Είμαι 28 χρονών, 67 κιλά και 1.73 ύψος. Γυμνάζομαι εδώ και 2 χρόνια με διαλείμματα και προσπαθώ να προσέχω την διατροφή μου. Τους τελευταίους 2 μήνες έχω σταματήσει το γυμναστήριο αλλά από τον Σεπτέμβριο θα το ξαναξεκινήσω.
Μόνο που αυτή την φορά είπα να δοκιμάσω και ένα συμπλήρωμα διατροφής. Αυτό που αγόρασα λέγεται Super Iron Works της εταιρείας First American Nutrition. Αυτός που μου το πούλησε μου το διαφήμησε (ασφαλώς!!!) ως το σκεύασμα με τις περισσότερες πωλήσεις στην Αμερική και ως ένα με πολύ άμεσα αποτελέσματα (σε 10 μέρες μου είπε ότι θα δω διαφορά).
Γνωρίζετε τίποτα για το συμπλήρωμα αυτό (λέει ότι έχει 50,5% πρωτείνη, και 7 γρ. κρεατίνη ανά δόση).
Πιστεύετε ότι το χρειάζομαι; (πάντως δεν παίρνω βάρος όσο και να φάω, ιδίως τώρα που δουλεύω 8ωρο και τρώω ελάχιστα...).

Πόσες δόσεις προτείνετε να παίρνω την μέρα; Αυτός που μου την πούλησε μου πρότεινε 3 δόσεις την ημέρα. Πάντως δεν νομίζω να εννοούσε τις δόσεις που λέει στο κουτί γιατί εκεί γράφει για δόσεις 55γρ. Δηλαδή 84 γρ. πρωτείνης και 21 γρ. κρεατίνης καθημερινά!!!!

Αν παίρνω μικρότερες δόσεις τί θα συμβεί;
Θα έχω μικρότερα αποτελέσματα ή τα ίδια αλλά σε μεγαλύτερο χρονικό διάστημα;

Ελπίζω να μην σας κούρασα με τις ερωτήσεις μου!!!