Γεια σας ,είμαι πολύ χαρούμενος που βρήκα ένα forum με τόσο σφιχτά ηλιοκαμένα κορμιά.

Μόνο που το σκέφτομαι με πιάνει ανατριχίλα. Και οι moderators μοιάζουν με αρχαία αγάλματα οπότε νομίζω ότι έχω βρει το φως μου!![:-bigeyes2]


Κατάφερα να πάω σωματικά ένα χρόνο πίσω...γιατί αποφάσισα να ασχοληθώ λίγο με το μυαλό μου, με την μόρφωση μου και σε ένα βαθμό μπορώ να πω ότι είδα και βλέπω αλματώδη εξέλιξη.

Διαβάζοντας(Τελικά η μόνη δύναμη είναι η γνώση,και ο καλύτερος μου φίλος το amazon) 8 βιβλία πάνω στο φλέγον θέμα του life&time managment κατάλαβα ότι τελικά δεν υπάρχει διαχωρισμός στο σώμα και στο πνεύμα αλλά ισορροπία.(όχι ότι δεν το ήξερα ,απλά φοβόμουν να το παραδεχθώ μιας και αποτελούσε μια πολύ σύντομη και ενδιαφέρον υπεκφυγή).Και οτι μπορώ να κάνω πράγματα που δεν φανταζόμουν χρησιμοποιόντας ακριβώς τον ιδιο χρόνο που μου είχε δωθει και παλιότερα στην ζωή.

Προς το παρόν και τους τελευταίους 2 μήνες το σώμα μου έχει υποταχθεί στην θέληση και στην πειθαρχία (γιατί δυστυχώς συνειδητοποίησα ότι τα κίνητρα μου ήταν το λιγότερο αφελή).

Αυτό μεταφράζεται σε 6 χιλιόμετρα ή 50 λεπτά jogging σε δρόμο με μεγάλες ανηφορικές και κατηφορικές κλίσεις, 6+ φορές την εβδομάδα.

7 χειμωνιάτικα κιλά αποφάσισαν να φύγουν από πάνω μου και βλέπω να τα ακολουθούν και άλλα.

Το φόρουμ αποτελεί πραγματική έμπνευση και αστείρευτη πηγή γνώσεων, και με έχει βοηθήσει απίστευτα στο να έχω άποψη. Νομίζω ότι είμαι πλέον έτοιμος να δοκιμάσω (και γιατί όχι να μαγειρέψω) τις διαφορές συνταγές που προτείνετε μιας και νομίζω ότι πλέον ψάχνω για πορεία ζωής και όχι ένα γρήγορο μονοπάτι.

Τους χαιρετισμούς μου σε όλους (κ όλες!!)