Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 121 to 150 of 174
  1. #121
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    26-11-07
    Location
    .
    Posts
    226

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by xrhstoss

    Παιδια στη θεσσαλονικη που μπορω να βρω αλλου εκτος απο τον διγκα(του τελειωσε το αποθεμα).Σε οποιο φαρμακειο και αν πηγα δεν ειχε συν του οτι με κοιτουσαν καπως.
    </blockquote id=quote>

    Aν εισαι οπως στο αβαταρ στραβοκοιταξε τους και εσυ να
    δεις για ποτε στην φερνουν:D
    Σοβαρα τωρα,εξηγησε σε καποιον απο αυτους τους τελειωμενους
    τι ειναι αυτην η "περιβοητη" δεξτροζη και πες τους να σου παραγγειλουν
    εαν δεν εχουν εκει,δεν ειναι δυσκολο να βρουν!

  2. #122
    New Member
    Join Date
    03-05-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Riuzin

    Aν εισαι οπως στο αβαταρ στραβοκοιταξε τους και εσυ να
    δεις για ποτε στην φερνουν:D
    Σοβαρα τωρα,εξηγησε σε καποιον απο αυτους τους τελειωμενους
    τι ειναι αυτην η "περιβοητη" δεξτροζη και πες τους να σου παραγγειλουν
    εαν δεν εχουν εκει,δεν ειναι δυσκολο να βρουν!
    </blockquote id=quote>

    Οντως επρεπε να αγριοκοιταξω καποιον χαχα.Τελοσπαντων απελπιστικη η κατασταση τους θα φερει ομως ο διγκας οποτε ειμαστε ενταξει:D

  3. #123
    New Member
    Join Date
    28-11-08
    Location
    .
    Posts
    6

    Default

    -

  4. #124
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-07-08
    Location
    .
    Posts
    14

    Default

    το ξερω οτι ειναι λιγο παλιο το topic...αλλα κ εγω που πηρα σημερα δεξτροζη με κοιταζαν περιεργα μεσα στο φαρμακειο..λες κ ειμαι κανενα πρεζακι!! τι την θες μου λεει ο τυπος?? για μενα του λεω..(λογαριασμο θα σου δωσω!!)οκ μου λεει υα στην φερω αυριο!! 4,20 το κιλο την πηρα

  5. #125
    New Member
    Join Date
    11-07-08
    Location
    .
    Posts
    59

    Default

    παιδια κοιταξα στο αγγλικο site www.bulkpowders.co.uk για δεξτροζη και μαλτοδεξτρηνη κια εχει απεχτες τιμες. το μονο που σκεφτομαι ειναι τα μεταφορικα. μενω αθηνα οποτε αν καποιος θελει να [:-taped][:-taped][:-taped] απο κοινου μου στελνει pm,ok?

  6. #126
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    Ο φούστης ο ΔΙΓΚΑΣ (Θεσ/νίκη, κέντρο) πουλάει τη δεξτρόζη 6 ευρώ το κιλό !!!!!!
    Έβαλα τα γέλια μόλις μου το είπε...

    Έκανα και μία βόλτα σε διάφορα φαρμακεία του κέντρου, και η φθηνότερη τιμή που βρήκα ήταν 6,5 ευρώ το κιλό...

    Η κατάσταση στην Ελλάδα είναι πλέον απαράδεκτη !!!!
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  7. #127
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    Ο φούστης ο ΔΙΓΚΑΣ (Θεσ/νίκη, κέντρο) πουλάει τη δεξτρόζη 6 ευρώ το κιλό !!!!!!
    Έβαλα τα γέλια μόλις μου το είπε...

    Έκανα και μία βόλτα σε διάφορα φαρμακεία του κέντρου, και η φθηνότερη τιμή που βρήκα ήταν 6,5 ευρώ το κιλό...

    Η κατάσταση στην Ελλάδα είναι πλέον απαράδεκτη !!!!
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  8. #128
    Advanced Bodybuilder Elu Thingol's Avatar
    Join Date
    23-05-06
    Location
    Thessaloniki E.S, - Serres, 26 years old, Greece.
    Posts
    732

    Default

    Eγω εχω να παρω δεξτροζη κανα χρονο πλεον. Γλυκοζη απτο σουπερ μαρκετ 2Ε τα 500γρ και τελειωσε. Το μονο ειναι οτι πρεπει να την πιεις ζεστη για να διαλυθει το σιροπι πιο ευκολα. Αλλα τωρα το χειμωνα αλλο τιποτα ειναι οτι καλυτερο. Σιγα μην κατσω να δωσω τα λεφτα μου στους κλεφτες.
    Train hard and expext success...
    Stats :
    1,93cm 117kg. BF (est.):16-17%
    Deadlifts:8x210kg
    Full squat: 6x170kg
    Bench press: 6x120kg
    Military: 6x90kg
    Shugs: 8x160kg

  9. #129
    Advanced Bodybuilder Elu Thingol's Avatar
    Join Date
    23-05-06
    Location
    Thessaloniki E.S, - Serres, 26 years old, Greece.
    Posts
    732

    Default

    Eγω εχω να παρω δεξτροζη κανα χρονο πλεον. Γλυκοζη απτο σουπερ μαρκετ 2Ε τα 500γρ και τελειωσε. Το μονο ειναι οτι πρεπει να την πιεις ζεστη για να διαλυθει το σιροπι πιο ευκολα. Αλλα τωρα το χειμωνα αλλο τιποτα ειναι οτι καλυτερο. Σιγα μην κατσω να δωσω τα λεφτα μου στους κλεφτες.
    Train hard and expext success...
    Stats :
    1,93cm 117kg. BF (est.):16-17%
    Deadlifts:8x210kg
    Full squat: 6x170kg
    Bench press: 6x120kg
    Military: 6x90kg
    Shugs: 8x160kg

  10. #130
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-12-08
    Location
    .
    Posts
    20

    Default

    τι κανει ακριβος ι δεξτροζη ρε παιδια?
    ειμαι 18 χρονον... να την περνω μετα απο σκλιρες προπονισις με καθαρη προτεινι?

  11. #131
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by George28

    τι κανει ακριβος ι δεξτροζη ρε παιδια?
    ειμαι 18 χρονον... να την περνω μετα απο σκλιρες προπονισις με καθαρη προτεινι?</blockquote id=quote>Σ'αυτό το τόπικ συζητάμε τα μέρη που πωλείται δεξτρόζη ανά την Ελλάδα.
    Η χρήση της δεξτρόζης υπάρχει σε άπειρα τόπικς εδώ μέσα (και σε μερικά active).

    ΥΓ: Επικοινώνησα και με την ΑΛΛΑΤΙΝΗ (Θεσ/νίκη, Σίνδος).
    Πουλάνε μόνο χονδρική, και σε σακιά των 25κιλών...!!!
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  12. #132
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-08
    Location
    Greece.
    Posts
    30

    Default

    To φαρμακειο μου ειπε για τη συσκευασια αυτη που γραφει "χημικα" πανω οτι θελει 10 ευρω!!
    ακυρο εφαγε και ψαχνω σα χαζος τα φαρμακεια τωρα. Ποσο σου ειπε ο γιατρος με ρωτησε εν τω μεταξυ...

  13. #133
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-04-08
    Location
    Greece.
    Posts
    30

    Default

    To απεναντι φαρμακειο δεν ειχε αλλα μου εφερε την ιδια μερα με 5 ευρω ενα κιλο.Οχι τη γλυκοζη που γραφει χημικα πανω, μια αλλη σε ενα πολυ απλο κυλινδρικο κουτι.

  14. #134
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-03-09
    Location
    thessaloniki, kentro, Greece.
    Posts
    6

    Default

    ρε παιδια ακουσα οτι την δεξτροζη πρεπει να την συνδιαζεις και με μια αλλη ουσια τη οποια δεν συγκρατησα στη πρωτεινη σου
    εκτος αν κανω λαθος..........

  15. #135
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-02-09
    Location
    .
    Posts
    4

    Default

    Πήρα και εγώ σήμερα, από ένα φαρμακείο πάνω στην εγνατία κοντά στην καμάρα. όχι αυτό που είναι στην καμάρα αλλά ένα που είναι καμιά 200m προς την αγίας σοφίας και μοιάζει πιο πολύ με μαγαζί συμπληρωμάτων παρά με φαρμακείο. Διαφημίζει παντού συμπληρώματα και πρωτεινες. Αποκλείεται κάποιος να μην το καταλάβει.

    Είχε συσκευασίες των 250gr προς 2ευρώ την μία. Πήρα 3 προς το παρόν

  16. #136
    Pumping Iron noz1989's Avatar
    Join Date
    10-09-08
    Location
    Pireas, Greece.
    Posts
    432

    Default

    γνωριζει κανεις που μπορω να βρω δεξτροζη και μαλτο στον Πειραια?

  17. #137
    New Member
    Join Date
    26-07-08
    Location
    .
    Posts
    26

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by noz1989

    γνωριζει κανεις που μπορω να βρω δεξτροζη και μαλτο στον Πειραια?
    </blockquote id=quote>πιγενε σε φαρμακειο κ ζητα δεξτροζη ετσι απλα η εταιρια που την φερνει ειναι ελληνικη κ λεγεται συνδεσμοσ α.ε στα 4 ευρο

  18. #138
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-01-09
    Location
    .
    Posts
    21

    Default

    παιδια δε γνωριζω αν εχει αναφερθει παλι το συγκεκριμενο λινκ...Προσωπικα το βρηκα τυχαια απο το google..Πουλαει δεξτροζη 1 κγ 3,57 ευρω...
    http://www.beer.gr/index.php/market?...&product_id=25

  19. #139
    New Member
    Join Date
    23-02-08
    Location
    drama, Greece.
    Posts
    28

    Default

    γνωρίζει κανείς από που μπορώ να προμηθευτώ δεξτρόζη στην αθήνα. Μένω στο περιστέρι αν ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ας ενημερώσει

  20. #140
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-01-09
    Location
    .
    Posts
    21

    Default

    φιλε και εγω Περιστερι μενω...Μολις αγορασα σημερα απο το συνδεσμο α.ε. που ειναι στο Ιλιον 4 κg 11,98 ευρω...Ειναι Ψαρρων 17.Η οδος ειναι ακριβως απενταντι απο το Σκλαβενιτη της κεντρικης πλατειας του Ιλιον...Πολυ ευκολα πας ειτε απο Θηβων,ειτε απο Πριαμου μσω Μπουρναζιου.Ελπιζω να βοηθησα

  21. #141
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-09-09
    Location
    .
    Posts
    15

    Default

    παιδια μπορειτε να μου πειτε αν θα μπορουσαμε να βρουμε και μαλτοδεξτρινη εκτος απο γλυκοζη

  22. #142
    Junior Bodybuilder nutrimentltd's Avatar
    Join Date
    26-06-09
    Location
    Rethymno, Crete
    Posts
    215

    Default

    κύριοι, δείτε στην www.nutriment.gr τα κυριότερα σάκχαρα. Δεξτρόζη, μαλτοδεξτρίνη και φρουκτόζη. για τα μέλη σας θα υπάρξει ειδική τιμή και όχι αυτή στην σελίδα. Επικοινωνήστε μαζί μου στο sales@nutriment.gr
    πείτε μου και τα σχόλια σας για την σελίδα.

  23. #143
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-04-09
    Location
    .
    Posts
    21

    Default

    Ελπίζω να μην έχει ξεχαστεί αυτό το topic!!! Δε θα κάτσω να διαβάσω για χιλιοστή φορά το topic αλλά θα ρωτήσω:
    που έχει δεξτρόζη στην ΑΘΗΝΑ??????? έχω ψάξει σε πάρα πάρα πάρα πάρα πολλά φαρμακεία και δεν βρήκα τίποτα!! Στο τελευταίο τους είπα να παραγγείλλουν και μου λένε κάθε φορα πόσα γραμμάρια και τους λέω σε κιλά δε γίνεται και μ λένε γιατι είναι μόνο για εξετάσεις!!!!!
    ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!! Παρακαλώ απαντήστε σύντομα την άλλη εβδομάδα ξεκινάω κύκλο με κρεατίνη και δεν έχω ΔΕΞΤΡΟΖΗ

  24. #144
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    13-04-09
    Location
    .
    Posts
    21

    Default

    Ελπίζω να μην έχει ξεχαστεί αυτό το topic!!! Δε θα κάτσω να διαβάσω για χιλιοστή φορά το topic αλλά θα ρωτήσω:
    που έχει δεξτρόζη στην ΑΘΗΝΑ??????? έχω ψάξει σε πάρα πάρα πάρα πάρα πολλά φαρμακεία και δεν βρήκα τίποτα!! Στο τελευταίο τους είπα να παραγγείλλουν και μου λένε κάθε φορα πόσα γραμμάρια και τους λέω σε κιλά δε γίνεται και μ λένε γιατι είναι μόνο για εξετάσεις!!!!!
    ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!! Παρακαλώ απαντήστε σύντομα την άλλη εβδομάδα ξεκινάω κύκλο με κρεατίνη και δεν έχω ΔΕΞΤΡΟΖΗ

  25. #145
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    28-11-09
    Location
    .
    Posts
    41

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Elu Thingol

    Eγω εχω να παρω δεξτροζη κανα χρονο πλεον. Γλυκοζη απτο σουπερ μαρκετ 2Ε τα 500γρ και τελειωσε. Το μονο ειναι οτι πρεπει να την πιεις ζεστη για να διαλυθει το σιροπι πιο ευκολα. Αλλα τωρα το χειμωνα αλλο τιποτα ειναι οτι καλυτερο. Σιγα μην κατσω να δωσω τα λεφτα μου στους κλεφτες.
    </blockquote id=quote>
    πηρα και εγω 1.60 τα 400 γραμαρια ολυμπος λεει Γλυκοζη και απο κατω "glucose syrup" και στα συστατικα 100% glucose syrup.Δεν πιστευω να χει τιποτα ζαχαρες μεσα ε?:)
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you're a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal. The Iron is the great reference point, the all-knowing perspective giver. Always there like a beacon in the pitch black. I have found the Iron to be my greatest friend. It never freaks out on me, never runs. Friends may come and go. But two hundred pounds is always two hundred pounds.

  26. #146
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    10-06-09
    Location
    .
    Posts
    66

    Default

    δεν ξερω αν το ποσταρε κανεις γιατι δεν καθησα να διαβασω και τις 6 σελιδες αλλα μπορειτε να βρειτε σε ολα τα x-treme stores της ελλαδας.
    http://x-tremestores.gr/216/eshop/De...3&category=563

    δεν εχω καμια σχεση με το καταστημα, να βοηθησω προσπαθω :)

  27. #147
    Pumping Iron makris's Avatar
    Join Date
    17-11-06
    Location
    all over, Greece.
    Posts
    259

    Default

    Πάντως για όποιον μπορεί να πάει Πειραιά υπάρχει και ενα μαγαζί που λέγεται ΄΄ΧΗΜΙΚΑ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ΄΄ στην οδο Γούναρη αρ. 35 πουλάει δεξτροζή 2,50? το κιλό!!!
    Winning is a mind game!

  28. #148
    Advanced Bodybuilder juniorjack's Avatar
    Join Date
    04-06-09
    Location
    Patras
    Posts
    999

    Default

    Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, στην Πάτρα έχει το φαρμακείο Παπαδόπουλου στη Γιαννιτσών 4 (& Αθηνών, απέναντι απο το ΙΚΑ του Αγ.Αλεξίου), 3,30Ε/κιλό..

    Έχει κ ηλεκτρονικό κατάστημα (www.pharmacy4u.gr), αλλά δεν βλέπω δεξτρόζη εκεί.. αν το ζητήσετε ίσως να στέλνει..

  29. #149
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-03-10
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    9

    Default

    εγω σε οποιο φαρμακειο εχω παει την εχουν σε μορφή σκόνης αλλά εχουν μόνο ένα ανοικτό κουτί το οποίο το χρησιμοποιούν εκοίνοι για ιατρικούς σκοπούς..τους είπα ότι θέλω να την πάρω σαν συμπλήρωμα διατροφής και μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν κάνει γιατί χημικό και κάτι τέτοια..και αναγκάστηκα να πάρω το carbo-up της warriorlab που έχει μέσα φρουκτόζη-δεξτρόζη- μαλτοδεξτρίνη αλλα έχει 30 γρ ζάχαρης και αυτό δεν είναι καλό νομίζω γιατί ανεβάζει τα επίπεδα ινσουλίνης..

  30. #150
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Στα xreme stores εχει καθαρη δεξτροζη 13 ευρω νομιζω ή 16 το 1.5kg
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"


 
Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. υπαρχει προβλημα?
    By Iron_angel in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 19-04-08, 01:21
  2. αν υπαρχει
    By mass2 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 16-09-06, 22:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •