Αυτή τη περίοδο ακολουθώ τη "Προπόνηση βάσει επιπέδων" του BRaWNy και κάνω το Level 2 για κανονικους και υπέρβαρους. (1,85 m, 92 kg, 22 age).
Ειχα σταματήσει το gym για 2-2,5 μήνες (Λόγο δουλειάς...) αλλά ξεκινάω πάλι δυναμικά!!
Σε αυτό το διάστημα μέσα εχω χάσει κάποια -αρκετά θα έλεγα- μυηκά κιλά και, εχω μαζέψει αρκετό λίπος ("Σωσηβιο",πόδια,κώλο και λίγο κοιλιά...:D) κυρίως λόγο κακής διατροφής και φυσικά ακινησίας. Αν και πρίν (απο τους 2 αυτούς μήνες..) ήμουν σε καλό επίπεδο, και μυηκά και σε ποσοστό λίπους (85 kg με μια "σχετική" γράμμωση..), πάντα έιχα "χαλαρό" δέρμα -λόγο "εφηβηκών ατασταλίών" και απότομων μεταβολών βάρους-, απλά τώρα έχει αρχίσει και με χαλάει πιο πολύ γιατί φαίνεται πιο έντονα....[:-irked]

Λοιπόν, Lets get into subject....[:-eyebrows]
Ο στόχος μου είναι μέγιστη (Εφικτή, και λέω "εφικτή" διότι δεν θέλω να έχω μεγάλη απώλεια σε μύες) απώλεια λίπους και τόνωση των μυών μου.
Απο Δευτέρα ξεκινάω κανονικά το πράγραμμα ("Προπόνηση βάσει επιπέδων" του BRaWNy και κάνω το Level 2 για κανονικους και υπέρβαρους) και τη διατροφή μου αλλά έχω κολλήσει λιγο με το split των ημερών...

ΒΑΡΗ --->(Σύμφωνα με το πρόγραμμα του BRaWNy) ΔΕΥΤ.-ΤΕΤ.-ΠΑΡΑΣ.
ΑΕΡΟΒΙΑ---> ΤΡΙ-ΠΕΜ.-ΣΑΒ.
(ΚΥΡΙΑΚΗ-Free Day)

α)Να κάνω ΒΑΡΗ και ΑΕΡΟΒΙΑ (Οχι την ίδια μέρα ή μαζί εννοείται... Λεω για τις μέρες απο πάνω..!!) τις πρωινές ώρες με άδειο στομάχι, τις βραδυνές ώρες -κατα τις 21:00- (Για τις παραπάνω μέρες και πάντα εναλλάξ) ή τη μια μέρα το βράδυ ΒΑΡΗ και την άλλη αερόβια το πρωί π.χ.Δευτέρα βράδυ (κατα τις 21:00) ΒΑΡΗ, και Τρίτη (κατά τις 12:00) ΑΕΡΟΒΙΑ? *Αν έχω όρεξη το βράδυ την Τρίτη να κάνω καμιά ώρα στο πυγμαχικό σάκο ή θα "καώ" στο τέλος?

β)Για αερόβια... Να κάνω ΗΙΤ το πρότυπο του "Body for Life" (Πρότυπο 20λεπτης Αερόβιας Προπόνησης) ή Αερόβια χαμηλής έντασης και μεγάλης διάρκειας π.χ. 40 min / 7 (kl/h) speed
(σύμφωνα με το στόχο μου πάντα)?

γ)Να κάνω και Αερόβια μετά τα βάρη ή να αρκεστώ στις μέρες που κάνω μόνο Αερόβια (ΤΡΙ-ΠΕΜ.-ΣΑΒ.)? αν ναί τί "είδους" Αερόβια να κάνω μετά τα Βάρη?

δ)θέλω να κάνω καμιά ώρα στον πυγμαχικό σάκο ή κολύμπι 2-3 φορές την εβδομάδα, πότε να κάνω ώστε να αποφύγω να κάψω μύς?

Όποια άλλη πρόταση (Γενικά ή Ειδικά) για το στόχο μου ευπρόσδεκτη!!!:D:D