Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 12 of 44 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast
Results 331 to 360 of 1298
  1. #331
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-04-08
    Location
    koridallos, Greece.
    Posts
    22

    Default

    λοιπον ξεκιναω το θαψιμο....

    μου την σπανε: οι βρωμυλοι των γυμναστηριων( ερωτηση ατομων: μα καλα φορασ αρωμα για να κανεις γυμναστικη..με απαντηση οχι για να μην βρωμαω) , ατομα που ερχονται με το φρεντο απο τα εβερεστ για να κανουν γυμναστικη, οπωσ και αυτοι που καθονται πανω στο μηχανημα και διαβαζουν πρωταθλητη, φως, κτλ...,οπως επισης και αυτους που καθονται 2 ωρες στο διαδρομο και 5 -10 λαλακες περιμενουν ποτε θα αποφασισουν να τελειωσουν, αυτους που ερχονται με φανελακια( δεν εννοω αμανικες μπλουζες) για να φαινονται οι τριχες στο στηθος και οι ανυπαρκτοι δικεφαλοι,οπως επισησ οι τυποι που ερχονται με παντοφλες και οι τυποι που περχονται λεσ και πανε βραδινη εξοδο, οι τυποι που παρατανε τα βαρη πανω στις μπαρες,οι θειες των γυμναστηριων που πατανε πανω στον διαδρομο οταν εσυ τρεχεις ( :S...τι να τουσ πεισ μετα )και μετα σου λενε "συγνωμη", οι αφαντοι γυμναστες, οι ασχετοι γυμναστες , οι γυμναστεσ που σε γραφουν για να πανε να κολησουνε σε κοπελιτσες, οι τουριστες του καλακαιριου, τα γυμναστηρια που κλεινουν συμβολαιο με ομαδες και την ωρα αιχμης ερχονται 20 ατομα και κανουν καταληψη ( ο λογος που εφυγα απο το προηγουμενο γυμναστηριο ηταν μια ορδη-ομαδα γαλατων-γυναικιου βολει), τα γυμναστηρια που οταν χαλανε τα μηχανηματα κανουν 1-2 μηνεσ να τα φτιαξουν..

    αχχχ αυτο ηταν ξαλαφρωσα...

  2. #332
    New Member
    Join Date
    19-06-08
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    Κλασσικός έλληνας : Χθες στο γυμναστήριο ενώ έκανα δικέφαλα ακούω έναν να κάνει σε έναν άλλον που ήταν ψιλογυμνασμένος : "Ηλία το κοντοσούβλι με πρωτείνη??" Παράτησα την άσκηση και έσκασα στα γέλια.... :P

  3. #333
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by steelkak

    ο λογος που εφυγα απο το προηγουμενο γυμναστηριο ηταν μια ορδη-ομαδα γαλατων-γυναικιου βολει
    </blockquote id=quote>
    Πραγματι πολυ ενοχλητικο...:D

    Σε ποιο γυμναστηριο πηγαινες;;(να παω και εγώ...)[:-angel]
    YOU can('t)change genes...

  4. #334
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-04-08
    Location
    koridallos, Greece.
    Posts
    22

    Default

    λολ στην αρχη ηταν ωραια κοπελαρες ολες τους, αλλα μετα απο μια βδομαδα αρχισαν τα ..ωχ παλι αυτες, και οχι μονο απο μενα αλλα και απο αλλα παιδια..ηταν απιστευτα εκνευριστικο να πασ να παιξεις πχ πλατη και ολα μα ολα τα μηχανηματα να ειναι πιασμενα..παντωσ το γυμναστηριο κορυδαλλο ειναι.[:-tong2][:-tong2]

    PS: εμενα το σκεφτικο μου ειναι οταν παω γυμναστηριο παω να λιωσω . αν θελω να δω ζουζουνακια παω πλατεια ή παραλια[:-propeller][:-propeller]

  5. #335
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by steelkak


    PS: εμενα το σκεφτικο μου ειναι οταν παω γυμναστηριο παω να λιωσω . αν θελω να δω ζουζουνακια παω πλατεια ή παραλια[:-propeller][:-propeller]
    </blockquote id=quote>
    Καλα κανεις αλλα "το τερπνον μετα του ωφελιμου" ειδικα αμα δεν εχεις χρονο για πλατεια παραλια η βουνο!!!
    YOU can('t)change genes...

  6. #336
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-09-09
    Location
    Korydallos, Greece.
    Posts
    25

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by steelkak

    λολ στην αρχη ηταν ωραια κοπελαρες ολες τους, αλλα μετα απο μια βδομαδα αρχισαν τα ..ωχ παλι αυτες, και οχι μονο απο μενα αλλα και απο αλλα παιδια..ηταν απιστευτα εκνευριστικο να πασ να παιξεις πχ πλατη και ολα μα ολα τα μηχανηματα να ειναι πιασμενα..παντωσ το γυμναστηριο κορυδαλλο ειναι.[:-tong2][:-tong2]

    PS: εμενα το σκεφτικο μου ειναι οταν παω γυμναστηριο παω να λιωσω . αν θελω να δω ζουζουνακια παω πλατεια ή παραλια[:-propeller][:-propeller]
    </blockquote id=quote>

    που να ερθεις σε εμενα που ειδικα αυτην περιοδο το απογευμα ειναι γεματο με ομαδες μπασκετ ανδρων λες και δεν ειχε κοσμο το γυμναστηριο ηδη το απογευμα!!!!!μπορει και να εχεις ηδη ερθει..διπλα απο τα βιλατζ
    ognuno diffende la sua verita

  7. #337
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-04-08
    Location
    koridallos, Greece.
    Posts
    22

    Default

    tnx manolio με εσωσες ελεγα να ερθω εκει τωρα που τελειωνει ο χρονοσ στο gym αλλα τωρα παραμενω στο weider

  8. #338
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-04-08
    Location
    koridallos, Greece.
    Posts
    22

    Default

    επισης μου την σπαει ο καραγκιοζης-βοδι κολογερος που ειναι μεσα στα αποσυτηρια με τα "μυδια" εξω λες και εγω εχω ορεξη να την βλεπω

  9. #339
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by steelkak

    επισης μου την σπαει ο καραγκιοζης-βοδι κολογερος που ειναι μεσα στα αποσυτηρια με τα "μυδια" εξω λες και εγω εχω ορεξη να την βλεπω
    </blockquote id=quote>

    Και έλεγα ποιος θα το θίξει το θέμα? ρε φίλε? ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΑΥΤΑ!!!
    I want to train damn it!!!!

  10. #340
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Garouf όσων αφορά αυτό που με ρώτησες, ναι, ξέρω από φίλο ότι υπάρχει αλυσίδα η οποία έχει τους γυμναστές απλήρωτους επί μήνες!
    I want to train damn it!!!!

  11. #341
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by manolios

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by steelkak

    λολ στην αρχη ηταν ωραια κοπελαρες ολες τους, αλλα μετα απο μια βδομαδα αρχισαν τα ..ωχ παλι αυτες, και οχι μονο απο μενα αλλα και απο αλλα παιδια..ηταν απιστευτα εκνευριστικο να πασ να παιξεις πχ πλατη και ολα μα ολα τα μηχανηματα να ειναι πιασμενα..παντωσ το γυμναστηριο κορυδαλλο ειναι.[:-tong2][:-tong2]

    PS: εμενα το σκεφτικο μου ειναι οταν παω γυμναστηριο παω να λιωσω . αν θελω να δω ζουζουνακια παω πλατεια ή παραλια[:-propeller][:-propeller]
    </blockquote id=quote>

    που να ερθεις σε εμενα που ειδικα αυτην περιοδο το απογευμα ειναι γεματο με ομαδες μπασκετ ανδρων λες και δεν ειχε κοσμο το γυμναστηριο ηδη το απογευμα!!!!!μπορει και να εχεις ηδη ερθει..διπλα απο τα βιλατζ
    </blockquote id=quote>

    ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΦΙΛΕ!!! Έχω συνδρομή στο εν λόγω γυμναστήριο και ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΩ [:-censored].
    I want to train damn it!!!!

  12. #342
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-04-08
    Location
    koridallos, Greece.
    Posts
    22

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by magman

    Garouf όσων αφορά αυτό που με ρώτησες, ναι, ξέρω από φίλο ότι υπάρχει αλυσίδα η οποία έχει τους γυμναστές απλήρωτους επί μήνες!
    </blockquote id=quote>


    εγω εχω ακουσει οτι μια αλυσιδα οι γυμναστεσ που εχει ειναι υδραυλικοι, μπετατζηδεσ κτλ....( no offence) [:-boggled]
    εκει που παω ειχαν προσλαβει "γυμναστη" για τον οποιο ηξερα οτι δεν εχει καμμια σχεση με το "αθλημα"... παλι καλα που δεν τον χρειαζομουνα.....[:-propeller]

  13. #343
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Με ενοχλεί που κάποια επώνυμα γυμναστήρια βαράνε κανόνι.
    I want to train damn it!!!!

  14. #344
    New Member lia5020lia's Avatar
    Join Date
    26-08-09
    Location
    Pafos, Cyprus.
    Posts
    56

    Default

    Οταν ξεκίνησα να γυμνάζομαι πήγα σε ένα γυμναστηριο που ήταν κοντά στο σπίτι μου για να μην χάνω χρόνο στην διαδρομή. 59,80 ευρό ο μήνας. Προσοχή όχι 60,00 ευρό. Μετά πρόσεξα πως εκεί μέσα ήταν λίγο "ποιος φοράει πιό τρέντι φόρμα".Τέλος πάντων το αντιπαρέρχομαι.
    Μου έφτιαξε ένα πρόγραμμα ο "γυμναστής", τι να σας λέω τώρα, έπρεπε βάσει του προγράμματος του να κάνω κοιλιακούς και ραχιαίους 45 λεπτά. Δηλαδή πότε να έκανα και τα υπόλοιπα? Το παράτησα το πρόγραμμα του "γυμναστή" λοιπόν.Ο δάσκαλός μου (με μύησε στο ΒΒ) μου έφτιαξε ένα πρόγραμμα και μου έδειξε πως να εκτελώ τις ασκήσεις στο απίτι.
    Πήγαινα λοιπόν στο εν λόγω γυμναστήριο με το δικό μου πρόγραμμα και έκανα την γυμναστική μου. Ο βλάκας ο "γυμναστής" όλη την ώρα με έπριζε με ατάκες του τύπου: Γιατί το κάνεις αυτό? Γιατί βάζεις τόσα πολλά κιλα? Ποιός σου είπε να τα κάνεις αυτά? Γιατί κάνεις τόσα σετ?
    Δεν έδινα σημασία. Μια μέρα ήταν πρωί και ήμουν μόνη μου στο γυμναστήριο και ζήτησα από τον γυμναστή να με βοηθήσει στις πιέσεις πάγκου. Εξαφανίστηκε. Την επόμενη βδομάδα έπρεπε να ανανεώσω την συμδρομή μου, φυσικά δεν το έκανα.
    Βρήκα όμως ένα καταπληκτικό γυμναστήριο που ο ιδιοκτήτης είναι και ο γυμναστής και πολύ καλό παιδί. Τιμές πολύυυυυ καλές. Σε βοηθάει όταν του ζητήσεις. Δεν σε ενοχλεί κανείς όταν γυμνάζεσαι. Πρόσεξα επίσης ότι δεν είναι "ρατσιστικό" όπως άλλα γυμναστήρια που δεν δέχονται οικονομικούς μετανάστες. Ολοι όσοι έρχονται σε αυτό το γυμναστήριο κάνουν ΒΒ. Γυναίκα άλλη εκτός από εμένα δεν έχω δεί το τελευταίο τρίμηνο. Εγώ είμαι η μασκότ.Ολοι με βοηθάνε όταν πρέπει να ξεφορτώσω κάποια βάρη από τις μπάρες χωρίς να τους το ζητάω. Γενικά επικρατεί ένα πολύ ωραίο κλίμα και φιλικό θα έλεγα. Δεν βλέπεις επίδυξη ρούχων κ.λ.π. Μου αρέσει επίσης ότι είμαστε άτομα από πολλές διαφορετικές χωρες και διαφορετικές κουλτούρες. Ε τι άλλο να ζητάει κανείς από ένα γυμναστήριο?

  15. #345
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-04-08
    Location
    koridallos, Greece.
    Posts
    22

    Default

    .......Ε τι άλλο να ζητάει κανείς από ένα γυμναστήριο?

    οταν τελειωνουμε την γυμναστικη να εχουμε δωρεαν μεταπροπονητικο ροφημα δωρο απο το γυμανστηριο....

  16. #346

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εγω απλα δεν θελω να με ενοχλουνε, δηλαδη να μου πιανουν την κουβεντα και οταν κανω καπου θελω την ησυχια μου. Γιαυτο παντα ειμαι με ακουστικα με τιγκα την μουσικη οποτε και να μου μιλανε ...δεν τους ακουω. Αν θελει καποιος χωρις πολλες αλλαγες (μοιρες κλισης κλπ) να κανει στο διαλλειμμα μου κανενα προβλημα αλλα οταν με ρωτανε αν θελω να κανουμε μαζι παντα ρωταω τι θες να κανεις. Αν θεωρω οτι ειναι μεγαλη η φασαρια, του λεω οτι καλυτερα να κανει καπου αλλου. Το ξερω οτι αυτο ακουγεται "καπως" για ενα γυμναστηριο που δεν ειναι το προσωπικο μας αλλα μια αιθουσα που πρεπει να μοιραστουν πολλοι αλλα αν θελω να βγει η προπονηση οπως πιστευω εγω οτι ειναι καλυτερα πρεπει να γινομαι αντιπαθητικος μερικες φορες.

    Εχω δυστυχως ακομα την κακη συνηθεια να αφηνω μερικες φορες τα βαρη μεσα στην μεση... κυριως τους μεγαλους αλτηρες. Παρολα αυτα... αν βλεπω οτι ταλαιπωρειται καποιος εστω κι αν δεν τα εχω αφησει εγω, βοηθαω την κατασταση κι ετσι εξιλεωνομαι για τα δικα μου χαχα

  17. #347

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Εγω απλα δεν θελω να με ενοχλουνε, δηλαδη να μου πιανουν την κουβεντα και οταν κανω καπου θελω την ησυχια μου. Γιαυτο παντα ειμαι με ακουστικα με τιγκα την μουσικη οποτε και να μου μιλανε ...δεν τους ακουω. Αν θελει καποιος χωρις πολλες αλλαγες (μοιρες κλισης κλπ) να κανει στο διαλλειμμα μου κανενα προβλημα αλλα οταν με ρωτανε αν θελω να κανουμε μαζι παντα ρωταω τι θες να κανεις. Αν θεωρω οτι ειναι μεγαλη η φασαρια, του λεω οτι καλυτερα να κανει καπου αλλου. Το ξερω οτι αυτο ακουγεται "καπως" για ενα γυμναστηριο που δεν ειναι το προσωπικο μας αλλα μια αιθουσα που πρεπει να μοιραστουν πολλοι αλλα αν θελω να βγει η προπονηση οπως πιστευω εγω οτι ειναι καλυτερα πρεπει να γινομαι αντιπαθητικος μερικες φορες.

    Εχω δυστυχως ακομα την κακη συνηθεια να αφηνω μερικες φορες τα βαρη μεσα στην μεση... κυριως τους μεγαλους αλτηρες. Παρολα αυτα... αν βλεπω οτι ταλαιπωρειται καποιος εστω κι αν δεν τα εχω αφησει εγω, βοηθαω την κατασταση κι ετσι εξιλεωνομαι για τα δικα μου χαχα
    </blockquote id=quote>

    Ε καλά στα γυμναστήρια που πάτε εσείς οι natural τι να περιμένεις ...[:-grumpy]

    Έτσι Γιώργο [:-magnify]?

  18. #348

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Οταν καποιος δεν παιρνει την συγκεκριμμενη περιοδο ειναι natural, δεν νομιζω οτι το natural χαρακτηριζει και το ιστορικο του αθλητη... χαχα σωστα;

  19. #349

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Οταν καποιος δεν παιρνει την συγκεκριμμενη περιοδο ειναι natural, δεν νομιζω οτι το natural χαρακτηριζει και το ιστορικο του αθλητη... χαχα σωστα;
    </blockquote id=quote>

    Για ποιά περίοδο μιλάς Γιώργο? [:-shades] Γκουχου γκουχ [:-sing][:-propeller][:-smile_green]

  20. #350
    New Member
    Join Date
    19-06-08
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    Με ενοχλεί που πολλοι αλτήρες "technogym" δεν είναι καλά σφιγμένοι στα πλάγια...

  21. #351

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Οταν καποιος δεν παιρνει την συγκεκριμμενη περιοδο ειναι natural, δεν νομιζω οτι το natural χαρακτηριζει και το ιστορικο του αθλητη... χαχα σωστα;
    </blockquote id=quote>

    Για ποιά περίοδο μιλάς Γιώργο? [:-shades] Γκουχου γκουχ [:-sing][:-propeller][:-smile_green]
    </blockquote id=quote>

    Ρε παιδια ενας mod να σβησει τα ποστ του....αλλου mod :D[:-bouncy]:D

  22. #352

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Οταν καποιος δεν παιρνει την συγκεκριμμενη περιοδο ειναι natural, δεν νομιζω οτι το natural χαρακτηριζει και το ιστορικο του αθλητη... χαχα σωστα;
    </blockquote id=quote>

    Για ποιά περίοδο μιλάς Γιώργο? [:-shades] Γκουχου γκουχ [:-sing][:-propeller][:-smile_green]
    </blockquote id=quote>

    Ρε παιδια ενας mod να σβησει τα ποστ του....αλλου mod :D[:-bouncy]:D
    </blockquote id=quote>


    Are you taking the fifth ? [:-magnify]

  23. #353

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Ακριβως...ετυχε η μερα ρε γμτ, χτες να ητανε... θα ημουν πιο ανετος xaxa

  24. #354
    Bodybuilding Newbie NIKOLAS64's Avatar
    Join Date
    30-06-09
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    45

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vagos789

    Ο ιδιοκτητης οπως ειναι λογικο δεν θελει να διωχνει κοσμο.
    Στο δικο μου γυμναστηριο εχει βαλει ταμπελακια με ολες τις απαραιτητες νουθεσιες (να χρησιμοποιειτε πετσέτα κτλ),αλλα οπως καταλαβαινετε ουκ ολιγοι σφυριζουν αδιαφορα...οι ομιλιες και τα γκαρισματα ειναι στην ημερησια διαταξη αλλα το εχω παρει αποφαση οτι στα περισσοτερα γυμναστηρια ο κοσμος δεν παει για να γυμναστει,η εκγυμναση ερχεται δευτερη ή τριτη στους σκοπους!
    </blockquote id=quote>

    Ετσι ακριβως ειναι και το δικο μου γυμναστηριο,οσον αφορα τα ταμπελακια.Η διαφορα ειναι οτι κανεις δεν σφυριζει αδιαφορα γιατι ο ιδιοκτητης γυρναει συνεχεια στο χωρο και κανει παρατηρησεις,με καλο τροπο παντα.Μεχρι στιγμης εχω δει να διωχνει 2 ατομα(δινοντας τους πισω τα λεφτα τους)!! τον εναν γιατι μυριζε και δεν εφερνε πετσετα και τον αλλον γιατι οταν σηκωνε πολλα κιλα φωναζε σαν να τον σφαζανε[:-propeller] Και στους 2 ειχε κανει αρκετες παρατηρησεις!!

  25. #355
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-03-08
    Location
    .
    Posts
    2

    Default

    Πάω χθες στο (καινούργιο) μου γυμναστήριο, για να εφαρμοσώ το level 1 του προγράμματος βάσει επιπέδων του Brawny. Θυμίζω ότι το πρόγραμμα έχει σκουώτ, πιέσεις πάγκου, στρατιωτικές πιέσεις και κοιλιακούς.

    Ξεκινάω λοιπόν με πιέσεις πάγκου γιατί τα μηχανήματα για σκουώτ είναι κατειλημμένα. Να σημειώσω ότι παλιότερα πήγαινα για 1 χρόνο γυμναστήριο αλλά αναγκάστηκα να το κόψω στην Γ' λυκείου λόγω διαβάσματος. Είχα κάνει παλιότερα πιέσεις πάγκου,σκουώτ κτλ αλλά δεν ήμουν σίγουρος 100% για την τεχνική οπότε σκέφτηκα, ας ρωτήσω τον γυμναστή!

    Ρωτάω αρχικά για τις πιέσεις πάγκου, μου τις δείχνει, κανένα πρόβλημα (σωστά έκανα την άσκηση[:-bouncy]). Και μετά τον ρωτάω για στρατιωτικές πιέσεις.(σημείωση : στρατιωτικές πιέσεις δεν έχω ξανακάνει) Αφού με κοιτάει σαν εξωγήινος για λίγο, μου λέει 'ποιός σου είπε αυτό το πρόγραμμα?' και του απαντάω 'έχει σχέση?', οπότε μου λέει 'όποιος στο είπε, να σου δείξει εκείνος τις ασκήσεις!' και ανταπαντάω εγώ 'καλύτερα δηλαδή να έχω κανένα τραυματισμό επειδή δεν κάνω σωστά την άσκηση?!'. Στο τέλος 'ενδίδει' (με δυσκολία) και μου δείχνει την άσκηση ενώ παράλληλα μου λέει ότι δεν έχω τάκτ(!!) και ότι είναι σαν 'να πηγαίνεις να παίρνεις σουβλάκι απ' το ένα σουβλατζίδικο και να ζητάς χαρτοπετσέτες από το άλλο'! (τα λόγια του ακριβώς).

    Φυσικά να τονίσω ότι πιο πριν είχα δει την εκτέλεση ΟΛΩΝ των ασκήσεων στο exrx αλλά δεν ήμουν 100% σίγουρος αν θα εφάρμοζα σωστά ότι είχα δει. Δεν πήγα δηλαδή τελείως άσχετος.

    Σημείωση : Όλα αυτά σε γνωστό γυμναστήριο-αλυσίδα στην Αγ. Παρασκευή...

  26. #356

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikolas17

    Πάω χθες στο (καινούργιο) μου γυμναστήριο, για να εφαρμοσώ το level 1 του προγράμματος βάσει επιπέδων του Brawny. Θυμίζω ότι το πρόγραμμα έχει σκουώτ, πιέσεις πάγκου, στρατιωτικές πιέσεις και κοιλιακούς.

    Ξεκινάω λοιπόν με πιέσεις πάγκου γιατί τα μηχανήματα για σκουώτ είναι κατειλημμένα. Να σημειώσω ότι παλιότερα πήγαινα για 1 χρόνο γυμναστήριο αλλά αναγκάστηκα να το κόψω στην Γ' λυκείου λόγω διαβάσματος. Είχα κάνει παλιότερα πιέσεις πάγκου,σκουώτ κτλ αλλά δεν ήμουν σίγουρος 100% για την τεχνική οπότε σκέφτηκα, ας ρωτήσω τον γυμναστή!

    Ρωτάω αρχικά για τις πιέσεις πάγκου, μου τις δείχνει, κανένα πρόβλημα (σωστά έκανα την άσκηση[:-bouncy]). Και μετά τον ρωτάω για στρατιωτικές πιέσεις.(σημείωση : στρατιωτικές πιέσεις δεν έχω ξανακάνει) Αφού με κοιτάει σαν εξωγήινος για λίγο, μου λέει 'ποιός σου είπε αυτό το πρόγραμμα?' και του απαντάω 'έχει σχέση?', οπότε μου λέει 'όποιος στο είπε, να σου δείξει εκείνος τις ασκήσεις!' και ανταπαντάω εγώ 'καλύτερα δηλαδή να έχω κανένα τραυματισμό επειδή δεν κάνω σωστά την άσκηση?!'. Στο τέλος 'ενδίδει' (με δυσκολία) και μου δείχνει την άσκηση ενώ παράλληλα μου λέει ότι δεν έχω τάκτ(!!) και ότι είναι σαν 'να πηγαίνεις να παίρνεις σουβλάκι απ' το ένα σουβλατζίδικο και να ζητάς χαρτοπετσέτες από το άλλο'! (τα λόγια του ακριβώς).

    Φυσικά να τονίσω ότι πιο πριν είχα δει την εκτέλεση ΟΛΩΝ των ασκήσεων στο exrx αλλά δεν ήμουν 100% σίγουρος αν θα εφάρμοζα σωστά ότι είχα δει. Δεν πήγα δηλαδή τελείως άσχετος.

    Σημείωση : Όλα αυτά σε γνωστό γυμναστήριο-αλυσίδα στην Αγ. Παρασκευή...
    </blockquote id=quote>

    Ηθικόν δίδαγμα:Ρωτάς για την εκτέλεση των ασκήσεων αυτόν με το μεγαλύτερο δικέφαλο:D:D:D:D[:-thumbu][:-thumbu]

  27. #357
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-03-08
    Location
    .
    Posts
    2

    Default

    Εδώ ο γυμναστής δεν είχε όρεξη να μου δείξει (που είναι δουλεία του κάτω-κάτω), λες αυτός με τον μεγαλύτερο δικέφαλο να κάθεται να μου δείχνει ασκήσεις κτλ?[:-psst]

    Αναγκαστικά μόνος μου θα ψάχνω πως γίνεται πιο σωστά η άσκηση, πως με πιάνει καλύτερα κτλ...

    Πάντως το πρόγραμμα στέφθηκε με επιτυχία γιατί σήμερα είμαι πιασμένος[:-bouncy]

  28. #358

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Γυμναστής??Ποιός γυμναστής??
    Αααα,το παιδί με τις φόρμες που επιβλέπει το χώρο με τα βάρη λες??
    [:-pirate][:-pirate]

  29. #359
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-02-09
    Location
    Chania-Athens, Greece.
    Posts
    219

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by KaKoFoNiX

    Αυτό που με ενοχλεί, χωρίς να είμαι μισογύνης είναι όταν τελειώνει το aerobic και ξεχύνονται στα μηχανίματα για τα πόδια κάτι κοριτσάρες με τα ετσι τους, τα αλλιώς τους και με αποσυντονίζουν.

    Εκεί που έκανα στήθος πάω και κάνω γάμπες[:-party]...

    ΟΧΙ ΚΟΛΑΝ ΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ
    </blockquote id=quote>

    +1

    Αν και τα κολάν με βοηθάνε όταν κάνω διάδρομο!! Περνάνε από μπροστά και κάνω πιο γρήγορα για να τις φτάσω!! χαχαχαχα!

    Πέρα από την πλάκα αυτό που με ενοχλεί περισσότερο, είναι τα θέματα υγιεινής. Να βλέπω άτομά χωρίς πετσέτα, ή να κάνουν ντούζ και να βγαίνουν ξυπόλυτοι, να βγαίνουν χωρίς να σκουπιστούν, να μην τραβάνε καζανάκια και οοοολα αυτά τα σιχαμένα. Έχω προσβάλει πολλούς κατά καιρούς και θα προσβάλω κι άλλους στο μέλλον αν χρειαστεί.
    Train Hard, Push yourself Forward--&gt; Enjoy the Result!!!

  30. #360
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Μ' ενοχλησε πολυ που εληξε η μηνιαια συνδρομη μου στις 11 του μηνα ξανα πηγα γυμναστηριο στις 15 και με χρεωσε στο μηνα αυτες τις 4 μερες που δεν πηγα.Εχει ομως η αχλαδα πισω την ουρα και θα κανω μια βδομαδα τσαμπα και ουτε που θα καταλαβει.Με τετοιες συμπεριφορες περιμενουν πελατες??Και ειμαι πελατης εκει 6 μηνες.Παλι να αλλαξω γυμναστηριο?
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!


 
Page 12 of 44 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •