Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Καπνίζετε??

Voters
770. You may not vote on this poll
  • Καθόλου

    467 60.65%
  • Περιστασιακά

    119 15.45%
  • Αρκετά

    135 17.53%
  • Σαν φουγάρο!

    49 6.36%
Page 1 of 16 1234511 ... LastLast
Results 1 to 30 of 480
  1. #1
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default Καπνίζετε??

    Είναι κοινώς αποδεκτό ότι το κάπνισμα δεν είναι ο καλύτερος φίλος σε κάποιον που γυμνάζετε..Όλοι ξέρουμε τις επιπτώσεις που έχει στην υγεία μας.
    Εσείς καπνίζετε??Είτε περιστασιακά είτε μόνιμα είτε καθόλου,παρακαλώ ψηφίστε και τα συμπεράσματα δικά σας..

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Τόσο καιρό ξέχασα να σας το πω!!!!

    Το Σάββατο κλείνω ένα μήνα που έκοψα το τσιγάρο! Ήμουν 6 χρόνια τακτικός καπνιστής και του τελευταίους μήνες η κατάσταση είχε ξεφύγει(1 πακέτο old holborn μπλε 25γρ. σε 1 μέρα και χωρίς φιλτράκι, τις τελευταίες βδομάδες και ειδικά με τις φοιτητικές εκλογές...)

    Νιώθω αποτοξινωμένος και δε μου λείπει του γ@μημένο! Κάθε μέρα πάω για κφέ με το κολλητό μου και κάθομαι δίπλα του, καπνίζει σα φουγάρο και εγώ δεν θέλω ούτε να το ακουμπήσω! Άλλος άνθρωπος.
    Στο διάδρομο στο γυμναστήριο θα πετάω!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    13-02-06
    Location
    .
    Posts
    890

    Default

    Σταυρο χαιρομαι πολυ!

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    15-02-06
    Location
    P. Faliro, Athens, Greece.
    Posts
    1,260

    Default

    Λοιπόν , και εγώ διανύω την 6 μέρα χωρίς να καπνίσω και αισθ'ανομαι πανευτυχής.
    Έχω κάνει γύρω στις 10 προσπάθειες να το κόψω, με πιο επιτυχημένη την τελευταία που το έιχα κόψει για 3 μήνες και δεν ξέρω γιατι το ξαναάρχισα.
    Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι τις πρώτες μέρες όπως είπε και η jo_n είχα τρελές καούρες απο την έλλειψη νικοτίνης , και το είχα και συνέχεια στο μυαλό μου. Δεν ξέρω γιατί αλλα απο το Σάββατο που έχω να καπνίσω , ούτε καούρες είχα , ούτε το σκέφτομαι (εκτός απο μια στιγμή χθές στο τάβλι) , ούτε με τους καφέδες, ποτά κτλ.
    Είναι σαν να έκλεισα ένα διακόπτη και αποφάσισα ότι δεν θα ξανακαπνίσω
    Οπότε συμφωνώ ότι αν και δύσκολο , αν το πάρεις απόφαση και το θές αληθινά μπορείς να το κόψεις.
    Σηφη , το είχα δοκιμάσει και εγώ για αρκετό καιρό το 2 ή 3 την μέρα ,μόνο το ΠΣΚ κτλ.
    Μακαρι να το κρατήσεις , τι θέμα είναι ότι ένα τριήμερο, διακοπές, μπουζούκια , κανα κλαμπ κτλ. , θα ξεπεράσεις αυτά τα 2 και μπορεί να ξαναπέσεις με τα μουτρα.


    Αυτά λίγο πολύ , καλή επιτυχία σε όσους προσπαθούν μαζί με μένα και συγχαρητήρια σε όσους το πέτυχαν

    Υ.Γ. έβαλα και την κοπέλα μου να το κόψει, της είναι λίγο πιο δύσκολο αλλα τα καταφέρνει :D

  5. #5
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ckiriako

    Σταυρο χαιρομαι πολυ!
    </blockquote id=quote>

    Να 'σαι καλά! Άλλο ένα καλό είναι και τα λεφτά που γλιτώνεις ε; Μιλάμε για 2,50? τη μερά βάλε για 25 μέρες το μήνα, 62,5?! Ένα κουτί πρωτεΐνη!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  6. #6
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Μπράβο παιδιά!

    Καλή δύναμη στις προσπάθειές σας & συγχαρητήρια! :)

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-03-06
    Location
    athens
    Posts
    1,358

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Μιλάμε για 2,50? τη μερά βάλε για 25 μέρες το μήνα, 62,5?! </blockquote id=quote>

    Γιατί 25? και το τσιγάρο με εργατοημέρες πάει?!:D

  8. #8
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by natasa

    <blockquote id=quote>Quote:Μιλάμε για 2,50? τη μερά βάλε για 25 μέρες το μήνα, 62,5?! </blockquote id=quote>

    Γιατί 25? και το τσιγάρο με εργατοημέρες πάει?!:D
    </blockquote id=quote>

    Όχι, απλά οι γονείς μου δεν ξέρουν ότι κανπνίζα και όταν ήμουν Χανιά και καθόμουν όλη μέρα σπίτι, ή στο χωριό, δε καπνίζα καθόλου.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #9
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default

    Περιστασιακά!

  10. #10

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Για μενα ειναι η πρωτη σοβαρη προσπαθεια αποχωρισμου απο το τσιγαρο. Καπνιζα απο τα 21 μου, και ειχα φτασει να αγοραζω πανω απο 3 πακετα καθημερινα (βαζω και τις αργιες μεσα :D ).
    Στις 30 Μαϊου 2007 αποφασισα να το κοψω. Ειπα οτι θα καπνισω τα τελευταια μου τσιγαρα σημερα. Αφου εκανα στο γραφειο το πρωϊ μεχρι τις 12 περιπου 17 τσιγαρα(!!), σταματησα. Οι πρωτες μερες ειναι οπως τις περιγραφει η jo n(σε ευχαριστω πολυ για το αρθρο σου), πολλα νευρα για κανενα απολυτως λογο κλπ... Εφτασα λοιπον στην 4η μερα χωρις καπνισμα, βραδιασε, ηπια κανα 2 ποτακια σπιτι και εκεινη τη στιγμη εφαγα φλας (μαλλον απο την ελειψη νικοτινης), ειχα κρατησει το τελευταιο πακετο με 3 τσιγαρα μεσα δυστυχως.. Για καλη μου τυχη ομως δεν ειχα φωτια :D να αναψω!! Εψαχνα για 10 λεπτα μεσα στο σπιτι για φωτια ΣΑΝ ΑΡΡΩΣΤΟΣ-ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΣ και τοτε καταλαβα τη ΚΑΤΑΝΤΙΑ μου... Εσβησα τα φωτα και επεσα για υπνο..
    Εχω πανω απο 100 μερες χωρις τσιγαρο και νιωθω υπεροχα!! Δε ξερω αν θα το ξαναρχισω (γιατι πολλοι -καλοθελητες- μου το εχουν πει) αλλα εγω πιστευω οτι εχω "χωρισει" πλεον οριστικα. Το "κολπο" πιστευω για να το κοψει καποιος ειναι να βρει το δικο του "κουμπι"! Α, και πολλες φορες σε στεναχωρες στιγμες μου χτυπησε την πορτα, αλλα εγω εκανα οτι δεν ακουγα. Ειναι δυσκολο το ξερω, αλλα αν πεισμωσει καποιος καταφερνει τα παντα!

    Τι κερδιζα οταν καπνιζα:
    -ενα-δυο τσιγαρα απολαυση την ημερα..

    Τι κερδιζω τωρα που δε καπνιζω:
    -δε βρωμανε τα ρουχα μου
    -δε βρωμανε τα δαχτυλα μου
    -δε βρωμανε τα χνωτα μου
    -300 ευρω περιπου το μηνα
    -περιπου μιση ωρα την μερα (αγορα τσιγαρων και αναψε-σβησε)
    -υγεια
    -δεν ειμαι πλεον ντεμοντε
    -δε γινομαι ρεζιλι σε χωρους που απαγορευεται το καπνισμα
    -βελτιωθηκε η οσφρηση και η γευση μου
    και αλλα πολλα...

    PS:Για καποιον μη καπνιστη μπορει καποια απο αυτα να φαινονται αστεια ή γελοια, αλλα η πραγματικοτητα ειναι πανω κατω αυτη..

  11. #11
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    27-01-05
    Location
    Germany.
    Posts
    1,190

    Default

    Ωραίος [:-thumbu]

    Τους καλοθελητές γράψε τους κανονικά... Μαλλον θα θελαν το κοψουν και οι ίδιοι, αλλά δεν έχουν τη δύναμη να το κάνουν.

    Όλα ένα παιχνίδι του μυαλού είναι. Στην τελική δεν μπορεί να είναι απόλαυση το να κρατάς ένα κομμάτι καπνού που καίγεται και να βάζεις τα προίόντα της κάυσης στα πνευμόνια σου. Μια αρρωστημένη συνήθεια είναι που μας την φορτώσανε για το χρήμα.
    It's not how much you lift, but the way you lift it

  12. #12
    Pumping Iron
    Join Date
    09-09-06
    Location
    dubai, United Arab Emirates.
    Posts
    355

    Default

    το αρχισα στα 35 το εκοψα στα 38 εχω 1 χρονο που δεν καπνιζω ητα η πιο μεγαλη μα----α της ζωης μου

  13. #13
    New Member
    Join Date
    06-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    72

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    Για μενα ειναι η πρωτη σοβαρη προσπαθεια αποχωρισμου απο το τσιγαρο. Καπνιζα απο τα 21 μου, και ειχα φτασει να αγοραζω πανω απο 3 πακετα καθημερινα (βαζω και τις αργιες μεσα :D ).
    Στις 30 Μαϊου 2007 αποφασισα να το κοψω. Ειπα οτι θα καπνισω τα τελευταια μου τσιγαρα σημερα. Αφου εκανα στο γραφειο το πρωϊ μεχρι τις 12 περιπου 17 τσιγαρα(!!), σταματησα. Οι πρωτες μερες ειναι οπως τις περιγραφει η jo n(σε ευχαριστω πολυ για το αρθρο σου), πολλα νευρα για κανενα απολυτως λογο κλπ... Εφτασα λοιπον στην 4η μερα χωρις καπνισμα, βραδιασε, ηπια κανα 2 ποτακια σπιτι και εκεινη τη στιγμη εφαγα φλας (μαλλον απο την ελειψη νικοτινης), ειχα κρατησει το τελευταιο πακετο με 3 τσιγαρα μεσα δυστυχως.. Για καλη μου τυχη ομως δεν ειχα φωτια :D να αναψω!! Εψαχνα για 10 λεπτα μεσα στο σπιτι για φωτια ΣΑΝ ΑΡΡΩΣΤΟΣ-ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΣ και τοτε καταλαβα τη ΚΑΤΑΝΤΙΑ μου... Εσβησα τα φωτα και επεσα για υπνο..
    Εχω πανω απο 100 μερες χωρις τσιγαρο και νιωθω υπεροχα!! Δε ξερω αν θα το ξαναρχισω (γιατι πολλοι -καλοθελητες- μου το εχουν πει) αλλα εγω πιστευω οτι εχω "χωρισει" πλεον οριστικα. Το "κολπο" πιστευω για να το κοψει καποιος ειναι να βρει το δικο του "κουμπι"! Α, και πολλες φορες σε στεναχωρες στιγμες μου χτυπησε την πορτα, αλλα εγω εκανα οτι δεν ακουγα. Ειναι δυσκολο το ξερω, αλλα αν πεισμωσει καποιος καταφερνει τα παντα!

    Τι κερδιζα οταν καπνιζα:
    -ενα-δυο τσιγαρα απολαυση την ημερα..

    Τι κερδιζω τωρα που δε καπνιζω:
    -δε βρωμανε τα ρουχα μου
    -δε βρωμανε τα δαχτυλα μου
    -δε βρωμανε τα χνωτα μου
    -300 ευρω περιπου το μηνα
    -περιπου μιση ωρα την μερα (αγορα τσιγαρων και αναψε-σβησε)
    -υγεια
    -δεν ειμαι πλεον ντεμοντε
    -δε γινομαι ρεζιλι σε χωρους που απαγορευεται το καπνισμα
    -βελτιωθηκε η οσφρηση και η γευση μου
    και αλλα πολλα...

    PS:Για καποιον μη καπνιστη μπορει καποια απο αυτα να φαινονται αστεια ή γελοια, αλλα η πραγματικοτητα ειναι πανω κατω αυτη..
    </blockquote id=quote>

    [:-thumbu][:-thumbu] ετσι μπραβο

  14. #14

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Και εγώ τη μαλακία την έκανα για κάνα χρόνο περίπου....χαμένος χρόνος, χαμένα λεφτά, χαμένα όλα...

    Το μόνο που παρατήρησα πάντως (δυστυχώς) είναι ότι άμα σε κλαμπ μέσα κρατάς τσιγάρο, συγκεντρώνεις περισσότερα βλέμματα...βέβαια, τα συγκεντρώνεις από κόσμο που καπνίζει και αυτός...

    Ένα μεγάλο respect στον Πέτρο![:-thumbu]

  15. #15
    Honorary Mod Senior Bodybuilder
    Join Date
    15-08-04
    Location
    Greece.
    Posts
    4,148

    Default

    Ωραιος Πετρο

  16. #16
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    13-02-06
    Location
    .
    Posts
    890

    Default

    Μπραβο θηριο!!!

  17. #17
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    18-04-05
    Posts
    1,769

    Default

    βασικα μαρεσε ο τροπος που το σκεφτηκε ο πετραν ετσι ακριβως σκεφτομαι εγω και δεν καπνιζω.

    Εδω που ειμαι τωρα (αγγλια κοριτσια) δεν καπνιζει κανενας στα club και το αισθημα του να μην εισαι αναγκαζμενος να εισαι
    μεσα σε αυτο το ντουμανι ειναι το κατι αλλο!!

    Τωρα αυτο που ειπες Grf που το ειδες? μου ακουγετε λιγο ακυρο. τρελο ακυρο! θεση για καμψεις
    -||-Work like u don't need the money,love like u've never been hurt,
    dance like nobody is watching and f-*-*-k like u are being filmed!! -||-

  18. #18

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by psilos2000
    Εδω που ειμαι τωρα (αγγλια κοριτσια) δεν καπνιζει κανενας στα club και το αισθημα του να μην εισαι αναγκαζμενος να εισαι
    μεσα σε αυτο το ντουμανι ειναι το κατι αλλο!!

    Τωρα αυτο που ειπες Grf που το ειδες? μου ακουγετε λιγο ακυρο. τρελο ακυρο! θεση για καμψεις
    </blockquote id=quote>

    Γερμανοάγγλε, συμφωνώ απόλυτα στο 1ο που λες, μόνο όταν είσαι έξω καταλαβαίνεις τι ντουμάνι είναι στην πραγματικότητα η Ελλάδα.

    Για το 2ο, τι πού το είδα, από προσωπική εμπειρία μιλάω! Εκτός αν πήγα στο πάρτι του συνδέσμου αλληθώρων Ελλάδος και μπερδεύτηκα! :D

  19. #19
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    17-07-04
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    837

    Default

    μάλλον και το 2ο μόνο για την Ελλάδα πάει... ή τέλος πάντων για τις χώρες που το έχουν σε εκτίμηση το κάπνισμα.... Σε άλλες χώρες σε κοιτάνε και λίγο σαν βρωμιάρη άμα καπνίζεις...

    Υ.Γ ρε ψιλέ που βρέθηκες πάλι.. Γερμανία σε είχα αφήσει σε μια σάουνα με 2 γερμανίδες.

  20. #20
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    καπνιζα κ εγω απο τα 16 μεχρι τα 26.το εχω κοψει τωρα εδω κ 5 χρονια κ καταλαβαινω απολυτα τον ikamak!

    εχω 1,5 χρονο που κανω συλλογη απο πουρα.μου αρεσουν παρα πολυ,δεν εχουν καμια σχεση με το τσιγαρο,δεν κατεβαζεις τον καπνο,τον κρατας στο στομα κ αποροφας νικοτινη απο τους σιελογονους αδενες ,δεν με εθιζει κ καπνιζω 2-3 την εβδομαδα,ταιριαζει υπεροχα μετα απο ενα καλο γευμα η με ενα ποτακι,δεν εχουν χαρτι,οποτε ουτε κ πισσα,μπορεις να καπνιζεις διαφορες μαρκες χωρις να σε πειραζει κ η καθε μια εχει τα δικα της ξεχωριστα αρωματα,ειναι θαυμασιο χομπυ γιατι ειναι ζωντανα κ η συντηρηση τους στον υγραντηρα οπως κ το καπνισμα τους ειναι ολοκληρη ιεροτελεστια κ μου αρεσει πολυ!!!

    εχει ακουστει κατι για καρκινο της γλωσσας κτλ αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει.

  21. #21
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-07-07
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    22

    Default

    Εγω δεν καπνισα ποτες δεν το εχω δοκιμαση καν :)
    Trainer

  22. #22
    Senior Bodybuilder sersemis's Avatar
    Join Date
    02-04-07
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    1,470

    Default

    Δεν το εχω βαλει ποτε στο στομα μου και ουτε προκειται!
    BIGSTEVE'S TEAM!!!

  23. #23
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    30-08-07
    Location
    Salonica, Greece.
    Posts
    204

    Default

    Δυστυχως για μενα και τους γυρω μου,καπνιζω..Το μονο μου ελαφρυντικο ειναι οτι στην ζωη μου εχω κανει πολυ χειροτερα.Προσπαθω και δεν ξεπερναω τα 10 τσιγαρα και ειναι στους αμεσους στοχους μου να το κοψω.Δεν το κανω τωρα γιατι δεν το χω πιστεψει ακομα,πρεπει να φαω το κλικ.Συγζαρητηρια σε οσους δεν καπνιζουν και ιδιως σ αυτους που το κοψαν.

  24. #24
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    kriti.
    Posts
    334

    Default

    ich bin nicht raucher..:D:D:D
    &lt;a href="http://profilepounder.com/" target="_blank"&gt;&lt;img alt="CLICK HERE FOR PROFILEPOUNDER.COM GRAPHICS]http://profilepounder.com/pics/love/flowers/46.gif" border="0"&gt;&lt;/a&gt;&lt;br&gt;&lt;a href="http://profilepounder.com/" target="_blank"&gt;&lt;font size=1&gt;PROFILEPOUNDER.COM&lt;/font&gt;&lt;/a&gt;

  25. #25
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-04-07
    Location
    PATRAS, Greece.
    Posts
    38

    Default

    το εχω κοψει εδω και 2 χρονια.καπνιζα συστηματικα απο το 1993.περιστασιακα στο σχολειο απο το 1990.12 ολοκληρα χρονια.καπνιζα και αρκετα μαλιστα λογω δουλειας.(σεκιουριτι).ανασανα.δεν ειναι τιποτα.μια ιδεα ειναι.στην αρχη κολλας λιγο σε κανα μαγαζι αμα βγεις για βραδυ αλλα οκ.το ξεπερνας.πηρα ενα κομπολοι για να απασχολω τα χερια μου.ουτε πηρα βαρος ουτε τιποτα.

  26. #26
    horhem
    Guest

    Default

    Έχω δοκιμάσει το τσιγάρο αλλά ποτέ δεν μου έγινε συνήθεια
    και με ενοχλεί πολύ το γεγονός ότι οι καπνιστές,
    ιδιαίτερα στους χώρους εργασίας δε σέβονται καθόλου το γεγονός ότι κάποιος μπορεί να μη γουστάρει ούτε να καταπίνει τον καπνό του άλλου,
    ούτε να μυρίζουν τα ρούχα του καπνό για όλη την υπόλοιπη ημέρα.
    Επίσης, αρκετές φορές, εχω τσακωθεί με οδηγούς ταξί, που ανάβουν τσιγάρο χωρίς να ρωτήσουν, ενώ κανονικά είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν, και μόλις πάω να ανοίξω το παράθυρο έρχεται η κλασσική ατάκα:
    "κλείστο, είναι κρυωμένος". Οπότε η απάντηση μου, είναι, "περαστικά, κάνε δεξιά να κατεβώ"¨, και χωρίς να πληρώσω, διότι μερικοί πουλάνε και τσαμπουκα σε αυτό το θέμα.
    Φανατικός αντικαπνιστής.

  27. #27
    horhem
    Guest

    Default

    Έχω δοκιμάσει το τσιγάρο αλλά ποτέ δεν μου έγινε συνήθεια
    και με ενοχλεί πολύ το γεγονός ότι οι καπνιστές,
    ιδιαίτερα στους χώρους εργασίας δε σέβονται καθόλου το γεγονός ότι κάποιος μπορεί να μη γουστάρει ούτε να καταπίνει τον καπνό του άλλου,
    ούτε να μυρίζουν τα ρούχα του καπνό για όλη την υπόλοιπη ημέρα.
    Επίσης, αρκετές φορές, εχω τσακωθεί με οδηγούς ταξί, που ανάβουν τσιγάρο χωρίς να ρωτήσουν, ενώ κανονικά είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν, και μόλις πάω να ανοίξω το παράθυρο έρχεται η κλασσική ατάκα:
    "κλείστο, είναι κρυωμένος". Οπότε η απάντηση μου, είναι, "περαστικά, κάνε δεξιά να κατεβώ"¨, και χωρίς να πληρώσω, διότι μερικοί πουλάνε και τσαμπουκα σε αυτό το θέμα.
    Φανατικός αντικαπνιστής.

  28. #28
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    12-11-07
    Location
    .
    Posts
    27

    Default

    πρίν απο 3,5 χρόνια έκοψα το τσιγάρο στην πρώτη μου προσπάθεια.
    Μετά απο 13 χρόνια καπνιστής των 50-60 τσιγάρων την ημέρα. Ταυτόχρονα έκανα ΚΑΙ δίαιτα καταφέρνοντας να χάσω 25 κιλά. Καταλαβαίνετε ότι οι αλλάγές ήταν τεράστιες. Κατάφερα να ασχοληθώ με το mountainbiking που λατρεύω, είδα τεράστια βελτίωση στην ποιότητα της ζωής μου αλλά το σημαντικότερο είναι ότι απόχτησα την χαμένη μου αυτοεκτίμηση αφού κατάλαβα ότι η δύναμη της θέλησής μου μπορούσε και μπορεί να επιβληθεί σε κάθε "βλαβερή¨συνήθεια.
    Όσοι καπνίζετε κάντε το βήμα ΤΩΡΑ και όχι απο "Δευτέρα".

  29. #29
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-03-06
    Location
    athens
    Posts
    1,358

    Default

    πέτρο, τώρα είδα το ποστ σου, μπράβο ρε συ, βαστάς ακόμα κανονικά?

    btw αυτά που λεει ο πετρος δε φαινονται καθολου καθολου γελοια ουτε ακατανοητα σε όσους δε καπνιζουνε, ισα ισα που αυτα πρεπει να ερχονται στο μυαλο καποιου που δε καπνιζει τη στιγμη που ερχεται το διαβολακι να τον παρασυρει:-) εγώ όταν, κάποιοι "καλοθελητές" με ρωτούσαν πώς και δε κάπνιζα έλεγα: "γιατί να βάλεις όχι έναν άλλα όλους αυτούς τους μπελάδες στη ζωή σου? προβλήματα ψάχνεις ή νέες εξαρτήσεις? και για ποιο λόγο τελικά?"

  30. #30
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-10-07
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης.
    Posts
    8

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    καπνιζα κ εγω απο τα 16 μεχρι τα 26.το εχω κοψει τωρα εδω κ 5 χρονια κ καταλαβαινω απολυτα τον ikamak!

    εχω 1,5 χρονο που κανω συλλογη απο πουρα.μου αρεσουν παρα πολυ,δεν εχουν καμια σχεση με το τσιγαρο,δεν κατεβαζεις τον καπνο,τον κρατας στο στομα κ αποροφας νικοτινη απο τους σιελογονους αδενες ,δεν με εθιζει κ καπνιζω 2-3 την εβδομαδα,ταιριαζει υπεροχα μετα απο ενα καλο γευμα η με ενα ποτακι,δεν εχουν χαρτι,οποτε ουτε κ πισσα,μπορεις να καπνιζεις διαφορες μαρκες χωρις να σε πειραζει κ η καθε μια εχει τα δικα της ξεχωριστα αρωματα,ειναι θαυμασιο χομπυ γιατι ειναι ζωντανα κ η συντηρηση τους στον υγραντηρα οπως κ το καπνισμα τους ειναι ολοκληρη ιεροτελεστια κ μου αρεσει πολυ!!!

    εχει ακουστει κατι για καρκινο της γλωσσας κτλ αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει.
    </blockquote id=quote>


    +1

    Κι εγώ ασχολούμαι με τα πούρα αρκετά χρόνια, όπως και με τα κρασιά. Συνήθως τα πούρα τα προμηθεύομαι από συγκεκριμένο κατάστημα στην Ισπανία γιατί είναι πολύ φθηνότερα εκεί και το σημαντικότερο τα συντηρούν καλά. Εδω στην Ελλάδα οι περισσότεροι που τα πουλάνε είναι άσχετοι και κλέφτες! Την υγρασία τη δημιουργώ με προπυλική γλυκόλη και την ελέγχω με ψηφιακό υγρόμετρο.


 
Page 1 of 16 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •