Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Εσύ, έχεις κατέβει σε αγώνες;

Voters
329. You may not vote on this poll
  • Ναι.

    38 11.55%
  • Σκοπεύω να κατέβω στο άμεσο μέλλον.

    32 9.73%
  • Θα κατέβαινα μόνο εαν...

    11 3.34%
  • Όχι, αλλά θα το ήθελα.

    60 18.24%
  • Οχι, το βρίσκω ανούσιο.

    59 17.93%
  • Όχι, [άλλος λόγος].

    33 10.03%
  • Δεν ξερω ακόμα, πιθανότατα στο μέλλον.

    42 12.77%
  • Δε μου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό.

    54 16.41%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 61 to 90 of 94
  1. #61
    Pumping Iron Eddie's Avatar
    Join Date
    04-09-10
    Location
    Hades
    Posts
    523

    Default

    Quote Originally Posted by DimitrisK View Post
    Αυτό μπορεί να το πάθει κάποιος που δεν έχει άλλα ενδιαφέροντα στη ζωή του και ζει μόνο μέσα από μια δραστηριότητά του όχι μόνο με το BBing. Δεν είναι προαπαιτούμενο λοιπόν να κατεβαίνεις σε αγώνες για να χαζέψεις. Έχει τόσα ενδιαφέροντα πράγματα η ζωή.
    Σιγουρα,δεν αντιλεγω!!Μπορεις να το παθεις και με ιππασια,και με το διαβασμα,και με το πλεξιμο κ.ο.κ. αλλα εδω μιλαμε για το ββ γι αυτο και το ανεφερα.

  2. #62
    New Member D.ANTONIADIS's Avatar
    Join Date
    26-05-09
    Location
    THESSALONIKI, Greece.
    Posts
    76

    Cool

    SYS IN 2014
    Attached Images Attached Images
    D.ANTONIADIS

  3. #63
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    το να κατεβει καποιος στην κατηγορια fitness δεν ειναι τοσο δυσκολο να σταθεις στην σκηνη!γιαυτο υπαρχουν παντα πολλες συμμετοχες στην κατηγορια!το δυσκολο βεβαια ειναι να εισαι στην τριαδα αλλα για εμπειρια θα ηταν πολυ καλη'θα ψηνομουν!!

  4. #64

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Οπως πολλα πραγματα σε τουτη τη ζωη ετσι και το bbing ειναι ενα ευχαριστο αθλημα-hobby-τροπος ζωης ΕΦΟΣΟΝ πληρουνται καποιες σημαντικες προυποθεσεις.Υγεια,ελευθερος χρονος απαλλαγμενος απο σοβαρες οικογενειακες και επαγγελματικες υποχρεωσεις και μια σχετικη οικονομικη ευχερεια.Παντα τα ομορφα που δινουν χαρα και γεμιζουν την καθημερινοτητα πολυ ευκολα γινονται συνηθεια και με το χρονο γινονται δυστυχως....παθος που σε γεμιζουν μεν,αλλα πολυ ευκολα ροκανιζουν την ψυχη.Καποια στιγμη ''ξυπνας'' και βλεπεις πως το να ξυπνας και να κοιμασαι με αυτοσκοπο το να γινεις τεραστιος ειναι ενα χαμενο παιχνιδι που δεν εχει τελειωμο.Ποσο μαλλον το να κατεβεις σε αγωνα που απαιτει πολλες πολλες θυσιες ,σωματικες και ψυχικες.Δεν θιγω καθολου το θεμα φαρμακα, γιατι ειναι καθαρα προσωπικη αλλα και κατ'αναγκη επιλογη,οπως και θεμα προτεραιοτητων.Η ουσια του να κατεβει καποιος σε αγωνες ή να προσπαθει να παραμεινει αγωνιστικος απο τη στιγμη που δεν γινεται για βιοποριστικους λογους ,εξυπηρετει μονο μια εγωιστικη ταση αυτοεπιδειξης και αυτοεπιβεβαιωσης.Σεβομαι τις θυσιες οσων κατεβαινουν εστω και για μια φορα στη ζωη τους, αλλα το ξαναλεω, απο τη στιγμη που δεν εχεις καποιο οικονομικο οφελος αμεσο η εμμεσο δεν βλεπω κανενα ουσιαστικο λογο που να προτρεψει καποιον να αγωνιστει.Εκτος αυτου, επειδη οι περισσοτεροι ειναι σε ηλικια που δεν αγωνισθηκαν για αλλα πιο σημαντικα πραγματα και ισως να τους ηρθαν και ολα δεξια μεχρι τωρα....θα ερθει η στιγμη που θα χρειαστει να δωσουν πολυ πιο σημαντικους αγωνες, ειτε με τη ζωη, ειτε ακομα πιο δυσκολα με τον ιδιο τους τον εαυτο και τοτε θα πρεπει να βγουν ''αναγκαστικα'' νικητες και δυστυχως τοτε η μυικη μαζα δεν θα ''μετραει'' καθολου.Προσωπικα ακομα και αν ειχα τα προσοντα να σταθω με αξιοπρεπεια στη σκηνη, δεν θα το επελεγα γιατι πρωτον δεν με εκφραζει σαν χαρακτηρα και δευτερον γιατι δεν θα ειχα να αποκομισω καποιο προσωπικο οφελος .Ζηστε την αγαπη για το αθλημα ο καθενας με τον δικο του τροπο ,ειτε μεσα ,ειτε εξω απο τους αγωνες και υπερασπιστειτε την υγεια σας,σωματικη και ψυχικη.

  5. #65
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    πραγματικα φανταστικα τα λογια σου...respect.μαθημα ζωης εδωσες φιλε και σαν αυτα που ειπες ( θα ερθει η στιγμη που θα χρειαστει να δωσουν πολυ πιο σημαντικους αγωνες, ειτε με τη ζωη, ειτε ακομα πιο δυσκολα με τον ιδιο τους τον εαυτο και τοτε θα πρεπει να βγουν ''αναγκαστικα'' νικητες και δυστυχως τοτε η μυικη μαζα δεν θα ''μετραει'' καθολου) ο καθενας μας κατι θα εχει να πει σαν παραδειγμα στη ζωη του.ισως να πρεπει να ανοιχτει καποιο τοπικ με εμπειριες ζωης που για μενα ειναι και το μεγαλύτερο κίνητρο για να πηγαινεις καθε μερα στο γυμναστηριο.τα μαθηματα της ζωης σε κανουν πιο δυνατο και πιο πεισμωμενο απο το οποιδηποτε αλλο.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  6. #66
    Pumping Iron ageloskorg's Avatar
    Join Date
    17-11-10
    Posts
    571

    Default

    Quote Originally Posted by HERCULES123 View Post
    Ζηστε την αγαπη για το αθλημα ο καθενας με τον δικο του τροπο ,ειτε μεσα ,ειτε εξω απο τους αγωνες και υπερασπιστειτε την υγεια σας,σωματικη και ψυχικη.


    Πφ...Ποσο τον παω τον ανθρωποοοοο...

    Εγω πιστευω πως σε ΚΑΜΙΑ κατηγορια δεν ειναι ευκολο να κατεβεις,
    θελει πολλες θυσιες οπως ειπε και ο Ηρακλης,και οι ''σωματικες'' θυσιες,
    ειναι αυτες που δεν μ αρεσουν καθολου.Τεσπα ο καθενας ας κρατησει
    αυτο που θελει απο το bbing για να του γινει ΑΓΑΠΗ και οχι στοχος..
    -Παππού,αγαπημένε,είπα,δωσ' μου μιαν προσταγή.
    -Φτάσε όπου μπορείς παιδί μου..
    -Παππού,φώναξα τώρα πιο δυνατά,δωσ'μου μιαν πιο δύσκολη,πιο κρητικιά προσταγή.
    -Φτάσε ΌΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊΣ παιδί μου..!!

  7. #67
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πολύ σωστό ποστ και με ουσία!!!

  8. #68
    Pumping Iron ThomasT's Avatar
    Join Date
    31-05-10
    Location
    Void
    Posts
    417

    Default

    Ενα απο τα καλυτερα ποστ που εχω διαβασει... μπροβο..!
    I will believe what others have doubted.
    -Kai Greene

  9. #69
    New Member
    Join Date
    22-08-11
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ο καθενας μας κατι θα εχει να πει σαν παραδειγμα στη ζωη του.ισως να πρεπει να ανοιχτει καποιο τοπικ με εμπειριες ζωης που για μενα ειναι και το μεγαλύτερο κίνητρο για να πηγαινεις καθε μερα στο γυμναστηριο.τα μαθηματα της ζωης σε κανουν πιο δυνατο και πιο πεισμωμενο απο το οποιδηποτε αλλο.


    Γιατι δεν ανοιγεις ενα τετοιο τοπικ εσυ? θα ηταν ενδιαφερον...
    Last edited by vas81; 15-09-11 at 14:44.

  10. #70
    Junior Bodybuilder Wargod's Avatar
    Join Date
    05-10-11
    Location
    Ηράκλειο
    Posts
    172

    Default

    Γυμναζομαι για τον ευατο μου και οχι για να δειξω το σωμα μου σε καποιους (εκτος απο τις κοπελες...!:P) και απο την στιγμη που δεν εχω στοχους στην σφαιρα του αγωνιστικου θα ελεγα οχι, ωστοσο ποτε δεν ξερεις τι σου επιφυλασει το μελον, οποτε ψηφισα πως δεν το εχω σκευτει. Δεν ξερω αλλωστε που θα με βγαλει η ενασχολισει και μπορει καποια στιγμη να εχω ενα σωμα καταληλο για αγωνες και εκεινη την περιοδο για καποιον λογο να εχω την ορεξη να το κανω.
    Ή σκουρία και η σαπίλα...

  11. #71
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-01-12
    Location
    amaliada hleias!!!!!!
    Posts
    66

    Default

    αν ποτε τα καταφερω πολυ θα το ηθελα!!!!!!!!!!

  12. #72

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Quote Originally Posted by Antonia 7 View Post
    αν ποτε τα καταφερω πολυ θα το ηθελα!!!!!!!!!!
    Αν ποτε το θελησεις πολυ σιγουρα θα τα καταφερεις!!

  13. #73
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    εγω αν κατεβω σε αγωνες θα ειμαι σαν τον τζαμπα της διαφημισης....
    Donnot fear...Kerberos is here

  14. #74
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Δεν θυμάμαι αν απάντησα στο τόπικ (μιας και είναι παλιό). Αλλά πλέον μπορώ να πω πως εκπλήρωσα το όνειρό μου.
    Κι επειδή όταν δοκιμάσεις μια φορά, μετά γλυκαίνεσαι και θες κι άλλο, πρώτα ο Θεός, να έχω την υγεία μου, θα το ξανα κάνω.
    Νιώθω τυχερή που έχω την πολυτέλεια να το κάνω, γιατί πολλά παιδιά το λαχταρούν αλλά οι περιστάσεις δεν τους το επιτρέπουν. Δεν λέω πως όλα είναι ρόδινα, ίσα ίσα, το αντίθετο. Αλλά μου δίνει τόση χαρά, που νιώθω πως μπορώ να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις. Τίποτα που αξίζει δεν αποκτιέται χωρίς θυσίες.

    Για μένα αθλητής δεν θεωρείται μόνο όποιος βάζει ένα μαγιό και ανεβαίνει στη σκηνή, αλλά όλοι όσοι αθλούνται το ίδιο σκληρά, θυσιάζουν χρόνο, χρήμα, διάθεση για να κατακτήσουν το δικό τους στόχο.
    Last edited by Kardoula; 22-12-12 at 10:45.

  15. #75
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post

    Για μένα αθλητής δεν θεωρείται μόνο όποιος βάζει ένα μαγιό και ανεβαίνει στη σκηνή, αλλά όλοι όσοι αθλούνται το ίδιο σκληρά, θυσιάζουν χρόνο, χρήμα, διάθεση για να κατακτήσουν το δικό τους στόχο.
    Επιτελους δικαιωνομαι....
    Μπορει να μην ανεβηκα στη σκηνη , αλλα "χτυπηθηκα" τοσο αδικα & ανελεητα για το σλιπακι - μαγιο μου.....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  16. #76
    Junior Bodybuilder bodys's Avatar
    Join Date
    14-07-12
    Posts
    155

    Default

    Σημερα οχι αλλα στο μελλον δεν το αποκλειω χωρις να το εχω βαλει ομως ως σκοπο...

  17. #77
    New Member
    Join Date
    21-09-10
    Location
    ΚΟΡΩΠΙ
    Posts
    18

    Default

    Κατεβηκα το 2004(6ος) ,2005 (5ος), και το 2006 (3ος) στην ΝΑΒΒΑ,το εκανα καθαρα για μενα μετα απο τοσα χρονια προπονησεων για να δω το επιπεδο μου.
    Αν μου λεγανε τωρα να το κανω δεν ξερω αν θα το 'κανα,αλλα τα δεδομενα τοτε,και αλλα τωρα.Μιλαω καθαρα οικονομικα καθως η ποιοτικη διατροφη και η προετοιμασια που πρεπει να κανεις για εναν αγωνα,εχει μεγαλη διαφορα απο την απλη διατροφη-προπονηση που κανεις οταν δεν κατεβαινεις.
    Να πω την αληθεια δεν μου αρεσει οτι ενω οι νικητες και οι καταταξη βγαινουν το πρωι,πρεπει να κανεις σοου το βραδυ για το κοινο,αλλα ετσι ειναι για ολους και οταν παιρνεις μερος το αποδεχεσαι.

  18. #78
    New Member tzak's Avatar
    Join Date
    14-08-10
    Posts
    21

    Default

    Εν έτη 2005 Νοέμβριο. Μεσαία κατηγορία ανδρών ΒΒ. 6ος στους 9.. Για πρώτη φορά καλά τα πηγα, ούτε είχα ψευδαισθήσεις, ούτε απογοητεύτηκα!! Εμπειρία πολύ καλή αλλά χρειάζονται πολλά χρήματα για μια πιό σωστη κ αξιοπρεπή εμφάνιση και επιφυλλάσομαι στο μέλλον.. 1.77 και 79 κιλά.. "λίγος"...

  19. #79
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Quote Originally Posted by bigsteve View Post
    υπαρχουν πολλα ατομα απο δω που θα μπορουσαν να κατεβουν σε αγωνες.παιδια μην φοβαστε δεν ειναι τιποτα δεν παιρνουν κεφαλια ουτε κοροιδευουν αν δεν κανετε κατι υπερβολικο.εγω πρωτη μου φορα ημουν 17 ετων μαθητης λυκειου ακομα.κατεβηκα με υψος 1,80 στα 87 κιλα κ επαιξα στην κατηγορια τζουνιορ.'
    το αθλημα μας ειναι υπεροχο δεν εχει ουτε αρχη ουτε τελος παιζουν ολοι για ολες τις ηλικιες,φυλλα,κιλα κ επιπεδα υπαρχει κ η αναλογη κατηγορια για ελατε που σας λεω...


    Attached Image:



    στην Παραπανω φωτο ειμαι 17 ετων το 1993 κατα την διαρκεια της 1ης προετοιμασιας μου 20 μερες πριν τον
    αγωνα. ΑΧ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΑΤΕ....[:-love]
    Φιλε,απο ποσων χρονων αρχισες bbing? :Ρ

  20. #80
    Junior Bodybuilder gio ko's Avatar
    Join Date
    01-06-12
    Location
    ? - ΛΕΥΚΑΔΑ
    Posts
    152

    Default

    αμεσο μελλον...
    BBing...

  21. #81
    Pumping Iron Diablo's Avatar
    Join Date
    04-04-11
    Posts
    404

    Default

    Aνυπομονουμε Γιωτα

  22. #82
    New Member
    Join Date
    30-04-11
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Δεν θυμάμαι αν απάντησα στο τόπικ (μιας και είναι παλιό). Αλλά πλέον μπορώ να πω πως εκπλήρωσα το όνειρό μου.
    Κι επειδή όταν δοκιμάσεις μια φορά, μετά γλυκαίνεσαι και θες κι άλλο, πρώτα ο Θεός, να έχω την υγεία μου, θα το ξανα κάνω.
    Νιώθω τυχερή που έχω την πολυτέλεια να το κάνω, γιατί πολλά παιδιά το λαχταρούν αλλά οι περιστάσεις δεν τους το επιτρέπουν. Δεν λέω πως όλα είναι ρόδινα, ίσα ίσα, το αντίθετο. Αλλά μου δίνει τόση χαρά, που νιώθω πως μπορώ να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις. Τίποτα που αξίζει δεν αποκτιέται χωρίς θυσίες.

    Για μένα αθλητής δεν θεωρείται μόνο όποιος βάζει ένα μαγιό και ανεβαίνει στη σκηνή, αλλά όλοι όσοι αθλούνται το ίδιο σκληρά, θυσιάζουν χρόνο, χρήμα, διάθεση για να κατακτήσουν το δικό τους στόχο.
    ετσι ακριβως ποσοι και ποσοι πατησαν πανω στην σκηνη και μετα χαθηκαν απο προσωπου γης μαλιστα πολλοι ουτε ξανασηκωσαν μπαρα. αθλητης μπορεις να εισαι και χωρις αγωνες

  23. #83
    Pumping Iron sofi12345's Avatar
    Join Date
    10-04-13
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    356

    Default

    Εγώ.. Μαλλον οταν μεγαλώσω...θα έχω φτιάξει κατά πολύ το σώμα μ μέχρι τότε ...
    "Strength does not come from winning. your struggles develop your strengths.
    When you go through hardships and decide not to surrender, that is strength

  24. #84
    Junior Bodybuilder gio ko's Avatar
    Join Date
    01-06-12
    Location
    ? - ΛΕΥΚΑΔΑ
    Posts
    152

    Default

    Quote Originally Posted by Diablo View Post
    Aνυπομονουμε Γιωτα
    εγω απο την αλλη αγχωνομαιιιιιιιι
    BBing...

  25. #85
    Pumping Iron Diablo's Avatar
    Join Date
    04-04-11
    Posts
    404

    Default

    Λογικο ρε συ...καθε αρχη και δυσκολη λενε.

  26. #86

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Quote Originally Posted by gio ko View Post
    εγω απο την αλλη αγχωνομαιιιιιιιι
    Εχεις καλο δασκαλο και προπονητη οποτε μην αγχωνεσαι!!Ολα καλα θα πανε!!

  27. #87
    Junior Bodybuilder gio ko's Avatar
    Join Date
    01-06-12
    Location
    ? - ΛΕΥΚΑΔΑ
    Posts
    152

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Εχεις καλο δασκαλο και προπονητη οποτε μην αγχωνεσαι!!Ολα καλα θα πανε!!
    μωρε αυτος καιρο φωναζε...εγω μονο τελευταιως πηρα μπρος!
    BBing...

  28. #88
    New Member Qlim4X's Avatar
    Join Date
    28-01-10
    Location
    Athens
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by gio ko View Post
    μωρε αυτος καιρο φωναζε...εγω μονο τελευταιως πηρα μπρος!
    Ποιος φωναζει?

    Καλιο αργα παρα ποτε ;)

  29. #89

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Βρε βρε...καλως τον!!

    Σιγα το αργα και εσυ βρε..μπουμπουκι ειναι ακομα!!

  30. #90
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    Quote Originally Posted by gio ko View Post
    αμεσο μελλον...
    καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!
    σε ποια κατηγορια?


 
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •