Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 91 to 120 of 230
  1. #91
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    10-06-09
    Location
    .
    Posts
    66

    Default

    θεωριτικα μιλαω

  2. #92
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    τελοςπαντων ακομα και αν επαιρνες 5 σκουπ την ημερα whey δεν παιζει να παθαινες τιποτα..εγω τοσο πινω περιπου καθε μερα αλλα ειμαι και καμια 30αρια κιλα βαρυτερος..
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  3. #93
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    10-06-09
    Location
    .
    Posts
    66

    Default

    δηλαδη αν ερθει ενας εξυπνακιας στο γυμναστηριο και σου πει "θα περνω μονο 5 σκοοπ την ημερα whey" (αν ηταν στα 65 κιλα οπως ειπα) θα του λεγες δεν παιζει να παθεις τιποτα?
    αν του πεις "μη παρεις δεν κανει καλο μπλα μπλα μπλα" δεν παει να πει τιποτα, απλα ζητω μια σωστη αιτολογιση , εκτος του οτι δεν θα εχεις πολυ ενεργεια , φιλικα παντα!

  4. #94
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    κοιτα τι αιτιολογηση να σου δωσω?δεν ειμαι γιατρος αλλα ειμαι σιγουρος οτι αν παθαινες κατι δεν θα ηταν απο την πρωτεινη(δεν ειναι τοξικη) αλλα ισως απο την ελλειψη θρεπτικων στοιχειων απο την υπολοιπη διατροφη σου..και παλι ο οργανισμος μας ειναι αρκετα ανθεκτικος αλλα γιατι να μπεις στη διαδικασια να το σκεφτεσαι αφου δεν προκειται να το κανεις..ενεργεια δεν θα χεις,φλαταρισμενος θα εισαι,εξαιτιας της ελλειψης πολλων θρεπτικων στοιχειων δεν εχει ο οργανισμος σου το βελτιστο περιβαλλον ωστε να πετυχεις το στοχο σου που ειναι να βαλεις μυικα κιλα(οχι οτι δεν θα βαλεις,απλα λεω για το μαξιμουμ) και τελος μπορει η συνεχομενη αυτη κακη διατροφη να οδηγησει σε καποια διατροφικη διαταραχη και σε εξασθενηση του οργανισμου σου..ολα αυτα δεν φτανουν?φυσικα μπορει και ειναι το πιθανοτερο να μην παθεις τιποτα αλλα εσυ ζητησες να μαθεις ολα οσα ΜΠΟΡΕΙ να συμβουν..κατι σοβαροτερο αποκλειεται να σου συμβει νομιζω..ας πουν και οι εμπειροτεροι την αποψη τους γιατι ισως κανω λαθος..
    Ελπιζω να καλυφθηκες.
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  5. #95
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    dimitris1991 ασε τις θεωριες και ελα στη πραγματικοτητα φιλε:D
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  6. #96
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    10-06-09
    Location
    .
    Posts
    66

    Default

    η ελειψη θρεπτικων στοιχειων, βιταμων κτλ κτλ κτλ .. δεν ειναι δικαιολογια γιατι ας μην κοροιδευομαστε και αυτην την διατροφη να κανεις καποιος (για του αγγελου λεω στο αρχικο ποστ) θα εχει ελειψη .. γενικα οτι διατροφη και να κανεις θα εχεις ελειψη.. οποτε δν ειναι δικαιολογια

    ολα απο την θεωρια αρχιζουν ψηλε :)

  7. #97

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by dimitris1991



    ολα απο την θεωρια αρχιζουν

    </blockquote id=quote>

    Μάλλον εννοείς ότι όλα αρχίζουν από την υπόθεση[:-shades]
    Μετά έχουμε τον πειραματισμό , και μετά καταλήγουμε στην θεωρία.


    <blockquote id=quote>Quote:

    θεωριτικα αν τρεφομαστε μονο με whey (π.χ. 65 καθαρα κιλα
    65*2=130)δηλαδη να περνουμε 5 σκοοπ την ημερα αν το σκοοπ εχει 26γρ πρωτεινης, πιες ειναι οι επιπτωσεις? τα μυικα κιλα θα παραμηνουν το ιδιο σιγουρα αλλα οι επιπτωσεις? (αντε να προσθεσω μια δεξτροζη μεταπροπονητικα να μην λετε)(αντε και μια βρωμη το πρωι)
    δν θελω ειρωνικα σχολια απλα ψαχνομε

    </blockquote id=quote>

    Υποθετικά ,αν τρέφεσαι μόνο με ορογαλακτική δεν θα πάθεις κάτι σαν σωματική βλάβη (αν συμπληρώνεις τις βιταμίνες και τα ιχνοστοιχεία από άλλα συμπληρώματα). Ούτε πιστεύω ότι θα χάσεις μυς αν έχεις επάρκεια θερμίδων.Η διατροφή ατόμων που νοσηλεύονται είναι παρόμοια με αυτή που προτείνεις.

    Αυτό που μπορείς να πάθεις είναι μία διατροφική διαταραχή και μετά από 2-3 εβδομάδες να έχεις βουλιμικά επεισόδια , κάτι που θα επηρεάσει και το σώμα σου αν βάλεις βάρος.

  8. #98
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-03-09
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    GRF otan elega diatrofi gia gynaikes ennousa oti sigoura 8a uparxei diafora se katanalwsi 8ermidwn kai diaforetiki prosengisi..
    Pantws thanks

  9. #99

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Loksandra

    GRF otan elega diatrofi gia gynaikes ennousa oti sigoura 8a uparxei diafora se katanalwsi 8ermidwn kai diaforetiki prosengisi..
    Pantws thanks
    </blockquote id=quote>

    Διαφορά σε κατανάλωση θερμίδων υπάρχει και από μία γυναίκα στο ίδιο βάρος με μία άλλη στο ίδιο βάρος.
    Η προσέγγιση έχει κάποιες διαφορές στο θέμα του κύκλου όπου πρέπει να λαμβάνονται υπ' όψην και οι ορμονικές αυξομειώσεις που επηρεάζουν τον μεταβολισμό και σε θέματα συμπλήρωσης της διατροφής ( π.χ σίδηρος, ασβέστιο, φυλλικό οξύ)

  10. #100
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-03-09
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Andriko,ναι εχεις δικαιο ξερεις τι παρατηρω οτι ξερωντας τα βασικα πραγματα πανω στην προπονηση ημουνα μια χαρα και πιο ευχαριστιμενη με τον εαυτο μου.Ομως απο τοτε που ψαχνω λιγο παραπανω το θεμα εχω μπερδευτει μεσα στην απορειες

  11. #101

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Loksandra

    Andriko,ναι εχεις δικαιο ξερεις τι παρατηρω οτι ξερωντας τα βασικα πραγματα πανω στην προπονηση ημουνα μια χαρα και πιο ευχαριστιμενη με τον εαυτο μου.Ομως απο τοτε που ψαχνω λιγο παραπανω το θεμα εχω μπερδευτει μεσα στην απορειες
    </blockquote id=quote>

    Σημασία έχει τι έχεις σε προτεραιότητα, το να πετύχεις ένα άλφα σώμα υπάρχουν "συνταγές" και έτοιμες μέθοδοι οι οποίες δουλεύουν και απλά χρειάζεται εφαρμογή αυτών (αυτό το ξέρεις ήδη γιατί είπες ότι έχεις κατέβει και σε αγώνες).

    Το να φτιάξεις το σώμα όμως σίγουρα δεν προϋποθέτει ότι έχεις μάθει ακριβώς τι παίζεται σε βαθύτερο επίπεδο από πλευράς διατροφικής, βιοχημικής, κινησιολογικής, κτλ κτλ. Ούτε είναι αναγκαίο να τα μάθει κανείς (όσα τέλος πάντων είναι γνωστά, διότι τα περισσότερα είναι πράγματα στα οποία η έρευνα βρίσκεται ακόμα σε εξέλιξη, άρα το ζήτημα γίνεται ακόμα πιο περίπλοκο) για να φτιάξει το άλφα σώμα.

    Ούτε επίσης το αν έχεις ξεκαθαρίσει μέσα στο μυαλό σου ορισμένα πράγματα με μια λογική συνοχή πάει να πει ότι αυτομάτως έχεις χτίσει και το σώμα που θες. Το ένα θέμα (σωματικό αποτέλεσμα) αφορά κατά κύριο λόγο την εργατικότητα κάποιου. Το άλλο θέμα (γνώση) αφορά το τι γνωστικό υπόβαθρο έχεις, κατά πόσο "φιλτράρεις" όσα διαβάζεις, κατά πόσο μπορείς να ξεχωρίσεις τα σημαντικά από τα ασήμαντα σε αυτά που διαβάζεις, και κατά πόσο μπορείς μέσα σου να τα "ενώσεις" σε μια λογική και αυτοσυνεπή "θεωρία", ώστε να καταλαβαίνεις στο όριο του εφικτού τι ακριβώς σημαίνουν οι όποιες αλλαγές βλέπεις πάνω σου και πώς μπορείς εσύ να τις επηρεάσεις. Είναι απολύτως λογικό λοιπόν να μπλέκεται κάποιος και να του δημιουργούνται ένα σωρό απορίες όταν πάει να το ψάξει σε βαθύτερο επίπεδο.

    Και σίγουρα ακόμα πιο δύσκολο είναι κάποιος να τα καταφέρνει τέλεια και στους δύο τομείς ταυτόχρονα.

  12. #102
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-03-09
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Loksandra

    Andriko,ναι εχεις δικαιο ξερεις τι παρατηρω οτι ξερωντας τα βασικα πραγματα πανω στην προπονηση ημουνα μια χαρα και πιο ευχαριστιμενη με τον εαυτο μου.Ομως απο τοτε που ψαχνω λιγο παραπανω το θεμα εχω μπερδευτει μεσα στην απορειες
    </blockquote id=quote>

    Σημασία έχει τι έχεις σε προτεραιότητα, το να πετύχεις ένα άλφα σώμα υπάρχουν "συνταγές" και έτοιμες μέθοδοι οι οποίες δουλεύουν και απλά χρειάζεται εφαρμογή αυτών (αυτό το ξέρεις ήδη γιατί είπες ότι έχεις κατέβει και σε αγώνες).

    Το να φτιάξεις το σώμα όμως σίγουρα δεν προϋποθέτει ότι έχεις μάθει ακριβώς τι παίζεται σε βαθύτερο επίπεδο από πλευράς διατροφικής, βιοχημικής, κινησιολογικής, κτλ κτλ. Ούτε είναι αναγκαίο να τα μάθει κανείς (όσα τέλος πάντων είναι γνωστά, διότι τα περισσότερα είναι πράγματα στα οποία η έρευνα βρίσκεται ακόμα σε εξέλιξη, άρα το ζήτημα γίνεται ακόμα πιο περίπλοκο) για να φτιάξει το άλφα σώμα.

    Ούτε επίσης το αν έχεις ξεκαθαρίσει μέσα στο μυαλό σου ορισμένα πράγματα με μια λογική συνοχή πάει να πει ότι αυτομάτως έχεις χτίσει και το σώμα που θες. Το ένα θέμα (σωματικό αποτέλεσμα) αφορά κατά κύριο λόγο την εργατικότητα κάποιου. Το άλλο θέμα (γνώση) αφορά το τι γνωστικό υπόβαθρο έχεις, κατά πόσο "φιλτράρεις" όσα διαβάζεις, κατά πόσο μπορείς να ξεχωρίσεις τα σημαντικά από τα ασήμαντα σε αυτά που διαβάζεις, και κατά πόσο μπορείς μέσα σου να τα "ενώσεις" σε μια λογική και αυτοσυνεπή "θεωρία", ώστε να καταλαβαίνεις στο όριο του εφικτού τι ακριβώς σημαίνουν οι όποιες αλλαγές βλέπεις πάνω σου και πώς μπορείς εσύ να τις επηρεάσεις. Είναι απολύτως λογικό λοιπόν να μπλέκεται κάποιος και να του δημιουργούνται ένα σωρό απορίες όταν πάει να το ψάξει σε βαθύτερο επίπεδο.

    Και σίγουρα ακόμα πιο δύσκολο είναι κάποιος να τα καταφέρνει τέλεια και στους δύο τομείς ταυτόχρονα.
    </blockquote id=quote>



    Συμφωνω,απλα θελω να πω οτι δεν ζηταω ανεκπληρωτα αποτελεσματα ξερω που βαδιζω και για ποσα πραγματα εχω δυνατοτιτες.
    Δεν ειμαι σαν καποιες που τρωνε οτι βρησκουν μπροστα τους και οταν ερχεται το καλοκαιρι με ενα μαγικο κολπο θελουν να γινουν συπερ σταρ...
    Ξερω οτι το σωμα πρεπει να το αγαπασ για να σε αγαπαει και να το χτιζεις με συνεχεις ανανεωσεις(εννουω την προπονηση).
    Διαβαζω ,παρατηρω απλα το κακο με μενα οτι ειμαι τελαιομανης και το κακο του καλου για μενα ειναι το καλυτερο.
    Για αυτο και σκαλιζω συνεχως με αναζητηση του τελαιο για μενα.[:-blindfold]

  13. #103
    New Bodybuilder
    Join Date
    21-01-10
    Location
    .
    Posts
    2

    Default

    Το scoop πρωτείνης τί είναι? Βρώμη,cottage cheese,ορός γάλακτος,δεξτρόζη, φαντάζομαι πως θα υπάρχουν σε κάθε μεγάλο σουπερ-μάρκετ, σωστά?

    Διαβάζω τα ποστ σχετικά με τη διατροφή γιατί θέλω να χάσω τουλάχιστον 20 κιλά και να αποκτήσω γράμμωση. Είμαι υπέρβαρος 105 κιλά, 28 ετών, 1.78 ύψος και πρόσφατα ξεκίνησα γυμναστική (4 φορες την εβδομάδα γυμναστήριο+ 2 μέρες joking), αλλά από μόνης της δε έχει αποτελέσματα. Για όγκο δεν ενδιαφέρομαι τόσο όσο για αδυνάτισμα και μυϊκή ενδυνάμωση. Η διατροφή για γράμμωση μου φαίνεται μονοτονη και περιορισμένη σε ποικιλλία τροφών, αλλά τα αγαθά κόποιος κτώνται. Σωστά?

    Για αρχή θα χρησιμοποιήσω τη διατροφη που αναφέρεται στην αρχή της σελίδας και στην πορεία μπορεί να επανέλθω για τις απαραίτητες διορθώσεις αν χρειαστούν.

  14. #104
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    φίλε η διατροφη που βρισκεται στην 1η σελιδα δεν ειναι για σενα. ξεκινα να μετρας θερμιδες και φτιαξε μια διατροφη πιο στα μετρα σου γιατι αυτη δε θα την αντεξεις μακροχρονια.

  15. #105
    Pumping Iron noz1989's Avatar
    Join Date
    10-09-08
    Location
    Pireas, Greece.
    Posts
    432

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_m

    φίλε η διατροφη που βρισκεται στην 1η σελιδα δεν ειναι για σενα. ξεκινα να μετρας θερμιδες και φτιαξε μια διατροφη πιο στα μετρα σου γιατι αυτη δε θα την αντεξεις μακροχρονια.
    </blockquote id=quote>

    +1

    Επισης ειναι μια διατροφη καπως σκληρη σε μη μαθημενους σε BB διατροφικες συνηθειες και δεν ειναι και για πολυ καιρο!

  16. #106
    New Bodybuilder
    Join Date
    21-01-10
    Location
    .
    Posts
    2

    Default

    Τότε θα συνεχίσω το διάβασμα και τα ξαναλέμε.

  17. #107
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-02-10
    Location
    thessaloniki, stauroupoli, Greece.
    Posts
    22

    Default

    Ωραιος αγγελε......μια χαρα το προγραμματακι αλλα να σου πω ολη τη βδομαδα θα τρωω μονο αυτα????παραλλαγες εχουμε??

  18. #108
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vagkeh

    Ωραιος αγγελε......μια χαρα το προγραμματακι αλλα να σου πω ολη τη βδομαδα θα τρωω μονο αυτα????παραλλαγες εχουμε??
    </blockquote id=quote>

    Το πρόγραμμα αυτό είναι ένα δείγμα. Ναι μπορείς να το ακολουθείς και κάθε βδομάδα, αλλά μπορείς να κάνεις και αλλαγές στις επιλογές των τροφών.
    Hypertrophy for the win!

  19. #109
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-02-10
    Location
    thessaloniki, stauroupoli, Greece.
    Posts
    22

    Default

    Γεια σας παιδια πολυ ενδιαφερον ολα τα προγραμματα....εγω μπαινω στην γραμμωση την αλλη εβδομαδα ειμαι 1.80 υψος και ειμαι στα 87 κιλα και επιθυμω να χασω 7 ''κακα'' κιλα (λιπος) και να μαι στα 80...θα ακολουθησω το προγραμμα του φιλου αγγελου....μια ερωτηση...μποτειτε να μοπυ πειτε ποιοι ειναι οι απλοι και ποιοι οι συνθετοι υδατανθρακες??και μεταπροπονητικα ποιους θα παιρνει ο οργανισμος??

  20. #110
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    04-05-09
    Location
    Kiato, Greece.
    Posts
    56

    Default

    οι πρωτες δυο διατροφουλες ειναι πολυ καλες.θα τις χρησιμοποιησω μολις δω οτι κολλαω γιατι και στν γραμμωση δεν εκανα τοσο αυστηρη διατροφη.ισως να τν βαλω και ιουλιο τν συγκεκριμενη.γιατι αν την κανω πανω απο μηνα με κοβω να εξαφανιστω!κατι αλλο.δεν περνω ιχθιελαια.δεν ηξερα πως ειναι τοσο σημαντικα.που βοηαθανε ακριβως τα Ω-3 και Ω-6..?

  21. #111
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    31-07-09
    Location
    .
    Posts
    5

    Default

    Καλησπέρα παιδια! Δε ξερω αν γράφω στο σωστό θέμα.. Πρώτ'απ'όλα να πω οτι μ'εχετε βοηθησει παρα πολυ, απο τις απειρες ωρες διαβάσματος που εχω κανει. Μπαίνω στο θεμα. Λογω δουλειάς δε μπορω να κανω συχνα διαλειμματα και να τρωω και μιας και έχω αυξήσει κάπως τη πρωτεΐνη, θελω στο ωραριο μου να παιρνω μια δοση, και σκέφτηκα το εξης: αναμειξη ενα scoop σ'ενα γιαουρτι, αυτό σε ψυγειο και το τρωω οποτε θελω. Τι λέτε; λέω μαμακίες ή προτείνετε κάτι άλλο στη περίπτωσή μου? Σας ευχαριστώ!

  22. #112
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by metalwar

    Καλησπέρα παιδια! Δε ξερω αν γράφω στο σωστό θέμα.. Πρώτ'απ'όλα να πω οτι μ'εχετε βοηθησει παρα πολυ, απο τις απειρες ωρες διαβάσματος που εχω κανει. Μπαίνω στο θεμα. Λογω δουλειάς δε μπορω να κανω συχνα διαλειμματα και να τρωω και μιας και έχω αυξήσει κάπως τη πρωτεΐνη, θελω στο ωραριο μου να παιρνω μια δοση, και σκέφτηκα το εξης: αναμειξη ενα scoop σ'ενα γιαουρτι, αυτό σε ψυγειο και το τρωω οποτε θελω. Τι λέτε; λέω μαμακίες ή προτείνετε κάτι άλλο στη περίπτωσή μου? Σας ευχαριστώ!
    </blockquote id=quote>

    Δεν ξέρω πόσο μπορεί να αντέξει η whey αφού αναμιχθεί με υγρό. Πάντως μπορείς να φας cottage και μεσα να βάλεις βρώμη. Παίρνεις και λίγα αμύγδαλα ή καρύδια και την βολεύεις κάπως...

  23. #113
    Bodybuilding Newbie sokoxan's Avatar
    Join Date
    02-01-10
    Location
    serres, serres, Greece.
    Posts
    57

    Default

    Στο μεταπροπονητικο στερεο γευμα γιατι εχει ψαρι[τονο] που εχει λιπαρα[καλα εστω]?.Δεν θα ηταν καλυτερο κατι πιο γρηγορα αφομοιωσιμο ασπραδια ας πουμε η κοτοπουλο?

    Δεν ξερω αν συζητηθηκε το θεμα αλλα δεν ειδα ολες τις σελιδες.Ευχαριστω.....

  24. #114
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Ο τόνος έχει ελάχιστα λιπαρά, νομίζω 1 γραμμαρια στα 100 περίπου. Εκτος αυτού, και λιπαρά να είχε, ποιο το πρόβλημα? είδη έχει κάνει ένα μεταπροπονητικό χρήγορης απορρόφησης. Φίλε μου αναπτυξη δύναμης και μυικής μάζας δε συμβαίνει σε δυο ώρες..

  25. #115
    Bodybuilding Newbie sokoxan's Avatar
    Join Date
    02-01-10
    Location
    serres, serres, Greece.
    Posts
    57

    Default

    Ok δεν διαφωνω και ξερω οτι ειναι λεπτομερεια που σε εμας που δεν ειμαστε αγωνιστικοι δεν παιζει ρολο.Δεν συμβαινει σε δυο ωρες το γνωριζω αλλα αν παρεις δεδομενο οτι εκεινη την στιγμη ειναι πολυ ανοιχτος ο οργανισμος και δεκτικος σε στοιχεια νομιζω ειναι πιο καταλληλο το ασπαραδι που το θεωρω ιδανικο μεταπροπονητικο στερεο γευμα.

  26. #116
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-05-10
    Posts
    21

    Default

    παιδια εγω που εχω γυμναστει μερικα χρονια και το σωμα μου εχει μια καλη συσφιξη και θελω να κανω γραμμωαση αλλα να παιρνω οτι χρειαζετε ο οργανισμος μου μονο απο το φαι γινετε? π.χ. βλεπω οτι σχεδον ολοι παιρνουν "whey" που με μια αναζητηση ειδα οτι ειναι μια σκονη ... και επειδη απο πληροφορηση ειμαι κ μικρος για αυτα θαθελα να μου πειτε αν μπορει να γινει αυτο ωστε να γραμμωσω , ασχετα το χρονο που χρειαζετε ...

  27. #117
    Banned
    Join Date
    21-07-10
    Posts
    257

    Default

    Η κασίνι τι είναι?

    Η θερμίδες κατανάλωσης κάποιου ενήλικα κατά μέσο ορο είναι 2000, αυτές που έγραψες δεν είναι πολλές?

    Θέλω να κάνω γράμμωση με εντελώς φυσικό όγκο. Πίνω Whey καθαρή 2 scoops την μέρα και γυμνάζομαι αρκετά. πολιβιταμινι εννοείς κάτι σαν βιταμίνες Magne B6? Το καφέ ρύζι το δοκίμασα σήμερα, καμια διαφορα σχεδόν στην γεύση, έτσι κιαλιος ποτε δεν μου άρεσε, όμως διάβασα ότι μια μερίδα 62.5g είναι 215 θερμίδες και μου φάνηκαν πολλές, σίγουρα κάνει για γράμμωση?

  28. #118
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-08-10
    Posts
    2

    Default

    καλημερα σας ειμαι καινουργιος στο forum.θα ηθελα να με βοηθησετε στο θεμα της διατροφης...ειμαι 1.83 υψος με βαρος 102 κιλα..γυμναζομαι κανονικα 5 φορες την βδομαδα..παρολαυτα δεν μπορω να βρω ενα συγκεκριμενο προγραμμα διατροφης εστε να μπορεσω να χασω λιπος και οχι μυικο ιστο.δε θα μ ε ενοχλουσε να χασω και καπια κιλα απο το σημερινο βαρος μου γιατι αργοτερα θελω να κανω φορτωμα ..ευχαριστω προκαταταβολικα και περιμενω νεα σας..

  29. #119
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-08-10
    Posts
    2

    Default

    aggele egw eimai 1.83 ipsos me swmatiko baros 102 kila kai gimnazomai kanonika...afti tin diatrofi mporw na tin kanw se aftes tis analogies i' mipws xreiazete kapia metatropi to programma sta kila mou?
    stoxos mou einai i apwleia lipoys xwris na xathoun mys kai xwris na xasw arketo varos kai ogo..,,,perimenw apadisi..efxaristw prokatavolika...

  30. #120
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Mία διεκρήνηση στη διατροφή αυτή μπορεί η κασείνη να αντικατασταθεί με κάτι άλλο?
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!


 
Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •