Παιδια χρειαζομαι συμβουλες ή πρακτικες ιδεες για ενα πολυ συγκεκριμενο ζητημα:
Πριν απο μερικους μηνες εκανα το λαθος και παρηγγειλα απο Ιντερνετ BCCA και ΕΑΑ σε μορφη σκονης και συσκευασιες των 500 γραμ. το καθενα! Ενα κιλο αμινοξεα δηλαδη σε σκονη! Αμεσως το μετανιωσα βεβαια και καταλαβα οτι εκανα βλακεια γιατι
1)δεν αξιζουν για τα χρηματα που εδωσα ειδικα αν σκεφτεις οτι δεν εχει αποδειχτει 100% η αξια τους για το bodybuilding (μονο ενδειξεις υπαρχουν)
2)με αυτα τα λεφτα θα μπορουσα να παρω ενα τονο πρωτεινη (που λεει ο λογος!)
3)αυτο το διαστημα δεν κανω και την ιδιαιτερα απαιτητικη προπονηση: 2 φορες την εβδομαδα προπονηση με βαρη (moderate weights και αρκετες επαναληψεις)και αν εχω χρονο αλλη μια φορα HOC (high octane cardio) που συνισταται σε τρεξιμο εναλλαξ με bodyweight exercises οπως καμψεις οταν τρεχω εξω ή βυθισεις στο διζυγο αν ειμαι στο γυμναστηριο.

Και τωρα ερχεται η ερωτηση!
Πως θα μπορουσα να χρησιμοποιησω τα αμινοξεα για να παρω καποιο αποτελεσμα (και να μην πανε χαμενα τα λεφτα που εδωσα)?
Υποψιν οτι δεν εχω το χρονο να ετοιμαζω pre-workout shake με αμινοξεα και απλους υδατανθρακες οπως εκανα αρχικα.Επιπλεον θελω να χασω λιγο βαρος και εχω περιορισει υδατανθρακες γενικα.
Θα μπορουσα να τα ανακατεψω με κανα 2-3 κιλα whey και να τα παιρνω post workout ή σε σεϊκερ μαζι μου στη δουλειά? Θα ειχε νοημα αυτο το πραγμα?

Βοηθάτε γιατι χανομαστε! Περιμενω δημιουργικες ιδεες!

Current stats: 181cm, 91kg, παγκος (επικλινης) 70kg, squat 100kg, περιπου 15% bodyfat