Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Καπνίζετε??

Voters
770. You may not vote on this poll
  • Καθόλου

    467 60.65%
  • Περιστασιακά

    119 15.45%
  • Αρκετά

    135 17.53%
  • Σαν φουγάρο!

    49 6.36%
Page 13 of 16 FirstFirst ... 3910111213141516 LastLast
Results 361 to 390 of 480
  1. #361
    Pumping Iron Shepherd's Avatar
    Join Date
    24-02-12
    Location
    Πικέρμι
    Posts
    456

    Default

    2η προσπάθεια, ένα μήνα και τρεις μέρες εκτός. Μεγάλη διαφορά σε αντοχή στα βάρη και στην αερόβια.

  2. #362
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,665

    Default

    Ποτε δεν το βαλα στο στομα μου...Ουτε προκειται(πιστευω :Ρ)

  3. #363
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Καλησπερα στην ομορφη παρεα μας. (Σημειωση:δεν εχω καπνισει ποτε και ουτε προκειται :) ) αλλα μου δημιουργηθηκε μια απορια.Χθες με εστειλε ο πατερας μου να του παρω τσιγαρα και οταν τα παιρνω βλεπω πανο στο κουτακι να λει με μεγαλα γραμματα --->ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ....Θελω λοιπον να ρωτησω οσους το αρχισαν ειτε για μαγκια ειτε για ευχαριστηση, οταν πηγαν και το πειραν και ειδαν το παραπανω σημειωμα τι σκεφτηκαν εκεινη τη στιγμη και δεν το εδωσαν κατευθειαν πισω?γιατι οπιος και να ειναι ο σκοπος που πας να παρεις για να αρχισεις δεν μπορω να καταλαβω πως πεζεις ετσι ευκολα στα ζαρια την ζωη σου που ειναι το πολιτημοτερο αγαθο που εχουμε.

    Περιμενω με ανυπομονησια τις απαντησεις σας :).
    It's not about how much you can hit in daily life, it's about how much you can get hit and keep moving forward, how much you can take and keep moving forward, that's how winning is done.

  4. #364
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    χαχα, πολύ λογική ερώτηση σου που δεν θα πάρει καμία λογική απάντηση από κανένα καπνιστή!
    Μιχάλης

  5. #365
    Advanced Bodybuilder noucca's Avatar
    Join Date
    03-11-12
    Location
    Silver City
    Posts
    717

    Default

    Quote Originally Posted by MariosKu View Post
    Καλησπερα στην ομορφη παρεα μας. (Σημειωση:δεν εχω καπνισει ποτε και ουτε προκειται :) ) αλλα μου δημιουργηθηκε μια απορια.Χθες με εστειλε ο πατερας μου να του παρω τσιγαρα και οταν τα παιρνω βλεπω πανο στο κουτακι να λει με μεγαλα γραμματα --->ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ....Θελω λοιπον να ρωτησω οσους το αρχισαν ειτε για μαγκια ειτε για ευχαριστηση, οταν πηγαν και το πειραν και ειδαν το παραπανω σημειωμα τι σκεφτηκαν εκεινη τη στιγμη και δεν το εδωσαν κατευθειαν πισω?γιατι οπιος και να ειναι ο σκοπος που πας να παρεις για να αρχισεις δεν μπορω να καταλαβω πως πεζεις ετσι ευκολα στα ζαρια την ζωη σου που ειναι το πολιτημοτερο αγαθο που εχουμε.

    Περιμενω με ανυπομονησια τις απαντησεις σας :).
    Όταν ξεκίνησα το κάπνισμα (για τον όποιο γελοίο λόγο) δεν έγραφε τίποτα το πακέτο.
    Αν με ρωτάς πώς αντέδρασα όταν πια, χρόνια καπνίστρια, διάβασα "Το κάπνισμα μπορεί να σκοτώσει" σου απαντώ με αντερώτηση: πιστεύεις ότι υπάρχει έστω και ένας τοξικομανής ή αλκοολικός που δεν ξέρει ότι αυτό που κάνει τον σκοτώνει; Αλλά πια δε μιλάει η λογική, μιλάει η εξάρτηση. Κι είναι από τις πιο ύπουλες. Η ανάγκη για νικοτίνη ξεπερνιέται γρήγορα, ο συνυφασμός όμως του τσιγάρου με δεκάδες πράγματα της καθημερινότητας δεν κόβεται εύκολα...
    Γι' αυτό το λόγο συνεχίζουμε να καπνίζουμε. Και λόγω των επιπτώσεων που δε φαίνονται άμεσα. Δεν είναι το τσιγάρο σαν να πιεις χλωρίνη που πας στα 10 λεπτά στην εντατική, σου φεύγει η ψυχή από την τρομάρα και το κόβεις επιτόπου.
    Αν δεν κοιτάς πού πας, θα πας εκεί που κοιτάς

  6. #366
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Κριμα που παλια δεν εγραφαν τιποτα τα πακετα .Συμφωνω με αυτα που λες και οτι οταν το αρχισεις παυει η λογικη και μιλαει η εξαρτηση αλλα στις μερες μας που γραφουνε πλεον τα πακετα και παει να παρει καποιος πρωτη φορα ανακγαστικα μιλαει η λογικη γιατι εξαρτηση δεν υπαρχει οποτε η λογικη τους τους λεει αδιαφορηστε για αυτο που γραφει?Δεν ξερω αλλα εμενα μου ακουγεται γελειο!

    Παντως ευχομαι να βρειτε την δυναμη να το κοψετε!!
    It's not about how much you can hit in daily life, it's about how much you can get hit and keep moving forward, how much you can take and keep moving forward, that's how winning is done.

  7. #367

    Default

    Να το σταματήσουν να το πουλάνε η καλύτερη λύση !!
    ο συνυφασμός όμως του τσιγάρου με δεκάδες πράγματα της καθημερινότητας δεν κόβεται εύκολα...
    noucca μια ιδέα είναι , όταν το κόβεις το κάπνισμα, προσπαθείς να υιοθετήσεις νέες καθημερινότητες ,όπως, να πας στο γυμναστήριο, κόβεις εξόδους ,καφέδες ,αλκοόλ ....
    Last edited by Vasiliss!; 04-10-13 at 08:15.

  8. #368
    Advanced Bodybuilder noucca's Avatar
    Join Date
    03-11-12
    Location
    Silver City
    Posts
    717

    Default

    Quote Originally Posted by Vasiliss! View Post
    Να το σταματήσουν να το πουλάνε η καλύτερη λύση !!
    Αυτό είναι ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα συζήτησης. Προσφέρει κάτι καλό το τσιγάρο; Όχι! Γιατί λοιπόν επιτρέπουν την πώλησή του ενώ σε όλα τα άλλα (κρέμες, συμπληρώματα διατροφής, φάρμακα κλπ) όταν κάνει κακό επεμβαίνει ο ΕΟΦ ή όποια άλλη Κρατική Υπηρεσία και απαγορεύει να το αγοράζει ο κοσμάκης; Α ναι... γιατί παίζουν τεράστια συμφέροντα κι οι καπνοβιομηχανίες έχουν λεφτά να ρίξουν για να στραβώσουν τα μάτια...
    Κι από πάνω μας απαγορεύουν να το "χρησιμοποιήσουμε". Μπορεί να αγοράσεις ΠΑΝΤΟΥ τσιγάρα αλλά μπορείς να τα καπνίσεις μόνο στο σπίτι σου. Παράλογο! Ακούει κανείς; που έλεγε κι ο Λαζόπουλος.

    EDIT: Σίγουρα όλα στο μυαλό είναι, Βασίλη. Αλλά η καθημερινότητα δεν αλλάζει τόσο απλά. Σίγουρα το τσιγάρο δεν έχει τα μεγάλα στερητικά σύνδρομα που έχουν άλλες εξαρτήσεις, αλλά ταυτόχρονα είναι κάπως σαν το φαγητό: τον έχεις τον πειρασμό διαρκώς μπροστά σου. Κι έτσι γίνεται πολύ εύκολο να βρεις δικαιολογίες για να μην το κόψεις.
    Last edited by noucca; 04-10-13 at 08:20.
    Αν δεν κοιτάς πού πας, θα πας εκεί που κοιτάς

  9. #369
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    Δεν ειναι τοσο παραλογο noucca εγω συμφωνω πως ο καθενας πρεπει να εχει την ελευθερια να προμηθευτει οτιδηποτε θελει, καθως η απαγορευση ενος προιοντος σημερα δεν οδηγει στην εξαλειψη του, οσο φυσικα υπαρχουν συμφεροντα, αλλα σε παρανομες πωλησεις νοθευμενων εκδοχων του! Ομως αυτο δε σημαινει πως δικαιουται σε δημοσιους χωρους να βλαπτει την υγεια του συνανθρωπου του...

    Δικαιολογιες για καθετι μπορουμε να δημιουργησουμε ετσι ειναι... το θεμα ομως ειναι να σταθουμε δυνατοι! :)
    200 pounds is always 200 pounds

  10. #370
    Advanced Bodybuilder noucca's Avatar
    Join Date
    03-11-12
    Location
    Silver City
    Posts
    717

    Default

    Quote Originally Posted by enas View Post
    Δεν ειναι τοσο παραλογο noucca εγω συμφωνω πως ο καθενας πρεπει να εχει την ελευθερια να προμηθευτει οτιδηποτε θελει, καθως η απαγορευση ενος προιοντος σημερα δεν οδηγει στην εξαλειψη του, οσο φυσικα υπαρχουν συμφεροντα, αλλα σε παρανομες πωλησεις νοθευμενων εκδοχων του! Ομως αυτο δε σημαινει πως δικαιουται σε δημοσιους χωρους να βλαπτει την υγεια του συνανθρωπου του...
    Κι εδώ είναι το οξύμωρον. Είναι τόσο βλαβερό που ακόμα κι από σπόντα να το εισπνεύσεις, κινδυνεύεις. Κι ορθώς απαγορεύτηκε σε δημόσιους χώρους (άλλου παπά ευαγγέλιο το πόσο τηρείται). Για εσένα όμως δεν πειράζει, ας το αγοράζεις να το καπνίσεις. Σωστή η σκέψη σου περί νοθείας κλπ, αλλά δε θα έπρεπε να ισχύει το ίδιο και με το χασίς; Γιατί αυτό δεν αποποινικοποιείται; Και γιατί απαγορεύεται διά ροπάλου να αγοράσω σκέτο καπνό από τον καπνοπαραγωγό; Θα μου κόψει απόδειξη. Φόρο που σε γονατίζει όμως δε μπορεί να μου βάλει, δεν έχουν μεριμνήσει (ακόμα) και με αυτόν τον τρόπο (χύμα καπνός) δεν βγάζουν λεφτά οι καπνοβιομηχανίες.

    Έτσι που τα ξαναδιαβάζω, τελικά εγώ το τσιγάρο δε θα το κόψω για το καλό μου, αλλά για μην συντηρώ το τραστ του καπνού.
    Αν δεν κοιτάς πού πας, θα πας εκεί που κοιτάς

  11. #371
    New Member V angeL's Avatar
    Join Date
    09-10-13
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    35

    Default

    Δόξα τω Θεώ έχω 6 μήνες να καπνίσω και νιώθω υπέροχα !!

  12. #372

    Default

    2 μήνες καθαρός.....είχα βέβαια μερικά διατροφικά ξεσπάσματα αλλά τα 3-4 κιλά μπροστά στο πως νιώθω και στο τι προπονήσεις βγάζω πλεον δεν είναι τίποτα

  13. #373
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Nα 2πλασιάσουν τις τιμές στα πακέτα..θα δείτε πλεόνασμα του κρατικού προϋπολογισμού, γιατί καλώς ή κακώς οι πιο πολλοί το 'χουνε να αφήνουν λεφτά σε μ*λακίες :Ρ

    Ο θείος μου έκοψε το κάπνισμα, μια συνήθεια 20 ετών σε μία μόλις σκέψη ' είναι δυνατόν να έχω 3 παιδιά και να τους στερώ κάποια πράγματα, για να πληρώνω τόσα λεφτά σε κάτι που με σκοτώνει? '.. μιλάμε για 30-40 τσιγάρα τη μέρα, όχι αστεία!!
    Last edited by Κωστας21; 27-12-13 at 14:59.
    Victory loves preparation...

  14. #374
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Δεν τρελαθηκα ακομα που θα καπνισω κιολας.
    Αλλα πρεπει να ερθουν οι καπνιστες στην θεση μας οπου ειμαστε αναγκασμενοι να αναπνευουμε τον καπνο τους και να βρωμανε τα ρουχα μας.Πολυ λιγο σε σεβονται δυστυχως!!!
    Αμα τους πεις και τιποτα εισαι ρατσιστης!

  15. #375
    Pumping Iron HoHe's Avatar
    Join Date
    14-06-12
    Location
    Εδω!
    Posts
    678

    Default

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Ο θείος μου έκοψε το κάπνισμα, μια συνήθεια 20 ετών σε μία μόλις σκέψη ' είναι δυνατόν να έχω 3 παιδιά και να τους στερώ κάποια πράγματα, για να πληρώνω τόσα λεφτά σε κάτι που με σκοτώνει? '.. μιλάμε για 30-40 τσιγάρα τη μέρα, όχι αστεία!!
    Κατι παρομοιο εγινε με το ξαδερφο μου (19χρ) ο οποιος οταν ξεκινησε γυμναστικη μου παραπονιονταν οτι δεν βγαινει με τα λεφτα λογω απαιτητικης διατροφης/συμπληρωματων κτλ...
    Μια μερα τα βαλαμε κατω και υπολογισαμε ποσο θελει μεσα στον μηνα για τσιγαρα (1,5 πακ/ημερα). Το αποτελεσμα ηταν τοσο κραυγαλεο που το εκοψε μεσα σε 2 μηνες! Τωρα που εβαλε καλα κιλα και εχουν αρχισει οι μπλουζες να γεμιζουν: εχει κ**λωσει τερματα!

  16. #376
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Το ηλεκτρονικό μετράει;

  17. #377
    Junior Bodybuilder cube capacity's Avatar
    Join Date
    25-12-13
    Location
    Νεα Ιωνια,Αθηνα
    Posts
    172

    Default

    Ποτε δεν καπνισα και ουτε προκειται......
    Γιωργος

  18. #378
    Pumping Iron HoHe's Avatar
    Join Date
    14-06-12
    Location
    Εδω!
    Posts
    678

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Το ηλεκτρονικό μετράει;
    Κανονικα μονο αερας πρεπει να μπαινει στους πνευμονες...τεσπα
    Μπορεις να δεις εδω μια αποψη: http://www.tovima.gr/science/medicine-biology/article/?aid=473175

    Παντως βοηθαει αρκετα αν καποιος θελει να κοψει το συμβατικο καπνισμα, επειδη υπαρχει δυνατοτητα ρυθμισης της ποσοτητας νικοτινης απ'οσο ξερω.

  19. #379
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-12-13
    Posts
    204

    Default

    Λένε, ότι κάτι κάνει το ηλεκτρικό.Και είναι καλύτερο από το κανονικό τσιγαρο.Αλλά θέλει προσοχή, Και όχι κατάχρηση.αλλιώς Ίσως είναι και χειρότερα, διότι αυτό το υγρό που περιέχει δεν είναι ότι καλύτερο.(Και είχε πάθει ένας φίλος μου, αλλά δεν θυμάμαι τι, θα ρωτήσω) κάτι είχα διαβάσει Και Και έρευνες.ψάξε το λίγο στο γοογλε.

    Πάντως σοβαρά, είναι κρίμα να ξέρουμε το κακό κάνει το τσιγάρο Και να το συνεχίζουμε. Σκεφτείτε τα πνευμόνια, τα δόντια, την αναπνοή Και την τιμή. Και λίγο σεβασμό σε αυτούς που δεν καπνίζουν Και τις ενοχλεί Και η μυρωδιά.(Οκ δεν το λέω σε καλόν συγκεκριμένα, αλλά το εδώ σαν παράπονο)

  20. #380
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    ποτε ουτε τσιγαρο..

  21. #381
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Quote Originally Posted by leftko View Post
    Πάντως σοβαρά, είναι κρίμα να ξέρουμε το κακό κάνει το τσιγάρο Και να το συνεχίζουμε. Σκεφτείτε τα πνευμόνια, τα δόντια, την αναπνοή Και την τιμή.
    Επειδή έχω υπάρξει καπνίστρια (15 έτη περίπου 25τσιγάρα + περίπου 10 την ημέρα), κατανοώ τον καπνιστή που δεν το κόβει. Δεν το δικαιολογώ, απλά οι συνέπειες στην υγεία είναι κάτι πυ δεν φαίνεται άμεσα κια ο καθένας εφησυχάζει. Όπως πολλοί διαβητικοί που δεν προσέχουν και ας έχουν πρόβλημα και κάποια μέρα τους τρέχουν.
    Εγώ τις επιπτώσεις στην υγεία τις ήξερα πολύ καλά, το έκοψα όμως για κάτι που θα είχα σχεδόν άμεσα ωφέλεια: για να βελτιώσω τις ποδηλατικές μου επιδόσεις και να συμετάσχω στον ποδηλατικό γείρο κεφαλονιάς.


    Quote Originally Posted by leftko View Post
    Και λίγο σεβασμό σε αυτούς που δεν καπνίζουν Και τις ενοχλεί Και η μυρωδιά.(Οκ δεν το λέω σε καλόν συγκεκριμένα, αλλά το εδώ σαν παράπονο)
    Αυτό δυστυχώς είναι θέμα παιδείας και οικογενειακής ανατροφής. Έχω γίνει φοβερά αγενής με συγχωριανό μου σε ταβέρνα γιατί κάπνιζε δίπλα μου (σε κλειστό χώρο) την ώρα που θήλαζα το γιο μου. Δηλαδή δεν σεβάστηκε το βρέφος και μια ιερή στιγμή, που έτρεφα το παιδί μου (μην τρελένεστε χρησιμοποιούσα πανί και κάλυπτα τα επίμαχα σημεία).
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  22. #382
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Κάπνιζα κοντά στα 7χρόνια. Το καλοκαίρι που ασχολήθηκα με τη διαλειμματική είδα τις επιπτώσεις του στην υγεία μου. Θα έπρεπε να κρατάω τον πνεύμονα μου εκτός σώματος και να τρέχω. Έπρεπε να διαλέξω, ή το τσιγάρο ή η γυμναστική. Κράτησα το δεύτερο. Έκοψα το πρώτο μαχαίρι. Αφιερώθηκα στη γυμναστική, οπότε δεν με επηρέασε πουθενά (ούτε νεύρα, τα είχα και πριν, ούτε όρεξη για φαγητό, έτσι και αλλιώς τρως αφού ασχολείσαι με βάρη)

    Υπάρχει και ο νόμος του καπνίσματος που υποτίθεται επανήλθε, με λάθος όμως κυρώσεις. Ας αυξηθεί η ποινή του καπνιστή σε δημόσιο χώρο από 50? στα 500? ενώ παράλληλα να ενταθούν οι έλεγχοι....

  23. #383
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by Rea! View Post
    Αυτό δυστυχώς είναι θέμα παιδείας και οικογενειακής ανατροφής. Έχω γίνει φοβερά αγενής με συγχωριανό μου σε ταβέρνα γιατί κάπνιζε δίπλα μου (σε κλειστό χώρο) την ώρα που θήλαζα το γιο μου. Δηλαδή δεν σεβάστηκε το βρέφος και μια ιερή στιγμή, που έτρεφα το παιδί μου (μην τρελένεστε χρησιμοποιούσα πανί και κάλυπτα τα επίμαχα σημεία).
    εδώ δεν σεβόμαστε τα ίδια μας τα παιδιά και καπνίζουμε πλάι τους ... έχεις απόλυτο δίκιο, είναι θέμα παιδείας και νοοτροπίας.

  24. #384
    Pumping Iron Ακης98's Avatar
    Join Date
    26-01-14
    Location
    Ιωάννινα,Greece
    Posts
    534

    Default

    Πιστευω ειμαι και στην πιο κρισημη ηλικια για πολλες αποφασισεις και αγνωστες καταστασεις κινδυνους κτλ. Χαιρομαι πραγματικα τοσο πολυ δεν εχω βαλει στο στομα μου αυτην την μαλακια (συγνωμη για την εκφραση αλλα μιλώντας παντα για το τσιγαρο χαιρομαι να το λεω αυτο) πολλα εκατονταδες και χιλιαδες παιδια το εχουν κανει συνηθειο και τους αρεσει..τι τους αρεσει ηθελα να ηξερα εκτος και αν εννοουν την καταστροφη της υγειας τους και δεν το εχω καταλαβει...Παιδια τελειωνοντας θα πω αυτο ειμαι περηφανος γι αυτη την επιλογη μπορει να μοιαζει κατι μικρο αλλα για μενα φανταζει κατι τεραστιο!!Πιστευω να συμφωνειτε!

  25. #385

    Default

    μου φαίνεται πολύ παράδοξο άτομα που νοιάζονται για την υγεία τους, γυμνάζονται, προσέχουν τι τρώνε κτλ να καπνίζουν
    είναι οξύμωρο.
    ειδικά όταν βλέπω γυμναστές να καπνίζουν απογοητεύομαι

  26. #386
    Pumping Iron
    Join Date
    09-03-13
    Posts
    301

    Default

    το καπνισμα θεωρω οτι δεν ανηκει στο χωρο της γυμναστικης και φυσικα καποια στιγμη θα πρεπει να σταματησεις ειτε το ενα ειτε το αλλο.Απ την αλλη εγω δεν καπνιζω και δεν καπνιζα ποτε μου αλλα ποτε δεν εχω κανει παρατηρηση σε καποιον που καπνιζει[με εξαιρεση τον πατερα μου ],δεν λεω οτι δεν με ενοχλει αλλα νταξει δεν ειμαι τετοιο ατομο.Τωρα αν δω οτι καποιος κανει κατι επιτηδες πχ να φυσαει τον καπνο πανω μου ε τοτε εννοειται οτι δεν θα το αφησω ετσι και να καθομε να λεω και ευχαριστω.Εκει που δεν θελω να μυριζω τσιγαρο ειναι οταν κανω γυμναστικη κατι που θα μου σπαγε απιστευτα τα νευρα εκεινη τη στιγμη και εχω μαλωσει με τον πατερα μου γι αυτο το θεμα πολλες φορες, και στο δωματιο που κοιμαμε δεν αφηνω κανεναν να καπνιζει η να ρχεται με τσιγαρο ολα τα αλλα δεν με πειραζουν.Επισης ειμαι της αποψης οτι το τσιγαρο εχει θετικα.Ναι καλα ακουσατε παρολο που ποτε μου δεν καπνιζα και δεν το χω σκοπο ναι λεω οτι εχει θετικα αλλιως κανενας δεν θα το αρχιζε αν δεν ειχε.Και αν καποιος η καποια θελει μπορω να τα αναφερω αν μου ζητηθει.Αλλα βαζοντας κατω τα θετικα και τα αρνητικα ειδα και καταλαβα οτι ειναι πολυ περισσοτερα τα αρνητικα και δεν αξιζει και γι αυτο και ποτε μου δεν το αρχισα.Και με πατερα που καπνιζει 1,5 πακετο τη μερα παρακαλω και μεσα στο σπιτι οχι εξω.Στο σαλονι...
    Και κατι αλλο που ξεχασα, θα με πειραζε αν καπνιζε η κοπελα μου για πολλους λογους που νομιζω δεν χρειαζεται να αναφερω καθως ειναι προφανη.
    Last edited by vagoskonti; 30-01-14 at 01:31.

  27. #387
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    λοιπον ενω ΗΜΟΥΝ καπνιστης 15 χρονια εδω και 7 μηνες δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στομα μου!!
    βεβαια καπου καπου κανω το ηλεκτρικο αλλα και αυτο θα το παω στην ακρη!!
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  28. #388
    Pumping Iron Billysoner's Avatar
    Join Date
    22-05-11
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    303

    Default

    Εμενα παλι μου αρεσει πολυ το τσιγαρο. Απο παιδι μου αρεσε. Μου αρεσει η αισθηση του καπνου μεσα στο στομα, μου αρεσει να βλεπω τον καπνο να κανει σχεδια και να ταξιδευει ανεμποδιστος απο τα παντα μολις βγει απ το στομα μου.
    Παρολα αυτα καπνιζω σπανια(1-2 φορες τον μηνα), οταν τυχει να εχω ορεξη, γιατι δν θελω να ειμαι εθισμενος σε τιποτα.
    The easy day was yesterday

  29. #389
    New Member Lucky13's Avatar
    Join Date
    13-04-14
    Location
    Athens-Abelogardens
    Posts
    40

    Default

    Το είχα κόψει 5 χρόνια και το ξανάρχισα πριν ένα χρόνο επειδή είχα ενα ατύχημα με τη μηχανή και πίστευα πως θα χαλαρώσω εν τέλη το ξανάρχισα.Προσπαθώ να το ξανακόψω αλλα δεν έχω όσο χρόνο είχα παλιά.Που κολλάει ο χρόνος? Όταν είχα χαρμάνες έβγαινα για τρέξιμο και μου περνούσαν σε συνδιασμό με προπονήσεις. Γενικά όσοι θέλετε να το κόψετε κάντε κάτι να ξέχαστείτε, συνήθεια είναι όχι ανάγκη!! Καλό κουράγιο και ένα μπράβο σε όσους το έκοψαν ή προσπαθούν!! Η προσπάθεια είναι που μετράει όχι η απραξία!!
    Φέρνω την πτώση, σκοτώνοντας εχθρούς με μια δόση.Στο σκότος λειτουργώ γιατί αυτό μ΄έχει λυτρώσει.

  30. #390

    Join Date
    18-07-13
    Location
    Αθηνα
    Posts
    47

    Default

    Απο πρωτη γυμνασιου ξεκινησα και το χω κοψει μαχαιρι εδω και τεσσερις μηνες


 
Page 13 of 16 FirstFirst ... 3910111213141516 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •