Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 23 of 44 FirstFirst ... 1319202122232425262733 ... LastLast
Results 661 to 690 of 1298
  1. #661
    Pumping Iron chand2003's Avatar
    Join Date
    03-05-08
    Location
    Thessaloniki.
    Posts
    262

    Default

    Με ενοχλούν οι τύποι που κάνουν με τις ώρες σε ένα μηχάνημα. Είναι ένας παιδιά που την πρώτη μέρα που τον είδα έκανα 45λεπτά προπόνηση στήθος και μετά κάνα 10λεπτο κοιλιακούς. Από την αρχή που πήγα μέχρι τους κοιλιακούς έκανε στραβόμπαρα δικέφαλο. Μια άλλη μέρα έκανα ολόκληρη προπόνηση πόδια και αυτός ήταν στο σμιθ για ώμους. Αντε καλά με τη μπάρα έχει κι άλλη, αλλά με το σμιθ 45 λεπτά....Έλεος!
    Τώρα που άλλαξα γυμναστήριο και δεν ξέρω κανένα, δε μιλάω. Μου λείπει βέβαια η κατάσταση στο παλιό γυμναστήριο που ήμασταν όλοι γνωστοί μετά από 9 χρόνια αλλά από την άλλη αν αρχίσεις να δείχνεις και να πιάνεις την κουβέντα δεν πρόκειται να συγκεντρωθείς στην προπόνηση. Τρεις μήνες έχει που άλλαξα γυμν και κάνω επιτέλους την προπόνηση σε 45λεπτά με μια ώρα.
    Έχει τα θετικά έχει και τα αρνητικά η όποια κατάσταση....

  2. #662
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    στο γυμναστηριο μου ολοι εχουν μια μανια να κανουν στραβομπαρα δικεφαλα στο Ρακ για καποιο λογω, τη να πω..

  3. #663

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Kαι η κλασσικη ευγενικη αλλα ηλιθια ερωτηση..εχεις πολλα ακομα?(εννοει σετ)
    Συνηθως δεν απαντας εγωιστικα αλλα ευγενικα,οχι φιλε μου τελειωνω.Δηλ ποσα σετ θα μπορουσε να κανει καποιος στο ιδο μηχανημα,ωστε ν αργησει τοσο ,αλλα 2,3,4 ? οκ προπονηση κανουμε ,δεν το παιρνουμε ρεζερβε το ρημαδι το μηχανημα,α και ειναι και ενας φιλος μου μετα απο μενα που περιμενει ,αλλα δεν ειναι εδω τωρα κανει λιγο σαουνα και ερχεται.Λες και ειμαστε σε πανηγυρι και εχουμε κοψει χαρτι για σειρα χορου.

  4. #664
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    καλα ηρακλη και εγω ρωταω μερικες φορες ποσα εχεις ακομα για να βιαστει ο αλλος, γιατι αμα περιμενω να τελειωσει και αυτος κοβει βολτες και κανει να μπει σε καθε σετ κανα 10 λεπτο ε να παει να κανει μπαλετο

  5. #665
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Xaxa σε ποιο γυμναστηριο εισαι να ερθω να κανω τσαμπα;
    Πειράζει που δεν κατάλαβα τι εννοείς;;;

  6. #666
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Εδω καθετε ο αλλος και στελνει SMS, στη γκομενα μαλλον αν κρινω το χαμογελο το πονηρο, κανοντας ετσι παυση απο τη ασκηση κανα 3 λεπτο στο νερο. Πλησιαζει λοιπον ενα αλλο παλικαρι και του λεει ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΑ φιλε να κανουμε μαζι; Και του απανταει ο αλλος, "οχι να περιμενεις να τελειωσω ρε φιλε..."

    Αν τον ρωταγε αν αργει, παλι θα του την ελεγε...οποτε...
    Βρε αμα ειναι καφρος ο ανθρωπος, οπως και να του φερθεις, οπως και να τον ρωτησεις....τζαμπα σαλιο θα χαλασεις.

    Ειπαμε, Ελλας και το μεγαλειο σου !!!
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  7. #667
    Junior Bodybuilder convicted's Avatar
    Join Date
    06-11-10
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by HERCULES123 View Post
    Kαι η κλασσικη ευγενικη αλλα ηλιθια ερωτηση..εχεις πολλα ακομα?(εννοει σετ)
    Συνηθως δεν απαντας εγωιστικα αλλα ευγενικα,οχι φιλε μου τελειωνω.Δηλ ποσα σετ θα μπορουσε να κανει καποιος στο ιδο μηχανημα,ωστε ν αργησει τοσο ,αλλα 2,3,4 ? οκ προπονηση κανουμε ,δεν το παιρνουμε ρεζερβε το ρημαδι το μηχανημα,α και ειναι και ενας φιλος μου μετα απο μενα που περιμενει ,αλλα δεν ειναι εδω τωρα κανει λιγο σαουνα και ερχεται.Λες και ειμαστε σε πανηγυρι και εχουμε κοψει χαρτι για σειρα χορου.
    γιατι ειναι ηλιθια η ερωτηση?Μπορει αυτος που ασκηται την δεδομενη χρονικη στιγμη στο μηχανημα να εχει μολις μπει στο 1ο σετ και να εχει αρκετα αν κανει και ζεσταμα κλπ η ξεχνιεται και κανει λιγο μεγαλουτσικα διαλειμματα, γιαυτο πολυ απλα ρωταμε αν εχει αρκετα και μετα αν τον ενοχλει να κανουμε εναλλαξ(κατι που κανονικα ειναι αυτονοητο αλλα επειδη ελλαδα ειναι εδω καλο ειναι να προσεχουμε), αν λοιπον δεν τον ενοχλει η δεν κανει μικρα διαλλειματα εξαιτιας καποιου συγκεκριμενου προγραμματος κλπ κανουμε μαζι, αλλιως παμε σε αλλη ασκηση μεχρι να τελειωσει.Που ειναι το ανοητο της υποθεσης?

  8. #668
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by vanzel View Post
    Πειράζει που δεν κατάλαβα τι εννοείς;;;
    Eννοω οτι αν αγνοουν την υπαρξη σου, πας και κανεις τσαμπα χωρις να δινεις λογαριασμο. Εκτος και αν σε "θυμουνται" οταν ειναι να πληρωσεις.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  9. #669

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by convicted View Post
    γιατι ειναι ηλιθια η ερωτηση?Μπορει αυτος που ασκηται την δεδομενη χρονικη στιγμη στο μηχανημα να εχει μολις μπει στο 1ο σετ και να εχει αρκετα αν κανει και ζεσταμα κλπ η ξεχνιεται και κανει λιγο μεγαλουτσικα διαλειμματα, γιαυτο πολυ απλα ρωταμε αν εχει αρκετα και μετα αν τον ενοχλει να κανουμε εναλλαξ(κατι που κανονικα ειναι αυτονοητο αλλα επειδη ελλαδα ειναι εδω καλο ειναι να προσεχουμε), αν λοιπον δεν τον ενοχλει η δεν κανει μικρα διαλλειματα εξαιτιας καποιου συγκεκριμενου προγραμματος κλπ κανουμε μαζι, αλλιως παμε σε αλλη ασκηση μεχρι να τελειωσει.Που ειναι το ανοητο της υποθεσης?
    Ηλιθια εννοω....ρητορικη,και στο εξηγω: σε ενα συγκεκριμενο μηχανημα οτι και να κανεις(εκτος απο σκουωτ κ αρσεις )δεν εχει νοημα να κανεις πανω απο 3-4 σετ .Οποτε καποιος που γυμναζεται αλλα δεν μαμακιζεται σε 5 λεπτα εχει τελειωσει.Το να κανω εναλλαξ με καποιον σαφως και δεν εχω αντιρρηση και απο ευγενεια δεν θα το αρνηθω,αλλα να βαζω και να βγαζω τα κιλα δεν το αντεχω,να ειναι καποιος που κανουμε παρομοια κιλα ο.κ αλλα για προπονηση παω, δεν παω να τακτοποιησω το γυμναστηριο ανεβοκατεβαζοντας τους δισκους.Δεν το λεω υποτιμητικα σε καμια περιπτωση γιατι δεν ειμαι και ο Hulk αλλα θελω οταν κανω μια ασκηση να μην με ενοχλει κανενας ,αλλιως παω στην επομενη ασκηση-διαθεσιμο μηχανημα και συνεχιζω.

  10. #670
    Junior Bodybuilder convicted's Avatar
    Join Date
    06-11-10
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by HERCULES123 View Post
    Ηλιθια εννοω....ρητορικη,και στο εξηγω: σε ενα συγκεκριμενο μηχανημα οτι και να κανεις(εκτος απο σκουωτ κ αρσεις )δεν εχει νοημα να κανεις πανω απο 3-4 σετ .Οποτε καποιος που γυμναζεται αλλα δεν μαμακιζεται σε 5 λεπτα εχει τελειωσει.Το να κανω εναλλαξ με καποιον σαφως και δεν εχω αντιρρηση και απο ευγενεια δεν θα το αρνηθω,αλλα να βαζω και να βγαζω τα κιλα δεν το αντεχω,να ειναι καποιος που κανουμε παρομοια κιλα ο.κ αλλα για προπονηση παω, δεν παω να τακτοποιησω το γυμναστηριο ανεβοκατεβαζοντας τους δισκους.Δεν το λεω υποτιμητικα σε καμια περιπτωση γιατι δεν ειμαι και ο Hulk αλλα θελω οταν κανω μια ασκηση να μην με ενοχλει κανενας ,αλλιως παω στην επομενη ασκηση-διαθεσιμο μηχανημα και συνεχιζω.
    μονο στην περιπτωση που δεν εχεις παρομοια κιλα με τον αλλο αντιλαμβανομαι την ενοχληση σου, σε καθε αλλη περιπτωση εφοσον πας σε γυμναστηριο με αλλα ατομα αναγκαστικα πρεπει να κανεις καποιες παραχωρησεις, και εγω θελω να εχω ολο τον οροφο δικο μου αλλα tough luck ,τυχγαινει και κανουν και κανα 2 αλλοι παρολο που παω αργα, και βεβαια μιλαμε παντα για ιδανικες περιπτωσεις που ο ασκουμενος ξερει τι του γινεται και δεν θα χασομερησει γιατι 4 σετ μπορουν να βγουν και σε 5 μπορουν ομως πολυ ανετα και σε 10 αμα ο αλλος χαζευει, ασε που υπαρχουν γιαγιαδες που εχει τυχει να ρωτησω αν τελειωνουν για να λαβω αποστομοτικη απαντηση με γερη δωση απαξιωσης να μου λενε οτι μολις τελειωσουν θα κανει η αλλη γιαγια η φιλη τους γιαυτο νεαρε βρες τπτ αλλο , :P

  11. #671
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by PowerBuilderi View Post
    Eννοω οτι αν αγνοουν την υπαρξη σου, πας και κανεις τσαμπα χωρις να δινεις λογαριασμο. Εκτος και αν σε "θυμουνται" οταν ειναι να πληρωσεις.
    Δε νομίζω να σου δώσει κανείς σημασία......μα κανείς@!Κι άμα σε ρωτήσουν έχεις πρόχειρο και το όνομα ενός φίλου σου με ετήσια συνδρομή και όλα οκ!
    Ούτως ή άλλως κι εγώ που έχω πληρώσει συνδρομή ετήσια εδώ και ένα μήνα κάρτα μέλους δεν έχω πάρει ακόμη.....

  12. #672
    Bodybuilding Competitor
    Join Date
    28-03-10
    Posts
    595

    Default

    πολλα ειναι τα κακως κειμενα στα γυμναστηρια τη σημερον ημερα παιδες.
    κακα τα ψεμματα αφενος οι γυμναστηριουχοι στην πλειοψηφια τους δεν εχουν σχεση ως προς τη νοοτροπια με τους παλιους γυμναστηριουχους της 10ετιας του 80. καποιοι δεν εχουν μεγαλη σχεση με τα βαρη ,ενω και το κοινο στα σημερινα γυμναστηρια ειναι ανομοιογενες κατι που ως ενα σημειο ειναι λογικο αφου κανενα γυμναστηριο δε μπορει να συντηρηθει απο 10-15 σκληροπυρηνικους,ενω και οι καιροι εχουν αλλαξει και αυτο το κλιμα της παρεας που ειπωθηκε παραπανω σπανια το συναντας πλεον και σιγουρα οχι στα μεγαλα γυμναστηρια.

    για το θεμα της βοηθειας προς τους νεους ασκουμενους καλως η κακως η αληθεια ειναι καπου στη μεση.
    απο τη μια οντως κανεις δεν ασχολειται με τους νεους(γιατι δεν υπαρχει πια το κλιμα των παλιοτερων ετων στα γυμναστηρια), ακομα και αν αυτοι κανουν τραγικα λαθη,απο την αλλη υπαρχουν περιπτωσεις ατομων που ακομα κι οταν τους δινεις συμβουλες ,παιρνει το υφος του ξερολα και δε σου δινει πολυ σημασια. εμενα δε μου εχει τυχει αυτο(οσες φορες εδωσα συμβουλη σε καποιον με ακουσε) αλλα ξερω οτι εχει γινει σε πολλους αλλους.

    απο την αλλη καποιοι δυστυχως γινονται τσιμπουρια αν τους δωσεις λιγο θαρρος και δε σε αφηνουν να γυμναστεις με τιποτα μετα,και σε ρωτανε ενα σωρο (ανοητες και μη) ερωτησεις. οποτε προσωπικα εχω επιλεξει να μην ανακατευομαι αν δε με ρωτησει καποιος απο μονος του κατι.
    γενικα παντως το ολο θεμα ειναι πολυ παρεξηγημενο στην ελλαδα. ο ελληνας οπως ειπε κι ο αντωνης(powerbuilderi) καπου νομιζω οτι εχει μπερδεψει την εγγραφη στο γυμναστηριο με το personal. στο εξωτερικο ειναι εντελως διαφορετικα τα πραγματα. εκει, για οτι δεν ξερουν, το πληρωνουν,γιατι η γνωση ειναι δυναμη.
    εδω οι μισοι ελληνες θεωρει εαυτους ξερολες και δεν καταδεχονται να τους κανει καποιος personal,ενω οι αλλοι μισοι εχουν εχουν μαθει στο τσαμπα και εχουν την απαιτηση να ειναι ο γυμναστης απο πανω τους συνεχεια. καλως η κακως αυτο με 130 και 150 και 180 (η ακομα και με 300) ευρω το χρονο δε γινεται. τα γυμναστηρια δεν "αντεχουν" να πληρωνουν για να εχουν 5-10 γυμναστες και να εποπτευουν το χωρο συνεχεια. συνηθως εχουν 1 η 2 γυμναστες,αντε max 3. οταν εχει μεσα στο γυμναστηριο 50+ ατομα ειναι αδυνατον να τους παρακολουθουν ολους.

    απο την αλλη βεβαια καποιοι "γυμναστες" ακομα και σε ωρες που δεν ειναι αιχμης και που δεν εχει πολυ κοσμο και δεν εχουν πολυ δουλεια,ακομα κι αν βλεπουν καποιον αρχαριο να παιδευεται,δε δινουν σημασια,η δεν ειναι καν παροντες στα ελευθερα βαρη αφου ειτε μιλανε στις κοπελες στα μηχανηματα ειτε αραζουν στη ρεσεψιον με την κοπελα της υποδοχης ειτε απλα καθονται στο γραφειακι τους.

    γι'αυτο δυστυχως οπως ειπα και πιο πριν η αληθεια ειναι παντα καπου στη μεση ,και συνηθως σε μια στραβη κατασταση και οι 2 πλευρες φερουν ευθυνη
    Last edited by savage; 23-09-11 at 22:28.

  13. #673
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-07-11
    Location
    Αθήνα
    Posts
    138

    Default

    Πολύ σωστά αυτά που γράφεις.....
    Αλλά όταν όπως είπες κι εσύ 3 γυμναστές σε ένα όχι πολύ μεγάλο χώρο η αλήθεια και κάθονται και οι 3 είναι εξοργιστικό!Απορώ γιατί πληρώνονται.....ο ένας μιλάει στα γκομενάκια,ή άλλη πίνει καφέ και η άλλη κάθεται στη ρεσεψιόν....και καμιά 10-15 άτομα παιδεύονται να κάνουν μία άσκηση.....και την κάνουν λάθος...
    Κανείς δεν ζητάει personal με 200-300ε αλλά όχι και αυτό...Ούτε καν μία συνέντευξη δεν σου παίρνουν για τα τυπικά...Να σε ρωτήσουν τι θες να κάνεις,αν έχεις κάποιο ιατρικό πρόβλημα κτλ....έστω για τα μάτια του κόσμου....

  14. #674
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by savage View Post
    πολλα ειναι τα κακως κειμενα στα γυμναστηρια τη σημερον ημερα παιδες.
    κακα τα ψεμματα αφενος οι γυμναστηριουχοι στην πλειοψηφια τους δεν εχουν σχεση ως προς τη νοοτροπια με τους παλιους γυμναστηριουχους της 10ετιας του 80. καποιοι δεν εχουν μεγαλη σχεση με τα βαρη ,ενω και το κοινο στα σημερινα γυμναστηρια ειναι ανομοιογενες κατι που ως ενα σημειο ειναι λογικο αφου κανενα γυμναστηριο δε μπορει να συντηρηθει απο 10-15 σκληροπυρηνικους,ενω και οι καιροι εχουν αλλαξει και αυτο το κλιμα της παρεας που ειπωθηκε παραπανω σπανια το συναντας πλεον και σιγουρα οχι στα μεγαλα γυμναστηρια.

    για το θεμα της βοηθειας προς τους νεους ασκουμενους καλως η κακως η αληθεια ειναι καπου στη μεση.
    απο τη μια οντως κανεις δεν ασχολειται με τους νεους(γιατι δεν υπαρχει πια το κλιμα των παλιοτερων ετων στα γυμναστηρια), ακομα και αν αυτοι κανουν τραγικα λαθη,απο την αλλη υπαρχουν περιπτωσεις ατομων που ακομα κι οταν τους δινεις συμβουλες ,παιρνει το υφος του ξερολα και δε σου δινει πολυ σημασια. εμενα δε μου εχει τυχει αυτο(οσες φορες εδωσα συμβουλη σε καποιον με ακουσε) αλλα ξερω οτι εχει γινει σε πολλους αλλους.

    απο την αλλη καποιοι δυστυχως γινονται τσιμπουρια αν τους δωσεις λιγο θαρρος και δε σε αφηνουν να γυμναστεις με τιποτα μετα,και σε ρωτανε ενα σωρο (ανοητες και μη) ερωτησεις. οποτε προσωπικα εχω επιλεξει να μην ανακατευομαι αν δε με ρωτησει καποιος απο μονος του κατι.
    γενικα παντως το ολο θεμα ειναι πολυ παρεξηγημενο στην ελλαδα. ο ελληνας οπως ειπε κι ο αντωνης(powerbuilderi) καπου νομιζω οτι εχει μπερδεψει την εγγραφη στο γυμναστηριο με το personal. στο εξωτερικο ειναι εντελως διαφορετικα τα πραγματα. εκει, για οτι δεν ξερουν, το πληρωνουν,γιατι η γνωση ειναι δυναμη.
    εδω οι μισοι ελληνες θεωρει εαυτους ξερολες και δεν καταδεχονται να τους κανει καποιος personal,ενω οι αλλοι μισοι εχουν εχουν μαθει στο τσαμπα και εχουν την απαιτηση να ειναι ο γυμναστης απο πανω τους συνεχεια. καλως η κακως αυτο με 130 και 150 και 180 (η ακομα και με 300) ευρω το χρονο δε γινεται. τα γυμναστηρια δεν "αντεχουν" να πληρωνουν για να εχουν 5-10 γυμναστες και να εποπτευουν το χωρο συνεχεια. συνηθως εχουν 1 η 2 γυμναστες,αντε max 3. οταν εχει μεσα στο γυμναστηριο 50+ ατομα ειναι αδυνατον να τους παρακολουθουν ολους.

    απο την αλλη βεβαια καποιοι "γυμναστες" ακομα και σε ωρες που δεν ειναι αιχμης και που δεν εχει πολυ κοσμο και δεν εχουν πολυ δουλεια,ακομα κι αν βλεπουν καποιον αρχαριο να παιδευεται,δε δινουν σημασια,η δεν ειναι καν παροντες στα ελευθερα βαρη αφου ειτε μιλανε στις κοπελες στα μηχανηματα ειτε αραζουν στη ρεσεψιον με την κοπελα της υποδοχης ειτε απλα καθονται στο γραφειακι τους.

    γι'αυτο δυστυχως οπως ειπα και πιο πριν η αληθεια ειναι παντα καπου στη μεση ,και συνηθως σε μια στραβη κατασταση και οι 2 πλευρες φερουν ευθυνη
    Συμφωνω 100% οτι στο εξωτερικο το θεμα ειναι σε αλλο επιπεδο. Δυστυχως οπως και σε αλλα θεματα πολυ ποιο σοβαρα απο αυτο, στο εξωτερικο τα πραγματα εν σχεση με την επικρατουσα κατασταση στην Ελλαδα ειναι τουλαχιστον 100 χρονια μπροστα. Αυτο βεβαια οχι γιατι αυτοι ειναι ποιο "μαγκες" η ποιο πονηροι, αλλα εχουν διαφορετικη κουλτουρα, καθως επισης και συνηδηση.

    Στο θεμα της εποπτειας, θα διαφωνισω. 50 ατομα σε εναν χωρο με πλουσιο φωτισμο ειναι ΠΑΡΑ πολυ ευκολο να εποπτευθουν, εαν οι εποπτες εχουν τα ματια τους εκει που πρεπει να τα εχουν. Τωρα εαν οι 2-3 εποπτες χρειαζοντε και αλλους 4-5 βοηθους και εαν η μουσικη αυτη που ειναι ολη μερα δυνατη τους κουραζει τα ωτα, αν ο ηχος απο τα βαρη μετα απο 7 ωρες συνεχομενες γινετε κουραστικος και η αποδοση του εργαζομενου.....και λοιπα made in Greece comments...τοτε τι να πω...

    Και επειδη ο λογος για το personal training δινει και περνει τον τελευταιο καιρο και συναντω αρκετα συχνα PT's στα διαφορα εγχωρια και μη γυμναστηρια που επισκεπτομε, εδω στην Ελλαδα υπαρχει μια αντιληψη οτι ο PTer ειναι ο και γ@μω, που δεν μιλαει σε κανεναν να του πει εστω και το παραμικρο γιατι πρεπει να πληρωθει. (Ο Γιακουμπ...) αυτη ειναι και η επισημη γραμμη που λαμβανει λεει ο καθε γυμναστης απο την διευθηνση, βαση τα λεγομενα ενος αλλου επαγγελματια του χωρου που ειπωθηκαν μηνες πριν σε διπλανο forum.

    Θα συνιστουσα λοιπον σε αυτους τους εγκεφαλοχειρουργους, που εργαζοντε στα γυμναστηρια ΒΒ ενω οι ιδιοι εχουν τελειωσει σπουδες με ειδικευση ας πουμε παραδοσιακους χωρους (!!!) να επισκεπτουν ενα οργανωμενο γυμναστηριο του εξωτερικου και να δουν απο κοντα την συμπεριφορα τοσο των PTrs απεναντι στους οσους συναναστρεφοντε, οσο και των λοιπων εργαζομενων των γυμναστηριων αυτων και να σταματησουν να καβαλανε τα καλαμια γενικα.

    Τα σχολια μου δεν εχουν να κανουν με κανεναν προσωπικα απο τους συμμετεχοντες στην παρουσα συζητηση.
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  15. #675
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-09-11
    Posts
    13

    Default

    περιστατικο σημερα το απογευμα....
    είναι μια συγκεκριμένη κοπέλα που έρχεται συνεχεια στο γυμναστηριο βαμμένη..κι οταν λεω βαμμένη δεν εννοώ περιποιημένη αλλά...μαυρη σκια στα ματια..γκλιτερ...κτλ...σαν να ειναι ετοιμη να παει για clubbing..
    και αντε αυτο το ξεπερνάμε..γουστο της και καπέλο της...σέρνεται στο γυμναστηριο....λες και κανει βολτα στα μαγαζια μην τυχον και ιδρωσει κ χαλάσει το μακιγιαζ...ασε που καθε φορα οταν τυχαινω διπλα της στο διαδρομο μου κοβεται η ανάσα απο το πολυ άρωμα κ δεν μπορω να συνεχισω το τρεξιμο...πραγματικα πνιγομαι...κ αντε γουστο της κι αυτο
    αλλα ρε παιδια εχετε ξαναδει εσεις να κανει καποιος ποδια οργανα και να διαβάζει περιοδικο??ελεος...και δεν φτάνει αυτο..καθεται κανα 20λεπτο σε καθε οργανο για να κανει 15επαναληψεις.και δεν σηκωνει τον κ..λο της να κανει κ κανενας αλλος εναλλαξ...

  16. #676
    Bodybuilding Competitor
    Join Date
    28-03-10
    Posts
    595

    Default

    μιας και το τοπικ επανηλθε,να προσθεσω ενα δυο πραγματακια ακομα για το θεμ των γυμναστων στα γυμναστηρια.

    οπως ειπαμε το νομισμα εχει παντα 2 οψεις. δυστυχως η πλειοψηφια των γυμναστων που κανουν επιβλεψη οργανων (οχι αιθουσα) παιρνει 4-5 αντε μαξ 6 ευρω την ωρα.κι αυτα ελεγχεται το κατα ποσον πληρωνεται στην ωρα του. οποτε οταν ο αλλος ειναι απληρωτος η κακοπληρωμενος μην περιμενετε πολλα πραματα.

    για τη συνεντευξη που αναφερθηκε,οντως ετσι ειναι τα πραγματα. αλλα για ν καταρτιστει ενα σωστο προγραμμα γυμναστικης πρεπει ο γυμναστης να αφιερωνει παρααα πολλες ωρες για τον καθε πελατη ξεχωριστα. πρεπει να τον δει καταρχας σωματικα,να μαθει το παλιο προγραμμα του,ολο το αθλητικο ιστορικο του,το ιστορικο τραυματισμων και το παθολογικο ιστορικο του,το καθημερινο του προγραμμα ωστε να ξερει τι δουλεια κανει(χειρονακρικη η μη),ποσες ωρες δουλευει,ποσο κοιμαται,αν κανει και καποιο αλλο αθλημα,ποσες μερες και ποιες μερες και τι ωρες(πριν η μετα τη δουλεια πχ) θα γυμναζεται,τι τρωει και ποτε (αν και αυτο ισως θα επρεπε να το καθοριζει αυτος που βγαζει το προγραμμα),τι στοχους εχει,και γενικα ενα σωρο λεπτομερειες που σε εναν τριτο δεν ειναι γνωστες.

    αν τα παρει ολα αυτα να τα μελετησει και να καταρτησει ενα εξατομικευμενο προγραμμα κι οχι ενα "4χ10 και 3χ12 " φυλλαδιο,τοτε δε θα προλαβαινει να κανει τιποτα αλλο,ουτε καν ισως να προλαβαινει να τους εξυπηρετει ολους. αν το κανει στο σπιτι,εε εκει ειναι που λεμε "υπερωρια χωρις να πληρωνομαι".

    οχι οτι αυτο τους αθωωνει απο τα παντα.καθε αλλο. απλα ειναι αυτο που λεμε,το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι... δυστυχως...

  17. #677
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    ^^ εγω ειχα εναν θειο γκριζομαλλι στο προηγουμενο γυμναστηριο ο οποιος ειχε κιλακια πανω του και πεταγε και φλεβα που σε καθε διαλλειμα στο Preacher Curl εστρωνε την εφημεριδα απο πανω και εριχνε το διαβασμα του, οτι να ναι..

    οι χειροτεροι ειναι αυτοι που κανουν ποδηλατο και διαβαζουν αλλα ειναι τοσο χαζοι που δν μπορουν να τα κανουν και τα 2 ταυτοχρονα οποτε βλεπεις τα ποδια πανε με μισο χιλιωμετρο την ωρα και οταν το θυμουνται (συνηθως στην αλλαγη σελιδας) ανεβαζουν ρυθμους..

    εγω ειχα και μια Πως να το πω τωρα.. Πουστα--ρα θειο που ποζαρε τη φατσα του την τραβελικη ολη την ωρα, εβγαζε γλωσσα εξω, εφτιαχνε φρυδια...

    @ Savage: Φιλε νικο αυτο που λες δεν γινετε γιατι ενα τεραστιο ποσοστο τον ατομων που πανε γυμναστηριο δεν θα το ακολουθησουν, θα φανε σουβλακια.. διακοπες συνεχεια, ξεκουραση συνεχεια, σημερα δεν πειραζει δεν παω... Οποτε και να ηθελε ο γυμναστης, να κατσει να τα μαθει ολα αυτα και να του δωσει οδηγιες που κατα 80% δεν θα τις ακολουθησει δεν υπαρχει λογος..
    πλεον τα μεγαλα κυριως γυμναστηρια βγαζουν μια φθηνη συνδρομη τις ταξεως των 150 ευρω και το δουλευουν αλλιως.. Πληρωνουν οι περισσοτεροι, πανε 1 μηνα με το που βγει η προσφορα, 5-6 φορες ολο το χειμωνα και 1 μηνα γερα τον ιουνιο για να γινουν φετες..
    Last edited by stathis23; 27-09-11 at 23:38.

  18. #678
    Bodybuilding Competitor
    Join Date
    28-03-10
    Posts
    595

    Default

    σταθη εχεις απολυτο δικιο. αυτο που λες (σε συνδυασμο με την πενιχρη αμοιβη των γυμναστων) ,κανει ακομα και τους πιο ορεξατους και γνωστες γυμναστες να αποθαρρυνονται ,χωρις αυτο να τους αθωωνει για ολα ,οπως ειπα και σε πιο πανω ποστ μου.

    με αφορμη το σχολιο σου,θα πω και μια μικρη ιστορια.

    καποτε στα πρωτα μου βηματα,απαντουσα σε ολους και σε ολα,ασχολιομουν στο 100% με ολους ,ακομα και με αγνωστους που μου εστελναν μεηλ, η μου μιλουσαν στα φορουμ,στο msn/skype/facebook,η σε παιδια στο gym ( η απλα σε γνωστους του γνωστου κτλ) που ερχοντουσαν και με ρωτουσαν τι να κανουν,τι διατροφη και τι προγραμμα να ακολουθησουν. και μαλιστα δωρεαν τοτε σε πολλους εξ'αυτων. γιατι ειχα παρα πολυ μερακι και μου αρεσε να βοηθαω τον κοσμο(και καομα μου αρεσει)

    δυστυχως ομως οπως ειπες και συ,ελαχιστοι εχουν τη διαθεση-ορεξη να ασχοληθουν σοβαρα. το μονο που μου εμενε ηταν ατελειωτες ωρες να γραφω χαρτια η μηνυματα/μεηλ τα οποια δεν εκτελεστηκαν πανω απο 1-2 βδομαδες. και το προβλημα μου δεν ηταν το χρηματικο,οσο η απογοητευση που σου μενει . γιατι αυτο που θες πιο πολυ ειναι η ηθικη ικανοποιηση που νιωθεις οταν βλεπεις καποιον που βοηθησες ,να εχει αποτελεσμα. και συνηθως βλεπεις οτι σπαταλησες χρονο και ενεργεια και μερακι για το τιποτα.

    δυστυχως ειμαι βεβαιος πως πολλα παιδια που θα δουλευουν σε γυμναστηρια βλεπουν ομοιοτητες μεταξυ της καθημερινοτητας τους τους και της ιστοριας μου.

    δυστυχως το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι οπως προειπα. καλως η κακως ειμαστε απο τους πρωτους λαους σε παχυσαρκια και ειμαστε και ενας λαος,που κακα τα ψεμματα δεν εχει αθλητικη παιδεια,δεν θελει να μοχθησει,δε του αρεσει η σκληρη δουλεια,θελει μονο το αποτελεσμα,και το θελει τωρα, και τα παραταει ευκολα.

    οι ιδιοι οι ασκουμενοι,οι οποιοι συντηρουν τα γυμναστηρια,αρα και τους γυμναστες,οφειλουν να απαιτησουν περισσοτερα. πρωτα απ'ολα απο τον ιδιο τον εαυτο τους,μετα απο τους γυμναστηριουχους και μετα απο τους γυμναστες.

  19. #679
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Συμφωνω απολυτως σε ολο σου το Ποστ απο την αρχη μεχρι το τελος.

    ηταν πιστευω και λαθος η κινηση να βοηθησεις οποιονδηποτε σου ζηταγε βοηθεια, αυτο που θα εκανα εγω ηταν να τον δω τη δουλεια κανει γενικως και εαν ειναι στο σωστο δρομο να τον βοηθησω με τις γνωσεις μου. αυτα βεβαια στο φιλικο επιπεδο και οχι στο επαγγελματικο το οποιο πλεον το πληρωνεσαι

  20. #680
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Δεν ειναι ολοι οι γυμναστες το ιδιο.
    Οπως σε ολα τα επαγγελματα ετσι και σε αυτο υπαρχουν οι "κακοι" επαγγελματιες καθως επισης και οι "καλοι" επαγγελματιες.

    Αλιμονο αν παρουμε σβαρνα και ισοπεδωνουμε ετσι αυθαιρετα τα παντα και τους παντες. Ομως θα πρεπει να τονιστει το γεγονος οτι ο επιχειρηματιας, κοιταει τα + και τα - ενος ετησιου οικομικου ισοζυγιου, δεν τον ενδιαφερει αν ο "Χ", "Ψ" γυμναστης αισθανετε κακο πληρωμενος η ειναι απολυτα ευχαριστημενος με τις οικονομικες απολαβες του.

    Οπως λοιπον βγηκα και εγω στην αγορα και αρχισα να ρωταω "Τι δινετε ρε παιδια;" ο ενας μου ελεγε 10, ο αλλος ελεγε 12, ανελυσα λοιπον μια σειρα παραμετρους περαν των οικονομικων απολαβων (κυριως αυτες ελαβα υποψην αρχικα) και ειπα "Ναι συνεργαζομαστε". Απο την πρωτη μεχρι την τελευταια ημερα της συνεργασιας μας η αποδοση μου ακουμπαγε το 110%, προσπαθουσα τουλαχιστον.

    Αυτο που ακουω κατα καιρους, δεν ειμαι καλοπληρωμενος αρα δεν δουλευω καλα....με βρισκει λιγο ασυμφωνο...
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  21. #681
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by savage View Post
    οι ιδιοι οι ασκουμενοι,οι οποιοι συντηρουν τα γυμναστηρια,αρα και τους γυμναστες,οφειλουν να απαιτησουν περισσοτερα. πρωτα απ'ολα απο τον ιδιο τον εαυτο τους,μετα απο τους γυμναστηριουχους και μετα απο τους γυμναστες.
    Απειρως σωστο. Εχουν ευθυνη να ζητανε να πεταχτουν οι στραβωμενες μπαρες της ντροπης, τα ερασιτεχνικα μηχανηματα και να βαλουν rack, αξιοπρεπεις αλτηρες και διαδρομους που δε χαλανε καθε 2 μερες. Και μολις αλαξουν οι γυμναστηριουχοι και καταλαβουν οτι πρεπει να πουλανε αθλητισμο και οχι lifestyle, θα διορθωθουν και οι γυμναστες να ειστε σιγουροι.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  22. #682
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Να πω και εγώ ότι τόσα χρόνια που έχω αλλάξει διάφορα γυμναστήρια (η αλήθεια είναι τα περισσότερα σιδεράδικα) ποτέ δεν πέτυχα άνθρωπο που να ενδιαφέρεται.
    copy paste ένα πρόγραμμα για όλους, μια φορά το δείξαμε, αυτό είναι.

    Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις.
    Τα τελευταία 1-2 χρόνια, έτσι για να λέω ότι κάνω κάτι (αραια και που) πήγαινα στο δημοτικό γυμναστήριο του Ν.Ηρακλείου, πάνω από την Πλαπούτα για όσους γνωρίζουν.
    Εκεί εργαζόταν ένα παληκάρι, Περικλής το όνομά του, ο οποίος έτρεχε πανικόβλητος να δείξει και να βοηθήσει.
    Είχε το νου σε όλους και σε όλα. Ήξερε ακόμα, πότε και ποιος διάδρομος θα είναι ελεύθερος.

    Πάντα, όταν σε κάποιες ασκήσεις έβαζα παραπάνω κιλά ερχόταν από μόνος του: "Γιάννη, όταν είναι πες μου"

    Ήταν ο μόνος λόγος που στεναχωρήθηκα που έφυγα από το κ$%#χανείο.
    Πρώτη και μοναδική φορά μέχρι σήμερα είδα γυμναστή με τόσο επαγγελματικότητα, ευσυνειδισία αλλά και πάθος και αγάπη για αυτό που κάνει.

    Έτσι, σαν φόρο τιμής, ήθελα να το γράψω.
    Last edited by shadowmaker; 29-09-11 at 15:41.

  23. #683
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Quote Originally Posted by shadowmaker View Post
    Να πω και εγώ ότι τόσα χρόνια που έχω αλλάξει διάφορα γυμναστήρια (η αλήθεια είναι τα περισσότερα σιδεράδικα) ποτέ δεν πέτυχα άνθρωπο που να ενδιαφέρεται.
    copy paste ένα πρόγραμμα για όλους, μια φορά το δείξαμε, αυτό είναι.

    Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις.
    Τα τελευταία 1-2 χρόνια, έτσι για να λέω ότι κάνω κάτι (αραια και που) πήγαινα στο δημοτικό γυμναστήριο του Ν.Ηρακλείου, πάνω από την Πλαπούτα για όσους γνωρίζουν.
    Εκεί εργαζόταν ένα παληκάρι, Περικλής το όνομά του, ο οποίος έτρεχε πανικόβλητος να δείξει και να βοηθήσει.
    Είχε το νου σε όλους και σε όλα. Ήξερε ακόμα, πότε και ποιος διάδρομος θα είναι ελεύθερος.

    Πάντα, όταν σε κάποιες ασκήσεις έβαζα παραπάνω κιλά ερχόταν από μόνος του: "Γιάννη, όταν είναι πες μου"

    Ήταν ο μόνος λόγος που στεναχωρήθηκα που έφυγα από το κ$%#χανείο.
    Πρώτη και μοναδική φορά μέχρι σήμερα είδα γυμναστή με τόσο επαγγελματικότητα, ευσυνειδισία αλλά και πάθος και αγάπη για αυτό που κάνει.

    Έτσι, σαν φόρο τιμής, ήθελα να το γράψω.
    Μπραβο και στον Περικλη, αλλα και σε σενα φιλε μου που αναγνωρισες την αξια του και τον τιμας.

    Μακαρι να ειχαμε πολους Περικληδες στα γυμναστηρια που στελνουμε τα παιδια μας...
    Μακαρι να ειχαμε πολλους Περικληδες στα σχολεια των παιδιων μας.
    Μκαρι να ειχαμε πολλους Περικληδες στο σκεπτικο αυτο, σε ολους τους εργασιακους τομεις της χωρας μας.
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  24. #684
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Quote Originally Posted by Slack `N Track View Post
    Μπραβο και στον Περικλη, αλλα και σε σενα φιλε μου που αναγνωρισες την αξια του και τον τιμας.

    Μακαρι να ειχαμε πολους Περικληδες στα γυμναστηρια που στελνουμε τα παιδια μας...
    Μακαρι να ειχαμε πολλους Περικληδες στα σχολεια των παιδιων μας.
    Μκαρι να ειχαμε πολλους Περικληδες στο σκεπτικο αυτο, σε ολους τους εργασιακους τομεις της χωρας μας.
    Περικλης For President!!!

  25. #685
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Σημερα ο οροφος με τα ελευθερα βαρη ηταν ,απλα θαλαμος αεριων..
    θες ρε ανθρωπε να αεριστεις.. τραβα στην τουαλετα
    farts funny motivational animals.jpg
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  26. #686
    Junior Bodybuilder mchamil's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    ΣΗΤΕΙΑ ΚΡΗΤΗ
    Posts
    117

    Default

    παιδες, πανω απ' όλα η υγιεινη σωματος και χωρου , ειναι για μενα τα πιο βασικα σε ενα γυμναστηριο.
    Άτομα χωρις πετσετα να ποδοποτουν τους παγκους και τα μηχανηματα, να αφηνουν αλτηρες στη μεση και γενικα να μη τους καιγεται καρφι για κανενα.
    εγω προσωπικα πριν και μετα απο καθε μηχανημα εχω το καθαριστικο με το βεντεξ .....
    Να πας να βρεις μια μυγια να τη νε λες ¨λαλά¨

  27. #687
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Quote Originally Posted by Nastya View Post
    Σημερα ο οροφος με τα ελευθερα βαρη ηταν ,απλα θαλαμος αεριων..
    θες ρε ανθρωπε να αεριστεις.. τραβα στην τουαλετα
    Μπορει να μην προλαβεις, γιατι χεστηκε ακομα κι ο Πολυδωρος που`ναι στα ποδια γρηγορος, που λεει και ο παππους μου.

    @mchamil Και νομιζα οτι τα ειχα δει ολα...
    Παιρνω παντα πετσετα, αλλα αμα γινει και τπτ δεν πειραζει, ενισχυεται και το ανοσοποιητικο συστημα.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  28. #688
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Φιλική συμβουλή: μη φάτε ποτέ όσπρια τη μέρα των ποδιών

  29. #689
    Advanced Bodybuilder Slack `N Track's Avatar
    Join Date
    05-01-11
    Location
    Thess/Houston
    Posts
    1,143

    Default

    Σε τι εξυπηρετει να φορα κανεις γαντια, straps, ζωνη, (κρανος και σακιδιο εκστρατειας δεν ειδα) και να κανει πιεσεις με αλτηρακια 10 κιλων σε οριζοντιο παγκο;

    Τι θα δουμε ακομα...
    Pain is so close to pleasure...

    Supporting Anonymous

  30. #690
    Pumping Iron denis-opc's Avatar
    Join Date
    13-10-09
    Posts
    546

    Default

    Quote Originally Posted by Slack `N Track View Post
    Σε τι εξυπηρετει να φορα κανεις γαντια, straps, ζωνη, (κρανος και σακιδιο εκστρατειας δεν ειδα) και να κανει πιεσεις με αλτηρακια 10 κιλων σε οριζοντιο παγκο;

    Τι θα δουμε ακομα...
    Ρε συ, σε ποιο γυμναστήριο πας ? Πολλά τραγελαφικά γεγονότα συμβαίνουν... Με ενοχλεί που υπάρχουν αλτήρες μέχρι 40 κιλά και στις 18.00 γίνεται πάντα πανικός για κάποιο λόγο...


 
Page 23 of 44 FirstFirst ... 1319202122232425262733 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •