Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 23 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 31 to 60 of 683
  1. #31
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-07-09
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    39

    Default

    Πρώτη φορα πάντως έχω πρόβλημα με την παραγγελια. (Ίσως και λόγω εορτών & φόρτου εργασίας & σταρχιδισμ** μερικών υπαλληλων ).

    Οι προηγούμενες 3 παραγγελιες που είχα κάνει (όλες τους 1 LBS για δοκιμη πρωτεΐνης βασικά και για δοκιμη αν είναι αξιόπιστο το site) μου ήρθαν σε 3 βδομάδες γεμάτες. Δηλαδή 21 μέρες μικτές.


    Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω το tracking number πάντως? Εγώ θα περιμένω για καμια βδομάδα πάντως μπας και περάσει στο ντούκου η παραγγελια... και απλώς έχει καθυστέρηση λόγω εορτών και φόρτου εργασίας..

  2. #32
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-06-06
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    Το trakcing number με τιποτα. Αφου ουτε στο bb.com μπορουν να στο δωσουν, ξεχασε το μαλλον.
    Το αλλο το κουφο που ειπανε απο το τελωνειο οταν με πηραν τηλεφωνο οτι περιμένω 19!!!!!!!!!!!!!!! δεματα!!!!!!![:-boggled][:-fight][:-hypnotized] [:-hypnotized] [:-hypnotized] [:-hypnotized] [:-hypnotized] και τους λεω αποκλειετε ενα δεμα περιμενω λαθος κανετε. και μου λεει ετσι λεει το χαρτι εδω που μου εδωσαν για να σας παρω τηλ.

  3. #33
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    29-02-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    καλως σας βρηκα και παλι και Καλη Χρονια σε ολους!
    Λοιπον μετα απο αρκετα μεγαλη απουσια αλλα και μετα λυπης μου, διαπιστωνω για μια ακομη φορα λαθη φιλων του φορουμ οσο αφορα τις παραγγελιες συμπληρωματων.
    Τα πραγματα δυστυχως εχουν αλλαξει παρα πολυ το τελευταιο καιρο.
    τιποτα πλεον δεν ειναι δεδομενο.
    οι ελεγχοι εχουν ενταθει υπερβολικα και σ αυτο παιζει ρολο και η νεα δομη του ελεγκτικου σωματος στο Ελ.Βεν.'
    γι αυτο παιδια προσοχη.
    o tempora o mores!

  4. #34
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    29-02-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    εδω να προσθεσω πως τη Παρασκευη 22/01 πραγματοποιηθηκε συναντηση ολων των κρατικων ελεγκτων της χωρας με θεμα τις νεες διαταξεις περι εισαγωγων και απαγορευσεων κατι το οποιο σημαινει αυστηροτερο ελεγχο
    Ηδη (δυστυχως) πολλα sites εχουν αρχισει να ενημερωνουν τους πελατες τους για τα νεα μετρα που ισχυουν στην Ελλαδα
    o tempora o mores!

  5. #35
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-06-06
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    62Ε τελωνείο μου ήρθε φυσικά δε τα δέχτηκα να τα πάρω και τα έστειλα πίσω. Με τόσα λεφτά έκανα αλλη μια ίδια παραγγελα
    Απαράδεκτοι!!!!!!!!

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by demos23

    Τη περίοδο των Χριστουγέννων παράγγειλα από Bodybuilding.com τα εξής προίόντα:

    Optimum Platinum Hydrowhey, 1.75 Lbs. + ZMA FREE!,
    Higher Power AAKG Powder, 1.1 Lbs.
    Higher Power Creatine Ethyl Ester, 500 Grams
    Premier Nutrition Titan Bars, Box Of 12 (80g bar), Variety Pack
    με πηραν σήμερα απο το Ελ. Βενιζέλος και μου έιπαν οτι πρεπει να παρουν εγκριση απο ΕΟΦ για να μπορεσουν να τα στειλουν. Πηρα τηλ στον ΕΟΦ και μου ειπαν οτι πρεπει να υπογραψω τις βεβαιώσεις που θα μου στειλουν μέσω fax και να τις στειλω πίσω με την αποδειξη απο τη παραγγελια και τα προσπεκτους των προιόντων. Μου ειπαν ακομα οτι ο νομος λεει μεχρι 3 προιοντα στη παραγγελια μπορω να κανω.
    Εστειλα το φαξ σημερα...... θα δουμε τι θα γινει. Ελπίζω να μη πληρωσω δασμους και τετοιες μα....κιες....

    </blockquote id=quote>

  6. #36
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-06-06
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by elefterios

    GRF ειμαι παντα στη διαθεση του φορουμ !
    εδω να προσθεσω πως τη Παρασκευη 22/01 πραγματοποιηθηκε συναντηση ολων των κρατικων ελεγκτων της χωρας με θεμα τις νεες διαταξεις περι εισαγωγων και απαγορευσεων κατι το οποιο σημαινει αυστηροτερο ελεγχο
    Ηδη (δυστυχως) πολλα sites εχουν αρχισει να ενημερωνουν τους πελατες τους για τα νεα μετρα που ισχυουν στην Ελλαδα
    </blockquote id=quote>
    Που μπορούμε να τα δούμε αυτά τα μέτρα;

  7. #37
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    29-02-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    demo ποσο ηταν το συνολικο ποσο της παραγγελιας χωρις τα εξ.απ.?
    εχεις διαβασει ενα σχετικο link που εχω δωσει σχετικα με τους φορους?

    τα νεα μετρα δεν συνιστουν κατι καινουριο απλα εντατικοποιουν τους ελεγχους.
    δεν υπαρχει κατι λοιπον να δημοσιευτει.
    στειλε ομως αμα θες τα παραπανω να το δουμε.
    o tempora o mores!

  8. #38
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-06-06
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    100$ χωρις τα έξοδα
    49 τα έξοδα αποστολης
    μου τα μετρησαν και αυτα στον εκτελωνισμό

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by elefterios

    demo ποσο ηταν το συνολικο ποσο της παραγγελιας χωρις τα εξ.απ.?
    εχεις διαβασει ενα σχετικο link που εχω δωσει σχετικα με τους φορους?

    τα νεα μετρα δεν συνιστουν κατι καινουριο απλα εντατικοποιουν τους ελεγχους.
    δεν υπαρχει κατι λοιπον να δημοσιευτει.
    στειλε ομως αμα θες τα παραπανω να το δουμε.

    </blockquote id=quote>

  9. #39
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-03-09
    Location
    serres, Greece.
    Posts
    17

    Default

    χαιρεται.... θελω να ρωτησω.....
    εχω παραγγειλει καποια πραγματακια απο usa και ειναι να πανε σερρες...
    επειδη εχουν καθυστερησει λιγο, σε αυτο το τηλ. περνω κι εγω "τελωνειο στην σταυρουπολη θεσσαλονικης (τηλεφωνο: 2310601797)" η ειναι καποιο αλλο τηλ. ???

    thanks
    no pain.... no counterpain!!!

  10. #40
    New Bodybuilder
    Join Date
    02-02-10
    Location
    .
    Posts
    1

    Default

    παιδια μια σαφη απάντηση αν θελετε γιατι μπλεχτηκα...

    1) η παραγγελία στραματάει στο τελωνείο και θέλω να τους δειξει εγκριση από ΕΟΦ αν είναι αναβολικά ή και για μια απλή πρωτεινή?

    2) το international express courrier?ιδιωτική εταιρεία ή δημόσιο ταχυδρομίο?

    σας ευχαριστω προκαταβολικά.......η παραγγελία ειναι 5lbs on whey, 2x opti men [:-crazy][:-crazy]

  11. #41
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    29-02-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    οποιοδηποτε συμπληρωμα διατροφης σταματα στο τελωνειο θελει εγγραφη αναφορα συστατικων καταλληλοτητας απο τον ΕΟΦ
    σας ξανατονιζω οτι τα πραγματα απο 01/01/2010 εχουν σφιξει λιγο
    o tempora o mores!

  12. #42
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-07-05
    Location
    .
    Posts
    107

    Default

    Δυστυχως και η δικια μου παραγγελια την κρατανε στα Σπατα.σημερα μου ηρθε η ειδοποιηση οτι για να τα παραλαβω πρεπει να προσκωμισω βεβαιωση οτι εχουν την εγκριση του εοφ.η παραγ.ειναι απο bb.com.ειναι η πρωτη φορα που μου τυχαινει,μςχρι τωρα ολα ερχοντουσαν κανονικα.ποια ειναι η επομενη κινηση που πρεπει να κανω??????παω εοφ παιρνω την εγκριση και μετα παραλαμβανω?πληρωνω και κατι???η θα εχω τρεξιματα?

  13. #43
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-07-09
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    39

    Default

    Ποτε εκανες την παραγγελια μεγαλε?

    Υ.Γ Στο πρωτο ποστ εχει αναλυτικα τις διαδικασιες...

  14. #44
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-02-10
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    Παιδια γεια σας .
    Εχει παραγγειλει κανεις απο αγγλια τωρα προσφατα ? Ειχε κανενα προβλημα με τελωνειο ?
    Τρωω πιο πολυ και χανω και κιλα ... ωραια πραγματα

  15. #45
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Απο Αγγλια δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Δεν εχει αλλαξει κατι. Εκανα παραγγελια το Γεναρη.
    Μονο απο Αμερικη χρειαζεται προσοχη και μονο με ταχυδρομειο. Εχω 2 παραγγελιες απο Αμερικη, η μια μου ηρθε χθες και η αλλη ακομα δεν εχει ερθει..
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  16. #46
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-02-10
    Location
    .
    Posts
    9

    Default

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΒΒ.COM 25 GENARH. ΘΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΕΜΑΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ??? ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ??? ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΣΑΤ ΣΤΟ ΒΒ.COM ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΝ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΕΧΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ.ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΤΙ(ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ LEGAL ΜΑΛΛΟΝ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ!!! ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??? ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ(ΤΡΙΠΟΛΗ)!!!ΤΙ 8Α ΚΑΝΩ?? ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΖΗΤΑΝΕ???? ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΘΝ Κ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΟΦ???
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ HYDROXYCUT ΠΟΥ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΚΑΛΕΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΟΦ.
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

  17. #47
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Από netrition έχει κολλήσει καμιά παραγγελία;

  18. #48
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-06-06
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by soman21



    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΒΒ.COM 25 GENARH. ΘΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΕΜΑΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ??? ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ??? ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΣΑΤ ΣΤΟ ΒΒ.COM ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΝ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΕΧΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ.ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΤΙ(ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ LEGAL ΜΑΛΛΟΝ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ!!! ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??? ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ(ΤΡΙΠΟΛΗ)!!!ΤΙ 8Α ΚΑΝΩ?? ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΖΗΤΑΝΕ???? ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΘΝ Κ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΟΦ???
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ HYDROXYCUT ΠΟΥ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΚΑΛΕΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΟΦ.
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.
    </blockquote id=quote>

    Φίλε και εγώ από Τρίπολη είμαι, αστα να πανε με τα κωλοτελενεία, θα σου ερθει επιστολη που θα ζηταει εγκριση ΕΟΦ η μπορεί να σε παρουν και τηλεφωνο. και θα πρεπει να κανεις τα εξής: να στειλεις στον εοφ μια υπευθυνη δηλωση το τιμολογιο της παραγγελιας με fax και να εκτυπωσεις απο το site τη σελιδα με τα συστατικα των προιόντων και θα στα στειλεις με φαξ στον εοφ.
    Υστερα θα στειλουν το τιμολογιο σφραγισμενο στο τελωνειο και λογικα θα ερθει μετα το πακετο με ενα ωραιο μπουγιουρντί να πληρωσεις δασμους φορους αποθηκες κτλ.
    μπορεις ομως να μη δεχτεις να πληρωσεις και πανε τα προιοντα πισω.
    Επειδη ειμαστε απο την ιδια πολη μπορω να σε βοηθησω με τη διαδικασία αν εχεις καποιο προβλημα. στειλε μου μηνυμα.
    Με το bodybuilding δε παει αλλο.Είναι τελειως βλακες ενας λογος που πληρωνουμε τελωνειο ειναι γιατι στελνουν DHL και γραφουν πανω τις τιμες των προιοντων. Προτεινω να μαζευτουμε ολοι και να τους στειλουμε μια επιστολη να αλλαξουν τακτικη μηπως και γινει κατι και δε χρειαζετε να πληρωμουμε γαμησιάτικα!!!!!!

  19. #49
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-06-06
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    Ξέρει καποιος τη λεει ο νομος για τους δασμούς που βαζουν τα δεματα, πρεπει να φορολογουνται μονο τα προιόντα η ολο το ποσο που κανει η παραγγελια συμπεριλαμβανομένου και τα εξοδα αποστολής. στο τελωνειο μου ειπαν ολα μαζι αλλα δε τους πολυ πιστεύω.

  20. #50
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-02-10
    Location
    .
    Posts
    9

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by demos23



    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by soman21



    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΒΒ.COM 25 GENARH. ΘΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΕΜΑΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ??? ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ??? ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΣΑΤ ΣΤΟ ΒΒ.COM ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΝ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΕΧΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ.ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΤΙ(ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ LEGAL ΜΑΛΛΟΝ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ!!! ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??? ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ(ΤΡΙΠΟΛΗ)!!!ΤΙ 8Α ΚΑΝΩ?? ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΖΗΤΑΝΕ???? ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΘΝ Κ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΟΦ???
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ HYDROXYCUT ΠΟΥ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΚΑΛΕΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΟΦ.
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.
    </blockquote id=quote>

    Φίλε και εγώ από Τρίπολη είμαι, αστα να πανε με τα κωλοτελενεία, θα σου ερθει επιστολη που θα ζηταει εγκριση ΕΟΦ η μπορεί να σε παρουν και τηλεφωνο. και θα πρεπει να κανεις τα εξής: να στειλεις στον εοφ μια υπευθυνη δηλωση το τιμολογιο της παραγγελιας με fax και να εκτυπωσεις απο το site τη σελιδα με τα συστατικα των προιόντων και θα στα στειλεις με φαξ στον εοφ.
    Υστερα θα στειλουν το τιμολογιο σφραγισμενο στο τελωνειο και λογικα θα ερθει μετα το πακετο με ενα ωραιο μπουγιουρντί να πληρωσεις δασμους φορους αποθηκες κτλ.
    μπορεις ομως να μη δεχτεις να πληρωσεις και πανε τα προιοντα πισω.
    Επειδη ειμαστε απο την ιδια πολη μπορω να σε βοηθησω με τη διαδικασία αν εχεις καποιο προβλημα. στειλε μου μηνυμα.
    Με το bodybuilding δε παει αλλο.Είναι τελειως βλακες ενας λογος που πληρωνουμε τελωνειο ειναι γιατι στελνουν DHL και γραφουν πανω τις τιμες των προιοντων. Προτεινω να μαζευτουμε ολοι και να τους στειλουμε μια επιστολη να αλλαξουν τακτικη μηπως και γινει κατι και δε χρειαζετε να πληρωμουμε γαμησιάτικα!!!!!!
    </blockquote id=quote>


    fle mou se euxaristw para polu..sou xw steilei kai mhnuma tsekare to..
    aekfan@gmail.com to mail mou

  21. #51
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Aπο netrition μου ηρθε προχθες η παραγγελια. Και μαλιστα σε χρονο ρεκορ για netrition, καπου 2 βδομαδες. Απο bulknutrition εκλεισε μηνα και δεν εχει ερθει, αλλα δεν ανησυχω, απ`το συγκεκριμενο παντα ερχεται αλλα νωριτερα (στις 15 μερες).
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  22. #52
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-11-08
    Location
    .
    Posts
    139

    Default

    ετσι έφαγα μια ωραία πιστολιά από ββιγκ...έλαβα μηνυμα από τελωνείο για έγκριση του εόφ.
    η παραγγελία μου?ένα βιβλίο,ένα σέικερ δώρο και μία πρωτείνη μικρή.
    για μία πρωτείνη θα χάσω το βιβλίο τώρα συνολικό κόστος παραγγελίας 116 δολαρια με τα μεταφορικά.υπάρχει κάτι να κάνώ?θα πληρώσω δασμούς ?

  23. #53
    New Member el.stel's Avatar
    Join Date
    05-02-10
    Location
    Rethymno, Crete.
    Posts
    94

    Default

    Γεια σε όλους

    Εδώ και 3 μέρες έχω τρελά νεύρααααα. Η παραγγελία μου από bb.com έχει κολλήσει και εμένα. Αφού λοιπόν έκανα όλες τις απαραίτητες ενέργειες που έχουν αναφερθεί πιο πάνω, παίρνω σήμερα τηλ. για να δω που πάει το πραμα. Η υπάλληλος στον Ε.Ο.Φ μου λέει ότι και στα 2 προϊόντα που έχω παραγγείλει υπάρχουν αναβολικές ? απαγορευμένες ουσίες!!!!! Ο μόνος τρόπος μου λέει για να τα πάρω είναι με χαρτί γιατρού.

    Εκνευρισμένος και σαστισμένος της λέω πώς και τα 2 προϊόντα υπάρχουν και πουλιούνται κανονικά σε μαγαζιά συμπληρωμάτων στην Ελλάδα.

    Η παραγγελία μου είναι : μια πρωτεΐνη myofusion 5 lbs της Gaspari και ένα κουτί Atro-Phex της BSN. Η myofusion ξέρω πως έχει και αριθμό γνωστοποίησης από Ε.Ο.Φ!!!
    Όταν λοιπόν της το είπα αυτό μου λέει ότι δεν ξέρει αυτή και μου έδωσε ένα τηλ. να πάρω σε ένα άλλο τμήμα του E.O.Φ. να ρωτήσω από δευτέρα λόγω απεργίας που έχουν.
    Παιδιά αν ξέρετε κάτι που θα με βοηθούσε θα το εκτιμούσα πολύ. Νομίζω πως απλά θέλουν να ταλαιπωρούν τον κόσμο για να σταματήσει να αγοράζει από έξω που είναι φθηνότερα. Τι λέτε εσείς?

  24. #54
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    el.stel η παραγγελια σου ηταν ΜΕΣΩ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟΥ Ή COURIER?
    Οι λαμακες στον ΕΟΦ δεν ξερουν τι τους γινεται. Τη λιστα με τις απαγορευμενες ουσιες την εχουν κατεβασει απτο internet και δεν ξερω αν υπαρχει καν στην ελληνικη νομοθεσια προβλεψη για απαγορευμενες ουσιες και ποιες. Για παραδειγμα η εκδυστερονη ειναι απαγορευμενη ουσια στην Αυστραλια ( με προσφατο γνωστο παραδειγμα Ελληνα αθλητη), αλλα οχι στον υπολοιπο κοσμο. Αλοιμονο να βρισκουν απαγορευμενες ουσιες και σε πρωτεϊνες. Παντως μπορεις να παραλαβεις το βιβλιο απτο πακετο σου, μιας και ειναι ακριβο και τα αλλα προϊοντα να πανε πισω. Με οτι περισσεψει απο τα λεφτα μειον τα εξοδα αποστολης, παιρνεις κατι αλλο που θα ειναι ομως σιγουρα νομιμο... Αυτο μπορει να συνεχιστει μεχρι να μην εχουν μεινει λεφτα απο την αρχικη παραγγελια. Ωραιο δωρο στους courier ετσι?
    Η πιο ανωδυνη λυση αν κολλησουν ειναι να πανε πισω.. δυστυχως, γιατι στον ΕΟΦ εχεις κανει υπευθυνη δηλωση οτι η παραγγελια σου δεν εχει απαγορευμενες ουσιες, αρα αυτο το ψεμα διωκεται ποινικα..
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  25. #55
    New Member el.stel's Avatar
    Join Date
    05-02-10
    Location
    Rethymno, Crete.
    Posts
    94

    Default

    Ήταν με ταχυδρομείο.
    Δηλαδή το γεγονός ότι η myofusion πουλιέται παντού δεν τους λέει τίποτα???Τι απαγορευμένες ουσίες και μαλ@+%ιες μου λένε???. Δεν καταλαβαίνω.
    Αν τα αφήσω και τα στείλουν μόνοι τους πίσω θα μου επιστρέψουν τα χρήματα μάλλον από το bb.com χρεώνοντας τα έξοδα της επιστροφής μόνο. Λέω εγώ τώρα?
    Τι μου προτείνεις?

  26. #56
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by el.stel

    Ήταν με ταχυδρομείο. ΩΧ
    Δηλαδή το γεγονός ότι η myofusion πουλιέται παντού δεν τους λέει τίποτα??? ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ! Δυστυχως, δε θα χρειαζοταν να κανουμε ολη αυτη τη διαδικασια για τιποτα. Το 99% των πραγματων που παιρνουμε πουλιουνται και εδω. Και η απαντηση τους ειναι μία και ειναι πληρωμενη : ¨παρτε τα απο εδω¨!
    Τι απαγορευμένες ουσίες και μαλ@+%ιες μου λένε???. Δεν καταλαβαίνω.
    Αν τα αφήσω και τα στείλουν μόνοι τους πίσω θα μου επιστρέψουν τα χρήματα μάλλον από το bb.com χρεώνοντας τα έξοδα της επιστροφής μόνο. Λέω εγώ τώρα? ΝΑΙ ΕΤΣΙ.
    Τι μου προτείνεις?
    Περιμενε να δεις τι θα σου πουν και παρε οτι μπορεις να παρεις απτην παραγγελια σου. Τα χρηματα εξανεμιζονται με τα πηγαινε ελα. Το netrition κανει refund το κοστος τις παραγγελιας, χωρις τα εξοδα αποστολης. Φανταζομαι και το bb.com εκτος και αν κανει καποιου ειδους πιστωση. Παντως αυτο σημαινει οτι χανεις διπλά : μία που ηρθαν και μία που γυρισαν..
    </blockquote id=quote>

    Εγω λεω να ψωνιζουμε πλεον μονο απο netrition γιατι ειναι το μονο απο αυτα που εχω δει εγω που μπορεις να μην αναγραφεται η τιμη , ουτε και το περιεχομενο και να φαινεται σαν δωρο. Και με μικρες διακριτικες παραγγελιες θα τις περναμε στο ντουκου.
    Ρε σε τι συνομωτικες διαδικασιες μας βαλανε?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  27. #57
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-12-09
    Location
    .
    Posts
    14

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GeorgeS

    Από netrition έχει κολλήσει καμιά παραγγελία;
    </blockquote id=quote>

    γεια σου γιωργη απο το lab :P
    ειχα κανει παραγγελεια στις 8 ιανουαριου και μου ηρθαν 27 οποτε φανταζομαι ειναι ακομα safe
    σημερα εκανα αλλη μια, θα ενημερωσω αν ειναι

  28. #58
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-02-10
    Location
    .
    Posts
    9

    Default

    *Θα σε παρακαλέσω να χρησιμοποιείς κόσμιους χαρακτηρισμούς και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες*

  29. #59
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Eγω δε νομιζω να εχουν ψηλο εθνικο φρονημα και να θελουν ντε και καλα να τα παιρνουμε απο Ελλαδα. Εχουν τη θεση τους και δε νομιζω να διατηρουν και καταστηματα με συμπληρωματα εδω. Απλως νομιζουν οτι παιρνουμε αναβολικα και φοβουνται για τον κ@λο τους και τους προσαψουν ευθυνες αν τυχον γινει κατι. Μαζι με τα ξερα μάς καινε και τα χλωρα..
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  30. #60
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-02-10
    Location
    .
    Posts
    9

    Default

    oi an8rwpoi einai padelws ASXETOI!!! ta steroidh kukloforoun eleu8era se ka8e ''psagmeno'' gum KAI SE OLH THN ELLADA kai tous peirazoun oi prwteinoules kai ta aminoxea ELEOS!!!!!!


 
Page 2 of 23 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •