Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Pumping Iron makris's Avatar
    Join Date
    17-11-06
    Location
    all over, Greece.
    Posts
    259

    Default Κατανομή συμπληρωμάτων.

    Μετά απο πόλυ σκέψη [:-boggled], αποφάσισα να παίρνω τα παρακάτω συμπληρώματα σε training days.
    Πρωι: 30γρ whey+πολυβιταμίνη

    Μετά απο προπόνηση:35γρ whey+45gr δεξτρόζη+4γρ γλουταμίνη+κρεατίνη+2γρ HMB+πολυβιταμίνη

    Προ του ύπνου: blend καζείνης-whey
    Καθόλη τη διάρκεια της ημέρας σκοπεύω να παίρνω αλλο 1 γρ HMB και 2γρ γλουταμίνης.
    Σε non training days τα πράγματα θα έχουν κάπως ετσι:
    Πρωι:30γρ whey+πολυβιταμίνη

    Προ του ύπνου:blend καζείνης-whey
    μέσα στη μέρα θα έχω άλλη μια πολυβιταμίνη,3γρ ΗΜΒ σε δόσεις του ενός γρ και 4 γρ γλουταμίνης σε 2 δόσεις.
    Καμία πρόταση;
    1)Ανυσηχώ κυρίως για την μεταπροπονητική φάση ,είναι σωστό να τα παίρνω όλα μαζί;
    2)Το ΗΜΒ και η γλουταμίνη πρέπει να λαμβάνονται σε κύκλους;
    Ρωτάω επειδή στα 2.5 χρόνια που ασχολούμαι με το ΒΒ δεν έχω πάρει πότε κρεατίνη ΗΜΒ και γλουταμίνη.
    Winning is a mind game!

  2. #2
    Junior Bodybuilder Billys's Avatar
    Join Date
    12-06-06
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    232

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by iront

    ΧΑΧΑΧΑ! Ρε Grf πως την πάτησες έτσι?
    Κ ο ikamak αλλά κ ο Grf τα είπαν πολύ καλά. Αλλά εγω θα αναφερθώ κ στα λεφτά! Είναι απάτη όλα αυτά τα fancy συμπληρώματα! Ακου 80 ευρώ για πρωτεινομεθοξυ! Τι λες ρε?? Εγω ήμουν θύμα κ δεν ξαναγίνομαι.Ακόμα κ με τις πρωτείνες σε κλέβουν. 35-45Ε το μονόκιλο(εξαιρείται η ΟΝ)?? Οι ψαγμένοι θα ξέρουν οτι πανω κάτω με τα ίδια λεφτά παίρνεις "άλλα" πράγματα που δουλεύουν πολύ καλύτερα απο πρωτείνες κ άλλες χίλιες δυο μ@λ@κίες που έχει το bb.com για να ψαρώνουν τα κοπέλια που ψάχνουν κάτι για να γίνουν μπιλντέρια!
    Υπάρχουν καλύτεροι τρόποι να ξοδεψεις λεφτά...
    </blockquote id=quote>


    ....όπως για παράδειγμα??

    τώρα έτυχε να διαβάσω το τόπικ,και μου έμεινε αυτή η απορία...

    κατα τ'άλλα θα συμφωνήσω ότι δεν αξίζει να μπαίνεις στην διαδικασία να παίρνεις 1002 διαφορετικά πράγματα.. και όχι όλα μαζί,αλλά αν βλέπεις ότι μένεις στάσιμος για κάποιο διάστημα,και δεν μπορείς να βελτιώσεις την διατροφή,ή την προπόνηση,τα οποία εννοείται ότι πρέπει να είναι σε κάποιο καλό επίπεδο.. τότε θα δοκιμάσεις καμιά κρεατίνη να δεις αν σε πιάσει,κ.ο.κ


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •