Καλώς Ορίσατε Στο Bodybuilders.gr - Κάντε Εγγραφή Και Ελάτε Στην Παρέα Μας! Register

Page 22 of 22 FirstFirst ... 121819202122
Results 631 to 633 of 633
    Junior Bodybuilder

Παραγγελία από iherb, αξίας 47 ευρώ, απεστάλη στις 29/12/2017. Έφτασε Ελλάδα στις 07/01/2018, οπότε και κόλλησε στο τελωνείο. Στις 24/01 μου ήρθε ειδοποιητήριο το οποίο μου ζητούσε υπεύθυνη δήλωση, όπως έχει ήδη περιγραφεί στις προηγούμενες σελίδες. Τους έστειλα την υπεύθυνη δήλωση μέσω email την ίδια ημέρα και μου απάντησαν μετά από λίγες ώρες πως το δέμα μου εκτελωνίστηκε. Να σημειώσω εδώ πως παρ' ότι είχα 4 αντικείμενα δεν με έστειλαν στον εοφ. Στις 01/02 μου ήρθε το ειδοποιητήριο από τα ΕΛΤΑ μαζί με τη χρέωση για να παραλάβω. Η χρέωση ήταν 15 ευρώ έξοδα εκτελωνισμού και 24% επί της αξίας, αλλά για κάποιο λόγο μου κοστολόγησαν το δέμα 55 ευρώ. Τελικά το δέμα το παρέλαβα σήμερα, χωρίς να πω κάτι για την χρέωση μιας και είχε ήδη κουράσει πολύ η όλη διαδικασία. Δεύτερο δέμα από Αμερική, με αναγραφόμενη αξία 13 δολάρια, ήρθε κανονικά χωρίς να κολλήσει στο τελωνείο.
    Θα ήθελα επίσης να ευχαριστήσω όσους έγραψαν τις εμπειρίες τους για την όλη κατάσταση. Είχα καιρό να μπω στο φόρουμ και όταν κόλλησε η παραγγελία για τόσο καιρό είχα αρχίσει να αγχώνομαι, μέχρι που διάβασα τι συμβαίνει.

New Bodybuilder

Θυμηθηκα οτι περυσι μεσα του ετους παρηγγειλα 5 αντικειμενα απο το βοτανο (zinc picolinate country life 25mg,magnesium 500mg life extension,b-50 complex now foods,sunflower lecithin 1200mg now foods,vitamin c 500mg nature bounty) και δεν κολλησε τιποτα!

Yπαρχει περιπτωση να μην ειναι η ποσοτητα των αντικειμενων που παραγγελνει κανεις αλλα το ειδος των συμπληρωματων?Αν ειναι σε γκριζα ζωνη να το θεσω σωστα?

Junior Bodybuilder BARHonda's Avatar

Μάλλον αλλάξανε οι συνήθειες στο τελωνείο και ότι έρχεται πλέον εκτός ΕΕ τσεκάρεται πιο προσεκτικά. Το κουτί μου πχ επάνω έγραφε dietary supplements.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 22 of 22 FirstFirst ... 121819202122

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks