Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Καπνίζετε??

Voters
770. You may not vote on this poll
  • Καθόλου

    467 60.65%
  • Περιστασιακά

    119 15.45%
  • Αρκετά

    135 17.53%
  • Σαν φουγάρο!

    49 6.36%
Page 9 of 16 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast
Results 241 to 270 of 480
  1. #241
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default

    Περιστασιακα και λογο παρεας συνιθος πιανω κανενα τσιγαρο, καμια φορα και πολλα. Πριν καναν χρονο το ειχα αρχισει κανονικα, εκανα 3-4 craven την βδομαδα, εφτασα σε σημειο για μερικες μερες να κανω εναν την ημερα, αλλα περασαν τα "ζορια" που με εκαναν να το αρχισω, αλλαξα μερος συνιθιες κλπ και βγηκε απο μονο του απο την καθημερινοτιτα μου, δεν σκευτικα καν οτι θα το κοψω. Νομιζω πως δεν εθιστικα ποτε, απλα ηθελα κατι να ασχολουμε.
    Ακομα πιο περιστασιακα καπνιζω πιπα. Μ'αρεσει πολυ αλλα θελει ιδιετερες συνθικες για να την απολαυσω, για αυτο και δεν καπνιζω συχνα. Καλο βεβαια αυτο!
    Ή σκουρία και η σαπίλα...

  2. #242
    Bodybuilding Newbie ManolisEl's Avatar
    Join Date
    19-10-11
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    42

    Default

    Καπνίζω εδώ και 5 χρόνια αλλά τελευταία το μείωσα γιατί με κρατάει πίσω στη γυμναστική..πάντως κανένα τσιγάρο την ημέρα καλό κάνει!Η υπερβολή είναι που πειράζει..
    Σοφία είναι να νικήσουμε τον Εαυτό μας Ενώ 'Αγνοια είναι να νικηθούμε απο Αυτόν

  3. #243
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Τι καλο κανει ενα τσιγαρο που και που?????
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  4. #244
    Bodybuilding Newbie ManolisEl's Avatar
    Join Date
    19-10-11
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    42

    Default

    Για εμένα που καπνίζω, κανένα τσιγάρο μ κάνει καλό γιατι το ζητάει ο οργανισμός για κάποιον που δν καπνίζει τπτ..
    Σοφία είναι να νικήσουμε τον Εαυτό μας Ενώ 'Αγνοια είναι να νικηθούμε απο Αυτόν

  5. #245
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Και για τους χρήστες ναρκωτικών το ίδιο ισχύει, ζητάει ο οργανισμός τους μια ένεση τη μέρα.

  6. #246
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    δυστηχως καπνιζω αρκετα εχω κανει προσπαθειες να το κοψω αλλα δυσκολο!ειναι πολλα τα χρονια!!οσο γιατην γυμναστικη οταν ξεκινησα ειδη ημουν καπνιστης και δεν το καταλαβαινω οτι μου χαλαει την αντοχη!!και στο φιναλε βαρη σηκωνω δεν κανω στηβο.επειδη οντως οταν παω για τρεξιμο εκει το καταλαβαινω οτι κουραζομαι ευκολα.....στα βαρη δεν το νιωθω

  7. #247
    Bodybuilding Newbie ManolisEl's Avatar
    Join Date
    19-10-11
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    42

    Default

    Τι να σου πω ρε φίλε κάτι παραπάνω θα ξέρεις.εγώ καπνιστής είμαι όχι ναρκωτικάκιας
    Σοφία είναι να νικήσουμε τον Εαυτό μας Ενώ 'Αγνοια είναι να νικηθούμε απο Αυτόν

  8. #248
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Και για τους χρήστες ναρκωτικών το ίδιο ισχύει, ζητάει ο οργανισμός τους μια ένεση τη μέρα.
    οσο και αν ακουγεται υπερβολικο ισχυει αυτο δυστυχως!!το ιδιο δυσκολο ειναι...τι να κανουν ομως οσοι εμπλεξαν με το τσιγαρο 3 στους 10 το κοβουν μαχαιρι και μπραβο τους!!

  9. #249
    Bodybuilding Newbie ManolisEl's Avatar
    Join Date
    19-10-11
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    42

    Default

    Όλα στο μυαλό μας είναι.Αν έχουμε αυτοκυριαρχία ως αναφορά το τσιγάρο κόβεται μαχαίρι,όπως και τα περισσότερα πράγματα π κάνουμε και δεν μπορούμε να σταματήσουμε όχι γτ δεν μπορούμε αλλά γτ δε θέλουμε ουσιαστικά
    Σοφία είναι να νικήσουμε τον Εαυτό μας Ενώ 'Αγνοια είναι να νικηθούμε απο Αυτόν

  10. #250
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by ManolisEl View Post
    Όλα στο μυαλό μας είναι.Αν έχουμε αυτοκυριαρχία ως αναφορά το τσιγάρο κόβεται μαχαίρι,όπως και τα περισσότερα πράγματα π κάνουμε και δεν μπορούμε να σταματήσουμε όχι γτ δεν μπορούμε αλλά γτ δε θέλουμε ουσιαστικά
    σιγουρα στο μυαλομας ειναι δικιο εχεις αλλα απο την θεωρια στην πραξη απεχει πολυ φιλε μου!!στους καπνιστες πολλων ετων!!

  11. #251
    Bodybuilding Newbie ManolisEl's Avatar
    Join Date
    19-10-11
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    42

    Default

    Εντέξει κοίταξε και εγώ δεν λέω οτι είναι εύκολο αλλά αν πιεστούμε μπορούμε να το κάνουμε..χωρίς κόπο δεν γίνεται τπτ ως γνωστόν
    Σοφία είναι να νικήσουμε τον Εαυτό μας Ενώ 'Αγνοια είναι να νικηθούμε απο Αυτόν

  12. #252
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by ManolisEl View Post
    Τι να σου πω ρε φίλε κάτι παραπάνω θα ξέρεις.εγώ καπνιστής είμαι όχι ναρκωτικάκιας
    Εσύ χάνεις.

  13. #253
    Pumping Iron beefmeup's Avatar
    Join Date
    22-03-11
    Location
    Ghost Box
    Posts
    439

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Και για τους χρήστες ναρκωτικών το ίδιο ισχύει, ζητάει ο οργανισμός τους μια ένεση τη μέρα.
    πολυ λογικο επιχειρημα..
    :satisfaction is the death of desire:

  14. #254
    Bodybuilding Newbie alekos18's Avatar
    Join Date
    27-12-08
    Location
    Stockholmi - Rodos
    Posts
    86

    Default

    είμαι 21 χρονων,το έχω κόψη 3 φορες, ξεκίνησα στον στρατό γιατί κάπνιζαν όλοι και γιατί περνούσε κάπως ο χρόνος, το έκοψα μετά από 5-6 μήνες και το "ξαναεπιασα" για κάνα μηνα μετά από μερικούς μήνες αποχης, τώρα έχω κάνα δυο εβδομάδες που το "ξαναεπιασα", ταιριάζει με καμια καλή ζεμπεκιά, ίδιος μετά το γυμναστήριο ένα τσιγάρο είναι σκέτη απόλαυση. δεν θεωρώ ότι έχω πρόβλημα στο να το κόψω όμως όταν καπνίζω μου γίνετε κάτι σαν συνήθεια να κρατάω κάτι στο χέρι και καπνίζω πολύ δυστυχώς. παρόλα αυτά δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλα παρατηρώ πως έχω μια καλύτερη "φλεβικοτιτα" στο σώμα μου με το τσιγάρο χάχα ιδέα μου μάλλον

  15. #255
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Καπνιζω κι εγω ρε γαμωτο και σημερα το ξεχεσα κιολας. Ηπια και πολυ σημερα μεχρι πριν απο λιγο που ηρθα σπιτι σέρνοντας λες και πηγαινα στην Παναγια της Τηνου.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  16. #256
    Pumping Iron
    Join Date
    09-04-11
    Location
    Αθηνα -Χανια
    Posts
    288

    Default

    Μεγαλη η χαρη της!
    Σορρυ για το σπαμ.

  17. #257
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-01-12
    Location
    amaliada hleias!!!!!!
    Posts
    66

    Default

    καπνιζα 2 πακετα τι μερα...τον τελευταιο ενα χρονο 6-7 τσιγαρα τι μερα!κακος πολυ κακος αλλα

  18. #258
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Δε καπνισα ποτε μου....
    Υπηρξα αγνος μεσα & εξω...
    Οπως και δεν γνωρισα καμια κοπελα μη καπνιστρια !!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  19. #259
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ...μονο οταν κοιμαμαι δεν καπνιζω...αν και δεν ειμαι απολυτα σιγουρος...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  20. #260
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default

    Δυστυχώς καπνίζω από τα 15 μου. Ντροπή το ξέρω?αλλά έχω κάνει πρόοδο. Κάνω μόνο 5-8 στριφτά την ημέρα τα τελευταία 4 χρόνια.

  21. #261
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    δεν καπνιζω και δεν θα χρειαστει να το κανω..αν θελω να κανω κατι για μαγκια θα φαω σε μια καφετερεια το δεκατιανο μου,αν και αυτο παλι δεν ειναι μαγκια αλλα το κανω καθε μερα χαχαχ :)

  22. #262
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default

    Εχω περιπου μια βδομαδ που δενεχω καπνισει καθολου, βεβαια αυτο συχνα συμβενει, αλλα λεω απο εδω και περα να μην ξανακαπνισω. Απο την στιγμη που δεν ειμαι εθισμενος και οποτε καπνιζω το κανω απλα λογο παρεας η αμηχανιας(οταν δεν ξερεις πως να μπεις στην παρεα ζητας μια τρακα... Και αμα δεν σ'αρεσει η κουβεντα αφοσιωνεσαι στο στριψιμο του τσιγαρου... :P) δεν αξιζει να χαλαω τα πνευμονια μου και να στερω και ενα τσιγαρο απο καποιον που ισως λιγες ωρες μετα να εχει ξεμινει και να θελει αυτο το 1... :P
    Περα απο τον χαβαλε της υποθεσης, απο την στιγμηπου δεν προσφερει τιποτα θετικο και εχω την δυνατοτητα να το αφησω απλα θα το κανω. Αλλωστε το σερι μου χαλαει για μολις 2-3 τσιγαρα μεσα σε μια βδομαδα, αλλιως κανα εξαμηνο θα ειχα να καπνισω.
    Ή σκουρία και η σαπίλα...

  23. #263
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΠ View Post
    δεν καπνιζω και δεν θα χρειαστει να το κανω..αν θελω να κανω κατι για μαγκια θα φαω σε μια καφετερεια το δεκατιανο μου,αν και αυτο παλι δεν ειναι μαγκια αλλα το κανω καθε μερα χαχαχ :)
    αλεξανδρε με εκανες και γελασα!!αν θελω να κανω κατι για μαγκια...στην ηλικια που εισαι αν καποιος φιλος σου η και εσυ κανεις ενα τσιγαρο θεωρεις οτι το κανουν για μαγκια???

    αυτο περι μαγκια το λεγαμε στα 14 με 15!!και ουτε τοτε ηταν μαγκια απλως το παιζαμε αντρακια και καλα μεγαλη και ετσι!!και μας αρεσε ολη η φαση!απο κει και περα το τσιγαρο εγινε αρρωστια δυστυχως......

  24. #264
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    αλεξανδρε με εκανες και γελασα!!αν θελω να κανω κατι για μαγκια...στην ηλικια που εισαι αν καποιος φιλος σου η και εσυ κανεις ενα τσιγαρο θεωρεις οτι το κανουν για μαγκια???

    αυτο περι μαγκια το λεγαμε στα 14 με 15!!και ουτε τοτε ηταν μαγκια απλως το παιζαμε αντρακια και καλα μεγαλη και ετσι!!και μας αρεσε ολη η φαση!απο κει και περα το τσιγαρο εγινε αρρωστια δυστυχως......
    23 ναι πιστευω οτι το 80% τον γνωστων μου το κανουν για μαγκια αλλη ειναι το ναρκωτικο τους οπως εμενα ειναι το φαγητο.
    η πιο χαζουλα δικαιολογια απο νεαρους που ακουω η ακομα απο νεαρα ατομα γτ και εγω πιτσιρικας ειμαι ειναι οτι ''εχω προβληματα νταλκαδες στο κεφαλι μου και καπνιζω''

    το καπνισμα δεν το δεχομαι οτι διαφυγη για τα προβληματα σου.
    αν θες να παιζεις κατι με τα χερια σου και σου εχει γινει συνηθεια βρες κατι αλλο να παιξεις οχι το τσιγαρο

  25. #265
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    σιγουρα το τσιγαρο δεν λυνει τα προβληματα οπως λες!!!!και μακαρι πραγματικα και γω να μην το ειχα μαθει..Αλλα το μαγκια σε αυτην την ηλικια 20 και ανω το θεωρω καπως κατα την γνωμη μου τραβηγμενο!!!
    το χω ξαναπει μπραβο σε αυτους που δεν το ξεκινησαν, και σε ατομα που ο κυκλος τους ηταν με ενα τσιγαρο στο στομα!

  26. #266
    Junior Bodybuilder nuar_space's Avatar
    Join Date
    25-11-11
    Location
    athens
    Posts
    202

    Default

    το καπνισμα δεν το δεχομαι οτι διαφυγη για τα προβληματα σου.
    αν θες να παιζεις κατι με τα χερια σου και σου εχει γινει συνηθεια βρες κατι αλλο να παιξεις οχι το τσιγαρο
    Προφανως και εχεις δικιο, αλλα εισαι εξω απο το χορο και μπορεις να λες οτι θες. Μην εισαι τοσο αυστηρος ομως, γιατι το τσιγαρο ειναι παθος, και σαν ανθρωπος και εσυ εχεις παθη. Οποτε κρινε με μεγαλυτερη επιεικεια τους αλλους προσπαθωντας να καταονησεις το προβλημα τους ;-)

  27. #267
    Junior Bodybuilder nuar_space's Avatar
    Join Date
    25-11-11
    Location
    athens
    Posts
    202

    Default

    το χω ξαναπει μπραβο σε αυτους που δεν το ξεκινησαν, και σε ατομα που ο κυκλος τους ηταν με ενα τσιγαρο στο στομα!
    +1

    Aλλα +1000 σε αυτους που το ξεκινησαν,αλλα το εκοψαν. Αυτοι ειχαν πολλα ...balls

  28. #268
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by nuar_space View Post
    Προφανως και εχεις δικιο, αλλα εισαι εξω απο το χορο και μπορεις να λες οτι θες. Μην εισαι τοσο αυστηρος ομως, γιατι το τσιγαρο ειναι παθος, και σαν ανθρωπος και εσυ εχεις παθη. Οποτε κρινε με μεγαλυτερη επιεικεια τους αλλους προσπαθωντας να καταονησεις το προβλημα τους ;-)
    δεν ειμαι αυστηρος απλα υπαρχουν απειρες γνωμες επι αυτου του θεματος γιατι το λεω αυτο
    ποσοι χρηστες ναρκωτικων κυκλοφορουν και σου εχουν ζητηση 50λεπτα για να φανε (να παρουν την δοση τους)
    ποσοι χρηστες τσιγαρων σου ειπαν φιλαρακι μηπως εχεις ενα τσιγαρο και του εδωσες

    αυτο που θελω να πω ειναι οτι το ναρκωτικο ειναι ενας γρηγορος θανατος αλλα το τσιγαρο ενας αργος και δεν του εχουμε δωσει την αναλογη αξια ωστε να σταματησουμε να καπνιζουμε

  29. #269
    Bodybuilding Newbie Shallme's Avatar
    Join Date
    22-06-12
    Posts
    20

    Default

    Εγω παλι το εχω κοψει εδω κ 8 μηνες αλλα υον τελευταιο καιρο μου λειπει εντονα!! Helppp

  30. #270
    Pumping Iron
    Join Date
    09-04-11
    Location
    Αθηνα -Χανια
    Posts
    288

    Default

    Αν σου λειπει πολυ τοτε οτι και αν σου πει καποιος για το αντιθετο προφανως εσυ θα
    κανεις οτι σε ικανοποιει περισσοτερο.Ξερεις τι λενε για τις ορμες καποιου.Ειναι πολυ ξεροκεφαλες
    οτι και να του λεει ο περιγυρος αυτος θα κανει οτι θελει στην τελικη.
    Ρωτα πριν κανεις τσιγαρο πρωτα τον εαυτο σου τι θα κερδισει και τι θα χασει.Στο χερι σου ειναι να
    διαλεξεις ειτε το ενα ειτε το αλλο.


 
Page 9 of 16 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •