Εχω ψαξει ολο το φορουμ και δεν το βρισκω...
Καπου καποιος ειχε βαλει ενα λινκ για ενα site που εδειχνε ασκησεις για Ενοργανη Γυμναστικη.
Απλο site χωρις πολλα πολλα. Ειχε αρκετες εικονες και μικρα κλιπακια (δλδ .gif αρχεια-εικονες/βιντεο) για επεξηγησεις.
*Αν το θυμαται κανεις..?..![:-chef]

Η επστροφή:

Αρχισα μετα απο 2μηνες+ ελαφρα προπονηση για πανω σωμα!
Δλδ εκανα λιγο δικεφαλα, λιγο τρικεφαλα, πεκ ντεκ(με αγκωνες), λιγο πλαγιοι ομοι.. αυτα χαλαρα..

Παντως 2 μηνες που δεν εκανα πανω σωμα μπορω να πω οτι πηρα λιγο οσο παραξενο κι αν ακουγεται.. δεν το βλεπω μονο εγω αλλα μου το λενε και αλλοι.. Επισης σιγουρα εχω πεσει στηθος αλλα και παλι φαινεται πιο μεγαλο με τα ρουχα, σα να ανοιξα δλδ απο μεσα.. Ζυγαρια δεν εχω..τη χαλασε η αδελφη μου.. θα βαλω καμια φωτο..[:-bigeyes2]

Ποδια εχω φτασει στα 140κιλα squat(oxι τα full, μεχρι τη "μεση" οπου πας παραλληλα με το εδαφος [90μοιρες]) για 8αρες επαναληψεις και παντα στο smith. [:-viking]
*(καπου υπηρχε ενα λινκ για το youtube που παρουσιαζε ενα εξελιγμενο smith με μεγαλυτερη ελευθερια κινησεων.. ουτε αυτο βρισκω..)

*Επισης τελευταια εχω μπερδευτει με το θεμα των κοιλιακων..
Να κανω πολλους κοιλιακους (μεχρι να με "πιασουν") ή να κανω κοιλιακους με βαρος για λιγοτερες επαναληψεις και περισσοτερη αντισταση?[:-boggled]
Εδω μου γεννηθηκε και η απορια για το site της ενοργανης και των κοιλιακων.
Βασικα παντα μου αρεσε το πως πηδαγε(ομορφααα..!) ο Tony Jaa - Ting / Ong Bak τα διαφορα εμποδια (ειδικα τα αμαξια). Που δηλαδη πηδαγε και εβαζε τα ποδια μπροστα τεντομενα ή οταν περναει μεσα απο ενα κυκλικο συρματοπλεγμα που "διπλωνει" σαν να κανει διαταση.. Ρωτησα και μου ειπαν οτι αυτο γινεται με αψογους (κατω κυριως) κοιλιακους που μαθαινονται στην ενοργανη. κατι σαν V-Sits κλπ.[:-bigeyes] Γι'αυτο εψαχνα το site. Αν εχει καποιος αλλος καποια Ιδεα για το πως γινεται να "πηδας"(@*%$#) ετσι ας τη πει..[:-blindfold]