Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 23 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 91 to 120 of 683
  1. #91
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Z_750

    μου ειπε οτι για την προτεινη θελω συνταγη απο διατροφολογο,δηλ.συν εξτρα χρηματα για να σου το γραψει.δεν νομιζω να πας στο ιατρειο του και να στο γραψει ετσι.
    </blockquote id=quote>
    Ο διατροφολογος δε ¨γραφει¨. Τι ακριβως σου ειπε?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  2. #92
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-02-10
    Location
    .
    Posts
    9

    Default

    Nαι ομως ρε παιδες απο το bb που μιλησα στο chat μου παν πως η παραγγελια εχει φτασει ελλαδα. Και εναμισυ μηνας πολυ δν ειναι?? el.stel και γω αυτο ξερω για τρια τωρα τι θα κανω εγω ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο. Το σιγουρο ειναι πως εχω μπλεξει για τα καλα. Στα τελη της αλλης εβδομαδας θα παρω τηλεφωνο λεω να δω τι γινεται. Τελοςπαντων. Θα ποσταρω αν εχω κατι νεοτερο. Ευχαριστω για τη βοηθεια.
    Τελος θελω να μας παρακαλεσω ολους να ποσταρουμε αν ολα πανε καλα με τιs παραγγελιες απο nutrition ετσι ωστε αν uπαρξει προβλημα να το δουμε και να μην βρεθουμε προ εκπληξεων οπως με το bodybuilding!!!!!

  3. #93
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-07-05
    Location
    .
    Posts
    107

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by PowerBuilderi

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Z_750

    μου ειπε οτι για την προτεινη θελω συνταγη απο διατροφολογο,δηλ.συν εξτρα χρηματα για να σου το γραψει.δεν νομιζω να πας στο ιατρειο του και να στο γραψει ετσι.
    </blockquote id=quote>
    Ο διατροφολογος δε ¨γραφει¨. Τι ακριβως σου ειπε?
    </blockquote id=quote>

    Εννοεις τι μου ειπε ο διατροφ?δεν εχω παει ακομα,αλλα δεν νομιζω να παω.
    βασικα το μετανοιωσα που πηρα πρωτεινη universal.αν επαιρνα οπτιμουμ πιστευω οτι θα το εγκριναν, ειναι πιο σοβαρη εταιρεια.τα αμινοξεα της τα εγκριναν παντως.μια φορα ειπα και εγω να αλλαξω λιγο πρωτεινη και.........ταλαιπωρια παντως η ολη υποθεση τηλ.πολλα να πας στον εοφ 2 φορες,συν τη χασουρα με τα πραγματα που δεν τα παιρνεις.

  4. #94
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-02-10
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by elefterios



    # You are responsible for any duties or taxes that may apply. We do not collect any duties or taxes from you and do not know how much they will cost you. Check with your own country. We report the exact amount of the sale on the Customs form. Please do not ask us to claim less than the actual sale amount.
    # For a description of the package contents on the Customs form, we claim "Food supplements - for personal use only". Please do not ask us to claim a "gift" or other incorrect description.
    # Some countries allow for importation of otherwise disallowed products "for personal use only", but not for resale. Check with your Customs office.

    copy-paste απο netrition.com
    </blockquote id=quote>

    Να ρωτησω τοτε εγω γιατι εχουν επιλογη για gift ?
    Επισης στο Θεμα για τις παραγγελιες απο το netrition λεει ο οδηγος να ζηταμε να Low price .
    Οποτε οι ελεγκτες ξερουν τι εχουμε παρει και ποσο κανουν ?
    Τρωω πιο πολυ και χανω και κιλα ... ωραια πραγματα

  5. #95
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    29-02-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    σχετικα με την ερωτηση σου,εχω γραψει ενα κατεβατο γι αυτο το θεμα.
    ειναι αδυνατο να ερθει το παραμικρο διχως να γνωριζουμε την αξια,το βαρος κτλ.

    τωρα γιατι σχετικα με το gift μαλλον θα πρεπε να ρωτησεις τους ιδιους!'
    πιθανον να ισχυει για αγορες εντος ΗΠΑ.
    o tempora o mores!

  6. #96
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    H δικη μου τελευταια παραλαβη απο netrition δεν εγραφε τελικο ποσο στο χαρτι μεσα στο κουτι. Αυτο στα σιγουρα. Δεν ειμαι σιγουρος για ετικετα στο εξωτερικο (το χαρακτηριστικο μπλε τσουβαλι) γιατι το ανοιξα με μανία. Παντως και στο εξωτερικο τωρα που το σκεφτομαι δεν ειχε κατι γιατι περιμενα ξεχωριστες παραγγελιες απο διαφορετικα site και το ανοιξα αρον αρον για να δω απο ποιο ειναι.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  7. #97
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    29-02-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    αυτο που λεω ειναι πως παντα σε αποστολες εξωτερικου αναγραφεται η αξια του δεματος ειτε προκειται για δωρο ειτε οχι.
    αυτο αρκετες φορες δεν ειναι ορατο στον παραληπτη.
    αν δεν υπηρχε πουθενα τιμη θα ηταν αδυνατη η σχετικη δασμολογηση.
    αρα παντα ξερουμε τη τιμη αγορας ασχετα με το πως φτανει στη πορτα μας.
    o tempora o mores!

  8. #98
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Εγω διερωτομαι το εξης: αν ερθει μια παραγγελια στο τελωνειο με 8 κομματια ( ο ΕΟΦ επιτρεπει μεχρι 3-4 κομματια) και παμε στον ΕΟΦ 2 χαρτια που εχουμε χωρισει (εμεις) τα πραγματα σε 4+4 για φαινονται σαν 2 ξεχωριστες παραγγελιες (και τα εγκρινει), ο εκτελωνιστης θα το προσεξει? Και αν το προσεξει θα εχει προβλημα με αυτο?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  9. #99
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    29-02-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    γιατι μπερδευεις τα πραγματα?
    τι σχεση εχει ο ΕΟΦ στη τελικη εκτελωνιση? δεν μετραμε κομματια αλλα συνολικο βαρος-κοστος.
    ο ΕΟΦ ενημερωνεται τελευταιος αν θες και μονο για περιπτωσεις που δεν εχουμε τα απαραιτητα χαρτια.
    δεν υπαρχει πουθενα αυτο που λες γιατι πολλα απλα οι εισαγωγες συμπληρωματων απαγορευονται ειτε ειναι 1 κομματι ειτε 1001 που σου ξαναλεω δεν παιζει κανεναν απολυτως ρολο.
    ξερεις ποσα τετοια σκευασματα εχω δεσμευσει προσωπικα τοσα χρονια σ αυτη τη δουλεια? ποτε δεν μετρησα τα τεμαχια παρα μονο το βαρος και αν επιτρεπεται η εισαγωγη τους.οταν ομως ο καταλογος μου , μου δειχνει οτι δεν ειναι επιτρεπτο σαφως θα ενημερωσω τις απαραιτητες κρατικες αρχες.Εδω ομως δεν πρεπει να ξεχνατε πως ο ΕΟΦ ειναι για φαρμακα.Η πρωτεινη ειναι φαρμακο?Σαφως και οχι αλλα δεν υπαρχει αλλο μεσο αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα που να μπορει να δωσει τη τελικη εγκριση.Κανεις μα κανεις δεν μπορει,οχι απο φοβο,να παρει ευθυνη αποδεσμευσης για κατι που απλα δεν γνωριζει τι περιεχει και που εκ των προτερων απαγορευεται να εισαχθει.
    Δεν οριζουμε εμεις τους νομους.Αυτα ισχυουν απο το 1998 που κανω αυτη τη δουλεια.Αν αυριο αλλαξει κατι δεν ειμαι σε θεση να το γνωριζω.Και να σκεφτειται πως λογω κρατικης νομοθετικης ασαφειας πολλα ακομα δεν εχουν οριστει στο 100%.δλδ καποιος ο οποιος παραγειλει μια κετσαπ πχ θα εχει τις ιδιες συνεπειες με καποιον που αγορασε μια κρεατινη γιατι και τα 2 προοριζονται για καταναλωση.
    o tempora o mores!

  10. #100
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Κατσε ρε αδερφε, εσυ θα μας μπερδεψεις τελειως.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by elefterios


    ο ΕΟΦ ενημερωνεται τελευταιος αν θες και μονο για περιπτωσεις που δεν εχουμε τα απαραιτητα χαρτια.
    </blockquote id=quote>
    ποια ειναι τα απαραιτητα χαρτια??

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by elefterios
    ποτε δεν μετρησα τα τεμαχια παρα μονο το βαρος και αν επιτρεπεται η εισαγωγη τους
    </blockquote id=quote>
    και ποιο ειναι το βαρος περα απο το οποιο υπαρχει προβλημα? Εδω εχουμε πει οτι εχουμε παρει πραγματα πανω απο 22 λιμπρες. Εσυ δεν ξερω αν μετρας τεμμαχια, παντως ο ΕΟΦ μετραει και η νομοθεσια λεει μεχρι 3.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by elefterios
    οταν ομως ο καταλογος μου , μου δειχνει οτι δεν ειναι επιτρεπτο σαφως θα ενημερωσω τις απαραιτητες κρατικες αρχες.
    </blockquote id=quote>
    ποιος ειναι ο καταλογος σου? Δλδ. εχεις εσυ λιστα με τα επιτρεπομενα συμπληρωματα? Αφου ο τελωνης κοιταει το δελτιο με τα πραγματα που ΕΟΦ εχει εγκρινει.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by elefterios

    ο ΕΟΦ ενημερωνεται τελευταιος αν θες και μονο για περιπτωσεις που δεν εχουμε τα απαραιτητα χαρτια.
    </blockquote id=quote>
    Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να κρατηθει στο τελωνειο, να με ειδοποιησουν, να πληρωσω τους δασμους και τα αποθηκευτρα και να παρω ρα πρραγματα μου χωρις να χρειαζεται πουθενα η μεσολαβηση του ΕΟΦ? Αυτο δεν εχει γινει ποτε απο οσο ξερω. Αφου με το που μας παρουν απτο τελωνειο, λενε ¨τι ειναι? συμπληρωματα? Α, θελει εγρκιση απτον ΕΟΦ¨. Τελος.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by elefterios

    Εδω ομως δεν πρεπει να ξεχνατε πως ο ΕΟΦ ειναι για φαρμακα.Η πρωτεινη ειναι φαρμακο?Σαφως και οχι αλλα δεν υπαρχει αλλο μεσο αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα που να μπορει να δωσει τη τελικη εγκριση.
    </blockquote id=quote>
    Ο ΕΟΦ εχει ολοκληρο τμημα μεσα αποκλειστικα για συμπληρωματα και καλλυντικα. Δεν καταλαβαινω γιατι το λες αυτο.

    Με βαση αυτα που λες τοτε δε θα`πρεπε να εχει εισαχθει τιποτα, κατι που συμβαινει μονο στη μειοψηφια των περιπτωσεων. Αυτο το post σου ειναι σα να ειναι το πρωτο post στο οποιο γινεται αναφορα για παραγγελια συμπληρωματων απτο εξωτερικο...
    Πραγματικα εξηγησε μου, οολες αυτες οι παραγγελιες πως φτανουν στα χερια μας?
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  11. #101
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-06-06
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    Δηλαδή μέχρι ποσα κιλα μπορεις να παραγγείλεις;


    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by elefterios

    γιατι μπερδευεις τα πραγματα?
    τι σχεση εχει ο ΕΟΦ στη τελικη εκτελωνιση? δεν μετραμε κομματια αλλα συνολικο βαρος-κοστος.
    ο ΕΟΦ ενημερωνεται τελευταιος αν θες και μονο για περιπτωσεις που δεν εχουμε τα απαραιτητα χαρτια.
    δεν υπαρχει πουθενα αυτο που λες γιατι πολλα απλα οι εισαγωγες συμπληρωματων απαγορευονται ειτε ειναι 1 κομματι ειτε 1001 που σου ξαναλεω δεν παιζει κανεναν απολυτως ρολο.
    ξερεις ποσα τετοια σκευασματα εχω δεσμευσει προσωπικα τοσα χρονια σ αυτη τη δουλεια? ποτε δεν μετρησα τα τεμαχια παρα μονο το βαρος και αν επιτρεπεται η εισαγωγη τους.οταν ομως ο καταλογος μου , μου δειχνει οτι δεν ειναι επιτρεπτο σαφως θα ενημερωσω τις απαραιτητες κρατικες αρχες.Εδω ομως δεν πρεπει να ξεχνατε πως ο ΕΟΦ ειναι για φαρμακα.Η πρωτεινη ειναι φαρμακο?Σαφως και οχι αλλα δεν υπαρχει αλλο μεσο αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα που να μπορει να δωσει τη τελικη εγκριση.Κανεις μα κανεις δεν μπορει,οχι απο φοβο,να παρει ευθυνη αποδεσμευσης για κατι που απλα δεν γνωριζει τι περιεχει και που εκ των προτερων απαγορευεται να εισαχθει.
    Δεν οριζουμε εμεις τους νομους.Αυτα ισχυουν απο το 1998 που κανω αυτη τη δουλεια.Αν αυριο αλλαξει κατι δεν ειμαι σε θεση να το γνωριζω.Και να σκεφτειται πως λογω κρατικης νομοθετικης ασαφειας πολλα ακομα δεν εχουν οριστει στο 100%.δλδ καποιος ο οποιος παραγειλει μια κετσαπ πχ θα εχει τις ιδιες συνεπειες με καποιον που αγορασε μια κρεατινη γιατι και τα 2 προοριζονται για καταναλωση.
    </blockquote id=quote>

  12. #102
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-07-05
    Location
    .
    Posts
    107

    Default

    Εγω εχω παραγ.2 διαφορετικα πραγματα,μια πρωτεινη και αμινοξεα.τα αμινοξεα περνανε κανονηκα.αλλα το τελωνειο μου λεει οτι δεν μπορει να μου δωσει μονο το ενα.αρα τα πραγματα επιστρεφονται στην Αμερικη.λογικα τα χρηματα θα μου επιστραφουν στην καρτα.τα μεταφορικα τα εχασα.τα συμπληρ.μου εκαναν μια βολτα εως την ευρωπη και επιστρεφουν παλι.[:-boggled]

  13. #103
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    29-02-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    το θεμα πραγματικα εχει κουρασει τους παντες.
    δεν υπαρχει αλλος κρατικος φορεας ελεγχου στην Ελλαδα πλην του ΕΟΦ.
    το πως φτανουν σπιτια μας ειναι ενα τεραστιο κεφαλαιο και δεν εξηγειται σε 2 γραμμες.
    ο καταλογος δεν ειναι αυτο που εσυ φανταζεσαι αλλα ο "μπουσουλας" των επιτρεπτων εισαγομενων προιοντων.
    αν μεσα σ αυτον βρεις τη λεξη "συμπληρωμα διατροφης" εχω θα παραιτηθω.
    αν δεσμευτει στο τελωνειο σαφως και θα ζητηθει εγκριση ΕΟΦ.που αλλου μπορεις να πιστοποιησεις τα σχετικα? μονο εκει.
    δεν υπαρχει θεμα 3 τεμαχιων ξαναλεω για κατι που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να εισαχθει δλδ κατω απο 3 ερχονται και πανω απο 3 οχι?πως ειναι δυνατο.
    οταν μιλαω για βαρος εννοω παντα το μεγιστο συμφωνηθεν που εκεινη τη στιγμη εχει παρει το σχετικο pass αλλα δεν θελω να σε μπλεξω περισσοτερο μ αυτο γιατι ισως να μη το καταλαβεις.
    το τελωνειο δεν ειναι μεταφορικη.τα πραγματα μας ερχονται με καποια εταιρεια.
    μπορειτε ρε παιδια να καλεσετε την DHL πχ και να ζητησετε το εκτελωνιστικο κεντρο.εκει θα σας λυσουν τυχον αποριες κτλ
    ασχετα αν ερχονται με airmail.
    και κλεινω οτι δεσμευεται,ελεγχεται και μετα κινουνται οι απαραιτητες διαδικασιες.
    αλλη απορια?
    o tempora o mores!

  14. #104
    New Member el.stel's Avatar
    Join Date
    05-02-10
    Location
    Rethymno, Crete.
    Posts
    94

    Default

    Εγώ πάντως όταν πήρα στον Ε.Ο.Φ. οι ίδιοι μου είπαν μέχρι 3 κομμάτια περνάνε. Τελικά παρήγγειλα την ίδια πρωτεΐνη από ελληνικό site, και μου ήρθε σε 2 μέρες ωραία και καλά.(αστειο ε?) Την πλήρωσα πολύ πιο ακριβά βέβαια αλλά τι ψάχνεις?

    Είναι μάλλον πιο ακριβή επειδή έχει άλλου είδους αλβουμίνη...[:-bouncy]

  15. #105
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Eιλικρινα εκτιμω που καθεσαι και ασχολεισαι αλλα πραγματικα δε μου ελυσες καμμία απορια. Ισως εγω να μην καταλαβαινω ή να ειναι η ιδιομορφία του γραπτού λόγου. Η απορια μου λοιπον ειναι αφου ο μπουσουλας δεν αναφερει τη λεξη ¨συμπληρωμα διατροφης¨, τοτε το τι θα δεσμευτει ειναι στην κρίση του τελώνη? Και με ολα οσα περασαν και εφτασαν στο ταχυδρομειο της γειτονιας μας απλα θεωρηθηκαν νομιμα?
    Παντως μια μεγαλη παρεξηγηση που εχει γινει ειναι η εξης: οταν λεμε οτι ο ΕΟΦ βαζει περιορισμο σε 3 κομματια, τοτε αυτα εννοειται πως ειναι νομιμα. Δηλαδη 6 κουτακια CLA να εχει η παραγγελια και 2 αμινοξεα, συνολο 8 κομματια, τοτε αν δεσμευτουν στο τελωνειο και πας για εγκριση ΕΟΦ, τοτε θα πρεπει να διαλεξεις ποια 3 κομματια θες να παραλαβεις (π.χ. 2 CLA και 1 αμινοξυ). Δηλαδη δεν πα ναχεις 5 απολυτως αθωα και νομιμα συμπληρωματα, μονο τα 3 θα παρεις. Αν εχεις 3 ορμονικα συμπληρωματα (παρανομα) τοτε εννοειται πως δεν παιρνεις ουτε το ενα. Δεν ειπαμε οτι παιρνεις τα 3 παρανομα και τα αλλα πανε πισω.

    Εγω παντως κλεινω μηνα σημερα και ουτε φωνη ουτε ακρόαση και εχει μια βδομαδα απεργια των τελωνειακων την αλλη βδομαδα νομιζω... Δεν ξεμπερδευω ουτε σε ενα μηνα.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  16. #106
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Z_750

    Εγω εχω παραγ.2 διαφορετικα πραγματα,μια πρωτεινη και αμινοξεα.τα αμινοξεα περνανε κανονηκα.αλλα το τελωνειο μου λεει οτι δεν μπορει να μου δωσει μονο το ενα.αρα τα πραγματα επιστρεφονται στην Αμερικη.λογικα τα χρηματα θα μου επιστραφουν στην καρτα.τα μεταφορικα τα εχασα.τα συμπληρ.μου εκαναν μια βολτα εως την ευρωπη και επιστρεφουν παλι.[:-boggled]
    </blockquote id=quote>
    Οποιος σου το ειπε ειναι ηλιθιος. Αν επιμεινεις μπορεις να τα παρεις τα αμινοξεα αν στα εχει εγκρινει ο ΕΟΦ. Δεν ξερω μονο αν αξιζει τον κοπο να πας μεχρι το αεροδρομιο για ενα αμινοξυ..
    Δουλευουμε για τις μεταφορικες μου φαινεται.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  17. #107
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-02-10
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by elefterios

    δεν μετραμε κομματια αλλα συνολικο βαρος-κοστος.

    ποτε δεν μετρησα τα τεμαχια παρα μονο το βαρος και αν επιτρεπεται η εισαγωγη τους.
    </blockquote id=quote>

    Ωραια ποιο ειναι το επιτρεπτο βαρος τοτε ? Μπορεις να μας πεις αφου ξερεις?
    Τρωω πιο πολυ και χανω και κιλα ... ωραια πραγματα

  18. #108
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    29-02-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    μιλαω παντα γενικα αλλα μια και εισαι νεος στο φορουμ ψαξε λιγο εχω ποσταρει ενα σωρο.
    o tempora o mores!

  19. #109
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    05-02-10
    Location
    .
    Posts
    9

    Default

    γεια σας. θελω να μαθω διαδικασιες για να στειλω τα πραματα πισω στο bodybuilding. πρεπει να πάρω εδω το τελωνείο????? τι πρεπει να κάνω???

  20. #110
    New Bodybuilder
    Join Date
    13-08-09
    Location
    .
    Posts
    3

    Default

    Γεια σας παιδιά.
    Μια διευκρίνηση θέλω να μου πείτε αν ξέρετε.
    Όταν λένε 3 κομμάτια εννοούν 3 σε αριθμό η 3 είδη?
    Ευχαριστω.

  21. #111
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    3 σε αριθμο. Ακομα και αν ειναι 3 ιδια!
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  22. #112
    New Bodybuilder
    Join Date
    13-08-09
    Location
    .
    Posts
    3

    Default

    Δηλαδή ελευθέριε αν πάρουμε έγκριση από εοφ κ τα πράγματα είναι πχ 5 κ ζυγίζουν 3 κιλά πχ θα τα πάρουμε?πώς πάει αυτό?
    Αν είναι εύκολο απαντάς αλλιώς δεν πειράζει!

  23. #113
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    29-02-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    δεν χρειαζεται ν απαντησω ξανα στα ιδια.
    μπορω ομως να σε παραπεμψω στο τμημα εκτελωνισμου μιας παγκοσμιας ταχυμεταφορικης για να λαβεις αμεσα και εγκυρα οποια απαντηση ή απορια εχεις.
    ζητω συγνωμη αλλα πλεον ειναι η καλυτερη επιλογη.
    o tempora o mores!

  24. #114
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-02-10
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by elefterios

    δεν χρειαζεται ν απαντησω ξανα στα ιδια.
    μπορω ομως να σε παραπεμψω στο τμημα εκτελωνισμου μιας παγκοσμιας ταχυμεταφορικης για να λαβεις αμεσα και εγκυρα οποια απαντηση ή απορια εχεις.
    ζητω συγνωμη αλλα πλεον ειναι η καλυτερη επιλογη.
    </blockquote id=quote>

    Εψαξα οπως ειπες αλλα δεν βρηκα να αναφερεις ακριβως ποσα κομματια - βαρος επιτρεπεται .
    Τοσο δυσκολο ειναι να το ξαναπεις ή να μας πεις που το χεις πει ?
    Τρωω πιο πολυ και χανω και κιλα ... ωραια πραγματα

  25. #115
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-02-10
    Location
    .
    Posts
    118

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by elefterios

    δεν χρειαζεται ν απαντησω ξανα στα ιδια.
    μπορω ομως να σε παραπεμψω στο τμημα εκτελωνισμου μιας παγκοσμιας ταχυμεταφορικης για να λαβεις αμεσα και εγκυρα οποια απαντηση ή απορια εχεις.
    ζητω συγνωμη αλλα πλεον ειναι η καλυτερη επιλογη.
    </blockquote id=quote>

    Εψαξα οπως ειπες αλλα δεν βρηκα να αναφερεις ακριβως ποσα κομματια - βαρος επιτρεπεται .
    Τοσο δυσκολο ειναι να το ξαναπεις ή να μας πεις που το χεις πει ?
    Τρωω πιο πολυ και χανω και κιλα ... ωραια πραγματα

  26. #116
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Mην το ψαχνεις φιλε, ειναι στην τυχη ( για να μην πω αναλογα με τις τ@υλες). Για να εισαι σιγουρος, να σπας τις παραγγελιες σε ξεχωριστες των 3 τεμμαχιων και να κρατας χαμηλα τα βαρη ( κοινως μην παιρνεις πρωτεΐνες απο Αμερικη).
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  27. #117
    Pumping Iron elefterios's Avatar
    Join Date
    29-02-08
    Location
    athens.
    Posts
    462

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by evolution10

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by elefterios

    δεν χρειαζεται ν απαντησω ξανα στα ιδια.
    μπορω ομως να σε παραπεμψω στο τμημα εκτελωνισμου μιας παγκοσμιας ταχυμεταφορικης για να λαβεις αμεσα και εγκυρα οποια απαντηση ή απορια εχεις.
    ζητω συγνωμη αλλα πλεον ειναι η καλυτερη επιλογη.
    </blockquote id=quote>

    Εψαξα οπως ειπες αλλα δεν βρηκα να αναφερεις ακριβως ποσα κομματια - βαρος επιτρεπεται .
    Τοσο δυσκολο ειναι να το ξαναπεις ή να μας πεις που το χεις πει ?
    </blockquote id=quote>
    δεν ειναι καθολου δυσκολο λοιπον να ξαναπω οτι η οποιαδηποτε εισαγωγη συμπληρωματος διατροφης ανεξαρτητου βαρους ή ποσοτητας απαγορευεται απο την Ελ.νομοθεσια.
    σε παρεπεμψα σε ταχυμεταφορικη πολυ απλα για να σου το πει και καποιος τηλεφωνικα αν για τον οποιοδηποτε λογο αμφισβητεις τα γραφομενα μου.

    ΥΓ.μακαρι καθε πρωι να εχω τις τ@υλες που αναφερεις!θα με κανουν πολυ χαρουμενο
    o tempora o mores!

  28. #118
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Xαιρομαι και γω φιλε μου.
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  29. #119
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    Η πολυαναμενομενη παραγγελια κολλησε στο τελωνειο (δυο μηνες μετα). Μετα απο πολλες πολλες παραγγελιες απο Bulknutrition εγινε η γκελα. Τα πραγματακια ειναι 14 στον αριθμο και ουτε η εγκριση απο ΕΟΦ βοηθαει. Το ωραιο ειναι οτι με ειδοποιησαν απτο τελωνειο με επιστολη και οχι με τηλεφωνο. Η επιστολη εχει ημερομηνια 01-03 και αναφερει οτι αν σε δεκα μερες δεν σταλει εγκριση ΕΟΦ, τα πραγματα θα πανε πισω, ενω σημερα εχει 09-03!
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  30. #120
    New Member el.stel's Avatar
    Join Date
    05-02-10
    Location
    Rethymno, Crete.
    Posts
    94

    Default

    Ναι friend. Επιστολή στείλανε και σε μένα και έτρεχα να προλάβω. Εγώ πάντως έστειλα υπεύθυνη δήλωση στο τελωνείο για να στείλουν τα προϊόντα πίσω. Τώρα περιμένω να δω πότε και πόσα χρήματα θα μου επιστρέψουν.

    Το Bulknutrition είναι Αμερικανικό?


 
Page 4 of 23 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •