Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Καπνίζετε??

Voters
770. You may not vote on this poll
  • Καθόλου

    467 60.65%
  • Περιστασιακά

    119 15.45%
  • Αρκετά

    135 17.53%
  • Σαν φουγάρο!

    49 6.36%
Page 5 of 16 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 121 to 150 of 480
  1. #121
    Advanced Bodybuilder patrinos2003's Avatar
    Join Date
    12-10-04
    Location
    Πάτραι
    Posts
    952

    Default

    καπνισα απο τα 20 (ναι μεγαλος ηδη το ξεκινησα) ως τα 28, απο εκει και μετα τελος το τσιγαρο για μενα, αρχικα ηταν το κλασσικο "μαγκια" κλπ, παντα με τον καφε η το ποτο, ηταν απολαυση...Τωρα πια δεν μου λεει τιποτα, λυπαμαι αυτους που εχουν εθιστει και δεν το απολαμβανουν καν...

  2. #122
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    εγω εδω και 4 χρονια περιπου κανω γυρω στα 5 max 8 τσιγαρα την ημερα...εγω φτιαξει κατα καποιο τροπο "προγραμμα" και ουτε μια φορα δεν εχω ξεφυγει..ενα πακετο σε 3-4 μερες περιπου..καπνιζω μεχρι το μεσημερι και ενα το βραδυ..γυρω απο την προπονηση καθολου γιατι νοιωθω οτι με "επηρεαζει"..αμα δω οτι ξεφευγω θα αρχισω να ανησυχω..μεχρι τωρα μ αρεσει και το απολαμβανω οταν το κανω οποτε δεν σκεφτομαι να το κοψω..

  3. #123
    Advanced Bodybuilder patrinos2003's Avatar
    Join Date
    12-10-04
    Location
    Πάτραι
    Posts
    952

    Default

    Quote Originally Posted by jimbliz View Post
    μεχρι τωρα μ αρεσει και το απολαμβανω οταν το κανω οποτε δεν σκεφτομαι να το κοψω..
    μαζι σου τοτε κι εγω σε αυτο...το κακο ειναι με αυτους που δεν το γουσταρουν ομως το κανουν...μηχανικα

  4. #124
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    εγω πραγματικα το γουσταρω και δεν μπορω ας πουμε να κανω με εναν καφε 5 τσιγαρα π.χ. γιατι τοτε το βαριεμαι..μεχρι τωρα(4 χρονια) εχω μετρο στο τσιγαρο αν αλλαξει κατι ομως τοτε θα αρχισω να το σκεφτομαι σοβαρα..

  5. #125
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Jim, νομίζεις οτι σου αρεσει κ νομιζεις οτι απολαμβανεις κατι.. ;)

    Κ ισως πιστευεις κ οτι δεν εισαι εθισμενος..

    Κ γω τ πρωτα χρονια νομιζα οτι 'απολαμβανα' κατι.. Τον τελευταιο καιρο ειχα καταλαβει οτι καπνιζω απλα επειδη ειμαι εθισμενος..


    (τωρα ειμαι 5 μηνες σχεδον χωρις τσιγαρο)

  6. #126
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Quote Originally Posted by jimbliz View Post
    εγω εδω και 4 χρονια περιπου κανω γυρω στα 5 max 8 τσιγαρα την ημερα...εγω φτιαξει κατα καποιο τροπο "προγραμμα" και ουτε μια φορα δεν εχω ξεφυγει..ενα πακετο σε 3-4 μερες περιπου..καπνιζω μεχρι το μεσημερι και ενα το βραδυ..γυρω απο την προπονηση καθολου γιατι νοιωθω οτι με "επηρεαζει"..αμα δω οτι ξεφευγω θα αρχισω να ανησυχω..μεχρι τωρα μ αρεσει και το απολαμβανω οταν το κανω οποτε δεν σκεφτομαι να το κοψω..
    Σε θαυμαζω πραγματικα γι αυτο που εχεις καταφερει!
    Μακαρι να καπνιζα κ εγω ετσι...

  7. #127
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by juniorjack View Post
    Jim, νομίζεις οτι σου αρεσει κ νομιζεις οτι απολαμβανεις κατι.. ;)

    Κ ισως πιστευεις κ οτι δεν εισαι εθισμενος..

    Κ γω τ πρωτα χρονια νομιζα οτι 'απολαμβανα' κατι.. Τον τελευταιο καιρο ειχα καταλαβει οτι καπνιζω απλα επειδη ειμαι εθισμενος..


    (τωρα ειμαι 5 μηνες σχεδον χωρις τσιγαρο)
    εφοσον 4 χρονια τηρω το "προγραμμα" και δεν ξεφευγω δεν μ απασχολει καν αν ειμαι εθισμενος και ουτε θελω να μπω σ αυτην την διαδικασια..εγω παντως πιστευω πως το απολαμβανω!!τωρα αν ειναι στο μυαλο δεν πειραζει,και παλι μ αρεσει..:)

  8. #128
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Δεν εχω δοκιμασει ουτε προκιτε να βαλω στο στομα μου........μια πηγη καρκινου....

  9. #129
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    Καπνιζα 17 εως 24.Απο τα 17 στα 18 καμμια 10αρια τσιγαρα τι μερα απο 18 εως 23 ,15-18 και απο 23 εως 24 7-8. Δεν ξερω παντα το ελεγχα και δεν θεωρουσα τον εαυτο μου εθισμενο απλα μου αρεσε, γιαυτο και το εκοψα για πλακα μια μερα μετα απο στοιχημα με ενα φιλο...γυρισα πεταξα φιλτρακια,χαρτακια,καπνο και πλεον εχω 4 χρονια χωρις να εχω δοκιμασει ουτε μια φορα. Πλεον ειμαι πολεμιος του καπνισματος και προσπαθω να το περασω και σε πολλους φιλους στην παρεα που καπνιζουν παρα πολυ...
    Whatever which way they go, They know they gonna owe. They soul to the road they choose. It don't matter if you win or lose.You still gotta pay them dues.

  10. #130
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Εγω καπνιζα για μια περιοδο 2 χρονων, εναν καπνο την εβδομαδα. Παραδεχομαι μονο το πρωτο τσιγαρο της ημερας και ενα (απογευματινο) μαζι με την κοκα-κολα (οχι τον καφε). Παντως θεωρω οτι απεχει ετη φωτος απο το να το πεις απολαυση. Ειναι αηδιαστικο, ειναι ξενο για τον οργανισμο, ειναι ενοχλητικο, ειναι απαισιο ακομα και για τα ρουχα. Πλεον δε μπορω να το ανεχτω ουτε ενα να ειναι στο χωρο. Και ο καπνος μονιμως πανω μου! Σπαω συνεχως τα @@ σε οσους καπνιζουν, οι οποιοι ΠΑΝΤΑ ειναι τελειως αναισθητοι και αδιαφοροι για το ποσο ενοχλητικοι μπορει να ειναι για τους αλλους. Απλα δε χωραει στο μυαλο τους οτι ενοχλουν τοσο πολυ. Εχω σκεφτει να παρω μασκα σαν και αυτη που εχουν κατι alternative ποδηλατες που κυκλοφορουν στο κεντρο της Αθηνας για τα καυσαερια, γιατι αναγκαστικα μπαινω σε χωρους που υπαρχει πολυυς καπνος, οι τοιχοι εχουν ποτησει και αν ακουμπισεις τη μυτη πανω μαστουρωσες.
    Καπνιστες burn in hell.

    Η απαγορευση της κυβερνησης δεν αποτελει λυση, εγω θα απαγορευα την παραγωγη.
    Attached Images Attached Images
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  11. #131
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Θέλω οπωσδήποτε 2-3 τσιγάρα όταν ξυπνάω και 1 μετά από κάθε γεύμα, αυτά είναι τα minimum, αλλά κατά 99% είναι αρκετά παραπάνω. Καπνίζω μόνο μέσα στο σπίτι μου και στο μπαλκόνι μου (πουθενά αλλού, ούτε καν σε σπίτια καπνιστών) και αποφεύγω να καπνίζω μπροστά σε άλλους.
    PowerBuilderi μην είσαι κακός, κάνε μια προσευχή για να μην πάω στη κόλαση.
    Last edited by Παυλίδης; 12-02-11 at 16:31.

  12. #132
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    lol ρε power.....cool....χαχαχαχαχα θα μας εξοντωσεις ολους...:P :P

  13. #133
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    10-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Τσιγαρο δεν εβαλα ποτε στο στομα μου.Ειμαι ομως φαν του ναργυλε !!
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  14. #134

    Join Date
    27-05-05
    Location
    hell, Greece.
    Posts
    746

    Default

    ας καούμε στην κόλαση λοιπόν.εγώ καπινίζω σαν π@@στης.Και μπορώ να τρέξω τα 10 χιλιόμετρα κάτω από ώρα να κολυμπήσω συνεχόμενα για πολύ ώρα,έχω πολύ καλό κατοστάρι και η δύναμή μου είναι αρκετά καλή για τα κιλά μου.DL στο 2,5*ΒW,squat sto 2*bw και πάγκο που είμαι αδύναμος κοντά στο 1,2*bw....oύτε θέλω να φανταστώ τι θα έκανα αν δεν κάπνιζα..
    ...αφήστε τον καθένα να κάνει ότι γουστάρει...

  15. #135
    Advanced Bodybuilder msdmn's Avatar
    Join Date
    08-07-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    1,019

    Default

    1 φορά δοκίμασα και απόρησα με τους καπνιστές
    αν είναι πάω και πίσω από καμιά εξάτμιση λεωφορείου, το ίδιο είναι

  16. #136
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    να χουμε την υγεια μας να καπνιζουμε :-)

  17. #137
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-01-11
    Posts
    37

    Default

    καπνιζω απο τα 18 μου ! το εκοψα 2 φορες κ πηρα 20 κιλα στην πρωτη προσπαθεια κ 25 στη δευτερη ! το ξεκινησα παλι κ τα εχασα ...
    φυσικα,για να μην δικαιολογουμαι,το προβλημα μου ειναι ψυχολογικο κ το οτι εβαλα τοσα κιλα,ηταν μια καλη δικαιολογια,οτι εκοψα το καπνισμα !
    ευτυχως,αλαχανιαστα,μπορω να τρεχω 1 ωρα,προς το παρον,αλλα μου κοβεται η αναπνοη,οταν ανεβαινω σκαλες !

  18. #138
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Ποτέ και για κανένα λόγο.
    Hypertrophy for the win!

  19. #139

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Quote Originally Posted by PetexHLS View Post
    ....oύτε θέλω να φανταστώ τι θα έκανα αν δεν κάπνιζα..
    ...αφήστε τον καθένα να κάνει ότι γουστάρει...
    Να υποθέσω.....


  20. #140
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    χαχαχαχαχαχαχα ελιωσα!!!! ο,τι πρεπει για παιδικα παρτυ!!!

  21. #141
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Εγω αν και εκανα φιλοτιμες προσπαθειες να το σταματησω δεν τα καταφερα.... Οποτε το ριξα στη φιλοσοφια του στυλ...

    Ας στριψω ενα μιας και το θυμηθηκα....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  22. #142

    Default

    Ποτε και ούτε πρόκειται. Είμαι εναντίον της απαγορεύσεως του καπνίσματος σε δημοσίους χώρους, κέντρα διασκεδάσεως κτλ διότι δεν αντιμετωπίζει το προβλημα αποτελεσματικώς. Μια λύση υπάρχει, απλή και άμεση: απαγορευση της παραγωγης του τσιγάρου. Μια ιδέα είναι το κάπνισμα, αν πουθενά δεν μπορείς να βρεις τσιγάρο θα το κόψεις χωρίς μεγάλη προσπάθεια. Όμως τα οικονομικά συμφέροντα είναι τόσο μεγάλα που δεν υπάρχει καμία περίπτωση να γίνει ποτέ κάτι τέτοιο. Πιο πιθανό είναι να "φέρουν πίσω τα κλεμμένα". μπουαχαχα.

  23. #143
    Pumping Iron Red.Out's Avatar
    Join Date
    29-05-06
    Location
    Sin City.
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by patrinos2003 View Post
    μαζι σου τοτε κι εγω σε αυτο...το κακο ειναι με αυτους που δεν το γουσταρουν ομως το κανουν...μηχανικα
    Το κακο ειναι οτι αυτοι που το κανουν δεν υπολογιζουν καθολου τους αλλους που ειναι γυρω τους και δεν το κανουν...
    Ειμαι 28 δεν εχω καπινισει ποτε αλλα ειμαι εν'γενει καπνιστης λογω της ποσοτητας καπνου που παθητικα εισπνεω καθημερινα.
    Last edited by Red.Out; 14-02-11 at 11:35.
    Eat clean, lift hard, fuck the rest.

  24. #144
    Senior Bodybuilder l3onid4s's Avatar
    Join Date
    29-09-10
    Location
    Πάτρα
    Posts
    1,548

    Default

    Θυμαμαι οταν δοκιμασα το πρωτο μου τσιγαρο στα 15,οταν βρηκα ενα ξεχασμενο πακετο του πατερα μου στο σπιτι,δεν μπορεσα καν να το τελειωσω ολο απο την ασχημη γευση που ειχε η πισσα..Επειδη πολλοι γνωστοι μου καπνιζουν σαν φουγαρα το εψαξα λιγο το θεμα και βρηκα ενα πολυ ωραιο βιβλιο με τιτλο 'πως να απαλλαγειτε απ το καπνισμα πανευκολα'.Κυκλοφορει και σε e-book μορφη,το δωρισα στον πατερα μου,στην κανονικη του μορφη,ο οποιος καπνιζει απο τα 17 του 2 πακετα/ημερα με μερικα χρονακια προσπαθειας να το κοψει.Με αυτο το βιβλιο το εκοψε,επισης εδωσα την ηλεκτρονικη του μορφη σε 2-3 φιλους μου,αυτοι που το διαβασαν το εκοψαν και αυτοι,ο ενας δεν μπηκε καν στον κοπο να το διαβασει,'μπουρδες' το ονομασε:D
    Το εχω διαβασει και εγω,που δεν καπνιζω και ειλικρινα ειναι πολυ ενδιαφερον βιβλιο και ευαναγνωστο.
    Οσοι θελετε να το κοψετε και δεν μπορειτε αξιζει αν του δωσετε μια ευκαιρια.Λεει πολλα ενδιαφεροντα πραγματα και απομυθοποιει το τσιγαρο,δεν ειναι ουτε αναγκη ουτε συνηθεια οπως πολλοι καπνιστες υποστηριζουν.Συνηθεια ειναι καθε απογευμα να πηγαινουμε μια βολτα σε ενα παρκο,συνηθεια ειναι καθε μερα να πεταμε τα σκουπιδια μας ή να αθλουμαστε.Ωστοσο αυτες τις συνηθειες ευκολα τις αποχωριζομαστε για λιγο καιρο,κατι το οποιο δεν συμβαινει και οταν προσπαθουμε να αποχωριστουμε το τσιγαρο.Αναγκη ειναι η τροφη,το νερο και το οξυγονο,το τσιγαρο δεν ειναι αναγκη εφοσον μπορουμε να ζησουμε χωρις αυτο.Ο συγγραφεας επισης εξηγει πως πραγματικα δεν μας προσφερει και ευχαριστηση.Παραθετω το link για οποιους θελουν να το δουν,ξαναλεω πως αξιζει,ελπιζω να μην θεωρηθει ως promotion του βιβλιου το ποστ μου.http://www.free-ebooks.gr/gr/e-rafi.php?id=1433

  25. #145
    Bodybuilding Newbie sokoxan's Avatar
    Join Date
    02-01-10
    Location
    serres, serres, Greece.
    Posts
    57

    Default

    Κοροιδευα τον εαυτο μου 1 χρονο και, οτι δεν καπνιζω στην πλατη των φιλων μου δηλαδη τους εκανα τρακα ενα δυο τσιγαρα την ημερα στον καφε μεχρι που πηγα αγορασα τον πρωτο μου καπνο.Ελπιζω να δουλεψει πανω μου.
    Φυσικοθεραπεια

  26. #146
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Bασικα δεν καπνιζω...Δεν εχω δοκιμασει καν.
    Δεν ειναι το θεμα οτι θελω αλλα δεν το κανω γιατι
    ''ετσι πρεπει'' αλλα επειδη ΔΕΝ θελω.
    Ποτε δεν αποκλειω ΤΙΠΟΤΑ αν δεν κατανοησω
    καλα τι ειναι και τι περιεχει.Εμενα σαν ΑΓΓΕΛΟ
    δεν θα με εβρισκε κανεις με ενα τσιγαρο στο χερι
    ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ το απαγορευουν γτ δεν θελω
    και δεν βρισκω κατι ουσιωδες σε αυτο :)

  27. #147
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    10 τσιγάρα την μέρα και άμα βγω ένα πακέτο..Chesterfield μπλε λόγω οικονομικής κρίσης......

  28. #148
    New Member centaur's Avatar
    Join Date
    02-09-08
    Location
    thessaloniki, Greece.
    Posts
    57

    Default

    Εγω πρεπει να ειμαι αυτος που το εβαλε στο στομα του, σε πιο μικρη ηλικια.Πρεπει να ημουν γυρω στα 5 οταν η μητερα μου με μια φιλη της,ισως κακως, για να δουν πως θα αντιδρασω, μου εδωσαν να δοκιμασω ενα τσιγαρο.Απλως τραβηξα το καπνο στο στομα μου,αηδιασα,και δεν το ξαναεπιασα στα χερια μου.
    We must embrace pain and burn it as fuel, for our journey.--Kenji Miyazawa

  29. #149
    Bodybuilding Competitor
    Join Date
    28-03-10
    Posts
    595

    Default

    και γω δεν εχω καπνισει ποτε .νομιζω πως η απαγορευση εγινε για τα ματια του κοσμου και κανενας δε μας προστατευει σαν παθητικους καπνιστες οπως ανεφεραν πολλοι κυριοι παραπανω.
    προσπαθω να αποφευγω χωρους με καπνιζοντες οσο ειναι δυνατον

  30. #150

    Default

    εγω δοκιμασα στα 7 !ξαναδοκιμασα στα 12 !πηρα πακετο στα 22!μεχρι τα 26 εκανα 10 την ημερα ...μετα πακετακι !!!!!!!φουγαροοοοοοοοο!!!!μεχρι και κατι πουρακλες εκανα πρωι ,πρωι...!!!!!!!εκοψα το τσιγαρο 5/5/09!ηταν η ημερα που εμαθα οτι ημουνα εγκυος!!!!απλα το ειχα στο χερι μου και απλα το εσβισα !!!!!δεν μου λειπει γιατι δεν θελω να μου λειψει και δεν πηρα κιλα γιατι δεν θελω να παρω κιλα !!!!!


 
Page 5 of 16 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •