Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 44 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 61 to 90 of 1298
  1. #61
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    το γυμναστηριο ειναι 1 μικρη κοινωνια κ δυστυχως υπαρχουν κ αρκετα μεγαλα η μικρα πραγματα που ειναι ενοχλητικα,αλλα για καθε ενα υπαρχει κ μια δικαιολογια.
    το περισσοτερο ενοχλητικο ειναι οι κακοσμιες.
    καλο θα ηταν καμια φορα την ωρα που κανουμε προπονηση να επαιζε λιγο ac/dc,rage against the mashine,slayer,sepultura,sodom θα καναμε προπονηση με πιο πολυ ενταση νομιζω αλλα δεν πειραζει.
    τις αργιες κ τις εθνικες εορτες που ανοιγουμε το γυμναστηριο με την κατερινα για παρτη μας βαζουμε στο cd player πολυ καφριλα κ γουσταρουμε προπονηση!!!
    </blockquote id=quote>

    Δοκίμασε ΠΡΙΝ την προπόνηση ν'ακούσεις Slayer-South of Heaven και στα καπάκια χώσε Sodom (Α ρε Γερμανικό thrash!!!) "Agent Orange"!!! Και μετά Death, Kreator...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  2. #62
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    12-08-07
    Location
    Greece.
    Posts
    186

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by princess

    Συγνώμη κορίτσια επειδή βλέπω οτι υπάρχει μια εναντίωση απο τις κυρίες του forum στο μακιγιάζ..... Εσείς δηλαδή δεν φοράτε μάσκαρα στο gym ??????

    Δεν μιλάμε τώρα για υπερβολές του στύλ, χρυσόσκονη στο μάτι, μαύρη σκιά κλ..

    Πάντως εγώ φοράω μάσκαρα στο gym και λίγο ρούζ δε με χαλάει !!!

    Επειδή είμαι ξανθιά με ξανθιά βλεφαρίδα και ξανθό φρύδι, με γαλάζιο μάτι και λευκό-χλωμό δέρμα, δεν είναι ανάγκη και να φαίνομαι και σαν φάντασμα !!! Εντάξει την έχω δεί την υπερβολή στο gym, γυναίκες βαμμένες λές και θα βγούν για clubbing και δεν είναι ωραίο αισθητικά, αλλά άμα γουστάρει η άλλη να βάφεται έτσι πρόβλημά της....

    Επίσης προσωπικά μιλώντας, πάω gym μετά τη δουλειά μου κατευθείαν και αυτό σημαίνει είμαι ντυμένη στην τρίχα και το 10ποντο είναι καθημερινότητα... Και βέβαια, δεν έχω σκοπό να αρχίσω να πηγαίνω στη δουλειά μου σα γυφτάκι για να μην τραβάω τα βλέμματα όταν μπαίνω στο gym ή για να μην πεί κάποιος αυτή έρχεται εδώ για άλλο λόγο και όχι για να γυμναστεί :D :D :D
    Όσον αφορά την ενδυμασία κατά την προπόνηση, στο gym που πάω δεν έχουμε "ξεβράκωτες" (και χωρίς να έχω πλήρη αίσθηση του τί μπορεί να σημαίνει ξεβράκωτη...) Αλλά και πάλι είναι κάτι που δεν με αφορά.

    Νομίζω το πρόβλημα με τις γυναίκες στο gym δεν είναι το βάψιμο τους ή το ντύσιμό τους, αλλά το οτι δεν έχουν την κατάλληλη παιδεία πάνω στο θέμα προπόνηση-γυμναστήριο, δεν το παίρνουν το θέμα όλοι τόσο σοβαρά....

    Πάντως όλα αυτά, δηλαδή το πως βάφεται αυτή έτσι και πως ντύνεται στο gym με αφήνουν παγερά αδιάφορη!!! Στενοχωριέμαι μόνο που τις βλέπω να κάνουν λάθος τις ασκήσεις και κανείς δεν τις διορθώνει και κανείς δεν τους λέει να παρατήσουν τα ρόζ αλτηράκια και να κάνουν τίποτα πιο σοβαρό για να βελτιώσουν το σώμα τους !!! Μόνο γι' αυτά, τα υπόλοιπα γούστο τους.

    </blockquote id=quote>

    Σίγουρα δικαίωμα της κάθε γυναίκας είναι να ντύνεται, να μακιγιάρεται όπως θέλει αλλά και να χρησιμοποιεί επίσης ροζ αλτηράκια για όσο διάστημα θέλει...όπως επίσης δικαίωμα των υπολοίπων είναι να σχολιάζουν το πρώτο ή το δεύερο..Πάντως σε καμία περίπτωση δεν είμαι κατά της προσεγμένης εμφάνισης των γυναικών σε κάθε περίπτωση.. (δεν χρεάζεται να το αποδείξω :D)..η υπερβολή με ενοχλεί..


    Λυπάμαι αν άγγιξα ευαίσθητη χορδή..

  3. #63
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    12-08-07
    Location
    Greece.
    Posts
    186

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by princess

    Συγνώμη κορίτσια επειδή βλέπω οτι υπάρχει μια εναντίωση απο τις κυρίες του forum στο μακιγιάζ..... Εσείς δηλαδή δεν φοράτε μάσκαρα στο gym ??????

    Δεν μιλάμε τώρα για υπερβολές του στύλ, χρυσόσκονη στο μάτι, μαύρη σκιά κλ..

    Πάντως εγώ φοράω μάσκαρα στο gym και λίγο ρούζ δε με χαλάει !!!

    Επειδή είμαι ξανθιά με ξανθιά βλεφαρίδα και ξανθό φρύδι, με γαλάζιο μάτι και λευκό-χλωμό δέρμα, δεν είναι ανάγκη και να φαίνομαι και σαν φάντασμα !!! Εντάξει την έχω δεί την υπερβολή στο gym, γυναίκες βαμμένες λές και θα βγούν για clubbing και δεν είναι ωραίο αισθητικά, αλλά άμα γουστάρει η άλλη να βάφεται έτσι πρόβλημά της....

    Επίσης προσωπικά μιλώντας, πάω gym μετά τη δουλειά μου κατευθείαν και αυτό σημαίνει είμαι ντυμένη στην τρίχα και το 10ποντο είναι καθημερινότητα... Και βέβαια, δεν έχω σκοπό να αρχίσω να πηγαίνω στη δουλειά μου σα γυφτάκι για να μην τραβάω τα βλέμματα όταν μπαίνω στο gym ή για να μην πεί κάποιος αυτή έρχεται εδώ για άλλο λόγο και όχι για να γυμναστεί :D :D :D
    Όσον αφορά την ενδυμασία κατά την προπόνηση, στο gym που πάω δεν έχουμε "ξεβράκωτες" (και χωρίς να έχω πλήρη αίσθηση του τί μπορεί να σημαίνει ξεβράκωτη...) Αλλά και πάλι είναι κάτι που δεν με αφορά.

    Νομίζω το πρόβλημα με τις γυναίκες στο gym δεν είναι το βάψιμο τους ή το ντύσιμό τους, αλλά το οτι δεν έχουν την κατάλληλη παιδεία πάνω στο θέμα προπόνηση-γυμναστήριο, δεν το παίρνουν το θέμα όλοι τόσο σοβαρά....

    Πάντως όλα αυτά, δηλαδή το πως βάφεται αυτή έτσι και πως ντύνεται στο gym με αφήνουν παγερά αδιάφορη!!! Στενοχωριέμαι μόνο που τις βλέπω να κάνουν λάθος τις ασκήσεις και κανείς δεν τις διορθώνει και κανείς δεν τους λέει να παρατήσουν τα ρόζ αλτηράκια και να κάνουν τίποτα πιο σοβαρό για να βελτιώσουν το σώμα τους !!! Μόνο γι' αυτά, τα υπόλοιπα γούστο τους.

    </blockquote id=quote>

    Σίγουρα δικαίωμα της κάθε γυναίκας είναι να ντύνεται, να μακιγιάρεται όπως θέλει αλλά και να χρησιμοποιεί επίσης ροζ αλτηράκια για όσο διάστημα θέλει...όπως επίσης δικαίωμα των υπολοίπων είναι να σχολιάζουν το πρώτο ή το δεύερο..Πάντως σε καμία περίπτωση δεν είμαι κατά της προσεγμένης εμφάνισης των γυναικών σε κάθε περίπτωση.. (δεν χρεάζεται να το αποδείξω :D)..η υπερβολή με ενοχλεί..


    Λυπάμαι αν άγγιξα ευαίσθητη χορδή..

  4. #64
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by annie

    Σίγουρα δικαίωμα της κάθε γυναίκας είναι να ντύνεται, να μακιγιάρεται όπως θέλει αλλά και να χρησιμοποιεί επίσης ροζ αλτηράκια για όσο διάστημα θέλει...όπως επίσης δικαίωμα των υπολοίπων είναι να σχολιάζουν το πρώτο ή το δεύερο..Πάντως σε καμία περίπτωση δεν είμαι κατά της προσεγμένης εμφάνισης των γυναικών σε κάθε περίπτωση.. (δεν χρεάζεται να το αποδείξω :D)..η υπερβολή με ενοχλεί..

    Λυπάμαι αν άγγιξα ευαίσθητη χορδή..
    </blockquote id=quote>

    Δεν άγγιξες ευαίσθητη χορδή καθόλου, ο καθένας λέει τη γνώμη του :D. Το οτι υπάρχει αντίθετη-διαφορετική άποψη δεν σημαίνει οτι υπάρχει και ευαίσθητη χορδή.

    Απλώς ο χαρακτηρισμός ξεβράκωτες μου φάνηκε πολύ βαρύς :D :D :D Απο τα 17 μου που άρχισα να ασχολούμαι με γυμναστήριο μέχρι τώρα στα 30, δεν έχω συναντήσει ποτέ γυναίκα σε γυμναστήριο που να μπορεί να χαρακτηριστεί ξεβράκωτη, εκτός κι άν εγώ είμαι πολύ απελευθερωμένη για τα δικά σου κριτήρια.

    Απο εκεί και πέρα δεν είμαι της άποψης οτι μια γυναίκα που το σώμα της δεν αγγίζει την τελειότητα ή δεν την πλησιάζει δεν μπορεί να ντύνεται όπως της αρέσει, ακόμη κι αν κι εμένα πολλές φορές αυτό που βλέπω δεν με ικανοποιεί αισθητικά.

    Στο γυμναστήριο πάμε να βελτιώσουμε το σώμα μας είτε είμαστε 40 κιλα είτε 150 και οι εξαιρέσεις είναι λίγες. Τα γυμναστήρια είναι τίγκα στον καθρέπτη και όχι τυχαία, άν κάποιος θέλει να βγάλει έξω το σώμα του για να το θαυμάσει ή για να συγκεντρωθεί καλύτερα στην άσκησή του βλέποντας τους μύες του είναι κάτι εντελώς αποδεκτό σε μένα, και προσωπικά μου αρέσει να βλέπω τους μύς μου στον καθρέπτη :D . 'Αν πάλι κάποιος θέλει να τα πετάξει όλα έξω για να τον θαυμάσουν οι άλλοι κι αυτό αποδεκτό είναι. Απο την άλλη δεν έχω δεί ποτέ κάποιον υπέρβαρο-η να τα πετάει έξω στο γυμναστήριο και να μου χαλάει τόσο πολύ την αισθητική.

    Πάντως δεν πιστεύω οτι οι γυναίκες που βάφονται έντονα ή ντύνονται λίγο πιο προκλητικά στο γυμναστήριο, το κάνουνε για να τραβήξουν τα βλέμματα στο συγκεκριμένο χώρο αλλά είναι κάτι που το κάνουν στην καθημερινότητά τους.

    Και αυτό που είπα είναι οτι το βάψιμο και το ντύσιμο είναι πράγματα άνευ σημασίας γιατί το χειρότερο είναι οτι δεν ξέρουν να γυμναστούν σωστά αλλά και πάλι γενικά δεν μπαίνω στη διαδικασία να ασχοληθώ με τις επιλογές των άλλων καθότι είμαστε άνθρωποι διαφορετικοί με διαφορετικό background στη ζωή μας, που πολλές φορές καθορίζει τις μελλοντικές μας επιλογές ή τουλάχιστον τις επηρεάζει.

  5. #65
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by annie

    Σίγουρα δικαίωμα της κάθε γυναίκας είναι να ντύνεται, να μακιγιάρεται όπως θέλει αλλά και να χρησιμοποιεί επίσης ροζ αλτηράκια για όσο διάστημα θέλει...όπως επίσης δικαίωμα των υπολοίπων είναι να σχολιάζουν το πρώτο ή το δεύερο..Πάντως σε καμία περίπτωση δεν είμαι κατά της προσεγμένης εμφάνισης των γυναικών σε κάθε περίπτωση.. (δεν χρεάζεται να το αποδείξω :D)..η υπερβολή με ενοχλεί..

    Λυπάμαι αν άγγιξα ευαίσθητη χορδή..
    </blockquote id=quote>

    Δεν άγγιξες ευαίσθητη χορδή καθόλου, ο καθένας λέει τη γνώμη του :D. Το οτι υπάρχει αντίθετη-διαφορετική άποψη δεν σημαίνει οτι υπάρχει και ευαίσθητη χορδή.

    Απλώς ο χαρακτηρισμός ξεβράκωτες μου φάνηκε πολύ βαρύς :D :D :D Απο τα 17 μου που άρχισα να ασχολούμαι με γυμναστήριο μέχρι τώρα στα 30, δεν έχω συναντήσει ποτέ γυναίκα σε γυμναστήριο που να μπορεί να χαρακτηριστεί ξεβράκωτη, εκτός κι άν εγώ είμαι πολύ απελευθερωμένη για τα δικά σου κριτήρια.

    Απο εκεί και πέρα δεν είμαι της άποψης οτι μια γυναίκα που το σώμα της δεν αγγίζει την τελειότητα ή δεν την πλησιάζει δεν μπορεί να ντύνεται όπως της αρέσει, ακόμη κι αν κι εμένα πολλές φορές αυτό που βλέπω δεν με ικανοποιεί αισθητικά.

    Στο γυμναστήριο πάμε να βελτιώσουμε το σώμα μας είτε είμαστε 40 κιλα είτε 150 και οι εξαιρέσεις είναι λίγες. Τα γυμναστήρια είναι τίγκα στον καθρέπτη και όχι τυχαία, άν κάποιος θέλει να βγάλει έξω το σώμα του για να το θαυμάσει ή για να συγκεντρωθεί καλύτερα στην άσκησή του βλέποντας τους μύες του είναι κάτι εντελώς αποδεκτό σε μένα, και προσωπικά μου αρέσει να βλέπω τους μύς μου στον καθρέπτη :D . 'Αν πάλι κάποιος θέλει να τα πετάξει όλα έξω για να τον θαυμάσουν οι άλλοι κι αυτό αποδεκτό είναι. Απο την άλλη δεν έχω δεί ποτέ κάποιον υπέρβαρο-η να τα πετάει έξω στο γυμναστήριο και να μου χαλάει τόσο πολύ την αισθητική.

    Πάντως δεν πιστεύω οτι οι γυναίκες που βάφονται έντονα ή ντύνονται λίγο πιο προκλητικά στο γυμναστήριο, το κάνουνε για να τραβήξουν τα βλέμματα στο συγκεκριμένο χώρο αλλά είναι κάτι που το κάνουν στην καθημερινότητά τους.

    Και αυτό που είπα είναι οτι το βάψιμο και το ντύσιμο είναι πράγματα άνευ σημασίας γιατί το χειρότερο είναι οτι δεν ξέρουν να γυμναστούν σωστά αλλά και πάλι γενικά δεν μπαίνω στη διαδικασία να ασχοληθώ με τις επιλογές των άλλων καθότι είμαστε άνθρωποι διαφορετικοί με διαφορετικό background στη ζωή μας, που πολλές φορές καθορίζει τις μελλοντικές μας επιλογές ή τουλάχιστον τις επηρεάζει.

  6. #66
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Άντε μετά από αυτά που διαβάζω να ξανασκάσω μύτη στο γυμναστήριο με αντάυγια στο μουστάκι.[:-bigeyes2][:-boggled][:-crazy][:-shake][:-timebm][:-snorkel][:-sour]
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  7. #67
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Άντε μετά από αυτά που διαβάζω να ξανασκάσω μύτη στο γυμναστήριο με αντάυγια στο μουστάκι.[:-bigeyes2][:-boggled][:-crazy][:-shake][:-timebm][:-snorkel][:-sour]
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  8. #68
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sifis

    Άντε μετά από αυτά που διαβάζω να ξανασκάσω μύτη στο γυμναστήριο με αντάυγια στο μουστάκι.[:-bigeyes2][:-boggled][:-crazy][:-shake][:-timebm][:-snorkel][:-sour]
    </blockquote id=quote>
    χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!! Μη μου πεις ότι το κάνεις και ντεκαπάζ;

  9. #69
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sifis

    Άντε μετά από αυτά που διαβάζω να ξανασκάσω μύτη στο γυμναστήριο με αντάυγια στο μουστάκι.[:-bigeyes2][:-boggled][:-crazy][:-shake][:-timebm][:-snorkel][:-sour]
    </blockquote id=quote>
    χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!! Μη μου πεις ότι το κάνεις και ντεκαπάζ;

  10. #70
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sifis

    Άντε μετά από αυτά που διαβάζω να ξανασκάσω μύτη στο γυμναστήριο με αντάυγια στο μουστάκι.[:-bigeyes2][:-boggled][:-crazy][:-shake][:-timebm][:-snorkel][:-sour]
    </blockquote id=quote>


    ΧΧΑΧΑΧΑΧΑ :D :D :D

    Γειά σου ρε sifi
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  11. #71
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sifis

    Άντε μετά από αυτά που διαβάζω να ξανασκάσω μύτη στο γυμναστήριο με αντάυγια στο μουστάκι.[:-bigeyes2][:-boggled][:-crazy][:-shake][:-timebm][:-snorkel][:-sour]
    </blockquote id=quote>


    ΧΧΑΧΑΧΑΧΑ :D :D :D

    Γειά σου ρε sifi
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  12. #72
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by princess


    Μια φορά έκανα άρσεις θανάτου στο rack και έρχεται ένας τύπος και με ρωτάει πότε θα τελειώσω. Του λέω τώρα άρχισα και έχω 4 σετ. Αυτός περιμένει δεν δίνω σημασία....
    Κάνω το 1ο σετ πάω να ξεφορτώσω κιλά να βάλω άλλα, τσουπ κι αυτός απο την άλλη να μου ξεφορτώνει τα κιλά! Δεν είναι ανάγκη του λέω μπορώ και μόνη μου. Απάντηση : το κάνω για να τελειώσεις πιο γρήγορα. (!!!![:-bigeyes]).

    Δηλαδή άν μου ξεφόρτωνε αυτός ο ..... τα κιλά θα ξεκουραζόμουν λιγότερη ώρα??? Δεν του μίλησα άλλο συνέχισα να κάνω τις διατάσεις μου όπως θα έκανα άν δεν ήταν αυτός πάνω απο το κεφάλι μου. Σε 30 δευτερόλεπτα είχε εξαφανιστεί. Συμπέρασμα : θεωρούσε την δική του προπόνηση πιο σημαντική απο τη δική μου και έπρεπε να ξεκουμπιστώ για να κάνει αυτός! ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Κάποιοι άσχετοι εκεί μέσα έχουν πάρα πολύ πλάκα!

    Επίσης κάποιοι που περιμένουν άς πούμε στο Smith για να τελειώσει ο προηγούμενος άς μην το κάνουν πάνω απο το κεφάλι του!!! Άς πάνε 2 μέτρα πιο πέρα και άς κάνουν οτι κοιτάνε αλλού.

    Δεν χρειάζεται να χαλάμε την προπόνηση του άλλου επειδή εμείς περιμένουμε ανυπόμονα.
    Καλά εγώ έχω πάθεια ανοσία και αδιαφορώ πλήρως. Μερικές φορές για σπάσιμο ξεκουράζομαι ανάμεσα στα σετ επιδεικτικά μπροστά τους κάνοντας διατάσεις για να τους σπάσω κι εγώ λίγο τα νεύρα.

    </blockquote id=quote>
    Ρε παιδιά όσο μ@λ... και αν είναι ο άλλος με μία σωστή κουβέντα και ίσως και λίγη ευγένεια μπορείς να του δώσεις να καταλάβει ότι αυτό που κάνει δεν είναι και πολύ σωστό.Εγώ προσωπικά ποτέ δεν κάνω κατάληψη σε μηχανήματα και μόλις τελειώνω το κάθε σετ πάιρνω την πετσέτα μου απο πάνω και επιστρέφω μετά.Εάν δω άλλον εκεί πάνω θα του πω φίλε ξέρεις επειδή κάνω κι εγώ θα σε πείραζε να κάνουμε εναλλάξ?Και όλοι απαντούν όχι.Αυτή την ερώτηση την κάνω σε όποιον βλέπω να κάθεται σε μηχάνημα που θέλω να κάνω -έχει αλτηράκια που θέλω κτλπ και ποτέ δεν χρειάστηκα να περιμένω κάποιον ώρα, να τελειώσει σειρές απο σετ για να μπω εγώ.Τις περισσότερες φορές πάνω στο κλίμα ευγένειας και αλληλοκατανόησης που επικρατεί τους ζητάω να με βοηθήσουν κι όλας σαν σπότερ.ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΒΟΗΘΟΥΝ.:D:D

  13. #73
    New Member
    Join Date
    26-04-07
    Location
    .
    Posts
    50

    Default

    Δημήτριε δεν έχω πρόβλημα να κάνω μαζί με άλλους στο ίδιο μηχάνημα απλώς όταν εγώ θέλω να κάνω πόδια στο Smith και ο άλλος θέλει να κάνει ώμους ή το αντίθετο, ή εγώ κάνω ώμους και ένας άντρας θέλει να κάνει στήθος, το να αλλάζεις συνέχεια θέση στον πάγκο και μετά τα κιλά και δεν έβαλες ίσια τον πάγκο και ξαναφτιάξε τον για να μη βγάλεις κανέναν ώμο είναι όχι μόνο χρονοβόρο ( ο άλλος μπορεί να θέλει να μπαίνει γρήγορα στα set ή πολύ αργά) αλλά μπορεί και να σου χαλάσει εντελώς την αυτοσυγκεντρωση και να σε αγχώσει. Αλλιώς δεν έχω πρόβλημα κανένα. Προτιμώ να κάνω μια άλλη άσκηση πάντως ή να αλλάξω τη σειρά των ασκήσεων μου, παρά να ενοχλήσω τον άλλον στο πρόγραμμά του. [:-thumbu]

  14. #74
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    αντε να τελειωσουν οι ζεστες να μην βλεπω αυτες τισ σαγιοναρες..ελεοσ δηλαδη..επειδη
    βαριουνται να αλλαζουν καλτσες και να βγαζουν τα παππουτσια να κανουν μπανιο..το ειδα και αυτο
    σημερα!!

  15. #75

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Το προβλημα δεν ειναι ΠΩΣ ερχεται ντυμενη μια γυναικα στο γυμναστηριο, ειναι το για ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ εχει πληρωσει συνδρομη.
    Μπορει καποια να ερχεται στην ντυμενη/βαμμενη τριχα και να μαμιεται στη γυμναστικη, και αλλη να ερχεται "χυμα" και να αναλωνεται στο καμακι.
    Παντως οπως καποιος ανεφερε προηγουμενως το θεμα της οσμης ειναι το χειροτερο στο gym. Ειτε αν ο/η προκειμενος/η μυριζει ασχημα ειτε αν μυριζει σα να εχει πεσει σε δοκιμαστικη δεξαμενη του armano-bo-flo..

  16. #76
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-09-06
    Location
    .
    Posts
    88

    Default

    Λοιπόν για να φτιάζω τον γίγαντα KATERINI ( ο οποίος παρεπιπτόντως είναι πολύ τούμπανο, το άβαταρ all the money) στο γυμναστήριο που πηγαίνω δίνω 15 Ε το μήνα. Πέρισυ Μήτσο μου θύμησες από τα λεγόμενά σου ότι από Φλεβάρη μέχρι Ιούνιο δεν έδωσα Ευρώ. Μέσα επικρατεί το απόλυτο χάος, παντού πεταμένα σίδερα, άλλα πατενταρισμένα και άλλα μισοδιαλυμένα. Γκόμενα έχει να φανεί στον ορίζοντα κανα χρόνο και ποτέ δεν μου έτυχε να δω την ίδια πάνω από δυο φορές. Τα μόνα όργανα αεροβικής που υπάρχουνε είναι δυο ποδήλατα με χαλασμένα καντράν( φαίνονται τα εσωτερικά κυκλώματα) και στραβομένα πετάλια... Από εργατικά ατυχήματα έχω να περιγράψω αρκετά, ευτυχώς χωρίς φθορές στην υγεία. Όσο για ντίζες, όχι απλά έχει τύχει να αλλάξουμε, αλλά και να βιδώσουμε, ξεβιδώσουμε, πατεντάρουμε, πρόσφατα κάναμε και ηλεκτροκόληση σε μηχανήματα. Μιλάμε για πολύ σίδερο εκεί μέσα, παίζει και σκουριά, αλλά και για πολύ πόνο. Τα στάνταρ άτομα είμαστε 6-7... Εγώ έχω βρει τις ώρες μου που πηγαίνω και είμαι μόνος, στην χειρότερη να 'ναι ένα - δυο άτομα.
    Τραγική η κατάσταση το ξέρω, αλλά δεν το αλλάζω και με το καλύτερο gym του κόσμου. Και το κίνητρό μου δεν είναι οικονομικό. Πρόσφατα πήγα σε ένα υπερσύγχρονο στην πόλη μου, με σολάριουμ, χαμάμ, αμέτρητα υπερσύγχρονα όργανα με τρελλές ενδείξεις, μουσική super, αμέτρητες τηλεοράσεις και λοιπά φρου φρου και αρώματα. Πήγα να κάνω δοκιμαστικά μια μέρα παρέα με ένα φιλαράκι που έχει συνδρομή εκεί. Δεν μπόρεσα να βγάλω το πρόγραμμα. Με τόσα κ*λ@ρ@κ)α να περνάνε εδώ και εκεί και με μερικά από αυτά να παίφτουνε ματιές, τα παράτησα... Ο καθένας ότι προτιμάει... Ίσως εκεί πάω τον επόμενο Μάϊο κανα μήνα να τρέξω σε κανα διάδρομο ...

  17. #77
    Banned
    Join Date
    04-05-07
    Location
    katerini, pieria, Greece.
    Posts
    1,017

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ricordo

    Λοιπόν για να φτιάζω τον γίγαντα KATERINI ( ο οποίος παρεπιπτόντως είναι πολύ τούμπανο, το άβαταρ all the money) στο γυμναστήριο που πηγαίνω δίνω 15 Ε το μήνα. Πέρισυ Μήτσο μου θύμησες από τα λεγόμενά σου ότι από Φλεβάρη μέχρι Ιούνιο δεν έδωσα Ευρώ. Μέσα επικρατεί το απόλυτο χάος, παντού πεταμένα σίδερα, άλλα πατενταρισμένα και άλλα μισοδιαλυμένα. Γκόμενα έχει να φανεί στον ορίζοντα κανα χρόνο και ποτέ δεν μου έτυχε να δω την ίδια πάνω από δυο φορές. Τα μόνα όργανα αεροβικής που υπάρχουνε είναι δυο ποδήλατα με χαλασμένα καντράν( φαίνονται τα εσωτερικά κυκλώματα) και στραβομένα πετάλια... Από εργατικά ατυχήματα έχω να περιγράψω αρκετά, ευτυχώς χωρίς φθορές στην υγεία. Όσο για ντίζες, όχι απλά έχει τύχει να αλλάξουμε, αλλά και να βιδώσουμε, ξεβιδώσουμε, πατεντάρουμε, πρόσφατα κάναμε και ηλεκτροκόληση σε μηχανήματα. Μιλάμε για πολύ σίδερο εκεί μέσα, παίζει και σκουριά, αλλά και για πολύ πόνο. Τα στάνταρ άτομα είμαστε 6-7... Εγώ έχω βρει τις ώρες μου που πηγαίνω και είμαι μόνος, στην χειρότερη να 'ναι ένα - δυο άτομα.
    Τραγική η κατάσταση το ξέρω, αλλά δεν το αλλάζω και με το καλύτερο gym του κόσμου. Και το κίνητρό μου δεν είναι οικονομικό. Πρόσφατα πήγα σε ένα υπερσύγχρονο στην πόλη μου, με σολάριουμ, χαμάμ, αμέτρητα υπερσύγχρονα όργανα με τρελλές ενδείξεις, μουσική super, αμέτρητες τηλεοράσεις και λοιπά φρου φρου και αρώματα. Πήγα να κάνω δοκιμαστικά μια μέρα παρέα με ένα φιλαράκι που έχει συνδρομή εκεί. Δεν μπόρεσα να βγάλω το πρόγραμμα. Με τόσα κ*λ@ρ@κ)α να περνάνε εδώ και εκεί και με μερικά από αυτά να παίφτουνε ματιές, τα παράτησα... Ο καθένας ότι προτιμάει... Ίσως εκεί πάω τον επόμενο Μάϊο κανα μήνα να τρέξω σε κανα διάδρομο ...
    </blockquote id=quote>
    xaxaxax να'σαι καλα ρε ricordo, ένταξη εσύ κανε το εξής, οταν είσαι στα φορτε σου πάνε στο σιδεράδικο, οταν ψιλοβαριεσαι και είσαι στη συντήρηση πάνε στο χλιδατο χρειάζεται και αυτό :D:D

    [:-thumbu]

  18. #78
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-05
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    551

    Default

    για να αφνιδιασεις τον οργανισμο σου.
    να σοκαρεις τους μυεις..!

    πρεπει να υπαρχει ποικιλια τοσες φορες το εχουμε πει...!..
    <font face="Century Gothic">A warrior doesn't give up what he loves, he finds the love to what he does.</font id="Century Gothic">

  19. #79
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-05
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    551

    Default

    για να αφνιδιασεις τον οργανισμο σου.
    να σοκαρεις τους μυεις..!

    πρεπει να υπαρχει ποικιλια τοσες φορες το εχουμε πει...!..
    <font face="Century Gothic">A warrior doesn't give up what he loves, he finds the love to what he does.</font id="Century Gothic">

  20. #80
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-09-06
    Location
    .
    Posts
    88

    Default

    Αυτό θα κάνω :D Μέχρι Απρίλη τώρα σιδεράδικο, μετά πάμε χλίδα ...[:-sly]

  21. #81
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-09-06
    Location
    .
    Posts
    88

    Default

    Αυτό θα κάνω :D Μέχρι Απρίλη τώρα σιδεράδικο, μετά πάμε χλίδα ...[:-sly]

  22. #82
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    18-04-05
    Posts
    1,769

    Default

    στα δικα μου ματια οσο πιο πολυ διαφερει μια γυναικα απο το φυσικο της τοσο μεγαλυτερα κομπλεξ εχει.
    Υπαρχει πολυς δρομος απο το φροντιζω τον εαυτο μου μεχρι γινομαι αλλος ανθρωπος.

    Η φυση μας εδωσε ενα δεδομενο υψος ενα χρωμα δερματος ματιων μαλλιων κτλ οσες περισσότερες οι αλλαγες τοσο μεγαλυτερα τα εσωτερικα προβληματα.

    Αλλα οσοι ασχολουνται με την επιφανεια περα απο ενα οριο λογικης συχνα ξεχνανε οτι θα τραβηξουν αντιστοιχα επιφανειακούς ανθρωπους του αντιθετου φυλλου. Γιαυτο οσοι και οσες πανε στο gym για καμακι καλυτερα να το ξανασκεφτουν.
    -||-Work like u don't need the money,love like u've never been hurt,
    dance like nobody is watching and f-*-*-k like u are being filmed!! -||-

  23. #83
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    18-04-05
    Posts
    1,769

    Default

    στα δικα μου ματια οσο πιο πολυ διαφερει μια γυναικα απο το φυσικο της τοσο μεγαλυτερα κομπλεξ εχει.
    Υπαρχει πολυς δρομος απο το φροντιζω τον εαυτο μου μεχρι γινομαι αλλος ανθρωπος.

    Η φυση μας εδωσε ενα δεδομενο υψος ενα χρωμα δερματος ματιων μαλλιων κτλ οσες περισσότερες οι αλλαγες τοσο μεγαλυτερα τα εσωτερικα προβληματα.

    Αλλα οσοι ασχολουνται με την επιφανεια περα απο ενα οριο λογικης συχνα ξεχνανε οτι θα τραβηξουν αντιστοιχα επιφανειακούς ανθρωπους του αντιθετου φυλλου. Γιαυτο οσοι και οσες πανε στο gym για καμακι καλυτερα να το ξανασκεφτουν.
    -||-Work like u don't need the money,love like u've never been hurt,
    dance like nobody is watching and f-*-*-k like u are being filmed!! -||-

  24. #84
    Pumping Iron
    Join Date
    29-04-07
    Location
    Greece.
    Posts
    580

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by psilos2000

    στα δικα μου ματια οσο πιο πολυ διαφερει μια γυναικα απο το φυσικο της τοσο μεγαλυτερα κομπλεξ εχει.
    Υπαρχει πολυς δρομος απο το φροντιζω τον εαυτο μου μεχρι γινομαι αλλος ανθρωπος.

    Η φυση μας εδωσε ενα δεδομενο υψος ενα χρωμα δερματος ματιων μαλλιων κτλ οσες περισσότερες οι αλλαγες τοσο μεγαλυτερα τα εσωτερικα προβληματα.

    Αλλα οσοι ασχολουνται με την επιφανεια περα απο ενα οριο λογικης συχνα ξεχνανε οτι θα τραβηξουν αντιστοιχα επιφανειακούς ανθρωπους του αντιθετου φυλλου. Γιαυτο οσοι και οσες πανε στο gym για καμακι καλυτερα να το ξανασκεφτουν.
    </blockquote id=quote>
    [:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu] respect!!!
    Your brain has two parts:the left and the right.The problem with your left part is nothing right and the problem with your right part is nothing left.

  25. #85
    Pumping Iron
    Join Date
    29-04-07
    Location
    Greece.
    Posts
    580

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by psilos2000

    στα δικα μου ματια οσο πιο πολυ διαφερει μια γυναικα απο το φυσικο της τοσο μεγαλυτερα κομπλεξ εχει.
    Υπαρχει πολυς δρομος απο το φροντιζω τον εαυτο μου μεχρι γινομαι αλλος ανθρωπος.

    Η φυση μας εδωσε ενα δεδομενο υψος ενα χρωμα δερματος ματιων μαλλιων κτλ οσες περισσότερες οι αλλαγες τοσο μεγαλυτερα τα εσωτερικα προβληματα.

    Αλλα οσοι ασχολουνται με την επιφανεια περα απο ενα οριο λογικης συχνα ξεχνανε οτι θα τραβηξουν αντιστοιχα επιφανειακούς ανθρωπους του αντιθετου φυλλου. Γιαυτο οσοι και οσες πανε στο gym για καμακι καλυτερα να το ξανασκεφτουν.
    </blockquote id=quote>
    [:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu] respect!!!
    Your brain has two parts:the left and the right.The problem with your left part is nothing right and the problem with your right part is nothing left.

  26. #86
    Pumping Iron
    Join Date
    18-08-07
    Location
    athens, xalandri, Greece.
    Posts
    314

    Default

    Εγω προτιμαω τα γυμν που ειναι ησυχα γνωριζεις το κοσμο κ νιωθεις ανετα.Οσο για καποια σχολια που διαβασα τωρα που ειμαι
    41 προτιμω να με λενε φτιαγμενη παρα καημενη γιατι οταν δεν προσεχεις σε αυτη την ηλικια εισαι μια φυσικη καημενη,κ κατι που
    εχω κοψει χρονια ειναι να λεω [εγω ποτε δε θα το κανω αυτο] γιατι μετα απο καιρο θυμομουν τι ειχα πει ,κ το ειχα κανει.
    toula nomikou

  27. #87
    Pumping Iron
    Join Date
    18-08-07
    Location
    athens, xalandri, Greece.
    Posts
    314

    Default

    Εγω προτιμαω τα γυμν που ειναι ησυχα γνωριζεις το κοσμο κ νιωθεις ανετα.Οσο για καποια σχολια που διαβασα τωρα που ειμαι
    41 προτιμω να με λενε φτιαγμενη παρα καημενη γιατι οταν δεν προσεχεις σε αυτη την ηλικια εισαι μια φυσικη καημενη,κ κατι που
    εχω κοψει χρονια ειναι να λεω [εγω ποτε δε θα το κανω αυτο] γιατι μετα απο καιρο θυμομουν τι ειχα πει ,κ το ειχα κανει.
    toula nomikou

  28. #88
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    12-08-07
    Location
    Greece.
    Posts
    186

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by psilos2000

    στα δικα μου ματια οσο πιο πολυ διαφερει μια γυναικα απο το φυσικο της τοσο μεγαλυτερα κομπλεξ εχει.
    Υπαρχει πολυς δρομος απο το φροντιζω τον εαυτο μου μεχρι γινομαι αλλος ανθρωπος.

    Η φυση μας εδωσε ενα δεδομενο υψος ενα χρωμα δερματος ματιων μαλλιων κτλ οσες περισσότερες οι αλλαγες τοσο μεγαλυτερα τα εσωτερικα προβληματα.

    Αλλα οσοι ασχολουνται με την επιφανεια περα απο ενα οριο λογικης συχνα ξεχνανε οτι θα τραβηξουν αντιστοιχα επιφανειακούς ανθρωπους του αντιθετου φυλλου. Γιαυτο οσοι και οσες πανε στο gym για καμακι καλυτερα να το ξανασκεφτουν.
    </blockquote id=quote>

    Συμφωνώ απόλυτα..

    Χρειάζεται να πιάνουμε τα άκρα; Ή απεριποίητες ή πέντε στρώματα χρώμα;
    Υπάρχει μια μέση λύση και πάντα σύμφωνα με την περίσταση.. Αλλιώς εμφανίζεσαι στο γυμναστήριο, αλλιώς στο γραφείο, αλλιώς στα μπουζούκια. Το κακό είναι ότι πολλές δεν έχουν την κρίση...

  29. #89
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    12-08-07
    Location
    Greece.
    Posts
    186

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by psilos2000

    στα δικα μου ματια οσο πιο πολυ διαφερει μια γυναικα απο το φυσικο της τοσο μεγαλυτερα κομπλεξ εχει.
    Υπαρχει πολυς δρομος απο το φροντιζω τον εαυτο μου μεχρι γινομαι αλλος ανθρωπος.

    Η φυση μας εδωσε ενα δεδομενο υψος ενα χρωμα δερματος ματιων μαλλιων κτλ οσες περισσότερες οι αλλαγες τοσο μεγαλυτερα τα εσωτερικα προβληματα.

    Αλλα οσοι ασχολουνται με την επιφανεια περα απο ενα οριο λογικης συχνα ξεχνανε οτι θα τραβηξουν αντιστοιχα επιφανειακούς ανθρωπους του αντιθετου φυλλου. Γιαυτο οσοι και οσες πανε στο gym για καμακι καλυτερα να το ξανασκεφτουν.
    </blockquote id=quote>

    Συμφωνώ απόλυτα..

    Χρειάζεται να πιάνουμε τα άκρα; Ή απεριποίητες ή πέντε στρώματα χρώμα;
    Υπάρχει μια μέση λύση και πάντα σύμφωνα με την περίσταση.. Αλλιώς εμφανίζεσαι στο γυμναστήριο, αλλιώς στο γραφείο, αλλιώς στα μπουζούκια. Το κακό είναι ότι πολλές δεν έχουν την κρίση...

  30. #90
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    18-04-05
    Posts
    1,769

    Default

    ουζε ελπιζω να αντιλαμβανεσαι ποσο ασσυμετρα εχω επιτεθει και απειλήσει σε πολλαπλα μετωπα!
    -||-Work like u don't need the money,love like u've never been hurt,
    dance like nobody is watching and f-*-*-k like u are being filmed!! -||-


 
Page 3 of 44 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •