Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 124 of 232 FirstFirst ... 2474114120121122123124125126127128134174224 ... LastLast
Results 3,691 to 3,720 of 6945
  1. #3691
    LOLO30's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Posts
    99

    Default

    Ξανά δεν ξανά μπλέκω με ταχυδρομεία, από εδώ και πέρα μόνο dpd, προτιμώ να πληρώσω κάτι παραπάνω ή να βάλω και δύο πρωτεΐνες παραπάνω παρά να μπλέξω ξανά με ταχυδρόμους....

  2. #3692
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Κάνε αν θες και μια προσπάθεια εδώ

    http://www.parcelforce.com/portal/pw...?catId=7500082

    Αλλιώς όπως είπε ο Γιώργος, μπορεί να κάνανε λάθος....
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  3. #3693
    LOLO30's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Posts
    99

    Default

    Τίποτα .

    Από την στιγμή που επικοινώνησαν με την royal και αυτοί τους είπαν ότι πιστεύουν ότι δεν το στείλαν ακόμη Ελλαδα και δεν μπήκαν στον κόπο να επιβεβαιώσουν το τρακινκ number αν είναι σωστό ή αν χάθηκε το δέμα και είπανε ας περιμένει ως 2 του Σεπτέμβρη κτλ. καταλαβαίνεις πόσο φλου είναι η κατάσταση στα ταχυδρομεία.

    Δεν βγάζεις άκρη.

    Φίλε εδώ περιμένεις και εύχεσαι να έχουν κάνει λάθος τον κωδικό και να σου έρθει μέσα στην βδομάδα ή τουλάχιστον να μην το στείλαν ακόμη και στην χειρότερη μετά στις 2 του Σεπτέμβρη τους λέω να τα ξανά στείλουν ή να πληρώσω την διαφορά και να τα στείλουν με dpd ... θα δούμε ...και ξανά το ταχυδρομείο θα το χρησιμοποιώ μόνο για γράμματα...

  4. #3694
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ε ρε μπλέξιμο.... Δυστυχώς το ταχυδρομείο είναι......

    Καλά ξεμπερδέματα !!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  5. #3695

    Default

    2 ερωτησεις... απο Predator Nutrition με τι ερχεται ελλαδα? ACS?

    και το Myprotein ποσοοοο αργει? βλεπω το δεμα στο tracking εχει γυρισει τη μιση ευρωπη.. :)

  6. #3696
    LOLO30's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Posts
    99

    Default

    Έρχεται μέσω dpd (κούριερ) και μετά Ελλάδα έρχεται ανάλογα με την τοποθεσία την κούριερ που συνεργάζεται η dpd , δηλαδή αν συνεργάζεται για παραγγελίες για Αθήνα με την ACS τότε θα έρθει με ACS. Αλλά αυτό δεν σε ενδιαφέρει γιατί το τρακινκ το αναλαμβάνει η dpd και από κούριερ πάει σε κούριερ αλλά την ευθύνη για όλα έχει η dpd. Αν πάλι καθυστερήσουν στην ACS τους παίρνεις τηλέφωνο.

    Επίσης τα στέλνουν και με το Βασιλικό Ταχυδρομείο (royal mail)

    Έτσι κάνουν τα κούριερ. Μέχρι να βρουν την συγκεκριμένη πτήση για Ελλάδα. Γυρνάει το δέμα όλοι την Ευρώπη. Έτσι κάνει το classic dpd, το express έρχεται πιο γρήγορα. Παλιά στην Πριντιατορ είχαν express (και έκανε λιγότερες μέρες) αλλά τώρα το γυρίσαν μόνο στην κλάσικ.

  7. #3697
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    22 Aug 2011 11:40 Koukaki The parcel has been delivered, signed for by *****
    22 Aug 2011 07:17 Koukaki Your parcel has arrived at the local delivery depot
    22 Aug 2011 07:17 Koukaki Your parcel is on the vehicle for delivery
    19 Aug 2011 10:14 Koukaki We were unable to deliver your parcel Track your parcel here for regular updates
    19 Aug 2011 10:14 Koukaki Unable to Deliver
    19 Aug 2011 07:07 Koukaki Your parcel has arrived at the local delivery depot
    19 Aug 2011 07:07 Koukaki Your parcel is on the vehicle for delivery
    17 Aug 2011 10:35 Koukaki We were unable to deliver your parcel Track your parcel here for regular updates
    17 Aug 2011 10:35 Koukaki Unable to Deliver
    17 Aug 2011 07:30 Koukaki Your parcel has arrived at the local delivery depot
    17 Aug 2011 07:30 Koukaki Your parcel is on the vehicle for delivery
    17 Aug 2011 02:06 Athina The parcel is in transit on its way to its final destination. Track your parcel here for regular updates.
    16 Aug 2011 14:34 Thessaloniki The parcel is in transit on its way to its final destination. Track your parcel here for regular updates.
    16 Aug 2011 14:17 Thessaloniki The parcel is in transit on its journey to local delivery destination. Track your parcel here for regular updates.
    15 Aug 2011 11:21 Bukarest The parcel is in transit on its journey to local delivery destination. Track your parcel here for regular updates.
    12 Aug 2011 03:23 Budapest The parcel is in transit on its journey to local delivery destination. Track your parcel here for regular updates.
    11 Aug 2011 17:56 H?rsching The parcel is in transit on its journey to local delivery destination. Track your parcel here for regular updates.
    10 Aug 2011 20:34 Aschaffenburg The parcel is in transit on its journey to local delivery destination. Track your parcel here for regular updates.
    10 Aug 2011 01:24 Hub 3 - Birmingham Your parcel has been received at our sortation hub


    ΕΙΝΑΙ ΖΩΑ ΡΕ ΓΜΤ; Ενα κωλοτηλεφωνο δε μπορουν να παρουν; Τοσες ημερες ηταν εδω και δε με εβρισκαν. Λογικο αφου δουλευω. Μαρεσει που επαιρνα και τηλεφωνο στην ACS και ελεγαν οτι δεν υπαρχει το δεμα. Χαζοι ειναι; Ουτε στο site τους εβγαζε κατι.

  8. #3698
    LOLO30's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Posts
    99

    Default

    Εντάξει το πήρες τουλάχιστον. Για πες όλα καλά μέσα στο δέμα?

    Εμένα πάλι με κτυπάνε το θυροτηλέφωνο και περιμένουν κάτω , δεν ανεβαίνουν να μου το δώσουν στην πόρτα. Κατεβαίνω και το παίρνω και κάνουν τους Κινέζους. φοβούνται λέει μη κλειστούν στο ανσασερ και καθυστερήσουν για αλλού!

  9. #3699
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    @lazaross Εσύ δεν έβλεπες στο tracking το unable to deliver; Ή τώρα έγινε update από 17 Αυγούστου;

    @Kikler1988 από myp παρήγγειλα 15 και μου ήρθε σήμερα.

  10. #3700

    Default

    ε 14 πηρα εγω , αρα ισως ερ8ει αυριο μεθαυριο ! ειμαι και επαρχια

  11. #3701
    Pumping Iron mlrs's Avatar
    Join Date
    24-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    284

    Default

    Παραγγελία από iherb ήρθε σε 6 μέρες ακριβώς. Το ίδιο ακριβώς με το predator. Οι τύποι είναι κορυφή.
    Never back down!

  12. #3702
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Λαζαρε,κανενα δειγμα σου εδωσαν εσενα?Εμενα ενα μικρο σακουλακι με μια καψουλα απο ενα αγνωστο θερμογενετικο,τιποτα αλλο...

  13. #3703
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Λαζαρε,κανενα δειγμα σου εδωσαν εσενα?Εμενα ενα μικρο σακουλακι με μια καψουλα απο ενα αγνωστο θερμογενετικο,τιποτα αλλο...
    Τιποτα απολυτως. Κλασσικα. Τουλαχιστον πηρα τα 3 δωρεαν σεικερ που μου αναλογουσαν..

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    @lazaross Εσύ δεν έβλεπες στο tracking το unable to deliver; Ή τώρα έγινε update από 17 Αυγούστου;
    Ε αμα το ειχαν κανει Update, δε θα τους εκραζα.. Αλλα να τους παιρνω τηλεφωνο και να λενε οτι το tracking αυτο δεν ειναι δικο τους.. Δε καταλαβαινω..

  14. #3704
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by mlrs View Post
    Παραγγελία από iherb ήρθε σε 6 μέρες ακριβώς. Το ίδιο ακριβώς με το predator. Οι τύποι είναι κορυφή.
    Κι εγώ χθες έκανα την πρώτη μου παραγγελία από iherb. Να δω σε πόσες μέρες θα μου ρθει το πακετάκι

  15. #3705
    Pumping Iron billcl's Avatar
    Join Date
    26-11-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    379

    Default

    Quote Originally Posted by mlrs View Post
    Παραγγελία από iherb ήρθε σε 6 μέρες ακριβώς. Το ίδιο ακριβώς με το predator. Οι τύποι είναι κορυφή.
    Πόσο ήταν τα μεταφορικά από predator;;;

  16. #3706
    Pumping Iron mlrs's Avatar
    Join Date
    24-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    284

    Default

    Αν κάνεις παραγγελία πάνω απο 250 λίρες είναι δωρεάν αλλιώς είναι ανάλογα το βάρος.
    Never back down!

  17. #3707
    LOLO30's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Posts
    99

    Default

    Μόλις ήρθε και το δικό μου δέμα με την ACS. Στην αρχή πήγε σε λάθος διεύθυνση ο κούριερ και άφησε ειδοποιητήριο αλλού και μετά τους πήρα τηλέφωνο επειδή είδα ότι καθυστερούσε και μου το φέραν στην σωστή. Εντάξει μου ζήτησε συγνώμη ο κούριερ γιατί ήταν ζαλισμένος λέει και πήγε σε λάθος πολυκατοικία και δεν είδε το νούμερο κτλ., μου είπε και τα προβλήματα του, τον συμπαραστάθηκα, τα είπαμε και πήρα επιτέλους το δέμα.

    Γύρω στα 750 ευρώ παραγγελία από την Predator Nutrition που εκτός από τα προβλεπόμενα δεν μου είχαν ούτε έστω και ένα δείγμα για δώρο. Ενώ στην αρχή τι καλά με 300 ευρώ παραγγελίες που έκανα όλο δώρα μου ήτανε και δείγματα.

    Τώρα μένει η παραγγελία από την cheapuk με την royal mail. Μάλλον ο Άγγλος ταχυδρόμος ήταν bodybuilder και έκανε φτερά...Θα περιμένουμε.

    Σήμερα παράγγειλα με αντικαταβολή και από την pharmacy4u να την δοκιμάσω κάτι βιταμίνες κτλ. Πάνω από 50 ευρώ παραγγελία δεν σε χρεώνει έξοδα αποστολής και στα στέλνει με αντικαταβολή με κούριερ στην πόρτα σου και πληρώνεις τότε με μετρητά. Η pharmacy4u είναι κάτι σαν την Ελληνική μίνι iherb για να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται. Έχει και product request! Ρίξτε μία ματιά.

  18. #3708
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by lazaross View Post
    Τιποτα απολυτως. Κλασσικα. Τουλαχιστον πηρα τα 3 δωρεαν σεικερ που μου αναλογουσαν...
    Μαλιστα.Ας μπορουσαμε να αμπιστευτουμε το bbing com και θα σου ελεγα εγω!

  19. #3709
    Pumping Iron billcl's Avatar
    Join Date
    26-11-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    379

    Default

    Quote Originally Posted by mlrs View Post
    Αν κάνεις παραγγελία πάνω απο 250 λίρες είναι δωρεάν αλλιώς είναι ανάλογα το βάρος.
    Επειδή δεν μπορώ να βρω, μήπως γνωρίζεις για περίπου 4,5 Kg πόσο πάει;;;

  20. #3710
    Pumping Iron mlrs's Avatar
    Join Date
    24-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by billcl View Post
    Επειδή δεν μπορώ να βρω, μήπως γνωρίζεις για περίπου 4,5 Kg πόσο πάει;;;
    £5.99 to a maximum of £19.99 for Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Greece, Iceland, Latvia, Lithuania, Montenegro, and Serbia. FREE shipping on orders over £250.

    Για 19-20 το κόβω με 4.5 κιλά.
    Never back down!

  21. #3711
    Bodybuilding Newbie just me's Avatar
    Join Date
    07-08-11
    Posts
    41

    Default

    ξεκιναγε η παραγγελια μου απο τις 15/8 απο gigas κ εχουμε 24....ακομα τπτ αλλα στην ουσια εχουν περασει 7 μερες,για να δουμε!!

  22. #3712
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-02-10
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    Δευτερη παραγγελια απο iherb ηρθε μετα απο 16 μερες , ολα μια χαρα και παλι .

    Κανα site να χει της ON Natural Whey , Casein ξερετε ?
    Last edited by evolution10; 24-08-11 at 19:33.
    Τρωω πιο πολυ και χανω και κιλα ... ωραια πραγματα

  23. #3713
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    www.vitaminlife.om
    απο βιταμινες και τετοια τρελες τιμες. παρηγγειλα chondroitin,glucosamin MSM της SOLGAR που εδω κανει 65 ευρω και το πηρα απο εκει πιο κατω απτα μισα λεφτα.
    Get big or die trying!

  24. #3714
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by Hanos View Post
    www.vitaminlife.om
    απο βιταμινες και τετοια τρελες τιμες. παρηγγειλα chondroitin,glucosamin MSM της SOLGAR που εδω κανει 65 ευρω και το πηρα απο εκει πιο κατω απτα μισα λεφτα.
    Εχεις παραγγειλει αρκετες φορες απο εκει?Απο μεταφορικα,ημερες παραδοσης και τροπους πληρωμης,τι λεει?
    Ριχνοντας μια γρηγορη ματια σε μια κρεατινη της Now Foods που εχω αγορασει απο i-herb,την εχει φθηνοτερη.Θα κοιταξω και αλλα,εχει παρα πολλες εταιρειες.

  25. #3715
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    ενδεικτικα θα σου πω το εξης.

    αγορασα 2 κουτια solgar με τις βιταμινες που σου ειπα και 2 κουτια Ω3. πληρωσα ΜΑΖΙ με μεταφορικα γυρω στα 70 ευρω.
    Εδω ΜΟΝΟ το ενα κουτι solgar κανει 65 euro. Οποτε αν τα περνα ολα απο δω θαθελα γυρω στα 170ευρω.
    Oποτε μαλλον κακως ειπα οτι πληρωσα τα μισα λεφτα. Πληρωσα κατω απτα μισα.
    Α ρε απατεωνα ελληνα, γιαυτο χρεωκοπησες γιατι νομιζες οτι εισαι ο μαγκας και μια ζωη θαχεις 500% κερδος.

    Ναι εχω παραγγειλει πολλες φορες και ειμαι υπερευχαριστημενος. μερες παραδοσης 1 βδομαδα.
    Last edited by Hanos; 24-08-11 at 20:58.
    Get big or die trying!

  26. #3716
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by Hanos View Post
    ενδεικτικα θα σου πω το εξης.

    αγορασα 2 κουτια solgar με τις βιταμινες που σου ειπα και 2 κουτια Ω3. πληρωσα ΜΑΖΙ με μεταφορικα γυρω στα 70 ευρω.
    Εδω ΜΟΝΟ το ενα κουτι solgar κανει 65 euro. Οποτε αν τα περνα ολα απο δω θαθελα γυρω στα 170ευρω.
    Oποτε μαλλον κακως ειπα οτι πληρωσα τα μισα λεφτα. Πληρωσα κατω απτα μισα.
    Α ρε απατεωνα ελληνα, γιαυτο χρεωκοπησες γιατι νομιζες οτι εισαι ο μαγκας και μια ζωη θαχεις 500% κερδος.

    Ναι εχω παραγγειλει πολλες φορες και ειμαι υπερευχαριστημενος. μερες παραδοσης 1 βδομαδα.
    Εγω κοιταξα νωριτερα την κρεατινη που ανεφερα και την πολυβιταμινη της ιδιας εταιρειας,η διαφορα σε σχεση με το i-herb δεν ειναι μεγαλη,για αυτο σε ρωτησα για τα μεταφορικα.Προσπαθησα να κανω εικονικη παραγγελια αλλα επρεπε να με καταχωρησουν στο συστημα τους πρωτα.
    Μηπως θυμασαι πως κυμαινονται τα μεταφορικα τους?Εχουν οριο χρηματων και βαρους οπως το i-herb στις παραγγελιες τους για να μην μπλεκεις με τελωνειο?

  27. #3717
    LOLO30's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Posts
    99

    Default

    Αν εννοείς αυτό :

    Solgar Glucosamine Hyaluronic Acid Chondroitin MSM (Shellfish-Free) 60 Tablets

    Έχει 36 ευρώ με το ΦΠΑ

    Αν εννοείς αυτό :

    SOLGAR GLUCOSAMINE CHONDROITIN MSM tabs 60s


    Έχει 49 ευρώ με το ΦΠΑ


    Στο pharmacy4u.

    Τα συμπληρώματα στην Ελλάδα τα βαράνε όσο θέλει ο καθένας.

    Απλά εσύ το αγοράζεις από το εξωτερικο χωρίς ΦΠΑ και πληρώνεις και κάποια μεταφορικά. Στο pharmacy4u πάνω από 50 ευρώ παραγγελία τα μεταφορικά είναι τζάμπα.

    Επίσης και στην Βουλγαρία έχει Solgar με τα μισά λεφτά αλλά δεν είναι γνήσια. Υπάρχουν γνήσια Solgar και υπάρχουν και τα κινέζικα Solgar. Στην Ελλάδα η Solgar έχει ένα σύστημα ελέγχου αγοράς και πολύ καλό σύστημα πωλήσεων. Η iherb δεν ξέρω κατά πόσο είναι γνήσια τα συμπληρώματα που πουλάει. Στο λέω αυτό γιατί έχω βρει στην iherb συμπληρώματα της now foods και της solgar κτλ. που δεν υπήρχαν κάν στον επίσημο κατάλογο και στο σαιτ των εταιριών.
    Last edited by LOLO30; 24-08-11 at 21:20.

  28. #3718
    Advanced Bodybuilder msdmn's Avatar
    Join Date
    08-07-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    1,019

    Default

    μετά τις μούφες πρωτείνες της ON τώρα και μούφες της NOW?
    στανταράκι κάθισαν στο iherb να φτιάξουν νέα προϊόντα λολ
    Gym Motivation: www.facebook.com/hardcoregymmotivation

  29. #3719
    LOLO30's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Posts
    99

    Default

    Όχι νέα προϊόντα έτσι όπως το λες ...απλά σε κάποια συμπληρώματα που ξέρεις ότι κυκλοφορούν μόνο σε συσκευασίες των 50 στην iherb τις έβρισκες και στον 100 και στον 75 κτλ....και δεν έβρισκες κάτι τέτοιο στο επίσημο σαιτ και στον κατάλογο. Μπορεί σε κάποιες χώρες να τα βγάζουν σε άλλες συσκευασίες ή μπορεί να έχουν αποσυρθεί επίσημα και να συνεχίζουν ανεπίσημα (όπως ο Gaspari με το Novadex XT) αλλά μπορεί.....who knows!
    Last edited by LOLO30; 24-08-11 at 21:51.

  30. #3720
    Advanced Bodybuilder msdmn's Avatar
    Join Date
    08-07-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    1,019

    Default

    δεν είναι κανά μαγαζάκι το iherb για να κάνει αυτά τα κόλπα, μ'αρέσει που αφήνεις και ανοιχτό το ενδεχόμενο
    coolαρε πάντως, δεν ζεις στο truman show, πρώτα ήταν τα ταχυδρομεία, τώρα αυτό λολ
    Gym Motivation: www.facebook.com/hardcoregymmotivation


 
Page 124 of 232 FirstFirst ... 2474114120121122123124125126127128134174224 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Παραγγελίες από εξωτερικό και HGH??
    By Mike2008 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 03-03-08, 07:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •