Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Καπνίζετε??

Voters
770. You may not vote on this poll
  • Καθόλου

    467 60.65%
  • Περιστασιακά

    119 15.45%
  • Αρκετά

    135 17.53%
  • Σαν φουγάρο!

    49 6.36%
Page 11 of 16 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 301 to 330 of 480
  1. #301
    Junior Bodybuilder o giannakias's Avatar
    Join Date
    16-01-13
    Location
    ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ
    Posts
    132

    Default

    που και που

  2. #302
    Pumping Iron Shepherd's Avatar
    Join Date
    24-02-12
    Location
    Πικέρμι
    Posts
    456

    Default

    Quote Originally Posted by Bookie View Post
    Το κόψα στις 13 Ιανουαρίου 13:13. Πριν πω το κόβω όμως προετοίμασα τον εαυτό μου. Επέλεξα συγκεκριμένη χρονική στιγμή που θα πέταγα οτιδήποτε έχει σχέση με το τσιγάρο μέσα από το σπίτι μου. Πήγα και αγόρασα λιναρόσπορο αρκετοί πρέπει να το χρησιμοποιείτε εδω μέσα και ως λιποδιαλύτη, έχει και άλλες ιδιότητες όμως.... όπως επίσης πήγα και πήρα κάσσιους ανάλατα. Και τέλος αγόρασα τσίχλες nicorette των 4mg με γεύσεις φρούτων. Εν τω μεταξύ πρέπει να σας πω πως ήμουν από τα άτομα που άναβαν τσιγάρο στο πρώτο δίλεπτο που ξύπναγα ακόμα και χωρίς να φτιάξω καφε. Από τη μέρα που το έκοψα κάθε πρωί με το που ξύπναγα έτρωγα δυο χούφτες κάσσιους για μια εβδομάδα. Ο λόγος είναι πως μια τέτοια δόση ανάλογη με του χεριού μας αντιστοιχεί σε μια δόση χαπιού φλουοξετίνης συνεπώς καταπολεμούσα την όποια κατάθλιψη θα μου προκαλούσε το κόψιμο. Στη συνέχεια μετά από λίγο έτρωγα μια τσίχλα και ερχόμουν στα ίσα μου. Το μεσημέρι και το βράδυ έτρωγα μια κουταλιά της σούπας τριμμένο λιναρόσπορο μεσημερι βραδυ παλι για να καταπολεμησω τη καταθλιψη απο τη τυχον στερηση του τσιγαρου... Δουλεύει; Σε κανουνε και τα κασσιους και ο λιναροσπορος να νιωθεις καπως... Νιωθεις καπως καλα ναι.... Είμαι απόλυτα βέβαιος πως δεν πρόκειται να καπνίσω ξανα, παντως αν τυχει που δεν προκειται να το ξαναπιάσω στο χέρι μου πριν το ανάψω θα πάω σφαίρα σε ένα φαρμακείο να μου δώσουνε ενα champix ευχομενος να μην με πιασουν οι παρενέργειες του. Αν δεν με πιάσουν τότε κατα ένα μεγάλο ποσοστό δεν θα ξαναπιάσω το τσιγάρο γιατί πολυ απλά το champix μπλοκαρει τους υποδοχεις νικοτίνης στον εγκέφαλο και στην ουσία σε κάνει να μισείς το τσιγάρο...Αυτά... Εύχομαι να σας βοήθησα ή να σας βοηθήσω...

    Υ.Γ Τώρα που έκοψα το τσιγάρο πάτησα σε γυμναστήριο, διαφορετικά σε καμιά καφέτερια θα πήγαινα αντι σε γυμναστήριο...
    Πολύ χρήσιμα όλα τα παραπάνω.

    Το έχω κόψει εδώ και 15 ώρες. Πολύ δύσκολη η σημερινή μέρα, αλλα΄το παλεύω.

    Λιναρόσπορο που μπορώ να βρω;

  3. #303
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by Shepherd View Post
    Πολύ χρήσιμα όλα τα παραπάνω.

    Το έχω κόψει εδώ και 15 ώρες. Πολύ δύσκολη η σημερινή μέρα, αλλα΄το παλεύω.

    Λιναρόσπορο που μπορώ να βρω;
    Φίλε μου αύριο θα είσαι καλυτερα και μεθαυριο κομπλε! Κρατά γερα!


    Στα σουπερμάρκετ θα βρεις!
    Μιχάλης

  4. #304
    Pumping Iron Shepherd's Avatar
    Join Date
    24-02-12
    Location
    Πικέρμι
    Posts
    456

    Default

    Είναι η πρώτη φορά που το παίρνω απόφαση, δεν περίμενα να είναι τόσο δύσκολο.
    καπνίζω από τα 21 και είμαι 35.
    Αφορμή στάθηκε ότι έχω αρχίσει και τρέχω (έξω στο δρόμο) εδώ και δυο βδομάδες και μπουκώνω άσχημα και είπα τέλος με το γ@μημένο. Με τα βάρη δεν είχα πρόβλημα, αλλά μόλις έβαλα και το τρέξιμο (τονίζω, στο δρόμο και όχι σε διάδρομο) στο πρόγραμμα, τότε κατάλαβα ότι δεν υπάρχει λόγος να το βάζω πλέον στα πνευμόνια μου.

  5. #305
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Δύσκολο πράγμα η συνήθεια...αλλά και πάλι όλα είναι στο μυαλό ;)
    Obese To Fit

  6. #306
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Quote Originally Posted by zog89 View Post
    αλλά και πάλι όλα είναι στο μυαλό ;)
    Μετά τις δυο πρώτες μέρες, όντως όλα ειναι στο μυαλο! Μεγάλη αλήθεια!
    Μιχάλης

  7. #307

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    To εκοψα μετα απο 15 χρονια ,εχω περιπου 2 βδομαδες .Η εμπειρια μου ειναι η εξης:H σωματικη εξαρτηση κρατησε 2,3 αντε 5 μερες και δεν στερηθηκα και πολυ .Βεβαια να τονισω πως παντα καπνιζα πολυ ελαφρια τσιγαρα ,silk cut λευκο,αλλα πολλα σε αριθμο ,πανω απο 30.Ετσι υποθετω πως μπορει να εκανα πιο ευκολα την διακοπη ,που ακομα ειναι προσωρινη.Βεβαια μετα την πρωτη βδομαδα ,αρχισε ο ψυχολογικος πολεμος,το σωμα δεν το ζητουσε αλλα το μυαλο ειναι εκει ακομα κολλημενο.Δυσκολευομαι στο γραφειο που εκανα ενα πακετο μεχρι το μεσημερι και ειδικα οταν ερχονται αλλοι και καπνιζουν μπροστα μου.Οταν τρελλαινομαι πολυ και δεν εχω κατι να κανω σε κλειστο χωρο,παινω ενα δανεικο τσιγαρο και το κραταω στο χερι για δεκα λεπτα μεχρι να το ξεχασω.Καποια στιγμη το αναψα και το αφησα να καιγεται.Ακομα ειμαι στο σταδιο παλης παρ οτι περασαν 15 μερες.Τα θετικα ειναι οτι επιτελους μυριζω,γευομαι ,κοιμαμαι πιο βαθια και πιο ευκολα και αν και ειναι πολυ νωρις προχθες εκανα διαδρομο και αισθανθηκα στο τελος πιο ξεκουραστος και χωρις να εχω μπουκωσει.Το αρνητικο για μενα ειναι οτι τρωω απο το πρωι οτι υδατανθρακα βρω μπροστα μου και εχω βαλει 3 κιλα ηδη.Απο αυριο θ αρχισω να ελεγχω τον εαυτο μου και στον τομεα αυτο γιατι σε λιγες μερες θα περασω τα 100 και θα χω προβλημα.Βεβαια το πρωτο δεκαημερο δεν μπορουσα να πιεστω και στη διατροφη γιατι δεν ειχα αλλες ανοχες-αντοχες.Για οποιον σκεφτεται οτι ειναι δυσκολο να το κανει να πω οτι αξιζει κανεις να προσπαθησει.Το ''δυσκολο΄΄ σε μενα ηταν να ξεπερασω το φοβο του τι θα γινει και πως θα συμπεριφερομαι αν το κοψω.Ξυπνησα λοιπον ενα πρωι και ειπα στον εαυτο μου οτι εχω περασει πολυ πολυ χειροτερες καταστασεις και θ αντεξω ότι και να γινει,και να πεσω λιποθυμος τσιγαρο δεν θ αναψω.Με βοηθησε?-δεν ξερω σιγουρα να σας πω, μια αγωγη που εκανα για μια ζημια που επαθα στον αυχενα απο τα βαρη-προβολη δισκου -και τα χαπια τα μυοχαλαρωτικα με ειχαν ψιλοχαλασει-χαλαρωσει τις πρωτες μερες σε βαθμο που αρχισα να εκνευριζομαι .Παντως οπως και να χει ειναι κατι που αξιζει καποιος να δοκιμασει γιατι τα κερδη ειναι μακροπροθεσμα και οποιος θεωρει οτι μπορει να βαλει και με τον εαυτο του ενα στοιχημα ....ας το παλεψει και θα κερδισει.Οποιος θεωρει οτι μπορω να βοηθησω σε κατι, ειμαι ευπροσδεκτος να βοηθησω.

  8. #308
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Εχουμε και λεμε:

    1.Silk cut λευκουλι,
    2.Καλαμακι spining,
    3.Φυσιοθεραπεια στον φυσιοθεραπευτη με τα..."χοντρα δαχτυλα".
    4.Σπρευ φερομονων στο σβερκο...

    Κριμα...η κοινωνια μας χαλασε...
    Λυπαμε βαθυτατα.
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  9. #309
    New Member
    Join Date
    31-01-13
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Shepherd View Post
    Πολύ χρήσιμα όλα τα παραπάνω.

    Το έχω κόψει εδώ και 15 ώρες. Πολύ δύσκολη η σημερινή μέρα, αλλα΄το παλεύω.

    Λιναρόσπορο που μπορώ να βρω;
    Σου απαντησε ο Mikekan... Κανε υπομονη προσπαθησε να μην το αναψεις.... Με το που σου ερχεται η επιθυμια για τσιγαρο φυγε αυτοματως απο το χωρο που εισαι, αν εισαι σε κλειστο χωρο βγες εξω και περπατησε μια βολτα. Δεν ειναι η πρωτη μερα δυσκολη θα δεις οτι θα το εχεις κοψει καμια βδομαδα αλλα θα σου τα σκαει που και που εγκεφαλικα να καπνισεις.... Α και να κανεις πολλη ωρα στο διαδρομο κανε κανα 30λεπτο τουλαχιστον.... Θα σε κανει να νιωσεις πολυ καλα μερα με τη μερα που δεν καπνιζεις....

  10. #310
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Οταν σκεφτόμουν να ανάψω, έλεγα "ωραία και πες πως ανάβω, θα ευχαριστηθώ 5 τζουρες, μετα θα με πιάσουν τύψεις, ισως μου ερθει και αναγουλα και θα χαραμισω και ότι προσπάθεια έχω κάνει μεχρι τώρα". Με αυτη τη σκέψη δεν ανάβω! Πλέον μετα απο σχεδόν δυο μήνες ουτε που μου περνάει απο το μυαλο! :)

    Και κάτι άλλο, έχω και άλλο ένα επιχείρημα να απαντώ σε αυτούς που μου λένε γιατι παίρνεις συμπληρώματα κτλ ενώ εκείνοι καπνιζουν, πίνουν κτλ! Χεχε
    Last edited by Mikekan; 02-02-13 at 20:13.
    Μιχάλης

  11. #311
    New Member D.ANTONIADIS's Avatar
    Join Date
    26-05-09
    Location
    THESSALONIKI, Greece.
    Posts
    76

    Cool

    XAXAXAXAXAXAXAXA H ΑΘΛΗΤΕΣ MONO GIGARS
    Attached Images Attached Images
    D.ANTONIADIS

  12. #312
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Αυτα ειναι εργαλεια ^^^^
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  13. #313
    New Member Blade87's Avatar
    Join Date
    13-01-13
    Location
    Χαλκιδική
    Posts
    34

    Default

    Ούτε για πλακά συχαίνομαι να το πιάσω να φανταστείτε το θεωρώ πολύ αηδιαστικό απορώ πως το κάνουν.
    <<Το παρόν είναι δικό τους. Το μέλλον είναι δικό μου>>

  14. #314
    Pumping Iron HoHe's Avatar
    Join Date
    14-06-12
    Location
    Εδω!
    Posts
    678

    Default

    Κανα ναργιλεδακι 2-3 φορες το μηνα πιανεται για καπνισμα;

  15. #315
    New Member
    Join Date
    04-12-12
    Posts
    15

    Default

    καθολου.

  16. #316
    New Member
    Join Date
    01-02-13
    Location
    Gym
    Posts
    63

    Default

    Μπράβο δεν περίμενα τόσους πολλούς μη καπνιστές !
    Train hard or go home

  17. #317
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    καποτε ειχα ψηφισει ναι!!! εδω και ενα μηνα βαζω ενα μεγαλοοοο ΟΟΟΟΟΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!
    Donnot fear...Kerberos is here

  18. #318
    Pumping Iron leuteris19's Avatar
    Join Date
    04-03-13
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    347

    Default

    καταφερα και το εκοψα!!!! ειδικα η γυμναστικη βοηθαει πολυ!!!

  19. #319
    New Member Iwan's Avatar
    Join Date
    25-08-11
    Location
    Athens
    Posts
    44

    Default

    καλησπερα..με ολο το σεβασμο δεν νομιζω να θεωρειται καποιος σοβαρος αθλητης και να καπνιζει.. αυτα τα δυο δεν ταιριαζουν.. συγχαρητηρια στα παιδια που το κοψανε.. ωστοσο θα ηθελα να προσθεσω οτι μπορει να θεωρηθει επιτυχια οτι το ξεπερασε καποιος το λαθος του αυτο ωστοσο για να μην πεταμε στα συννεφα-καβαλαμε το καλαμι.. σε καλυτερη θεση ειναι αυτος που ποτε δεν καπνισε γιατι ειδε οτι ειναι λαθος.. (δεν ειναι περιεργο πληρωνεις για να κανεις κακο στον εαυτο σου..τουλαχιστον αυτοκαταστροφικο..)
    With Great Power Comes Great Responsibility!

  20. #320
    Pumping Iron HoHe's Avatar
    Join Date
    14-06-12
    Location
    Εδω!
    Posts
    678

    Default

    Quote Originally Posted by Iwan View Post
    καλησπερα..με ολο το σεβασμο δεν νομιζω να θεωρειται καποιος σοβαρος αθλητης και να καπνιζει.. αυτα τα δυο δεν ταιριαζουν.. συγχαρητηρια στα παιδια που το κοψανε.. ωστοσο θα ηθελα να προσθεσω οτι μπορει να θεωρηθει επιτυχια οτι το ξεπερασε καποιος το λαθος του αυτο ωστοσο για να μην πεταμε στα συννεφα-καβαλαμε το καλαμι.. σε καλυτερη θεση ειναι αυτος που ποτε δεν καπνισε γιατι ειδε οτι ειναι λαθος.. (δεν ειναι περιεργο πληρωνεις για να κανεις κακο στον εαυτο σου..τουλαχιστον αυτοκαταστροφικο..)
    Πες τα ρε φιλε!
    Βλεπω μερικους να καπνιζουμε πριν και μετα το γυμναστηριο και μερικες φορες διαολιζομαι!
    Μα καλα ΡΕ, κανεις διατροφη, σκιζεσε στα βαρη, πληρωνεις ενα σκασμο λεφτα σε συμπληρωματα και μετα πετας οοολη αυτη τη προσπαθεια στα σκουπιδια;; Ειναι σαν να σαμποταρεις το ιδιο σου το σωμα!!!
    Αρα δεν τους ενδιαφερει να ειναι υγιεις αλλα να δειχνουν υγιεις!
    Συν τοις αλλοις πρεπει να πληρωνεις 3-4ε σχεδον καθε μερα για πακετα! Δε το συζητω, θα ειχα φαληρησει καθως και φοιτητης!

  21. #321
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Μια ευγενικη χορηγια στους φιλους μας ...καπνιστες
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  22. #322
    New Member chris_kilkis's Avatar
    Join Date
    25-10-11
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    33

    Default

    Ενα μηνα σημερα που το εκοψα...συγχαρητηρια καταρχην σε ολους εμας που το κοψαμε και να συνεχισουμε ετσι γιατι ποτε μην λες ποτε το να κατρακυλυσουμε ξανα ειναι το ευκολο...μονο οσοι καπνιζαν ξερουν ποσο δυσκολη κατασταση ειναι αυτη που περνα ενας καπνιστης οταν το κοβει...οπως ενας παχυσαρκος που αδυνατιζει και νοιωθει την ευτυχια της προσπαθειας του ετσι και ο καπνιστης και επειδη ανοικω και στις δυο κατηγοριες το ξερω καλα!!

  23. #323
    New Member bio's Avatar
    Join Date
    06-09-12
    Posts
    84

    Default

    Έλεγα πως μόλις αδυνατούσα και θα αισθανόμουν έτοιμος θα έκοβα και το τσιγάρο. Κάθε μερα το κοβα και μετά απο 3-4 ωρες αγόραζα πακέτο. Καπνίζω απο 16 χρονών δυστυχώς και μου χε γίνει συνήθεια σαν κάτι που κάνεις μηχανικά.. Γενικά δεν είχα κάποιο πρόβλημα υγείας απλά δεν μου αρεσει να ντουμανιάζω τους φίλους μου και να βγαίνω έξω απο την κεφετέρια για να κάνω ένα τσιγάρο. Με λίγα λόγια εφοδιάστικα με πολλά πακέτα τσίχλες, πολλά μπεκλέρια γιατι τα χάνω και έυκολα , και εδω και δέκα μέρες μαχαίρι. Είναι λίγο δύσκολο φυσικά γιατί είναι κάτι που το κάνεις χρόνια και τωρα σου λείπει αλλα καλύτερα τώρα να κοπεί παρά υποχρεωτικά αργότερα.

  24. #324
    Pumping Iron HoHe's Avatar
    Join Date
    14-06-12
    Location
    Εδω!
    Posts
    678

    Default

    Φιλε bio συνεχισε και το σωμα σου θα σε ανταμειψει αναλογα!
    Δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το να ζεις 100% με υγεια!
    Ακομα και στα βαρη που δεν προυποθετουν φυσικη κατασταση, θα δεις διαφορες!
    Μπραβο για την προσπαθεια σου!

  25. #325
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    καλα μην τρελαινεσαι κιολας!!
    καλο ειναι να μην καπνιζουμε αλλα 100% υγεια δεν υπαρχει.
    μονο αυτα που αναπνεουμε [που μας ψεκαζουν] και τρωμε ακομα και τα φρουτα δεν εχουν τις βιταμινες που εχει ενα φρουτο απο το κηπο του παππου με τοσα ραντισματα και λοιπα!!!
    -αστα βραστα αδερφε!!! δεν ζουμε σε υγειες εποχες οπως καποτε οι παλιοι!!!!!
    εχω δει κατι ντοκιματερ το τι τρωμε κρεατα και λοιπα και ανατριχιασα.....
    αλλα τι κανουμε αναγκαστικα τα ζουμε, δεν γινεται να παμε σε χωριο να εχουμε κοτουλες προβατακια το χωραφακι μας με λαχανικα φρουτα και να ζουμε 100%καθαρα!!!
    Last edited by lary2332; 29-03-13 at 03:01.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  26. #326
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    100 μέρες off σημερα! :)
    Μιχάλης

  27. #327
    Pumping Iron HoHe's Avatar
    Join Date
    14-06-12
    Location
    Εδω!
    Posts
    678

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    καλα μην τρελαινεσαι κιολας!!
    καλο ειναι να μην καπνιζουμε αλλα 100% υγεια δεν υπαρχει.
    μονο αυτα που αναπνεουμε [που μας ψεκαζουν] και τρωμε ακομα και τα φρουτα δεν εχουν τις βιταμινες που εχει ενα φρουτο απο το κηπο του παππου με τοσα ραντισματα και λοιπα!!!
    -αστα βραστα αδερφε!!! δεν ζουμε σε υγειες εποχες οπως καποτε οι παλιοι!!!!!
    εχω δει κατι ντοκιματερ το τι τρωμε κρεατα και λοιπα και ανατριχιασα.....
    αλλα τι κανουμε αναγκαστικα τα ζουμε, δεν γινεται να παμε σε χωριο να εχουμε κοτουλες προβατακια το χωραφακι μας με λαχανικα φρουτα και να ζουμε 100%καθαρα!!!
    Συμφωνω σε οσα λες.
    Αλλα πρεπει να επιβαρυνεις κι αλλο το σωμα σου με κατι το οποιο ειναι αφυσικο, ανουσιο και καταστροφικο;
    Αν το καλοσκεφτεις, το καπνισμα ειναι προιον "γοητειας" που λανσαραν οι καπνοβιομηχανιες. Τιποτα αλλο!

    Quote Originally Posted by Mikekan View Post
    100 μέρες off σημερα! :)
    Μπραβο φιλε!
    Να τις χιλιάσεις!

  28. #328
    Junior Bodybuilder adiPREME's Avatar
    Join Date
    20-03-13
    Posts
    115

    Default

    Δεν υπάρχει χειρότερο πράμα!

  29. #329

    Default

    Ενα χρόνο καπνιζα ενάμιση πακέτο...όταν άρχισα να φρόντιζω το σώμα μου το έκοψα μάχαιρι γτ δεν εβγενα οικονομικά να αγοράζω Τσιγάρα και τσουβαλια προτείνεις :P

  30. #330
    New Member Draugluin's Avatar
    Join Date
    16-04-13
    Location
    Halandri
    Posts
    57

    Default

    Βασικα όπως έγραψα και στο εισαγωγικό μου...ειμαι καθαρός από τέλη Ιανουαρίου! Επεδή ξέρω πώς είναι το ρημάδι...ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε ολα τα παιδια που το έκοψαν ή προσπαθούν! ΠΆΜΕ ΓΕΡΑ!
    Είμαι χλαπάτσας αλλά θα στρώσω.....


 
Page 11 of 16 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •