Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Καπνίζετε??

Voters
770. You may not vote on this poll
  • Καθόλου

    467 60.65%
  • Περιστασιακά

    119 15.45%
  • Αρκετά

    135 17.53%
  • Σαν φουγάρο!

    49 6.36%
Page 4 of 16 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 91 to 120 of 480
  1. #91
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    εχεις δικιο αλλα τοειχα πεθυμησει.... καποια στιγμη θα το κοψω παλι.

  2. #92
    Pumping Iron
    Join Date
    09-06-07
    Location
    .
    Posts
    545

    Default

    έχεις δικιο αλλα το ειχα πεθυμησει.... καποια στιγμη θα το κοψω παλι.

    Σταύρε τo τσιγάρο η μαγκιά και "μεγκάλο κύριο" δύσκολα κόβονται...

  3. #93
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    29-02-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sifis

    Μπα, δεν υπάρχει.
    </blockquote id=quote>
    http://www.cubancigars2u.com/directo...?CategoryID=15

    υπαρχει
    o tempora o mores!

  4. #94
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    (montechristo) corinita A, που βλέπεις, απορώ...
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  5. #95
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    29-02-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    το θεμα μας ειναι λιγο ασχετο με το φορουμ
    ζητω συγνωμη αν το ξεκινησα εγω
    o tempora o mores!

  6. #96
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Άσχετο μπορεί να είναι, εσύ που το είδες...
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  7. #97
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-12-07
    Location
    Athens, Attica Region, Greece.
    Posts
    93

    Default

    Ευτυχώς όχι... Ξέρω όμως προπονητές που καπνίζουν... What for?????
    DEATH TO THE OPPOSITION

  8. #98
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Θέλω να πω στο φίλο που το έκοψε και δίνει στοιχεία για τα οικονομικά του κράτους τον ευχαριστώ πολύ εγώ προσωπικά. Όχι όμως να μας αποκαλεί άρρωστους και ότι δεν σεβόμαστε τους άλλους όποιοι καπνίζουμε? Μήπως κάνεις παρέα με λάθος καπνιστές σαν χαρακτηρες γενικά? Εγώ έχω 97% οξυγώνωση (βάσει τελευταίας σπειρομέτρησης) και φυσικά με σώζει το ότι γυμνάζομαι τα τελευταία 25 χρόνια. Όλα είναι σχετικά αλλά οι άρρωστοι είναι αυτοί που ασχολούνται με το τι κάνει ο άλλος και δεν κοιτούν τα δικά τους.

  9. #99
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Επίσης θα ήθελα "φίλε" root να του επιστήσω την προσοχή σου σε αυτά που γράφεις διότι σε πέντε γραμμές έκανες 5 χαρακτηρισμούς θύματα, άρρωστοι, συνηθισμένοι, μη φυσιολογικοί, μα ποιός είσαι δεν μας είπες να κρίνεις?

  10. #100
    New Member
    Join Date
    30-03-08
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    28

    Default

    Παιδιά όπως φαντάζομαι είδατε οι καπνίζοντες, δημοσίευσα σε ξεχωριστό θέμα, σχετικά με ένα δωρεάν ψηφιακό βιβλίο που δίνεται στη σελίδα www.skeftomai.gr . Είχα δει και αυτό το θέμα και σκέφτηκα να γράψω πρώτα εδώ, αλλά έτσι θα θαβόταν μία σημαντικότατη πληροφορία μέσα στις 12 σελίδες αυτού του θέματος.. Έτσι αποφάσισα να φτιάξω ξεχωριστό θέμα.

    Όσοι βασανίζεστε με το κάπνισμα ρίξτε οπωσδήποτε μια ματιά. Εμένα με έσωσε. Πιστεύω ότι στο bb σημαντικότερο από όλα τα προπονητικά και διατροφικά συστήματα μαζί είναι για κάποιον να κόψει το κάπνισμα (αν είναι καπνιστής). Εγώ έγινα ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ μόλις τό κοψα.

    Αλλά τι νόημα έχει να το κόψει κανείς και να πενθεί μια ζωή για τα τσιγάρα που έχασε; Ε το βιβλίο αυτό που σας προτείνω με βοήθησε να γλεντάω κάθε μέρα το γεγονός ότι είμαι ελεύθερος από τους καπνούς! Δε μου λείπει καθόλου.

    Είμαστε τυχεροί που είναι γραμμένο στα ελληνικά από δικό μας άνθρωπο. Δεν υπάρχει παγκοσμίως τίποτα αντάξιό του (από όσο γνωρίζω).

  11. #101
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-04-08
    Location
    Νεο Φάληρο, Πειραιάς, Greece.
    Posts
    109

    Default

    Πραγματικά είναι ένα αξιόλογο βιβλίο το κατέβασε και προσπαθώ να το διαβάσω όλο, έχω φορτωμένο πρόγραμμα λόγω δουλειάς θέλω να σε ευχαριστήσω πολύ, αυτός είναι ένας σωστός τρόπος να βοηθήσει ο ένας τον άλλον, όχι κάτι τύποι που βρίζουν λεκτικά και κυριολεκτικά. Και πάλι ΤΗΑΝΚΣ φίλε!

  12. #102
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    29-02-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    ολα ειναι εγκεφαλικα παιδια
    απλα προπονηση και καπνισμα ειναι δυο εντελως αντιθετες εννοιες
    o tempora o mores!

  13. #103
    New Member
    Join Date
    21-06-08
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    μετά από προτροπή του ikamak το ξαναποστάρω εδώ.

    "Η μενθόλη προσελκύει νεαρούς καπνιστές"

    Ερευνητές υποστηρίζουν πως οι καπνοβιομηχανίες εκμεταλλεύονται τη μενθόλη για να προσελκύσουν περισσότερους νεαρούς καπνιστές, ενώ οι βιομηχανίες το αρνούνται.

    Οι καπνοβιομηχανίες εκμεταλλεύονται τα επίπεδα μενθόλης στα τσιγάρα, κρατώντας τα χαμηλά προκειμένου να προσελκύσουν νεαρούς καπνιστές και στην συνέχεια αυξάνοντάς τα προκειμένου να κρατήσουν τους παλιότερους καπνιστές. Αυτό έδειξε μία νέα έρευνα που διεξήγαγε ομάδα επιστημόνων από το Χάρβαρντ και η οποία δημοσιεύτηκε στο επιστημονικό περιοδικό American Journal of Public Health.

    Εκπρόσωπος μεγάλης καπνοβιομηχανίες αρνείται τα αποτελέσματα της έρευνας, δηλώνοντας πως η έρευνα δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.

    Η δημοτικότητα των τσιγάρων που περιέχουν μενθόλη έχει αυξηθεί μεταξύ των Αμερικανών εφήβων, ενώ η έρευνα έδειξε πως οι νέοι καπνιστές προτιμούν τα εν λόγω τσιγάρα. Οι πωλήσεις των τσιγάρων μενθόλης παρέμεινε σταθερή στις Η.Π.Α. το διάστημα μεταξύ του 2000 και του 2005, σύμφωνα με την έρευνα, ενώ οι συνολικές πωλήσεις τσιγάρων μειώθηκαν κατά 22%.

    Το κάπνισμα τσιγάρων μενθόλης μεταξύ των εφήβων αυξήθηκε το διάστημα μεταξύ 2000 και 2002, με τους νέους έφηβους καπνιστές να δείχνουν ιδιαίτερη προτίμηση.

    Επίπεδα μενθόλης στα τσιγάρα
    Η ομάδα των επιστημόνων, προκειμένου να εξάγει τα αποτελέσματα της έρευνάς της, ανέλυσε δεδομένα που άντλησε από έγγραφα των καπνοβιομηχανιών, τα οποία περιέγραφαν την παραγωγή προϊόντων μενθόλης, πραγματοποίησαν εργαστηριακούς ελέγχους σε διάφορα τσιγάρα μενθόλης, εξέτασαν προσεκτικά αναφορές της αγοράς, ενώ συνέλεξαν στοιχεία και από μία εθνική έρευνα του 2006, πάνω στην χρήση ουσιών και την υγεία.

    «Οι καπνοβιομηχανίες εσκεμμένα αλλάζουν τα επίπεδα μενθόλης στα τσιγάρα,» ισχυρίζεται η Δρ. Jennifer Kreslake, επικεφαλής της μελέτης και αναλύτρια στη Σχολή Δημόσιας Υγείας του Χάρβαρντ. «Γι'Α αυτό έχουν δημιουργήσει διάφορους τύπους τσιγάρων μενθόλης, ώστε να προσελκύσουν τους νέους και άπειρους ακόμα καπνιστές, ενώ ταυτόχρονα να «κλειδώσουν» τους παλιότερους καπνιστές, που έχουν ήδη εθιστεί στο κάπνισμα.»

    «Η μενθόλη από μόνη της δεν προκαλεί εθισμό,» συμπληρώνει η Δρ. Kreslake. Αλλά οι ειδικοί πιστεύουν πως η μενθόλη θα μπορούσε να αυξήσει το ποσοστό εθισμού στη νικοτίνη.

    «Η κινητήρια δύναμη που κρύβεται πίσω από την καπνιστική συνήθεια είναι ο εθισμός στη νικοτίνη,» προσθέτει η Δρ. Kreslake. Η προσθήκη μενθόλης κάνει το κάπνισμα πιο εύκολο και πιο ευχάριστο στους νεαρούς καπνιστές.

    Η ομάδα της Δρ. Kreslake ανακάλυψε πως κάποιοι νέοι και νεαροί, σε ηλικία, καπνιστές δεν αντέχουν τον ερεθισμό και τη σκληρότητα που προκαλούν τα κανονικά τσιγάρα. «Η μενθόλη καταπραΰνει τον ερεθισμό αυτό.»

    Οι ερευνητές ανέλυσαν γύρω στα 580 έγγραφα από το 1985 έως και το 2007, που σχετίζονταν με τις διαδικασίες που ακολουθούν οι καπνοβιομηχανίες για την παραγωγή των τσιγάρων και τα ποσοστά μενθόλης που χρησιμοποιούν, καθώς και τους διαφημιστικούς στόχους των τσιγάρων μενθόλης.

    «Τα εσωτερικά έγγραφα των καπνοβιομηχανιών έδειξαν πως τα χαμηλά επίπεδα μενθόλης προσελκύουν περισσότερο τους νεαρούς καπνιστές. Καθώς αυτοί συνηθίζουν το κάπνισμα, αρχίζουν να επιθυμούν μεγαλύτερα ποσοστά μενθόλης, χωρίς όμως να γνωρίζουμε γιατί συμβαίνει αυτό,» ισχυρίζεται η Δρ. Kreslake.

    Μενθόλη και τσιγάρα: η απάντηση των καπνοβιομηχανιών
    Οι καπνοβιομηχανίες διαφωνούν με τα ευρήματα της μελέτης. «Τα συμπεράσματα των ερευνητών δεν ανταποκρίνονται στα πραγματικά γεγονότα,» δηλώνει ο Bill Phelps, εκπρόσωπος του Ομίλου Altria της εταιρείας Philip Morris των Η.Π.Α., που παρασκευάζει τα Malboro, Alpine, Virginia Slims και άλλα.

    «Η έρευνα χρησιμοποίησε αποσπάσματα από διάφορα έγγραφα της Philip Morris των Η.Π.Α.. Όλα τα εν λόγω έγγραφα αφορούν ενήλικες καπνιστές. Πιστεύουμε πως τα παιδιά δεν θα πρέπει να καπνίζουν, ενώ σκοπός του marketing της εταιρείας μας είναι να βρούμε τρόπους να συνδέσουμε αποτελεσματικά και υπεύθυνα τα προϊόντα μας με τους ενήλικες καπνιστές,» δήλωσε ο Phelps, ενώ συμπλήρωσε: «Διαφωνούμε με τα συμπεράσματα της μελέτης σχετικά με το ότι τα επίπεδα μενθόλης στα προϊόντα μας διαμορφώνονται ανάλογα, ώστε να κερδίσουμε μεγαλύτερο κομμάτι στην αγορά μεταξύ των εφήβων.»

    Μενθόλη και τσιγάρα: άλλες απόψεις
    Ο Δρ. Neal Benowitz, καθηγητής ιατρικής και βιοφαρμακευτικών επιστημών στην Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου της Καλιφόρνια και χρόνια ερευνητής του εθισμού που προκαλεί η νικοτίνη, αναφέρει: « Το ζήτημα κατά πόσο τα τσιγάρα μενθόλης έχουν ως στόχο τους εφήβους είναι πολύ δύσκολο να απαντηθεί.» Σύμφωνα με τον Δρ. Benowitz «η μενθόλη μπορεί να κάνει το τσιγάρο να έχει καλύτερη γεύση. Υπάρχουν αποδείξεις ότι όσοι καπνίζουν τσιγάρα μενθόλης δυσκολεύονται πολύ περισσότερο να το κόψουν, ενώ έρευνες έχουν δείξει πως οι συγκεκριμένοι καπνιστές έχουν περισσότερες πιθανότητες να ξαναρχίσουν το τσιγάρο, σε περίπτωση που καταφέρουν να το κόψουν και το ξαναδοκιμάσουν. Η μενθόλη κάνει την νικοτίνη πιο εθιστική.»

    Και άλλοι, όμως, ειδικοί συμφωνούν μαζί του. «Παρόλο που η άμεση συμβολή της μενθόλης στον εθισμό και τη βλάβη που προκαλεί το κάπνισμα δεν είναι ξεκάθαρη, δεν υπάρχει καμία απολύτως αμφιβολία ότι η χρήση της ουσίας ανοίγει το δρόμο προς τον εθισμό και τις σχετικές ασθένειες,» ισχυρίζεται ο Δρ. Jack Henningfield, αντιπρόεδρος ερευνών και πολιτικών υγείας στην εταιρεία Pinney Associates, καθηγητής και διευθυντής του Innovators Awards Program στο Πανεπιστήμιο Johns Hopkins της Βαλτιμόρης.

    Οι ερευνητές του Χάρβαρντ ζήτησαν από την κυβέρνηση τη δημιουργία ομοσπονδιακού κανονισμού, σχετικού με τα προϊόντα καπνού, συμπεριλαμβανομένων και των προσθετικών ουσιών, όπως η μενθόλη.

    Ο Phelps υποστηρίζει με τη σειρά του πως η Philip Morris ακολουθεί εδώ και επτά χρόνια τους κανονισμούς της Διεύθυνσης Τροφίμων και Φαρμάκων των Η.Π.Α. σχετικά με τα προϊόντα καπνού.

    Ήδη, το Κογκρέσο εξετάζει το αίτημα των ερευνητών του Χάρβαρντ. Προς το παρόν, πάντως, καμία ρυθμιστική αρχή δεν έχει την αρμοδιότητα να ελέγχει το ποσοστό μενθόλης στα τσιγάρα.

    WebMD
    no pain, no gain
    shut up and train!!!

  14. #104

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Thx slaine [:-thumbu][:-thumbu]

    BTW 14 μηνες ακαπνος [:-shades]

  15. #105
    Pumping Iron crowley's Avatar
    Join Date
    03-07-08
    Location
    .
    Posts
    487

    Default

    κανω που και που κανα τσιγαρο το βραδυ..
    μεσο ορο 3-4 τσιγαρα τη βδομαδα

  16. #106
    Advanced Bodybuilder W3rtY's Avatar
    Join Date
    15-07-06
    Location
    Chalkis, Evoia, Greece.
    Posts
    909

    Default

    Ξεθάβω το τόπικ με προτροπή της kardoulas και λέω ότι (με χαρά το λέω) δεν έχω καπνίσει ποτέέέ !!! Βασικά μόνο μια φορά το καλοκαίρι με 2 φίλους μου πήραμε ένα τσιγάρο από κάτι φίλους μας και το (σαν) να καπνίσαμε αφού δεν ξέραμε καν πως να ρουφάμε καπνό !!!
    ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΔΙΑΤΑΖΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΚΤΕΛΕΙ !!!
    Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ !!!
    “When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.” (Jimi Hendrix)
    “It is better to have a lion at the head of an army of sheep, than a sheep at the head of an army of lions” (Daniel Defoe)

  17. #107
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλά έκανες και το ξέψαθες:D Θα χει ενδιαφέρον να δούμε και τις απόψεις των νέων μελών.

  18. #108
    Unworthy
    Join Date
    03-02-08
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    458

    Default

    Το απεχθάνομαι!!!
    Να έχω 'καπνίσει' 2-3 φορές κι αυτές μια ρουφιξιά και το έσβησα..
    Δεν το 'έχω' και είμαι περήφανη:D:D:D

  19. #109
    New Member
    Join Date
    09-10-08
    Location
    ΛΕΥΚΩΣΙΑ, Cyprus.
    Posts
    49

    Default

    no f@cking way....
    !!!

  20. #110
    Junior Bodybuilder antrakos's Avatar
    Join Date
    10-01-09
    Location
    Greece.
    Posts
    173

    Default

    Από 9-9-2007 "απεξαρτημένος":D

  21. #111

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εγω δεν δοκιμασα ποτε...τωρα πλεον ειμαι 29 στα 30 οποτε εχω ξεπερασει και ολη την φαση. Βασικα επειδη παντα ημουν σοβαρος και καλος μαθητης και ολα φοβομουνα οτι θα "επεφτα" στα ματια των γονιων μου αν καπνιζα. Θυμαμαι στα 15-16 μου ειχα αναψει ενα τσιγαρο χωρις να το βαλω στο στομα μου και εκανα κυκλους γυρω απο το τασακι σκεφτομενος αν πρεπει να το δοκιμασω. Τελικα το πεταξα και δεν ξανα-αναψα ποτε, μονο στην σκεψη να με δουν οι γονεις μου με τσιγαρο με ξενερωνε. Λιγα χρονια μετα βρηκανε στο σπιτι 30 αμπουλες Deca, 10 sustanon και καμια 50αρια συριγγες. Επρεπε να τους ειχα προετοιμασει με το τσιγαρο....χαχαχαχ

  22. #112
    Junior Bodybuilder antrakos's Avatar
    Join Date
    10-01-09
    Location
    Greece.
    Posts
    173

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Λιγα χρονια μετα βρηκανε στο σπιτι 30 αμπουλες Deca, 10 sustanon και καμια 50αρια συριγγες. Επρεπε να τους ειχα προετοιμασει με το τσιγαρο....χαχαχαχ
    </blockquote id=quote>
    Ουουου φρίκη!!!!Μεγάλο ξενέρωμα.Πρέπει να τους έκοψες 50 χρόνια.

  23. #113

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ενταξει 50 χρονια δεν ητανε ...εκτος κι αν ηταν να ζησουν 110+ (ειναι μια χαρα ακομα στα 60 τους πλεον).... παντως ενταξει ψιλοφαινοτανε αφου ειχα παρει 15 κιλα σε 1.5 μηνα lol

  24. #114
    Junior Bodybuilder antrakos's Avatar
    Join Date
    10-01-09
    Location
    Greece.
    Posts
    173

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    παντως ενταξει ψιλοφαινοτανε αφου ειχα παρει 15 κιλα σε 1.5 μηνα lol
    </blockquote id=quote>
    Ψιλοφαινόταν???????Με 15 κιλά????Μπά,καθόλου[:-bigeyes]

  25. #115
    New Member
    Join Date
    07-04-09
    Location
    larissa.
    Posts
    99

    Default

    Εχω 3,5 χρονια χωρις τσιγαρο,ειναι το μονο που δε μου λειπει κ οταν το κοψα δεν πηρα απο βαρος ουτε γραμμαριο.
    Βασικα το καπνισμα τι ειναι?Κατα γενικη ομολογια μια συνηθεια την οποια οταν σταματησουμε πρεπει να βρουμε υποκαταστατο της(με φαι).Να τα τα κιλακια[:-bouncy].Αυτη ειναι μια εξηγηση για το πως παιρνονται τα κιλα ikamak.

  26. #116
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-03-10
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    9

    Default

    kala ta les mitka...egw kapnizw edw k ena xrono... eimai sthn 5h mera pou to exw kopsei kai ta pragmata einai polu duskola...ola kala mexri na erthei h stigmh na katsw g kafe me thn parea mou..ekei me xtupaei h malakia..thelw san trelos na kapnisw!! prospathw na to dw polu egwistika to thema ( me vs cigarettes xaxa xD) alla paradexomai oti den einai eukolo na to kopsei kaneis ayto!sugxaritiria pantws s esena pou ta xeis kataferei toso kairo!elpizw k egw n ftasw 100 meres xwris tsigaro kai na mhn to xanapiasw pote sta xeria mou..!o logos pou apofasisa na to kopsw einai oti m eipe o gumnasths m oti empodizei thn muikh anaptuxh to tsigaro alla den xerw kata poso isxuei ayto..xerei kaneis?? :S

  27. #117
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    06-03-08
    Location
    athens, athens, Greece.
    Posts
    130

    Default

    Δυστυχως το ξεκινησα για 1 χρονο αλλα το εκοψα γτ με εκοβε απο πολλα πραγματα!
    '' '' ...... !!!

  28. #118
    Pumping Iron RAPHDOMINATOR's Avatar
    Join Date
    11-08-09
    Location
    Athens,Greece.
    Posts
    248

    Default

    καπου ειχα διαβασει μια ερευνα οτι το τσιγαρο μειωνει τη δυνατοτητα αποκτησης μυικης μαζας(να ταν μονο αυτο)....
    εγω δεν το εχω βαλει ποτε στο στομα μου παρολο που ειχα πολλες ευκαιριες και δεν σκοπευω να το κανω ουτε στο μελλον,ειμαι 16 βλεπετε και ολοι οι και καλα <<προχωρημενοι>> καπνιζουν...
    "You not training to win friends. You not training to look pretty. You not training to stare some chick's ass(well sometimes...). You know why you training and if you don't, then get the hell out, because you're just takin up space, THIS IS HEAVY DUTY."

    Mike Mentzer


    SHUT UP AND SQUAT!!!!

  29. #119
    Bodybuilding Newbie Happy's Avatar
    Join Date
    13-09-09
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Εγω δεν δοκιμασα ποτε...τωρα πλεον ειμαι 29 στα 30 οποτε εχω ξεπερασει και ολη την φαση. Βασικα επειδη παντα ημουν σοβαρος και καλος μαθητης και ολα φοβομουνα οτι θα "επεφτα" στα ματια των γονιων μου αν καπνιζα. Θυμαμαι στα 15-16 μου ειχα αναψει ενα τσιγαρο χωρις να το βαλω στο στομα μου και εκανα κυκλους γυρω απο το τασακι σκεφτομενος αν πρεπει να το δοκιμασω. Τελικα το πεταξα και δεν ξανα-αναψα ποτε, μονο στην σκεψη να με δουν οι γονεις μου με τσιγαρο με ξενερωνε. Λιγα χρονια μετα βρηκανε στο σπιτι 30 αμπουλες Deca, 10 sustanon και καμια 50αρια συριγγες. Επρεπε να τους ειχα προετοιμασει με το τσιγαρο....χαχαχαχ
    Πω..... το bold είναι σκηνή από ταινία! Ωραίος παντως! Ένα βήμα πριν το κακό αντιστάθηκες:Ρ
    (αν το τα υπογραμμισμενα δεν μου αρεσαν σαν λογος...)


    btw, δεν έχω καπνίσει ποτε και ειμαι μια χαρά![:-batman]

  30. #120
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Εγώ επίσης κάπνιζα απ' τα 13 μου μιας και ήθελα να είμαι μάγκας τρομάρα μ' και όταν έφτασα 22 και κάτι είπα να το κόψω. Όλα αυτά τα χρόνια κάπνιζα συστηματικά 1-2 πακέτα τη μέρα και Παρασκευές κ Σάββατα που έβγαινα μπορεί και 2,5-3 πακέτα(αφού έγινα κοντά 16 κι άρχισα να γυρνάω από δω κι από κει). Τώρα έχω κοντά 2 χρόνια ακάπνιστος και δε μου λείπει καθόλου. Ίσα ίσα που μου βρωμάει κιόλας και λυπάμαι να βλέπω ανθρώπους εξαρτημένους απ' το τσιγάρο. Στοιχειώδη λογική αν έχει κανείς θα καταλάβει ότι στον καύσωνα με 50 βαθμούς δε μπορείς να ανασάνεις καλά καλά, πόσο μάλλον να ανάψεις τσιγάρο. Έχω περάσει όμως απ' αυτή τη φάση της εξάρτησης και δυστυχώς καταλαβαίνω και αυτούς τους ανθρώπους..
    Last edited by afthartos; 15-06-10 at 14:57.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.


 
Page 4 of 16 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •