Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Καπνίζετε??

Voters
770. You may not vote on this poll
  • Καθόλου

    467 60.65%
  • Περιστασιακά

    119 15.45%
  • Αρκετά

    135 17.53%
  • Σαν φουγάρο!

    49 6.36%
Page 7 of 16 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 181 to 210 of 480
  1. #181
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    έχω να καπνίσω 3 βδομάδες...είναι δύσκολο αλλά τα καταφέρνω..!!ούτε τζούρα έχω πάρει από τότε..!!

  2. #182
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Μπραβο !!!
    Εγω θα σου πω πως αν περασεις τον μηνα εισαι οκ ! μετα τον μηνα αδειαζουν οι υποδοχεις νικοτινης στον εγκεφαλο και δεν το ζηταει ο οργανισμος , αλλα προσοχη γιατι οι υποδοχεις αυτοι γεμιζουν με μια τζουρα !!!

    Παντως να πω στα καλα του , οτι εγω που ειμαι και τοσα κιλα και σχεδον αγυμναστος βουτηξα πριν λιγο καιρο σε χαλια θαλασσα μπας και βγαλω πραμα και τις αναπνοες που ειχα δεν τις ειχα ουτε το καλοκαιρι που πηγαινα καθε μερα ! απλα ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ !

  3. #183
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    ναι μια χαρά είμαι τώρα δεν θέλω να καπνίσω καθόλου..νιώθω καθαρός και έχω βάλει αρκετά χρήματα στην άκρη και μ φαίνεται απίστευτο...δλδ με τα λεφτά αυτά αγοράζω μια 2κιλη πρωτείνη χαλαρά..!!

  4. #184
    Bodybuilding Newbie Kamau's Avatar
    Join Date
    07-03-11
    Location
    Grevena, Greece
    Posts
    21

    Default

    Κάπνιζα από τα 16 μέχρι τα 18 περιστασιακά(Δύο-Τρία πακέτα το μήνα).

  5. #185
    Pumping Iron CooperS's Avatar
    Join Date
    19-09-06
    Location
    Λάρισα, Greece.
    Posts
    456

    Default

    Το εκοψα 05/01/2007 κ το αρχισα μετα απο 11 μηνες,απο τοτε καπνιζω 1 καπνο 25 γραμ την ημερα σημερα κλεινω 3 μερες χωρις τσιγαρο
    για να δουμε θα το κοψω...;;

  6. #186
    Pumping Iron CooperS's Avatar
    Join Date
    19-09-06
    Location
    Λάρισα, Greece.
    Posts
    456

    Default

    Βλεπω να θολωνω ομως σιγα σιγα ....!!

  7. #187
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    κανε καμψεις να ηρεμησεις η αρχισε να τρεχεις
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  8. #188
    Bodybuilding Newbie loukoumas's Avatar
    Join Date
    16-03-11
    Posts
    13

    Default

    καπνιζω πολυ 2-3 πακετα

  9. #189
    Bodybuilding Newbie Xaris1990's Avatar
    Join Date
    11-03-11
    Location
    Κοζάνη
    Posts
    21

    Default

    το αρχησα πριν 6 μηνες (1 πακετο μου πηγαινε γυρο στις 2-3 μερες ) μετα το εκοψα για 1 μηνα , το ξαναρχησα πριν λιγες μερες προσπαθοντας να το ελενξω , εδω και 4 μερες κανω 1-2 τσιγαρα τι μερα (προσωπικα με βοηθαν πολυ ,μου κοβουν την πινα).

  10. #190
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by Xaris1990 View Post
    το αρχησα πριν 6 μηνες (1 πακετο μου πηγαινε γυρο στις 2-3 μερες ) μετα το εκοψα για 1 μηνα , το ξαναρχησα πριν λιγες μερες προσπαθοντας να το ελενξω , εδω και 4 μερες κανω 1-2 τσιγαρα τι μερα (προσωπικα με βοηθαν πολυ ,μου κοβουν την πινα).
    Σε αλλους κοβουν την πεινα σε αλλους ανοιγουν την ορεξη...γενικα οσον αφορα την τροφη οι αποψεις δεν ειναι ξεκαθαρες. Αυτο ομως που ειναι ΞΕΚΑΘΑΡΟ ειναι οτι κοβει ΧΡΟΝΙΑ.

    Καπνιζα 15 χρονια με εναν μεσο ορο 1,5 εως και και 2 (και κατι ψιλα) πακετα. Ειμαι καθαρος δυο χρονια τωρα και δεν προκειτε να το ξανα ακουμπησω ΠΟΤΕ.
    Last edited by Slack `N Track; 22-03-11 at 19:14.

  11. #191
    Junior Bodybuilder efthimis's Avatar
    Join Date
    26-02-11
    Location
    Constantinople
    Posts
    146

    Default

    καπνιζω περιπου 2 πακετα εδω και 16 χρονια ( τις τελευτεες 2 εβδομαδες 1πακετο )
    δεν μου κανει καθολου κακο στο bb , αλλα πρεπη να το κοψω φυσικα , ελπιζω να το κανω μεσα σε 1-2 εβδομαδες
    JUST BELIEVE YOUR CAPABILITY

  12. #192
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    2 μήνες σχεδόν χωρίς τσιγάρο..συνολικά οφέλη γύρω στα 100 ευρώ..!!

  13. #193

    Default

    Εγω καπνιζω 1 πακετο την ημερα...
    Το οικονομικο δεν με απασχολησε ποτε...
    Το κανω γιατι το απολαμβανω και δεν μιζεριαζω, αμα με κανει καλο ή κακο...
    Πολλα πραγματα στην ζωη μας ειναι βλαβερα? Ποια? Το air-condition για παραδειγμα...
    Δεν εχω οικονομικα προβληματα...

  14. #194
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Καπνίζω περιστασιακά πλέον εδώ και 1 χρόνο.

    Ενώ έκανα πακέτο τουλάχιστον την ημέρα (25αρι) από τα 15 μου και είμαι 27, ξαφνικά άρχισε να με ενοχλεί η γεύση που είχα στο στόμα μου όταν ξύπναγα το πρωί.
    Ετσι απλά άρχισα να το μειώνω. Δεν το προσπάθησα, μόνο του μου βγήκε...είμαι νομίζω από τους πολύ πολύ τυχερούς ανθρώπους σε αυτό το θέμα.
    Πλέον κάνω μόνο όταν πραγματικά νιώσω ότι το θελώ, μπορεί να περάσει κ βδομάδα ολόκληρη, και 10μέρες κ να μην έχω κάνει ούτε ένα, μπορεί βέβαια κ μια μέρα να βγω κ να μου έρθει κ να κάνω λίγο περισσότερα.
    Σε γενικές γραμμές πάντως κρατάω 1πακέτο τουλάχιστον 1,5-2 μήνες....σε σημείο που μπαγιατεύει

  15. #195
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    johny δεν τ είπα λόγω οικονομικών αλλά κυρίως λόγω υγείας..τα οικονομικά σε αυτήν την περίπτωση έρχονται μετά..αλλά δεν με χαλάει που έχω βάλει και λεφτά στην άκρη...

    pitsouf κ εμένα αυτό μ εκνεύριζε..σηκωνόμουν τ πρωί και είχα μια απαίσια γεύση στο στόμα...

  16. #196
    Bodybuilding Newbie Xaris1990's Avatar
    Join Date
    11-03-11
    Location
    Κοζάνη
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by Raf View Post
    pitsouf κ εμένα αυτό μ εκνεύριζε..σηκωνόμουν τ πρωί και είχα μια απαίσια γεύση στο στόμα...
    1 protein shake πριν πεσεις για υπνο και εισαι μια χαρα :) , το οικονομικο ναι οντος μετραει πολυ :) βαζεις πολλα λεφτα στην ακρη.

  17. #197
    Banned
    Join Date
    21-07-10
    Posts
    257

    Default

    No fucking chance. Είμαι κατά του τσιγάρου. Δυστυχώς έχω αρκετά άτομα να καπνίζουν γύρο μου, γίαυτό και κάποιες φορες η συζητήσεις γίνονται έντονες.

    Με ενοχλεί επίσης να καπνίζει κάποια κοπέλα που θέλω να κάνω κάτι μαζί της.

    Εκτος από κακό στην σωματική μας υγεία, κάνει και στην ψυχική. Είναι αδυναμία. Είναι και ειρωνεία να γυμνάζεσαι και να καπνίζεις. Κάτι λάθος πάει.
    Quote Originally Posted by JohnyTalker View Post
    Το κανω γιατι το απολαμβανω και δεν μιζεριαζω, αμα με κανει καλο ή κακο...
    Πολλα πραγματα στην ζωη μας ειναι βλαβερα? Ποια? Το air-condition για παραδειγμα...
    Αυτά λες στον εαυτό σου για να μην το παίρνει κατάκαρδα?

    Με αυτή τη λογική:
    "Βάζω ενέσεις και γουστάρω τα ναρκωτικά, δεν παιδεύομαι με το τι πειράζει και το τι όχι... Εξάλλου και τα τσιγάρα που καπνίζουν σχεδόν όλοι κακό δεν κάνουν?"

    Μην λέμε ότι θέλουμε για να νιώθουμε καλύτερα, για όνομα του θεού. Άλλο να πας μια βόλτα και αναγκαστικά να εισπνέεις το καυσαέριο ανάμεσα σε χιλιάδες αυτοκίνητα και άλλο να δίνεις λεφτά για να αγοράσεις κάτι ανθιυγεινό για ανθυγιεινούς λόγους.
    Last edited by GymSte; 26-03-11 at 17:57.

  18. #198
    New Member Nasos Mazdaspeed 6's Avatar
    Join Date
    26-03-11
    Location
    Xαλανδρι-Σπαρτη
    Posts
    12

    Default

    καπνιζω παιδια 10-15 τσιγαρα το πολυ καθε μερα!
    το καλυτερο ειναι βεβαια να μηνκαπνιζα!παν μετρον αριστον βεβαια!
    θαυμαζω τον πατερα μου που καπνιζει οποτε θελει και αν θελει!μεσο ορο πρεπει να κανει 20 τσιγαρα τον μηνα!

  19. #199
    Bodybuilding Newbie Xaris1990's Avatar
    Join Date
    11-03-11
    Location
    Κοζάνη
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by GymSte View Post
    Με αυτή τη λογική:
    "Βάζω ενέσεις και γουστάρω τα ναρκωτικά, δεν παιδεύομαι με το τι πειράζει και το τι όχι... Εξάλλου και τα τσιγάρα που καπνίζουν σχεδόν όλοι κακό δεν κάνουν?"
    φιλε εχεις δικιο αν και καπνιστης (ελαφρος 1-2 τσιγαρα τη μερα) πιστευω το τσιγαρο και το ποτο ειναι χειροτερα απο τα ναρκωτικα (νομιμα φορολογισιμα και τα βρισκεις παντου) .

  20. #200
    Advanced Bodybuilder jonic's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια
    Posts
    851

    Default



    καθολου
    Last edited by jonic; 27-03-11 at 08:17.

  21. #201
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Quote Originally Posted by jonic View Post


    καθολου
    Τζουρα και θανατος
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  22. #202
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    όλα μέσα στο μυαλό είναι...μια απόφαση..αν το καλοσκεφτούμε είναι μια πηγή καρκίνου..

  23. #203
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Για την ακριβεια στο χερι σας ... ειναι ακριβως οπως την γυμναστηκη more Or Less !

    * Σε 6 ώρες η παροδική αύξηση της καρδιακής συχνότητας και της αρτηριακής πίεσης αρχίζουν να επανέρχονται στις αρχικές τιμές.

    * Σε 8 ώρες από τη διακοπή του καπνίσματος τα επίπεδα νικοτίνης και μονοξειδίου του άνθρακα μειώνονται κατά το ήμισυ και τα επίπεδα οξυγόνου επιστρέφουν σε φυσιολογικά επίπεδα.

    * Στις 24 ώρες το μονοξείδιο του άνθρακα αποβάλλεται από το σώμα.

    * Στις 48 ώρες δεν υπάρχει πλέον νικοτίνη στο σώμα.

    * Σε 3-9 μήνες βελτιώνεται ο βήχας, η δύσπνοια και τα αναπνευστικά προβλήματα, καθώς η πνευμονική λειτουργία αυξάνεται έως και 10%.

    * Στα 5 χρόνια ο κίνδυνος καρδιακής προσβολής μειώνεται στο μισό του κινδύνου που διέτρεχε ένας καπνιστής.

    * Στα 10 χρόνια ο κίνδυνος αυτός μειώνεται στα ίδια επίπεδα με αυτόν ενός μη καπνιστή. Είναι χαρακτηριστικό, ότι στην περίπτωση του καρκίνου του πνεύμονα, ενώ ο κίνδυνος στους καπνιστές είναι 17 - 19 φορές μεγαλύτερος από ό,τι τους μη καπνιστές.

    * Μετά 10 - 15 χρόνια διακοπής είναι μόνο 5 φορές μεγαλύτερος και μετά από 15 - 20 χρόνια ελάχιστα μεγαλύτερος από τους μη καπνιστές (US DHHS 1989 IARC 2002). Σε ό,τι αφορά τη στεφανιαία νόσο, συνολικά, η πιθανότητα προσβολής των πρώην καπνιστών είναι η μισή έναντι εκείνης των καπνιστών (Wilson et al. 2000). Αντίστοιχα είναι και τα ποσοστά μείωσης του κινδύνου για τις άλλες συνέπειες του καπνίσματος.


    Δεν τολμισα να γραψω αντιστοιχεια γιατι θα γελουσε και το παρδαλο κατσικι !

  24. #204
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    εδω και μια εβδομαδα υποφερω απο φαρυγγιτιδα. στην αρχη υποτιμησα τη κατασταση πιστευοντας πως θα περασει απο μονη της με ξεκουραση πολλα υγρα και γιατροσοφια(μελι, λεμονι, τσαι κτλ.). αμ δε!!! σημερα πηγα στον γιατρο γιατι αντι να καλυτερευω με τις μερες η ενοχληση εξαμπλωνεται σε λαιμο και αφτια. χθες το βραδυ υπεφερα στη κυριολεξια. μου εδωσε αντιβιωση, καραμελες και αντιφλεγμονωδη παυσιπονα. που και που εχω και δεκατα.
    φυσικα και το να κανω αεροβιο μου φαινεται αδιανοητο, εχω παει πισω σε διατροφη και ασκηση και δε ξερω ποτε θα μπω στο σωστο δρομο.
    αυτες τις ημερες μια ιδεα τριβελιζει το μυαλο μου, να δω αυτη τη γκαντεμια σαν ευκαιρια(ετσι μας μαθανε στην ασοε χαχα) και να βγαλω κατι καλο. λοιπον η ευκαιρια αυτης της κρισης δεν ειναι αλλη απο το να κοψω το καπνισμα. η σχεση μου με το τσιγαρο μετραει πανω απο μια δεκαετια. τα τελευταια 9 χρονια(απο τοτε που δουλευω) καπνιζω μονο μετα το απογευμα και ποτε πανω απο 5 τσιγαρα την ημερα, ενω πριν ηθελα τουλαχιστον μισο πακετο. οταν βγαινω εξω η τη παρασκευη και το σαββατο διπλασιαζω τη ποσοτητα. εχω λοιπον παρατηρησει πως μετα απο εξοδο αυτα τα λιγα τσιγαρα παραπανω με πειραζουν.
    αγαπαω το καπνισμα και ειναι μια απολαυση που δε θελω να στερηθω, αλλα καποιες φορες μεσα στο μηνα- το επομενο πρωι μετα απο εξοδο- με χαλαει ιδιως απο τοτε που αρχισα να γυμναζομαι εντατικα.απο την αλλη πλευρα τα 3-5 τσιγαρα που κανω καθημερινα το βραδακι δε με χαλανε καθολου και ειναι μια απολαυση με μετρο και συνεση.
    απο τοτε που επαθα φαρυγγιτιδα ουτε να το μυρισω δε θελω, μια βδομαδα τωρα δεν το εχω βαλει στο στομα μου. η φαρυγγιτιδα λειτουργησε σε μενα οπως λειτουργει ο δακτυλιος στους παχυσαρκους, σφιγγει το στομαχι και δινει το αισθημα του κορεσμου στον εγκεφαλο. η φαρυγγιτιδα σε εμενα μου γδερνει το λαιμο και δινει σημα στον εγκεφαλο πως εχει καπνισει ενα πακετο. βεβαια καποια στιγμη ο πονος θα υποχωρισει και τοτε μοιραια θα θελησω να καπνισω ξανα και τοτε θα ερθουν τα δυσκολα!!!!
    θα δουμε τι θα γινει, ξερω πως μπορω να το κοψω, αλλωστε καπνιζω λιγο αλλα δε ξερω αν ειμαι ετοιμη να στερηθω αλλη μια μικρη απολαυση. .... δεχομαι συμβουλες απο πρωη καπνιστες και μη...
    προς το παρον θελω να γινω γρηγορα καλα για να ξανακανω αεροβιο αλλα και βαρη.

    Πήρα το θάρρος και έκανα copy paste απο το λογκ μου αυτες τις γραμμες που εγραψα χθες. αν δεν ειχα παθει φαρυγγιτιδα ουτε που θα μου περναγε από το μυαλο η ιδεα οτι γινεται να κοψω το καπνισμα. εχω να καπνισω απο το σαββατο το βραδυ σημερα ο λαιμος μου ειναι πολυ καλυτερα και εχω μπει στο τριπακι οτι μπορω να το κοψω. πακετο με τσιγαρα εχω στην τσαντα μου και γενικα δε πολυθελω να λεω οτι προσπαθω να το κοψω διοτι ανοιγει θεμα και στοχος ειναι να βγαλουμε απο το μυαλο μας το τσιγαρο και οχι να ανοιγουμε κουβεντες γυρω απο αυτο. δε ξερω αν θα τα καταφερω δε λεω οτι το εκοψα, νομιζω πως κανενας καπνιστης δε μπορει να χησιμοποιει με σιγουρια αυτο το ρημα, απλα λεω πως εχω να καπνισω απο το σαββατο.

  25. #205
    Pumping Iron Kostas84's Avatar
    Join Date
    15-02-11
    Location
    Ηρακλειο,Κρητης
    Posts
    277

    Default

    Εσυ ειχες φαρυγγιτιδα , εγω ημουν με πνευμονια σε νοσοκομειο και βγηκα στο μπαλκονι να κανω τσιγαρο !
    Για να κοψεις κοψεις το τσιγαρο εμενα βοηθησε στο οτι δεν ειχα στο κλειστο περιβαλλον μου ατομα να καπνιζουν ! παλαιοτερα που ειχα προσπαθησει ξανα αποτυχα γι αυτο τον λογο !

  26. #206
    Pumping Iron nastasia's Avatar
    Join Date
    03-12-10
    Posts
    280

    Default

    δε μπορω να φανταστω τον εαυτο μου να νοσηλευεται με πνευμονια και να βγαινει στο μπαλκονι για καπνισμα. εχω γενικα ενα καλο σαν ανθρωπος ακουω και κατανοω τα σημαδια που μου δινει το σωμα μου σε μεγαλο βαθμο. τωρα δυστυχως το περιβαλλον μου απαρτιζεται απο καπνιστες αλλα οπως ειπα δεν εχω σκοπο να το κανω θεμα, θα δουμε τι θα γινει, προς το παρον καθε τσιγαρο που δεν αναβω ειναι και μια μικρη επιτυχια.

  27. #207
    Junior Bodybuilder efthimis's Avatar
    Join Date
    26-02-11
    Location
    Constantinople
    Posts
    146

    Default

    2 εβδομάδες καθαρός
    Στην αρχή μου χάλασε εντελώς την διατροφή αλλά τώρα με τσίχλα μαστίχα Χίου που γουστάρω τρελά σταμάτησα και τα συνεχόμενα γεύματα , αλλαγή δεν αισθάνομαι εκτός από στιγμιαία νευρικότητα( υπερένταση ) και μικρή βελτίωση στο τρέξιμο γιατί ούτε φλέματα είχα ούτε πόνους ούτε δύσπνοια , ξυπνάω πολύ πιο εύκολα παντός .
    JUST BELIEVE YOUR CAPABILITY

  28. #208
    Pumping Iron santos br's Avatar
    Join Date
    01-12-10
    Location
    Vouliagmeni-Ano-Voula
    Posts
    491

    Default

    μπραβο ρε παιδια που πηρατε την αποφαση να το κοψετε το ριμαδι.εγω τους φιλους μου χρυσους τους εχω κανει να το κοψουν ....ρε τιποτα... εχουν μανια να ρουφανε τον καρκινο...και να ταλαιπωρουν τον εαυτο τους

  29. #209
    Pumping Iron
    Join Date
    09-04-11
    Location
    Αθηνα -Χανια
    Posts
    288

    Default

    Quote Originally Posted by nastasia View Post
    εχω παει πισω σε διατροφη και ασκηση και δε ξερω ποτε θα μπω στο σωστο δρομο.
    αυτες τις ημερες μια ιδεα τριβελιζει το μυαλο μου, να δω αυτη τη γκαντεμια σαν ευκαιρια(ετσι μας μαθανε στην ασοε χαχα) και να βγαλω κατι καλο

    Πήρα το θάρρος και έκανα copy paste απο το λογκ μου αυτες τις γραμμες που εγραψα χθες. αν δεν ειχα παθει φαρυγγιτιδα ουτε που θα μου περναγε από το μυαλο η ιδεα οτι γινεται να κοψω το καπνισμα. εχω να καπνισω απο το σαββατο το βραδυ σημερα ο λαιμος μου ειναι πολυ καλυτερα και εχω μπει στο τριπακι οτι μπορω να το κοψω. πακετο με τσιγαρα εχω στην τσαντα μου και γενικα δε πολυθελω να λεω οτι προσπαθω να το κοψω διοτι ανοιγει θεμα και στοχος ειναι να βγαλουμε απο το μυαλο μας το τσιγαρο και οχι να ανοιγουμε κουβεντες γυρω απο αυτο. δε ξερω αν θα τα καταφερω δε λεω οτι το εκοψα, νομιζω πως κανενας καπνιστης δε μπορει να χησιμοποιει με σιγουρια αυτο το ρημα, απλα λεω πως εχω να καπνισω απο το σαββατο.
    και εγω μετα απο 8-9 χρονια καπως ετσι το εκοψα
    μετα απο 3 αποτυχημενες προσπαθειες.χρειαστηκε να αρρωστησω
    να το παρω αποφαση.εχω κλεισει 1 χρονο ενα μηνα και 4 μερες ακαπνος.
    ο πειρασμος ειναι ακομα και τωρα σε ανυποπτες στιγμες εντονος.αλλα το εχω παρει
    σαν τους αλκοολικους.καθε μερα ειναι μια νεα που θελει ανανεωση της αποφασης
    μου.σεβομαι την προσπαθεια μου που εκανα τοσο καιρο και
    δεν με αφησα να κανω ουτε τζουρα απο καλοθελητες.το πιο δυσκολο για εμενα
    ηταν ο πρωινος καφες ειδικα τις δυο-τρεις πρωτες εβδομαδες.
    Quote Originally Posted by Kostas84 View Post
    Για να κοψεις κοψεις το τσιγαρο εμενα βοηθησε στο οτι δεν ειχα στο κλειστο περιβαλλον μου ατομα να καπνιζουν ! παλαιοτερα που ειχα προσπαθησει ξανα αποτυχα γι αυτο τον λογο !
    παιζει και αυτο μεγαλο ρολο.οταν το εκοψα πηρα αδεια απο την δουλεια
    μια εβδομαδα.και οταν γυρισα δεν το ελεγα οτι το εκοψα
    παρα μηνες μετα ωστε να μην γινει θεμα συζητησης που θα οδηγουσε
    σε νοερες "τζουρες"

  30. #210

    Default

    παιδες εκοψα το καπνισμα τον μαιο του 2007 που απολυθηκα κιολας.
    καπνιζα 1,5 πακετα την μερρα. το ξεκινησα το 2004
    τωρα 4 χρονια χωρις τσιγαρο δεν το ξαναακουμπαω αλλα
    οταν καπνιζα το γουσταρα πολυ και την αισθηση και την κινηση και τον καπνο που εβγαινε.
    μαρεσε παρα πολυ και το εκοψα μεσα σε μια νυχτα ετσι απο πισμα να δω αν μπορω και τελικα τα καταφερα.
    ολα στο μυαλο ειναι και φλεμετα ποτε ξανα...
    προσπαθηστε θα τα καταφερετε


 
Page 7 of 16 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •