Γεια σας παιδες,
:D ελπιζω να ειστε ολοι καλα,,,,,Θα ηθελα αν μπορουσατε να με βοηθησετε στο εξης:

Ειμαι 177 με 74 κιλα και ειμαι καλα,,,,,,,:) Το καλοκαιρι ημουνα 67 κιλα ( και ημουν καλυτερα?.[:O][:-spin][:P])και ξεκινησα να γυμναζομαι από τον Οκτωμβριο ουσιαστικα για φετος με στοχο να αυξησω τον ογκο μου μεχρι ενος σημειου και κατά τον Φεβρουαριο να προσπαθησω να ριξω το ποσοστο λιπους μου. Όπως ειπε και καποιος φιλος εδώ τελικος μου στοχος είναι περισσοτερο ένα σωμα «αρχαιοελληνικου καλλους» φτανει οι καλοι να είναι στα σωστα σημεια στο σωμα μου και όχι εκει που δεν πρεπει,,,,, [:-propeller][:-jester]
Ειδα ότι στην προσπαθεια μου αυτή , εχω μαζεψει μαλλον αρκετο λιπος ( δεν εχω κανει λιπομετρηση γιατι δεν υπαρχει εδώ τετοια δυνατοτητα) όμως παραλληλα εχω παρει και λιγο ογκο τοσο μαλιστα που θα ηθελα να τον αυξησω ακομα πολύ λιγο.
Μεχρι τωρα γυμναζομουνα 3 φορες την εβδομαδα πριν να γνωρισω το forum αλλα μου φανηκε πολύ καλη ιδεα η προταση της φιλης ARYAN και ετσι γυμναζομαι πλεον 4 φορες την εβδομαδα,,,,,Δ-Τ?.τεταρτη κενο Π-Π με πολλα κιλα και λιγες επαναληψεις.Όταν λεω πολλα κιλα μη φανταστειτε τιποτα τρομερο για να παρετε μια ιδεα σας λεω ότι περσυ επαιζα παγκο μεχρι υτα 65 max ενώ τωρα σηκωνω 85x5 αλλα και 100x4 με βοηθεια Η αληθεια είναι όμως ότι νοιώθω λιγακι κουρασμενος με τις 4 μερες προπονησης την εβδομαδα??[B)][:-taped]
ΑΥΤΑ ετσι για να μπειτε λιγο στο κλιμα και να παρετε μια ιδεα τι γινεται με μενα.

Τωρα εχω 15 μερες περιπου που παιρνω την precision protein της EAS μετα την γυμναστικη μαζι με μια κουταλια μελι (αντι για δεξτροζη-δεν ξερω αν κανω σωστα) και μια μπανανα. Σκεφτομαι να αρχισω να παιρνω και L-glutamine καθως και cla λιποτροπικο για να αρχισω να καταπολεμω λιγο την συσωρευση λιπους ( ρε παιδια σε λιγο δεν θα με χωρανε τα ρουχα μου?..ειδικα στα ποδια που παιρνω ευκολα ηδη τα μπουτια μου τα νιωθω να σφιγγονται στα τζηνς μου). Μηπως παιζει και το γεγονος ότι μετα το μεσημεριανο φαγητο την πεφτω για έναν υπνακο καμια ωριτσα? Αφου κοιμαμαι ορθιος τι να κανω?νυσταζωωωωωωω Λεω ρε γιωργο δεν ξαπλωνεις να μη σε κοροιδευουνε? [:-jester]

Για να ανακεφαλαιωσουμε
Στοχος : αυξηση μυικης μαζας, μειωση ποσοστου λιπους χωρις μεγαλη αυξηση του ογκου
Ερωτημα: Για να φτασω τον παραπανω στοχο σκεφτομαι να παρω ως συμπληρωματα τα l-glutamine, thn precison protein,και το cla λιποτροπικο

Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας .Παιδια, να τα παρω ? τα χειαζομαι? Προτεινετε κατι άλλο?δοσολογια?
Ειδα και το betagen της eas τι λετε γι αυτό το προιον? Να παρω αυτό αντι για γλουνταμινη και cla? Όπως επισης και στο θεμα της πρωτεινης παιρνω ηδη την precision αλλα ακουω και για την optimum 100% τι λετε? Να την αλαξω η όχι? Και τελος cla ή καρνητινη?
Αυτά τα ολιγα από μενα και όπως ασφαλως θα παρατηρησετε σημερα δεν φοναξα σχεδον καθολου,,,,,,κανω μαθηματα αυτοελεγχου ......[:-paperbag][:-sing][:-scared][:-sick]
Ευχαριστω για την υπομονη και αν συγκινηθηκατε από την ρομαντικη αυτή ιστορια θα πει ότι εχετε και ΕΣΕΙΣ μια ευαισθητη καρδουλα ιδια με την δικια μου....
ciao ;)