Το θέμα που θέλω να θίξω είναι το πρόβλημα με της θερμίδες.Όλοι ξερουμε οτι για να χτίσει κανείς μυικό όγκο πρέπει να προσλαμβάνει πολύ περισσότερες ,ποιοτικές πάντα , θερμίδες απο αυτές που ξοδεύει.Μέχρι εδώ καλά,μιλώντας ομώς για τον μέσω άνθρωπο αυτό μάλλον δεν είναι και πολυ σοφό.Κρίνωντας λοιπόν απο τον εαυτό μου σκέφτομαι τα εξής:έχω ξεκινήσει και διακόψει το bb τρείς φορές μέχρι τώρα τα τελευταία οχτώ χρόνια(οχι δεν είμαι τεμπέλης! η δουλεία μου έχει πολλές μετακινήσεις)τα τελευταία 2 1/2 χρόνια ασχολούμαι πάλι συστηματικά και έχω την επίγνωση οτι κάποια στιγμή στο μέλλον θα διακόψω πάλι(υποχρεώσεις, δουλεια κ.λ.π.).Δεν φιλοδοξω να γίνω επαγγελματίας απλά θέλω ένα μυώδες σώμα με κάποιο καλό όγκο όπως οι περισσότεροι(φαντάζομαι)εδώ μέσα ,και ουτε έχω την ψευδαίσθηση οτι θα συνεχίσω το άθλημα χωρις διακοπή μέχρι τα γεράματα.Ας πούμε τώρα οτι πράγματι παίρνω τις θερμίδες που απαιτούνται και χτίζω όγκο όταν διακόψω τι γίνεται με το σώμα που θα αδρανήσει;μήπως ο όγκος θα γυρίσει μπούμερανγκ και θα μεταμορφωθεί σε λίπος;Αυτό το ρωτάω επειδή εχω γνωρίσει πολλούς που την έχουν πατήσει έτσι,παιδάκια που ενθουσιάζονται ,γίνονται ντουλάπες και όταν για οποιονδήποτε λόγο τα παρατάνε κρεμάνε και γίνονται χάλια. Αυτά.