Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 13 1234511 ... LastLast
Results 1 to 30 of 381
  1. #1
    Advanced Bodybuilder A_K_I_S's Avatar
    Join Date
    25-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,104

    Default Γνωμικά - Ρητά - Λόγια - Καθημερινή Έμπνευση!!!

    Επειδή μου αρέσουν πολύ τα ρήτα-γνωμικά ανοίγω αυτό το θέμα ώστε να συγκεντρώσουμε όσα περισσότερα μπορούμε..

    Και αρχίζω με την υπογραφή μου
    ¨ΟΛΟΙ θέλουν να αλλάξει ο κόσμος αλλά ΚΑΝΕΙΣ δεν κοιτάει να αλλάξει τον εαυτό του..

    Υ.Γ. σιφι εχω προσέξει ότι υπογράφεις τέλεια.Αν έχεις και άλλα και δεν σε ενοχλεί μπορείς να τα παραθέσεις
    Hellenic Skydivers

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-05
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    551

    Default

    Εϊναι τα μάτια μου διαφανες αυλαίες
    Όταν τα ανοίγω βλέπω ότι να'ναι
    Όταν τα κλείνω βλέπω ότι ποθώ
    <font face="Century Gothic">A warrior doesn't give up what he loves, he finds the love to what he does.</font id="Century Gothic">

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default

    "Η ζωή είναι ένα θανάσιμο,σεξουαλικώς μεταδιδόμενο νόσημα"
    Διάσημος Βιολόγος
    "Ο αχάριστος είναι σαν ένα σπασμένο δοχείο.Οτιδήποτε βάζεις μέσα, χάνεται"
    Κλεόβουλος ο Ρόδιος
    "Η φωτιά είναι καλός υπηρέτης , μα πολύ κακός αφέντης"
    Κινέζικη παροιμία
    "Οι χαρταετοί σηκώνονται ψηλότερα όταν βρίσκονται ενάντια στον άνεμο,και όχι όταν πηγαίνουν μαζί του"

    "ΛΕΓΑΜΕ ΟΤΙ ΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΗΡΩΕΣ.ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ."
    Ουίνστων Τσώρτσιλ

  4. #4
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-06-05
    Location
    Gotham.
    Posts
    815

    Default

    Mazda, sorry που το βλέπω καθυστερημένα...

    ...Ρε 'σύ? Κ.Ο.Τ.Ο.R.?
    How long can any man fight the darkness... until he finds it in himself

  5. #5
    New Member
    Join Date
    06-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    72

    Default

    Επειδη ολοι λετε διαφορα ενω ειστε bodybuilders επρεπε να πειτε κατι που να εχει καπια σχεση με το αθλημα παρτε μια δοση

    The Iron never lies to you .You can walk outeside and listen to all kinds of talk,get told that you 're a god or total bastard.The Iron will always kick you the real deal.The Iron is the gread reference point,the all knowing perspective giver.Always there like a beacon in the pitch black .I have found the Iron to be my greatest friend.
    It never freak out on me, never runs.Friends may come and go.
    But two hundred pounts is always two hundred pounts.-Henry Rollins


    Keep training hard....

  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    Θεσσαλονίκη, Greece.
    Posts
    629

    Default


  7. #7
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-05
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    551

    Default

    Ο άνθρωπος θεωρητικά είναι αθάνατος. Οι ιστοί του σώματός του αντικαθίστανται από μόνοι τους. Είναι μια αυτοεπισκευαζόμενη μηχανή. Κι, όμως, γερνά και πεθένει, και οι λόγοι γι' αυτό παραμένουν ένα μυστήριο...
    Δρ. Λάινους Πάουλινγκ, κάτοχος δύο βραβείων Νόμπελ.

    "Ο φόβος του θανάτου είναι το πιο εύγλωττο σημάδι ενός λάθους, δηλαδή μιας κακής ζωής".
    ΒΙΤΤΓΚΕΝΣΤΑΙΝ
    <font face="Century Gothic">A warrior doesn't give up what he loves, he finds the love to what he does.</font id="Century Gothic">

  8. #8
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Επειδή, «αν ο Θεός ήθελε να μην γράφουμε στους τοίχους, θα έδινε τις 10
    εντολές σε τετράδιο» , παρακάτω ακολουθούν ορισμένα από τα ωραιότερα:

    «Αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε.»
    (λεωφόρος Αλεξάνδρας, Αθήνα)

    «Αν τα λάθη διδάσκουν, τότε έχω καταπληκτική μόρφωση.»
    (οδός Μπενάκη, Αθήνα)

    «Η χώρα καταστρέφεται από την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα?»
    (λόφος Στρέφη, Αθήνα)

    «Θέλω να γίνω αυτό που ήμουν τότε που ήθελα να γίνω αυτό που είμαι
    τώρα.»
    (πλατεία Εξαρχείων, Αθήνα)

    «Ο Χριστός δίδαξε και πέθανε. Οι καθηγητές τι περιμένουν ?»
    ( Ε.Μ.Π., Αθήνα)

    «Κολόμβε, γαμώ την περιέργειά σου.»
    ( Decadence, Αθήνα)

    «Φονιάδες των Ψαριών, Πελεκάνοι.»
    (οδός Γερουλάνου, Αργυρούπολη)

    «Δεν υπάρχουν παθητικοί καπνιστές, μόνο αντιπαθητικοί αντικαπνιστές»
    ( T.E. I ., Αθήνας)

    «Το Lifestyle είναι μαγικό, από μηδενικό σε κάνει νούμερο.»
    (Γκάζι, Αθήνα)

    «Θεσσαλονίκη, η μόνη πόλη που γράφεται με δύο Σίγμα και προφέρεται με
    δύο Λάμδα.»
    (Μύλος, Θεσσαλονίκη)

    «Ο Χριστός πέθανε, ο Αινστάιν πέθανε, και Εγώ δεν αισθάνομαι καλά
    τελευταία.»
    ( Aν club, Αθήνα)

    «Οι τοίχοι έχουν αυτιά και τα αυτιά μας τοίχους.»
    (Ψυρρής, Αθήνα)

    «Η μαμά μου λέει ότι αν δεν έχω πέσω στο κρεβάτι μέχρι τις δέκα και
    μισή, θα πρέπει να γυρίσω σπίτι.»
    (Ποτοπωλείον, Αθήνα)

    «Συμμετέχω, Συμμετέχεις, Συμμετέχει, Συμμετέχουμε, Συμμετέχετε, Αποφασίζουν.»
    (οδός Σινώπης, Αθήνα)

    «Τα γκαζάκια δεν είναι μόνο για καφέδες.»
    (οδός Παπαδιαμαντοπούλου, Αθήνα)

    «Η Βία δεν είναι Λύση, η Λία όμως είναι Βίσση.»
    (Μύθος, Ρέθυμνο)
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  9. #9
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    27-01-05
    Location
    Germany.
    Posts
    1,190

    Default

    Σήφη εσύ τα μάζεψες?




    ΖΗΤΩ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ (ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ) [:-glasses]
    It's not how much you lift, but the way you lift it

  10. #10
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    όχι κι εμένα μου τα στείλανε
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  11. #11
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    27-01-05
    Location
    Germany.
    Posts
    1,190

    Default

    οϊ, δεν κατάλαβες [:-glasses]

    Τα περισσότερα τα έχω διαβάσει στους τοίχους (τα αθηναϊκά). Δεν μου τα έχουν στείλει. Γι αυτο ρώτησα.
    It's not how much you lift, but the way you lift it

  12. #12
    Advanced Bodybuilder A_K_I_S's Avatar
    Join Date
    25-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,104

    Default

    Η αλήθεια βρίσκεται πάνω στα χείλια του θυμου της μέθης και της παιδικής λογικής
    Hellenic Skydivers

  13. #13
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    18-05-07
    Location
    kalamata, Greece.
    Posts
    123

    Default

    We don't have a plan so nothing can go wrong :D

  14. #14
    Advanced Bodybuilder A_K_I_S's Avatar
    Join Date
    25-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,104

    Default

    Φιλια είναι μια ψυχή που κατοικεί σε 2 σώματα.....
    Hellenic Skydivers

  15. #15
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    σιφις απιστευτα!!!

  16. #16
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-05
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    551

    Default

    Το να κόψεις το κάπνισμα είναι το πιο εύκολο πράγμα.. Εγω το εχω κόψει τουλάχιστον 50 φορές..

    Μην πετάτε τα τσιγάρα στην λεκάνη.. Εμείς δεν χέζουμε στα τασάκια σας..

    Παρακαλώ μην πετάτε τα τσιγάρα στην λεκάνη... Βρέχονται και μετά ανάβουν δύσκολα..

    Ο καρκίνος κόβει το τσιγάρο..

    ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ-ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ 7-0

    Ο θάνατος είναι κληρονομικός

    <s>Και τα σοβαρά</s>

    Κι εγω που καταλάβαινα αυτό που δεν έλεγες σε ερωτεύτηκα γιατί σιωπούσες..

    Γέλα και ο κόσμος θα γελάσει μαζί σου.. Κλάψε και θα κλαίς μόνος (απο Oldboy)

    Κύριε οχι με αυτούς.. Ας γίνει αλλιώς το θέλημα σου - Σεφέρης

    Τα πρόβατα απεργούν..Ζητούν καλύτερες συνθήκες σφαγής - Χριστιανόπουλος

    Η σκέψη λεν πως τέχει πιο γρήγορα απ'το φως.. Μα αν είναι να βρεις την αγάπη σου οσο κι αν βιάζεσε ξεκίνα με τα πόδια - ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ

    «Ο άνθρωπος έχει μπει στην αιώνια αναζήτηση αυτού του "κάτι άλλο" που ελπίζει πως θα του χαρίσει την αιώνια ευτυχία. Για εκείνους που έχουν βρει το Θεό, αυτή η αναζήτηση έχει τελειώσει: Εκείνος είναι αυτό το "κάτι άλλο"»
    Σρι Γιουκτεσβάρ (Παραμχάνσα Γιογκανάντα, μαθητής του)

    «Αν βρω ποτέ μέσα μου μια επιθυμία που καμιά εμπειρία αυτού του κόσμου δεν μπορεί να ικανοποιήσει, τότε η πιο πιθανή εξήγηση είναι πως δημιουργήθηκα για έναν άλλο κόσμο.»
    «Ψάξε να βρεις τα πνευματικά πλούτη μέσα σου. Αυτό που είσαι είναι πολύ πιο μεγάλο από οποιονδήποτε και από οτιδήποτε έχεις ποτέ λαχταρήσει. Δεν πρόκειται ποτέ να αποκτήσεις τα πάντα. Είσαι τα πάντα»
    Παραμχάνσα Γιογκανάντα

    Τα εδωσα στον ηλιο ολα, εκτος απ'τη σκια μου...

    Αν δεν κοιτας εκει που θες να πας, θα πας εκει που κοιτας.
    αγνωστου

    Την παιδείαν έτερον ήλιον είναι τοις πεπαιδευμένοις. (Η παιδεία είναι ένας δεύτερος ήλιος για εκείνους που την αποκτούν) - ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ

    Μεγάλην παιδείαν νόμιζε δι' ής δυνήση φέρειν απαιδευσίαν. (Να θεωρείς μεγάλη μόρφωση εκείνη, που θα σου δώσει την ικανότητα να υποφέρεις την αμορφωσιά) - ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ

    Ώσπερ γαρ την μέλιτταν ορώμεν εφ' άπαντα μεν τα βλαστήματα καθιζάνουσαν, αφ' εκάστου δε τα βέλτιστα λαμβάνουσαν, ούτω δει και τους παιδείας ορεγομένους μηδενός μεν απείρως έχειν, πανταχόθεν δε τα χρήσιμα συλλέγειν. (Όπως ακριβώς βλέπουμε τη μέλισσα να κάθεται σε όλα τα φυτά και να παίρνει απ' το καθένα ό,τι καλύτερο υπάρχει, έτσι πρέπει και αυτοί που επιθυμούν να μορφωθούν, να μην αφήνουν τίποτε χωρίς να το γνωρίσουν, από παντού όμως να επιλέγουν τα ωφέλιμα) - ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ (Προς Δημόνικο)

    Λιμήν πέφυκε πάσι παιδεία βροτοίς. (Η παιδεία είναι από τη φύση της καταφύγιο για όλους τους ανθρώπους) - ΜΕΝΑΝΔΡΟΣ

    Α πάσχοντες υφ' ετέρων οργίζεσθε, ταύτα τοις άλλοις μη ποιείτε. (Μην κάνετε στους άλλους εκείνα για τα οποία εσείς θυμώνετε όταν τα κάνουν άλλοι σε σας) - ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ (Νικοκλής)

    "Στην περιοχή του γνωστού, η ιδέα του αγαθού είναι τελευταία και μετά βίας διακρίνεται, όταν όμως τη διακρίνει κανείς δεν μπορεί να μην συλλογιστεί πως αυτή είναι η αιτία για όλα γενικά τα σωστά και καλά πράγματα, γεννώντας μέσα στον ορατό κόσμο το φως και τον κύριο του φωτός. Και γιατί μέσα στον νοητό κόσμο αυτή είναι που διευθύνει και παρέχει την αλήθεια και τον νου και τον τρόπο με τον οποίο πρέπει να την ατενίσει αυτός που εννοεί να ενεργήσει φρόνιμα και στην ιδιωτική και στη δημόσια ζωή. - ΠΛΑΤΩΝΑΣ (Πολιτεία)

    Αν έχει κανείς μυαλό, θα μπορούσε να θυμηθεί πως στα μάτια συμβαίνουν δυο ειδών ανωμαλίες και από δύο αφορμές, όταν πηγαίνει κανείς από το φως στο σκοτάδι και όταν πηγαίνει από το σκοτάδι στο φως. Αφού θεωρήσει πως τα ίδια ακριβώς γίνονται και στην ψυχή, όταν δει κάποια ν' ανησυχεί και να μην μπορεί να διακρίνει κάτι καθαρά, δεν θα πρέπει να γελάει αλόγιστα, αλλά να εξετάζει καλά τι από τα δύο συμβαίνει, δεν βλέπει καλά στο σκοτάδι από τη συνήθεια, επειδή έχει έρθει από φωτεινότερη ζωή, ή από την περισσότερη αμάθεια ήρθε στο φωτεινότερο και έχει πλημμυρίσει από το φωτεινό λαμπύρισμα, και έτσι τη μια θα τη μακαρίσει για το βίωμά της και για τη ζωή της, ενώ την άλλη θα την οικτίρει. Κι αν θέλει να γελάει μαζί της, το γέλιο του θα ήταν λιγότερο καταγέλαστο απ' ό,τι το γέλιο εις βάρος της ψυχής που έφτασε από πάνω, από το φως. - ΠΛΑΤΩΝΑΣ (Πολιτεία)

    Άριστος φύλακας του ανθρώπου είναι ο λόγος σε συνδυασμό με τη μουσική. Καθώς μόνο αυτός θα γίνει ο ισόβιος σωτήρας της αρετής, αν υπάρχει μέσα σ' αυτόν που την κατέχει. - ΠΛΑΤΩΝΑΣ (Πολιτεία)

    Ο ελεύθερος άνθρωπος, δεν πρέπει να μαθαίνει κανένα μάθημα με δουλική υποταγή. Γιατί οι κόποι του σώματος, όταν επιβάλλονται με τη βία, δεν εξαθλιώνουν το σώμα ούτε το κάνουν χειρότερο στο παραμικρό, ενώ στην ψυχή κανένα μάθημα που επιβλήθηκε με τη βία δεν σταθεροποιείται. - ΠΛΑΤΩΝΑΣ (Πολιτεία)

    Μην κάνεις λοιπόν χρήση βίας, στη διδασκαλία των παιδιών αλλά να τ' ανατρέφεις με παιχνίδια, για να μπορέσεις κι εσύ να διακρίνεις ακόμα περισσότερο αυτό για το οποίο το καθένα τους είναι γεννημένο. - ΠΛΑΤΩΝΑΣ (Πολιτεία)

    Αν δεν καεις εσυ, αν δεν καω εγω, πως θα γενουνε τα σκοταδια λαμψη;
    Ναζιμ Χικμετ

    Δεν εχει αξια να συμπονεις τους καταπιεσμενους λαους. Πρεπει να ενωσεις τη μοιρα σου με τη δικη τους, να τους ελευθερωσεις ή να πεθανεις διπλα τους.
    Ερνεστο Γκεβαρα

    Κι αν οσο πιο ψηλα βρισκεται ο αφεντης μας, τοσο μακραινει η αλυσιδα και μπορουμε να τρεχουμε και να πηδαμε ολουθε χωρις να τη νιωθουμε και ολο αυτο το λεμε ελευθερια;
    Καζαντζακης

    απο διαφορους τοιχους...

    α)Σκότωσε την ιδεολογία αντί να τη φοράς καπελο.
    β)Σκότωσε τον μπάτσο που κρύβεις μεσα σου.
    γ)Ένας μαρκαδόρος είναι πιο δυνατός από μια οργάνωση βασης.
    δ)Το ένα κόμμα δέρνει το άλλο και τα δυο το κίνημα.
    ε)Εμπρός στον έτσι που χάραξε ο τέτοιος.
    στ)Το Αιγαίο ανήκει στα ψάρια του.
    ζ)Μην περιμένετε να χιονίσει για να δείτε άσπρη μέρα.
    η)Όχι συμπόνια στους εχθρούς της συμπόνιας και όχι ελευθερία στους εχθρούς της ελευθερίας.
    θ)Όταν σας εξετάζουν να απαντάτε με ερωτήσεις.
    ι)Πόση ακόμα μιζέρια για να καταλάβεις πως η επανάσταση είναι ο μόνος τροπος ζωής (life style);
    ια)Ο πλούτος είναι η μίζερη υπόσχεση τοθ κράτους.
    ιβ)Το δικαίομα για διαμαρτυρία είναι η πιο πετυχημένη μέθοδος για να προσαρμοστούν τα πιόνια στις ενδεδειγμένες κινήσεις.
    ιγ)Κάθε ηγέτης και ναυαρχίδα. Πυρπολήστε την.
    ιδ)Κηνηγώντας την επανάσταση, οι κηνηγημένοι επαναστάτες.
    ιε)Η επιθυμία του οδοφράγματος ενάντια στο οδόφραγμα της επιθυμίας.
    ιστ)Καμία πραξη βίας δεν είναι αδικαιολόγητη σε έναν κόσμο εντελώς αδικαιολόγητο.
    ιζ)Η απόλαυση των δικαιομάτων πρέπει να έχει βάση το δικαίωμα στην απόλαυση.
    ιη)Απαγορεύεται το απαγορεύεται.
    ιθ)Ρίξε το κουκί σου στην κάλπη. Ίσως φυτρώσει.
    κ)Σταματήστε τη γη για να κατέβω.
    κα)Αν η μαλακία ήταν εργόχειρο θα είχαμε κάνει την προίκα μας.
    κβ)Για να φας αυγό τη σήμερον ημέρα πρέπει να έχεις γκόμενα την κότα.
    κγ)Γκρεμίστε τις πολυκατοικίες. Κρύβουν τον ήλιο.
    κδ)Ελπίζω, όταν το καρφί της εξαθλίωσης φτάσει στην καρδιά σου, να μην ψάχνεις το εργοστάσιο που το κατασκεύασε...
    κε)Η ανθρωπότητα θα σωθεί όταν ο τεέυταίος γραφειοκράτης στραγγαλιστεί με τα έντερα του τελευταίου καπιταλιστή.
    κστ)Κάτω στην αισθητική των λευκών τοίχων.
    κζ)Όργανα, μας ζαλίσατε τα όργανα.
    κη)Μάθε καλά λογιστική για να κάνεις τον ισολογισμό της μίζερης ζωής σου.

    Αυτά!
    <font face="Century Gothic">A warrior doesn't give up what he loves, he finds the love to what he does.</font id="Century Gothic">

  17. #17
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-02-07
    Location
    patras, Greece.
    Posts
    149

    Default

    Δεν υπάρχουν άσχημες γυναίκες.μόνο άντρες που δεν πίνουν. Ζώτος Νίκος
    Δεν υπάρχει δεν μπορώ.Υπάρχει δεν γ@μιέται. Καθηγητής Πανεπιστημίου Πατρών CEID
    get a life μ@λ@κα.
    . .

  18. #18
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-05
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    551

    Default

    Μέσα στην ανθρώπινη μου φύση,
    βρίσκονται τόσο ο θάνατος όσο & η ζωή.
    H χαρά, η λύπη, η ηδονή μα & η οδύνη.
    Η ανθρώπινή μου φύση δεν ειναι καλή ούτε & κακή.
    Είναι απλά αναίσθητα αδιάφορη.
    <font face="Century Gothic">A warrior doesn't give up what he loves, he finds the love to what he does.</font id="Century Gothic">

  19. #19
    Advanced Bodybuilder A_K_I_S's Avatar
    Join Date
    25-10-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,104

    Default

    Η φιλια είναι μεγάλη λέξη την οποια οι γυναίκες χρησιμοποιούν είτε για να προκαλούν τον ερωτα είτε για να τον "ξαποστελλουν"....
    Hellenic Skydivers

  20. #20
    Banned
    Join Date
    04-05-07
    Location
    katerini, pieria, Greece.
    Posts
    1,017

    Default

    βαράτε αλλά μην τραβάτε (εχει βαθύ νοημα αυτο)

    εδιτ: οποιος θελει να του το εξηγήσω μονο με πμ.[:-glasses]

  21. #21
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-05
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    551

    Default

    Tον αραπη κι αν τον πλενεις ξερει κι αλλο μονοπατι...

    Ενα μηλο την ημερα στη φουρτουνα φενεται

    Ο καλος ο καπετανιος και το καλο το παλικαρι ο γιατρος τους κανει περα.

    Η γρια η κοτα το σουπουνι της χαλα.
    <font face="Century Gothic">A warrior doesn't give up what he loves, he finds the love to what he does.</font id="Century Gothic">

  22. #22
    Pumping Iron
    Join Date
    12-05-05
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    551

    Default

    Oι φίλοι : Δεν ζητούν ποτέ φαγητό. Οι Έλληνες φίλοι : Είναι η αιτία που δεν έχεις φαγητό!
    Οι φίλο ι: Θα σου πούνε "γεια". Οι Έλληνες φίλοι : Θα σου δώσουν μια μεγάλη αγκαλιά και ένα δυνατό φιλί.
    Οι φίλοι: Αποκαλούν τους γονείς σου "Κύριε" και "Κυρία". Οι Έλληνες φίλοι: Αποκαλούν τους γονείς σου "Θείε" και "Θεία" !
    Οι φίλοι : Δεν σ` έχουν δει ποτέ να κλαίς. Οι Έλληνες φίλοι: Κλαίνε μαζί σου.
    Οι φίλοι: Τρώνε στο τραπέζι σου και φεύγουν. Οι Έλληνες φίλοι: Ξοδεύουν ώρες τρώγοντας, μιλώντας, γελώντας και απλά κάνοντας παρέα.
    Oι φίλοι: Δανείζονται δικά σου πράγματα για λίγες μέρες και σου τα επιστρέφουν. Οι Έλληνες φίλοι: Κρατούν τα δανεικά πράγματα μέχρι να ξεχάσεις ότι είναι δικά σου!
    Οι φίλοι: Γνωρίζουν αρκετά πράγματα για σένα. Οι Έλληνες φίλοι: Μπορούν να γράψουν βιβλίο για σένα με πολλές λεπτομέρειες.
    Οι φίλοι: Σε παρατάνε αν αυτό κάνει και ο πολύς κόσμος. Οι Έλληνες φίλοι: Έχουν χεσμένο τον κόσμο και είναι μαζί σου.
    Οι φίλοι: Χτυπούν την πόρτα σου ή παίρνουν τηλέφωνο όταν θέλουν να σ` επισκεφτούν. Οι Έλληνες φίλοι: Μπαίνουν μέσα και φωνάζουν, "Ήρθα!" !
    Οι φίλοι: Είναι για λίγο... Οι Έλληνες φίλοι: Είναι για μια ζωή!
    <font face="Century Gothic">A warrior doesn't give up what he loves, he finds the love to what he does.</font id="Century Gothic">

  23. #23
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    16-04-05
    Location
    .
    Posts
    3,509

    Default

    Δεν ήθελα να ανοίξω ένα νέο τόπικ. Προτίμησα να το παραθέσω εδώ για να εστιάσω τη δήλωση ενός σπουδαίου ανθρώπου που έφυγε:

    "Έφυγε από τη ζωή ο Γάλλος φιλόσοφος Αντρέ Γκορζ, συνιδρυτής, με τον Ζαν Ντανιέλ, του εβδομαδιαίου πολιτικού περιοδικού «Νουβέλ Ομπσερβατέρ». Ο 84χρονος φιλόσοφος, αυτοκτόνησε μαζί με τη σύντροφό του η οποία έπασχε από ανίατη ασθένεια στην κατοικία τους στο Βοσνόν.

    Ο Γκόρζ γεννήθηκε τον Φεβρουάριο 1923, στη Βιέννη, και έλαβε τη γαλλική υπηκοότητα στη το 1954, όταν και έλαβε το νέο του ληξιαρχικό ονοματεπώνυμο Ζεράρ Χορστ. Επιπλέον, τα άθρα του στο «Νουβέλ Ομπσερβατέρ» τα υπέγραφε με το ψευδώνυμο Μισέλ Μποσκέ. Παράλληλα, θεωρείται από τους θεμελιωτές της πολιτικής οικολογίας.

    «Οικολογία και Πολιτική», «Οικολογία και Ελευθερία», «Αντίο στο Προλεταριάτο», «Μεταμορφώσεις της Εργασίας» είναι κάποια από τα σπουδαία έργα του.

    Μία στενή φίλη του ζεύγους, αντιλήφθηκε το δραματικό τέλος της 58χρονης κοινής ζωής τους τη Δευτέρα το πρωί. Μάλιστα πάνω στην κεντρική πόρτα του σπιτιού υπήρχε η επιγραφή με την ένδειξη «ειδοποιείστε την χωροφυλακή».

    Τα πτώματα βρέθηκαν το ένα πλάι στο άλλο, ενώ δίπλα τους βρέθηκαν γράμματα προς τους οικείους τους. Μάλιστα, προ ημερών, ο Γκορζ εκμυστηρεύθηκε σε στενή φίλη ότι τον προβλημάτιζε πολύ η ραγδαία επιδείνωση της υγείας της Ντορίν.

    Για την «Ντορίν του» στο πρόσφατο βιβλίο «Ιστορία της Ντ., ιστορία μιάς αγάπης» ο Γκορζ είχε γράψει: «Μόλις συμπλήρωσες τα 82, όμορφη, χαριτωμένη, ποθητή. Ζούμε μαζί 58 έτη και σε αγαπώ σήμερα, περισσότερο από ποτέ. Εσχάτως, σε ξαναερωτεύτηκα άλλη μια φορά, και να γνωρίζεις, φέρω μέσα μου ένα 'κενό', το οποίο εντούτοις με κατακλύζει, και που ξεπερνιέται μόνον όταν σε αγκαλιάζω».

    In.gr


    Τι να λέμε τώρα!

  24. #24

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Παύλο το διάβασα και εγώ και έμεινα....!! Βλέπεις αλλιώς τη ζωή όταν είσαι σε μια τέτοια ηλικία και συμβαίνει ένα τέτοιο γεγονός στη σύντροφό σου....εντυπωσιακό....

  25. #25
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-09-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    177

    Default

    Ο τολμών ......... Νικά !

    Ο πίνων .......... Μεθά !

    Ο παίζων ......... Χάνει!

  26. #26
    Senior Bodybuilder Crimson's Avatar
    Join Date
    13-02-06
    Posts
    5,708

    Default

    Originally posted by Zion



    Ο τολμών ......... Νικά !

    Ο πίνων .......... Μεθά !

    Ο παίζων ......... Χάνει!

    Βρε συ! Πού χάθηκες? WB!:D

  27. #27
    Pumping Iron
    Join Date
    29-06-07
    Location
    kriti.
    Posts
    334

    Default

    ο καλυτερος τροπος να διαφυλαξεις την ειρηνη ειναι,, να προετοιμαζεσαι για πολεμο...
    &lt;a href="http://profilepounder.com/" target="_blank"&gt;&lt;img alt="CLICK HERE FOR PROFILEPOUNDER.COM GRAPHICS]http://profilepounder.com/pics/love/flowers/46.gif" border="0"&gt;&lt;/a&gt;&lt;br&gt;&lt;a href="http://profilepounder.com/" target="_blank"&gt;&lt;font size=1&gt;PROFILEPOUNDER.COM&lt;/font&gt;&lt;/a&gt;

  28. #28
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    Ξανά καλώς όρισες κι επίσημα
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  29. #29
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    18-04-05
    Posts
    1,769

    Default

    Originally posted by ouzo
    «Μόλις συμπλήρωσες τα 82, όμορφη, χαριτωμένη, ποθητή. Ζούμε μαζί 58 έτη και σε αγαπώ σήμερα, περισσότερο από ποτέ. Εσχάτως, σε ξαναερωτεύτηκα άλλη μια φορά, και να γνωρίζεις, φέρω μέσα μου ένα 'κενό', το οποίο εντούτοις με κατακλύζει, και που ξεπερνιέται μόνον όταν σε αγκαλιάζω».[/b]


    Τι να λέμε τώρα!
    Φαντασου ποσοι ειναι αυτοι που εχουν κανει τα "τρελα" one night εχουν παει στα σουπερ παρτυ στα τοπ νησια εχουν γνωρισει "τις" μοντελες κτλ κτλ κτλ
    και ποσοι εχουν αισθανθει ετσι στην ζωη τους

    και πες μου εσυ ποιος ειναι ο μαγκας!
    -||-Work like u don't need the money,love like u've never been hurt,
    dance like nobody is watching and f-*-*-k like u are being filmed!! -||-

  30. #30
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-06
    Location
    Athens, Victoria City, Greece.
    Posts
    1,472

    Default

    ο πρώτος φυσικά (ασυζητητί :P)
    "It ain't about how hard you hit.
    It's about how hard you can get hit"


 
Page 1 of 13 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Η τυπική καθημερινή διατροφή μου
    By information_leak in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 01-03-07, 19:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •