Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 11 of 44 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 301 to 330 of 1298
  1. #301
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    179

    Default

    παιδια νομιζω οτι το προβλημα ειναι ενα:

    Ιδιοκτητες / Γυμναστες

    ο λογος που το λεω αυτο ειναι οτι εχω βρεθει σε γυμναστηριο οπου ο τυπος δεν αφηνε ουτε φωνες, ουτε πηγαδακια, ουτε χαχανα. Επισης δεν αφηνε και μπιχλιδες. τους την ελεγε ασχημα.

    και τελικα ολοι τον σεβονταν!

    και σε τελικη αναλυση αν δεν βαλουν αυτοι ταξη ποιος θα το κανει?

    ολο αυτο δεν το ειχα παρει χαμαπαρι μεχρι που πηγα σε αλλο γυμναστηριο (δεν εβρησκα να παρκαρω πλεον εκει) και ειδα τι χαμος παιζεται.

    στο δευτερο, ο γυμναστης ηταν πολυ λασκας. το αποτελεσμα ηταν μια παρεα απο 8-10 ατομα ηλικιας 20-65 να γκαριζουνε μονιμως και να τσακονονται για ποδοσφαιρα!!!

    μια μερα λοιπον ταχω παρει χοντρα στο κρανιο. κανω squat, και εχουνε μαζευτει εκει δυο τρεις δεξια μου, αλοι τοσοι αριστερα, και μπροστα αλλοι τοσοι στους παγκους και γενικα διασπαρτοι. και να προσπαθω εγω να κανω squat και δοστου αυτοι να γκαριζουνε. Τοτε, πανε χρονια βεβαια, ειχε γινει ενα σκηνικο με τον τριανταφυλοπουλο που ειχε βγαλει κατι τηλεφωνικες συνομιλιες απο διατητες, παραγοντες κλπ που στηνανε παιχνιδια.

    Και οπως κανω squat βριζοντας παναγιες απο μεσα μου, ακουω εναν γυρω στα 50-55 να λεει: 'φρικαρησα τοσο πολυ που δεν μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ. δεν πηγα στη δουλεια το πρωι δεν ειχα κλεισει ματι ουτε λεπτο' και οπως ειμαι λεω μεχρι εδω ητανε, τωρα οσες φαμε κι οσες δωσουμε. παραταω λοιπον τα βαρη πισω, γυρναω σ' αυτον με πολυ σκατουφος ετοιμο για καυγα και του λεω, 'δε μου λες ρε μπαρμπα! πληρωνει μηπως κανενας τους λογαριαμους σου απ' αυτους? που εχασες τον υπνο σου δηλαδη???' κλεμενη η ατακα το ξερω αλλα ταιριαζε απολυτα. ο μπαρμπας και οι γυρω εμειναν κοκαλο. εγω να κοιταω αυτον ετοιμος να εκραγω, αυτος εμενα, και απ τους γυρω σεν μιλαγε κανεις.

    ακομα και σημερα δεν ξερω πως το εκανα αυτο, ειδικα αν σευτειτε οτι ητανε και γομαρια μερικοι απ αυτους.

    τελικα μαλον τους την ειπε ο γυμναστης prive γιατι απο τοτε κοψανε τις πολες γκαρικλες.

    τεσπα, τωρα μου ηρθε αυτο το περιστατικο και το ειπα... απλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι ολα ξεκινανε απ' τον γυμναστη.

  2. #302
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    Ο ιδιοκτητης οπως ειναι λογικο δεν θελει να διωχνει κοσμο.
    Στο δικο μου γυμναστηριο εχει βαλει ταμπελακια με ολες τις απαραιτητες νουθεσιες (να χρησιμοποιειτε πετσέτα κτλ),αλλα οπως καταλαβαινετε ουκ ολιγοι σφυριζουν αδιαφορα...οι ομιλιες και τα γκαρισματα ειναι στην ημερησια διαταξη αλλα το εχω παρει αποφαση οτι στα περισσοτερα γυμναστηρια ο κοσμος δεν παει για να γυμναστει,η εκγυμναση ερχεται δευτερη ή τριτη στους σκοπους!

  3. #303
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-05-09
    Location
    ροδος, πατρα, Greece.
    Posts
    112

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Tritsis

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by thodwrhs

    Me εχοχλει ο καραγκιοζης που ειναι π[ιττα στα αναβολικα...και χθες βαζει δυο παιδια να κανουν κοιλιακους σε ενα μηχανημα επειδη ηθελε το αλλο, και το πε με ειρωνικο υφος.μακαρι να μου το λεγε εμενα...θα του φερνα kana βαρακι κατακεφαλα...... :P
    </blockquote id=quote>

    ...τι είπε δηλαδή...?πηγαίνετε να κάνετε εκεί γιατί το θέλω μόνος μου αυτό...?σε ιδιωτικό γυμναστήριο με συνδρομή αυτό?
    </blockquote id=quote>

    αν και καθυστερημενα,θα σου πω πως ναι αυτο ειπε.το ξανακανε μετα και του την ειπα με ωραιο τροπο.ουτε βρισιδια τπτ.του λεω μεγαλε απο την στιγμη που πληρωνουμε η θα μπεις εναλαξ η θα περιμενεις.εκανα και παραπονο στους γυμναστες και τον ξεχεσαν μετα αυτοι [:-bouncy][:-bouncy].εχει τωρα καμια 10αρια μερες που οταν με βλεπει πανω λεει και καλισπερα.αλλα ρε παιδια ελεος.τι θρασος ειναι αυτο???

  4. #304
    Junior Bodybuilder toubano19's Avatar
    Join Date
    28-07-09
    Location
    Greece.
    Posts
    173

    Default

    Εγώ στη περιοχή που μένω (Δυτική Αττική..) δεν υπάρχει γυμναστήριο της προκοπής. Συγκεκριμένα υπάρχουν 2 γυμναστήρια εκ των οποίων το ένα είναι αυτό που έχει το πολύ κόσμο και είναι ελεϊνά μικρό και το άλλο που έχει κάτι όργανα εκατονταετίας.
    Δεν υπάρχει υπεύθυνος στην αίθουσα των οργάνων για να επιβλέπει.
    Δεν θέλω να πω άλλα γιατί τρελαίνομαι.[:-devil]

  5. #305
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Σιχαίνομαι να βλέπω τις τσίχλες που έχουν φτύσει στον ψύκτη όταν πίνω νερό και δεν μου αρέσει που δεν βρίσκω πάγκο να κάνω τις ασκήσεις μου. Απλά σηκώνομαι και φεύγω!
    I want to train damn it!!!!

  6. #306
    New Member
    Join Date
    19-06-08
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    Να πω κ εγώ το δικό μου.
    1. Πήγα χθες πρώτη μέρα μετά τις διακοπές στο γυμναστήριο. Ήθελα να κάνω πιέσεις στήθους στον πάγκο. Αφού όλοι οι πάγκοι ήταν πιασμένοι, βέπω έναν να κάνει την ίδια άσκηση με αυτή που θέλω να κάνω κ εγώ. Αφού έχει κάνει 4 ψευτοσέτ, σηκώνεται από τον πάγκο, πέρνει και την πετσέτα και μου φάνηκε πως τελείωσε. Τον ρωτάω τελείωσες? Μου λέει με υφος όχι δεν τελείωσα. Του λέω να κάνουμε εναλλάξ? Και γυρνάει με υφάκι πάλι και μου λεέι κάτσε να τελειώσω εγώ πρώτα και μετά θα κάνουμε.......... Και εν το μεταξύ παίζει να έκανε και 5 λεπτά διάλειμμα ανάμεσα στα σετ.

    2. Στο γυμναστήριο έχουμε έναν "γιατρό" και καλά που κάνει βόλτες και μιλάει μόνο στις κοπελίτσες και δεν ξέρει και την τύφλα του....

    3. Με ενοχλεί επίσης που οι περισσότεροι καινούργιοι στο γυμ πότε δεν κάνουν διατάσεις. Έρχοντε κάνουν λίγο διάδρομο και κατευθείαν βάροι/όργανα. Όταν κάνει κάποιος άλλος διατάσεις τον κοιτάνε σαν να λένε "Κάνε διατάσεις κορόιδο" Χωρίς να ξέρουν ποιος πραγματικά είναι το κορόιδο.

    4. Και όταν κανουν 10λεπτα διαλείμματα μεταξύ των σετ.

    Αυτά τα λίγα ;)

  7. #307
    New Member
    Join Date
    19-06-08
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    Να πω κ εγώ το δικό μου.
    1. Πήγα χθες πρώτη μέρα μετά τις διακοπές στο γυμναστήριο. Ήθελα να κάνω πιέσεις στήθους στον πάγκο. Αφού όλοι οι πάγκοι ήταν πιασμένοι, βέπω έναν να κάνει την ίδια άσκηση με αυτή που θέλω να κάνω κ εγώ. Αφού έχει κάνει 4 ψευτοσέτ, σηκώνεται από τον πάγκο, πέρνει και την πετσέτα και μου φάνηκε πως τελείωσε. Τον ρωτάω τελείωσες? Μου λέει με υφος όχι δεν τελείωσα. Του λέω να κάνουμε εναλλάξ? Και γυρνάει με υφάκι πάλι και μου λεέι κάτσε να τελειώσω εγώ πρώτα και μετά θα κάνουμε.......... Και εν το μεταξύ παίζει να έκανε και 5 λεπτά διάλειμμα ανάμεσα στα σετ.

    2. Στο γυμναστήριο έχουμε έναν "γιατρό" και καλά που κάνει βόλτες και μιλάει μόνο στις κοπελίτσες και δεν ξέρει και την τύφλα του....

    3. Με ενοχλεί επίσης που οι περισσότεροι καινούργιοι στο γυμ πότε δεν κάνουν διατάσεις. Έρχοντε κάνουν λίγο διάδρομο και κατευθείαν βάροι/όργανα. Όταν κάνει κάποιος άλλος διατάσεις τον κοιτάνε σαν να λένε "Κάνε διατάσεις κορόιδο" Χωρίς να ξέρουν ποιος πραγματικά είναι το κορόιδο.

    4. Και όταν κανουν 10λεπτα διαλείμματα μεταξύ των σετ.

    Αυτά τα λίγα ;)

  8. #308
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by spalia

    Να πω κ εγώ το δικό μου.
    1. Πήγα χθες πρώτη μέρα μετά τις διακοπές στο γυμναστήριο. Ήθελα να κάνω πιέσεις στήθους στον πάγκο. Αφού όλοι οι πάγκοι ήταν πιασμένοι, βέπω έναν να κάνει την ίδια άσκηση με αυτή που θέλω να κάνω κ εγώ. Αφού έχει κάνει 4 ψευτοσέτ, σηκώνεται από τον πάγκο, πέρνει και την πετσέτα και μου φάνηκε πως τελείωσε. Τον ρωτάω τελείωσες? Μου λέει με υφος όχι δεν τελείωσα. Του λέω να κάνουμε εναλλάξ? Και γυρνάει με υφάκι πάλι και μου λεέι κάτσε να τελειώσω εγώ πρώτα και μετά θα κάνουμε.......... Και εν το μεταξύ παίζει να έκανε και 5 λεπτά διάλειμμα ανάμεσα στα σετ.

    2. Στο γυμναστήριο έχουμε έναν "γιατρό" και καλά που κάνει βόλτες και μιλάει μόνο στις κοπελίτσες και δεν ξέρει και την τύφλα του....

    3. Με ενοχλεί επίσης που οι περισσότεροι καινούργιοι στο γυμ πότε δεν κάνουν διατάσεις. Έρχοντε κάνουν λίγο διάδρομο και κατευθείαν βάροι/όργανα. Όταν κάνει κάποιος άλλος διατάσεις τον κοιτάνε σαν να λένε "Κάνε διατάσεις κορόιδο" Χωρίς να ξέρουν ποιος πραγματικά είναι το κορόιδο.

    4. Και όταν κανουν 10λεπτα διαλείμματα μεταξύ των σετ.

    Αυτά τα λίγα ;)
    </blockquote id=quote>

    +1

    Εγώ μια φορά ζήτησα από έναν να κάνουμε εναλλάξ στους κοιλιακούς και άρχισε να κλαίγεται σε στυλ «ρε φίλε τώρα ξεκίνησα». Μπήκα μετά από 15 λεπτά που τελείωσε τα 4Χ15 σετ που έκανε.
    I want to train damn it!!!!

  9. #309
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by spalia

    Να πω κ εγώ το δικό μου.
    1. Πήγα χθες πρώτη μέρα μετά τις διακοπές στο γυμναστήριο. Ήθελα να κάνω πιέσεις στήθους στον πάγκο. Αφού όλοι οι πάγκοι ήταν πιασμένοι, βέπω έναν να κάνει την ίδια άσκηση με αυτή που θέλω να κάνω κ εγώ. Αφού έχει κάνει 4 ψευτοσέτ, σηκώνεται από τον πάγκο, πέρνει και την πετσέτα και μου φάνηκε πως τελείωσε. Τον ρωτάω τελείωσες? Μου λέει με υφος όχι δεν τελείωσα. Του λέω να κάνουμε εναλλάξ? Και γυρνάει με υφάκι πάλι και μου λεέι κάτσε να τελειώσω εγώ πρώτα και μετά θα κάνουμε.......... Και εν το μεταξύ παίζει να έκανε και 5 λεπτά διάλειμμα ανάμεσα στα σετ.

    2. Στο γυμναστήριο έχουμε έναν "γιατρό" και καλά που κάνει βόλτες και μιλάει μόνο στις κοπελίτσες και δεν ξέρει και την τύφλα του....

    3. Με ενοχλεί επίσης που οι περισσότεροι καινούργιοι στο γυμ πότε δεν κάνουν διατάσεις. Έρχοντε κάνουν λίγο διάδρομο και κατευθείαν βάροι/όργανα. Όταν κάνει κάποιος άλλος διατάσεις τον κοιτάνε σαν να λένε "Κάνε διατάσεις κορόιδο" Χωρίς να ξέρουν ποιος πραγματικά είναι το κορόιδο.

    4. Και όταν κανουν 10λεπτα διαλείμματα μεταξύ των σετ.

    Αυτά τα λίγα ;)
    </blockquote id=quote>

    +1

    Εγώ μια φορά ζήτησα από έναν να κάνουμε εναλλάξ στους κοιλιακούς και άρχισε να κλαίγεται σε στυλ «ρε φίλε τώρα ξεκίνησα». Μπήκα μετά από 15 λεπτά που τελείωσε τα 4Χ15 σετ που έκανε.
    I want to train damn it!!!!

  10. #310

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by spalia


    3. Με ενοχλεί επίσης που οι περισσότεροι καινούργιοι στο γυμ πότε δεν κάνουν διατάσεις. Έρχοντε κάνουν λίγο διάδρομο και κατευθείαν βάροι/όργανα. Όταν κάνει κάποιος άλλος διατάσεις τον κοιτάνε σαν να λένε "Κάνε διατάσεις κορόιδο" Χωρίς να ξέρουν ποιος πραγματικά είναι το κορόιδο.

    </blockquote id=quote>

    Ούτε εγώ κάνω διατάσεις , αλλά δεν ήξερα ότι μπορεί να ενοχλώ κάποιον!:D

  11. #311

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by spalia


    3. Με ενοχλεί επίσης που οι περισσότεροι καινούργιοι στο γυμ πότε δεν κάνουν διατάσεις. Έρχοντε κάνουν λίγο διάδρομο και κατευθείαν βάροι/όργανα. Όταν κάνει κάποιος άλλος διατάσεις τον κοιτάνε σαν να λένε "Κάνε διατάσεις κορόιδο" Χωρίς να ξέρουν ποιος πραγματικά είναι το κορόιδο.

    </blockquote id=quote>

    Ούτε εγώ κάνω διατάσεις , αλλά δεν ήξερα ότι μπορεί να ενοχλώ κάποιον!:D

  12. #312
    New Member
    Join Date
    19-06-08
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Ούτε εγώ κάνω διατάσεις , αλλά δεν ήξερα ότι μπορεί να ενοχλώ κάποιον!</blockquote id=quote>


    χα0χαχ0α0χ0α00χα :D
    Ε, νταξει όταν λέω διατάσςις εννοώ ζέσταμα ;P
    Ούτε ζέσταμα δεν κάνεις? Τίποτα?

  13. #313
    New Member
    Join Date
    19-06-08
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Ούτε εγώ κάνω διατάσεις , αλλά δεν ήξερα ότι μπορεί να ενοχλώ κάποιον!</blockquote id=quote>


    χα0χαχ0α0χ0α00χα :D
    Ε, νταξει όταν λέω διατάσςις εννοώ ζέσταμα ;P
    Ούτε ζέσταμα δεν κάνεις? Τίποτα?

  14. #314
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-11-07
    Location
    .
    Posts
    11

    Default

    δηλαδη εαν δεν κανει εσενα σε ενοχλει;
    πραγματικα ειναι απιστευτο ποσο ανταγωνιστικους μπορει να μας κανει το γυμναστηριο.αρκει να διαβασεις μερικα ποστ παραπανω που οι περισσοτεροι τρωγονται πραγματικα με τα ρουχα τους και παρατηρουν τον καθενα τι ακριβως κανει.ελεος αντρες ειμαστε μη μπερδευεστε[:-boggled]

  15. #315
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-11-07
    Location
    .
    Posts
    11

    Default

    δηλαδη εαν δεν κανει εσενα σε ενοχλει;
    πραγματικα ειναι απιστευτο ποσο ανταγωνιστικους μπορει να μας κανει το γυμναστηριο.αρκει να διαβασεις μερικα ποστ παραπανω που οι περισσοτεροι τρωγονται πραγματικα με τα ρουχα τους και παρατηρουν τον καθενα τι ακριβως κανει.ελεος αντρες ειμαστε μη μπερδευεστε[:-boggled]

  16. #316
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by spalia


    3. Με ενοχλεί επίσης που οι περισσότεροι καινούργιοι στο γυμ πότε δεν κάνουν διατάσεις. Έρχοντε κάνουν λίγο διάδρομο και κατευθείαν βάροι/όργανα. Όταν κάνει κάποιος άλλος διατάσεις τον κοιτάνε σαν να λένε "Κάνε διατάσεις κορόιδο" Χωρίς να ξέρουν ποιος πραγματικά είναι το κορόιδο.

    </blockquote id=quote>

    Ούτε εγώ κάνω διατάσεις , αλλά δεν ήξερα ότι μπορεί να ενοχλώ κάποιον!:D

    </blockquote id=quote>

    Mε ενοχλείς εντόνως και απαιτώ αμέσως να αλλάξεις συμπεριφορά αυθάδη
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  17. #317
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by spalia


    3. Με ενοχλεί επίσης που οι περισσότεροι καινούργιοι στο γυμ πότε δεν κάνουν διατάσεις. Έρχοντε κάνουν λίγο διάδρομο και κατευθείαν βάροι/όργανα. Όταν κάνει κάποιος άλλος διατάσεις τον κοιτάνε σαν να λένε "Κάνε διατάσεις κορόιδο" Χωρίς να ξέρουν ποιος πραγματικά είναι το κορόιδο.

    </blockquote id=quote>

    Ούτε εγώ κάνω διατάσεις , αλλά δεν ήξερα ότι μπορεί να ενοχλώ κάποιον!:D

    </blockquote id=quote>

    Mε ενοχλείς εντόνως και απαιτώ αμέσως να αλλάξεις συμπεριφορά αυθάδη
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  18. #318
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by spalia

    Να πω κ εγώ το δικό μου.
    1. Πήγα χθες πρώτη μέρα μετά τις διακοπές στο γυμναστήριο. Ήθελα να κάνω πιέσεις στήθους στον πάγκο. Αφού όλοι οι πάγκοι ήταν πιασμένοι, βέπω έναν να κάνει την ίδια άσκηση με αυτή που θέλω να κάνω κ εγώ. Αφού έχει κάνει 4 ψευτοσέτ, σηκώνεται από τον πάγκο, πέρνει και την πετσέτα και μου φάνηκε πως τελείωσε. Τον ρωτάω τελείωσες? Μου λέει με υφος όχι δεν τελείωσα. Του λέω να κάνουμε εναλλάξ? Και γυρνάει με υφάκι πάλι και μου λεέι κάτσε να τελειώσω εγώ πρώτα και μετά θα κάνουμε.......... Και εν το μεταξύ παίζει να έκανε και 5 λεπτά διάλειμμα ανάμεσα στα σετ.

    2. Στο γυμναστήριο έχουμε έναν "γιατρό" και καλά που κάνει βόλτες και μιλάει μόνο στις κοπελίτσες και δεν ξέρει και την τύφλα του....

    3. Με ενοχλεί επίσης που οι περισσότεροι καινούργιοι στο γυμ πότε δεν κάνουν διατάσεις. Έρχοντε κάνουν λίγο διάδρομο και κατευθείαν βάροι/όργανα. Όταν κάνει κάποιος άλλος διατάσεις τον κοιτάνε σαν να λένε "Κάνε διατάσεις κορόιδο" Χωρίς να ξέρουν ποιος πραγματικά είναι το κορόιδο.

    4. Και όταν κανουν 10λεπτα διαλείμματα μεταξύ των σετ.

    Αυτά τα λίγα ;)
    </blockquote id=quote>


    Δλδ εγω που κανω διατασεις παντα γυρο στα 15 λεπτα........ενοχλω αυτους που δν κανουνε...........και θα με βριζουνε γιατι κανω μαλλον.....[:-bouncy][:-bouncy][:-bouncy]

  19. #319
    New Member
    Join Date
    19-06-08
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    οκ οκ ... Παραλείψτε το Νο 3... :P

  20. #320
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-08-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    18

    Default

    Σχετικά με το 3 του spalia.
    Δεν θα έλεγα ότι με ενοχλεί ότι κάποιοι ασκούμενοι δεν κάνουν διατάσεις μετά το διάδρομο (κάτι που επιβάλλεται όπως και το ζέσταμα + διατάσεις πριν το διάδρομο). Στο κάτω-κάτω μπορεί λόγω άγνοιας να μη το κάνουν. Και αυτό δεν ισχύει μόνο στις διατάσεις.
    Με ενοχλεί ότι δεν τους το λένε οι επιβλέποντες γυμναστές. Που ο ρόλος τους δεν είναι μόνο να κοιτάνε (το κοιτάζειν δεν χρειάζεται ειδικότητα γυμναστή). Πήγαινα παλιά σε γυμναστήριο που οι γυμναστές (πάντα τουλάχιστον 2) ενώ ήταν παρόντες φυσικά, απουσίαζαν πνευματικά. Επίτηδες κάποιες φορές όταν πέρναγαν από μπροστά μου έκανα τελείως λάθος την άσκηση (πχ μπροστινές έλξεις τροχαλίας με 40kg και τη μπάρα στραβή στις 45 μοίρες). Το βλέμμα πέρναγε αλλά καμιά αντίδραση... Και για αυτό (και όχι μόνο) πρόσφατα άλλαξα γυμναστήριο και τα πράγματα φαίνονται ποιο σοβαρά και επαγγελματικά.
    Νομίζω ότι με μια απλή εγγραφή στα γυμναστήρια δεν περιμένουμε personal trainer. Όμως μια επίβλεψη για το τι και πως κάνουμε κάτι πρέπει να υπάρχει. Είμαι σίγουρη ότι πολύς κόσμος εκτελεί λάθος τις ασκήσεις νομίζοντας το αντίθετο. Και δεν μπορεί εγώ ή ο πολύς κόσμος, όπως φαίνεται από τα posts στο forum, να το βλέπουμε και οι γυμναστές-επιτηριτές όχι.

  21. #321
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Garouf συμφωνώ μαζί σου. Ειδικά στα «μεγάλα» γυμναστήρια οι κακοπληρωμένοι και πολλές φορές απλήρωτοι γυμναστές δεν είναι καν παρόν στην αίθουσα με τα όργανα.
    I want to train damn it!!!!

  22. #322
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Ανέστη πρέπει να έρθεις στα weider μελισσίων όπου την ώρα που πάω συνήθως(4,30-5.30) δεν υπάρχει κανένας στον όροφο ή υπάρχει μια κοπελα που α)δεν γνωρίζω τπτ από γυμναστική β)δεν είναι ικανή να βοηθήσει σε διάφορες ασκήσεις.

  23. #323
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-08-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    18

    Default

    sergoun, το προηγούμενό μου γυμναστήριο ήταν της συγκεκριμένης αλυσίδας...[:-boggled]
    magman, όταν λες απλήρωτοι, το λες κυριολεκτικά; (ξυπνάς μέσα μου τη σοσιαλίστρια....[:-batman])

  24. #324

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Ρε σεις εντάξει σε εσάς τουλάχιστον υπάρχει κάποιος που έμμεσα(εντάξει μπορεί τελείως έμμεσα)γνωρίζει κάτι....σε εμάς εάν πας μόνος σου και θες βοήθεια,τότε ο μοναδικός που μπορείς να φωνάξεις(εάν δεν υπάρχει άλλο παιδί μέσα στο γυμναστήριο)είναι ο γείτονας...και κυριολεκτώ!!!!!!!!
    Πολλές φορές "κρατάει" το γυμνατήριο αυτός ο ηλικιωμένος κύριος γύρω στα 65(με μπάκα,σαγιονάρα-βερμούδα και φανέλα άσπρη από πάνω)μιας και του ανήκει και το κτίριο και φυσικά ο ιδιοκτήτης λείπει στις από κάτω καφετέριες....[:-blindfold]

    Μάλιστα έχει τύχει πολλές φορές να φεύγουμε με τα παιδιά που πάμε προπόνηση,η ώρα να είναι 18:00 και στο γυμναστήριο να μην είναι κανείς....αυτό θα πει "παθητικό εισόδημα".Να σημειώσω ότι η περιοχή είναι τίγκα στο γύφτο και είναι άξιο απορίας που ακόμη δεν το έχουν σηκώσει ΟΛΟΚΛΗΡΟ!:D
    Τί να πεις???Χ-Files[:-alien][:-alien][:-alien]

  25. #325

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Garouf

    Σχετικά με το 3 του spalia.
    Δεν θα έλεγα ότι με ενοχλεί ότι κάποιοι ασκούμενοι δεν κάνουν διατάσεις μετά το διάδρομο (κάτι που επιβάλλεται όπως και το ζέσταμα + διατάσεις πριν το διάδρομο). Στο κάτω-κάτω μπορεί λόγω άγνοιας να μη το κάνουν. Και αυτό δεν ισχύει μόνο στις διατάσεις.

    </blockquote id=quote>

    Από όσα έχω παρατηρήσει μέχρι τώρα κανείς δεν τραυματίζεται επειδή δεν έκανε διατάσεις ή διάδρομο.Οι περισσότεροι τραυματίζονται επειδή είτε κάνουν υπερβολικά κιλά , λάθος τεχνική , και ανεπαρκές ειδικό ζέσταμα είτε κάποιο συνδυασμό αυτών.Τέλος η υπερβολική διάταση ΠΡΙΝ την άσκηση έχει αποδειχτεί και κλινικά πολύ πρόσφατα ότι μειώνει την απόδοση.



    <blockquote id=quote>Quote:
    Με ενοχλεί ότι δεν τους το λένε οι επιβλέποντες γυμναστές. Που ο ρόλος τους δεν είναι μόνο να κοιτάνε (το κοιτάζειν δεν χρειάζεται ειδικότητα γυμναστή). Πήγαινα παλιά σε γυμναστήριο που οι γυμναστές (πάντα τουλάχιστον 2) ενώ ήταν παρόντες φυσικά, απουσίαζαν πνευματικά. Επίτηδες κάποιες φορές όταν πέρναγαν από μπροστά μου έκανα τελείως λάθος την άσκηση (πχ μπροστινές έλξεις τροχαλίας με 40kg και τη μπάρα στραβή στις 45 μοίρες). Το βλέμμα πέρναγε αλλά καμιά αντίδραση... Και για αυτό (και όχι μόνο) πρόσφατα άλλαξα γυμναστήριο και τα πράγματα φαίνονται ποιο σοβαρά και επαγγελματικά.
    Νομίζω ότι με μια απλή εγγραφή στα γυμναστήρια δεν περιμένουμε personal trainer. Όμως μια επίβλεψη για το τι και πως κάνουμε κάτι πρέπει να υπάρχει. Είμαι σίγουρη ότι πολύς κόσμος εκτελεί λάθος τις ασκήσεις νομίζοντας το αντίθετο. Και δεν μπορεί εγώ ή ο πολύς κόσμος, όπως φαίνεται από τα posts στο forum, να το βλέπουμε και οι γυμναστές-επιτηριτές όχι.

    </blockquote id=quote>

    Προσωπικα με έχουν συμβουλέψει πολλοί γυμναστές και συναθλητές μου.Ο λόγος πιστεύω είναι ότι τους το ζήταγα πρώτος εγώ , γιατί παραδεχόμουν την ασχετοσύνη μου.Οι περισσότεροι έφηβοι δεν δέχονται συμβουλές και πείθονται αποκλειστικά μόνο από έναν μεγάλο δικέφαλο.Εγώ δεν είμαι γυμναστής αλλά αν συμβουλέψω έναν πιτσιρικά θα με ακούσει κατευθείαν , ενώ μπορεί του λέω κάτι τελείως άκυρο και βλακώδες.Παρ' όλα αυτά δεν θα περάσει την πληροφορία που του δίνω από στοιχειώδη επεξεργασία. Αν ο γυμναστής δεν είναι bodybuilder ο ίδιος απλά δεν θα τον ακούσουν.Όπως και να έχει ,αυτός που θέλει να μάθει ,ρωτάει μόνος του, μαθαίνει μόνο και μόνο παρατηρώντας είτε μέσα στο γυμναστήριο είτε ακόμα μπαίνοντας στο youtube.

  26. #326
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-08-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    18

    Default

    Σε όλα τα πράγματα η υπερβολή κακό κάνει και όχι καλό (εκτός από το σεχ [:-smirk]).
    Όσο για τις διατάσεις, όπως το έχω μάθει από προπονητές: είναι από μόνες τους μορφή άσκησης και ποτέ δεν τις ξεκινάμε αν δεν έχει προηγηθεί ζέσταμα (η διάταση-τέντωμα σε κρύο μυ μπορεί να τον τραυματίσει). Στο τρέξιμο, πχ, τρέχουμε πολύ χαλαρά για λίγα λεπτά (για να ζεσταθούν οι μυς), μετά διατάσεις και μετά το κυρίως τρέξιμο. Και όλα να γίνονται σωστά (&lt;&gt; υπερβολικά). Όταν τελειώσουμε, για αποθεραπεία πάλι διατάσεις. Γενικά, όσον αφορά το τρέξιμο, ζέσταμα + διατάσεις 5-10 λεπτά πριν και διατάσεις έως 5 λεπτά μετά. Για τα χέρια σαν ζέσταμα περιστροφή ώμων χεριών μέχρι να νιώθουμε ότι κυκλοφορεί το αίμα. Όταν έπαθα οξιά τενοντίτιδα στο δεξί ώμο, διατάσεις και ενδυνάμωση με διέταξε ο φυσιοθεραπευτής και είμαι απόλυτα καλά (αποκατέστησα τη πλήρη κίνηση). Φυσικά υπάρχει και η αντίθετη άποψη που λέει μακριά απο διατάσεις. Αλλά αυτό μόνο στο internet το έχω διαβάσει (χωρίς να είμαι σε θέση να διασταυρώσω το background αυτού που το γράφει).
    Επίσης για την υπερβολή στα άλλα: νομίζω 2 παράγοντες που οδηγούν εκεί: ο εγωισμός και η ανυπομονησία. Δυστυχώς και τα 2, σύντομα θα μας οδηγήσουν ή στο τραυματισμό, ή στην ανία, ή στην απογοήτευση. Και ίσως στην εγκατάλειψη.
    Και τέλος: φυσικά και όποιος δεν ξέρει κάτι (και ξέρει ότι δεν το ξέρει), ρωτάει. Δεν είμαστε όλοι ειδικοί σε όλα. Πχ εγώ ξέρω από ΗΥ επαγγελματικά (το σπούδασα ? το κάνω επάγγλεμα), από εκγύμναση ξέρω ερασιτεχνικά ότι έχω διαβάσει ή με έχουν συμβουλεύσει (τρέξιμο κάνω με πρόγραμμα από προπονητή και ότι διαβάσω ή ρωτήσω στο γυμναστήριο ). Όμως ο ερασιτεχνισμός πολλές φορές είναι κακός σύμβουλος ειδικά όταν συνυπάρχει εγωισμός. Θεωρώ πολύ πιθανό ότι αυτός που έχει σπουδάσει στη γυμν. ακαδημία και το κάνει επάγγελμα στο γυμναστήριο ξέρει πολύ περισσότερα απο τους απλούς αθλούμενους - πελάτες. Και αν μου πει κάποιος «το κάνεις λάθος» σίγουρα θα δώσω βάση.
    Αν και ως Ελληνίδα τα Ξέρω-Όλα [:-jester]. Οπότε τι λέω;;;

  27. #327
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-07-08
    Location
    Πάτρα, Greece.
    Posts
    94

    Default

    ΕΈχω γράψει σε προηγούμενες σελίδες τι με ενοχλεί στο γυμναστήριο , ΄συμφωνώ με όλα τα παραπάνω και κυριολεκτικά θλίβομαι που το θέμα "προπόνηση" και "γυμναστήριο" έχει πάρει δρόμο εμπορικό και έχει καταντήσει εντελώς "εκμετέλλευση". Το στύλ "άντε μωρέ να έχουμε πολύ κόσμο στο γυμναστήριο και να τσιμπήσουμε τις συνδρομές και δεν μας νοιάζει τι θέλει ο καθένας " έχει γίνει της μόδας πλέον . Εγώ μετά από 6 χρόνια προπόνησης έμαθα μόνη μου τι ακριβώς θέλει το σώμα μου για να πετύχω αυτό που θέλω μέσα από εμπειρία, και κάτι άλλο από το πρώτο γυμνατήριο έφυγα γιατι ενώ πλησίαζα τον υπέυθυνο προπονητή θέλωντας τη γνώμη του και τα φώτα του , όντας άσχετη τότε, ο κύριος γούσταρε και το πήγαινε αλλού μέχρι που αναγκάστηκα να φύγω και να αλλάξω γυμναστήριο . Και κάτι άλλο ενοχλητικό στο τωρινό γυμναστήριο , μπάινοντας κάποια κοπέλα στην αίθουσα με τα βάρη , η οποία κυριευεται κυρίως από αρσενικά , την κοιτάζουν σαν ξερολούκουμο και αρχίζουν να βογγάνε ,να γλίφονται και τα συναφή ............... Άντε πια γιατί έχω πολύ κόσμο να τσουρομαδήσω φέτος !!! Όχι ότι δεν τους έχουμε συνδέσει κανονικά εμείς τα κορίτσια αλλά λίγη διακριτικότητα όταν κοιτάνε τον πόπό της άλλης δεν βλάπτει ..............Αυτα !!!!!
    Life is so beautiful!!

  28. #328
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-08-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    18

    Default

    Όντως, όπως λέει και η Essie το "άντε μωρέ να έχουμε πολύ κόσμο στο γυμναστήριο και να τσιμπήσουμε τις συνδρομές και δεν μας νοιάζει τι θέλει ο καθένας " έχει γίνει της μόδας πλέον. Και όχι μόνο στα γυμναστήρια
    Όλοι της αρπαχτής, ότι προλάβουμε: γκρινιάζουμε ότι έχει πέσει η κίνηση στα γυμναστήρια (εξού και μεγάλες αλυσίδες φαλίρισαν), αλλά να αυξήσουμε τις τιμές και όποιος έρθει. Ο τουρισμός στην Ελλάδα πάει από το κακό στο χειρότερο αλλά κανείς δεν ρίχνει τις τιμές (ακόμα και για τους ξένους είμαστε ακριβοί). Και δεν μπορώ να πω ότι και οι προσφερόμενες υπηρεσίες είναι ανώτερες ή έστω εφάμιλλου επιπέδου...
    Και οι μισθοί... Άστο καλύτερα

  29. #329
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-09-09
    Location
    Korydallos, Greece.
    Posts
    25

    Default

    -καμια φορα λεω ευτυχως στον εαυτο μου που δεν ειμαι αρχαριος και δεν εχω αυτο το βλεμμα του ''πρωτη μερα στο γυμναστηριο'' τυπου που ο καημενος ψαχνει ματαια ομως καποια βοηθεια απο τους γυμναστες...μαλιστα το να δειξεις μια ασκηση για τους γυμναστες (τους περισσοτερους τουλαχιστον)
    ειναι να σου δειξει που ειναι το μηχανημα!και βλεπεις τον καθε καημενο να αναρωτιεται που πρεπει να βαλει το ποδι και που το χερι!!
    -κατι αλλο ακομα που δεν μπορω στα γυμναστηρια ειναι η νοοτροπια του φουσκωτου που θεωρει οτι μονο αυτος αξιζει να γυμναστει και κανενας αλλος...και τολμα να κοιταξει εφηβους που ερχονται με απαξιωτικο βλεμμα αντι να τους παροτρυνει να γυμναστουν!!
    ognuno diffende la sua verita

  30. #330
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by manolios

    -καμια φορα λεω ευτυχως στον εαυτο μου που δεν ειμαι αρχαριος και δεν εχω αυτο το βλεμμα του ''πρωτη μερα στο γυμναστηριο'' τυπου που ο καημενος ψαχνει ματαια ομως καποια βοηθεια απο τους γυμναστες...μαλιστα το να δειξεις μια ασκηση για τους γυμναστες (τους περισσοτερους τουλαχιστον)
    ειναι να σου δειξει που ειναι το μηχανημα!και βλεπεις τον καθε καημενο να αναρωτιεται που πρεπει να βαλει το ποδι και που το χερι!!
    -κατι αλλο ακομα που δεν μπορω στα γυμναστηρια ειναι η νοοτροπια του φουσκωτου που θεωρει οτι μονο αυτος αξιζει να γυμναστει και κανενας αλλος...και τολμα να κοιταξει εφηβους που ερχονται με απαξιωτικο βλεμμα αντι να τους παροτρυνει να γυμναστουν!!

    +1[:-thumbu]
    </blockquote id=quote>
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor


 
Page 11 of 44 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •