Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 19 of 23 FirstFirst ... 9151617181920212223 LastLast
Results 541 to 570 of 683
  1. #541

    Default

    Κι εγώ έχω κάνει παραγγελία από ιherb στα 19 ευρώ και ειναι Ελλάδα από τις 29 Σεπτεμβρη. Δεν έχω λάβει καμία ειδοποίηση από ΕΛΤΑ. Δεν ξέρω καν αν το υπερτιμολόγησαν ώστε να κολλήσει τελωνείο και μου ζητάνε Υ.Δ. ή αν απλά αργεί επειδή οι τύποι είναι άχρηστοι.

  2. #542
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Quote Originally Posted by giannis mtrs View Post
    Κι εγώ έχω κάνει παραγγελία από ιherb στα 19 ευρώ και ειναι Ελλάδα από τις 29 Σεπτεμβρη. Δεν έχω λάβει καμία ειδοποίηση από ΕΛΤΑ. Δεν ξέρω καν αν το υπερτιμολόγησαν ώστε να κολλήσει τελωνείο και μου ζητάνε Υ.Δ. ή αν απλά αργεί επειδή οι τύποι είναι άχρηστοι.
    Πιάσε κόκκινο....το δοκίμασα και εγώ αυτό, χτες ήρθε Ελλάδα και περιμένω να δω αν θα ερθει ειδοποίηση κλπ....
    Μεταξύ 18-9 ευρώ εγω....

    Παίδες Ελλήνων σημειώστε τα εξής:
    1)ΟΤΑΝ ΔΕΙΤΕ οτι εχει ερθει το δεμα ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ (πχ εμενα μ ειπε οτι ηρθε ΝΕΑΠΟΛΗ αρα στο ταχυδρομειο της περιοχης κλπ) ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ να σας ερθει χαρτι, πηγαίνετε λέτε πότε ήρθαν και σας τα δινουν (τα εχουν σημειωμένα άλλωστε και τα βρίσκουν)...αν περίμενα να ερθει χαρτί θα τα έπερνα σήμερα και εχω παραλάβει εδώ και 2 βδομάδες περίπου
    2)Το iherb ειναι πλεον κοκκινο για μεγαλες παραγγελιες αλλα να δουμε τι παιζει για μικρες..... και εγω και το παιδι παραπάνω έχουμε κάνει μικρές οπότε θα ποστάρουμε αποτελέσματα

  3. #543

    Default

    Δοκίμασα και εγώ iherb με παραγγελία κάτω από 10ευρω

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  4. #544
    New Member Volidyr's Avatar
    Join Date
    28-04-17
    Location
    Αγρίνιο
    Posts
    18

    Default

    Λογικά απλά έχουν κολλήσει λόγω φόρτου εργασίας.

  5. #545
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    04-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by mcgregory View Post
    Δοκίμασα και εγώ iherb με παραγγελία κάτω από 10ευρω

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Με τετοιες παραγγελιες θα πεσει εξω η εταιρεια.. Πιο πολυ κοστιζει η συσκευασια και η αποστολη..
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  6. #546
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by mcgregory View Post
    Δοκίμασα και εγώ iherb με παραγγελία κάτω από 10ευρω

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    πως κάνατε τόσο οικονομική παραγγελία αφού μόνο τα έξοδα αποστολής αγγίζουν τα 10ε?

  7. #547
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Αυτό ακριβώς ρε παιδιά.. δεν αξίζει τον κόπο.

  8. #548

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    πως κάνατε τόσο οικονομική παραγγελία αφού μόνο τα έξοδα αποστολής αγγίζουν τα 10ε?
    Διαλέγεις προιόντα με ένδειξη shipping saver.

  9. #549
    New Bodybuilder
    Join Date
    17-10-17
    Posts
    3

    Default

    Καλησπέρα σας πριν λίγο καιρό πήρα το Plasma Muscle της Mucletech από Αμερική και φοβόμουν μήπως μου το κόψουν στο τελωνείο αλλά όλα οκ.
    Τώρα θέλω να ξαναπάρω προφανώς απο τον ίδιο πωλητή(απο ebay το πήρα) αλλά θέλω να πάρω 2 τεμάχια.Θα έρθουν κανονικά χωρίς πάλι κανένα πρόβλημα ή παίζει να το κόψουν ή κάτι τέτοιο;

  10. #550
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    πως κάνατε τόσο οικονομική παραγγελία αφού μόνο τα έξοδα αποστολής αγγίζουν τα 10ε?
    Εξοδα αποστολής 10 ? απο που και ως που;; στο iherb??
    8 ευρω μ ερχονταν εξοδα αποστολης με κρεατινη που πλησιαζε το 1,5 κιλο ας πουμε με συσκευασια κλπ...
    Μηπως λες για αλλο site? Γιατι iherb ουτως η αλλως πανω απο 1,8 κιλα δεν μπορουσες να παραγγειλεις...

  11. #551
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Αυτό ακριβώς ρε παιδιά.. δεν αξίζει τον κόπο.
    Ε τωρα για μικρες συσκευασιες και για συμπληρωματα που εδω δεν βρισκεις.....ε αξιζει τον κοπο... γιατι οι εναλλακτικες ειναι τρεις φορες τιμη πιο πανω...
    και αυτα π θελω εγω να δοκιμασω σε συμπληρωμα ειναι η Αγγλια (οποτε κερατιατικα) η Βουλγαρια (οποτε δεν ξερεις τι παιρνεις)...

  12. #552
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by JasonBlack View Post
    Ε τωρα για μικρες συσκευασιες και για συμπληρωματα που εδω δεν βρισκεις.....ε αξιζει τον κοπο... γιατι οι εναλλακτικες ειναι τρεις φορες τιμη πιο πανω...
    και αυτα π θελω εγω να δοκιμασω σε συμπληρωμα ειναι η Αγγλια (οποτε κερατιατικα) η Βουλγαρια (οποτε δεν ξερεις τι παιρνεις)...
    Με αυτή την προϋπόθεση ναι.

  13. #553
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Quote Originally Posted by LybeDox View Post
    Καλησπέρα σας πριν λίγο καιρό πήρα το Plasma Muscle της Mucletech από Αμερική και φοβόμουν μήπως μου το κόψουν στο τελωνείο αλλά όλα οκ.
    Τώρα θέλω να ξαναπάρω προφανώς απο τον ίδιο πωλητή(απο ebay το πήρα) αλλά θέλω να πάρω 2 τεμάχια.Θα έρθουν κανονικά χωρίς πάλι κανένα πρόβλημα ή παίζει να το κόψουν ή κάτι τέτοιο;
    Ακου τωρα φιλε μου τι παιζει μεχρι στιγμης (οποιος θελει παιδες με διορθωνει απλα εγω αυτα εχω καταλαβει):
    1)Μεχρι στιγμης απο Αμερικη αξιας παραγγελια 50 και 70 ευρω μ τις κρατησαν και τις δυο....απλα επειδη ειχα λιγα τεμαχια εστειλα επιστολη και δεν πηγα ΕΟΦ κλπ που και χανεις μια μερα δουλεια και δεν ξερεις τι θα σου κοψει ο αλλος
    2)Εφοσον η αξια ειναι ανω των 20 ευρω (22 ευρω νομιζω οριο αλλα δες προηγουμενους) παιζει να στο κρατησουν γιατι εχουν να λαβουν λεφτακια απο σενα , τρια ατομα παραγγειλαμε μικρες παραγγελιες απο iherb τωρα (κατω απο 20 ευρω) θα δωσουμε αποτελεσματα.....

    Οποτε ενα ενα να εισαι σιγουρος για μενα..... τωρα η αξια των 2 δεν ξερω ποσο παιζει να ειναι αλλα αν στα κρατησουν κινδυνευεις απλα να πληρωσεις κερατιατικα, αλλα εφοσον υπαρχει νομος με μια Υ/Δ δεν εχεις θεμα να τρεχεις ΕΟΦ απλα πληρωνεις τα εξτραδακια (15 ευρω ΕΛΤΑ χαρατσι και 24 % επι της αξιας της παραγγελιας ΦΠΑ)

  14. #554
    New Bodybuilder
    Join Date
    17-10-17
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by JasonBlack View Post
    Ακου τωρα φιλε μου τι παιζει μεχρι στιγμης (οποιος θελει παιδες με διορθωνει απλα εγω αυτα εχω καταλαβει):
    1)Μεχρι στιγμης απο Αμερικη αξιας παραγγελια 50 και 70 ευρω μ τις κρατησαν και τις δυο....απλα επειδη ειχα λιγα τεμαχια εστειλα επιστολη και δεν πηγα ΕΟΦ κλπ που και χανεις μια μερα δουλεια και δεν ξερεις τι θα σου κοψει ο αλλος
    2)Εφοσον η αξια ειναι ανω των 20 ευρω (22 ευρω νομιζω οριο αλλα δες προηγουμενους) παιζει να στο κρατησουν γιατι εχουν να λαβουν λεφτακια απο σενα , τρια ατομα παραγγειλαμε μικρες παραγγελιες απο iherb τωρα (κατω απο 20 ευρω) θα δωσουμε αποτελεσματα.....

    Οποτε ενα ενα να εισαι σιγουρος για μενα..... τωρα η αξια των 2 δεν ξερω ποσο παιζει να ειναι αλλα αν στα κρατησουν κινδυνευεις απλα να πληρωσεις κερατιατικα, αλλα εφοσον υπαρχει νομος με μια Υ/Δ δεν εχεις θεμα να τρεχεις ΕΟΦ απλα πληρωνεις τα εξτραδακια (15 ευρω ΕΛΤΑ χαρατσι και 24 % επι της αξιας της παραγγελιας ΦΠΑ)

    Εμένα έκανε το ενα 22,5? + 4,5? μεταφορικα. Απλά σου δίνει την δυνατότητα να πάρεις 2 μπουκαλάκια 44,66? + 4,5? μεταφορικά,ουσιαστικά γλυτώνεις τα μεταφορικά που θα τα έπαιρνες ξεχωριστά. Γι'αυτο έλεγα να παρω δυο μαζί. Τώρα άμα είναι όντως 22 το όριο καλύτερα να μην ρισκάρω και να τα πάρω μαζί(καλύτερα +4,5? παρά 20-40? και ταλαιπωρία).Απλά να μην τα σταματήσουν παρόλο που είναι ξεχωριστά.
    Και κάτι τελευταιο.Κάτι διαβασα απο προηγουμενους να επικοινωνήσω στον πωλητή ώστε να το δηλώσει σαν δώρο(κάτι που δεν έκανα στην προηγούμενη παραγγελία).Έχει κάποια διαφορά;

  15. #555
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Quote Originally Posted by LybeDox View Post
    Εμένα έκανε το ενα 22,5? + 4,5? μεταφορικα. Απλά σου δίνει την δυνατότητα να πάρεις 2 μπουκαλάκια 44,66? + 4,5? μεταφορικά,ουσιαστικά γλυτώνεις τα μεταφορικά που θα τα έπαιρνες ξεχωριστά. Γι'αυτο έλεγα να παρω δυο μαζί. Τώρα άμα είναι όντως 22 το όριο καλύτερα να μην ρισκάρω και να τα πάρω μαζί(καλύτερα +4,5? παρά 20-40? και ταλαιπωρία).Απλά να μην τα σταματήσουν παρόλο που είναι ξεχωριστά.
    Και κάτι τελευταιο.Κάτι διαβασα απο προηγουμενους να επικοινωνήσω στον πωλητή ώστε να το δηλώσει σαν δώρο(κάτι που δεν έκανα στην προηγούμενη παραγγελία).Έχει κάποια διαφορά;
    Παλιο το κολπο με το δωρο και το ξερουν στα τελωνεια..... ειναι αναλογα που θα πεσεις.... αν πχ στο ανοιξουν το κοστολογουν οι ιδιοι οσο θελουν, αλλιως περναει ετσι...
    Εγω προσωπικα προτιμω το καλιο πεντε και στο χερι για τωρα...αν περασουν αυτες με 20 πχ τωρα θα δοκιμασω και με 30 και με 40 μετα να δω ΑΝ περνανε και ποιο το οριο...
    Το καλο μεχρι στιγμης ειναι οτι με μια Υπευθυνη Δηλωση ο ΕΟΦ βγαινει εκτος για μεχρι τρια τεμαχια οποτε ζωαρα....

  16. #556
    New Bodybuilder
    Join Date
    17-10-17
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by JasonBlack View Post
    Παλιο το κολπο με το δωρο και το ξερουν στα τελωνεια..... ειναι αναλογα που θα πεσεις.... αν πχ στο ανοιξουν το κοστολογουν οι ιδιοι οσο θελουν, αλλιως περναει ετσι...
    Εγω προσωπικα προτιμω το καλιο πεντε και στο χερι για τωρα...αν περασουν αυτες με 20 πχ τωρα θα δοκιμασω και με 30 και με 40 μετα να δω ΑΝ περνανε και ποιο το οριο...
    Το καλο μεχρι στιγμης ειναι οτι με μια Υπευθυνη Δηλωση ο ΕΟΦ βγαινει εκτος για μεχρι τρια τεμαχια οποτε ζωαρα....
    Οπότε με μια υπεύθυνη δηλωση είσαι κομπλε και το μόνο που μπορεί να συμβεί είναι να σε χρεώσουν απο το τελωνείο;!
    Άμα σε χρεώσουν μπορείς να μην πληρώσεις και να το στείλεις πίσω;;

  17. #557
    New Bodybuilder
    Join Date
    18-10-17
    Posts
    4

    Default

    Καλησπέρα παιδιά.

    Έκανα και εγώ μία παραγγελία από a1 supplements,τρία τεμάχια με συνολικό κόστος κάτω των 100 ευρω .

    Το δέμα έχει έρθει από 13/10 και στο t&t των ελτα ειδα οτι εκτός από υπεύθυνη δήλωση χρειάζεται και έγκριση από εοφ.

    Επειδή διάβασα ότι πολλοί από εσάς μόνο με την υπεύθυνη δήλωση παρακαμψατε τον εοφ,γίνεται να κατεβασω από κάπου την υ/δ και να την στείλω για να το επίσπευσω λίγο ή πρέπει να την περιμένω υποχρεωτικά από ελτα;

    Ευχαριστώ.
    Last edited by Jimmy_key; 18-10-17 at 12:53.

  18. #558
    New Member Volidyr's Avatar
    Join Date
    28-04-17
    Location
    Αγρίνιο
    Posts
    18

    Default

    Παιδιά, και γω 5 τεμάχια είχα στην τελευταία μου παραγγελία. Αφου τους είπα να το στείλουν πίσω, γιατί μένω επαρχία και δε θα προλάβαινα να μπλεχτώ με τα χαρτιά του ΕΟΦ, οχι μόνο δεν τα έστειλαν, αλλά 15 μέρες μετά με ειδοποίησαν να λάβω το δέμα χωρίς ΕΟΦ. Απλά είναι εμφανές οτι δε θέλουν να χάσουν τα εξτραδάκια και θα κάνουν τα πάντα για αυτό.

  19. #559
    New Member Volidyr's Avatar
    Join Date
    28-04-17
    Location
    Αγρίνιο
    Posts
    18

    Default

    Quote Originally Posted by Jimmy_key View Post
    Καλησπέρα παιδιά.

    Έκανα και εγώ μία παραγγελία από a1 supplements,τρία τεμάχια με συνολικό κόστος κάτω των 100 ευρω .

    Το δέμα έχει έρθει από 13/10 και στο t&t των ελτα ειδα οτι εκτός από υπεύθυνη δήλωση χρειάζεται και έγκριση από εοφ.

    Επειδή διάβασα ότι πολλοί από εσάς μόνο με την υπεύθυνη δήλωση παρακαμψατε τον εοφ,γίνεται να κατεβασω από κάπου την υ/δ και να την στείλω για να το επίσπευσω λίγο ή πρέπει να την περιμένω υποχρεωτικά από ελτα;

    Ευχαριστώ.
    Να περιμένεις, θα σου στείλουν αυτοί συστημένο. Αν αργήσουν υπερβολικά, παίρνεις τηλέφωνο.

  20. #560
    Junior Bodybuilder dio32's Avatar
    Join Date
    19-11-09
    Location
    vyronas, athens, Greece.
    Posts
    197

    Default

    μου ηρθε επιτελους 22.92 ειναι να πληρωσω εξτρα για παραγγελεια που ειχα κανει που η αξια ηταν 37.60 δολλαρια

  21. #561

    Default

    Παρέλαβε κανεις παραγγελια κάτω από 22 ευρώ από iherb να μας πει αν πλήρωσε τελωνείο;


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  22. #562
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Quote Originally Posted by PngtsKrls View Post
    Παρέλαβε κανεις παραγγελια κάτω από 22 ευρώ από iherb να μας πει αν πλήρωσε τελωνείο;


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Από μένα μέχρι στιγμής νέκρα... 15 /10 ήρθαν και δεν εχω λαβει καμια ειδοποίηση.....

  23. #563

    Default

    Εμένα έχει φτάσει δέμα από iherb από τις 29 Σεπτέμβρη στην Ελλάδα,αξίας κάτω των 20 ευρώ (πειραματική παραγγελία) και ακόμη να παραλάβω μια ειδοποίηση ή ίχνη ύπαρξης του δέματός μου. 2 συμπληρώματα είχε μέσα,που αρχική είχαν 32 ευρώ,αλλά με rewards + loyalty credits κατέβηκε στα 19,3 περίπου. Λογικά πρέπει να περάσει ελεύθερα,αλλά και τελωνείο να κόλλησε (πράγμα που δε θα δεχτώ καθώς έχω όλες τις απαραίτητες αποδείξεις της αξίας του δέματος) είναι απαράδεκτο έναν μήνα μετά να μην έχω σημεία ζωής σε κάτι που πλήρωσα.
    Ανίκανοι και εγκάθετοι εκεί στα ΕΛΤΑ. Δε ξέρω πως να αντιδράσω και θα την πληρώσει την νύφη κάνας υπάλληλος που δεν φταίει!
    Last edited by giannis mtrs; 01-11-17 at 00:55.

  24. #564

    Default

    Αστα φίλε Δράμα η κατάσταση.Και μην είναι και το δέμα σε Κανα κοντέινερ που βρίσκεται σε υπαίθριο χώρο..δεν ξέρω αν είδες την φωτο που κάνει τον γύρω του διαδύκτιου με ράπισε δέματα έχουν μαζευτεί.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  25. #565
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Quote Originally Posted by giannis mtrs View Post
    Εμένα έχει φτάσει δέμα από iherb από τις 29 Σεπτέμβρη στην Ελλάδα,αξίας κάτω των 20 ευρώ (πειραματική παραγγελία) και ακόμη να παραλάβω μια ειδοποίηση ή ίχνη ύπαρξης του δέματός μου. 2 συμπληρώματα είχε μέσα,που αρχική είχαν 32 ευρώ,αλλά με rewards + loyalty credits κατέβηκε στα 19,3 περίπου. Λογικά πρέπει να περάσει ελεύθερα,αλλά και τελωνείο να κόλλησε (πράγμα που δε θα δεχτώ καθώς έχω όλες τις απαραίτητες αποδείξεις της αξίας του δέματος) είναι απαράδεκτο έναν μήνα μετά να μην έχω σημεία ζωής σε κάτι που πλήρωσα.
    Ανίκανοι και εγκάθετοι εκεί στα ΕΛΤΑ. Δε ξέρω πως να αντιδράσω και θα την πληρώσει την νύφη κάνας υπάλληλος που δεν φταίει!
    Παίδες πρέπει να έχουν μαζευτεί πάρα πολλά δέματα οπότε ότι και να κάνουν υπομονή θα κάνουμε..... φαντάζομαι ότι θα ξεκολλήσει η κατάσταση καποια στιγμη.... εγω 18 ευρω παραγγελια ουτε royalty ουτε τιποτα απο iherb οποτε περιμενουμε να δουμε...
    αν κατσει θα κουμπωσω καπακι αλλες 2-3 παραγγελιες με διαφορα βδομαδας για σιγουρια

  26. #566
    New Member
    Join Date
    27-08-17
    Posts
    96

    Default

    Αυτη η φωτογραφία που κυκλοφορεί έχει τα λογότυπα της Glodair Και φαίνεται να είναι του κτιρίου της goldair. Δεν είναι καθόλου βέβαιο ότι είναι δεματα των ΕΛΤΑ. Επίσης το πιθανότερο είναι οι παραγγελίες να μη χρεωθούν ΦΠΑ κλπ αλλά σίγουρα δε γλυτωνετε την αναμονή και την Υ/Δ, που σημαίνει επιπλέον καθυστέρηση.

  27. #567

    Default

    Λοιπόν,μου ήρθε ειδοποίηση από το τελωνείο (κόλλησε τελικά) για το δέμα που περίμενα που έκανε 19 κάτι ευρώ (32 ευρώ άξιζαν τα προϊόντα,αλλά η τιμή κατέβηκε λόγω Loyalty κτλ). Τηλεφώνησα αμέσως στο τελωνείο και τους είπα την τιμή που πραγματικά πλήρωσα (συγκεκριμένα 19,17) και ήταν δεκτικοί στο να τους στείλω e-mail με την απόδειξη του iherb και του paypal (μιας και θα έπρεπε να στείλω ούτως ή άλλως την Υπ.Δήλωση όπως μου είπαν τηλεφωνικώς). Μου είπε η γυναίκα με την οποία μίλησα ότι το δέμα από έξω έγραφε κάπου 33 δολάρια. Επέμεινα ευγενικά στον ισχυρισμό μου για το πόσο πλήρωσα,και δέχτηκε να το αποδείξω με τον τρόπο που σας είπα. Έστειλα Υ.Δ. και αποδείξεις και την επαύριο μου απάντησαν στο e-mail λέγοντάς μου ότι το δέμα εκτελωνίστηκε από αυτούς και σύντομα θα μπορώ να το παραλάβω. Καμία αναφορά δεν μου έκαναν στο αν έλαβαν υπόψιν τα αποδεικτικά που εστάλησαν από μεριάς μου. Εικάζω (και ελπίζω) όμως ότι ο ισχυρισμός μου έγινε δεκτός.
    Να συμπληρώσω ότι στην τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την γυναίκα από το τελωνείο,μου είπε πως αν τους στείλω τα αποδεικτικά (με print screen- αν και εγώ τα έστειλα και με Pdf) τότε δεν θα πληρώσω τα 15 ευρώ +ΦΠΑ,αλλά μόνο 3 ευρώ. Τα 3 ευρώ,αν θυμάμαι καλά,μου τα αιτιολόγησε ως έξοδα αποστολής,αλλά δεν είμαι σίγουρος για αυτό.
    Last edited by giannis mtrs; 06-11-17 at 16:53.

  28. #568
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    Παραγγελια απο το Iherb 5 οκτωβριου, 11 οκτωβριου εφαστε Ελλαδα. 2 προϊοντα συνολικη τιμη στα 13 ευρω. Ακομα δεν εχω παραλαβει ειδοποιησει απο τα ΕΛΤΑ. Πηγα προχθες απο εκει να δω μηπως μπερδευτηκαν και δε μου εστειλαν, με ρωτουσαν για καποιο κωδικο αναθεσης, τι ακριβως ειναι αυτο; Το iherb στελνει με Global Mail μεσω DHL. Το tracking σταματαει οταν φτανει Ελλαδα. Πως μπορω να μαθω που ακριβως βρισκεται το δεμα; Υπαρχει περιπτωση οντως να εχει αργησει τοσο ή τα ΕΛΤΑ παλι εκαναν καποιο λαθος;

    Μου εδωσαν ενα τηλεφωνο απο τα κεντρικα των ΕΛΤΑ για να παρω τηλεφωνο και να ρωτησω, αλλα θελει και τον κωδικο αναθεσης. Αλλα δε καταλαβαινω τι κωδικος ειναι αυτος.

  29. #569
    Senior Bodybuilder JasonBlack's Avatar
    Join Date
    28-04-07
    Location
    Piraeus, Athens, Greece.
    Posts
    1,286

    Default

    Quote Originally Posted by lazaross View Post
    Παραγγελια απο το Iherb 5 οκτωβριου, 11 οκτωβριου εφαστε Ελλαδα. 2 προϊοντα συνολικη τιμη στα 13 ευρω. Ακομα δεν εχω παραλαβει ειδοποιησει απο τα ΕΛΤΑ. Πηγα προχθες απο εκει να δω μηπως μπερδευτηκαν και δε μου εστειλαν, με ρωτουσαν για καποιο κωδικο αναθεσης, τι ακριβως ειναι αυτο; Το iherb στελνει με Global Mail μεσω DHL. Το tracking σταματαει οταν φτανει Ελλαδα. Πως μπορω να μαθω που ακριβως βρισκεται το δεμα; Υπαρχει περιπτωση οντως να εχει αργησει τοσο ή τα ΕΛΤΑ παλι εκαναν καποιο λαθος;

    Μου εδωσαν ενα τηλεφωνο απο τα κεντρικα των ΕΛΤΑ για να παρω τηλεφωνο και να ρωτησω, αλλα θελει και τον κωδικο αναθεσης. Αλλα δε καταλαβαινω τι κωδικος ειναι αυτος.
    Δεν υπάρχει τιποτα .... απλά περιμένεις , λογικα κωδικός ανάθεσης ειναι αυτο που του δίνουν τα ΕΛΤΑ οταν ερθει (που στέλνουμε και στην ΥΔ πακέτο τάδε με κωδικό κλπ και το ψάχνεις και στην αναζήτησ αντικειμένου)...
    Απλά αναμονή φιλε μου μεχρι να έρθει ειδοποίηση

  30. #570
    Pumping Iron lazaross's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    675

    Default

    Ναι απλα το προηγουμενο δεμα ηταν στα ΕΛΤΑ Βυρωνα και δεν ειχε ερθει κανενα χαρτι ειδοποιησης.. Ξεχαστηκαν ή δε ξερω τι ειχε γινει..

    Μα και τελωνειο να το κρατησαν θα μου εστελναν ειδοποιηση με συστημενο..

    Λογικα και αλλοι περιμενουν μικρη παραγγελια απο το iherb, οπως και εγω. Οποτε υπομονη.

    Παντως σε λιγο καιρο θα μπορω να ζητησω και refund.
    Last edited by lazaross; 07-11-17 at 13:17.


 
Page 19 of 23 FirstFirst ... 9151617181920212223 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •