Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 6 of 44 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 151 to 180 of 1298
  1. #151
    Pumping Iron mlrs's Avatar
    Join Date
    24-01-08
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    284

    Default

    Λοιπόν χτες πήγα γυμναστήριο μετά από καιρό. Συνήθως αποφεύγω τα Σάββατα λόγω πολυκοσμίας αλλά τώρα έτυχε. Ήταν λοιπόν εκεί ένας τυπάς ο οποίος είχε κατεβάσει 4 σετ αλτήρες σύνολο δηλαδή 8 και τα είχε αραδιάσει στο πάτωμα. Τελειώνοντας μάλιστα τα παράτησε όλα εκεί. Είμαστε υποχρεωμένοι δηλαδή εμείς να κάνουμε τον spiderman[:-batman] για να περάσουμε από εκεί; Τι να πώ... Είναι και παλιό μέλος και υποτίθεται αυτή την περίοδο πρέπει να δίνουμε και το καλό παράδειγμα στους καινούργιους που θα έρθουν.

    Ποτέ πάντως δεν έχω δεί κοπέλα να παρατάει αλτήρες. Πάντα τους βάζουν στη θέση τους και μπράβο τους.
    Never back down!

  2. #152

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    Κύριοι , συγγνώμη , αλλα κάνετε ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ !!!!
    Λοιπόν αναφερομαι και στίς ...αναστεναγμο-κραυγούλες , αλλα και στην μη χρήση στηθοδέσμων συνδυαζόμενη με κινητικές ασκήσεις ..κλπ κλπ (σκυψίματα , τεντώματα , και καλά απονήρευτες αποκαλυπτικές αρσεις )

    Εδώ εχουμε την ευκαιρία να εκμεταλευτούμε το γεγονός και να έχουμε με ένα σμπάρο τουλάχιστον 2 τρυγόνια

    Εμείς δέν είμαστε που λέμε, οτι θέλουμε να ανεβάσουμε τίς τεστοστερόνες μας και τα τοιαύτα ...Ε!...πάρα πολύ ωραία , αυτό γίνεται εύκολα παρακολουθώντας (σιωπηρά) και σάν bonus κάνουμε και παράλληλα ασκήσεις υπομονής και συγκέντρωσης , θέματα που είναι ΑΚΡΩΣ ΧΡΗΣΙΜΑ στα άθλημα μας

    Αφήστε λοιπόν τα κοριτσάκια να εκφρασθούν , η γλώσσα του κορμιού είναι διεθνής
    Και Φορτώστε ένταση :D[:-bouncy][:-bigeyes]
    </blockquote id=quote>

    :D

    καλά τα λες ρε Μανώλη:D Μιλαμε για ΤΡΕΛΟΟΟΟΟ MOTIVATION!!![:-magnify][:-hearts][:-hearts][:-shades]

  3. #153
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-07-08
    Location
    mytilini, building, Greece.
    Posts
    1,144

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    Κύριοι , συγγνώμη , αλλα κάνετε ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ !!!!
    Λοιπόν αναφερομαι και στίς ...αναστεναγμο-κραυγούλες , αλλα και στην μη χρήση στηθοδέσμων συνδυαζόμενη με κινητικές ασκήσεις ..κλπ κλπ (σκυψίματα , τεντώματα , και καλά απονήρευτες αποκαλυπτικές αρσεις )

    Εδώ εχουμε την ευκαιρία να εκμεταλευτούμε το γεγονός και να έχουμε με ένα σμπάρο τουλάχιστον 2 τρυγόνια

    Εμείς δέν είμαστε που λέμε, οτι θέλουμε να ανεβάσουμε τίς τεστοστερόνες μας και τα τοιαύτα ...Ε!...πάρα πολύ ωραία , αυτό γίνεται εύκολα παρακολουθώντας (σιωπηρά) και σάν bonus κάνουμε και παράλληλα ασκήσεις υπομονής και συγκέντρωσης , θέματα που είναι ΑΚΡΩΣ ΧΡΗΣΙΜΑ στα άθλημα μας

    Αφήστε λοιπόν τα κοριτσάκια να εκφρασθούν , η γλώσσα του κορμιού είναι διεθνής
    Και Φορτώστε ένταση :D[:-bouncy][:-bigeyes]
    </blockquote id=quote>

    ο παλιος μιλησε και εχει απολυτο δικιο........
    ειναι και κινητρο για πιο δυνατα σετακια,γτ αμα εχεις λιγο πιο περα ενα "μωρο" με καπως ελαφρυ ντυσιμο τοτε το πιο πιθανο ειναι να ανεβασεις στροφες στην προπονηση.....διχως να μετραμε το καμακι,με την τεστο στο φουλ!:D
    ()

  4. #154
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    ολα ειναι θεμα συγκεντρωσης............οταν εχεις το mp3 να βαραει μεταλλο -ροκαδικα τερμα................και εχεις φορτωσει την μπαρα με 150 κιλα...............εισαι τερμα αφοσιωμενος στο επομενο σετακι...........και ασ ειναι διπλα η οποιαδιπωτε και ας φωραει το οτιδηπωτε............ολα ειναι θεμα αφοσιωσης και συγκεντρωσης...............οταν εχεις 100% το μυαλο σου στο να βγαλεις 1 παραπανω επαναληψη κτλ τπτ δεν σε αποσπα..................εγω ετσι δουλευω παντως στην προπονηση μου............δεν με αποσπα Α Π Ο Λ Υ Τ Ο Σ τπτ..............

  5. #155
    Pumping Iron
    Join Date
    18-10-07
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    376

    Default

    Μου την είχε σπάσει στο γυμναστήριο που πήγαινα (εδώ και κάτι μήνες άλλαξα) οτι ζήταγε να αυξήσει τη συνδρομή σε 70 ευρώ, αλλά μέχρι τότε η σάουνα ήταν χαλασμένη για πάνω από ένα χρόνο και τα μηχανήματα επισκευάζονταν μόνο αν μαζεύονταν 3-4 χαλασμένα.
    Μου αρέσει το Ελληνικό επιχειρηματικό πνεύμα...
    ,___,
    [O.o]
    /)__)
    -"--"- http://diotima-diotima.blogspot.com

  6. #156
    Bodybuilding Newbie jemstone's Avatar
    Join Date
    30-03-09
    Location
    Athina, Greece.
    Posts
    90

    Default

    Με ενοχλεί που δεν βάζουν αποσμητικό [:-crazy]? γενικά το λέω άνδρες γυναίκες
    never say never!!

  7. #157

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by jemstone

    Με ενοχλεί που δεν βάζουν αποσμητικό [:-crazy]? γενικά το λέω άνδρες γυναίκες
    </blockquote id=quote>

    Σε κάποιες περιπτώσεις ιδιάζουσας ψυχολογικής απλησιάς , ναι το ασπάζομαι ...
    Αλλα σε γενικές γραμμές , μιλάμε για γυμναστήριο , που σημαίνει ΦΕΡΟΜΟΝΕΣ , ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΕΣ , ΙΔΡΩΤΑ , ΕΠΙΔΕΡΜΙΚΟ ΛΙΠΟΣ , ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΕΣ και τα τοιαύτα ...
    Τουτέστιν , δέν μιλάμε για αίθουσα εκθεσης ζωγραφικής , ούτε για εκθεση ανθοκομίας , ούτε σάλα για κοσμική βραδιά , μήτε κάν φρεσκο-αναδεύουσα σαπουνίλα .... εδώ το θέμα έχει σωματικά υγρά , ορμόνες και εν κατακλείδι κόπο , προσπάθεια , ιδρώτα και αμφοτερόφυλλη βαρβατίλα ...
    Με το συμπαθιο δηλαδή(ς) , αλλα αυτές οι οσμές , είμαστε εμείς οι ιδιοι , έτσι μυρίζουμε κι εμείς και συνήθως ή μυρωδιά που αντιλαμβανόμαστε είναι του άλλου , και οχι τή δικιά μας
    Ας έχουμε τήν υγειά μας και το κέφι να αδράχνουμε τα σίδερα και τα υπολοιπα θα τα λύσουμε στήν πορεία
    Ε και πούσαι , συμφορουμίτισα Τζούλια (jemstone) , δέν τα γράφω αυτά με κάποια μομφή πρός το μήνυμά σου , αλίμονο , απλά διαβάζοντάς σε , έβγαλα αποθημένο ....τώρα καλό ? , κακό ? , δέν ξέρω θα δείξει

  8. #158
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-08
    Location
    Greece.
    Posts
    30

    Default

    Πλεον εχει αρχισει να γινεται χαμος στο joe weider στην αγια.Πας και ειναι λες και εχει διαδηλωση και ετοιμαζονται για βανδαλισμους με τις μπαρες στα χερια. Χωρια που ειναι χαλασμενα 2 μηχανηματα εδω και κανα 3βδομαδο.

  9. #159

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    Τουτέστιν , δέν μιλάμε για αίθουσα εκθεσης ζωγραφικής , ούτε για εκθεση ανθοκομίας , ούτε σάλα για κοσμική βραδιά , μήτε κάν φρεσκο-αναδεύουσα σαπουνίλα .... εδώ το θέμα έχει σωματικά υγρά , ορμόνες και εν κατακλείδι κόπο , προσπάθεια , ιδρώτα και αμφοτερόφυλλη βαρβατίλα ...

    </blockquote id=quote>


    παραλίγο να ξεχάσω για τι πράγμα μιλάμε [:-magnify][:-shades]

  10. #160

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    Τουτέστιν , δέν μιλάμε για αίθουσα εκθεσης ζωγραφικής , ούτε για εκθεση ανθοκομίας , ούτε σάλα για κοσμική βραδιά , μήτε κάν φρεσκο-αναδεύουσα σαπουνίλα .... εδώ το θέμα έχει σωματικά υγρά , ορμόνες και εν κατακλείδι κόπο , προσπάθεια , ιδρώτα και αμφοτερόφυλλη βαρβατίλα ...

    </blockquote id=quote>


    παραλίγο να ξεχάσω για τι πράγμα μιλάμε [:-magnify][:-shades]
    </blockquote id=quote>
    Δεν έχεις ανάγκη εσύ ...:D[:-crazy]

  11. #161
    Bodybuilding Newbie jemstone's Avatar
    Join Date
    30-03-09
    Location
    Athina, Greece.
    Posts
    90

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by jemstone

    Με ενοχλεί που δεν βάζουν αποσμητικό [:-crazy]? γενικά το λέω άνδρες γυναίκες
    </blockquote id=quote>

    Σε κάποιες περιπτώσεις ιδιάζουσας ψυχολογικής απλησιάς , ναι το ασπάζομαι ...
    Αλλα σε γενικές γραμμές , μιλάμε για γυμναστήριο , που σημαίνει ΦΕΡΟΜΟΝΕΣ , ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΕΣ , ΙΔΡΩΤΑ , ΕΠΙΔΕΡΜΙΚΟ ΛΙΠΟΣ , ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΕΣ και τα τοιαύτα ...
    Τουτέστιν , δέν μιλάμε για αίθουσα εκθεσης ζωγραφικής , ούτε για εκθεση ανθοκομίας , ούτε σάλα για κοσμική βραδιά , μήτε κάν φρεσκο-αναδεύουσα σαπουνίλα .... εδώ το θέμα έχει σωματικά υγρά , ορμόνες και εν κατακλείδι κόπο , προσπάθεια , ιδρώτα και αμφοτερόφυλλη βαρβατίλα ...
    Με το συμπαθιο δηλαδή(ς) , αλλα αυτές οι οσμές , είμαστε εμείς οι ιδιοι , έτσι μυρίζουμε κι εμείς και συνήθως ή μυρωδιά που αντιλαμβανόμαστε είναι του άλλου , και οχι τή δικιά μας
    Ας έχουμε τήν υγειά μας και το κέφι να αδράχνουμε τα σίδερα και τα υπολοιπα θα τα λύσουμε στήν πορεία
    Ε και πούσαι , συμφορουμίτισα Τζούλια (jemstone) , δέν τα γράφω αυτά με κάποια μομφή πρός το μήνυμά σου , αλίμονο , απλά διαβάζοντάς σε , έβγαλα αποθημένο ....τώρα καλό ? , κακό ? , δέν ξέρω θα δείξει
    </blockquote id=quote>



    Κοιτά ξέρω και δεν το περνώ προσωπικά το ποστ σου απλά θέλω να πω το εξής λοιπόν θεωρώ ότι είτε σε έκθεση πας είτε σε γυμναστήριο το θέμα της βασικής υγιεινής πρέπει να την έχουμε.. σίγουρα κατά τη διάρκεια μπορεί να ιδρώσεις και υπαρχή αυτή η βαραβατιλα που λες αλλά σίγουρα δεν θα είναι τόσο έντονη αν πριν έχεις έρθει στο gym έχεις προσέξει τη υγιεινή σου βάζοντας αποσμητικό.. το συγκρατεί κάπως ..
    Μην τα ισοπεδώνουμε όλα ένταξη δεν είναι σαλόνι τις όπερας το γυμναστήριο αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να είμαστε καθαρή και να σεβόμαστε και το άτομο μας και τους διπλα
    [:-angel][:-angel][:-angel]
    never say never!!

  12. #162

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    "Βασική υγιεινή" θεωρείται το αποσμητικό; [:-boggled][:-bigeyes] Προσωπικά έχω παρατηρήσει ότι το χρησιμοποιούν κατα κόρον άτομα που έρχονται καθημερινα με τα ίδια άπλυτα ρούχα για να καλύψουν τη μπόχα.. Υγιεινή για μένα είναι καθημερινό μπάνιο και καθαρά ρούχα, όχι μισό κιλό άρωμα.. Το αποσμητικό απλά είναι το κερασάκι στην τούρτα.

  13. #163
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    "Βασική υγιεινή" θεωρείται το αποσμητικό; [:-boggled][:-bigeyes] Προσωπικά έχω παρατηρήσει ότι το χρησιμοποιούν κατα κόρον άτομα που έρχονται καθημερινα με τα ίδια άπλυτα ρούχα για να καλύψουν τη μπόχα.. Υγιεινή για μένα είναι καθημερινό μπάνιο και καθαρά ρούχα, όχι μισό κιλό άρωμα.. Το αποσμητικό απλά είναι το κερασάκι στην τούρτα.
    </blockquote id=quote>

    +1!!!

    Άσε που μερικοί είναι σα να βάζουν αποσμητικό χώρου!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  14. #164

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    Τζούλια , τα δυο αποπάνω θεριά , με κάλυψαν πλήρως !

    Εφόσον κάποιος/κάποια κάνει το καθημερινό μπάνιο και φοράει φρέσκα ρούχα/κάλτσες , δέν υπάρχει πρόβλημα

    Αλλα αν θές περαιτέρω ανάλυση σου αναφερω οτι μερικές φυλλές ΑΝΘΡΩΠΩΝ έχουν κάποια μυρωδιά σε σχέση με κάποιες αλλες και δέν μπορεί να γίνει τίποτα γι αυτό
    Και , οτι το αποσμητικό , στην καλύτερη περίπτωση ΦΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΩΝ ΙΔΡΩΤΩΠΟΙΩΝ ΑΔΕΝΩΝ , ενώ στην χειρότερη προκαλεί προβλήματα σε μερικά δέρματα και ισως το μονο που καταφερνει είναι ΝΑ ΣΚΕΠΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΥΡΩΔΙΑ , και αυτό για λίγο χρονικό διάστημα , γιατί μετά αναμιγνύεται με τα σωματικά υγρά και το τελικό "ΧΑΡΜΑΝΙ" μπορεί να είναι ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ

  15. #165
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Παιδιά οκ τα περί αποσμητικού αλλά και τα στοιχειώδη πρέπει να τα τηρούμε. Δεν μπορείς να μου ανεβαίνεις στο διάδρομο και να έχεις μία εβδομάδα να κάνεις μπάνιο. Ειδικά αν είσαι από τους ανθρώπους που έχουν χαρακτηριστική μυρωδιά στο δέρμα τους.
    I want to train damn it!!!!

  16. #166
    Pumping Iron
    Join Date
    18-10-07
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    376

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    Τζούλια , τα δυο αποπάνω θεριά , με κάλυψαν πλήρως !

    Εφόσον κάποιος/κάποια κάνει το καθημερινό μπάνιο και φοράει φρέσκα ρούχα/κάλτσες , δέν υπάρχει πρόβλημα

    Αλλα αν θές περαιτέρω ανάλυση σου αναφερω οτι μερικές φυλλές ΑΝΘΡΩΠΩΝ έχουν κάποια μυρωδιά σε σχέση με κάποιες αλλες και δέν μπορεί να γίνει τίποτα γι αυτό
    Και , οτι το αποσμητικό , στην καλύτερη περίπτωση ΦΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΩΝ ΙΔΡΩΤΩΠΟΙΩΝ ΑΔΕΝΩΝ , ενώ στην χειρότερη προκαλεί προβλήματα σε μερικά δέρματα και ισως το μονο που καταφερνει είναι ΝΑ ΣΚΕΠΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΥΡΩΔΙΑ , και αυτό για λίγο χρονικό διάστημα , γιατί μετά αναμιγνύεται με τα σωματικά υγρά και το τελικό "ΧΑΡΜΑΝΙ" μπορεί να είναι ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ
    </blockquote id=quote>

    Δεν θα διαφωνήσω οτι κάθε άνθρωπος έχει τη δική του οσμή, που είναι κάτι προσωπικό. Άλλο αυτό και άλλο τα βακτήρια και οι μήκυτες οι οποίοι βρωμάνε απίστευτα. Δες τι συμβαίνει με τα πόδια: γιατί ενώ όλοι φοράμε παπούτσια μόνο μερικών τα πόδια "μυρίζουν"; Γιατί υπάρχουν μήκυτες. Όπως και στο γυμναστήριο, υπάρχουν άντρες και γυναίκες που κάνουν hardcore προπόνηση και δεν σε ενοχλεί κάποια "οσμή" και κάποιοι άλλοι που όταν τους βλέπεις στην αίθουσα φεύγεις τρέχοντας.
    Ας ήμαστε όλοι λοιπόν προσεχτικοί, να κάνουμε τα μπανάκια μας, να βάζουμε το αποσμητικό μας, να αλλάζουμε ρουχαλάκια και κυρίως να συμβουλευόμαστε και κανένα δερματολόγο....
    Οι άντρες δεν το καταλαβαίνετε αλλά για εμάς τις γυναίκες η έννοια "βαρβατίλα" όσον αφορά τη μυρωδιά δεν είναι οτι καλύτερο.
    ,___,
    [O.o]
    /)__)
    -"--"- http://diotima-diotima.blogspot.com

  17. #167
    Advanced Bodybuilder W3rtY's Avatar
    Join Date
    15-07-06
    Location
    Chalkis, Evoia, Greece.
    Posts
    909

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    "Βασική υγιεινή" θεωρείται το αποσμητικό; [:-boggled][:-bigeyes] Προσωπικά έχω παρατηρήσει ότι το χρησιμοποιούν κατα κόρον άτομα που έρχονται καθημερινα με τα ίδια άπλυτα ρούχα για να καλύψουν τη μπόχα.. Υγιεινή για μένα είναι καθημερινό μπάνιο και καθαρά ρούχα, όχι μισό κιλό άρωμα.. Το αποσμητικό απλά είναι το κερασάκι στην τούρτα.
    </blockquote id=quote>

    =1 αχαχαχαχα Α ρε τη μου θύμησες τώρα χαχαχα στο γυμναστ'ηριο που πάω πριν κανα 2 χρόνια ερχόταν ένας τσιγγάνος/γύφτος και ερχόταν με τα ίδια ρούχα επί ένα μήνα και όταν εμπαίνε στο γυμ βρώμαγε ο τύπος και κατέβαινε στις τουαλέτες και μια μέρα που ήμασταν μόνο εγώ και αυτός πήγε και πήρε από τα αποδυτήρια το σπρέυ χώρου και ψεκάστηκε (εγώ ήμουν στις δουζιέρες και νόμιζε ότι δεν τον βλέπω, αλλά πιστεύω ότι κατάλαβε ότι τελικά τον έβλεπα επειδή η αντίδραση μου ήταν κάπως έτσι):D[:-bouncy][:-clown][:-dopey][:-glasses][:-jester][:-mischievous][:-propeller][:-viking]
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΕΛΕΟΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΕΘΑΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΛΙΑ !!!!!!!!!!
    ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΔΙΑΤΑΖΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΚΤΕΛΕΙ !!!
    Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ !!!
    “When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.” (Jimi Hendrix)
    “It is better to have a lion at the head of an army of sheep, than a sheep at the head of an army of lions” (Daniel Defoe)

  18. #168
    Bodybuilding Newbie jemstone's Avatar
    Join Date
    30-03-09
    Location
    Athina, Greece.
    Posts
    90

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by REA

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    Τζούλια , τα δυο αποπάνω θεριά , με κάλυψαν πλήρως !

    Εφόσον κάποιος/κάποια κάνει το καθημερινό μπάνιο και φοράει φρέσκα ρούχα/κάλτσες , δέν υπάρχει πρόβλημα

    Αλλα αν θές περαιτέρω ανάλυση σου αναφερω οτι μερικές φυλλές ΑΝΘΡΩΠΩΝ έχουν κάποια μυρωδιά σε σχέση με κάποιες αλλες και δέν μπορεί να γίνει τίποτα γι αυτό
    Και , οτι το αποσμητικό , στην καλύτερη περίπτωση ΦΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΩΝ ΙΔΡΩΤΩΠΟΙΩΝ ΑΔΕΝΩΝ , ενώ στην χειρότερη προκαλεί προβλήματα σε μερικά δέρματα και ισως το μονο που καταφερνει είναι ΝΑ ΣΚΕΠΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΥΡΩΔΙΑ , και αυτό για λίγο χρονικό διάστημα , γιατί μετά αναμιγνύεται με τα σωματικά υγρά και το τελικό "ΧΑΡΜΑΝΙ" μπορεί να είναι ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ
    </blockquote id=quote>

    Δεν θα διαφωνήσω οτι κάθε άνθρωπος έχει τη δική του οσμή, που είναι κάτι προσωπικό. Άλλο αυτό και άλλο τα βακτήρια και οι μήκυτες οι οποίοι βρωμάνε απίστευτα. Δες τι συμβαίνει με τα πόδια: γιατί ενώ όλοι φοράμε παπούτσια μόνο μερικών τα πόδια "μυρίζουν"; Γιατί υπάρχουν μήκυτες. Όπως και στο γυμναστήριο, υπάρχουν άντρες και γυναίκες που κάνουν hardcore προπόνηση και δεν σε ενοχλεί κάποια "οσμή" και κάποιοι άλλοι που όταν τους βλέπεις στην αίθουσα φεύγεις τρέχοντας.
    Ας ήμαστε όλοι λοιπόν προσεχτικοί, να κάνουμε τα μπανάκια μας, να βάζουμε το αποσμητικό μας, να αλλάζουμε ρουχαλάκια και κυρίως να συμβουλευόμαστε και κανένα δερματολόγο....
    Οι άντρες δεν το καταλαβαίνετε αλλά για εμάς τις γυναίκες η έννοια "βαρβατίλα" όσον αφορά τη μυρωδιά δεν είναι οτι καλύτερο.
    </blockquote id=quote>


    Συμφωνώ με τη Ρέα και επίσης έθεσα μια γνώμη το τη με ενοχλεί ΕΜΕΝΑ στο γυμναστήριο επίσης βασική υγιεινή θεωρητή για ΜΕΝΑ και το αποσμητικό όπως και το να πλένεις τα δόντια να κάνεις ντουζ. Σίγουρα όλη δεν μπορούμε να έχουμε την ίδια άποψη προς θεού αλλά εντάξει κάποια πράγματα είναι αυτονόητα όταν είπα ότι το να μην βάζουν αποσμητικό είπα γενικά για άτομα που ΓΕΝΙΚΑ δεν προσέχουν τη υγιεινή τους και ξέρετε τη λέω που έρχονται στο γυμναστήριο και πριν ακόμα καν ιδρώσουν μυρίζουν , που ποτέ δεν φέρνουν πετσέτα και αφήνουν τα μηχανήματα μέσα στον ιδρώτα , μιλάω για ανθρώπους που γενικά δεν τους ενδιαφέρει ο διπλανός τους ..
    never say never!!

  19. #169
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Μου θυμίσατε τώρα το γυμναστήριο που πήγαινα πριν μερικά χρόνια..καμία σχέση με fitness gym που είναι τα περισσότερα..σιδεράδικο κανονικό:D, όποτε έμπαινα μέσα με το που μύριζα αυτή την οσμή του ιδρώτα(και δεν εννοώ μπόχα, άλλο το ένα άλλο το άλλο..) πορωνόμουν και ένιωθα λες και είχα πιει 3 καφέδες:D

  20. #170

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Kardoula

    Μου θυμίσατε τώρα το γυμναστήριο που πήγαινα πριν μερικά χρόνια..καμία σχέση με fitness gym που είναι τα περισσότερα..σιδεράδικο κανονικό:D, όποτε έμπαινα μέσα με το που μύριζα αυτή την οσμή του ιδρώτα(και δεν εννοώ μπόχα, άλλο το ένα άλλο το άλλο..) πορωνόμουν και ένιωθα λες και είχα πιει 3 καφέδες:D
    </blockquote id=quote>

    Εμ ! Αει Γειά σου [:-thumbu]]
    Ολη η ιστορία είναι στο σωστό "χαρμάνι" [:-bouncy]

  21. #171
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    [u]Προς MATZ/Kardoula:</u> κρατήστε το ειδικά επεξεργασμένο χαρμάνι ιδρώτα/ορμονών σε prive μπουκαλάκι και εισπνέετε κατά βούληση παρακαλώ... ΘΕΛΩ ΚΑΘΑΡΟ ΑΕΡΑ, θέλω να εισπνέω και να μυρίζει λουλούδια, λιβάδι, λεβάντα (και να βγάζει και τους λεκέδες χωρίς πρόπλυση). Θέλω ιονιστή, θέλω εξαερισμό.


    Οκ, οκ, ηρέμησα... δε με πειράζει να μυρίζει κάποιος ([u]είτε ιδρωτίλα, είτε άρωμα </u>) αρκεί να μην αφήνει σύννεφο στο χώρο.

    :D

  22. #172
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    [u]Προς MATZ/Kardoula:</u> κρατήστε το ειδικά επεξεργασμένο χαρμάνι ιδρώτα/ορμονών σε prive μπουκαλάκι και εισπνέετε κατά βούληση παρακαλώ... ΘΕΛΩ ΚΑΘΑΡΟ ΑΕΡΑ, θέλω να εισπνέω και να μυρίζει λουλούδια, λιβάδι, λεβάντα (και να βγάζει και τους λεκέδες χωρίς πρόπλυση). Θέλω ιονιστή, θέλω εξαερισμό.


    Οκ, οκ, ηρέμησα... δε με πειράζει να μυρίζει κάποιος ([u]είτε ιδρωτίλα, είτε άρωμα </u>) αρκεί να μην αφήνει σύννεφο στο χώρο.

    :D

  23. #173
    Pumping Iron Panos-5's Avatar
    Join Date
    22-01-09
    Location
    Athens
    Posts
    523

    Default

    Τα κινητά είναι που με ενοχλούν στο γυμναστήριο. Μερικοί άνδρες και γυναίκες φορούν τα hands-free
    ή τα bluetooth και μιλούν με τις ώρες, δυνατά και χαζογελαστά, και κάθονται δίπλα σου ή και πιο πέρα
    και είσαι υποχρεωμένος να ακούς τις ηλιθιότητες που λένε φωναχτά!! Στα δυο τελευταία γυμναστήρια που έχω πάει
    παρέγινε το κακό...

    Άσε την καινούργια μόδα που κάποιοι τύποι σηκώνουν τις μπλούζες τους (όχι στα αποδυτήρια) και
    κοιτάγονται στον καθρέπτη και συγκρίνονται μεταξύ τους... Εντάξει, μια δύο φορές θα το κάνεις για σχολιάσεις
    την κατάστασή σου με ένα φίλο, αλλά κάθε μερα το κάνουν οι ίδιοι και οι ίδιοι. Κάπου έχει γίνει κωμωδία...:D

  24. #174
    Pumping Iron Panos-5's Avatar
    Join Date
    22-01-09
    Location
    Athens
    Posts
    523

    Default

    Τα κινητά είναι που με ενοχλούν στο γυμναστήριο. Μερικοί άνδρες και γυναίκες φορούν τα hands-free
    ή τα bluetooth και μιλούν με τις ώρες, δυνατά και χαζογελαστά, και κάθονται δίπλα σου ή και πιο πέρα
    και είσαι υποχρεωμένος να ακούς τις ηλιθιότητες που λένε φωναχτά!! Στα δυο τελευταία γυμναστήρια που έχω πάει
    παρέγινε το κακό...

    Άσε την καινούργια μόδα που κάποιοι τύποι σηκώνουν τις μπλούζες τους (όχι στα αποδυτήρια) και
    κοιτάγονται στον καθρέπτη και συγκρίνονται μεταξύ τους... Εντάξει, μια δύο φορές θα το κάνεις για σχολιάσεις
    την κατάστασή σου με ένα φίλο, αλλά κάθε μερα το κάνουν οι ίδιοι και οι ίδιοι. Κάπου έχει γίνει κωμωδία...:D

  25. #175
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καλά αυτό με τη μπλούζα τώρα που απέκτησα το πρώτο ζευγάρι κοιλιακών, το κάνω κι εγώ. Αβέρτα κουβέρτα τα ποζάκια σ' όλους τους καθρέφτες.

    Αυτό που με ενοχλέι, και αμαρτία μου που το λέω, αλλά δεν το αντέχω άλλο είναι το εξής: τις τελευταίες 2 βδομάδες έρχονται 2 πακιστανοί-ινδοί, δεν έχω καταλάβει, και κάνουν, ότι κάθε αρχάριος. Αλλά παιδιά... είναι κάθε μέρα με τα ίδια ρούχα και χτες δε μπορούσες να πλησιάσεις δίπλα τους σε ακτίνα 2 μέτρων. Δε μπορώ να τους πω τίποτα, ούτε είναι του χαρακτήρα μου, αλλά έχει καταντήσει πολύ αηδία το πράγμα...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  26. #176
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Καλά αυτό με τη μπλούζα τώρα που απέκτησα το πρώτο ζευγάρι κοιλιακών, το κάνω κι εγώ. Αβέρτα κουβέρτα τα ποζάκια σ' όλους τους καθρέφτες.

    Αυτό που με ενοχλέι, και αμαρτία μου που το λέω, αλλά δεν το αντέχω άλλο είναι το εξής: τις τελευταίες 2 βδομάδες έρχονται 2 πακιστανοί-ινδοί, δεν έχω καταλάβει, και κάνουν, ότι κάθε αρχάριος. Αλλά παιδιά... είναι κάθε μέρα με τα ίδια ρούχα και χτες δε μπορούσες να πλησιάσεις δίπλα τους σε ακτίνα 2 μέτρων. Δε μπορώ να τους πω τίποτα, ούτε είναι του χαρακτήρα μου, αλλά έχει καταντήσει πολύ αηδία το πράγμα...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  27. #177
    Pumping Iron Panos-5's Avatar
    Join Date
    22-01-09
    Location
    Athens
    Posts
    523

    Default

    Αυτό που λες, Μazda-6, μου συνέβη τον Ιανουάριο με δύο ξένους που έρχονταν στο γυμναστήριο.
    Τους βοήθησα σε κάποιες ασκήσεις και αφου λίγο γνωριστήκαμε, την τρίτη φορά με ύφος πολύ φιλικό και χαμηλόφωνα τους
    είπα ότι δεν συνηθίζεται στην Ελλάδα να ερχόμαστε στο γυμναστήριο με τα ίδια ρούχα, δεν είναι ευγενικό. (έτσι μου ήρθε εκείνη τη στιγμή, βέβαια καποιοι δικοί μας είναι χειρότεροι...).
    Νομίζω ότι έπιασε, τους βλέπω τώρα με διαφορετικά ρούχα καθε φορά!

    Λες όταν αποκτήσω κοιλιακούς να κάνω κι εγώ σαν εσένα?

    Μπα, φοβάμαι μήπως αν γίνω φέτες θα κυκλοφορώ χωρίς μπλούζα τελείως...!:D:D[:-pirate]

  28. #178
    Pumping Iron Panos-5's Avatar
    Join Date
    22-01-09
    Location
    Athens
    Posts
    523

    Default

    Αυτό που λες, Μazda-6, μου συνέβη τον Ιανουάριο με δύο ξένους που έρχονταν στο γυμναστήριο.
    Τους βοήθησα σε κάποιες ασκήσεις και αφου λίγο γνωριστήκαμε, την τρίτη φορά με ύφος πολύ φιλικό και χαμηλόφωνα τους
    είπα ότι δεν συνηθίζεται στην Ελλάδα να ερχόμαστε στο γυμναστήριο με τα ίδια ρούχα, δεν είναι ευγενικό. (έτσι μου ήρθε εκείνη τη στιγμή, βέβαια καποιοι δικοί μας είναι χειρότεροι...).
    Νομίζω ότι έπιασε, τους βλέπω τώρα με διαφορετικά ρούχα καθε φορά!

    Λες όταν αποκτήσω κοιλιακούς να κάνω κι εγώ σαν εσένα?

    Μπα, φοβάμαι μήπως αν γίνω φέτες θα κυκλοφορώ χωρίς μπλούζα τελείως...!:D:D[:-pirate]

  29. #179
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Mazda 6

    Καλά αυτό με τη μπλούζα τώρα που απέκτησα το πρώτο ζευγάρι κοιλιακών, το κάνω κι εγώ. Αβέρτα κουβέρτα τα ποζάκια σ' όλους τους καθρέφτες.

    Αυτό που με ενοχλέι, και αμαρτία μου που το λέω, αλλά δεν το αντέχω άλλο είναι το εξής: τις τελευταίες 2 βδομάδες έρχονται 2 πακιστανοί-ινδοί, δεν έχω καταλάβει, και κάνουν, ότι κάθε αρχάριος. Αλλά παιδιά... είναι κάθε μέρα με τα ίδια ρούχα και χτες δε μπορούσες να πλησιάσεις δίπλα τους σε ακτίνα 2 μέτρων. Δε μπορώ να τους πω τίποτα, ούτε είναι του χαρακτήρα μου, αλλά έχει καταντήσει πολύ αηδία το πράγμα...
    </blockquote id=quote>

    στο προηγούμενο γυμναστήριο είχα κάτι παρόμοιο, μωρέ ξέρεις τι φταίει; Δεν είναι τόσο τα ίδια ρούχα, όσο τα φαγητά που τρώνε (παστουρμάδες, πολλά και βαριά μπαχαρικά κτλ) και ο τρόπος που τα μαγειρεύουν (τηγανητά - έτσι μυρίζουν όχι μόνο τα ρούχα αλλά και.. οτιδήποτε αφήνουν στα αποδυτήρια) με αποτέλεσμα το δέρμα τους να έχει αυτή τη μυρωδιά άσχετα αν πλένονται ή αν αλλάζουν ρούχα.
    (Σε καμία περίπτωση δεν το αναφέρω ρατσιστικά καθώς ήταν από τα πιο "εντάξει" άτομα του γυμναστηρίου)

  30. #180
    Pumping Iron
    Join Date
    28-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    441

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Mazda 6

    Καλά αυτό με τη μπλούζα τώρα που απέκτησα το πρώτο ζευγάρι κοιλιακών, το κάνω κι εγώ. Αβέρτα κουβέρτα τα ποζάκια σ' όλους τους καθρέφτες.

    Αυτό που με ενοχλέι, και αμαρτία μου που το λέω, αλλά δεν το αντέχω άλλο είναι το εξής: τις τελευταίες 2 βδομάδες έρχονται 2 πακιστανοί-ινδοί, δεν έχω καταλάβει, και κάνουν, ότι κάθε αρχάριος. Αλλά παιδιά... είναι κάθε μέρα με τα ίδια ρούχα και χτες δε μπορούσες να πλησιάσεις δίπλα τους σε ακτίνα 2 μέτρων. Δε μπορώ να τους πω τίποτα, ούτε είναι του χαρακτήρα μου, αλλά έχει καταντήσει πολύ αηδία το πράγμα...
    </blockquote id=quote>

    στο προηγούμενο γυμναστήριο είχα κάτι παρόμοιο, μωρέ ξέρεις τι φταίει; Δεν είναι τόσο τα ίδια ρούχα, όσο τα φαγητά που τρώνε (παστουρμάδες, πολλά και βαριά μπαχαρικά κτλ) και ο τρόπος που τα μαγειρεύουν (τηγανητά - έτσι μυρίζουν όχι μόνο τα ρούχα αλλά και.. οτιδήποτε αφήνουν στα αποδυτήρια) με αποτέλεσμα το δέρμα τους να έχει αυτή τη μυρωδιά άσχετα αν πλένονται ή αν αλλάζουν ρούχα.
    (Σε καμία περίπτωση δεν το αναφέρω ρατσιστικά καθώς ήταν από τα πιο "εντάξει" άτομα του γυμναστηρίου)


 
Page 6 of 44 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •