Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 53
  1. #1
    New Member
    Join Date
    12-04-07
    Location
    .
    Posts
    43

    Default Αγορα ηλεκτρονικου διαδρομου.

    Χαιρετω τα εκλεκτα μελη.
    Συγχαρητηρια για το site.
    Συγχωρεστε με αν ποσταρα σε λαθος χωρο,ειμαι λοιπον στη διαδικασια αγορας ηλεκτρικου διαδρομου γιατο σπιτι.
    Υστερα απο μια μικρη ερευνα αγορας κατεληξα οτι πρεπει να ειναι τουλαχιστον 2hp,με αντοχη στα 120 κιλα(ειμαι γυρω στα 100).
    Ειδα τις τελευταιες μερες προσφορα στα carrefour εναν τετοιο διαδρομο(stealth 20)στα 650 ευρω απο 1000 που ειχε.
    Ανακαλυψα επισης οτι οι προδιαγραφες που ψαχνω σε διαδρομο κοστιζουν το ελαχιστο 900 ευρω σε καταστηματα.
    Να τονισω οτι δεν εχω απαιτησεις σε μεγαλες κλισεις και ταχυτητες αφου ο σκοπος ειναι joggin γυρω στο 20 λεπτο και αλλα 20 λεπτα γρηγορο περπατημα.
    Θα θελα λοιπον τη γνωμη οσων γνωριζουν αν υπαρχει κατι αλλο που δεν εχω κοιταξει απο τα προαναφερθεντα και ισως κανει τη διαφορα.
    Πηγα πριν λιγες μερες και τον δοκιμασα και ομολογω οτι μου φανηκε αρκετα ικανοποιητικος στις λειτουργειες του σε σχεση με του gym(3hp).
    Γενικως η προσφορα αυτη αξιζει οπως νομιζω?Mιλαμε παντα για τον stealth.
    Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

  2. #2
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-10-04
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    30

    Default

    Γεια σας.Επειδη μου κλειδωθηκε το θεμα που ειχα ανοιξει γραφω εδω για να ζητησω τις γνωμες σας που σιγουρα ξερετε περισσοτερα απο μενα.Πηγα στα xtreme stores και ρώτησα για διαδρομους γυμναστικης.Το παληκαρι μου προτεινε 2 και ζηταω την γνωμη σας.

    Ο 1ος:
    PF 450 CX (ICON)
    μοτερ:1,75 HP συνεχομενης
    Ταχυτητα:0-16 χμ.Αυτοματη μεταβολη ταχυτητας με ενα κουμπι
    Ανακληση:0-10% Αυτοματη μεταβολη κλισης με ενα κουμπι
    Επιφανεια ιμαντα:45χ132 cm
    10 προεπιλεγμενα προγραμματα
    Αναδιπλουμενος
    Προηγμενο αντικραδασμικο δαπεδο Prosoft Plus
    Διαστασεις: Ανοιχτος Μ 183cm,Π 84cm, Υ 138cm
    Αυτος εχει 1050 ευρω μετρητοις

    Ο 2ος:
    PF 480 CX (ICON)

    μοτερ:2,00 HP συνεχομενης
    Ταχυτητα:0-18 χμ.Αυτοματη μεταβολη ταχυτητας με ενα κουμπι
    Ανακληση:0-15% Αυτοματη μεταβολη κλισης με ενα κουμπι
    Επιφανεια ιμαντα:48χ140 cm
    12 προεπιλεγμενα προγραμματα
    αναδιπλουμενος
    Προηγμενο αντικραδασμικο δαπεδο με συστημα ProShox
    Διαστασεις: Ανοιχτος Μ 184cm,Π 89cm, Υ 142cm
    Αυτος εχει 1300 ευρω μετρητοις

    Please guys βοηθηστε με στην επιλογη μου γιατι τα χρηματα ειναι παρα πολλα και δεν θελω να τα πεταξω ασκοπα...THANX!!
    -------------------------
    "People can take everything away from you..but they can never take away your truth..But the question is..Can you handle mine.."

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-10-04
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    30

    Default

    Γεια σας.Επειδη μου κλειδωθηκε το θεμα που ειχα ανοιξει γραφω εδω για να ζητησω τις γνωμες σας που σιγουρα ξερετε περισσοτερα απο μενα.Πηγα στα xtreme stores και ρώτησα για διαδρομους γυμναστικης.Το παληκαρι μου προτεινε 2 και ζηταω την γνωμη σας.

    Ο 1ος:
    PF 450 CX (ICON)
    μοτερ:1,75 HP συνεχομενης
    Ταχυτητα:0-16 χμ.Αυτοματη μεταβολη ταχυτητας με ενα κουμπι
    Ανακληση:0-10% Αυτοματη μεταβολη κλισης με ενα κουμπι
    Επιφανεια ιμαντα:45χ132 cm
    10 προεπιλεγμενα προγραμματα
    Αναδιπλουμενος
    Προηγμενο αντικραδασμικο δαπεδο Prosoft Plus
    Διαστασεις: Ανοιχτος Μ 183cm,Π 84cm, Υ 138cm
    Αυτος εχει 1050 ευρω μετρητοις

    Ο 2ος:
    PF 480 CX (ICON)

    μοτερ:2,00 HP συνεχομενης
    Ταχυτητα:0-18 χμ.Αυτοματη μεταβολη ταχυτητας με ενα κουμπι
    Ανακληση:0-15% Αυτοματη μεταβολη κλισης με ενα κουμπι
    Επιφανεια ιμαντα:48χ140 cm
    12 προεπιλεγμενα προγραμματα
    αναδιπλουμενος
    Προηγμενο αντικραδασμικο δαπεδο με συστημα ProShox
    Διαστασεις: Ανοιχτος Μ 184cm,Π 89cm, Υ 142cm
    Αυτος εχει 1300 ευρω μετρητοις

    Please guys βοηθηστε με στην επιλογη μου γιατι τα χρηματα ειναι παρα πολλα και δεν θελω να τα πεταξω ασκοπα...THANX!!
    -------------------------
    "People can take everything away from you..but they can never take away your truth..But the question is..Can you handle mine.."

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Άμα δεν τους δούμε από κοντά δεν μπορούμε να εκφέρουμε γνώμη, οι διαφορές που έχουν δεν είναι τρομερές, λίγο πιο δυνατός είναι ο δεύτερος. Εγώ προσωπικά θα επέλεγα τον δεύτερο. Τώρα αν δεν μπορείς να διαθέσεις τα χρήματα και με τον πρώτο πιστεύω θα είσαι ευχαριστημένος. Η επιλογή πάντα είναι δική σου.

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Άμα δεν τους δούμε από κοντά δεν μπορούμε να εκφέρουμε γνώμη, οι διαφορές που έχουν δεν είναι τρομερές, λίγο πιο δυνατός είναι ο δεύτερος. Εγώ προσωπικά θα επέλεγα τον δεύτερο. Τώρα αν δεν μπορείς να διαθέσεις τα χρήματα και με τον πρώτο πιστεύω θα είσαι ευχαριστημένος. Η επιλογή πάντα είναι δική σου.

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Φίλε μου δεν έχουν μεγάλη διαφορά.Πρόκειτε για 2 μοντέλα της ίδιας σειράς.Ούτε καν άλλη μάρκα.

    Κάνε μια έρευνα αγοράς, πήγαινε απο τα καρφουρ μια βόλτα πήγαινε και απο άλλα καταστήματα που πουλάνε τέτοια προιόντα και δες.Δεν είναι έρευνα αγοράς να είσαι τελικά μεταξύ 2 μοντέλων ίδιας εταιρίας που σου πρότεινε ένας πωλητής στα x-treme stores.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-06
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    1,974

    Default

    Φίλε μου δεν έχουν μεγάλη διαφορά.Πρόκειτε για 2 μοντέλα της ίδιας σειράς.Ούτε καν άλλη μάρκα.

    Κάνε μια έρευνα αγοράς, πήγαινε απο τα καρφουρ μια βόλτα πήγαινε και απο άλλα καταστήματα που πουλάνε τέτοια προιόντα και δες.Δεν είναι έρευνα αγοράς να είσαι τελικά μεταξύ 2 μοντέλων ίδιας εταιρίας που σου πρότεινε ένας πωλητής στα x-treme stores.
    KaKoFoNiX WaS HeRE !!!

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-10-04
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    30

    Default

    Άκουσα την συμβουλη σου και κοιταξα σε αλλο ενα εξειδικευμενο καταστημα και μου προτεινε 3 διαδρομους.Ο ενας ηταν Pegasus αλλα δεν μου γεμισε το ματι για τα λεφτα του και αλλους 2 Alpine και αυτων τα χαρακτηριστικα θα γραψω για να μου πειτε τελικα κατα την γνωμη σας ποιον απο τους 4 θα επρεπε να επιλεξω.Εχουμε και λεμε :

    Alpine MI-310

    Ισχυς 1.7 συνεχομενη και 3.0 peak.
    Ταχυτητα 1.0-1.6 km/h
    Κλίση 0-12
    Αντικραδασμικο δαπεδο
    Διαστασεις ραουλων 50mm
    7 προγραμματα προπονησης
    HRC (τι ειναι αυτο?)
    Αναδιπλουμενος
    Διαστασεις επιφ.τρεξιματος (Μ/Π) 131/46 cm
    Αυτος εχει 900 ευρω
    http://www.megamarket.gr/alpinestmas...0-p-36025.html

    Alpine MI-410

    Ισχυς 2.0 συνεχομενη - 4.0 peak
    Ταχυτητα 1.0-1.6 km/h
    Κλίση 0-12
    Αντικραδασμικο δαπεδο
    Διαστασεις ραουλων 50mm
    12 προγραμματα προπονησης
    HRC
    Διαστασεις επιφ.τρεξιματος (Μ/Π) 141/50 cm

    Αυτος εχει 1100 ευρω.
    http://www.megamarket.gr/alpinemonte...ref=pathfinder

    Μοθ φαινονται αρκετα καλοι αυτοι οι alpine..Για πειτε γνωμες εσεις που ξερετε σιγουρα περισσοτερα απο μενα..
    -------------------------
    "People can take everything away from you..but they can never take away your truth..But the question is..Can you handle mine.."

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-10-04
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    30

    Default

    Άκουσα την συμβουλη σου και κοιταξα σε αλλο ενα εξειδικευμενο καταστημα και μου προτεινε 3 διαδρομους.Ο ενας ηταν Pegasus αλλα δεν μου γεμισε το ματι για τα λεφτα του και αλλους 2 Alpine και αυτων τα χαρακτηριστικα θα γραψω για να μου πειτε τελικα κατα την γνωμη σας ποιον απο τους 4 θα επρεπε να επιλεξω.Εχουμε και λεμε :

    Alpine MI-310

    Ισχυς 1.7 συνεχομενη και 3.0 peak.
    Ταχυτητα 1.0-1.6 km/h
    Κλίση 0-12
    Αντικραδασμικο δαπεδο
    Διαστασεις ραουλων 50mm
    7 προγραμματα προπονησης
    HRC (τι ειναι αυτο?)
    Αναδιπλουμενος
    Διαστασεις επιφ.τρεξιματος (Μ/Π) 131/46 cm
    Αυτος εχει 900 ευρω
    http://www.megamarket.gr/alpinestmas...0-p-36025.html

    Alpine MI-410

    Ισχυς 2.0 συνεχομενη - 4.0 peak
    Ταχυτητα 1.0-1.6 km/h
    Κλίση 0-12
    Αντικραδασμικο δαπεδο
    Διαστασεις ραουλων 50mm
    12 προγραμματα προπονησης
    HRC
    Διαστασεις επιφ.τρεξιματος (Μ/Π) 141/50 cm

    Αυτος εχει 1100 ευρω.
    http://www.megamarket.gr/alpinemonte...ref=pathfinder

    Μοθ φαινονται αρκετα καλοι αυτοι οι alpine..Για πειτε γνωμες εσεις που ξερετε σιγουρα περισσοτερα απο μενα..
    -------------------------
    "People can take everything away from you..but they can never take away your truth..But the question is..Can you handle mine.."

  10. #10
    New Member
    Join Date
    12-04-07
    Location
    .
    Posts
    43

    Default

    Φιλε αφου η διαφορα ειναι στα 200 ευρω θα ελεγα να παρεις αυτον με τους 2 hp.
    Παντως αν δεν επερνα αυτον της προσφορας που ειχαν τα carrefour(τα οποια μετα απο 3 μηνες τον εδιναν 600 ευρω και χωρις κουπονια!)
    ειχα σκοπο να δωσω μεχρι και 1000 ευρω τουλαχιστον για εναν καλο διαδρομο.
    Οχι οτι αυτος που πηρα μεχρι τωρα δεν εχει βγαλει τα λεφτα του :)
    ισα ισα,για καθημερινη χρηση 5-6 km τους τελευταιους μηνες μεχρι στιγμης τουλαχιστον δουλευει ρολοι.
    Τωρα ως προς την μαρκα και το aftersales support ειναι που εχω ερωτηματικα καθοτι η stealth και η εταιρεια που
    τα παρεχει δεν ειναι και απο τις γνωστες στο χωρο.
    Καλους διαδρομους παντως και επωνυμους και με ποικιλια θα βρεις στον Πειραια,σε καθετη οδο επι της σωτηρως(οπως την κατεβαινεις στο
    δεξι σου χερι)σε ενα καταστημα αθλητικων ειδων ακριβως μετα το nike club.

  11. #11
    New Member
    Join Date
    12-04-07
    Location
    .
    Posts
    43

    Default

    Φιλε αφου η διαφορα ειναι στα 200 ευρω θα ελεγα να παρεις αυτον με τους 2 hp.
    Παντως αν δεν επερνα αυτον της προσφορας που ειχαν τα carrefour(τα οποια μετα απο 3 μηνες τον εδιναν 600 ευρω και χωρις κουπονια!)
    ειχα σκοπο να δωσω μεχρι και 1000 ευρω τουλαχιστον για εναν καλο διαδρομο.
    Οχι οτι αυτος που πηρα μεχρι τωρα δεν εχει βγαλει τα λεφτα του :)
    ισα ισα,για καθημερινη χρηση 5-6 km τους τελευταιους μηνες μεχρι στιγμης τουλαχιστον δουλευει ρολοι.
    Τωρα ως προς την μαρκα και το aftersales support ειναι που εχω ερωτηματικα καθοτι η stealth και η εταιρεια που
    τα παρεχει δεν ειναι και απο τις γνωστες στο χωρο.
    Καλους διαδρομους παντως και επωνυμους και με ποικιλια θα βρεις στον Πειραια,σε καθετη οδο επι της σωτηρως(οπως την κατεβαινεις στο
    δεξι σου χερι)σε ενα καταστημα αθλητικων ειδων ακριβως μετα το nike club.

  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-10-04
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    30

    Default

    Thanx για την απαντηση momotis.Για να πω την αληθεια κι εμενα μου φανηκε καλος ο 2ος της Alpine με τα 2hp.Μολις πηρα τηλεφωνο στα x-treme και τους ειπα χυμα οτι βρηκα αυτον τον διαδρομο και να μου κανουν μια συγκριση με τον δικο τους της icon που εχει κια μια διαφορα γυρω στα 300 ευρω!!!Το παληκαρι μου ειπε οτι πανω κατω ειναι ιδιος με τον δικο τους και μια χαρα αλλα αυτο που διαφερει ειναι το αντικραδασμικο τους.Το θεωρει πολυ σημαντικο και ειπε οτι εχει γινει ολοκληρη μελετη σε αυτον τον τομεα απο την icon και επισης οτι το aftersale support της e-xtreme ειναι απο τα καλυτερα γιατι ειναι πολυ μεγαλη αλυσιδα στην Ελλαδα και στον χωρο.Εσεις θεωρειτε οτι το αντικραδασμικο παιζει τοσο πολυ σημαντικο ρολο στον διαδρομο ωστε να αγορασω αυτον που ειναι 300 ευρω ακριβοτερο?Επισης μου ειπε κι αυτος για τον πρωτο της icon που μου ειχε πει κι ο αλλος πωλητης οτι κι αυτος εχει παρα πολυ καλο αντικραδασμικο.Πωπω τα εχω παιξει!!!!Δεν ξερω καθολου ποιον πρεπει να επιλεξω αναμεσα σε αυτους.. Ρε παιδια εσεις που ειστε γνωστες με τα γυμναστηρια κι αυτα πειτε μου καποια γνωμη να μην κλαιω τα λεφτα μου... [:-bigeyes2]
    -------------------------
    "People can take everything away from you..but they can never take away your truth..But the question is..Can you handle mine.."

  13. #13
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-10-04
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    30

    Default

    Thanx για την απαντηση momotis.Για να πω την αληθεια κι εμενα μου φανηκε καλος ο 2ος της Alpine με τα 2hp.Μολις πηρα τηλεφωνο στα x-treme και τους ειπα χυμα οτι βρηκα αυτον τον διαδρομο και να μου κανουν μια συγκριση με τον δικο τους της icon που εχει κια μια διαφορα γυρω στα 300 ευρω!!!Το παληκαρι μου ειπε οτι πανω κατω ειναι ιδιος με τον δικο τους και μια χαρα αλλα αυτο που διαφερει ειναι το αντικραδασμικο τους.Το θεωρει πολυ σημαντικο και ειπε οτι εχει γινει ολοκληρη μελετη σε αυτον τον τομεα απο την icon και επισης οτι το aftersale support της e-xtreme ειναι απο τα καλυτερα γιατι ειναι πολυ μεγαλη αλυσιδα στην Ελλαδα και στον χωρο.Εσεις θεωρειτε οτι το αντικραδασμικο παιζει τοσο πολυ σημαντικο ρολο στον διαδρομο ωστε να αγορασω αυτον που ειναι 300 ευρω ακριβοτερο?Επισης μου ειπε κι αυτος για τον πρωτο της icon που μου ειχε πει κι ο αλλος πωλητης οτι κι αυτος εχει παρα πολυ καλο αντικραδασμικο.Πωπω τα εχω παιξει!!!!Δεν ξερω καθολου ποιον πρεπει να επιλεξω αναμεσα σε αυτους.. Ρε παιδια εσεις που ειστε γνωστες με τα γυμναστηρια κι αυτα πειτε μου καποια γνωμη να μην κλαιω τα λεφτα μου... [:-bigeyes2]
    -------------------------
    "People can take everything away from you..but they can never take away your truth..But the question is..Can you handle mine.."

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    30-04-05
    Location
    ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    149

    Default

    Εγω φιλε μου θα σου προτεινα να παρεις εναν ΚETTLER .
    Ειναι λιγο πιο ακριβος αλλα το αξιζει.
    Ενα καλο μοντελο κοντα στα λεφτα που σκεφτεσαι να δωσεις ειναι το marathon tx-1
    Tσεκαρε το....
    !!

  15. #15
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    30-04-05
    Location
    ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    149

    Default

    Εγω φιλε μου θα σου προτεινα να παρεις εναν ΚETTLER .
    Ειναι λιγο πιο ακριβος αλλα το αξιζει.
    Ενα καλο μοντελο κοντα στα λεφτα που σκεφτεσαι να δωσεις ειναι το marathon tx-1
    Tσεκαρε το....
    !!

  16. #16
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-10-04
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    30

    Default

    Thanx για την προταση φιλε.Αλλα στα μαγαζια που κοιταξα δεν ειχαν kettler.Και επειδη θα ηθελα να τον εχω παρει μεσα στην επομενη εβδομαδα για να ξεκινησω το προγραμμα μου σιγα σιγα και αν κοιταξω και αλλου θα τρελαθω ακομα πιο πολυ λεω να διαλεξω αναμεσα σε αυτους τους 4.Καποιος αυτους σου λεει τιποτα εσενα να μου προτεινεις?
    -------------------------
    "People can take everything away from you..but they can never take away your truth..But the question is..Can you handle mine.."

  17. #17
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-10-04
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    30

    Default

    Thanx για την προταση φιλε.Αλλα στα μαγαζια που κοιταξα δεν ειχαν kettler.Και επειδη θα ηθελα να τον εχω παρει μεσα στην επομενη εβδομαδα για να ξεκινησω το προγραμμα μου σιγα σιγα και αν κοιταξω και αλλου θα τρελαθω ακομα πιο πολυ λεω να διαλεξω αναμεσα σε αυτους τους 4.Καποιος αυτους σου λεει τιποτα εσενα να μου προτεινεις?
    -------------------------
    "People can take everything away from you..but they can never take away your truth..But the question is..Can you handle mine.."

  18. #18
    New Member
    Join Date
    12-04-07
    Location
    .
    Posts
    43

    Default

    Φιλε για το αντικραδασμικο(που υποτιθεται οτι ολοι οι διαδρομοι εχουν) η καλυτερη λυση ειναι νατο
    δοκιμασεις και ο ιδιος πριν το αγορασεις.
    Βεβαια διαφερει πολυ ενας διαδρομος που θα βρεις σε γυμναστηριο απο εναν των 1000 ευρω,αλλα πιστευω οτι και εναν φτηνο να παρεις μπορεις
    ανετα να βαλεις απο κατω απο το διαδρομο υλικο που να αποροφαει εξτρα τους κραδασμους που κανεις.
    Εγω εχω βαλει δικο μου υλικο κατω απο τις 4 εστιες του διαδρομου και οντως ειδα μεγαλη διαφορα.
    Πληροφοριακα επειδη μενω σε μεζονετα,οντως με ταχυτητα στο 8 οταν τρεχω ακουγονται τα βηματα μου αλλα οχι σε σημειο που να γινεται ενοχλητικο ομως.
    Τωρα αν αρχισεις να τρεχεις κατα τις 3 το πρωι στο 12 και ο γειτονας διπλα παει για δουλεια στις 6 τοτε...:)

  19. #19
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-10-04
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    30

    Default

    Το κακο ειναι οτι ο ιδιοκτητης του μαγαζιου με τον Alpine δεν με αφησε να τον δοκιμασω γιατι θα τον λερωνα με τα παπουτσια μου επειδη τον εχει στην βιτρινα!!ΕΛΕΟΣ? Το καλο ειναι οτι ηταν γυμναστης και μου ειπε οτι με εκεινον δεν θα ειχα κανενα προβλημα.Τωρα για να καταλαβω το αντικραδασμικο εχει να κανει με το αν ενοχλω τους αλλους ή αν ειναι καλο για την υγεια μου(μεση,γονατα κτλ)? Τωρα οσον αφορα για το υλικο που λες να βαλω εγω,επαναλαμβανω οτι ειμαι τελειως ασχετος ...!!!! :(
    -------------------------
    "People can take everything away from you..but they can never take away your truth..But the question is..Can you handle mine.."

  20. #20
    New Member
    Join Date
    12-04-07
    Location
    .
    Posts
    43

    Default

    Φιλε το επιχειρημα περι λερωματος του διαδρομου και την προφανη βαρεμαρα του να καθισει μετα και να τον καθαρισει ΑΝ κανεις τοσο
    χαλια την ταινια του,δειχνει καιτο ποσο πρεπει να τον παρεις σοβαρα.
    Προσωπικα σε 2 μαγαζια στον πειραια πουχω παει πριν παρω τον δικο μου για ερευνα ανεβηκα πανω και δοκιμασα.
    Για τη μεση και γονατα πρεπει να παρεις καλα παπουτσια που ειναι για τρεξιμο,προσωπικα εχω ενα ζευγαρι της puma για στιβο και
    εχο δει μεγαλη διαφορα απο τα κανονικα αθλητικα nike που βαζω στο gym.
    Για το υλικο,αν θες να πληρωσεις πας σε ενα καταστημα με αθλητικα και σου δινουν αυτοι εναν ταπητα,εγω προτιμησα να κανω πατεντα
    και να μη πληρωσω ,απο ειδικο μουσαμα που βρηκα σε μεγαλυτερο παχος και αποροφητικοτητα και ετσι γλιτωσα 30 ευρω κιολας.
    Αλεξ κατι τελευταιο το οτι ο καθενας που εχει μαγαζι ειναι γυμναστης και σου λεει οτι το προιον του ειναι καλυτερο δε σημαινει
    απαραιτητα οτι εσυ το πιστευεις κιολας.
    Πρεπει να κανεις ερευνα ο ιδιος.

  21. #21
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-10-04
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    30

    Default

    Πωπω μιλαμε τα εχω παιξει με το ολο θεμα.Δεν περιμενα οτι θα ηταν τοσο δυσκολο το να βρω και να αποφασισω να αγορασω εναν καλο και οσο το δυνατον οικονμικο διαδρομο.Σημερα πηγα σε αλλο ενα καταστηματο bodybuildg club και εκει μου εδειξαν αλλον εναν διαδρομο και τον δοκιμασα κι ολας βεβαια.Το κακο ειναι οτι ο καθενας φερνει την δικη του αποκλειστικη εταιρια και μαρκα διαδρομων και προσπαθει να μου προωθησει εκεινη οπως ειναι και λογικο να γινεται..Εχς χιλιομπερδευτει και δενε χω την παραμικρη ιδεα τι να διαλεξω.Θελω μεσα στην εβδομαδα που ερχεται να τελειωνω με το ολο θεμα και να τον αγορασω και να αρχισω προπονηση επιτελους..ειμαι στο τσακ να παω να αγορασω τον Alpine με τα 1100 ευρω και Ο Θεος βοηθος.Αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι εχει 1100 ευρω.Ε ποσο χαλια μπορει να ειναι τελικα?Δεν ξερω τα εχω παιξει και εχω απελπιστει τελειως.... [:-boggled]
    -------------------------
    "People can take everything away from you..but they can never take away your truth..But the question is..Can you handle mine.."

  22. #22
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-10-04
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    30

    Default

    Τελικά το αποφάσισα.Αυριο το πρωί πάω να κλείσω τον alpine με τα 1100 ευρω.Ελπιζω να εκανα την καλυτερη επιλογη.Αντε να ξεκιναω την προπονηση σιγα σιγα..
    -------------------------
    "People can take everything away from you..but they can never take away your truth..But the question is..Can you handle mine.."

  23. #23
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-10-04
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    30

    Default

    Τελικά το αποφάσισα.Αυριο το πρωί πάω να κλείσω τον alpine με τα 1100 ευρω.Ελπιζω να εκανα την καλυτερη επιλογη.Αντε να ξεκιναω την προπονηση σιγα σιγα..
    -------------------------
    "People can take everything away from you..but they can never take away your truth..But the question is..Can you handle mine.."

  24. #24

  25. #25
    New Member
    Join Date
    24-01-07
    Location
    .
    Posts
    6

    Default

    ρε παιδια ποιος ειναι καλυτερος ο york
    η αυτος ο αμερικανικος που πουλανε
    και κατι αλλο.που πουλανε kettler;

  26. #26
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-12-07
    Location
    Elefsina City, Greece.
    Posts
    20

    Default

    Κettler φερνει ο Λεος, Ελ Βενιζελου 16 στην Καλλιθεα, τηλ 2109536512

    αν θες να σου πω μοντελα και τιμες πες μου, εχω στο μαγαζι...

  27. #27
    New Member
    Join Date
    24-01-07
    Location
    .
    Posts
    6

    Default

    ενδιαφερομαι για τον marathon sc 7884. ποσο παει;
    το σιτε του λεου δεν λειτουργει. μηπως παει για φουντο η εταιρια και βρεθουμε ξεκρεμαστοι;

  28. #28

    Default

    Εχεις μαγαζι με οργανα γυμναστικης φιλε Γιαννη?
    Μεγάλες Εκπτώσεις Συμπληρωμάτων Διατροφής <==== Πατήστε Εδώ!

    --------------------------------------------------
    - M.Sc.
    - ISSA BODYBUILDING Specialist
    - NSCA Certified Personal Trainer
    - NASM Certified Nutrition Coach


    "Να θυμάστε ότι αυτό που κάνετε είναι κάτι που ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν τη δύναμη της θέλησης ή την αποφασιστικότητα να πραγματοποιήσουν. Χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο από τη σωματική μας δύναμη για να χτίσουμε και να σμιλέψουμε το σώμα μας. Χρειάζεται και μια τεράστια ποσότητα πνευματικής δύναμης, και αυτό είναι που οι υπόλοιποι άνθρωποι πραγματικά ζηλεύουν. Πάρτε το ως κοπλιμέντο, διότι ξεχωρίζετε μέσα σε ένα πλήθος ατόμων που μόνο ξέρουν να είναι ακόλουθοι."

    "Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

    "You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period."
    ~ Chris Gardner

  29. #29
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-12-07
    Location
    Elefsina City, Greece.
    Posts
    20

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by am13704

    ενδιαφερομαι για τον marathon sc 7884. ποσο παει;
    το σιτε του λεου δεν λειτουργει. μηπως παει για φουντο η εταιρια και βρεθουμε ξεκρεμαστοι;
    </blockquote id=quote>

    Δε νομίζω, είναι μεγάλη και σοβαρή εταιρία, θα το τσεκάρω αύριο να σου πω. Εγώ σαν κατάστημα έχω πάρει αρκετά πράγματα από κει και νομίζω πως είναι ο επίσημος εισαγωγέας της Kettler στην Ελλάδα.

    Το συγκεκριμένο μοντέλο που ζητάς, δε το έχω στον κατάλογο μου (ίσως είναι παλιό), έχω το πολύ ακριβό ΗS 7899 (λίγο λιγότερο απο 3000ευρώ).

    Στα χαρακτηριστικα που "ζήτησες" υπάρχει το κατά λίγα εκατοστά μικρότερο Kettler Track SC 7885 (τιμή 1269). Μετα πάμε στα Μarathon TX-1 kai 2 sta 1700+.

    Αύριο θα ξέρω καλύτερα όλα τα μοντέλα και τις τιμές (μήπως έχει γίνει καμία αλλαγή)

  30. #30
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-12-07
    Location
    Elefsina City, Greece.
    Posts
    20

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MuscleMar

    Εχεις μαγαζι με οργανα γυμναστικης φιλε Γιαννη?
    </blockquote id=quote>

    Έχω κατάστημα με ορθοπεδικά και ιατρικά είδη. Έχω πελάτες αθλητές και εξοπλίζω διάφορα σωματεία με όργανα, οπότε ασχολούμαι και με αυτά.


    By the way, όταν κάνετε κάποια αγορά να κοιτάτε την εγγύηση. Άλλο να είναι απ'τον επίσημο αντιπρόσωπο (που έχει και σέρβις) και άλλο να το στέλνουν στη χώρα προέλευσης για να φτιαχτεί/αλλαχτεί. Γνώμη μου...


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •