Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 7 of 20 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 181 to 210 of 600
  1. #181
    New Member nikolasfrag's Avatar
    Join Date
    22-10-10
    Posts
    28

    Default

    Οταν πεινάω κατι περιεργες ώρες το απογευμα και δν εχει παει η ωρα για το επομενο γευμα :στο κεσεδακι με το γιαουρτακι βρωμη και λιγο μελι..οτι πρεπει..:p

  2. #182
    Pumping Iron Eddie's Avatar
    Join Date
    04-09-10
    Location
    Hades
    Posts
    523

    Default

    Επειδη στη γραμμωση που ξεκινησα εχω στο ενα γευμα βρωμη,συνηθως με ψαρι η κρεας την βαζω στο σεικερ,140γρ μαζι με λιγο κανελα,νερο και χτυπημα.Στην αρχη μου ηταν αρκετα αηδιαστικο,αλλα τωρα συνηθισα και δεν εχω κανενα προβλημα.Τελικα η βρωμη ειναι ο πιο γρηγορη,ευκολη και φτηνη λυση για υδατανθρακα και μαλιστα πολυ πολυ ποιοτικη.

  3. #183
    Advanced Bodybuilder apathya's Avatar
    Join Date
    05-02-09
    Location
    Peireaus
    Posts
    719

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Γενικά το έχω ψάξει πολύ το θέμα των δημητριακών. Και σκέτα quaker, αν τα βάλεις στο γάλα με κακάο και 26 γραμμάρια ζάχαρη, εθιστικά θα γίνουν και πολύ φθηνότερα.
    Επίσης σκέψου ότι τα chocapic (μακράν τα καλύτερα δημητριακά, γευστικώς) έχουν 37 γραμμάρια ζάχαρη, από τα 76 των υδατανθράκων και 5 γραμμάρια λιπαρά σε σχέση με τα 21 των δημητριακών Quaker. Τα golden graham έχουν στα 26 γραμμάρια υδατάνθρακα 11 ζάχαρη και σχεδόν καθόλου λιπαρά.
    Γενικά όλα τα "fit", "μείνετε λεπτή με απίθανη γεύση" είναι μάπα.
    Αλλά για όσους βαριούνται τη βρώμη, υπάρχουν τα cheerios για αλλαγή, με 4 γραμμάρια ζάχαρης στα 100.
    Συγνωμη, αλλα για ποια cheerios μιλας;:P
    Train, past the pain!

  4. #184
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by apathya View Post
    Συγνωμη, αλλα για ποια cheerios μιλας;:P
    Σε συγχωρώ. Μιλάω γι' αυτά.

  5. #185
    Advanced Bodybuilder apathya's Avatar
    Join Date
    05-02-09
    Location
    Peireaus
    Posts
    719

    Default

    Μαλιστα, νομιζα εννοουσες για αυτα με το μελι. Αυτα δεν νομιζω να υπαρχουν στην Ελλαδα, τουλαχιστον δεν τα εχω δει σε κανενα σουπερ μαρκετ.
    Train, past the pain!

  6. #186
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Quote Originally Posted by Eddie View Post
    Επειδη στη γραμμωση που ξεκινησα εχω στο ενα γευμα βρωμη,συνηθως με ψαρι η κρεας την βαζω στο σεικερ,140γρ μαζι με λιγο κανελα,νερο και χτυπημα.Στην αρχη μου ηταν αρκετα αηδιαστικο,αλλα τωρα συνηθισα και δεν εχω κανενα προβλημα.Τελικα η βρωμη ειναι ο πιο γρηγορη,ευκολη και φτηνη λυση για υδατανθρακα και μαλιστα πολυ πολυ ποιοτικη.
    Η βρώμη γενικά μου αρέσει.. είτε με κανέλα (+αυγά), είτε με αλατάκι (μαζί με τα όμορφα ζουμιά από μοσχαρίσιο κρέας ή κοτόπουλο)...
    Αλλά φίλε Eddie, βρώμη με ψάρι?? what the fuck man????
    Πες μου ότι τα κτυπάς και όλα μαζί στο σέικερ, 140γρ βρώμη + 140γρ ψάρι + μπαχαρικά + αν έχω κέφι λίγο μπρόκολο + πάγο/ νερό = μ ο ύ ρ λ ι α χαχαχαχα

    (για πλάκα τα γράφω, ελπίζω να μην παρεξηγηθείς)

  7. #187
    Pumping Iron Eddie's Avatar
    Join Date
    04-09-10
    Location
    Hades
    Posts
    523

    Default

    Quote Originally Posted by sergoun View Post
    Η βρώμη γενικά μου αρέσει.. είτε με κανέλα (+αυγά), είτε με αλατάκι (μαζί με τα όμορφα ζουμιά από μοσχαρίσιο κρέας ή κοτόπουλο)...
    Αλλά φίλε Eddie, βρώμη με ψάρι?? what the fuck man????
    Πες μου ότι τα κτυπάς και όλα μαζί στο σέικερ, 140γρ βρώμη + 140γρ ψάρι + μπαχαρικά + αν έχω κέφι λίγο μπρόκολο + πάγο/ νερό = μ ο ύ ρ λ ι α χαχαχαχα

    (για πλάκα τα γράφω, ελπίζω να μην παρεξηγηθείς)
    χαχαχαχαχ Σεργιε δεν ειναι αυτο που νομιζεις!!!

    Φυσικα και δε τα τρωω μαζι,απλως στο στερεο μεταπροπονητικο που θελω 50-90-25 Π-Υ-Λ και κανονιζω τις τροφες μου ωστε να βγαινω στα γραμμαρια.Δλδ απο πρωτεινη ειτε ειναι ψαρι,ειτε ασπραδια,ειτε μοσχαρι θα παρω τα 50γρ και αφου φαω την πρωτεινη χτυπαω για υδατανθρακα τη βρωμη με νερο και κανελα.

  8. #188
    Advanced Bodybuilder jonic's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια
    Posts
    851

    Default

    στο μπλεντερ με γιαουρτι 2% , μπανανιτσα . λιγο μελι , κ σταφιδες

  9. #189
    Bodybuilding Newbie Isidora's Avatar
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    4

    Default

    δεν ξερω αν το παρακανω .. αλλα τρωω νιφαδες βρωμης με λιγα μπραν , 1 κουτ σουπας λιναροσπορο τριμενο, 1-2 κουτ. σουπας ταχινι, 1 κουτ. γλυκου μελι, καμια δεκαρια goji berries, μιση μπανανα και νερο αν δεν φαω αυτο το πραγμα και ενα δευτερο πρωινο μετα απο 2 ωρες σερνομαι ολη μερα ,δεν μπορω να παρω τα ποδια μου.
    no signature no signature no signature no signature no signature no signature no signature no signature no signature no signature no signature no signature

  10. #190
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    μετρα τα λιπαρα σου γιατι εμενα μου φαινονται πολλα :P
    Whatever which way they go, They know they gonna owe. They soul to the road they choose. It don't matter if you win or lose.You still gotta pay them dues.

  11. #191
    Bodybuilding Newbie Isidora's Avatar
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    4

    Default

    εχω αρχησει να προβληματιζομαι η αληθεια ειναι .. γιαυτο και αρχησα να ψαχνω και βρεθηκα εδω.
    το δυσκολοτερο για εμενα ειναι να μην τρωω ταχινι ! ολα τα αλλα κανενα προβλημα και το λιναροσπορο τον βαζω για το Ω3 που περιεχει, μαλλον θα αρχησω μειωνοντας την ποσοτητα και να βγαλω και το μελι και τοτε αφου ειναι πολλα.τα δημητριακα ειναι περιπου 100 γρ. τωρα με τα υπολοιπα δεν ξερω γιατι ειναι και το νερο.
    no signature no signature no signature no signature no signature no signature no signature no signature no signature no signature no signature no signature

  12. #192
    New Member centaur's Avatar
    Join Date
    02-09-08
    Location
    thessaloniki, Greece.
    Posts
    57

    Default

    Βρωμη αλεσμενη(ultra fine scottish oats) απο bulkpowders,με το κουταλακι, εχει γευση καρυδιου.Πολυ καλη.
    We must embrace pain and burn it as fuel, for our journey.--Kenji Miyazawa

  13. #193
    Δημήτρης's Avatar
    Join Date
    29-12-10
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    122

    Default

    guys εγω υπολογιζω μιση κουπα περιπου 60γρ κουακερ , βαζω στο μπρικι γαλα 1.5% , ριχνω τα κουακερ , τα ζεσταινω μεχρι να γινουν ενας πολτος και μετα αφου γινουν τα ριχνω σε ενα μπολ , ριχνω λιγο γαλα , τα ανακατεβω , ριχνω και μια κουταλια μελι...και ετοιμα :))

  14. #194
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-01-11
    Posts
    25

    Default

    Εγώ ρίχνω 70γρ σε νερό, τα βράζω και μετά προσθέτω μία κουταλιά της σούπας μέλι, μία μπανάνα και 5-6 αμύγδαλα (μερικές φορές και μία κουταλιά του γλυκού κανέλα, και σπανιότερα κακάο) και είναι σούπερ πρωινό μαζί με αυγά και ασπράδια (σε χωριστό πιάτο τα τελευταία)

    Ευτυχώς θα μείνω για αρκετά ακόμα στον όγκο γιατί μετά θα κοπούν και τα μέλια και τα φρούτα :P

  15. #195
    Pumping Iron outnumb's Avatar
    Join Date
    18-01-10
    Location
    North, very north
    Posts
    422

    Default

    Για Πρωινο:
    50 γρ βρωμη
    30 γρ whey
    1 κγ ταχινι
    ~100 γρ γιαουρτι
    ~50 ml γαλα

  16. #196
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    θα γραψω πως το ετρωγα παλια..;) γτ τωρα σπανια τρωω..λοιπον μπανανα+κουακερ+μιλκο free+πρωτεινη σοκολατα στο ψυγειακι και γινεται σουπερ :p

  17. #197
    Junior Bodybuilder gsisr's Avatar
    Join Date
    04-03-11
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    224

    Default

    100 gr Quaker + 300ml ζεστό γάλα + λίγο γλυκαντικό + 1 scoop double rich chocolate gold standard κάθε πρωί = ΕΘΙΣΜΟΣ

  18. #198
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Χθες την εφαγα: εβαλα το γαλα να βρασει με 40γρ βρωμη μια δοση βανιλια και λιγο παουντερ να γινει σαν κρεμα 10 σταφυδες κομενες και λιγη μπανανα, αφου εβρασε εριξα και κανελα και κοντεψα να λιποθυμισω οταν το ετρωγα

  19. #199
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-04-11
    Location
    Νικαια
    Posts
    14

    Default

    οταν βαρεθω να την τρωω σκετη με κρυο γαλα παντα,την ανακατευω με κορν φλεικς!μετα και μια κουταλια ταχινι με μελι!

  20. #200
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Παλιοτερα δε συμπαθουσα τη βρωμη, γτ δεν ειχα βρει τον 'τροπο' να την τρωω ευχαριστα..

    Τωρα πλεον τρεχω καθε πρωι να τη φαω.. :p

    80-100γρ βρωμη + 1 scoop whey σοκολατα σε 250μλ γαλα + 1 κ.σ. τριμμενα αμυγδαλοκαρυδια.. Κολαση..!

    Βtw ποια/απο που περνετε βρωμη..??

  21. #201
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post

    Βtw ποια/απο που περνετε βρωμη..??
    Εγώ προτιμώ τον μπαρμπα κουάκερ. Έχω δοκιμάσει και άλλες μάρκες (από βερόπουλο, χύμα, φύση κλπ) αλλά τη θεωρώ πιο γευστική.

  22. #202
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Εγώ προτιμώ τον μπαρμπα κουάκερ. Έχω δοκιμάσει και άλλες μάρκες (από βερόπουλο, χύμα, φύση κλπ) αλλά τη θεωρώ πιο γευστική.
    Πανακριβος ρε συ ο κWλογερος.. :p

    Εγω επαιρνα μια μιας τοπικης αλυσιδας s/m εδω (1,15/500γρ), τη σταματησανε οι ηλιθιοι, τωρα παιρνω απο μαγαζι με βιολογικα (1,40/400γρ)..

    3-4 που'χω δοκιμασει, το ιδιο μου φαινονται ολες απο γευση.. Αγευστες δλδ.. :p Η διαφορα π ειδα ειναι οτι καποιες ειναι λιγο πιο σκληρες..

  23. #203
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Πιο ακριβός ο μπάρμπας αλλά να σου πω, τα άλλα είναι πιο σκληρά, άλλα ήταν λες και μάσαγα χαρτόνι, ε του φούστη στη βρώμη δεν θα λυπηθώ να δώσω κάτι παραπάνω

  24. #204
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Ωχ πηρα μια της φυτρο για αλλαγη. Αυριο θα την δοκιμασω και ο θεος βοηθος...

  25. #205
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Καλά μη φανταστείς πως η διαφορά είναι τεράστια, δοκίμασε και πες αύριο.

  26. #206
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Ελπιζω να μηνεχει και μεγαλη γιατι του γερου την λατρευω και ωμη την κατεβαζω.Θα σας πω αυριο..Καληνυχτα αλλανιααααααααααααααααααααααααα

  27. #207
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-04-10
    Location
    Karystos Evia
    Posts
    192

    Default

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΗΣ ΦΥΤΡΟ,ΑΛΛΑ Ο ΜΠΑΡΜΠΑ ΚΟΥΑΚΕΡ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΛΕΣ ΑΝΩΤΕΡΟΣ!

  28. #208
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Εγώ δε βλέπω κάποια διαφορά πάντως,,,μάλλον επειδή δε μ'αρέσει καθόλου η βρώμη...οπότε κοιτάζω μόνο τιμές!
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  29. #209
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Τουλάχιστον στη βρώμη δε συμβιβάζομαι στη γεύση, μπάρμπα κουάκερ δαγκωτό!!!!
    Last edited by Kardoula; 15-04-11 at 09:45.

  30. #210
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Παιδια εφαγα και εγω σημερα τη φυτρο...μπαρμα με τα χιλια...πιο απαλη στη γευση πιο μαλακια και ελαφρα ποιο γευστικη.Πω και πρεπει να τη φαω τωρα γιατι τη λειπαμε να τη πεταξω ετσι


 
Page 7 of 20 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Quaker Oats σε συσκευασία γίγας. Κυκλοφορεί;
    By steg in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 33
    Last Post: 19-04-12, 21:01
  2. Βρωμη+φλοιο σταριου (oats+bran)
    By whiz in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 23-10-05, 07:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •