Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Καπνίζετε??

Voters
770. You may not vote on this poll
  • Καθόλου

    467 60.65%
  • Περιστασιακά

    119 15.45%
  • Αρκετά

    135 17.53%
  • Σαν φουγάρο!

    49 6.36%
Page 14 of 16 FirstFirst ... 410111213141516 LastLast
Results 391 to 420 of 480
  1. #391
    New Member Deepblueman's Avatar
    Join Date
    06-04-14
    Location
    Athens
    Posts
    50

    Default

    Άμα θυμηθώ ότι καπνίζω περιστσιακά, τότε μπορεί κ να κάνω 1 με 2 τσιγάρα την ημέρα. Πολλές φορές ούτε αυτό θυμάμαι!
    Life's not enough... I want more!

  2. #392
    Junior Bodybuilder Spiros1993's Avatar
    Join Date
    31-01-14
    Posts
    110

    Default

    Καπνιζα για ενα χρονο μετα που πειγα στρατο αλλα το εχω κοψει τωρα εδω και δυο μηνες :)

  3. #393
    Junior Bodybuilder Aleksandros's Avatar
    Join Date
    24-04-14
    Posts
    118

    Default

    Παθητικά μόνο... όταν δεν μπορώ να το αποφύγω.

  4. #394

    Join Date
    08-11-13
    Posts
    18

    Default

    Εδώ και 2 χρόνια το έχω κόψει παρόλο που δραστηριοποιούμαι στον καπνικό κλάδο και είμαι όλη μέρα μέσα στα τσιγάρα.

  5. #395
    New Member MrX's Avatar
    Join Date
    28-11-13
    Posts
    20

    Default

    Σε 10 μέρες κλείνω 1 χρόνο ατσίγαρος

  6. #396
    New Member
    Join Date
    05-06-14
    Location
    Χαλάνδρι
    Posts
    12

    Default

    Εχω 1 μηνα να βαλω τσιγαρο στο στομα μου αλλα κανω ηλεκτρονικο την επομενη βδομαδα σκοπευω να μειωσω την νικοτινη στο 0 και την μεθεπομενη να ξεμπλεξω μια και καλη!!!!

  7. #397
    New Member zoudi's Avatar
    Join Date
    04-03-14
    Location
    Athens
    Posts
    26

    Default

    8 ιουνιου 2008 το εκοψα.
    6 χρονια off

  8. #398
    Junior Bodybuilder Zorba_The_Freak's Avatar
    Join Date
    06-06-14
    Posts
    118

    Default

    Κάπνιζα δέκα χρόνια. Το έκοψα μαχαίρι 20 Απριλίου 1995, την ημέρα που απολύθηκα από φαντάρος...
    ___________
    Γιώργος Μ.

  9. #399

    Default

    Δε καπνιζω και με ενοχλεί και όταν μπαίνω σε μαγαζιά κι ο άλλος είναι με το τσιγάρο. Απο που κι ως που δηλαδη ειμαι υποχρεωμενος για να αγορασω κατι, να υποστω τον καπνο του αλλου; Ενας ακομα λογος που προτιμω τα super market απο τα μικρομαγαζα της γειτονιας ειναι κι αυτος. Μονο η μυρωδιά του τσιγάρου μου φέρνει ενα αίσθημα ναυτίας.
    Έχω καπνισει βέβαια καποιες φορες, ιδίως μετα απο φαγητο, ή καποιες νύχτες όμως το έχω μετανιώσει γιατί το θεωρώ εντελώς χαζό αφού μονο κακό κανει και έχω προσέξει πως πολύ εύκολα μπορω να εθιστω κι εγώ τόσοι πολλοί άνθρωποι δυστυχώς. Και βλέπεις να βρωμανε στην κυριολεξία τα ρούχα τους το σπίτι τους κι όμως να μην έχουν τη δυναμη να το σταματήσουν.
    I wold not be in a folis paradyce

  10. #400
    Pumping Iron Constantinos21's Avatar
    Join Date
    06-09-11
    Location
    Salonica
    Posts
    488

    Default

    Συμφωνώ unwiser. Επειδή έκανα και εγώ καπνιστής- αράπης - φουγάρο, θέλω όταν βγαίνω έξω να μην μυρίζει τσιγάριλα. Αυτό το πρόβλημα το είχα και όταν κάπνιζα. Δεν μου άρεσε καθόλου το παθητικό κάπνισμα.

  11. #401
    Pumping Iron zal's Avatar
    Join Date
    31-12-13
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    348

    Default

    Δεν το έπιασα ποτέ στη ζωή μου ούτε για δοκιμή και δεν έχω σκοπό να το κάνω !
    Αυτό ίσως γιατί περισσότεροι από το συγγενικό/στενό φιλικό μου περιβαλλον δεν καπνίζουν, αλλά και πάλι μου τη δίνει ο λόγος που το ξεκίνουν οι περισσότεροι σε νεαρές ηλικίες : σαν μαγκιά !!
    Επίσης δεν μου αρέσει να βλέπω γυναίκες με το τσιγάρο στο χέρι !!
    Always remember – it is determination that gets you to the goal, not motivation! You can find
    a way to motivate yourself – by visualizing the goal, trying new things, learning a new move,
    or seeing the progress you have made already. Always remember – even if you can’t think
    of anything, keep going just to do it! That is called determination!
    -Pavel The Fortress

  12. #402
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    συμφωνω με Ζαλ, γυναικα με τσιγαρο με ξενερωνει..παθητικος καπνιστης εγω..4-5 τσιγαρα να εχω κανει στη ζωη μου και δεν προκειτε αλλο ξανα..μερικες φορες ριχνω ακυρο στην παρεα μου γιατι εχουμε 2 μαγαζακια χωρις αερισμο μικρα και κλειστα, τις προαλλες εφυγα με πονολαιμο κ δακρυ στα ματια απο εκει! διχως υπερβολες με ενοχλει εντονα η μυρωδια
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  13. #403
    New Member XaDalas's Avatar
    Join Date
    21-08-14
    Location
    Κόρινθος
    Posts
    41

    Default

    Μία κακιά συνήθεια!!! Δεν έχω καπνίσει ποτέ στη ζωή μου και δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω πόσο εθιστικό είναι. Πάντως, το λυπηρό είναι πώς οι χρήστες που καπνίζουν γνωρίζουν τα αρνητικά αποτελέσματα που μπορούν να προκύψουν σχετικά με την υγεία τους.

  14. #404
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-09-14
    Posts
    4

    Default

    καλησπερα εχω 10 μηνες που εκοψα
    χωρις ουτε μια φορα να με ξαναδελεαση.και ο λογος???ισως λιγο κωμικος πηγα για βελλονισμο για λογους κρισεων πανικου που υπηρχαν και ψιλουπαρχουν...ε και με απο 5 συνεδριες το τσιγαρο μου προκαλουσε αναγουλες και αηδια!!!!!
    δεν θελω να παροτρυθει καποιος και να κανει το ιδιο ομως για αλλο πηγαινα και αλλου μου ηρθε....καλοδεχουμε παρολα αυτα και καπνιστης 25 χρονια!

  15. #405
    mika68's Avatar
    Join Date
    20-12-07
    Location
    Neverland
    Posts
    40

    Default

    Δυο μέρες καθαρός απο τσιγάρο. Για να δούμε πόσο θα το κρατήσω

  16. #406
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Με μεγάλη μου περηφάνεια δηλώνω πως μετά από 14 χρόνια τσιμινιέρας έχει εδώ και ένα μήνα ακριβώς άκαπνη!Υπέροχι συναίσθημα,υπέροχη αναπνοή και η αντοχή μου αρχίζει και φτιάχνει!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  17. #407
    Pumping Iron Elita's Avatar
    Join Date
    28-01-12
    Posts
    502

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Με μεγάλη μου περηφάνεια δηλώνω πως μετά από 14 χρόνια τσιμινιέρας έχει εδώ και ένα μήνα ακριβώς άκαπνη!Υπέροχι συναίσθημα,υπέροχη αναπνοή και η αντοχή μου αρχίζει και φτιάχνει!
    Τέλεια, θα σου στέλνω για συμπαράσταση! Μετά από 17 χρόνια, 25 μέρες άκαπνη!

  18. #408
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    ααα κορίτσια τέτοια να διαβάζω μπας κ το πάρω κ γω απόφαση η άχρηστη!!!
    No Wind - No Fun

  19. #409
    Pumping Iron Elita's Avatar
    Join Date
    28-01-12
    Posts
    502

    Default

    Quote Originally Posted by Theofano View Post
    ααα κορίτσια τέτοια να διαβάζω μπας κ το πάρω κ γω απόφαση η άχρηστη!!!
    Μπορείς! Σου το λέει η πιο άχρηστη από όλες! Είναι δύσκολο αλλά γίνεται. Κι όσο περνάνε οι μέρες δε σου πάει η καρδιά να ξανακαπνίσεις και να χαλάσεις την προσπάθεια.

  20. #410
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    κ γω θελω, καταφερα να μεινω ακαπνη μονο απο περσι Νοεμβρη εως Απριλη :-(

  21. #411
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    Ε μηπως να ξεκινησουμε μια ομαδικη προσπαθεια???

    Να ανοιξουμε ενα τοπικ quit smoking κ να αρχισουμε να καταγραφουμε..1 μερα ακαπνη...2 μερες κ 3 ωρες ακαπνη...

    κ οποτε θελουμε να καπνισουμε να μπαινουμε κ να γραφουμε...θέλω να κανω ενα τσιγαρο τωρα γιατι με τσάντισε ενας πελατης κ αλλα σχετικα!!!

    Χαχαχαχα!
    No Wind - No Fun

  22. #412
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Φτιάξτε τοπικ μπας κ το πάρω απόφαση κ εγω!!
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  23. #413
    Junior Bodybuilder kathleenv's Avatar
    Join Date
    11-08-13
    Posts
    130

    Default

    ενας χρονος ακαπνη σε 2 μερες.

    δεν ειναι τιποτα, ενα mind-game που λες συνεχεια "δε θα καπνισω" και στο τελος, συνηθιζεις.

    Μεγαλη βελτιωση και σε δερμα, διαθεση, αναπνοη και σαφως προπονησεις!

  24. #414
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by kathleenv View Post
    ενας χρονος ακαπνη σε 2 μερες.

    δεν ειναι τιποτα, ενα mind-game που λες συνεχεια "δε θα καπνισω" και στο τελος, συνηθιζεις.

    Μεγαλη βελτιωση και σε δερμα, διαθεση, αναπνοη και σαφως προπονησεις!
    Απο φαγητό πως τα πήγες στην αρχή??δεν σε έτρωγε να ανοίξεις το ψυγείο οταν ήσουν σπίτι για να απασχολήσεις τα χέρια κ το στόμα σου?
    Εγώ αυτό φοβάμαι,είμαι πολύ νευρική κ περνάω πολλές ώρες σπίτι μόνη μου,αμα κόψω κ το τσιγάρο θα γίνω 500 κιλά
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  25. #415
    Junior Bodybuilder kathleenv's Avatar
    Join Date
    11-08-13
    Posts
    130

    Default

    δεν πηρα γραμμαριο, επειδη προσεχα και διατροφη και προπονησεις. Οτι ηταν στο προγραμμα μου να φαω, το ετρωγα χωρις παρεκκλιση. Επισης οσο εβλεπα τις προπονησεις-αντοχη αισθητα βελτιωμενες, δε με ενοιαζε και τοσο.

    Οταν μου ερχοταν επιθυμια για τσιγαρο, επινα νερο ή εκανα κατι αλλο. Μη ξεχασω να αναφερω οτι μου εκοψε και την επιθυμια για αλκοολ μιας και το ειχα συνδυασει με το τσιγαρο οταν εβγαινα εξω.

    Mind game, κοριτσια. Κι εσεις μπορειτε!


    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Απο φαγητό πως τα πήγες στην αρχή??δεν σε έτρωγε να ανοίξεις το ψυγείο οταν ήσουν σπίτι για να απασχολήσεις τα χέρια κ το στόμα σου?
    Εγώ αυτό φοβάμαι,είμαι πολύ νευρική κ περνάω πολλές ώρες σπίτι μόνη μου,αμα κόψω κ το τσιγάρο θα γίνω 500 κιλά

  26. #416
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    κοιτα να δεις, εγω το ξεκινησα οταν ημουν σε "χαλια" περιοδο το αλκοολ κ το τσιγαρο ταυτοχρονα

  27. #417
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Εμένα ούτε αλλαγή στην όρεξη ούτε τίποτα. Μόνο λίγο νευρικότητα τις πρώτες μέρες. Μετά τη πρωτη μερα ήταν όλο παιχνίδι στο μυαλό! Όλα μια απόφαση είναι! Τσίχλες πολλές είχα πάρει και όταν ήθελα να καπνίσω τσαπ μι ακια τέλος!
    ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  28. #418
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    17-11-13
    Posts
    208

    Default

    Συμφωνω απολυτα με τα κοριτσια τα παντα ειναι στο μυαλο και εγω καπνιζα για περιπου ενα χρονο με διακοπες αλλα τελικα το εκοψα τελιως απο τον Αυγουστο γιατι ειδα οτι δεν ειχα καθολου εξαρτηση και οτι δεν μου προσφερε κατι το ακριβως αντιθετο μου εκανε κακο στην υγεια απο 16 Αυγουστου μεχρι σημερα δεν εχω κανει ουτε 1

  29. #419
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Το ηλεκτρονικό τσιγάρο μετράει???
    Eat clean-train dirty!!!

  30. #420
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    Quote Originally Posted by fitness_love View Post
    Το ηλεκτρονικό τσιγάρο μετράει???
    Οοο για δώσε περισσότερες πληροφορίες γι αυτό?
    Σε εχει βοηθήσει, ποσο καιρο κανεις χρήση?
    Δλδ τωρα απο τα κανονικά δεν κανεις καθολου, στην αρχη εκανες χρηση κ τα 2 παράλληλα?

    Ελενα νομιζω κ συ ειχες ξεκινησει το ηλεκτρονικό, το συνεχίζεις ακόμα, πώς πάει?
    No Wind - No Fun


 
Page 14 of 16 FirstFirst ... 410111213141516 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •