Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 12 of 20 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 331 to 360 of 600
  1. #331

    Join Date
    26-06-13
    Posts
    111

    Default

    Βλέπω ότι με χυμό πορτοκάλι και ένα μίγμα σαν χυλό δεν το προτιμήτε ...
    Γιατί όμως;

  2. #332

    Default

    Εγώ πλέον βάζω το πρωί στο γιαούρτι τη βρώμη μαζί με στέβια, γιατί, γενικώς, το γιαούρτι δεν μου πολυ-αρέσει σκέτο. Εμένα, πάντως, στη βρώμη μου αρέσει πολύ η γεύση της.

  3. #333
    Junior Bodybuilder BARHonda's Avatar
    Join Date
    01-06-14
    Posts
    209

    Default

    Μαζί με γάλα και μια μπανάνα το πρωί στο μίξερ και κατεβαίνει ωραιότατα

  4. #334

    Default

    Μαζί με το γιαουρτάκι και είναι μια χαρά.

  5. #335
    Pumping Iron giorgos98's Avatar
    Join Date
    06-06-13
    Posts
    434

    Default

    Ωραιος τροπος επισης ειναι με λιγα blueberries και μερικα cranberries πραγματικα δινουν φοβερη γευση στην βρωμη=)
    Last edited by giorgos98; 26-06-14 at 14:20.
    BODYBUILDING IS AN ART, YOUR BODY IS THE CANVAS, WEIGHTS ARE YOU BRUSH AND NUTRITION IS YOUR PAINT. WE ALL HAVE ABILITY TO TURN A SELF PORTRAIT INTO A MASTERPIECE.

  6. #336
    Pumping Iron Constantinos21's Avatar
    Join Date
    06-09-11
    Location
    Salonica
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by giorgos98 View Post
    Ωραιος τροπος επισης ειναι με λιγα blueberries και μερικα cranberries πραγματικα δινουν φοβερη γευση στην βρωμη=)
    Άμα πας στα carrefour έχουν μια πράσινη σακούλιτσα με βρώμη, σταφίδα, σοκολάτα πολύ μικρά κομμάτια και αυτά τα δύο φρούτα που λες. Είναι φανταστικό!!!

  7. #337
    New Member Tzoni guitar's Avatar
    Join Date
    10-05-14
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    71

    Default

    Bρωμη γιαουρτι και λιγο λιγοτερο απο σκουπ πρωτεινη για πρωινο.Νταξει η γευση τα σπαει.

  8. #338
    New Member
    Join Date
    05-10-12
    Posts
    17

    Default

    Αλέθω 80 -90gr βρώμη στο multi, και την βάζω στο μπλεντερ μαζί με ένα σκουπ πρωτείνη,μια μπανάνα ,μέλι, κανελίτσα και συμπληρώνω με νεράκι.

  9. #339
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Την εχω αλεσμενη... Βαζω σε 1 ποτηρι.. βαζω και νερο και την πινω... Αλλιως δεν τρογετε :P 100gr ετσι κατεβενουν σε 3 sec

  10. #340
    Pumping Iron SuperNOS's Avatar
    Join Date
    06-02-14
    Location
    Athens
    Posts
    471

    Default

    Πως τρώμε τη βρώμη..με δυσκολία..
    Τον χειμώνα γάλα,βρώμη,λίγη ζάχαρη και στο φούρνο μικροκυμάτων.Τώρα το καλοκαίρι δοκίμασα βρώμη,νερό και γιαούρτι αλλά δεν το λες και οικονομικό το γιαούρτι οπότε δεν τρώω καθόλου βρώμη,δοκίμασα να φτιάξω μπάρες αλλά για να είναι μέσα στα μάκρος μου πάλι θέλει λεφτά..να βάλεις το whey σου για γεύση για να μην το πλακώσεις στις ζάχαρες κ.α πολλά.Οπότε από τότε που έπιασαν οι ζέστες δεν κατεβαίνει η βρώμη συνεπώς το πρωί να τρώω ότι βρω.Δεν το συνιστώ..χαχαχα

  11. #341
    Pumping Iron Dexter.'s Avatar
    Join Date
    23-12-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by SuperNOS View Post
    Πως τρώμε τη βρώμη..με δυσκολία..
    Τον χειμώνα γάλα,βρώμη,λίγη ζάχαρη και στο φούρνο μικροκυμάτων.Τώρα το καλοκαίρι δοκίμασα βρώμη,νερό και γιαούρτι αλλά δεν το λες και οικονομικό το γιαούρτι οπότε δεν τρώω καθόλου βρώμη,δοκίμασα να φτιάξω μπάρες αλλά για να είναι μέσα στα μάκρος μου πάλι θέλει λεφτά..να βάλεις το whey σου για γεύση για να μην το πλακώσεις στις ζάχαρες κ.α πολλά.Οπότε από τότε που έπιασαν οι ζέστες δεν κατεβαίνει η βρώμη συνεπώς το πρωί να τρώω ότι βρω.Δεν το συνιστώ..χαχαχα
    Για ποιο λογο να φας βρομη με ζαχαρη ? Φαε καλυτερα δημητριακα αν ζοριζεσε να φας την βρομη και βαζεις ζαχαρη γινεται χειροτερη απο τα δημητριακα...

  12. #342
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Με 2 τρόπους τρώω τη βρώμη.

    1: πιτάκι με 4 ασπράδια και 1 ολόκληρο και βάζω απο πάνω 100 γρ. γιαούρτι και το απλώνω, κανέλα, 1 μπανάνα ψιλοκομμένη και φράουλες επίσης ψιλοκομμένες

    2: σε τάπερ κανέλα, λίγη whey για γεύση και ζεστό νερό (μερικές φορές και 1-2 weetabix), τα ανακατέβω καλά και κλείνω το τάπερ για να κάμποση ώρα μέχρι να τραβήξει η βρώμη το νερό και να φουσκώσει, μετά κόβω την μπανάνα και τις φράουλες, προσθέτω 300-350 γρ. γιαούρτι και το ανακατέβω να πιάσει παντού. μετά λίγη κανέλα ξανά από πάνω και λίγη whey για να λιώσει και το αφήνω στο ψυγείο απο την προηγούμενη. Αν θέλετε μπορώ να ανεβάσω και photo αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται σε αυτό το topic!

    edit: ξέχασα να αναφέρω όμως επειδή το πρωινό είναι και το αγαπημένο μου γεύμα και τρώω πολλές θερμίδες (700-900) δεν μπορώ με τίποτα να φάω λιγότερες καλό θα ήταν αν θα το ακολουθούσε κάποιος να βάλει στα δικά του μέτρα τις ποσότητες.
    Last edited by pantelisk; 30-06-14 at 20:05.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  13. #343
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    30-05-14
    Posts
    166

    Default

    Εγώ σε γιαούρτι 2% βάζω 80 γρ βρώμη ανεκατεμα κανέλα και βουρ. Απλως στο γιαούρτι βάζω υγρό γλυκαντικό στεβια
    Για συμπλήρωμα τρώω και δυο αυγα το ενα ολοκληρο και να το πρωινό !!!

  14. #344
    Pumping Iron SuperNOS's Avatar
    Join Date
    06-02-14
    Location
    Athens
    Posts
    471

    Default

    Δεν βάζω πολύ.Το ξέρω ότι δεν αξίζει με ζάχαρη αλλά δεν ξέρω τι να βάλω.Γλυκαντικό το πιο γνωστό είναι στέβια αλλά μια φορά δοκίμασα σκέτο να δω πως είναι και μου πίκριζε.Άσε που τα έχουν τσιμπημένα στην τιμή.Όποιος λέει ότι μια διατροφή δεν χρειάζεται λεφτά απλά έχει λεφτά...χαχα

  15. #345
    New Member
    Join Date
    04-05-14
    Location
    Athens
    Posts
    25

    Default

    Κρυο γάλα 1,5% με 100γρ. κουάκερ και μια μπανάνα κομμένη!!

  16. #346
    New Member
    Join Date
    24-04-13
    Posts
    21

    Default

    Εγω με σκετο κρυο γαλα, λιγη ποσοτητα για να γινει πηχτη. Φυσιολογικη γευση εχει μετα.

  17. #347
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Ρίξε μια ματια για sweeteners και flavdrops στο my protein ή υγρη στεβια στο iherb. Θα αλλάξει τελειως η γευση. Εμενα σκέτη με κανέλα και γιαουρτι μου αρεσει ετσι κι αλλιως.
    Παντως μη ξεχνάς πως αν δε σου αρεσει μπορεις κάλλιστα να μη τη φας! Υπαρχουν και άλλοι υδατανθρακες, καλύτεροι ακομα. Πατατα πχ. κι ας ειναι πρωι αν ειναι φούρνου η απο ρομπότ τρώγεται ολες τις ωρες. Βάλε και τυρί απαχο αντι για γαλα και εισαι κομπλε! Μη κολλάμε στο "ειναι πρωι, θα φάω γαλα με δημητριακά". Ειναι γεύμα και θα φάω "πρωτεινη με υδατανθρακα".
    A head full of fears has no space for dreams.

  18. #348
    Pumping Iron SuperNOS's Avatar
    Join Date
    06-02-14
    Location
    Athens
    Posts
    471

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Ρίξε μια ματια για sweeteners και flavdrops στο my protein ή υγρη στεβια στο iherb. Θα αλλάξει τελειως η γευση. Εμενα σκέτη με κανέλα και γιαουρτι μου αρεσει ετσι κι αλλιως.
    Παντως μη ξεχνάς πως αν δε σου αρεσει μπορεις κάλλιστα να μη τη φας! Υπαρχουν και άλλοι υδατανθρακες, καλύτεροι ακομα. Πατατα πχ. κι ας ειναι πρωι αν ειναι φούρνου η απο ρομπότ τρώγεται ολες τις ωρες. Βάλε και τυρί απαχο αντι για γαλα και εισαι κομπλε! Μη κολλάμε στο "ειναι πρωι, θα φάω γαλα με δημητριακά". Ειναι γεύμα και θα φάω "πρωτεινη με υδατανθρακα".
    Σωστή!Απλά τώρα δεν έχω τον χρόνο να φτιάξω πλάνο διατροφής λόγο μετακόμισης και τρώω όσο μπορώ πιο μαζεμένα.

  19. #349
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Quote Originally Posted by SuperNOS View Post
    Σωστή!Απλά τώρα δεν έχω τον χρόνο να φτιάξω πλάνο διατροφής λόγο μετακόμισης και τρώω όσο μπορώ πιο μαζεμένα.
    Δε πειράζει! Μόλις μπορέσεις θα έρθει και η λεπτομερεια! :-)
    A head full of fears has no space for dreams.

  20. #350
    Pumping Iron Dimitris stfs's Avatar
    Join Date
    05-03-13
    Location
    αμφισσα :D
    Posts
    298

    Default

    στο μπλεντερ γαλα whey βρωμη και παγακια ...αλλιος το πρωι σκετη με λιγο νερακι...κι ο θεος βοηθος

  21. #351
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default Εσείς Πως Τρώτε Τη Βρώμη Κουάκερ (Quaker Oats)?

    Ρε παιδια εσείς που δεν μπορείτε να φάτε τη βρωμη και την τρώτε ωμή σε νερο ή γαλα, εχετε δοκιμάσει να την κάνετε χυλό; Με λιγες σταφίδες , στεβια και κανέλα ειναι άπαιχτη!
    Last edited by Kardoula; 04-07-14 at 15:41.

  22. #352
    Pumping Iron SuperNOS's Avatar
    Join Date
    06-02-14
    Location
    Athens
    Posts
    471

    Default

    Ειρήνη εγώ δεν το έχω κάνει.Από Χειμώνα θα το δοκιμάσω.Τώρα με τέτοια ζέστη και σε βαθμούς παγωτού να είναι δεν κατεβαίνει η άτιμη.Την έχω βρει για τώρα με τα δημητριακά ολικής.Είχα δοκιμάσει στέβια σκέτη βέβαια αλλά στην αρχή μου γλύκιζε αλλά μετά μου ψιλοπίκρισε και δεν έχω δοκιμάσει άλλες εταιρίες.Ίσως ήρθε η ώρα
    Ο ανώτερος άνθρωπος έχει απαιτήσεις από τον εαυτό του.
    Ο κατώτερος άνθρωπος από τους άλλους.
    Κομφούκιος

  23. #353
    Pumping Iron
    Join Date
    03-05-13
    Location
    Athens, Kamatero
    Posts
    294

    Default

    Βρασμένη στο φούρνο μικροκυμάτων με κανέλα.

  24. #354
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-03-14
    Location
    Drosia athens
    Posts
    147

    Default

    αλεσμενη στο μουλτι χτυπημενη με ασπραδια γιαουρτι 2% και γαλα καρυδασ . μετα στο τηγανι χςρισ λαδι.
    απο πανω σιροπι χωρισ ζαχαρη
    Δεν υπαρχει δεν μπορω.

    Υπάρχει δεν μαμιεται ...

  25. #355

    Join Date
    26-06-13
    Posts
    111

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Ρε παιδια εσείς που δεν μπορείτε να φάτε τη βρωμη και την τρώτε ωμή σε νερο ή γαλα, εχετε δοκιμάσει να την κάνετε χυλό; Με λιγες σταφίδες , στεβια και κανέλα ειναι άπαιχτη!
    Εγω την κάνω χυλό με χυμό πορτοκαλί δεν καταλαβαίνεις και πολλά από βρωμη... :Ρ
    Υπάρχει κάποια καλύτερη επιλογή από τον χυμό πορτοκαλί; ( αγορασμένο από super πάντα)

  26. #356
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    Σκετη με νερο,ειμαι απο τους ελαχιστους λογικα που οχι μονο δεν δυσκολευομαι με την βρωμη αλλα την λατρευω κιολας

  27. #357
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Βαλτε μια κουταλια του γλυκου φυστικοβουτυρο, λιγες σταφιδες, στεβια και μετα ελατε να μου πειτε!!!

  28. #358

    Default

    3 ολόκληρα αυγά 2 ασπράδια σε ένα μπολ ,μια κουταλιά της σούπας λιναρόσπορο ,60gr βρώμη και ανακατεύουμε να γίνει σαν ομελέτα και το ρίχνουμε στο αντικολλητικό τηγάνι όπως ακριβώς την ομελετα και την αφήνουμε να ψηθεί.
    Το βγάζουμε το αφήνουμε λίγο να κρυώσει και βάζουμε 2 κουταλιές της σούπας μέλι και άφθονη κανέλα σε όλη την επιφάνεια!!!
    Το καλύτερο γεύμα μου (πρωινό,το μόνο γλυκό που τρώω ) ever δεν το έχω βαρεθεί ποτέ και πάντα ακομα και τώρα μου τρέχουν τα σάλια !!!!!!!
    Last edited by valencia; 10-07-14 at 23:27.

  29. #359
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-01-11
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Ρε παιδια εσείς που δεν μπορείτε να φάτε τη βρωμη και την τρώτε ωμή σε νερο ή γαλα, εχετε δοκιμάσει να την κάνετε χυλό; Με λιγες σταφίδες , στεβια και κανέλα ειναι άπαιχτη!
    Τωρα το καλοκαιρι λογο ζεστης δεν ειναι αναγκη να την κανετε χυλο.
    Απλα λιγο χλιαρο να ειναι το γαλα, βαζετε την βρωμη μεσα με λιγες σταφιδες και κανελα και δεν χρειαζεται ουτε καν γλυκαντικο, οι σταφιδες κανουν την δουλεια τους.

  30. #360
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Η βρωμη εχει αρκετές φυτικες ινες. Με το να τη χυλωνουμε γινεται πιο εύπεπτη στο στομαχι. Συν οτι χορταινει περισσοτερο.


 
Page 12 of 20 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Quaker Oats σε συσκευασία γίγας. Κυκλοφορεί;
    By steg in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 33
    Last Post: 19-04-12, 21:01
  2. Βρωμη+φλοιο σταριου (oats+bran)
    By whiz in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 23-10-05, 07:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •