Λοιπόν είπα και εγώ να καταγράψω τη διατροφή μου για να ξέρω τι τρώω και ποτε. Κατ'αρχάς είμαι 85 κιλά 1.83 ύψος και αποφάσισα να γίνω αυστηρός τόσο στην διατροφή μου όσο και στο γυμναστήριο. Στόχος μου είναι πρώτα να πάρω όγκο. Έχω διαβάσει αρκετά άρθρα απο το forum (με οδηγό τα άρθρα του brawny για διατροφή και ασκήσεις) αλλά έπρεπε να περάσω στην πράξη για να δω πως εφαρμόζονται και πως λειτουργούν πάνω μου. Όπως θα δέιτε και στην διατρόφή μιας εβδομάδας που έχω ανεβάσει προσπαθώ να έχω αρκετά γεύματα με πρωτεινη σε κάθε γεύμα. Λέω προσπαθώ γιατι σαν φοιτητής δεν μπορώ να έχω ανα πάσα στιγμή τις βέλτιστες τροφές σπίτι, καθώς μια σωστή διατροφή όπως έχετε διαπιστώσει πριν και καλύτερα από μένα είναι πανάκριβη. Επίσης στη διατροφή θα προσέξετε ότι παίρνω ένα gainer το οποίο είναι το eas recovery max. Στα μέσα της εβδομάδας τελείωσε και θα συνεχίσω χωρίς συμπλήρωμα (και θα αντικαταστήσω με αυγά σαν μεταπροπονητικό γεύμα) έως ότου δω ότι κάπου κολλάει το πράγμα.
κάποιες διευκρινήσεις για τον πίνακα που έχω ανεβάσει:
κσ=κουταλιές σούπας
κγ=κουταλιές γλυκού
όπου λάδι ελαιόλαδο
όπου γιαούρτι---->0% λιπαρά
όπου γάλα------>1.5% λιπαρά
όλα τα κρεατικά και τα ψαρικά είναι ψητά στη σχάρα
κάτι σπανακόπιτες, μαγειρεμένοι κιμάδες, και τηγανιτά σνίτσελ είναι από τα δέματα που στέλνει η μάνα μου.Αν θεωρήσουμε ότι τα φαγητά αυτά και κάτι μπισκότα που αναφέρονται μέσα (ήθελα απεγνωσμένα γλυκό) είναι απαγόρευμένα το υπολοιπο πρόγραμμα τι διορθωσεις μπορεί να έχει?


Download Attachment:
chris_log.doc
65.96 KB

συνεχίζω να καταγράφω τι τρώω και θα ανανεώνω το topic για να βλέπω και τις βελτιώσεις
απο αύριο θα ποσταρω και το πρόγραμμα γυμναστηρίου σε αντίστοιχο τοπικ