Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Τρέξιμο: Έξω ή στο διάδρομο;

Voters
280. You may not vote on this poll
  • Σε διάδρομο.

    81 28.93%
  • Έξω.

    160 57.14%
  • Δε με νοιάζει.

    39 13.93%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 61 to 90 of 113
  1. #61
    Bodybuilding Newbie MrRomeo's Avatar
    Join Date
    10-06-11
    Location
    Xanthi, Greece
    Posts
    71

    Default

    Πιστευω πως εξω θα ηταν καλυτερα αλα και ο διαδρομος δεν βλαπτη
    Lift Heavy Life is too Short to be Weak

  2. #62
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    12-09-10
    Posts
    9

    Default

    Προτιμώ έξω... mp3... disturbed τσίτα και πάμε...
    Στον διάδρομο βαριέμαι πολύ γρήγορα... συν ότι πρωί πρωί που πηγαίνω συνήθως για αερόβια δεν έχει ανοίξει το γυμναστήριο μου ακόμα οπότε ο διάδρομος δεν αποτελεί καν επιλογή.

  3. #63
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default

    Θεωρουσα παντα βλακεια να καθεσε να τρεχεις σε εναν διαδρομο, χωρις εναλαγες εικονων, κλεισμενος μεσα, ενω μπορεις να βγεις εξω να το κανεις. Τωρα που αρχισα γυμναστιριο ομως καταλαβα οτι ειναι πολυ καλο το οτι εχεις μια σταθερη ταχυτιτα, δεν αυξομοιωνεις απο μονος σου επειδη κουραστικες λιγο και καθε βημα παει με αλλον ρυθμο κλπ. Και ειναι ωραιο που βλεπεις και ποσες θερμιδες καις (απο οσο ξερω υπαρχουν καπια gadjetακια που στο κανουν και σε απλο περπατιμα, αλλα νταξει, θεωροντας οτι δεν το εχουμε αυτο), ποση ωρα εχεις κανει, ποσες θερμιδες καις ανα ωρα με αυτην την ταχυτιτα κλπ.
    Ειναι βαρετο ομως, ιδικα αν δεν εχει καλη θεα το γυμναστιριο (οπως το δικο μου), και αν δεν εισαι με παρεα... Σκευτομαι απο την επομενη φορα να περνω mp3 μαζι μου, γιατι και η μουσικη του γυμναστιριου δεν μου αρεσει τοσο, αλλα και παλι δεν θα "ελαφρυνει" και πολυ την βαρεμαρα η μουσικη...
    Ή σκουρία και η σαπίλα...

  4. #64
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Όλα σχετικά είναι, για μένα είναι τρομερά βαρετό το έξω. Στο διάδρομο παίζω με τις μετρήσεις του παλμογράφου, βλέπω τηλεόραση, ακούω ραδιόφωνο κτλ.

    Επίσης το ότι το έξω είναι πιο δύσκολο από το διάδρομο και αυτό για μένα είναι ένα μικρός μύθος. Στο διάδρομο αναγκάζεσαι να τρέξεις σε μία σταθερή ταχύτητα χωρίς μικρές μειώσεις αν κουράζεσαι. Ειδικά αν βάζεις και σημαντική κλίση στο διάδρομο είναι πιο δύσκολο από έξω θεωρώ.

  5. #65
    New Member fazer's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    VOLOS
    Posts
    77

    Default

    προσφατα αγορασα διαδρομο και σωθηκα...
    πριν ετρεχα εξω,αλλα ειχα πολλους περιορισμους.δεν μπορουσα να τρεξω οποτε ηθελα.πχ βροχη και παγωνια το χειμωνα,νταλα ηλιος και ζεστη το καλοκαιρι.ο χρονος μου ειναι πολυ περιορισμενος και αν το αφηνα στην τυχη οποτε το επιτρεπει ο καιρος και οι συνθηκες θα εκανα αεροβιο 1 φορα το μηνα.
    πλεον τωρα το καθιερωσα 3 φορες την βδομαδα 2,30 με 3 το μεσημερι(εκ των πραγματων θα ηταν αδυνατο να τρεξω εξω με τον ηλιο να ζεματαει)

  6. #66
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,661

    Default

    Εγω ψηφισα διαδρομο λογω του οτι τωρα κανω 3 φορες τη βδομαδα μετα τα βαρη διαδρομο...
    Αν βεβαια χρειαστει να αυξησω θα πηγαινω,μου αρεσει πιο πολυ εξω γιατι εναλλασσονται εικονες...mp3 ή κινητο κ φυγαμε...
    Το διαδρομο τον προτιμω βεβαια αφου μπορεις να κρατησεις σταθερη ταχυτητα...
    Αλλα και εξω κ στο διαδρομο εντονο περπατημα

  7. #67
    Pumping Iron
    Join Date
    09-10-12
    Posts
    262

    Default

    Διάδρομο για να μάθεις το ρυθμό και να μετράς τη βελτίωση σου. Το αντίστοιχο έξω, είναι σε 400άρη γύρο σταδίου αλλά πού να το βρείς ;; Το έξω -ανώμαλος δρόμος- είναι μόνο για έμπειρους δρομείς.

  8. #68
    Unworthy
    Join Date
    15-05-13
    Posts
    13

    Default

    Attachment 15833

    Ξυπνάω το πρωί κάνω την συγκεκριμένη διαδρομή στην φωτό (το πήγαινε έλα...)δηλαδή ξεκινάω,φτάνω μέχρι ένα σημείο και πάλι πίσω (60min) . Εδώ που μένω δεν έχω την πολυτέλεια για διάδρομο. Την κάνω την διαδρομή βρέξει χιονίσει... Πίνω το κοκτέιλ μου και φεύγω! ένα λεμόνι στημένο,αφέψημα λουίζα με δενδρολίβανο και 300 καφεΐνη σε ταμπλέτες και λίγο στημένο τζίντζερ μέσα στο μίγμα... λίγο αηδία αλλα κάνει θαύματα !!!

  9. #69
    New Member pavlos23's Avatar
    Join Date
    29-07-12
    Location
    ATHENS
    Posts
    63

    Default

    Επιλέγω έξω γιατί το οξυγόνο και μια όμορφη διαδρομή δεν συγκρίνεται με τίποτα με έναν διάδρομο που βρίσκετε περικυκλωμένος από τέσσερις τοίχους και αν είναι και σε γυμναστήριο και όχι σε σπίτι τότε τρως και τη βρώμα του άλλου που φορά πάντα το ίδιο άπλυτο μπλουζάκι στο γυμναστήριο .(Έλεος ρε φίλε άλλαξε το η θα σου πάρω εγώ ένα )
    Επίσης ξεχνιέσαι και αυτό χρειάζεται κοιτάς τη φύση και όχι ένα καντράν με νούμερα.
    NEVER GIVE UP !

  10. #70
    New Member Aeg's Avatar
    Join Date
    30-04-12
    Posts
    73

    Default

    Παιδιά εγώ καμιά φορά βγαίνω για τρέξιμο ή περπάτημα κατά τις 2-3 το βράδυ. Είναι πολύ ωραίο που οι δρόμοι είναι άδειοι και σε διακατέχει ένα συναίσθημα ηρεμίας. Φυσικά τίποτα δεν συγκρίνετε με το τρέξιμο στην εξοχή. Επίσης αν τρέχεις έξω το πρωί που έχει ήλιο το σώμα σου παράγει και βιταμίνη D.

  11. #71
    Junior Bodybuilder A1200's Avatar
    Join Date
    25-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by MrRomeo View Post
    Πιστευω πως εξω θα ηταν καλυτερα αλα και ο διαδρομος δεν βλαπτη
    Αν δεν έχει γίνει συντήρηση στο διάδρομο οχι απλά βλάπτει αλλα περνεις τα γόνατα στη μασχαλη και φεύγεις
    je ne regrette rien

  12. #72
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-13
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    105

    Default

    το τρεξιμο στο διαδρομο ειναι καλυτερο κατα τη γνωμη μου. ξερεις την ταχυτητα που εχεις, τρεχεις σε επιπεδη επιφανεια και μπορεις να υπολογισεις ανετα ποσο ετρεξες σε χρονο και αποσταση.

  13. #73
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    θα με πειτε τρελο αλλα... εξω οταν εχει καταχειμωνω και μεσα καλοκαιρι.. ναι ναι και ομως ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΡΥΟ :D με κανει και νιωθω ποιο balboa και εχω ποιο πολυ διαθεση. με την ζεστη εχω μια εντονη νυστα

  14. #74
    Junior Bodybuilder nuar_space's Avatar
    Join Date
    25-11-11
    Location
    athens
    Posts
    202

    Default

    Εγω ειμαι του διαδρομου, μιας κ εξω ειναι πολυ πιο δυσκολο. Δλδ, οταν κανεις HIIT στον διαδρομο, κ στο 17 να το εχεις, το κανεις. Για καντε 4-5 σπριντ στο γηπεδο να δειτε γλυκα... Για μενα εχει τεραστια διαφορα το outdoor με το indoor...Πολυ μαγαλη η διαφορα στη δυσκολια. Απλα ειναι ευκολο κ πρακτικο το να κανουμε διαδρομο. Οχι ομως καλυτερο.

  15. #75
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-11-09
    Location
    .
    Posts
    123

    Default

    Για μένα το καλύτερο είναι συνδυασμός των 2.
    Διάδρομος για διαλειμματικές και έξω για long runs.

  16. #76

    Default

    Προτίμω το έξω, αν υπάρχει κάποια ωραία περιοχή. Αν είσαι σε κέντρο πόλης, χώρις κάποιο ωραίο πάρκο, καλύτερα διάδρομος.

  17. #77
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Καλά είναι και έξω αρκεί να υπάρχει γήπεδο ή πάρκο για αυτό το σκοπό. Τουλάχιστον εδώ υπάρχει πάρκο μόνο για τρέξιμο - περπάτημα. Σίγουρα θετικό το ότι αλλάζουν οι παραστάσεις και ότι σαν κίνηση είναι πιο φυσική. Το χειμώνα όμως δυσκολεύουν τα πράγματα.

    Στο διάδρομο όμως έχεις το πλεονέκτημα της διατήρησης σταθερής ταχύτητας (άρα και παλμών) και της κλίσης. Επίσης μπορείς να "αφεθείς" που λέει και o Dorian. Η κίνηση γίνεται αυτόματη χωρίς να ανησυχείς για το αν η ταχύτητα μένει σταθερή και έτσι μπορείς να κάνεις και άλλα πράγματα ταυτόχρονα. Εγώ πχ στο αερόβιο ακούω audiobook και ούτε καταλαβαίνω πως περνάει η ώρα.
    Last edited by stepan4; 07-09-13 at 17:20.

  18. #78
    Advanced Bodybuilder noucca's Avatar
    Join Date
    03-11-12
    Location
    Silver City
    Posts
    717

    Default

    Ξεκίνησα πρόσφατα το τρέξιμο στο διάδρομο, το καταχάρηκα, δεν το βαριέμαι, κι είπα να δοκιμάσω και το "έξω" που τόσο πολύ το επαινούν. Δε λέει με τίποτα να τρέχεις στις πλατείες της Ηλιούπολης. Πολλοί οι αντιπερισπασμοί, αυτοκίνητα, γέροι, σπασμένες πλάκες, χαμόδεντρα... Άσε που άμα σου την καρφώσει κι αποφασίσεις να ανεβάσεις την κλίση δε μπορείς να το κάνεις απλά πατώντας ένα κουμπί.
    Πάντως καμία σχέση η δυσκολία στο διάδρομο και στο δρόμο. Μπορεί στο διάδρομο να την αλλάζεις εσύ όποτε θες, αλλά στο φυσικό περιβάλλον σε θέλω κάστορα, που σ' αρέσει δε σ' αρέσει, τώρα έχει ανηφόρα.

    Βέβαια όλα τα άνω τα ανακαλώ αν έμενα σε άλλη πόλη, αν πχ έτρεχα στη λίμνη της Καστοριάς ή σε κανένα ειδυλλιακό τοπίο σαν τις φωτογραφίες που βάζετε.
    Last edited by noucca; 08-09-13 at 22:00.
    Αν δεν κοιτάς πού πας, θα πας εκεί που κοιτάς

  19. #79
    New Member
    Join Date
    08-09-13
    Posts
    13

    Default

    Δεν ξέρω γιατί αλλά το τρέξιμο στον διάδρομο το βαριέμαι τόσο ΠΟΛΛΛΥΥΥΥ όταν έξω έχει καλό καιρό

  20. #80
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Αν μιλάμε για τρέξιμο-τρέξιμο και όχι ζέσταμα-αποθεραπεία δεν συγκρίνονται. Έξω.

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  21. #81
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Quote Originally Posted by noucca View Post
    Ξεκίνησα πρόσφατα το τρέξιμο στο διάδρομο, το καταχάρηκα, δεν το βαριέμαι, κι είπα να δοκιμάσω και το "έξω" που τόσο πολύ το επαινούν. Δε λέει με τίποτα να τρέχεις στις πλατείες της Ηλιούπολης. Πολλοί οι αντιπερισπασμοί, αυτοκίνητα, γέροι, σπασμένες πλάκες, χαμόδεντρα... Άσε που άμα σου την καρφώσει κι αποφασίσεις να ανεβάσεις την κλίση δε μπορείς να το κάνεις απλά πατώντας ένα κουμπί.
    Πάντως καμία σχέση η δυσκολία στο διάδρομο και στο δρόμο. Μπορεί στο διάδρομο να την αλλάζεις εσύ όποτε θες, αλλά στο φυσικό περιβάλλον σε θέλω κάστορα, που σ' αρέσει δε σ' αρέσει, τώρα έχει ανηφόρα.

    Βέβαια όλα τα άνω τα ανακαλώ αν έμενα σε άλλη πόλη, αν πχ έτρεχα στη λίμνη της Καστοριάς ή σε κανένα ειδυλλιακό τοπίο σαν τις φωτογραφίες που βάζετε.
    νουκάκι, σε τέτοιες περιοχές δεν βγαίνεις για τρεξιμο μετά τις 8:00πμ...

    Αλλά το μυστικό είναι να βγεις μια απλή βόλτα, να εντοπίσεις τη διαδρομή που σε ενδιαφέρει ή σπυ αρέσει περισσότερο, τη διαδρομή που είναι πιο ασφαλής. Αν είσαι με αυτοκίητο να δεις και τι απόσταση καλύπτει για να έχεις τα στατιστικά σου (παίζει και το google earth Βέβαια για να μετρήσεις αποστάσεις). το τ΄ρεξιμο έτσι θα είναι πιο συστηματικό, σε συγκεκριμένη στιγμή θα μπεις στην ανηφόρα και σε άλλη σε κατήφορο.
    Ακόμα και με τα βάρη δεν είσαι συστηματική; Λες τώρα σήμερα θα κάνω πχ 2κέφαλα ή πόδια κλπ. Έτσι και με το τρέξιμο έξω θέλει το σύστημά του!
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  22. #82
    Advanced Bodybuilder razor023's Avatar
    Join Date
    17-04-09
    Location
    .
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by noucca View Post
    Ξεκίνησα πρόσφατα το τρέξιμο στο διάδρομο, το καταχάρηκα, δεν το βαριέμαι, κι είπα να δοκιμάσω και το "έξω" που τόσο πολύ το επαινούν. Δε λέει με τίποτα να τρέχεις στις πλατείες της Ηλιούπολης. Πολλοί οι αντιπερισπασμοί, αυτοκίνητα, γέροι, σπασμένες πλάκες, χαμόδεντρα... Άσε που άμα σου την καρφώσει κι αποφασίσεις να ανεβάσεις την κλίση δε μπορείς να το κάνεις απλά πατώντας ένα κουμπί.
    Πάντως καμία σχέση η δυσκολία στο διάδρομο και στο δρόμο. Μπορεί στο διάδρομο να την αλλάζεις εσύ όποτε θες, αλλά στο φυσικό περιβάλλον σε θέλω κάστορα, που σ' αρέσει δε σ' αρέσει, τώρα έχει ανηφόρα.

    Βέβαια όλα τα άνω τα ανακαλώ αν έμενα σε άλλη πόλη, αν πχ έτρεχα στη λίμνη της Καστοριάς ή σε κανένα ειδυλλιακό τοπίο σαν τις φωτογραφίες που βάζετε.
    τρεξε σε χορταρι ή χωμα.προστατευσε τις αρθρωσεις σου.

  23. #83
    Advanced Bodybuilder noucca's Avatar
    Join Date
    03-11-12
    Location
    Silver City
    Posts
    717

    Default

    Quote Originally Posted by Rea! View Post
    Αλλά το μυστικό είναι να βγεις μια απλή βόλτα, να εντοπίσεις τη διαδρομή που σε ενδιαφέρει ή σπυ αρέσει περισσότερο, τη διαδρομή που είναι πιο ασφαλής. Αν είσαι με αυτοκίητο να δεις και τι απόσταση καλύπτει για να έχεις τα στατιστικά σου (παίζει και το google earth Βέβαια για να μετρήσεις αποστάσεις). το τ΄ρεξιμο έτσι θα είναι πιο συστηματικό, σε συγκεκριμένη στιγμή θα μπεις στην ανηφόρα και σε άλλη σε κατήφορο.
    Ακόμα και με τα βάρη δεν είσαι συστηματική; Λες τώρα σήμερα θα κάνω πχ 2κέφαλα ή πόδια κλπ. Έτσι και με το τρέξιμο έξω θέλει το σύστημά του!
    Το σκέφτηκα, κι ευτυχώς που το ανέφερες κι εσύ γιατί είχα αρχίσει να φοβάμαι ότι με έπιασαν πάλι τα ψυχαναγκαστικά μου. Θέλει το ψάξιμό του και δεν ξέρω αν θα στρωθώ ποτέ να το κάνω, αφού έχω την άνεση του γυμναστηρίου. Πάντως σίγουρα αυτό θα γίνει στις διακοπές. Μην πάμε και πίσω στην προπόνηση επειδή εκεί πέρα είπαμε να πάμε σε κανά βουνό να ξεκουραστούμε.
    Αν δεν κοιτάς πού πας, θα πας εκεί που κοιτάς

  24. #84
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-13
    Posts
    163

    Default

    και με βροχη αδιαβροχο και ομπρελα και εξω. αν δειτε καποιον με ομπρελα να τρεχει στη βροχη, εγω θα ειμαι!
    εχω φαει κατι σουπες

  25. #85
    Banned New Member
    Join Date
    12-04-08
    Location
    .
    Posts
    33

    Default

    Να γράψω και εγώ το πόνημα μου.Αν κάποιος θέλει να είναι συγκεκριμένος σε αυτό που κάνει τότε το καλύτερο είναι ο διάδρομος σε συνδιασμό με κάποιο υπολογιστή χειρός για να τσεκάρεις παλμούς και θερμίδες και για να μην είναι στο "περίπου".Από την άλλη τα βαριά παιδιά (100+ κιλά) είναι δύσκολο να κάνουν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ τρέξιμο λόγω καταπόνησης των γονάτων από το μεγάλο βάρος και την πίεση που δέχονται.Σε αυτή την περίπτωση (που συμβαίνει και σε εμένα) ένα low-impact cardio όπως το στατικό ποδήλατο που όπως είπα σου δίνει σταθερότητα και συγκεκριμένα αποτελέσματα.Τώρα το τρέξιμο έξω αν και το κάνω πολλές φορές έχει ναι μεν καλά αλλά και πάαααααρα πολλά μειονεκτήματα.Τα καλά είναι ότι υπάρχει εναλλαγή εικόνων και παίρνεις καθαρό αέρα (εδικά στην εξοχή) και δεν βαριέσαι.Ωστόσο,τα αρνητικά υπερτερούν θαρρώ:Δεν σου δίνει σταθερότητα.Τι εννοώ;Θα βγεις έξω με κρύο,βροχή και χιόνι για να κάνεις το καθιερωμένο καθημερινό αερόβιο σου;Θα πλατσουρίζες σε νερά με λακούβες και θα είσαι με το άγχος μη γλιστρίσεις και πέσεις;Είναι μανίκι όπως και να το κάνουμε.Επίσης είναι πολύ επικίνδυνο γιατί έστω ότι το κάνεις το καλοκαίρι το απόγευμα που νυχτώνει αργά και όλα είναι κομπλέ αλλά το χειμώνα που σκοτεινιάζει νωρίς κινδυνεύεις μη σε χτυπήσει αμάξι (έστω κι αν έχεις π.χ φακό και σε βλέπουν,αν και εδώ που τα λέμε και την ημέρα μπορεί να σε πετύχει αμάξι),επίσης σε πιο ανοιχτές περιοχές υπάρχουν αγριόσκυλα που μπορεί να σου ορμήσουν,λακούβες στο δρόμο που σε δυσκολεύουν ή μπορεί να στραμπουλήξεις πόδι και ένα σωρό άλλοι παράγοντες που σου κόβουν την ταχύτητα,το ρυθμό και την ουσία:δηλαδή να κάνεις αερόβιο όπως θες.Εν ολίγοις,άνθρωπος που θέλει να κάψει λίπος,να ανεβάσει στάνταρ παλμούς και να το κάνει αυτό με σύστημα και κάθε μέρα,θα προτιμήσει διάδρομο.Οι δε heavyweight άνθρωποι από την άλλη,στατικό ποδήλατο και άγιος ο Θεός.Αυτά έχω καταλάβει από την έρευνα μου και από την εμπειρία μου.Τώρα,ο καθένας στη τελική αποφασίζει τι τον βολεύει καλύτερα.

  26. #86
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Αγαθοκλή, θα συμφωνήσω με κάποια που γράφεις με άλλα όμως θα διαφωνήσω.

    Συμφωνώ ότι ο διάδρομος προσφέρει απόλυτα ελεγχόμενες συνθήκες.
    Διαφωνώ ότι επί μονίμου βάσεως πρέπει να τσεκάρεις παλμούς και θερμίδες. Αν έχεις προβλημα υγιείας οκ για τους παλμούς, αλλά σε κάθε άλλη περίπτωση ο περιδοικός έλεγχος απλά για διαπίστωση προόδου αρκεί. Εκτός και αν θές να ανεβάζεις 200ρια κάθε μέρα.

    Για τα τυχόν εμπόδιο στο τρέξιμο έξω, αν εξαιρέσει κάποιος την έντονη βροχή όλα τα άλλα τα βρίσκω προσωπικά αστεία.
    Αν τρέχεις και είναι σκότάδι, εφοδιάζεσαι με ανακλαστικές ταινίες και φωτάκι λεντ. Απ΄ό εκεί και πέρα αν κάποιος φοβάται περισσότερο δεν βγαίνει στο δρόμο ούτε για να πάει λαική.
    Αν έχει αγριόσκυλα εφοδιάζεσαι με σπρεί πιπεριού ή συσκευη ηλεκτρισμου, εγώ προσωπικά έχω καλή συλλογή, γιατί δεν φοβάμαι μόνο τα 4ποδα.
    Αν έχει χιόνι είναι υπέροχη αίσθηση - μοναδική.
    Αν έχει ψοφόκρυο σε 10 λεπτά το έχεις ξεχάσει.
    Αν ψυχαλίζει δεν έγινε και τπτ. Ούτως ή αλλως αν θες να είσαι σωστό φοράς ρούχα που δεν κρατάνε την υγρασία. Σε πληροφορώ όταν τρέχει κανείς καλοκαίρι με 30+ βαθμούς ιδρώνει τόσο που η ψιχάλα είναι αστειότητα. Και αν καποιος φοράει σωστά παπούτσια δεν γλυστράει - αλίμονο. Με εξαίρεση τα νάικ, που έχουν ένα θέμα.

    Αυτη είναι η δική μου εμπειρία.

    ΥΓ: όταν η αδερφή μου έτρεξε στο μικρό μαραθώνιο το 2009 (έχασε τον μεγάλο χρυσό το 2010 γιατί γένναγε), έβρεχε, όχι πολύ, και το διασκέδασε αφάνταστα.. Εγώ δεν έτρεχα μαζί της. Αλλά για ηθική υποστήριξη είχα στηθεί στη γέφυρα στη Κατεχάκη και όταν την είδα να περνάει ούρλιαζα "καιτάκιιιιιιιι, καιτάκιιιιιιι". Ένας νεαρός πιο πέρα, δεν άκουσε καλά λόγω βροχής, αλλά με πολύ καλή διάθεση άρχισε να φωνάζει και αυτός, αλλά όχι "Καιτάκι" αλλά "Λάκηηηηη". Κάτι τέτοια προκαλεί η βροχή, όλα τα άλλα οκ.
    Last edited by Rea!; 16-10-13 at 12:03.
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  27. #87
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-01-11
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by Rea! View Post
    Αν έχει αγριόσκυλα εφοδιάζεσαι με σπρεί πιπεριού ή συσκευη ηλεκτρισμου, εγώ προσωπικά έχω καλή συλλογή, γιατί δεν φοβάμαι μόνο τα 4ποδα.
    Rea πρεπει να εισαι προσεκτικη με τα σπρέι αυτοάμυνας (σπρέι πιπεριου) και τους εκκενωτες ηλεκτρικού ρεύματος (taser, stun guns) διοτι απαγορευεται ρητα απο τον νομο η κατοχη τετοιου ειδους αμυντικων οπλων.
    Σε εναν ελεγχο ρουτινας που καναμε πριν 1 μηνα περιπου, βρηκαμε στην κατοχη ενος 27χρονου Έλληνα ενα stun gun, ο 27 χρονος συνελήφθη και σε βάρος του σχηματίστηκε δικογραφία με την οποία παραπέμφθηκε σε εισαγγελέα Πλημμελειοδικών, ενώ το όπλο κατασχέθηκε.

  28. #88
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Εγω παντως σημερα για τρεξιμο-bodyweight προπονηση σε ενα γηπεδο. ( στιβος, μονοζυγα, γηπεδα )

    Απολαυστικη εμπειρια
    Victory loves preparation...

  29. #89
    Advanced Bodybuilder starakii's Avatar
    Join Date
    25-10-13
    Location
    ALLOUUUUUUU
    Posts
    742

    Default

    Δρομος και παλι δρομος , πιο challlenging και καθολου βαρετο
    Πρώτα τα παρατάει το μυαλό μετά το σώμα!!
    ''Ψάχνω ακόμα σα μαλάκας, ψάχνω...
    της ελπίδας μου να βρω το αποσπόρι.
    Σίγουρα κάποιος, θα ξέρει γι' αυτό.
    Ψάχνω στις μνήμες, μα πώς να τις γιάνω;
    Πρέπει να θες, δεν μπορώ με το ζόρι.''

  30. #90
    New Member
    Join Date
    03-09-13
    Posts
    16

    Default

    Έξω όταν το επιτρέπει ο καιρός!


 
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •