Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    29-10-04
    Location
    United Kingdom.
    Posts
    371

    Default Bασικά στοιχεία για κατάλληλη προετοιμασία...

    Επειδή έχω κατέβει αγώνες 4 φορές μέχρι τώρα - αν και τελευταία φορά ήταν το 2001 - έχω μάθει ορισμένα βασικά.
    Κατά την γνώμη μου πάντα¨
    1. Μην βάλετε υπερβολικό βάρος/λίπος στην περίοδο εκτός αγώνων.
    Με την δικαιολογία ότι 'αυξάνομαι' πολύ αθλητές τρώνε το καταπέτασμα γιατί κατά την θεωρία ότι η πρωτείνη τρέφει του μυς και οι υδατάνθρακες τους δίνουν ενέργεια, καταβροχδίζουν τις πίτσες κάθε βράδυ και λένε δίαιτα θα κάνω πριν τους αγώνες. Θα χρειαστείς πολύ περισσότερο χρόνο προετοιμασίας εξ ου και θα χάσεις και πολύτιμη μυική μάζα και θα υποφέρεις πολύ περίσσοτερο.
    Προσωπικά εγώ αφ ετέρου θάλω να έχω καλό σώμα και κάποια γράμμωση όλο το καιρό και προσέχω τι τρώω συνέχεια. Ακόμα και όταν πάω εστιατόριο διαλέγω χαμηλά λιπαρά γενικά. Πίτσα δεν τρώω σχεδόν ποτέ. Το αλκοόλ μόνο να έκοβα αλλά σε καμμιά περίπτωση :D

    2. Μην αρχίσετε δίαιτα απότομα. Ένα λάθος που κάνουν πολλοί είναι:'Από Δευτέρας κομμένοι οι υδατάνθρακες'. Αν το σώμα έχει συνηθίσει σε ένα ποσό υδατανθράκων αν ξαφνικά το μειώσετε δραστικά το σώμα θα αντιδράσει με το να βραδύνει το μεταβολισμό. Και το κλειδί στην δίαιτα και γράμμωση είναι ο μεταβολισμός.

    Περισσότερα μετά...

  2. #2
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by andreas67

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    Τελικά εσύ με ξέρεις καλύτερα και από μένα... [:-bigeyes] Anyway, αν αλλάξω μυαλά (για το πρώτο) youΆll be the first to know [:-thumbu]
    </blockquote id=quote>

    Ακριβώς έτσι είναι. Το αγωνιστικό μποντυμπίλντιγκ είναι στο μυαλό.Δεν υπάρχουν τίποτα φοβερά μυστικά ούτε είναι ένα κλαμπ μόνο για τους λίγους.


    </blockquote id=quote>διαφωνω.
    υπαρχουν παρα μα παρα πολλα μυστικα σε ολους τους τομεις της αγωνιστικης προετοιμασιας!!!

    επισης δεν ειναι για λιγους αλλα ουτε κ για πολλους ειναι για οσους αντεχουν τις κακουχιες,την διαιτα,
    την κουραση,την ελλειψη επικοινωνιας με το κοινωνικο συνολο,οσους δεν ντρεπονται να ανεβουν στη σκηνη
    με ενα λεπτο μαγιο κ να ποζαρουν, για οσους αντεχουν οικονομικα κ για οσους εχουν τα κοτσια να
    εκθεσουν το εαυτο τους απεναντι σε μια κριτικη επιτροπη κ σε εκατονταδες κοσμο απο κατω με σκοπο τους
    κρινουν αναλογα με την δουλεια που εχουν κανει.

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-04-09
    Location
    .
    Posts
    13

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ckiriako

    search,search
    http://en.wikipedia.org/wiki/ECA_stack
    </blockquote id=quote>να σε ρωτησω κατι εγω τωρα?μπηκα στο Link που εγραψες και ειδα οτι η δοση της ECA ειναι :εφεδρινη 25 mg,καφεινη 200 mg και ασπιρινη 325 mg. για τρεις φορες την ημερα...απλα ηθελα να σε ρωτησω,πολυ ασπιρηνη δεν εχει η δοση?μην παθουμε και τιποτα!(δεν εχω καποιο ιστορικο καρδιας η οτιδηποτε αλλο)

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-04-09
    Location
    .
    Posts
    13

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ckiriako

    search,search
    http://en.wikipedia.org/wiki/ECA_stack
    </blockquote id=quote>να σε ρωτησω κατι εγω τωρα?μπηκα στο Link που εγραψες και ειδα οτι η δοση της ECA ειναι :εφεδρινη 25 mg,καφεινη 200 mg και ασπιρινη 325 mg. για τρεις φορες την ημερα...απλα ηθελα να σε ρωτησω,πολυ ασπιρηνη δεν εχει η δοση?μην παθουμε και τιποτα!(δεν εχω καποιο ιστορικο καρδιας η οτιδηποτε αλλο)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •