Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 51
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-06
    Location
    Greece.
    Posts
    189

    Default Σεξ και Bodybuilding

    Ρε μαγκες θα ηθελα να μαθω ποσες φορες ειναι το ιδανικο να εχεις οργασμο μεσα σε μια βδομαδα ωστε να μην επιρεαστει ι μυικι αναπτυξη..περιεργη ερωτηση αλλα μου φαινεται πρεπει να τα προσεχουμε ολα.ευχαριστωAttached Image:


  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-07-07
    Location
    .
    Posts
    179

    Default

    Περα απο το αν η ερωτηση εγινε για σοβαρους λογους η οχι, εγω πιστευω πως δεν υπαρχει ξεκαθαρη απαντηση γιατι εξαρταται το τι στοχους εχει ο καθενας. Εχοντας μιλησει με εππαγγελματιες ποδοσφαιριστες πρωτης κατηγοριας, μου εχουν πει οτι μερικοι εχουν εντολες τυπου 1 φορα το μηνα 'η το διμηνο, αλλοι ανα 2 βδομαδες. Παντως σιγουρα ειναι κυριαρχος περιορισμος στη ζωη ενος επαγγελματια αθλητη το ποτε και ποσο συχνα θα κανει σεξ.
    Απο προσωπικη εμπειρια, μιας και δεν ασχολουμαι επαγγελματικα εχω παρατηρησει πως αλλες φορες το να κανω σεξ πριν την προπονηση αλλα καποιες ωρες πριν, πχ 3-6 ωρες πριν, δεν επηρεαζει. Αλλες φορες επξρεαζει, αναλογα με την ενταση του σεξ και τη σταση(αλλο καθιστος και αλλο απο πανω η στα ορθια). Βεβαια το να κανει καποιος σεξ και μετα τον οργασμο να παει κατευθειαν για προπονηση δεν εχω ΚΑΜΜΙΑ αμφιβολια στο οτι θα εχει αρνητικο αποτελεσμα στην αποδοση.

  3. #3
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    το να κανεις συχνα σεξ ειναι πολυ ευεργετικο για το σωμα κ το μυαλο γιατι καθ ολη την διαρκεια της πραξης παραγουμε ενδορφινες(φυσικες οπιουχες ορμονες του οργανισμου που προκαλουν ψυχολογικο "ανεβασμα")οι οποιες ανταγωνιζονται την κορτιζολη(η πιο καταβολικη ουσια του οργανισμου που προκαλειται απο το στρες) επισης παρακινουμε το σωμα να παραγει τεστοστερονη για να αντικαταστησει αυτη που "εχασε" οποτε εχουμε το συστημα συνεχεια σε εκρηγορση.κ τελος κ σπουδαιοτερο το ευχαριστιομαστε!!!
    οποτε μ@μ@τε γιατι χανομαστε...

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    29-04-07
    Location
    Greece.
    Posts
    580

    Default

    Posted On: 28 Jul 2007 At: 02:01:07 AM | Reply Link

    --------------------------------------------------------------------------------

    Οι πάσχοντες από bigorexia δεν αρέσκονται στο να επιδεικνύουν το σώμα τους, αφού ντρέπονται γιαυτό. Τυπικά πρόκειται για άτομα τα οποία διαθέτουν πολύ χαμηλή αυτοπεποίθηση. Μπορεί να αποφεύγουν τη σεξουαλική δραστηριότητα ή όποια άλλη δραστηριότητα «σπαταλά» πολύτιμη ενέργεια πολύτιμη για το bodybuilding τους.

    http://www.bodybuilders.gr/data/main...νορεξία


    Με αυτήν την ερώτηση πια δεν ξέρω τι να πω...μην τρελαίνεστε ρε παιδιά η ζωή έχει και άλλες χαρές εκτός από την προπόνηση.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή και το αντίστροφο το ένα δεν υπάρχει χωρίς το άλλο remember? Επιπλέον μου προκαλέι μεγάλη απορία πώς τόσο νέα παιδιά και φουλ σε ορμόνες δεν είναι και τίποτε πατσάδες ανίκανοι να πω ναι δεν διοχετεύουν την ενέργειά τους σε τόσο όμορφα και δημιουργικά πράγματα παρά μόνο κολλάνε στο θέμα....πώς να μην χάσω όγκο ή ενέργεια και ξεφύγω από το πλάνο.

    Όταν είχε πρωτοποσταριστεί η bigorexia είχα θορυβηθεί αρκετά...αλλά εθελοντικά πίστεψα ότι αφορούσε επαγγελματίες πια και όχι την κουτσή μαρία εμένα δηλαδή που κάνω προπόνηση, όχι επαγγελματικά αλλά περισσότερο για να έχω την υγεία μου. ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ ΡΕ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΔΡΑΝΗΣ? Σαν άρρωστη θα ειμαι πάλι ένα φτιαγμένο σώμα ανίκανο για οτιδήποτε...παρά μόνο να τρώει να κάνει γυμναστική να χέζει και να κοιμάται γιατί ο ύπνος είναι απαραίτητος.
    Ένας σαπιοκοιλιάς που ταξιδεύει και ασχολείτε με ένα κάρο άλλα πράγματα θα έχει μεγαλύτερη αξία και θα είναι πιο κερδισμένος στη ζωή από μένα την σούπερ γραμμωμένη!!
    τελος δεν μιλάω προσωπικά για κανένα, προσπαθώ να σας πω να ζήσετε τα πάντα όσα περισσότερα προλάβετε γιατί είστε νέα παιδιά! Η ζωή είναι μικρή ο κόσμος και τα πράγματα που θέλουμε να κάνουμε πάρα πολύ μεγάλα δεν φτάνει μια ζωή να τα πραγματώσουμε, ας μην περιοριζόμαστε σε ένα κλάδο μόνο, ας τον έχουμε σαν μία από τις αρχές μας όπως την διατροφή όχι όμως σκοπό της ζωής μας. Να πω ότι μας πλήρωναν...

    ΤΕΛΟΣ ΚΡΙΣΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ!!!

  5. #5
    Pumping Iron
    Join Date
    18-01-06
    Location
    .
    Posts
    425

    Default

    Θα συμφωνησω με Big Steve. Επισης μελετες εχουν δειξει οτι ο αντρας πρεπει να εκσπερματωνει περιπου 3 φορες την εβδομαδα τουλαχιστον ωστε να κραταει τα επιπεδα της τεστοστερονης ψηλα και ακομα ετσι κραταμε υγιη τον προστατη.

    Καθολου Sex = Εχεις νευρα, αυξανεις κινδυνο να παθεις νωρις προστατη, σχετικα χαμηλα επιπεδα τεστο, το "πετουμενο" σου μαραζωνει!! :D

    Πολυ Sex = Μειωμενα επιπεδα ενεργειας, μειωμενη ικανοτητα σκεψης και αλλα τα οποια δεν μου ερχονται τωρα (ειναι και 2 το βραδυ!)

    Η μεση οδος ειναι η καλυτερη ... αντε και καποιες στιγμες ο "πισω" δρομος [:-slaphappy] στις δυσκολες μερες ...[:-party][:-party][:-party]

  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    29-04-07
    Location
    Greece.
    Posts
    580

    Default

    Όλα τα παραπάνω να διευκρινήσω ότι αφορούν όλους όσους κάνουν ερασιτεχνικά το άθλημα και όχι αυτούς που το έχουν σαν μελλοντικό στόχο στην ζωή τους. Ή είναι ήδη στόχος της ζωής τους!!! Αφορά εμένα που δεν έχω στόχο να ανεβώ στο πατάρι αλλά το κάνω για να είμαι καλά με το σώμα μου με τον οργανισμό μου με με με...

    Για να μην παρεξηγούμαστε!!!

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    21-07-07
    Location
    .
    Posts
    179

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Daytime Dreamer

    Θα συμφωνησω με Big Steve. Επισης μελετες εχουν δειξει οτι ο αντρας πρεπει να εκσπερματωνει περιπου 3 φορες την εβδομαδα τουλαχιστον ωστε να κραταει τα επιπεδα της τεστοστερονης ψηλα και ακομα ετσι κραταμε υγιη τον προστατη.

    Καθολου Sex = Εχεις νευρα, αυξανεις κινδυνο να παθεις νωρις προστατη, σχετικα χαμηλα επιπεδα τεστο, το "πετουμενο" σου μαραζωνει!! :D

    Πολυ Sex = Μειωμενα επιπεδα ενεργειας, μειωμενη ικανοτητα σκεψης και αλλα τα οποια δεν μου ερχονται τωρα (ειναι και 2 το βραδυ!)

    </blockquote id=quote>

    ΑΚΡΙΒΩΣ! Οσο αυτο περι προστατη, το εχω διαβασει απο χιλιαδες πηγες.
    Η μεση οδος οπως λες ειναι η ιδανικη. Τωρα βεβαια για καποιον η μεση οδος μπορει να ειναι 1 φορα τη βδομαδα, για αλλον 2 και για αλλον 10. Παντως ακριβως οπως δεν πρεπει ουτε να τρωμε σαν ελεφαντες αλλα ουτε και σα σπουργιτια, ετσι δε μας κανει καλο ουτε να κανουμε σεξ καθε χριστουγεννα πασχα και καλοκαιρι, αλλα ουτε και να ξεμερωβραδιαζομαστε σαν τα κουνελια.

  8. #8

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Σπερααααααα σε ολο το καλο τον κοσμοοοοο [:-graduate]:D:D


    Σβηστηκαν τα replies των
    psilos2000
    kakofonix
    GodSaveDa0s
    dimitrios_1_
    DerSieger
    Mazda6
    Xrisa_Si
    Daytime_Dreamer
    Nowitzki

    γιατι ξεφυγε η συζητηση.
    Ευχαριστω, ελπιζω να μη μου κρατατε κακια.[:-headphones]:D

  9. #9
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-06-07
    Location
    ροδος, Greece.
    Posts
    244

    Default

    Οπως και να εχει, αυτο που ελεγαν και οι αρχαιοι "Παν μετρον αριστον"
    Λογικο ειναι αν εχεις 50 οργασμους την εβδομαδα να μην μπορεις να παρεις τα ποδια σου και επισης
    αν δεν θρεφεσαι σωστα θα χασεις απο μαζα γενικα, γιατι δεν θα μπορει να αναπληρωσει ο οργανισμος
    την ενεργεια, οποτε στρεφεται στο σωμα
    Don't take life too serious, it is not permanent.

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-06-07
    Location
    ροδος, Greece.
    Posts
    244

    Default

    Οπως και να εχει, αυτο που ελεγαν και οι αρχαιοι "Παν μετρον αριστον"
    Λογικο ειναι αν εχεις 50 οργασμους την εβδομαδα να μην μπορεις να παρεις τα ποδια σου και επισης
    αν δεν θρεφεσαι σωστα θα χασεις απο μαζα γενικα, γιατι δεν θα μπορει να αναπληρωσει ο οργανισμος
    την ενεργεια, οποτε στρεφεται στο σωμα
    Don't take life too serious, it is not permanent.

  11. #11
    Pumping Iron
    Join Date
    04-11-07
    Location
    thessaloniki, thessaloniki, Greece.
    Posts
    449

    Default

    σιμφονα με δικες μου μελετες επιβαλετε 4 φορες την μερα!!!

  12. #12

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by psybox

    σιμφονα με δικες μου μελετες επιβαλετε 4 φορες την μερα!!!
    </blockquote id=quote>

    http://www.youtube.com/watch?v=RCXI7Utrf40

    pls [:-angel]

  13. #13
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by psybox

    σιμφονα με δικες μου μελετες επιβαλετε 4 φορες την μερα!!!
    </blockquote id=quote>

    http://www.youtube.com/watch?v=RCXI7Utrf40

    pls [:-angel]
    </blockquote id=quote>
    :D[:-bouncy][:-thumbu]

  14. #14
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    XAXAXAXAXAXAX...!!!:D
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  15. #15
    Pumping Iron
    Join Date
    10-01-08
    Location
    αθηνα
    Posts
    330

    Default

    θυμαμαι στον ροκυ, την πρωτη ταινια που ο σταλονε ηταν ακομα αγριο νιατο, ο γερος ο προπονητης του, του ειχε πει, να μην κανει σεξ με την κοπελα, "δεν κανει πριν το μεγαλο αγωνα":D:D:D. Θυμαμαι ημουνα στο δημοτικο οταν το ειχα δει, και αναρωτιομουνα, γιατι αραγε? χαχαχαχαχα. Περα απο την πλακα, ειμαι και γω της αποψης οτι θελει μετρο[:-glasses][:-glasses][:-glasses]
    "Aim to the infinite, One Step At the Time" Arnold Schwarzenegger

  16. #16

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    Ωραίο το θέμα και φλέγον !

    Ουσιαστικά για τήν προπόνηση/αποκατάσταση , εκείνο που ενδιαφέρει τον ΒΒ είναι οι εδογενεις του αναβολικές ορμόνες , η διαθέσιμη ενέργεια σε γλυκογόνο , καθώς και το firing/αποκατάσταση του ΚΝΣ

    Η τεστοστερόνη μετά απο sex ποικίλει σάν τιμή (αν και ουσιαστικά η ζεύξη παραπανίσιας Free Testosterone με τήν SHBG είναι ...) , ανάλογα με τήν διάρκεια τής πράξης (το παίδεμα το σταμάτημα ...κλπ κλπ) οπου ο προστάτης εκκρίνει συνεχώς ποσότητες προστατικού υγρού και φυσικά τον αριθμό τών εκσπερματώσεων ( συγγνώμη φίλοι μου , εσαεί , πολυ-οργασμικοί άνδρες δέν υπάρχουν , υπάρχουν μόνο "απροπόνητα" πετεινάρια )

    Σάν πρακτική , είναι δύσκολο να αποσαφηνισθεί το πόσες φορές τήν εβδομάδα είναι το νορμάλ
    Αυτό είναι ανάλογο τής ηλικίας , του επιπέδου τής συνολικής υγείας , και πολλών άλλων λειτουργικών και ψυχολογικών παραγόντων )
    Σημείωση : Η ανδρική "περίοδος" (ναι υπαρχει κι αυτό , και είναι η εναλλαγή λειτουργίας μεταξύ τώ δύο ορχεων ) διαρκεί 90 ημέρες περίπου , δηλαδή κάθε 3 μήνες , αλλάζει ο ορχης που παράγει ορμόνη
    Υπάρχει σε μερικούς ανθρώπους κι ένα μικρό μεσοδιάστημα ορμονικής απραξίας (ευτυχώς υπάρχουν κι άλλοι αδένες που βγάζουν λίγη τέστο )μέχρι να γίνει αυτή η αλλαγή και ουσιαστικά η επαν-έναρξη του ετέρου ορχη
    Πάντως σύμφωνα με μελέτες για αθλητές (ΟΧΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ) ανάλογα τα αθλήματα και το επίπεδο αναρρωσης οι προπονητές το θέτουν σε βάση 1-2 φορές τήν εβδομάδα (νορμάλ διάρκειας πχ 1ώρα , νορμάλ έντασης οχι πάνω στον πολυέλαιο ούτε "πιατάτο" στήν κουζίνα ...:D )

    Σημαντικό πάντως είναι ένα πείραμα που έκαναν δυο πανεπιστήμια (Ιάπωνες σε συνεργασία με Αμερικάνους ) και αφορούσε σε ΜΕΘΟΔΙΚΗ ΠΡΑΞΗ SEX ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ - ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ και αντίστοιχα ΠΡΟΒΟΛΗ ΠΟΡΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ (χωρίς να υπάρχει ανακούφιση μετά... )
    Και στίς δύο μελέτες ισχυρίσθηκαν οτι τα επίπεδα ελεύθερης τεστοστερόνης ήταν ανεβασμένα στο σύνολο τών αθλητών σε ποσοστά απο 27-46% ενώ μικρό ποσοστό αθλητών (αυτοι που αρχικά είχαν σχετικά χαμηλή τεστοστερόνη ) διπλασίασε τίς τιμές του αίματος

    Νομίζω οτι ο καθένας (αναλογα στόχους - προτεραιότητες - φυσική κατάσταση - ηλικία - συνήθειες κλπ ) θα βρεί μόνος του τήν άκρη , εφόσον θέλει να το πάει το θέμα σε τόσο βάθος
    Αν και εν τέλει η σεξουαλική όρεξη δέν είναι συνισταμένη μονο τής Τεστοστερόνης , εν τούτοις η Τεστοστερόνη είναι υπέθυνη για μεγάλο κομμάτι του well-being τής ψυχολογίας μας

    Εν κατακλείδι , ειναι προτιμητέα κατά τήν ταπεινή μου άποψη η ποιότητα και οχι η ποσοσότητα (ειδικά στο sex ), ενίοτε δε αυτή η ποιότης είναι περισότερο κοπιαστική απο τήν ποσότητα

    TIP
    Θα ξέρετε βέβαια οτι εδώ και μιά 10ετια περίπου η τελευταία αντιγηραντική κατάσταση (μετά τα 55 ) απαντά στο HRT (Hormone Replacement Therapy)
    Πέραν λοιπόν τών αυξητικών παραγόντων , τα σκήπτρα (και λόγο κόστους) κρατούν οι μεγάλοι εστέρες Τεστοστερονής (τελευταίο κόλπο το NEBIDO )
    Ομως γι αλλο λόγο τα γράφω αυτό , δηλαδή υπάρχει ένα νέο S.E.R.M το οποίο βρίσκεται στήν φάση ΙΙ (δηλαδή λίγο πρίν τήν κυκλοφορία ) και το οποίο εχει θεαματικά αποτελέσματα στήν αύξηση ΤΗΣ ΕΝΔΟΓΕΝΟΥΣ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗΣ σχεδόν ΧΩΡΙΣ καθόλου παρενέργειες σε υγιείς ενήλικες
    Αυτό λοιπόν πάει τήν ενδογενή Τέστο ολων (ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ επιπέδου έκκρισης ) στο 100-145% ενος 25άρη
    Και το ονομα τής ουσίας FISPEMIPHENE

  17. #17
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    14-11-05
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    1,150

    Default

    [:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes]

    Sex χωρίς sex...

  18. #18
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Δυνατός πολύ ο MATZ.[:-thumbu]
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  19. #19
    Pumping Iron
    Join Date
    10-01-08
    Location
    αθηνα
    Posts
    330

    Default

    FISPEMIPHENE...............Που θα το βρουμε ΜΑΤΖ???? Σε επιλεγμενα φαρμακεια και σουπερ μαρκετ? Εαν οντως δεν εχει καμια απολυτως παρενεργεια οπως λες(οτι εχεις πει μεχρι τωρα ειναι λιρα 100[:-thumbu][:-thumbu]) ισως αξιζει να το δοκιμασει καποιος να δει εαν θα επιρρεασει τις επιδοσεις του στα αθληματα, στα βαρη και στο σεξ. Αλλα σιγουρα ειναι 10000000000000% εγγυημενο οτι δεν επιβαρυνει τον οργανισμο?
    "Aim to the infinite, One Step At the Time" Arnold Schwarzenegger

  20. #20

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by PEPI

    [:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes]

    Sex χωρίς sex...
    </blockquote id=quote>

    Ναι κάπως έτσι , ηρεμο (φυσικά) sex χωρίς εκσπερμάτωση !
    Πάντως η προσέγγιση αυτή δέν είναι τωρινή , υπάρχουν τουλάχιστον 3-4 αναφορές σε σχέση με τήν χρήση της απο αρχαιοτάτων χρόνων για τήν "συλλογή ενέργειας" , με σκοπό τήν χρήση της , γυρω απο (κυριώς εσω-ερευνητικά τεκταινόμενα ) μυστικιστικών/γνωστικιστικών σχολών .
    Εκείνο που ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ εκ προοιμίου το θέμα αυτό είναι το "κοινόβιο" ...

  21. #21

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by KaKoFoNiX

    Δυνατός πολύ ο MATZ.[:-thumbu]
    </blockquote id=quote>

    Μερσί μεσιέ KaKoFoNiX ! [:-thumbu]
    Το προσπαθώ ..:D

  22. #22

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by akillas28

    FISPEMIPHENE...............Που θα το βρουμε ΜΑΤΖ???? Σε επιλεγμενα φαρμακεια και σουπερ μαρκετ? Εαν οντως δεν εχει καμια απολυτως παρενεργεια οπως λες(οτι εχεις πει μεχρι τωρα ειναι λιρα 100[:-thumbu][:-thumbu]) ισως αξιζει να το δοκιμασει καποιος να δει εαν θα επιρρεασει τις επιδοσεις του στα αθληματα, στα βαρη και στο σεξ. Αλλα σιγουρα ειναι 10000000000000% εγγυημενο οτι δεν επιβαρυνει τον οργανισμο?
    </blockquote id=quote>

    Ρε συ αδελφέ , είπαμε δέν κυκλοφορεί ακόμα , είναι στήν φάση II
    Τώρα σχετικά με πληροφορίες υπάρχουν εδώ http://www.quatrx.com/clinical/fisp.htm
    Υπάρχει και ένα θέμα με τήν κατάληξη fene ή phene , αλλά το έχω δεί και με τούς δύο τρόπους
    Τώρα σχετικά με τήν δοκιμή καλύτερα να το συζητήσουμε οταν έρθει εκείνη η ώρα [:-crazy][:-smile_green]
    Μερσί για τον καλό σου λόγο [:-thumbu]

    PS
    Εγγυημένα ασφαλές 100% δέν είναι τίποτα (κι ας λέει κάθε εταιρεία οτι θέλει ) , το θέμα είναι η συνάφεια σε: ανεπιθύμητες / δοσολογία που στήν περίπτωση fispemifene , μιλάμε για πολυ ωραία πράγματα

  23. #23
    Banned
    Join Date
    21-12-04
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    206

    Default

    του ικαμακ τα ασχετα reply ποιος θα τα σβησει!?

  24. #24
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    LOL... Nowitzki (δεν το πρόλαβα κιόλας):D

    MATZ ωραίος αδερφέ![:-thumbu] Το να φτάνεις όμως λίγο πριν το peak, συνέχεια ξανά κ ξανά χωρίς να τελειώνεις την "προσπάθεια", δεν γ@μ@ει τον
    προστάτη? Είναι υγιές δηλαδή?
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  25. #25
    Pumping Iron
    Join Date
    10-01-08
    Location
    αθηνα
    Posts
    330

    Default

    Αυτο που ειπε ο ΜΑΤΖ λιγο πριν την εκπερματωση να σταματας, μου το ειχε πει ενας φιλος σφαιροβολος. Σε ενα παγκοσμιο που ειχε παει, αυτα τους τα ειχανε πει ξενοι αθλητες, δηλαδη οτι ειναι καλο πριν κανεις ΜΠΑΜ απο ευτυχια να σταματας(δεν θυμαμαι απο ποια χωρα μου ειχε πει), και ολοι στην ελληνικη αποστολη κοιταζοντουσαν μεταξυ τους , τους φαινοταν απιστευτο. Φιλε ΜΑΤΖ εσυ που τα ξερεις ολα αυτα????:D:D:D:D. Περα απο την πλακα, ειχες προοικονομησει την εξεληξη της υποθεσης με την κρεατινη απο τη Σου-λι, και επαληθευτικες, και τωρα διαβαζω οσα γραφεις και απλα υποκλινομαι. Γιατρος εισαι(αν επιτρεπεται[:-bouncy])? Η' απλα απο χομπι τα εχεις διαβασει ολα αυτα? Παντως φιλε, μπραβο, μεταλαμπαδευεις τις γνωσεις σου σε εμας[:-bulb][:-bulb][:-bulb]
    "Aim to the infinite, One Step At the Time" Arnold Schwarzenegger

  26. #26

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FaTaL_ErrOr

    LOL... Nowitzki (δεν το πρόλαβα κιόλας):D

    MATZ ωραίος αδερφέ![:-thumbu] Το να φτάνεις όμως λίγο πριν το peak, συνέχεια ξανά κ ξανά χωρίς να τελειώνεις την "προσπάθεια", δεν γ@μ@ει τον
    προστάτη? Είναι υγιές δηλαδή?
    </blockquote id=quote>

    Αδερφέ , η ερώτηση που θέτεις είναι ενα θέμα ...
    Λοιπόν επιστημονικά δεδομένα σε paper δέν έχω βρεί , αλλά και δέν νομίζω να υπάρχουν free of charge ...
    Κι επειδή το θέμα με έχει απασχολήσει κι εμενα , το πρώτο που έκανα ήταν να το συζητήσω με κάποιους ΠΟΛΥ ΦΙΛΟΥΣ Γιατρούς και ΣΥΝΑΘΛΗΤΕΣ Γιατρούς (απο τα παλιά ...) . Σε κάθε περίπτωση η απάντηση τών 2 φίλων ουρολόγων/χειρούργων συνέπιπτε , στο οτι ΑΝ ο προστάτης είναι υγιής και και δέν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ (έστω και μικρό ) πρόβλημα στύσης ή κάποιας στυτικής δυσλειτουργίας - κανένα πρόβλημα ούρησης ..κλπ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ο αθλητής να εκσπερματώνει μιά φορά κάθε 10 ημέρες , τότε δέν υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα
    *******- ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ένας άνθρωπος - αθλητής - ΒΒ που θα κάνει συνειδητά το παιχνίδι αυτό , θα πρέπει να έχει τήν στοιχειώδη ευφυϊα για να καταλάβαίνει τίς τυχόν αλλαγές σε προστατικό υγρό (ιξώδες - ποσότητα -οσμή ) και να ΝΟΙΩΘΕΙ αν κάτι δέν πάει καλά - ε πρέπει δηλαδή να έχει διαβάσει και 5 πράγματα και να έχει γνωρίσει κι άλλ 5 ..... *******

    Εκείνο πάντως που χρειάζεται πρίν απο ολα είναι να ξέρεις κανείς σε τί κατάσταση είναι ο προστάτης του (PSA) και να έχει σαφή εικόνα του ορμονικού του προφίλ (αν πχ έχεις ένα 30 αρη με 900ng/dl τότε δέν υπάρχει λόγος να κάνει κάτι )
    Σαφώς εκείνο που προτείνω , είναι να ξέρει κανείς σε τακτά χρονικά διαστήματα (ανάλογα με διατροφή/ξεκούραση/προπόνηση ) πόση ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΤΕΣΤΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ

  27. #27

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by akillas28

    Αυτο που ειπε ο ΜΑΤΖ λιγο πριν την εκπερματωση να σταματας, μου το ειχε πει ενας φιλος σφαιροβολος. Σε ενα παγκοσμιο που ειχε παει, αυτα τους τα ειχανε πει ξενοι αθλητες, δηλαδη οτι ειναι καλο πριν κανεις ΜΠΑΜ απο ευτυχια να σταματας(δεν θυμαμαι απο ποια χωρα μου ειχε πει), και ολοι στην ελληνικη αποστολη κοιταζοντουσαν μεταξυ τους , τους φαινοταν απιστευτο. Φιλε ΜΑΤΖ εσυ που τα ξερεις ολα αυτα????:D:D:D:D. Περα απο την πλακα, ειχες προοικονομησει την εξεληξη της υποθεσης με την κρεατινη απο τη Σου-λι, και επαληθευτικες, και τωρα διαβαζω οσα γραφεις και απλα υποκλινομαι. Γιατρος εισαι(αν επιτρεπεται[:-bouncy])? Η' απλα απο χομπι τα εχεις διαβασει ολα αυτα? Παντως φιλε, μπραβο, μεταλαμπαδευεις τις γνωσεις σου σε εμας[:-bulb][:-bulb][:-bulb]
    </blockquote id=quote>

    Ρε συ φίλε akillas28 ΟΧΙ δέν είναι Γιατρός (καμμιά σχέση ):D
    Επειδη με ρωτάς για το θέμα κάποιων γνώσεων θα σου πώ "σύντομα" τα εξής:
    Ουσιαστικά είμαι άλλος ένας τελειομανής μ@λάκας
    Τήν εποχή λοιπόν που κατέβαινα σε αγώνες , ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΤΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ούτε ΤΟΣΗ ΓΝΩΣΗ , ούτε ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΛΑΓΕ , με αποτέλεσμα μιά ομάδα ανθρώπων (περί το πάλαι ποτέ Paramount Gym / Πειραιά ) μεταξύ αυτών και 6 Γιατροί (απο το Νοσοκομείο Μεταξά - Αντικαρκινικό Πειραιά ) που κάναμε μαζί προπόνηση ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ να ψάξουμε και να ...βρούμε ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ
    Μαζέψαμε οτι underground βιβλίο (απο ΗΠΑ) κυκλοφορούσε τότε στο εξωτερικό - μετά κάναμε γνωριμίες με Αρσιβαρίστες ( λόγω οτι κάποια Φεγγάρια πέρασα και απο εκεί ...) και σιγά - σιγά με υλικό απο το εξωτερικό + ΟΤΙ ΒΙΒΛΙΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΕ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ / ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΧΟΛΗ , Το ψάχναμε
    Ε ..! άλοι στήν πορεία σταμάτησαν - άλλοι έφυγαν , αλλά εγώ προσωπικά παρόλη τήν υποχρεωτική αποχή χρόνων απο το ΒΒ , δέν σταμάτησα μόλις έβρισκα τήν ευκαιρία να διαβάζω - να ρωτάω - να διασταυρώνω
    Μάλιστα , είχα τήν τιμή και τύχη να συνομιλήσω (σε κάποιο event) για 2 ημέρες (σχεδόν 2 πρωϊνά ) με τον ΕΚΛΠΗΚΤΙΚΟ Bertil FOX (φαντάζομαι θα τον θυμάστε ) και με ένα άλλο ΑΡΑΠΑΡΟ !!!! που τώρα μου διαφεύγει το ονομά του , αλλά έχω φωτό με αφιέρωση και θα ψάξω να τήν βρώ ...

    Τα τελευταία 2-2.5 χρόνια , ειδικά , έχω πεθάνει στο διάβασμα ...

    PS
    Μην γελάσεις με το "σύντομα".... γιατί σε σχέση με αυτά που έχουν γίνει , οντως η αναφορά ήταν εκπληκτικά σύντομη

    ΑΒΕ !!!!

  28. #28
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    31-01-08
    Location
    LonDoN, United Kingdom.
    Posts
    168

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Lara

    ...Και λέει να βρεθείς επιτέλους με τον άντρα των ονείρων σου και την επίμαχη στιγμή να σου το ξεφουρνίσει..."εεε, συγνώμη...αλλά δεν μπορω, έχω τελειώσει από οργασμούς γι' αυτή την εβδομάδα!"
    ΠΩ!ΠΩ!ΞΕΝΕΡΩΜΑ.....!!!![:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes]
    Πολύ ξεφτίλα ρε σεις!Δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχουν άνθρωποι(όχι επαγγελματίες bbers) που σκέφτονται έτσι.Σιγά σιγά θα ακούσουμε και ότι υπάρχουν άτομα που προτιμούν την προπόνηση από το sex!

    Kαι ναι μπαίνω στον πειρασμό να ρωτήσω...
    Τι θα προτιμούσατε, μια προπόνηση στην οποία θα κάνατε σε όλες τις ασκήσεις ατομικό ρεκόρ ή ένα "........." (επιλέξτε εσείς τη λέξη)δύορο με τη σύντροφό σας;;;

    Υ.Γ. Ατζελίνα Ζολι, Μπραντ Πιτ και λοίποι πρωταγωνιστες εξαιρούνται.[:-devil]
    </blockquote id=quote>+1

    Ακριβώς ότι σκέφτηκα όταν διάβασα την ερώτηση του τόπικ.
    (έλεος, τι άλλο θα διαβάσουμε)
    , !

  29. #29
    Pumping Iron
    Join Date
    10-01-08
    Location
    αθηνα
    Posts
    330

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by akillas28

    Αυτο που ειπε ο ΜΑΤΖ λιγο πριν την εκπερματωση να σταματας, μου το ειχε πει ενας φιλος σφαιροβολος. Σε ενα παγκοσμιο που ειχε παει, αυτα τους τα ειχανε πει ξενοι αθλητες, δηλαδη οτι ειναι καλο πριν κανεις ΜΠΑΜ απο ευτυχια να σταματας(δεν θυμαμαι απο ποια χωρα μου ειχε πει), και ολοι στην ελληνικη αποστολη κοιταζοντουσαν μεταξυ τους , τους φαινοταν απιστευτο. Φιλε ΜΑΤΖ εσυ που τα ξερεις ολα αυτα????:D:D:D:D. Περα απο την πλακα, ειχες προοικονομησει την εξεληξη της υποθεσης με την κρεατινη απο τη Σου-λι, και επαληθευτικες, και τωρα διαβαζω οσα γραφεις και απλα υποκλινομαι. Γιατρος εισαι(αν επιτρεπεται[:-bouncy])? Η' απλα απο χομπι τα εχεις διαβασει ολα αυτα? Παντως φιλε, μπραβο, μεταλαμπαδευεις τις γνωσεις σου σε εμας[:-bulb][:-bulb][:-bulb]
    </blockquote id=quote>

    Ρε συ φίλε akillas28 ΟΧΙ δέν είναι Γιατρός (καμμιά σχέση ):D
    Επειδη με ρωτάς για το θέμα κάποιων γνώσεων θα σου πώ "σύντομα" τα εξής:
    Ουσιαστικά είμαι άλλος ένας τελειομανής μ@λάκας
    Τήν εποχή λοιπόν που κατέβαινα σε αγώνες , ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΤΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ούτε ΤΟΣΗ ΓΝΩΣΗ , ούτε ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΛΑΓΕ , με αποτέλεσμα μιά ομάδα ανθρώπων (περί το πάλαι ποτέ Paramount Gym / Πειραιά ) μεταξύ αυτών και 6 Γιατροί (απο το Νοσοκομείο Μεταξά - Αντικαρκινικό Πειραιά ) που κάναμε μαζί προπόνηση ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ να ψάξουμε και να ...βρούμε ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ
    Μαζέψαμε οτι underground βιβλίο (απο ΗΠΑ) κυκλοφορούσε τότε στο εξωτερικό - μετά κάναμε γνωριμίες με Αρσιβαρίστες ( λόγω οτι κάποια Φεγγάρια πέρασα και απο εκεί ...) και σιγά - σιγά με υλικό απο το εξωτερικό + ΟΤΙ ΒΙΒΛΙΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΕ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ / ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΧΟΛΗ , Το ψάχναμε
    Ε ..! άλοι στήν πορεία σταμάτησαν - άλλοι έφυγαν , αλλά εγώ προσωπικά παρόλη τήν υποχρεωτική αποχή χρόνων απο το ΒΒ , δέν σταμάτησα μόλις έβρισκα τήν ευκαιρία να διαβάζω - να ρωτάω - να διασταυρώνω
    Μάλιστα , είχα τήν τιμή και τύχη να συνομιλήσω (σε κάποιο event) για 2 ημέρες (σχεδόν 2 πρωϊνά ) με τον ΕΚΛΠΗΚΤΙΚΟ Bertil FOX (φαντάζομαι θα τον θυμάστε ) και με ένα άλλο ΑΡΑΠΑΡΟ !!!! που τώρα μου διαφεύγει το ονομά του , αλλά έχω φωτό με αφιέρωση και θα ψάξω να τήν βρώ ...

    Τα τελευταία 2-2.5 χρόνια , ειδικά , έχω πεθάνει στο διάβασμα ...

    PS
    Μην γελάσεις με το "σύντομα".... γιατί σε σχέση με αυτά που έχουν γίνει , οντως η αναφορά ήταν εκπληκτικά σύντομη

    ΑΒΕ !!!!
    </blockquote id=quote>




    Καταρχην πρεπει να εισαι μεγαλος, εγω ειμαι 26 χρονων. Το ευρομπασκετ του 1987 το θυμαμαι σαν ονειρο. Το Paramount Gym δεν ξερω εαν το προλαβα καν:D:D:D:D:D:D, και αφου ειπες το μαγικο ονομα Bertil FOX (εχω την εγκυκλοπαιδεια του arnold schwarzenegger, εκει τον εχω δει) καταλαβα αμεσως οτι πρεπει να εισαι πολυ old school B.B. Επισης τελειομανής μ@λάκας δεν εισαι, προς θεου, γουσταρεις και μαθαινεις. Επι ευκαιρια μιας και μενεις πειραια (μενω κοντα στο κρατικο νικαιας), ξερεις κανενα γυμναστηριο Σ-Ι-Δ-Ε-Ρ-Α-Δ-Ι-Κ-Ο στην ευρυτερη περιοχη? Παντως, πανω στο θεμα σχετικα με το σεξ και τα βαρη, οποτε εχω κανει σεξ μετα απο τη γυμναστικη, μετα το τελος της ερωτικης πραξης (που λεει και ο ασκητης[:-bouncy][:-bouncy][:-bouncy]) ειμαι νεκρος[:-brokenheart][:-brokenheart]
    "Aim to the infinite, One Step At the Time" Arnold Schwarzenegger

  30. #30

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    Ναι αδερφέ οντως είμαι (αρκετά) μεγάλος :D 45 ετών
    Το 1987 κατέβηκα στούς πρώτους μου αγώνες.
    Τωρα σχετικά με ΣΙΔΕΡΑΔΙΚΟ , δέν ξερω στήν περιοχή αυτή , ούτε και στήν δική μου , πλήν του παλιού Γυμναστηρίου του Σπύρου Μπουρνάζου ( τήν υπογα στήν Αλκιβιάδου )
    Βέβαια , δέν έχω ψάξει για Γυμναστήρια , γιατί έχω διαμορφώσει ένα χώρο 25 τετραγωγικών σε προσωπικο γυμναστήριο και "κοπανιέμαι" μόνος μου
    (...μέχρι και ορθοστάτες για Αλτήρες έφτιαξα ...)


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •