Καλησπερα παιδες, και χρονια μας πολλα(και καλα).

Για να μην το κουραζω, θα τα πω συνοπτικα.
Αγορασα προσφατα πρωτεινη για ογκο. Αν και εχω περιγραψει σε αλλο topic την "κατασταση" μου ας τα πω και εδω.
Νεος στο χωρο του BB, κλεινω ενα χρονο "σοβαρης" δουλειας με την εννοια οτι το παλεψα οσο μπορουσα σε σχεση με παλαιοτερα που δεν εκανα απολυτως τπτ.
Τα αποτελεσματα ηταν σχετικα καλα σε συναρτηση με την φτωχη διατροφη που κανω.(ειπαμε..φοιτητης αν και αυτο δεν αποτελει δικαιολογια για...την κουζινα μου)

Τα 77-78kg ηταν "λιγα"(1,85cm) οπως και η διατροφη μου. Δλδ 3 με 4 γευματα την ημερα. Πραγμα που δεν προκειται να αλλαξει νομιζω οσο καιρο και αν κανω γυμναστηριο(δυστυχως).
Γι'αυτο και εκρινα πως θα με βοηθουσε ενα συμπληρωμα. Ομως ειναι εντελως ανιδεος περι αυτων, οποτε πηρα οτι μου....εδωσαν και μου προτειναν ατομα που φαινομενικα ξερουν.

So.. το συμπληρωμα λεγεται "Perfect Amino Plex".
Η "αναλογια" του(1800gr) ειναι η εξης :
Θερμιδες 365kcal
Πρωτεινες 39,2gr
Υδατανθρακες 45,5gr
Λιπος 2,9gr

Απ'οτι μου ειπαν για την δουλεια που το θελω, το σωμα που εχω(ελλιποβαρος) και τη λιγη διατροφη μου θα βοηθησει.
Απλα ζηταω και την αποψη σας. Περι των συστατικων του και το ποσοστο του καθενα, και ποσο συχνα πρεπει να το παιρνω.

Ας ελπισω οτι δεν εκανα "μουφα" αγορα, γιατι οχι τπτ αλλο αλλα πιθανη τετοια περιπτωση θα μου ριξει τη ψυχολογια.
(Σχετικα με το προγραμμα προπονησης ας υποθεσουμε οτι ειναι "normal" με 3 προπονησεις την βδομαδα)