Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 9 of 20 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast
Results 241 to 270 of 600
  1. #241
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    ευχαριστω!!

  2. #242
    New Member
    Join Date
    23-01-11
    Posts
    23

    Default

    Να πω και τη δικιά μου αλχημεία! Τρείς βαρβάτες κουταλιές της σούπας βρώμη, τρία ασπράδια, ένα scoop whey μπανάνα, μισή κουταλιά του γλυκού κακάο ιον, μισή κουταλιά του γλυκού καφέ espresso, όλα στο blender και τέλος στο αντικολλητικό. Πασπαλίζω με κανέλα και ζάχαρη natreen.

  3. #243
    Advanced Bodybuilder chris23_32's Avatar
    Join Date
    18-05-11
    Location
    London, UK
    Posts
    846

    Default

    Στα 100γρ βρώμη, πόσα scoops πρωτείνης βάζετε; Λέω να ξεκινήσω το πρωί να τρώω βρώμη μιάς και την συνειστάτε πολύ εδω μέσα.

  4. #244
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Τις τελευταιες μερες λατρευω να τρωω κουακερ με φρεσκοστημενο grapefruit!

    Quote Originally Posted by chris23_32 View Post
    Στα 100γρ βρώμη, πόσα scoops πρωτείνης βάζετε; Λέω να ξεκινήσω το πρωί να τρώω βρώμη μιάς και την συνειστάτε πολύ εδω μέσα.
    Δεν παει ετσι η αναλογια. Κοιτα ποση πρωτεινη θες εσυ να παρεις απ αυτο το γευμα σου και ρυθμισε αναλόγως την ποσότητα της σκόνης που θα ριξεις.
    Last edited by afthartos; 23-05-11 at 17:39.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  5. #245
    Advanced Bodybuilder chris23_32's Avatar
    Join Date
    18-05-11
    Location
    London, UK
    Posts
    846

    Default

    Σωστό και αυτό.

    Αν την διαλύσω μεσα σε πρωτεϊνούχο σεικ, πίνεται εύκολα?

  6. #246
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    Τις τελευταιες μερες λατρευω να τρωω κουακερ με φρεσκοστημενο grapefruit!

    μου φαινεται αρχιζεις να τρελαινεσαι τωρα που μπηκες σε γραμμωση
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  7. #247
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Εσυ απαγορευεται να κανεις reply σε δικα μου posts. Με εχεις βαλει στο ματι.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  8. #248
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    Εσυ απαγορευεται να κανεις reply σε δικα μου posts. Με εχεις βαλει στο ματι.
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  9. #249
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    Τις τελευταιες μερες λατρευω να τρωω κουακερ με φρεσκοστημενο grapefruit!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  10. #250
    Pumping Iron boutsk's Avatar
    Join Date
    28-05-10
    Posts
    464

    Default

    [QUOTE=afthartos;930321]Τις τελευταιες μερες λατρευω να τρωω κουακερ με φρεσκοστημενο grapefruit!


    Αρρωστημένο!!! Μπορείς να προσθέσεις και 3-4 κουταλιές nes cafe και μια κουταλιά σπόρια καυτερής πιπεριάς και να το πάρεις για prework........ποιά eca σου λέωω!!!

  11. #251
    Pumping Iron boutsk's Avatar
    Join Date
    28-05-10
    Posts
    464

    Default

    Σε extreme καταστάσεις όπως είναι από το σακούλι με το κουτάλι[/QUOTE]

    Η γνωστή μέθοδος ''ταίζω το άλογο'' που όλοι έχουμε εφαρμόσει όποτε βιαζόμασταν

  12. #252
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    ακομα και με νερο την εχω φαει,αλλα συνηθως με αυγα(5 ασπραδια και 1 ολοκληρο) + μια μπανανα,ανακατεμα και ψησιμο.!Αυτο που ειπε ο Σταυρος με τα ασπραδια και το λεμονι παλεύετε???

  13. #253
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-01-11
    Posts
    160

    Default

    Συνηθως σκετη βρωμη , αν οχι με γαλα.. Εχω τα αυγα απο διπλα , αλλα δε καλυτερει την γευση ..

  14. #254
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    13-10-09
    Posts
    546

    Default

    Ξεθάβω λίγο το τόπικ... Έκανα κ εγώ σήμερα το πρώτο μου πιτάκι βρώμης, με βρώμη, 6 αυγά,(1 ολόκληρο) κανέλα , μισή μπανάνα και λίγο μέλι στο τέλος. Δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε, ίσα ίσα δηλαδήτο έφαγα με το ζόρι. Επίσης στο τηγάνι είχα κ ένα προβληματάκι στο γύρισμα ώστε να ψηθεί και από τις 2 μεριές, που δεν ξέρω πως να το γυρίσω χωρίς να κάνω χάλια την κουζίνα ;p Μάλλον θα μείνω στον παραδοσιακό τρόπο με νερό λίγη whey για γεύση και κομμάτια από μήλο !

  15. #255
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by denis-opc View Post
    Ξεθάβω λίγο το τόπικ... Έκανα κ εγώ σήμερα το πρώτο μου πιτάκι βρώμης, με βρώμη, 6 αυγά,(1 ολόκληρο) κανέλα , μισή μπανάνα και λίγο μέλι στο τέλος. Δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε, ίσα ίσα δηλαδήτο έφαγα με το ζόρι. Επίσης στο τηγάνι είχα κ ένα προβληματάκι στο γύρισμα ώστε να ψηθεί και από τις 2 μεριές, που δεν ξέρω πως να το γυρίσω χωρίς να κάνω χάλια την κουζίνα ;p Μάλλον θα μείνω στον παραδοσιακό τρόπο με νερό λίγη whey για γεύση και κομμάτια από μήλο !
    για να το γυρισεις χωρις να γινει χαλασμος μη ριχνεις μεγαλη ποσοτητα και βαλε το ματι σε χαμηλη φωτια ετσι ωστε να σκληρινει οσο το δυνατον περισσοτερο και οταν τη γυρισεις δεν θα σπασει, εγω βαζω και ζαχαρινη μεσα και την γλυκαινει καπως και το τρωω ανετα, βαζω και λιγο γαλα οπως και Xantham gum...

    οσο για το κουακερ, επειδη τωρα τελευταια για καποιο λογω πιτακι με 120 γρ βρωμη και 2 αυγα ολοκληρα + 6 ασπραδια + γαλα δεν με χωρταινει το πρωι, συμπληρωνω με 60-80 γρ κουακερ + γαλα + κακαο + ζαχαρινι στο μυκροκυματων μεχρι να πηξει λιγο και γινεται ωραιο , μετα μια μπανανα σε θερμοκρασια δωματιου μεσα και γινετε αρκετα γευστικο , ειδικα τον χειμωνα ειναι οτι πρεπει..

  16. #256
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Βαζω την βρωμη μεσα σε μια φλυτζανα με το απαραιτητο νερο, μεσα στο φουρνο μικροκυματων στα 1.5 λεπτα, αφου εχω μπαταρει την ομελετα μια φορα και ειναι ετοιμη να γινει.

    Η ομελετα αποτελειται απο, 5-7 ασπραδια αυγων (με 2 κροκους), ψιλοκομμενη πιπερια, ψιλοκομμενο κρεμυδακι φρεσκο, ψιλοκομμενη ντοματουλα (μερικες φορες), ψιλοκκομενα μανιταρια.

    Ενα ποτηρι φυσικο χυμο πορτοκαλι, βρισκεται παντα διπλα (η ενα ποτηρι νερο με 1000 mg VitC)

    H βρωμη εξαφανιζεται σταδιακα με το πιρουνι, η με κουταλακι (αναλογα ποσο σφιχτο βγηκε το...χαρμανι)

    Ομοιως η βρωμη στο ιδιο φλυτζανι συνοδευει ολα τα υπολοιπα πιατα της ημερας.
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  17. #257
    Junior Bodybuilder Nicks's Avatar
    Join Date
    24-05-11
    Location
    Μήλος
    Posts
    136

    Default

    Να κάνω μια διευκρινιστική ερώτησις;

    Καλά όλα τα γλυκαντικά (κακάο, γλυκαντικό, κανέλα κλπ) που βάζετε μέσα στο πιτάκι. Αυτό το καταλαβαίνω.
    Την μπανάνα γιατί την βάζετε;

  18. #258
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    50 γρ κουακερ με 50 γρ δημητριακα ολικης
    300 μλ γαλα 1,5%
    μελι
    και 1 σκουπ πρωτεινη......

    πρωινο παντα........ετσι.....

  19. #259
    Pumping Iron kostantina's Avatar
    Join Date
    24-11-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    257

    Default

    εγώ βάζω βρώμη μια κουταλιά μέλι 1/2 μπανάνα και 1 κουταλάκι κανέλα πολύ ωραία γήνεται αλλά θα δοκιμάσω και τισ δικές σας συνταγές

  20. #260
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Γαλα, Γλυκαντικο, Κακαο, αγευστη πρωτεινη το κανω εγω τωρα και βγαζει πολυ καλη γευση

    φανταζομαι οτι με καποια πρωτεινη σοκολατα ας πουμε θα γινετε πολυ καλυτερο αλλα και η αγευστη δεν προσθετει ασχημη γευση.. ειχα δοκιμασει και πολυ λιγο Σιροπι καραμελας walden farms μεσα σε γαλα με βρωμη και ηταν παρα πολυ καλο, αλλα το εφαγα μονο μια φορα γιατι δεν το ειχα παρει χαμπαρι νωριτερα και ειχε τελειωσει το σιροπι.

    η μπανανα ταιριαζει σε ολες τις παραλλαγες αλλα εχω καιρο να παρω και το φυστικοβουτυρο για οσους τρωνε , και δημητριακα αμα τρωτε ταιριαζουν ολα τελεια και το κανει και πηζει ολο το μειγμα και γινετε κολλαστηριο και χωρταστικο..
    μακαρι να ειχα γρηγοροτερο μεταβολισμο και να χρειαζοταν να τρωω 5.000 θερμιδες την ημερα, ποσο καλο θα ηταν :&

  21. #261
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    Γαλα, Γλυκαντικο, Κακαο, αγευστη πρωτεινη το κανω εγω τωρα και βγαζει πολυ καλη γευση

    φανταζομαι οτι με καποια πρωτεινη σοκολατα ας πουμε θα γινετε πολυ καλυτερο αλλα και η αγευστη δεν προσθετει ασχημη γευση.. ειχα δοκιμασει και πολυ λιγο Σιροπι καραμελας walden farms μεσα σε γαλα με βρωμη και ηταν παρα πολυ καλο, αλλα το εφαγα μονο μια φορα γιατι δεν το ειχα παρει χαμπαρι νωριτερα και ειχε τελειωσει το σιροπι.

    η μπανανα ταιριαζει σε ολες τις παραλλαγες αλλα εχω καιρο να παρω και το φυστικοβουτυρο για οσους τρωνε , και δημητριακα αμα τρωτε ταιριαζουν ολα τελεια και το κανει και πηζει ολο το μειγμα και γινετε κολλαστηριο και χωρταστικο..
    μακαρι να ειχα γρηγοροτερο μεταβολισμο και να χρειαζοταν να τρωω 5.000 θερμιδες την ημερα, ποσο καλο θα ηταν :&
    Πω πω ρε Στάθη μας κόλασες βραδιάτικο!

  22. #262

    Default

    Παιδιά καλημέρα σας είμαι νέα στο forum από χτες ξεκίνησα σωστή διατροφή γιατί λόγω δουλειάς δυστυχώς ούτε να τρώω σωστά μπορώ ούτε να γυμνάζομαι όπως όταν ήμουν άνεργη...Έτυχε σήμερα να ξεκινήσω τη μέρα μου με quaker και θέλω να σας πω πως είναι τέλειο με μέλι!!! Συγκεκριμένα έβρασα γάλα φρέσκο στο μπρίκι έβαλα 3-4 κουταλιές κουάκερ έβαλα μέλι την ώρα που έβραζε και αυτό έγινε σα χυλός που είναι τέλειο πραγματικά. Μετά φυσικά έβαλα μπανάνα λίγα αμύγδαλα ωμά αλλά κάπου διάβασα για σταφίδες δυστυχώς δεν είχα παιδιά ένα τέτοιο πρωινό είναι super και σε κρατάει πολύ ώρα χωρίς να τρως βλακείες. Πριν φάω φλας να αρχίσω διατροφή κλασικά ξύπναγα έπινα ένα καφέ μετά έφευγα για δουλειά ξέχναγα γα να φάω και το αποτέλεσμα; Έτρωγα ότι βλακεία έβρισκα μπροστά μου...Άντε τώρα το μόνο που μου μένει να δω πως θα το κάνω και με λίγο γυμναστικούλα γιατί έχω να γυμναστώ από το καλοκαίρι... :((( Καλημέρα και πάλι σε όλους!!!!!

  23. #263
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    05-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Κουακερ+Ζαχαρουχο γαλα κονσερβας Νουνου+Μελι μπολικο+Κανελα αφθονη! Το αφηνω λιγη ωρα να "δεσει" και το τσακιζω!!!

  24. #264
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-01-12
    Location
    amaliada hleias!!!!!!
    Posts
    66

    Default

    2 κουταλιες τις σουπας βρωμη με ενα κουταλακι μελι...κ ενα ποτηρι γαλα για πρωινο με λιγα λιπαρα!!!!!!

  25. #265
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-01-11
    Posts
    196

    Default

    Το'χω αντικαταστήσει εδώ και κάτι μήνες με Quaker Grits.

  26. #266
    Junior Bodybuilder cirith ungol's Avatar
    Join Date
    06-01-12
    Location
    Athens
    Posts
    229

    Default

    Βασικά και εγώ μόνο με γάλα (ζεστό το χειμώνα-κρύο το καλοκαίρι) μπορώ να φάω τη βρώμη quaker oats.

  27. #267
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-12-11
    Posts
    11

    Default

    Κλασσικά με 0% γάλα το πρωί. Όταν με πιάνει για γλυκό όμως καμία φορά, ανακατευω βρωμη, 2% στραγγιστο γιαούρτι , ζεστό νερό και αυτή τη σκόνη του γιωτη (sweet and balance ) και απολαμβανω! Ρίχνω κανά ξηροκαρπι να ούμε!

  28. #268
    New Member
    Join Date
    09-12-11
    Location
    ΣΠΑΡΤΗ
    Posts
    6

    Default

    βανιλια πρωτεινη να εχει και οτι θελει ας ειναι..

  29. #269
    New Member Blast's Avatar
    Join Date
    17-03-10
    Location
    Ηράκλειο, Κρήτης
    Posts
    79

    Default

    Σκέτη.

  30. #270

    Default

    Εγω νεος στη βρωμη δε δοκιμασα ακομα ολες αυτες τις συνταγες που κανετε.Μεχρι στιγμης τι ριχνω στο κρυο γαλα μαζι με δημητριακα βρωμης.

    Ποια η αποψη σας για τα δημητριακα βρωμης?Ειναι σιγουρα χειροτερα απο την σκετη βρωμη αλλα για μια απλα καλη διατροφη ειναι οκ?


 
Page 9 of 20 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Quaker Oats σε συσκευασία γίγας. Κυκλοφορεί;
    By steg in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 33
    Last Post: 19-04-12, 22:01
  2. Βρωμη+φλοιο σταριου (oats+bran)
    By whiz in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 23-10-05, 08:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •