Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 53 of 53
  1. #31
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    21-03-05
    Location
    ΣΦΑΚΙΑ, Greece.
    Posts
    4,689

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Yiannis29_19


    By the way, όταν κάνετε κάποια αγορά να κοιτάτε την εγγύηση. Άλλο να είναι απ'τον επίσημο αντιπρόσωπο (που έχει και σέρβις) και άλλο να το στέλνουν στη χώρα προέλευσης για να φτιαχτεί/αλλαχτεί. Γνώμη μου...
    </blockquote id=quote>

    +1
    "Να πεθαίνεις κάθε μέρα. Να γεννιέσαι κάθε μέρα. Ν' αρνιέσαι ο,τι έχεις κάθε μέρα. Η ανώτατη αρετή δεν είναι να 'σαι ελεύθερος παρά να μάχεσαι για την ελευθερία"

  2. #32
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-07-08
    Location
    Greece.
    Posts
    3

    Default

    Πριν λιγες μερες ειδα στα carrefour ενα update στην ουσια του διαδρομου που αναφερεις , τον stealth 22 , με μονη διαφορα νομιζω tv στην οθονη με τιμη 700 Ευρω. Υπαρχει καποιος να γνωριζει κατι σχετικα με την εταιρια , την αξιοπιστια της και αν γενικα ειναι μια συμφερουσα αγορα ή ειναι προτιμοτερο να επιλεξω κατι ποιο επωνυμο με καλυτερο service. Θεωρω πως οι δυνατοτητες του ειναι ικανοποιητικες για οικιακο χωρο και σε σχεση με την τιμη του μια καλη προταση λαμαβανοντας υποψη τις τιμες αλλων διαδρομων που εχω τσεκαρει στα online sites. Προσωπικα σκπευω να τον χρησιμοποιησω αρκετα γιατι κανω αεροβια καθημερινα περιπου 1 ωρα εδω και χρονια, απλα οι αποστασεις με αναγκαζουν να αγορασω κατι για το σπιτι!Eυχαριστω πολυ εκ των προτερων παιδια για την βοηθεια!!!

  3. #33
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    Φίλε μου επειδή δουλεύω σε μαγαζί με αθλητικά ένα θα σου πω.Όπου βλέπεις πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι.Για παράδειγμα.Πουλάμε έναν διάδρομο 1000 ευρώ και τον δίναμε προσφορά 799.Από τους 10 που τον πήραν οι 7 ήρθαν και κάνανε παράπονα ότι χάλασε.Μιλάμε για 2hp με peak 3hp.Καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω 1200-1500 ευρώ για να πάρεις κάτι ΓΝΩΣΤΗΣ μάρκας,το οποίο θα σου κρατήσει και αρκετά χρόνια παραπάνο.Καλύτερα πάρτον με δόσεις παρά να πάρεις κάτι αγνώστου προελεύσεως που θα σου βγάλει 2-3 χρόνια με ΜΙΚΡΗ ΧΡΗΣΗ(1-2ώρες την μέρα).Είναι όπως με τα αμάξια.Πολλά είναι 200άλογα,αλλά λίγα βγάζουν τα λεφτά τους.

  4. #34
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Συμφωνώ κι εγώ.
    Είχα κάνει παλιότερα έρευνα αγοράς επειδή ενδιαφερόμουν για αγορά διαδρόμου και κατέληξα στο συμπέρασμα πως το καλύτερο είναι να επενδύουμε σε μάρκες γνωστές με εμπειρία στα όργανα γυμναστικής. Αυτές οι προσφόρες του καρφούρ ποτέ δεν μου άρεσαν από θέμα ποιότητας των προϊόντων.

  5. #35
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-07-08
    Location
    Greece.
    Posts
    3

    Default

    Ειμαι κι εγψ της ιδιας αποψης οσον αφορα την ποιοτητα και την επωνυμια των προιοντων που αγοραζουμε. Απλα μερικες φορες (οπως στα ρουχα για παραδειγμα) κατι φθηνο δεν ειναι απαραιτητα και κακοφτιαγμενο. Ρωτωντας καιθ φιλο με αθλητικο μαγαζι που πουλαει διαδρομους μου ειπε πως οι πιο πολλοι ''φθηνοι'' ειναι ''Κινεζικοι'',αρα παιζει ρολο η εγγυηση και το μοτερ. Σιγουρα παντως δεν ειναι καλο να μην ξερεις ποιος εφτιαξε κατι που αγορασες και ποιος θα σε καλυψει μετα σε περιπτωση βλαβης.Προσωπικα χρειαζομαι ενα καλο μηχανημα αεροβιωσης που να αντεχει γιατι θα τον ''τρεξω'' αρκετα...
    Ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον και να υπαρχει καμια καλη προταση ευχαριστως την ακουω

  6. #36
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    Δες τα pm σου.

  7. #37
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Το δικό μου απο τα καρφουρ δουλεύει ρολόι.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  8. #38
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-07-08
    Location
    Greece.
    Posts
    3

    Default

    Thanks φιλε ride bmx για το pm. Tο ειχα ηδη δει σε διαφημιστικο του bodybuilding club, ενδιαφερουσα περιπτωση! Οτι αλλο βρειτε παιδια ευπροσδεκτη η βοηθεια, οσο την ψαχνεις τοσο χανεσαι!!!
    Ενας φιλος που πηρε τον stealth 20 απο carrefour οπως και ο kakofonix δεν εχει κανενα προβλημα, σε περιπτωση βλαβης δεν ξερω πως θα σε καλυψουν αλλα ας χτυπησω ξυλο!!!Δεν ξερω επισης κατα ποσο τον τρεχεις , παιζει ρολο νομιζω. Τελος παντων...οπως και να εχει το θεμα ειναι να μην πεταξεις αδικα χρηματα....για αυτο και η επιμονη!
    Οταν λεμε γνωστη μαρκα εκτος απο kettler ,york και alpine ποιες αλλες (προσιτες) παιζουν;

  9. #39
    New Member
    Join Date
    12-04-07
    Location
    .
    Posts
    43

    Default

    Φιλε να αναφερω πως ο stealth εδω και ενα χρονο με αρκετες ωρες χρησης μεχρι και σημερα δεν εχει παρουσιασει προβλημα.
    Μπορω να πω με σιγουρια πως λογω κοστους εξαρχης ειχα μια αμφιβολια ως προς την ποιοτητα κατασκευης και το aftersales.
    Για το 1ο μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος για τα λεφτα του.
    Για το support ευχομαι να το αποφυγω,προσπαθω παντως επιμελως να τον συντηρω και η χρηση του να ειναι οσο πιο προσεκτικη απο μερους μου
    γινεται.
    Ολα βεβαια εχουν να κανουν και με τον οικονομικο παραγοντα.
    Εγω λογω καθημερινης ενασχολησης με γυμναστηριο,ηθελα μια οικονομικη λυση για το σπιτι και τις μερες,που θα ειναι κλειστο το καλοκαιρι(κυριως) και μερικες μερες που λογω εργασιας δε θα εχω χρονο.
    Γενικως παντως να πω προς η τβ που εχει ο στελθ και γενικως οι διαδρομοι ενσωματωμενη δε θα σε ικανοποιησει,καλυτερα να εχεις μια δικη σου στο δωματιο στην καταλληλη αποσταση και μεγεθος που σε βολευει.
    Οποια επιλογη και να κανεις παντως ειμαι σιγουρος πως η αγορα διαδρομου ειναι κατι που δε θα μετανοιωσεις ποτε.
    Καλη συνεχεια.

  10. #40
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    momotis τι ενέργειες κάνεις για τη συντήρηση του και κάθε πότε ;
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  11. #41
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    Κάθε 20ώρες λειτουργίας θέλει σπρέυ σιλικόνης κάτω από το δάπεδο.Με προσοχή όμως γιατί θέλει να σκουπίσεις το παλιό πριν βάλεις το καινούργιο επειδή υπάρχει πιθανότητα να βγει λεκές στο δάπεδο.

  12. #42
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    30-06-08
    Location
    peiraias, Greece.
    Posts
    70

    Default

    πολυ σωστη παρατηρηση ride bmx.αν αφηνει καθε φορα λεκε στο δαπεδο θα εχει αργοτερα προβλημα με τον ταπητα επειδη οι λεκεδες θ'αρχισουν να κολλανε με αυτον.γενικοτερα κατα καιρους ο διαδρομος μαζευει πολυ σκονη,ακομη και στο σπιτι και θελει καλο καθαρισμα και εσωτερικα στο μοτερ[με μια ηλεκτρικη σκουπα] και προσοχη στον τροπο χρησης.το βασικοτερο ειναι να μαθεις ν'ακολουθεις τον ταπητα και για δικο σου καλο και για το μηχανημα.α,επισης προσοχη [ειδικα οι γυναικες]στην χρηση των κουμπιων γιατι σε πολλα μηχανηματα ειναι ευαισθητα και μετα απο λιγο καιρο δεν κανουν καλη επαφη.
    dika

  13. #43
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    04-10-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Greece.
    Posts
    899

    Default

    Επίσης κάτι που πολύ δε κάνουν.ΠΟΤΕ δεν πατάμε στο δάπεδο κατά την εκκίνηση,αλλά στα πλαϊνά πλαστικά ώστε να μη ζορίσουμε το μοτερ.

  14. #44
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-07-08
    Location
    Greece.
    Posts
    3

    Default

    Πηγα πριν λιγες μερες για ενα test drive σε γνωστο καταστημα πωλησης οργανων γυμναστικης.Τελικα για να μην μακρυγορω αυτο που καταλαβα ειναι πως πολυ σημαντικη ειναι η στοιβαροτητα του μηχανηματος.Ανεβηκα σε μερικους και σε καποιους ο ιμαντας ηταν αρκετα χαλαρος σε σημειο που να σκονταφτεις , ακουγοταν πολυ , φαινοταν κακη κατασκευη (πολυ πλαστικο-εκανε και περιπου 900 Ευρω), ενω σε καποιους αλλους ολα δουλευαν πολυ καλα , ηταν αθορυβα , στοιβαρα αλλα πολυ ακριβα. Ισως γιααυτο ρωτησα παιδια που εχουν αγορασει εκεινους των carreffour σε τι κατασταση ειναι αλλα δεν ειναι ευκολο να εξηγησεις αν δεν ανεβεις απο μονος σου και εκει δεν γινεται να δοκιμαστει! Στην ουσια κι εγω τον θελω για τις δυσκολες μερες με την πολυ ζεστη ή το κρυο αντιστοιχα που δεν μπορω να βγω να τρεξω εξω ή ακομη κι οταν λογω δουλειας σε υπαρχει ευχερεια χρονου , αλλα απο την αλλη ξερω πως οταν τον τρεξω θα τον κουρασω αρκετα οποτε αν μη τι αλλο πρεπει να ειναι στοιβαρος και αξιοπιστος.Απλα ξεφευγεις στις τιμες οταν πας για κατι πολυ καλο και ρισκαρεις οταν περνεις κατι φθηνο. Οσον αφορα την τηλεοραση νομιζω πως ειναι αχρηστη αλλα αν υπαρχει ενταξει , τωρα αν δειχνει κιολας δεν ξερω!!!Απο την στιγμη που θα περνει σημα απο την κεντρικη κεραια γιατι οχι; Τελος παντων παιδια σας κουρασα και ζητω συγνωμη για τις συμβουλες. Να ειστε ολοι καλα...

  15. #45
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-01-10
    Location
    athens, nikaia, Greece.
    Posts
    6

    Default

    Καλησπερα παιδια!Σημερα αγορασα εναν διαδρομο για το σπιτι αλλα δεν ξερω γιατι εχω ξενερωσει.Στο μαγαζι μου αρεσε οπως και αυτα που εχει τα θεωρω καλα για την τιμη του,αλλα ακομη δεν τον πηρα σπιτι και αγχωθει.συνεχεια ακουω για alpine και ketler με αποτελεσμα επειδη αυτος που πηρα ειναι york νομιζω οτι τα εσκασα και τζαμπα.Πειτε μου την γνωμη σας.
    YORK T-300
    -Μοτέρ: 2.5 HP Συνεχες / 5.0 HP PEAK
    -Tαχύτητα: 0.8-16Km
    -Hλεκτρονική κλίση 0-12%
    -Εξελιγμένο αντικραδασμικό δάπεδο ασφαλείας FLEX DECK
    -Eμφανής μετρητής αντικραδασμικότητας
    -Διαστάσεις επιφάνειας τρεξίματος 142cm x 51cm
    -Mέτρηση καρδιακών παλμών
    -10 διαφορετικά προγράμματα προπόνησης
    -Κλειδί ασφαλείας για άμεση διακοπή της λειτουργίας
    -Ενδείξεις: χρόνου, απόστασης, ταχύτητας, θερμίδων, παλμών, κλίσης
    -Πανεύκολη λειτουργία και επιλογή προγραμμάτων
    -Χρήση αθλούμενου εως 150 Kg
    -Yποδοχη για ipod radio
    -Αναδιπλούμενος με ροδάκια μεταφοράς


    Διαστάσεις ανοιχτός: M:192cm x Π:82cm x Y:137cm, Bάρος:100kg
    Διαστάσεις κλειστός: M:82cm x Π:82cm x Y:180cm, Bάρος:100kg



    COMPUTER ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ
    10 Προεπιλεγόμενα προγράμματα προπόνησης
    #61623; Μέτρηση χρόνου.
    #61623; Προεπιλογή γρηγορης αλλαγής ταχυτητας-κλίσης
    #61623; Δυνατοτητα αλλαγης ταχήτητας -κλίσης από λαβές
    #61623; Κεντρική ένχρωμη οθόνη LCD για ταυτόχρονη ένδειξη λειτουργιων
    #61623; Μέτρηση ταχύτητας.
    #61623; Καύση θερμίδων.
    #61623; Μέτρηση καρδιακών σφυγμών με hand pulse.
    #61623; Υπολογισμός συνολικής απόστασης προπόνησης
    #61623; Ειδική θέση για ανάγνωση
    #61623; Κλίση
    1095Ε Τον αγορασα.Πειτε μου την γνωμη σας.

  16. #46
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Για να καταλάβω.. εσύ ξενέρωσες λόγω μάρκας;
    Μην επηρρεάζεσαι από αυτά, τα χαρακτηριστικά του μια χαρά φαίνονται, αλλά αλλιώς είναι να διαβάζουμε μια λίστα από χαρακτηρ. και άλλο να το βλέπει κάποιος από κοντά και να το δοκιμάζει.
    Εσύ ξέρεις αν κάνει καλά τη δουλειά του. Τον έχεις χρησιμοποιήσει; Πώς σου φαίνεται;

  17. #47
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-01-10
    Location
    athens, nikaia, Greece.
    Posts
    6

    Default

    Σημερα τον αγορασα και θα μου τον φερουν σε 4 ημερες.Τα χαρακτηριστικα του μου αρεσουν και εμενα και ειδικα σε αυτην την τιμη.Απλα ολο ακουω για alpine kai ketler και σκεφτηκα μηπως εκανα καμμια βλακεια με τον york λογω της χωρας προελευσης του και οτι ισως η δυναμη του να ειναι μικροτερη απο εναν ketler της ιδιας κατηγοριας.Tελος παντων τωρα τον αγορασα οποτε there is no way back.Παντως το καταστημα που το πηρα,εχει καλο after sales support.Πιστευω οτι θα βγει καλος ομως.

  18. #48
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-01-10
    Location
    athens, nikaia, Greece.
    Posts
    6

    Default

    Καλησπερα σε ολους!Αν και για εμενα δεν ειναι και τοσο καλη.Εχω ξενερωσει αφανταστα.Εχτες μου εφεραν τον YORK T300 που ειχα παραγγειλει.Ολα καλα αλλα μεχρι σημερα που ακουσα κατι περιεργους θορυβους οταν αλλαζα την κλιση και ιδιαιτερα προς τα κατω.Κανει σαν να βρισκει καπου.Παιρνω τηλ.στο Bodybuilding club να τους το αναφερω.Μου ειπαν να ανοιξω το καπακι που ειναι τα μοτερ και να βιδωσω καλυτερα ενα παξιμαδι γιατι ισως να φταιει αυτο.Ανοιγω το καπακι και συγχρονως ειμαι σε επικοινωνια μαζι τους για να με κατευθυνουν.Πριν καν κανω κατι στο παξιμαδι,πεφτει το ματι μου στο μοτερ και βλεπω οτι δεν εχει καμμια σχεση με αυτο που γραφει το βιβλιο οδηγιων και αντι για 2,5hp ειναι 2,0hp.Αμεσως του λεω αυτο που βλεπω και εμεινε και ο ιδιος η τουλαχιστον ετσι εδειξε.Μου ζητησε στοιχεια και θα ερθουν καποια στιγμη να τον παρουν να δουν τι εχει γινει.Τους ρωτησα ποτε θα τον παρουν και ποτε θα επιστραφει και μου απαντησαν οτι δεν ξερουν.Για οσο θα λειπει ο διαδρομος θα μου φερουν εναν αλλο να κανω την δουλεια μου,ποιος ξερει τι.Ειναι η δευτερη μερα που τον εχω σπιτι και με αυτο που εγινε ξενερωσα πολυ.Δεν ξερω αν εγινε επιτηδες η καταλαθος γι αυτο και δεν θελω να θιξω το καταστημα.Αλλα εχτες τον πηρα,σημερα βλεπω αυτα τα πραγματα,δεν ξερω ποτε θα τον παρουν ποτε θα τον φερουν,το μυαλο μου λογω της ξενερας παει σε πολλα και γενικα πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τετοιο.Εντωμεταξυ ξερω οτι δεν υπαρχουν αλλα αποθεματα Τ300 και γενικα μου την εχει δωσει.Ενταξει ο ανθρωπος μου μιλησε μια χαρα απο το τηλ.και γενικα δεν θελω τωρα να αρχισω τις κατηγοριες και τις παπαριες.Μπορει να ετυχε,τι να πω.Απλα μολις τον πηρα και εγινε αυτο.Παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι οταν με το καλλο μου τον ξαναφερουν εκεινη την ωρα θα τον ανοιξω να δω τι μοτερ εχει,περα απο τον θορυβο της κλισης.Τα χαρακτηριστικα του αναγραφονται πιο πανω.Sorry για το υφος μου ρε παιδια αλλα μου την εχει δωσει λιγακι.Ελπιζω να λυθει το προβλημα και γρηγορα.

  19. #49
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλά κάνεις και τα λες, εξάλλου τα λεφτά σου έδωσες..
    Όταν έχεις εξελίξεις πόσταρέ τες. Καλό είναι όμως να μην προδικάζουμε, κάτσε να δεις πρώτα τι θα σου πουν και μήπως έπεσες σε ελαττωματικό και μετά κράζουμε:D

  20. #50
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-01-10
    Location
    athens, nikaia, Greece.
    Posts
    6

    Default

    Οχι καρδουλα μου και εμενα δεν μου αρεσει να προδικαζω για οτιδηποτε και οποιονδηποτε.Απλα μου την δινει που για αλλο μοτερ πληρωσα και αλλο εχει μεσα.Θελω να πιστευω οτι θα λυθει το προβλημα και οτι απλα ηταν ενα λαθος.Προς το παρων ειμαι σε αναμονη.Ευχαριστω πολυ καρδουλα!!!

  21. #51
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-01-10
    Location
    athens, nikaia, Greece.
    Posts
    6

    Default

    Καλημερα παιδια!Καρδουλα τελικα λυθηκε το προβλημα με τον διαδρομο.Εστειλα μια φορμα παραπονων στο site του bbc και την επομενη μερα με πηραν και μου ειπαν οτι δεν θα ερθουν να τον παρουν για να κοιταξουν τι εχει γινει,αλλα θα μου φερουν κατευθειαν καινουργιο.Ετσι την Παρασκευη μου φερανε αλλον λεγοντας μου οτι ακυρωθηκε μια παραγκελια γιατι ηξερα οτι δεν υπαρχουν αλλοι διαθεσιμοι σε αυτο το μοντελο.Δεν ξερω τωρα τι συνεβη πραγματικα,το θεμα ειναι οτι ειναι ενταξει ο διαδρομος και με τον σωστο ΄΄κινητηρα΄΄ κατω απο το ΄΄καπο΄΄.Οποτε το θεμα εληξε.Τωρα τι εγινε, ποιος ξερει.

  22. #52
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Τέλος καλό,όλα καλά δηλαδή[:-apple]
    Άντε καλές αερόβιες!

  23. #53
    New Bodybuilder
    Join Date
    30-09-10
    Posts
    4

    Default

    Γειά σας και απο 'μένα! Έχω έναν διάδρομο απο τα carrefour (αυτόν με την tv) εδώ και δυόμιση χρόνια χωρίς ιδιαίτερη χρήση, και μου εμφάνισε ένα πρόβλημα! Γυρνώντας από τις καλοκαιρινές μου διακοπες, πήγα να τον χρησιμοποιήσω και μου έβγαζε στην οθόνη έναν κωδικό (Ε-01) και δεν ξεκινάει με τίποτα. Τελευταία φορά τον χρησιμοποίησε ο μικρός αδερφός μου και μου είπε ότι καθως έτρεχε αρχισε κάτι να του μυρίζει και σταμάτησε...!!!Ξέρετε μήπως τι μπορεί να είναι ή έχει τύχει και σε κανεναν άλλο? (Βέβαια η αλήθεια είναι οτι δεν του έκανα τη συντήρηση που έπρεπε!) Ευχαριστώ προκαταβολικά,
    Γιάννης


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •