι η γνωμη σας για :
    1) ZMA
    2)Flaxseed oil
    3)Γλουκοζαμίνη
    4)Tribulus
    ...............................????

  7. #727
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    1. Άχρηστο.
    2. Αν τρως ωμό ελαιόλαδο και αμύγδαλα-καρύδια, δεν το χρειάζεσαι.
    3. Καλή ως πρόληψη αρθρικών προβλημάτων.
    4. Εντελώς άχρηστο.

  8. #728

    Default

    Καλησπερα και απο εμενα ειμαι ο Κωνσταντινος 34 ετων απο αθηνα και θελω την βοηθεια σας στο εξης. Μετα απο προσεκτικη διατροφη εδω και περιπου εναν χρονο εχω καταφερει και εχω χασει 30 κιλα.Ημουν 126 και τωρα ειμαι 96 με 1.87 υψος.Τους τελευταιους 7 μηνες εχω βαλει στο προγραμμα μου και 3 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο.Σκεφτομαι να παρω αυτην την πρωτεινη MUSCLE_FUSION_2270gr(Nutrabolics)συμπληρωματικα με την διατροφη που συνεχιζω να κανω γιατι θα ηθελα να δω και λιγη γραμμωση στο σωμα μου επιπλεον περα απο αυτην την βελτιωση της εικονας μου που εχω εως τωρα.Υπαρχει περιπτωση λοιπον η συγκεκριμενη να με "κολλησει" στην προσπαθεια μου για παιρεταιρω απωλεια βαρους λογω του αυξημενου υδατανθρακα που περιεχει και να μου δωσει ογκο? (πραγμα που δεν το θελω)Υπαρχει κατι που θα με βοηθησει στην πολυποθητη γραμμωση που τοσο επιθυμω.Διαλεξα την συγκεκριμενη καθαρα λογω χαμηλου κοστους.Σας ευχαριστω εκ των προτερων.Καλο πασχα σε ολους!!!

  9. #729

    Default

    Ας γράψω και εγω οτι έχω πάρει

    ΧCore λιποτροπικα black edition - Αχρηστο
    On gold whey - δεν υπαρχει πιο καθαρή προτεινη
    L-carnitine - δεν αξίζει
    Animal Cuts - δεν θα έλεγα οτι ειναι το καλύτερο αλλά δουλέβει
    Xcore Mass gainer - μάλλον Fat gainer θα το έλεγα
    Xcore hydro whey - Αξίζει! Ναι! Οχι βέβαια σε περίοδο Γραμμωσης (σκέτη ζάχαρη ειναι)
    Dymatize creatine - θα έλεγα καλύτερα οχι
    ON Amino 2222 - καλη επιλογή αλλά οχι η καλύτερη

  10. #730
    New Member
    Join Date
    09-05-13
    Location
    athens
    Posts
    5

    Default

    ειμαι νεος στο foroum. ειμαι 21 ετων 1,81 κ 75 κιλα. εχει 5 μηνες που εχω ξεκινησει γυμναστηριο συστηματικα και σκεφτομαι να ξεκινησω καποια πρωτεινη γτ τα γευματα μου δεν νομιζω οτι επαρκουν και επισης θελω να βαλω ογκο. ενας καλος φιλος μου προτεινε την nitroteck. πηγα στο καταστημα γα να την αγορασω αλλα ο πωλητης μου ειπε οτι δεν προκειτε να δω διαφορα πανω μου και αρχισε να μου εξειγει τους λογους. το μονο που καταλαβα ειναι οτι χρειαζομαι υδατανθρακα για να παρω ογκο κ αυτη η πρωτεινη δεν εχει. αντιθετως μου προτεινε την tri-plex της allstars. το θεμα ειναι αν ο τυπος στο μαγαζι ηθελε να παρει απλα τα λεφτα η να με βοηθησει? εσεις τι μου προτεινετε?

  11. #731
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    31-03-12
    Posts
    123

    Default

    Quote Originally Posted by doul View Post
    ειμαι νεος στο foroum. ειμαι 21 ετων 1,81 κ 75 κιλα. εχει 5 μηνες που εχω ξεκινησει γυμναστηριο συστηματικα και σκεφτομαι να ξεκινησω καποια πρωτεινη γτ τα γευματα μου δεν νομιζω οτι επαρκουν και επισης θελω να βαλω ογκο. ενας καλος φιλος μου προτεινε την nitroteck. πηγα στο καταστημα γα να την αγορασω αλλα ο πωλητης μου ειπε οτι δεν προκειτε να δω διαφορα πανω μου και αρχισε να μου εξειγει τους λογους. το μονο που καταλαβα ειναι οτι χρειαζομαι υδατανθρακα για να παρω ογκο κ αυτη η πρωτεινη δεν εχει. αντιθετως μου προτεινε την tri-plex της allstars. το θεμα ειναι αν ο τυπος στο μαγαζι ηθελε να παρει απλα τα λεφτα η να με βοηθησει? εσεις τι μου προτεινετε?
    Καλύτερα να αρχίσεις να τρως περισσότερο αν θες να βάλεις όγκο, παρά να πάρεις πρωτεϊνεις γεμμάτες στη ζάχαρη. Το πόσο παραπάνω εξαρτάται από το σώμα σου, το μεταβολισμό σου και από τη φυσική σου δραστηριότητα. Υπάρχουν θέματα στο forum, αλλά και εργαλεία στο internet που μπορείς να υπολογίσεις πόσο πρέπει να τρως ανάλογα με τους στόχους σου. Αν θες να συμπληρώσεις την ποσότητα της πρωτεϊνης που πέρνεις ημερησίως, πάρε καλύτερα μια καθαρή. Οι πιο έμπειροι ας συμπληρώσουν ή ας διορθώσουν αν έχω κάπου λάθος.

  12. #732
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Η γεύση Vanilla της ON 100% Whey Gold Standard τι γεύση έχει περίπου; Σήμερα που την δοκίμασα ήταν σχεδόν άγευστη. Διαλυτότητα δεν μπορώ να πω, κάτι παραπάνω από άψογη αλλά από γεύση δεν καταλάβαινες σχεδόν διαφορά με το σκέτο νερό. Ίσως βέβαια μου φαίνεται έτσι γιατί η τελευταία whey που είχα (Chocolate-cookies της PhD Pharma Whey) ήταν αρκετά γλυκιά και έντονη. Όσοι πάντως έχουν δοκιμάσει τη συγκεκριμένη γεύση της ON ας μου απαντήσουν γιατί φοβάμαι μήπως πήρα καμιά μούφα whey με αλεύρι αντί για πρωτεΐνη..

  13. #733
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    λοιπον...δεν ειμαι ειδικος γιατι πηρα μονο μια φορα πρωτεινη WHEY GOLD STANDARD της ΟΝ. τη μια δοση πηρα σοκολατα που η γευση της οντως ηταν σοκολατα. τωρα η vanilla που πηρα την επομενη φορα ειχε μια εντονη γευση που προσωπικα εμενα με αηδιαζε αλλα βεβαια εξαρταται και απο τη στγκεντρωση της ....δλδ σε ποσο νερο τη διελυσες.
    γενικα τις αποφευγω γι αυτο που λες με τις μουφες! δεν μπορει δυστυχως να στο εγγυηθει κανεις....πιθανοτατα βεβαια ειναι η ιδεα σου και ειναι νταξει η πρωτεινη.
    για μενα να σου πω την αληθεια τη καλυτερη δουλεια σαν μεταπροπονητικο ενιωσα οτι την κανει το ψαρι (ψαρι με μπανανες) ξερω οτι ακουγεται αηδια αλλα...

  14. #734
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by stepan4 View Post
    Η γεύση Vanilla της ON 100% Whey Gold Standard τι γεύση έχει περίπου; Σήμερα που την δοκίμασα ήταν σχεδόν άγευστη. Διαλυτότητα δεν μπορώ να πω, κάτι παραπάνω από άψογη αλλά από γεύση δεν καταλάβαινες σχεδόν διαφορά με το σκέτο νερό. Ίσως βέβαια μου φαίνεται έτσι γιατί η τελευταία whey που είχα (Chocolate-cookies της PhD Pharma Whey) ήταν αρκετά γλυκιά και έντονη. Όσοι πάντως έχουν δοκιμάσει τη συγκεκριμένη γεύση της ON ας μου απαντήσουν γιατί φοβάμαι μήπως πήρα καμιά μούφα whey με αλεύρι αντί για πρωτεΐνη..
    μιας κ μπορω να σου πω με το χερι στην φωτια οτι ειμαι πλεον ο πιο καλος πελατης της ON στην πρωτεινη κ εχω πιει ολες τις γευσης.η βανιλια σε 300ml νερο που βαζω δεν εχει γευση :Ρ (1 scoop)

  15. #735
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Quote Originally Posted by Αλεξανδρος Μπ View Post
    μιας κ μπορω να σου πω με το χερι στην φωτια οτι ειμαι πλεον ο πιο καλος πελατης της ON στην πρωτεινη κ εχω πιει ολες τις γευσης.η βανιλια σε 300ml νερο που βαζω δεν εχει γευση :Ρ (1 scoop)
    Ανακούφιση Η τελευταία whey που ανέφερα είχε θέμα με τη διαλυτότητα, το 1,5 scoop ήθελε πάνω από μισό λίτρο για να διαλυθεί και πάλι έμεναν κόκκοι. Σήμερα από συνήθεια έβαλα κάπου τόσο σε 1 scoop και κάτι ψιλά οπότε αν στα 300 είναι άγευστο, φαντάσου στα 500

  16. #736
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Ένα πολύ καλό συμπλήρωμα (αλλά και φτηνό σε σχέση με άλλα ala) είναι αυτό . Έχει πάρα πολλές καλές κριτικές από χρήστες που το χρησιμοποιούν (που είναι κυρίως άτομα με διαβήτη και που είδαν ανακούφιση από διάφορους πόνους). Εκτός αυτών παρατήρησα σε μένα ότι σε σχέση με ένα άλλο προϊόν που δοκίμασα (rala της ast 200mg) είναι πιο δυνατό καθώς προκαλεί ελαφρές υπογλυκαιμίες όταν το παίρνω κανα μισάωρο πριν από γεύμα, κάτι που δεν συνέβαινε με το άλλο

  17. #737
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    για να δουμε.....

    bcaa x tend = δεν ειδα κατι συγκεκριμενο αλλα καλη λογικα.
    UNI-LIVER = ολο το φασμα δεν περιμενεις να δεις κατι (αμινοξεα ειναι εξαλλου)
    Dymatise ISO , syndtrax NECTAR COOKIES = απο τις καλυτερες iso καλυτερες απο τις whey φυσικα.......
    casein ON = η καλυτερη , σε γεμιζει.....
    Opti men = απο τις τοπ πολυβιταμινες......
    daily formoula = χαλαρη και πολυ λιγη πολυβιταμινη
    thermodren xt = νιωθω οτι με πιανει.....
    nitro x boost = δεν βλεπω κατι....

    τι λετε εσεις???

  18. #738
    Pumping Iron Dimitris stfs's Avatar
    Join Date
    05-03-13
    Location
    αμφισσα :D
    Posts
    298

    Default

    (ερωτηση του ξαδερφου μου)
    τι γνωμες εχετε για τις πρωτεινες της BioTechUsa την ISO WHEY ZERO
    και για την πρωτεινη της BSN την ISOLATE SYNTHA-6
    κανει γραμμωση και θα ξεκινησει ογκο
    ακουω κριτηκες και πρωτυμησεις
    Last edited by Dimitris stfs; 09-06-13 at 17:37.


 
Page 25 of 25 FirstFirst ... 152122232425

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •