Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 91 to 120 of 174
  1. #91
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by zero

    ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ???
    </blockquote id=quote>
    Zero, ήδη έχεις ανοίξει τόπικ με αυτό που ρωτάς και έχω σβήσει άλλα 2 ποστς σου με το ίδιο ακριβώς περιεχόμενο.
    Δεν είναι ανάγκη να ποστάρεις συνεχώς το ίδιο πράγμα.

  2. #92
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    26-04-05
    Location
    Athens.
    Posts
    1,681

    Default

    lol δεν μπορεί να εννοεί winny κάτι άλλο θα είναι.

  3. #93
    Advanced Bodybuilder Elu Thingol's Avatar
    Join Date
    23-05-06
    Location
    Thessaloniki E.S, - Serres, 26 years old, Greece.
    Posts
    732

    Default

    Kαι ομως meta χαλαρα παιζει να ειναι. Το τι δινουν σε ατομα που δεν ξερουν...δε περιγραφεται. Στην τοπικη ομαδα εκει που μενω μου ειπαν τα παιδια -15-16χρονων- οτι τους ειχαν δωσει κατι που στον αγωνα τους εκανε να μην κουραζονται...τουρμπο πηγαιναν. You get the point...

    Σωπα ρε ο Διγκας? Εγω φταιω που τον ξεθαψα...γαμωτο. Πρωτη φορα που πηγα και μετα το ποσταρα εδω ηταν κατω απο 2,35 αν θυμαμαι καλα. Ασε ρε μλκιες...


    Λοιπον αν ειναι τοσο ακριβος και αυτος τοτε καντε αυτο. Εγω αυτο κανω τοσο καιρο και δεν εχω προβλημα...
    Το σιροπι εχει 78γρ γλυκοζη ανα 100γρ. Εγω προσωπικα βαζω 100γρ και περνω τα 80 που θελω. Ομως αυτο που μας ενοχλει ειναι οτι ειναι παχυρευστο, και δεν διαλυεται.

    Το βαζακι ειναι 400γρ
    Βαλτε το βαζακι μεσα σε ενα κατσαρολακι μικρης διαμετρου για να ειναι ψηλα η σταθμη. Βαλτε στο κατσαρολακι αλλα 400γρ νερο. Οταν βρασει παρτε τη γλυκοζη και βαλτε την σε ενα μεγαλο κυπελο και ριξτε απο πανω το βραστο νερο. Επισης βαλτε και λιγο βραστο νερο στο βαζακι κλειστε ανακινιστε για να παρετε τυχον υπολειματα. Με 200γρ μειγματος περνετε 80 γραμμαρια δεξτροζης και ειναι και πολυ ρευστο για να αναμυγνιεται με την whey.

    ΥΓ μπορει να φαινεται περιπλοκο αλλα δεν ειναι, 5 λεπτα υποθεση ειναι. Και το βαζακι αν δεν κανω λαθος κανει 1Ε και κατι....6Ε...@@ρες.
    Train hard and expext success...
    Stats :
    1,93cm 117kg. BF (est.):16-17%
    Deadlifts:8x210kg
    Full squat: 6x170kg
    Bench press: 6x120kg
    Military: 6x90kg
    Shugs: 8x160kg

  4. #94
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-09-07
    Location
    .
    Posts
    43

    Default

    Ασε ρε φιλε...Εστειλα τη μητέρα μου να πάρει ενα κιλο δεξτροζη απο το Διγκα και τις ειπα πως εχει κοντα ?3...
    Μαλλον και αυτός μάγκας την είδε(εμείς τον κάναμε) και την πουλάει ?6 το κιλό...

    Βρε αντε από εδώ...

  5. #95
    Advanced Bodybuilder Elu Thingol's Avatar
    Join Date
    23-05-06
    Location
    Thessaloniki E.S, - Serres, 26 years old, Greece.
    Posts
    732

    Default

    Bump!
    Train hard and expext success...
    Stats :
    1,93cm 117kg. BF (est.):16-17%
    Deadlifts:8x210kg
    Full squat: 6x170kg
    Bench press: 6x120kg
    Military: 6x90kg
    Shugs: 8x160kg

  6. #96
    Advanced Bodybuilder Elu Thingol's Avatar
    Join Date
    23-05-06
    Location
    Thessaloniki E.S, - Serres, 26 years old, Greece.
    Posts
    732

    Default

    Bump!
    Train hard and expext success...
    Stats :
    1,93cm 117kg. BF (est.):16-17%
    Deadlifts:8x210kg
    Full squat: 6x170kg
    Bench press: 6x120kg
    Military: 6x90kg
    Shugs: 8x160kg

  7. #97
    Pumping Iron
    Join Date
    05-04-08
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    247

    Default

    Κανεις αλλος εκτος του Διγκα στη Θεσσαλονικη??!
    32 - 1.85 cm

    " , !"

  8. #98
    Pumping Iron
    Join Date
    05-04-08
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    247

    Default

    Update:

    Πηγα σημερα στον περιβοητο Διγκα των 6Ε/κιλο. Του ειπα πως ειναι ακριβος και τελικα πηρα 5κιλα με 15 Ευρω ;)

    Να ναι καλα ο παππους, συμπαθιτικος μου φανικε :))
    32 - 1.85 cm

    " , !"

  9. #99
    Advanced Bodybuilder Elu Thingol's Avatar
    Join Date
    23-05-06
    Location
    Thessaloniki E.S, - Serres, 26 years old, Greece.
    Posts
    732

    Default

    Eιναι η πασχαλινη προσφορα ρε!!! Χαχαχαχχ...
    Αυτα ειναι καλα νεα...αυριο πρωι που θαμαι θεσαλονικη α παω να παρω και εγω.
    Train hard and expext success...
    Stats :
    1,93cm 117kg. BF (est.):16-17%
    Deadlifts:8x210kg
    Full squat: 6x170kg
    Bench press: 6x120kg
    Military: 6x90kg
    Shugs: 8x160kg

  10. #100
    Pumping Iron
    Join Date
    05-04-08
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    247

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Elu Thingol

    Eιναι η πασχαλινη προσφορα ρε!!! Χαχαχαχχ...
    Αυτα ειναι καλα νεα...αυριο πρωι που θαμαι θεσαλονικη α παω να παρω και εγω.
    </blockquote id=quote>

    χεχεε

    Να του πεις οτι σε εστειλε το παλικαρι που περασε χθες και του εδωσε τα 5κιλα με 15 ευρω, μην διανοηθει να σου αλλαξει την τιμη! ;)

    Και κατι ακομη.....ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΨΑΡΙΛΑ!!!!
    (δεν παλευεται να διασχιζεις την ψαραγορα μερα μεσιμερι με 30 βαθμους!!)
    32 - 1.85 cm

    " , !"

  11. #101
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-10-06
    Location
    .
    Posts
    44

    Default

    ρε παιδια εγω βρηκα απο αποθηκη που προμηθευει ζαχαροπλαστια τιμη2.5ε ειναι το ιδιο με τις αλες,και τη αναλογια με την πρωτεινη να την βαζω

  12. #102
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    07-10-06
    Location
    .
    Posts
    44

    Default

    ρε παιδια εγω βρηκα απο αποθηκη που προμηθευει ζαχαροπλαστια τιμη2.5ε ειναι το ιδιο με τις αλες,και τη αναλογια με την πρωτεινη να την βαζω

  13. #103
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-03-05
    Location
    .
    Posts
    201

    Default

    ΨΑΡΡΩΝ 17 & ΑΙΓΙΝΗΣ
    ΙΛΙΟΝ ΤΗΛ 2102693600

    καλο αυτο παντως με 2.90 το κιλο :P

  14. #104
    Pumping Iron
    Join Date
    10-01-08
    Location
    αθηνα
    Posts
    330

    Default

    παιδια μια ερωτηση θελω να κανω σχετικα με τις ιδιοτητες τιε δεξτροζης. Τι ακριβως κανει? Εψαξα στο ιντερνετ και ειδα οτι ειναι κατα 70% γλυκια σαν τη σακχαρόζη. Ειχα διαβασει σε αλλα θεματα, οτι επειδη τα συμπληρωματα που εχουν μεσα δεξτροζη ειναι τσιμπημενα στις τιμες, ειναι προτιμοτερο να την αγοραζει καποιος ξεχωριστα και να την ανακατευει με το συμπληρωμα. Θελω να μου πειτε εαν μπορει να ανακατευτει και με κρεατινη και με πρωτεινη, και τις ιδιοτητες της (δεξτροζης). Επιβαρυνει καθολου τον οργανισμο? Συγνωμη εαν κουραζω αλλα θελω να μαθω για να την χρησιμοποιησω και γω. Ευχαριστω πολυ
    "Aim to the infinite, One Step At the Time" Arnold Schwarzenegger

  15. #105
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-02-08
    Location
    Greece.
    Posts
    5

    Default

    νεα φιλαδελφεια με τιμη κιλου 4eura

  16. #106
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    .
    Posts
    226

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by akillas28

    παιδια μια ερωτηση θελω να κανω σχετικα με τις ιδιοτητες τιε δεξτροζης. Τι ακριβως κανει? Εψαξα στο ιντερνετ και ειδα οτι ειναι κατα 70% γλυκια σαν τη σακχαρόζη. Ειχα διαβασει σε αλλα θεματα, οτι επειδη τα συμπληρωματα που εχουν μεσα δεξτροζη ειναι τσιμπημενα στις τιμες, ειναι προτιμοτερο να την αγοραζει καποιος ξεχωριστα και να την ανακατευει με το συμπληρωμα. Θελω να μου πειτε εαν μπορει να ανακατευτει και με κρεατινη και με πρωτεινη, και τις ιδιοτητες της (δεξτροζης). Επιβαρυνει καθολου τον οργανισμο? Συγνωμη εαν κουραζω αλλα θελω να μαθω για να την χρησιμοποιησω και γω. Ευχαριστω πολυ
    </blockquote id=quote>


    Ειναι ενας απλος υδατανθρακας και χρησιμοποιειται τοσο πολυ οπως
    βλεπεις για οικομομικους λογους αλλα και για λογους ευκολιας τροποποιησης της δοσολογιας πρωτεινης/υδατανθαρακων στο ροφημα σου σε
    αντιθεση με τις κλασσικες "βρωμικες" πρωτεινες.

    Και εγω προσφατα αρχισα να την χρησιμοποιω:D .
    Αξιζει τον κοπο και ναι,εννοειται οτι μπορει να ανακατευθει και με
    πρωτεινη και με κρεατινη(δεν ξερω για την απορροφητικοτητα του μειγματος με κρεατινη ομως).

    Επιβαρυνει τον οργανισμο σου οσο οποιοσδηποτε αλλος απλος υδατανθρακας[:-angel] οποτε μην το σκεφτεσαι εαν θες να χρησιμοποιησεις.

  17. #107
    Pumping Iron
    Join Date
    10-01-08
    Location
    αθηνα
    Posts
    330

    Default

    Να 'σαι καλα φιλε Riuzin. Θα κοιταξω να την χρησιμοποιησω μαζι με την πρωτεινη. Ευχαριστω που με διαφωτισες για το αν επιβαρυνει:D. Να υποθεσω ειναι για το χειμωνα καλυτερα να βαλουμε δεξτροζη? Δηλαδη την περιοδο που μπαζωνουμε το σωμα μας, σωστα? Οποιος μπορει να μου λυσει και αυτη την απορια και να μου πει τι δοσεις βαζουμε. Ευχαριστω πολυ παιδια, και παλι thanx Riuzin
    "Aim to the infinite, One Step At the Time" Arnold Schwarzenegger

  18. #108
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    .
    Posts
    226

    Default

    Σε περιπτωση που δεν κανεις "θανατερη" γραμμωση η δεν εχεις
    προβλημα με την απωλεια λιπους δεν ειναι απαραιτητο να την βαζεις
    μονο σε περιοδο ογκου.Οσο για την δοσολογια εξαρταται απο την προπονηση
    και το σωματικο σου βαρος.Για αυτο και την παιρνουμε ξεχωριστα αλλωστε.

    Το σωμα μετα την γυμναστικη χρειαζεται και υδατανθρακες.Εαν κανεις τωρα γραμμωση μπορεις να βαλεις π.χ.10-20 γραμμαρια μετα μαζι με την
    whey σου.

    Βεβαια εαν θες πολυ λεπτομερεια ισως να μην σου κανει καλο και να ηταν καλυτερο να χρησιμοποιησεις καποια αλλη μορφη υδατανθρακα μετα.
    Αλλα γενικα μην τρελενεσαι,μετα απο μια καλη προπονηση το σωμα ρουφαει
    τα θρεπτικα συστατικα σαν Delongi:D

  19. #109
    Pumping Iron
    Join Date
    10-01-08
    Location
    αθηνα
    Posts
    330

    Default

    Το ξερω οτι ρουφανε τα μπρατσα σαν σφουγγαρι τα παντα μετα την προπονηση, γιαυτο και θελει πολυ προσοχη εκεινο το γευμα. Να εισαι καλα φιλε μου Riuzin!!! Επειδη τωρα πηζω σαν γιαουρτι απο το διαβασμα(συνεπως κομμενο και το gym για 3μιση βδομαδες), οταν τελειωσω, μιας και θα ειμαι και ελλαδα, θα την δοκιμασω τη περιβοητη δεξτροζη!!! Κανενα μαγαζακι κοντα στο πειραια??? Μενω στο village park κοντα, εαν εχει κανεις κατα νου πουθενα κοντα εκει μαγαζι με δεξτροζη να μου το πει. Riuzin να σε καλα ρε φιλε που μου εδωσες τα φωτα σου:D:D:D, ευχαριστω για τις πληροφοριες[:-graduate][:-graduate][:-graduate]
    "Aim to the infinite, One Step At the Time" Arnold Schwarzenegger

  20. #110
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    .
    Posts
    226

    Default

    Τιποτα,να εισαι καλα.[:-headphones]
    Απο οσο ξερω δεξτροζη εχουν στα φαρμακεια και να μην εχει καποιο
    μπορεις να παραγγειλεις απο εκει.Καλο κουραγιο με την εξεταστικη σου!

  21. #111
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-03-05
    Location
    .
    Posts
    26

    Default

    Ρε παιδιά,ψάχνω μια δεξτρόζη συγκεκριμένης μάρκας.Αυτή που γράφει πάνω Χημικά με κόκκινα γράμματα.Ο φαρμακοποιός μου είπε πως δεν κυκλοφορεί πια και μου έφερε αυτήν δεξιά που όμως την είχα χρησιμοποιήσει και παλιότερα,αλλά μου χαλάει την επιδερμίδα.Πήρε κανείς την συγκεκριμένη δεξτρόζη πρόσφατα ή ξέρει αν όντως σταμάτησε να κυκλοφορεί;Ευχαριστώ.Attached Image:


  22. #112
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    .
    Posts
    226

    Default

    Kυκλοφορει κανονικα φιλε.Μηπως ειναι θεμα προμηθευτη?Για να ειμαι ειλικρινης δεν την εχω χρησιμοποιησει αλλα την εχω στην κατοχη μου,τωρα τελειωνω την δεξτροζη που ειναι στα δεξια.Δεν νομιζω να εχουν καμια διαφορα ομως,μπας και ηταν ιδεα σου οτι σου χαλαγε το δερμα η εφταιγε τιποτα αλλο?Δεξτροζη ειναι και τα δυο...

  23. #113
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    .
    Posts
    226

    Default

    Kυκλοφορει κανονικα φιλε.Μηπως ειναι θεμα προμηθευτη?Για να ειμαι ειλικρινης δεν την εχω χρησιμοποιησει αλλα την εχω στην κατοχη μου,τωρα τελειωνω την δεξτροζη που ειναι στα δεξια.Δεν νομιζω να εχουν καμια διαφορα ομως,μπας και ηταν ιδεα σου οτι σου χαλαγε το δερμα η εφταιγε τιποτα αλλο?Δεξτροζη ειναι και τα δυο...

  24. #114
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-03-05
    Location
    .
    Posts
    26

    Default

    Riuzin,ευχαριστώ για την απάντηση.Κατά 95% είμαι σίγουρος ότι μου προκαλεί αλλεργία,κάτι σαν μικρά σπυράκια.Είναι πως αντιδράει σε κάθε έναν κάθε συμπλήρωμα.Έτσι πιστεύω.

  25. #115
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-03-05
    Location
    .
    Posts
    26

    Default

    Riuzin,ευχαριστώ για την απάντηση.Κατά 95% είμαι σίγουρος ότι μου προκαλεί αλλεργία,κάτι σαν μικρά σπυράκια.Είναι πως αντιδράει σε κάθε έναν κάθε συμπλήρωμα.Έτσι πιστεύω.

  26. #116
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Κι εγώ αγόρασα την προηγούμενη Πέμπτη.
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  27. #117
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Κι εγώ αγόρασα την προηγούμενη Πέμπτη.
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  28. #118
    New Member
    Join Date
    03-05-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Παιδια στη θεσσαλονικη που μπορω να βρω αλλου εκτος απο τον διγκα(του τελειωσε το αποθεμα).Σε οποιο φαρμακειο και αν πηγα δεν ειχε συν του οτι με κοιτουσαν καπως.

  29. #119
    New Member
    Join Date
    26-07-08
    Location
    .
    Posts
    26

    Default

    πηγα φαρμακειο στον ευαγγελισμο κ εφαγα κραξιμο του τιπου οτι θα παθω ζαχαρο ισχιει κατι τετοιο γιατι ομολογο τρομαξα

  30. #120
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-09-07
    Location
    .
    Posts
    43

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by PILIOS

    πηγα φαρμακειο στον ευαγγελισμο κ εφαγα κραξιμο του τιπου οτι θα παθω ζαχαρο ισχιει κατι τετοιο γιατι ομολογο τρομαξα
    </blockquote id=quote>

    Παν μέτρον άριστον φίλε...Οτι και να πάρεις, εαν κανεις αλλόγιστη χρήση του, σιγουρα θα εχεις μη θελητες επιπτώσεις.

    Συγκεκριμενα τωρα, δε θα την παρεις για χορταση τη δεξτρόζη.Θα την παρεις σε λογική ποσότητα όταν τη χρειαζεσαι(συνηθως σαν μεταπροπονητικο μαζι με whey)...

    Αρα δε πιστευω να εχεις το παραμικρό προβλημα με ζαχαρο εαν δεν κανεις καταχρησεις της δεξτροζης(και γενικα με ολα ισχυει)


 
Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. υπαρχει προβλημα?
    By Iron_angel in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 19-04-08, 01:21
  2. αν υπαρχει
    By mass2 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 16-09-06, 22:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •