Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    03-08-05
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    641

    Default Φθηνή Βρώμη, Αλεύρι Ολικής, Λιναρόσπορος.

    Όσοι από εμάς τρώμε αρκετά από τα παραπάνω, βρήκα (για να είμαι ειλικρινής η μητέρα μου) το εξής:

    Αν πάτε σε μαγαζί που πουλάει χύμα τροφές και τροφές για ζώα (εγώ το ξέρω σαν σανοπωλείο), μπορείτε να τα βρείτε σε απίθανες τιμές.

    Χθες πήρα:

    2 κιλά βρώμη (μου την έκοψε κιόλας)
    2 κιλά αλεύρι ολικής
    1 κιλό λιναρόσπορο καστανό

    5 Ευρώ ! ! !

    Πιστεύω ότι σαν τιμή είναι αχτύπητη.
    "Ultraman" Bizzer

  2. #2
    Bodybuilding Newbie AustriAkos's Avatar
    Join Date
    31-07-08
    Location
    Greece.Volos
    Posts
    38

    Default

    Αν κάποιος είναι από βόλο κ θέλει ας στείλει pm να του πω supermarket π έχει χύμα βρώμη στην μίση τιμή από τα κουτιά του εμπορίου, γιατί με είχαν στείλει σ ένα μαγαζί που έχει ζωοτροφές κτλ αλλά σιχάθηκα την ζωή μου κάτι ποντίκια σουλάτσαραν εκεί διπλά.. :P στο μάρκετ κυριλέ τσουβαλάκια σκεπασμένα κ είναι για ΑΝΘΡΩΠΟ :P
    ... ...

  3. #3
    New Member
    Join Date
    30-03-08
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    28

    Default

    Παιδιά μην πάρετε από κατάστημα για ζωοτροφές! Μέγα λάθοοοος!

    Γνωστή μου είχε πάρει χύμα ρύζι και μετά από ένα χρόνο έβγαλε καρκίνο και πέθανε σε 6 μήνες. Το μυστήριο ήταν ότι ήταν μόνο 40 χρονών, έκανε ακραία υγειινή ζωή, δεν κάπνιζε, αθλούνταν κλπ. Το θέμα το έψαξαν εξονυχιστικά οι συγγενείς της και βρήκαν την αιτία.


    Μετά από εξαντλητική έρευνα κατέληξαν στο ότι υπεύθυνο ήταν το χύμα ρύζι 5 κιλά που πήρε το οποίο προοριζόταν για.... ΣΠΟΡΟΣ!!!!

    Καταλάβατε ή να το εξηγήσω? Ηταν τίγκα στο ΦΑΡΜΑΚΟ!!! Έκαναν εξετάσεις στο ρύζι και εκτός από ακατάλληλο βγήκε και πολύ τοξικό για βρώση.

    Φανταστείτε τι μπορεί να έχει η βρώμη που πάει για ζώα.

    Εδώ ΤΑ ΖΩΑ οι βιομήχανοι, δε διστάζουν να δηλητηριάσουν τρόφιμα που πάνε για ανθρώπους. Φαντάζεστε τι χαμός θα γίνεται σε ότι πάει για ζώα;

    Και ΜΑΚΑΡΙ να πιάνει μύγα η βρώμη. Σημαίνει ότι είναι καθαρή από φάρμακο (και έχει και εξτρά πρωτεινούλα από τις μυγούλες!). Φαντάζεστε όμως να μην πιάνει μύγα με τίποτα?

    Ποιος θέλει να δοκιμάσει?

  4. #4
    New Member
    Join Date
    26-07-08
    Location
    .
    Posts
    26

    Default

    Εγω ψωνιζω 3 τελευταια χρονια βρομη απο καταστημα με ξηρουσ καρπουσ πατησιων 228 Φιλινοη λεγετε,με 2,5 το κιλο.

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    09-01-10
    Location
    greece.
    Posts
    1

    Default

    παιδια η βρομη τι ακριβως κανει νομιζω οτι αποροφα στο σωμα καλυτερα την πρωτεινη αν ειναι ετσι σκεφτομαι να παρω μια καθαρη πρωτεινη κ να χρησιμοποιω κ βρομη

  6. #6
    New Member
    Join Date
    08-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    83

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by PILIOS

    Εγω ψωνιζω 3 τελευταια χρονια βρομη απο καταστημα με ξηρουσ καρπουσ πατησιων 228 Φιλινοη λεγετε,με 2,5 το κιλο.
    </blockquote id=quote> ευχαριστω!!!

    badboy συμφωνω μαζι σου!
    οχι οτι εμπιστευομαι τα χυμα ειτε προερχονται απο καταστημα ειτε απο μαγαζι για ζωοτροφες...

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-11-09
    Location
    .
    Posts
    123

    Default

    Σημερα αγορασα απο σουπερ μαρκετ συσκευασμενη βρωμη "fytro" αν θυμαμαι καλα, μιας ελληνικης εταιρειας και κοστιζε 1,59

    ερχεται δηλαδη 3.18 ?/kg

  8. #8

    Default

    Καλησπέρα Αυστριακε,μηπως θα μπορουσες να μου πεις απο που αγοραζεις την βρωμη στο Βολο; Επισης, μηπως ξερεις αν στην Κρεαταγορα του Βολου θα βρω οικονομικότερα αλλά και ποιοτικά κρεατα;

  9. #9
    Pumping Iron HoHe's Avatar
    Join Date
    14-06-12
    Location
    Εδω!
    Posts
    678

    Default

    Quote Originally Posted by samantha View Post
    Καλησπέρα Αυστριακε,μηπως θα μπορουσες να μου πεις απο που αγοραζεις την βρωμη στο Βολο; Επισης, μηπως ξερεις αν στην Κρεαταγορα του Βολου θα βρω οικονομικότερα αλλά και ποιοτικά κρεατα;
    Η τελευταια δημοσιευση πριν τη δικη σου, ηταν 24-02-2010. Απλα στο επισυμαινω...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •